Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Dorian válasza EQMontoya (#12949) üzenetére


Dorian
félisten

Na nehogymá' Prágába csak sörért legyen érdemes elmenni! :Y

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12952) EQMontoya válasza Dorian (#12951) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem ezt mondtam, csak azt, hogy nem értem, ki repülne 500km-re. :)
Kitaxizol Ferihegyre, legalább egy órával indulás előtt ott kell lenned, egy óra a repülés, még mire kikecmeregsz a reptérről a túloldalt, az megint fél óra, és onnan még be kell jutni a városba (újabb taxi).

Összességében szerintem drágább (két főre már biztosan), mint az autó, cserébe semmivel nem gyorsabb és kevesebb cuccot tudsz vinni.

Same rules apply!

(#12953) Luser2000 válasza EQMontoya (#12949) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszi a biztatást!
Ha 2 főre jó áron meg lehet fordulni, akkor nekem opció. Gyorsabb, engem kevésbé fáraszt, Prágába meg nincs szükségem az autóra.

Üdv.: Én, az állat.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12954) jookomak válasza EQMontoya (#12952) üzenetére


jookomak
őstag

Ott a pont. Plusz ott az orangeways, vagy milyen busz, vagy akár vonat.

[ Szerkesztve ]

(#12955) looser válasza jookomak (#12954) üzenetére


looser
addikt

Én 5 éve Orangeways-szel mentem, kb. 7 óra volt az út (8e ft körül volt?). Ha repülővel 1 óra és olcsóbb, akkor nem kérdés. Kocsim nincs, így nálam is opció a repcsi :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12956) Kergeboci válasza looser (#12955) üzenetére


Kergeboci
tag

Hát igen, de sört behozni autóval/busszal/vonattal még is csak egyszerűbb mint repülővel. Mert valljuk be, azért ha kimegy az ember a 10 korona (112 forint) / üveg sör fővárosába, csak hozna már magával annyit, amennyit elbír a háta.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#12957) looser válasza Kergeboci (#12956) üzenetére


looser
addikt

Ez mellette szól, repülőn tényleg eléggé be vagy korlátozva :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12958) Batib


Batib
őstag

Hali!
Ha már ugyis a cseh sörökről folyik itt a társalgás, esetleg tudtok segíteni.
Márc. elején eltöltök egy hosszú hétvégét Esztergomban és úgy tervezem, hogy átrándulok Párkányba is.
Egyéb programok mellett vennék néhány szlovák, ill cseh sört is.
Egyrészt hol lenne érdemes vásárolni, (billa, jednota?)
Másrészt van-e vmi amire figyeljek. (hol gyártották, ki forgalmazza stb)
Elsősorban most a nagyüzemi vonal érdekelne: Kelt, Zlaty és a csehek: Praga, Gambrinus Ferdinand, Kozel, stb..
Ha van jó tippetek megköszönném.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12959) jsk válasza Batib (#12958) üzenetére


jsk
Topikgazda

Két helyre érdemes benézned. A Fő (Hlavná) utca végén van egy kisebb bevásárló központ, amelyben van egy szép nagy Billa. (Van egy kis Billa is, de ott már csak a hely miatt is kisebb a kínálat). Aránylag nagy választék van a cseh és szlovák sörökből. A másik a Szent István (Svatého Stefana) utcán található COOP Jednota szupermarket. Az általad felsoroltak közül a Ferdinand kivételével mindkét helyen mindegyik volt legutóbb mikor ott jártam (2016 augusztus). Bár én a Billát preferálnám. Ja és ha szereted a halat, akkor vegyél Treskát :)

(#12960) Batib válasza jsk (#12959) üzenetére


Batib
őstag

Köszi!
Akkor a Billa lesz. Egyébként a felsorolt söröket csak példaképp említettem.
Csak nem szeretnék olyanba belefutni, hogy veszek egy Zlatyt és kiderül, hogy nálunk főzték.
Illetve jobb lenne ha cseh főzésű Kozel barnát találnék, bár esélyes hogy szlovák lesz. Vmi ilyesmire gondoltam, akkor amikor azt kérdeztem, hogy mire figyeljek. Pl a Staroprament készítik Szlovákiában is?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12961) jsk válasza Batib (#12960) üzenetére


jsk
Topikgazda

Staroprament szerintem nem főzik Szlovákiában, bár lassan már tényleg ki tudja, hogy melyik nagyüzemit hol főzik. A Kozelt a Topvar/Saris főzi. És ahogy a mondás tartja: „Šariš, annál jobb a sz*r is” :D Nekem nyáron a barna Maurus ízlett nagyon.

(#12962) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Brewdog Rye Hammer IPA

Doboz. Picit zavaros arany szín, közepes de gyorsan elillanó hab. Rozs, komló, pici citrus a háttérben. Olajos. Ízre és illatra is rozs és komló.

Gyakorlatilag egy rozzsal kiegészített Jack Hammer. Variácóként érdekes, de a rozs pont azt a Jackhammer agyonkomlózott radikalitását és karcosságát veszi el. Hiába a 200as IBU, a rozs tompít az ízén. Ajánlott érdekességként, főleg ha sokat kóstoltad az eredetit (meg egyébként is). Az alap Jackhammer azért még mindig jobb (de az továbbra is az egyik kedvenc ipam). A Chili hammernél meg főleg, de annak a koncepciója annyira mellé ment, hogy idén a legrosszabb sör amit ittam címért fog menni egy agyonkukoricázott magyar mainstream pilseni mellett.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12963) jookomak válasza jsk (#12961) üzenetére


jookomak
őstag

Pedig a barna Saris szerintem nagyon kis kellemes sör. Főleg annyiért, amennyibe kerül.

Más: kisboltban találtam két mikkellert. Fejlődnek. [link] [link]

(#12964) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Amager La Santa Muerte Imperial Stout / Imperial Honey Stout

Üveg. Sűrű, fekete test, mokka hab. Pörkölt kávé, maláta, komló, étcsoki, méz, karamella, sötét cukor. Amagernek ahogy nekem tűnik van egy alap 10%os imperial főzete amiben a komlót és a malátát variálják jellemzően, viszont pontosan nem emlékszem melyik imperialt ittam anno tőlük (és ez a jobb). Nagyon hosszú utóíz, kávéval, malátával és komlóval.

Ahogy számolom ötféle maláta és négyféle komló házassága, alapvetően egy közepesnél inkább édesebb (méz eléggé háttérben van), de eszméletlenül részletgazdag imperial stout. Nem ez a legleanebb és a komló kicsit kilóg belőle karcosságban, viszont amit elveszt itt azt simán behozza részletességben.

Nagyon ajánlott, örülök, hogy vettem belőle még egy üveggel

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12965) jsk válasza jookomak (#12963) üzenetére


jsk
Topikgazda

Azt is ittam csapolva a párkányi fürdőben, de az annyira nem ízlett. Nem tudom mennyi igazság alapja van ennek a mondásnak. A rokonság nem veszi. Inkább Zlaty Bazant, Kelt, Corgon, Steiger megy náluk.

(#12966) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Nem egészen sör, de egész közel van hozzá. Azért OFF-ba teszem. :)
Faterom vett belőle 3 készletet, jó minőségű, szép poharakkal.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12967) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Eddig csak olvastam a fórumot, de hátha valakinek jól jön az információ, hogy a Tescoban (legalábbis Kaposváron) most kapható Mad Scientist Jam72 és Monyó Flying Rabbit is. :)

(#12968) jsk


jsk
Topikgazda

Hopaholicba érkeznek, sajnos időpontok nincsenek, pedig egy-kettőre lecsapnék rögtön:

"Az az egy biztos, hogy elsőként befutnak:
Stone Brewing:
Stone Berlin Xocoveza - 033 doboz
Stone Americano Stout - 0355 üveg
Stone Double Bastard Ale - 0,65 l üveg
Stone Imperial Russian Stout - 0,65 l üveg
Stone Coffee Milk Stout - 0,355 l üveg
lesz még persze IPA/Calibelbique/Bastard/Ruination ismét.

csapra jönnek:
Stone Berlin Xocoveza
Stone W00tStout 4.0
Stone Americano Stout
Stone Vertical Epic 020202
Stone Coffee Milk Stout
na éspersze IPA/Ruination/Calibelgique/Arrogant Bastard

Majd utána ők - amikor és ahogy esik úgy puffan alapon:
Omnipollo Amun Oat Milk DIPA - 033 üveg
Omnipollo Noa Pekan Mud Cake - 033 üveg
Omnipollo Selassie - 033 üveg
Dugges Tropic Folk - 033 üveg
Dugges Black Currant - 033 üveg
Poppels Projekt 009 - 075 üveg
Buddelship Mr.T - 033 üveg
Buddelship Kohlentrimmer - 033 üveg
Lervig / Way Beer Colab. 3 Bean Stout - 033 üveg
Lervig Sverd i Fjell IIPA - 033 üveg
Lervig Tasty Juice NE IPA - 033 doboz
Lervig Konrad's Stout - 033 üveg
Lervig Rye IPA - 033 üveg
Magic Rock Dark Arts Stout - 033 doboz
Magic Rock High Wire - 033 doboz
Magic Rock Rapture Red Ale - 033 doboz
Boon Geuze Black Label - 075 doboz
Oedipus Mata Hari - 033 üveg
Hopper Bräu Dunkle Macht - 033 üveg

Crew Republic 7:45 Escalation
Crew Republic Roundhouse Kick

feltöltjük a készleteket:
Omnopollo Nebuchadnezzar/Leon/Mazarin/Zodiak/3,5Pineapple Gose//Poppels DIPA/RIS//Dugges TropicThunder

csapra érkeznek:
Omnipollo 3,5Pineapple Gose
Omnipollo Selassie
Dugges MangoMangoMango
Dugges Tropic Thunder
Dugges Tropic Folk
Koutsky Desitka
Antošův Ležák 11 světlé
Falkon FalkOn
Falkon Stalker
Magic Rock Cannonball IPA
Magic Rock Hypnotist IPA
Lervig Sippin Into Darkness
Lervig Oat IPA
Lervig / Magic Rock Farmhouse
To Ol - Sur Mosaic Dy Hopped Sour
To Ol - Sur Simcoe Sour Session
To Ol - SHOCK SERIES !!PA GalaxyCitra"

[ Szerkesztve ]

(#12969) proci985 válasza jsk (#12968) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Na akkor megiscsak van ertelme a topikba irogatnom a tapasztalataimat a skandinav vonallal, latom beerositettek.

Omnipollo Noa egyik legjobb imperial amit valaha ittam es Svedorszagban is nagyon nehezen beszerezheto. a Stone Berlin Xocoveza csaprol szinten remekul hangzik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12970) jsk válasza proci985 (#12969) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nekem is a Noa lenne az elsődleges célpontom a beszámolód alapján.

(#12971) Jhonny06 válasza proci985 (#12969) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Noa-t én egy random boltban találtam meg Lipcsében. Mondta is a tulaj házaspár, hogy szerencsés vagyok. Akkor még nem tudtam, hogy ennyire jó, többet kellett volna hozni. :) Elég ritka darab, az biztos.

A Saveur-on a double barrel változatot is lehetett kapni egy rövid ideig, csak most ugye nem szállítanak MO-ra. Durva lehet..

[ Szerkesztve ]

(#12972) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok!

Ha esetleg jártok Aldiban, akkor lehet érdemes megnézni, hogy van-e még ilyen szett. :) Az, hogy mennyire éri meg, egyén függő, nekem jól jött a pohár, a sör sem olyan rossz. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#12973) EQMontoya válasza szumoo (#12972) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van az máshol olcsóbban is

Same rules apply!

(#12974) Dilikutya válasza EQMontoya (#12973) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az ár nem tartalmazza a 4 x 115 Ft betétdíjat, és ez csak budapestieknek értelmes opció.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12975) looser


looser
addikt

Náthára milyen sört ajánlotok? :B

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12976) Luser2000 válasza looser (#12975) üzenetére


Luser2000
addikt

Bármilyen jobb pilseni / porter / ipa / ... megteszi, csak előtte igyál egy jó házi pálinkát! ;)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12977) jsk válasza looser (#12975) üzenetére


jsk
Topikgazda

A japánok szerint mindegy a típus, a mennyiség a lényeg, ami a 10 liter. :))

(#12978) EQMontoya válasza jsk (#12977) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem isznak azért annyira durván. :)

Same rules apply!

(#12979) jsk válasza EQMontoya (#12978) üzenetére


jsk
Topikgazda

A tudósok megmondták:
"Sajnos egyetlen pohár sör túl keveset tartalmaz az anyagból ahhoz, hogy érezhető legyen a szervezetet erősítő hatás, mondta el a kutatást vezető Jun Fuchimoto az AFP hírügynökségnek. A kutatócsoport számításai szerint harminc kis dobozos sör (a Sapporo sörei kicsit nagyobb kiszerelésűek, mint a hazai 3,33 deciliteres dobozok, a kis doboz 354 millilitert jelent) elfogyasztása juttat annyi humulone-t a szervezetbe, hogy az valóban hatásos legyen." :D

(#12980) looser


looser
addikt

Köszi srácok :-)

Kaptam egy ilyet Görögből :-)

Plusz olvastam ezt és egészen elszomorodtam :-(
Döntsék már el (nem kételkedem a megfigyelésben, magam is empirikus lény vagyok) de más eredményre számítottam a sok "sör, bor egészséges, csak mértékkel" klisékkel övezett elmúlt évtizedek után...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12981) jsk válasza looser (#12980) üzenetére


jsk
Topikgazda

A sör, a bor mértékletes fogyasztása eredményezhet pozitívumokat az egészségre. Ugyanakkor alkohol révén negatívumokkal is jár. Szerintem nincs olyan, hogy egészséges alkohol. Viszont ha mértékkel fogyasztod, s mellette az étkezésed is csülökpörkölttől a pulykamell felé tendál, akkor csak nem eshet nagy bajod.

Mindenesetre én a nyár után limitáltam heti 3 (0,2 dl, 0,13 dl az asszonyé) sörre az adagomat. Na nem az érrendszeri betegségek miatt, hanem mert kezdtem érezni a nyári napi egy sör addiktív hatását.

(#12982) jsk


jsk
Topikgazda

Ha már a Monyo-t ekéztük a két nyugati árazású limitált söre miatt, akkor itt az alábbi újdonság:

Mad Scientist & Tuffbuzz Sugar Daddy
Ár: 2.990 Ft
Típusa: Imperial Mocha-Toffee Brownie Milk Stout
Alkohol: 11,00 %
Kiszerelés: 0,75l

(#12983) Jhonny06 válasza jsk (#12982) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ajaj.. ezt se én fogom először kipróbálni :DDD

(#12984) Dorian válasza jsk (#12946) üzenetére


Dorian
félisten

Végül nem pénteken, hanem szerdán jártam a Rizmajerben, de nagy sör-tapasztalatról nem tudok beszámolni. 6,5-es Stouttal kezdtem, az nagyon finom volt, de aztán éhes voltam és elkövettem azt a hibát, "a legnagyobb" hamburger menüt kértem. Na az finom, de valami brutál óriási volt, és szabályosan rosszul lettem, mire elfogyott ;] Így a további sörök megkóstolásának lőttek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12985) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Stigbergets / O/O / All In Brewing Business As Usual IPA

Üveg. Sárgás zavaros test, nagy fehér habbal. Narancs, trópusi gyümölcs, lime, némi enyhe maláta (főleg az utóízben). Picit száraz utóíz. Kerek és csúszós, tökéletes egyensúlyban. Picit olajos szájíz. Kiegyensúlyozottan édes és savanyú.

Kb egy éve állt a polcon és sajnos meg kellett inni, mert jövő hétvégére már lejárt volna. Stigbergettől ez az első söröm de ez alapján simán venni fogok még.

Nagyon ajánlott.

(#12971) Jhonny06: én szerintem két éve próbálom elcsípni, pedig Stockholm nincs annyira messze.

(#12982) jsk : ha hozza a szintet, simán. kb ezen az áron megy a Mikkeller Beer Geek Vanilla Shake amihez a leírás alapján hasonlítania kéne (mármint abból a két 0.33as).

és imperial stoutból lehet 3euro alatt/körül is jókat kapni (Brooklyn Chocolate pl), szóval ennyiért nem árt, ha valami jót prezentálnak. kíváncsi leszek, hogy a topikból valaki megkóstolja-e.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12986) jsk válasza Dorian (#12984) üzenetére


jsk
Topikgazda

Jól hangzik. Köszönöm szépen. Beillesztem a látogatási sorba. Az elkövetkezőkben havonta lesz egy-két gyerekmentes szombat esténk :)

(#12985) proci985: Ha van olyan jó! Ez itt a kérdés. Remélem valaki megkóstolja a fórumról, és tart egy kis élménybeszámolót.

Más. Szülinapomra lehetséges ajándékként megjelöltem az AleSmith Speedway Stout-ot. Annyian dicsértétek. 5500 Ft-ba (0,75l) kerül? Megér annyi pénzt? Ennyiért orgazmus közeli állapotot szeretnék :D

[ Szerkesztve ]

(#12987) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

To Øl Bee My Valentine imperial stout

Üveg. Fekete szín, imperialhoz képest meglepően dús hab. Eper, csokoládé, pörkölt maláta. Talán méz? Olajos szájíz.

Kissé kiegyensúlyozatlan, mármint eléggé túlteng az eper és a fene tudja úgy általában. Érdekesnek azért érdekes. De eléggé mű.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12988) jookomak válasza jsk (#12986) üzenetére


jookomak
őstag

A speedway nekem speciel minden pénzt megér. Hát még a vietnamese coffee edition.

(#12989) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Brewski Barbarian IPA

Világossárga átlátszó szín, fehér hab. Trópusi gyümölcs, citrus, komló. Frissítő és gyümölcsös.

Brewskinek alapvetően kerek és jól összeérlelt IPAi vannak, viszont hiányzik belőlük az extra intenzitás. Cserébe nagyon jól csúszik és nagyon kiegyensúlyozott. Pl Omnipollokhoz képest jellemzően kevésbé kolós és a Duggeshez képest (főleg Tropic Thunder) kevésbé gyümölcsös.

Ajánlott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12990) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Founders Imperial Stout imperial stout

Fekete test, közepes mokka hab. Pörkölt maláta, kávé, étcsokoládé, karamella, vanília, medvecukor, hamu. Alapból édesebb. Komplex, hosszú és kesernyés utóíz. Ahogy melegedik erősödik benne a vanília.

Hála égnek négy üveggel vettem, emlékeztem, hogy ez nagyon jó volt (évi kb egyszer lehet kapni), de arra nem, hogy ennyire. A fókusz itt a maláta (elvileg 10(!) féle), a többi a körítés. A minőségét egyébként szépen tartja, ez elvileg a harmadik év amit próbálok belőle.

Nagyon ajánlott. Simán az egyik legjobb imperial a piacon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12991) Dorian


Dorian
félisten

Vettem Jam52-t. Jó, jó, de semmi különös. Jam72 nekem jobban ízlett, bár azt csapról ittam, ezt meg nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12992) Luser2000


Luser2000
addikt

Egy érdekes gondolatfuttatás a tengerentúlról ...

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12993) Dorian


Dorian
félisten

Bigfoot 222:
Nem egy nagy dolog, aki valami különösebbre szomjazik ne ezt vegye,közepes, de árát éri.
A citrusos illatok-ízek elég enyhék, inkább keserűség dominál, a mai meleg estén, forró fürdő után viszont jól esik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12994) looser válasza Luser2000 (#12992) üzenetére


looser
addikt

Aki nincs fb-n, ide mutat a Monyo cikke.

:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12995) Batib válasza Dorian (#12993) üzenetére


Batib
őstag

Van ilyen is, vagy egy 2-es lemaradt?
A vejem egyik kedvenc söre a Bigfoot négykettes.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#12996) Dorian válasza Batib (#12995) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, lemaradt: 2222

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12997) jsk válasza Luser2000 (#12992) üzenetére


jsk
Topikgazda

Érdekes, és egyben rémisztő cikk, de sajnos a piac így működik. Ez van nálunk is, csak sokkal kisebb méretben. Emiatt remélhetőleg gyorsabban végbemegy a konszolidáció.

Dorian: A Jam52 nem nagy szám. Az újak közül (bár a feléhez nem jutottam hozzá) a Smooth Hoperatort tudom ajánlani. A Bigfoot 2222 nekem bejött. Nem egy csúcs, de bőven iható volt.

(#12998) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Csakajóba is érkezett Omnipollo Noa :)

(#12999) looser


looser
addikt

Az idei -hazai - Törölköző nap a Krak'n Town-ban lesz :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13000) proci985 válasza Jhonny06 (#12998) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

és ahogy nézem el is kapkodták:D vagy ha csapon van jelzek barátoknak, hogy ideje lefáradniuk egy körre.

ez meg drágább, mint itt, pedig itt is szívtam a fogam rajta.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.