Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) madgie válasza rumos14 (#12250) üzenetére


madgie
titán

Jól értem, hogy a legtöbb gépnél még mindig a túlmelegedéssel küzdenek? :o

(#12252) rumos14 válasza madgie (#12251) üzenetére


rumos14
nagyúr

ne terhelj konkrétumokkal! :D tudom, hogy te most kérdezel, de itt már a kérdésben is állítás alapos gyanúja merül fel :P

(#12253) madgie válasza rumos14 (#12252) üzenetére


madgie
titán

Hát csak pislogok, hogy majdnem minden gépnél a túlmelegedéssel próbálnak mit kezdeni, szoftveresen, ahelyett, hogy tervezésnél figyeltek volna jobban erre. Valahogy seggbe rúghatnák a mérnökök a marketingeseket, mert ez így kicsit ciki.

(#12254) tvamos válasza madgie (#12253) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én nem látom, hogy olyan nagyon küzdenének, mert ha annyira zavarná őket, megoldanák a problémát, nem hoznák ki egymás után a túlmelegedő vázakat. (De úgy, hogy a Sony Z3 telefonom is ezt csinálta.) Valószínűleg így is megveszik az emberek...
No, ennyit a Sony fikázásból...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12255) rumos14 válasza madgie (#12253) üzenetére


rumos14
nagyúr

ciki, szerintem is. még mindig azt gondolom, hogy széles körű profi felhasználásra egyik gép sem alkalmas, az A9 sem.
én hobbistaként a kisebb méretet meg a sok szexi fícsört többre értékelem mint a DSLR gépek egyéb előnyeit. MILC fronton pedig más FF gép nincs, Fuji X van a legközelebb üvegek tekintetében, de ők más filozófiát követnek mint én - ezzel semmi baj - így marad a Sony. túlélem, valahogy...

(#12256) Radomer


Radomer
aktív tag

Tök jó ez a firm frissítés, de a legtöbb videós módban jelentkező lcd dimmet fogadni mernék nem fogják most sem legalább választható opcióként lekezelni.

Válaszolt a "support". Azt írták próbáljam meg resetelni, és frissíteni a legfrissebb szoftverre. Ha ez nem hoz eredményt, akkor szerviz. Kb kitörölhetem vele a hátsómat ezzel a válasszal. :W

(#12257) derrik


derrik
őstag

Sony a6000-hez milyen alapbeállításokat használtok?

(#12258) 80hun válasza Radomer (#12256) üzenetére


80hun
addikt

Mi a gondod az LCD-vel konkrétan? :)

(#12259) Nippon válasza 80hun (#12258) üzenetére


Nippon
őstag

4K alatt rettenetesen visszaveszi a képernyő fényerejét és ez nem állítható.
Mondjunk nem értem miért, előbb melegszik el, mint hogy az akku lemerülne. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12260) csacsi77 válasza rumos14 (#12250) üzenetére


csacsi77
senior tag

Akinek meg A6000-e van az túrja a menüt, hogy EVF/LCD váltás lehessen. :(((
Ha már piacon tartják azt a modellt, akkor miért nem teszik ezt bele?
Most voltam fotós helye két napot és jól esett volna egy ilyen egyszerű gombos megoldás, mint ahogy az egyszerű kis A58-ban volt. :((

Öreg fater megoldja!!!!

(#12261) grigo


grigo
őstag

Van köztünk olyan aki használ(t) TT685S és TT350S-t is?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#12262) Nippon válasza csacsi77 (#12260) üzenetére


Nippon
őstag

Emlékeim szerint az A6000 nem, viszont az A6300 már tudja ezt a bonyolult trükköt.

(#12263) csacsi77 válasza Nippon (#12262) üzenetére


csacsi77
senior tag

Hát ez az!!!! :((

Öreg fater megoldja!!!!

(#12264) Bubukain


Bubukain
senior tag

sziasztok
vettem egy 6300 vázat pár hónapja, most először használnám a rajta lévő usb csatlakozót.
azt kérdezném, normális hogy az usb kábel nem megy bele rendesen ütközésig, csak a fémrész kb 2/3-ig?

köszönöm

(#12265) Márton


Márton
nagyúr

meg tudja vki mondani az 5. másodpernél mi ez az effekt, korrekció? Szoftveres barrel distorsion? Gyutávtól függően mindig korrigál a firmware? De miért? Azt hittem ebben a kategóriában már nincs ilyen. A WX350-em is csinálja, és zavar, hogy nem tudom pontosan mikor csinálja, milyen beállítástól függ, kikapcsolható-e, stb. Merthogy nem látom minden kis zoom állítás után..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12266) Radomer válasza 80hun (#12258) üzenetére


Radomer
aktív tag

Ahogy nippon is említette, de nem csak 4k nál hanem xavc s legalap beállitás kivételével mindegyiknél ez a helyzet.
Miért nem lehet itt is opció mint a túlmelegedésnél? Gyakorlatilag ezzel köteleznek, hogy vegyek keretet meg külső monitort, ha videózni szeretnék.

(#12267) konyi79 válasza Márton (#12265) üzenetére


konyi79
addikt

Az egyszerűen az af. Néhány igen drága, meg főleg filmezéshez optimalizált objektíven kívül a fókuszálásnál minden objektív gyújtótávolsága változik. Ezt látod a videóban. Ezért szokták egyébként a fókuszkövetés sebességét csökkenteni videózásnál, ne legyen zavaró a jelenség.

(#12268) Márton válasza konyi79 (#12267) üzenetére


Márton
nagyúr

biztos egyről beszélünk?
én a sarkok kihúzásáról

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12269) m3ss válasza #96302336 (#12246) üzenetére


m3ss
veterán

hat ezt en sem birtam ki, ennyiert olyan mint 1 kaparos sorsjegy. mondjuk normalis esetben nem vasarolok ilyentol, aki 1 eve nem kapott ertekelest.
kivancsi vagyok mit kapunk :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#12270) tailor válasza m3ss (#12269) üzenetére


tailor
őstag

Én is vettem egyet :DDD :)) Vagy lépegető exkavátor, vagy pénzvissza lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12271) grigo válasza tailor (#12270) üzenetére


grigo
őstag

Mondjuk általában a kiskínaik egyből feladják, ez még azóta meg se moccant. Az ajánlat már azóta nem él, mondjuk 24 óra alatt 30+ vásárló volt erre a táskára.
Lehet, hogy elnézett valamit. Legfeljebb visszautalják a pénzt. De azért kíváncsi vagyok. Tényleg kb sorsjegy kategória.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#12272) tailor válasza grigo (#12271) üzenetére


tailor
őstag

Pont így voltam vele én is... de ez valami kamu lesz, az új hirdetés már egy AW400-at takar. Mindegy, most már kíváncsi vagyok :DDD

(#12273) grigo válasza tailor (#12272) üzenetére


grigo
őstag

Rég volt már e-bayes reklamációm. Mennyi idő múlva kezdünk hőbörögni ha nem adja postára?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#12274) m3ss válasza tailor (#12272) üzenetére


m3ss
veterán

aw400-at mar hirdette akkor is amikor en leutottem. lehet azt kellett volna, ez a 450aw oriasi.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#12275) #96302336 válasza grigo (#12273) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jövő hét végén legkésőbb. Eddig ami reklamációm volt, az mind megoldódott, vagy visszajött a pénz, vagy az eladó feladta a cuccot és meg is jött. Bár csak akkor rendelek innen, ha nagyon ráér valami. Sok híradástechnikai holmi alig drágább itthon, mint e-bay-ről. Nem is beszélve a garanciás dolgokról.

(#12276) tailor válasza grigo (#12273) üzenetére


tailor
őstag

Ha egy hét elteltével sem adja fel, én reklamálok - ilyennel egyébként még én sem találkoztam, hogy nem adta volna fel. Hogy nem érkezett meg, na olyan már volt (kínából, naná :) )

m3ss "Ajándék" lónak... tudod :D

(#12277) Márton


Márton
nagyúr

Újra sínen a kamugép

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12278) sszemtelen válasza Márton (#12277) üzenetére


sszemtelen
őstag

Azt hiszem majd örül, ha a PayPal visszaveszi minden bevételét. :)

(#12279) grigo válasza sszemtelen (#12278) üzenetére


grigo
őstag

Ezt nem értem én sem hogy miért éri ez meg neki, hiszen tömegével utalják majd vissza a pénzt.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#12280) geronimo000 válasza rumos14 (#12250) üzenetére


geronimo000
csendes tag

Ezt az LCD/EVF váltást én nem találom a custom listában.

(#12281) GyureX


GyureX
tag

Találkozott már valaki ilyen hibával?

Próbálnék belépni a playmemories oldalon. Regisztrálni nem enged, mert szerinte már be vagyok az adott email címmel valamilyen szolgáltatásukba, aztán mikor átdobna valami link.account oldalra, csak villog a sony logó, meg http_400 a weboldal címének a vége: https://link.account.sony.com/help/#HTTP_400

Itt elakadtam.

(#12282) GyureX


GyureX
tag

Az előző problémát megoldottam, munkahelyi gépről továbbvitt, de a végén így se lett jó, mert a régió magyar volt.

Tudna valaki segíteni akár itt, vagy privátban, hogy tudjak fizetni playmemories-en?

Csináltam egy usa fiókot, de így meg a fizetést nem engedi, a kártyát nem fogadja el. Ezután csináltam egy usa paypal fiókot, de ott se tudom hozzáadni a kártyámat.

Ötlet?

(#12283) grigo válasza GyureX (#12282) üzenetére


grigo
őstag

Prepaid kártyás módszert próbáltad már? Relayben lehet kapni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#12284) GyureX válasza grigo (#12283) üzenetére


GyureX
tag

Azt még nem.
Ilyet néztem, nem tudom ez annak minősül-e?

[ Szerkesztve ]

(#12285) 80hun válasza GyureX (#12284) üzenetére


80hun
addikt

(#12286) GyureX


GyureX
tag

Amit linkeltem amazonos psn gift card, jelentem elfogadta, megszenvedtem érte rendesen. :D

Lenne még egy utolsó kérdésem.

Tegnap jött meg az A7II-m, most ismerkedek vele. Nézegettem videókat róla, de nekem így élőben sokkal hangosabbnak tűnik a zár. Meg nem tudom jól körülírni, de a kattanás mellett, van valami kísérő hangja is, és nem tudom ez így normális-e? Funkcionálisan működik, de nekem elég hangosnak tűnik.

(#12287) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Az "olcsóbb" focal reducerek milyen megbízhatósággal működnek? 20k-t kiadni valami eBayes vacakért nem lenne a legjobb, így inkább rákérdeznék a tapasztaltabb tagoknál :)

Köszönöm!

(#12288) Muerte68 válasza sszemtelen (#12287) üzenetére


Muerte68
addikt

működnek ezek is lágyabb a széleken,annyi a hibája-minél drágább annl jobb a lencse tehát a kép is :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#12289) sszemtelen válasza Muerte68 (#12288) üzenetére


sszemtelen
őstag

Szóval az olcsóbb' hazavágná a Helios 44-2 középen borotva képét? :)

Köszönöm!

(#12290) 80hun válasza GyureX (#12286) üzenetére


80hun
addikt

Ha problémás lenne a zár azt észrevennéd mert nem futna le rendesen.
Egyébként igen van hangja , kicsit halkabb mint a sima A7.Abban jó erős hangja van a zárnak :)

A fw frissítést ne felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#12291) Muerte68 válasza sszemtelen (#12289) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem a közepe a széle lágyabb a közepével semmi gond nincs :) Ez még a használható kategória ahogy drágul úgy javul a képminőség a lens turbó pld a széleken is teljesen jó :K
De a manuál topicban bővebben tudnak róla most raktam fel pár teszt képet camdiox-al.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#12292) sszemtelen válasza Muerte68 (#12291) üzenetére


sszemtelen
őstag

Ohh, félreolvastam az előzőt.. :)) Igazából egy Viltroxot néztem ki, azon legalább van "tripod gyűrű".
Köszönöm, akkor beszerzek egyet az "olcsó fullframe" nevében :)

(#12293) GyureX válasza 80hun (#12290) üzenetére


GyureX
tag

Köszi, azzal kezdtem. :)

Oly E-M10II után szabályosan megijedtem a hangjától. Összehasonlító videókat is néztem az A7-tel, és ott hallom, hogy az A7II tompábbnak tűnik. Mondjuk lehet, azért fura, mert míg a kamera mikrofonjától messzebb van, és nem úgy hallatszik, mint mikor az arcom mellett kattintom el. De élőben nekem jobban hasonlít a hangja a videóban levő sima A7-hez.

Lehet csak szokás kérdése, egyébként a gép az valami álom. :)

(#12294) Muerte68 válasza sszemtelen (#12292) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]
itt az oldal végén pont a külömbségekről van szó :K
[link]-innen kezdve

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#12295) sszemtelen válasza Muerte68 (#12294) üzenetére


sszemtelen
őstag

Köszönöm szépen :)

(#12296) szazbolha


szazbolha
addikt

Üdv Ilce-3000-ről kérdeznék. Túrtam a netet de nem egyértelmű.
- Kioldó kábel, vagy kábel nélküli kioldás lehetséges?
- Számítógépről vezérelhető USB-n keresztül? (látni szeretném a képet, expó értéket állítani és exponálni)
- Az LCD-je gyenge és nem kihajtható, lehet rá illeszteni valami olcsó külső LCD-t? AV kimenet? (régen ezt egy GPS kütyűvel oldottam meg canonon)

(#12297) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sony a5000-et használ valaki manuális lencsékkel?

(#12298) m3ss


m3ss
veterán

ezt az uj sony 85-ost egyre jobban szeretem. nagyon jo a fokusza, kovetoben szerintem ez tartja legjobban teman a fokuszt, sztem tuti fejlesztettek ilyen teren vmit.
35 1.4 pl gyakran leugrik a temarol aztan visszaugrik, ide oda tekereg. 55 siman jobb, de a 85 az olyan finoman koveti, ide oda rangatas nelkul, latszolag mindig eles az arc a kepen, nagyon nehez nem eles kepet loni vele. es a7 1-en hasznalom altalaban...

(#12293) GyureX kicsit halkabb az a7II, a7 mk1-nek inkabb ilyen "mechanikus" zarhangja van, de egyik sem tul halk, 6d silent joval halkabb volt sztem.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#12299) sszemtelen


sszemtelen
őstag

A nagyfeszültségű boltnál jelenleg Sony-s visszafizetési akció van. Ha jól látom, akkor a SEL18105G mindennel együtt 150k-ból hozható egy éves garival? Annyit még akár meg is érhetne utazós OSS-es obinak :)

(#12300) #96302336 válasza sszemtelen (#12299) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ja. Csak a mysony valamiért nem megy....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.