Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Rapid136 válasza Márton (#12549) üzenetére


Rapid136
őstag

Mert feleslegesen kevered bele az ekvivalenciát...
Itt az obi linkje, benne a válasz a kérdésedre
ez egy APS-C kivitelben gyártott halszem objektiv, a jelzett 180 fok arra az érzékelőméretre vonatkozik.
itt meg a fullframe 12mm obi adatlapja
Képszög FullFrame - 180°
APS-C- 118°
4/3 - 97,3°

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#12552) Márton válasza Rapid136 (#12551) üzenetére


Márton
nagyúr

"a jelzett 180 fok arra az érzékelőméretre vonatkozik."

ok, erre voltam kiváncsi, köszi.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12553) 80hun válasza Márton (#12552) üzenetére


80hun
addikt

Ettől függetlenül én ezt a változatot venném és nem a 450g-os nagy dögöt :)

(#12554) hemaka válasza Sofokles (#12547) üzenetére


hemaka
nagyúr

T-dimension teljesen jo, ha bevallalod, hogy gari nem lesz itthon, viszont nevetsegesen olcso ott minden cucc es DHL-lel 4-5 nap alatt itt van angliabol.

(#12555) Márton válasza 80hun (#12553) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, köszi, néztem én is hogy van 2.8 és 3.5-ről induló is.

Méghogy én keverem ide az ekvivalens dolgot :DDD
"It gives an immense field of view - 180 degrees, with a 12mm (35mm equivalent) field of view"

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12556) grigo válasza szazbolha (#12543) üzenetére


grigo
őstag

Hát akkor lehet. Vázon ha jól emlékszem vagy derítő, lassú szinkron, hátsó szinkron, vezeték nélküli. Ezek szerint akkor ami nem derítő az is derítő szerű stroboszkópos lesz hss-e?
Illetve ha kiokosodom és manuálban használom majd akkor is megmarad a stroboszkóp hatás? Amúgy nincs vele bajom de ez a zizegés kicsit fura még, illetve lassabbnak érzem az egész expót.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#12558) Márton


Márton
nagyúr

erről az obiról esetleg van vkinek véleménye innen?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12559) #31733248


#31733248
törölt tag

Csak az érdekesség kedvéért: Sony 55-210mm makró (már amennyire).

(#12560) razzorr


razzorr
őstag

Na megjött a kis 5000-es :) Szép,jó méret,kézre áll.
Gyors kérdés, meddig töltsem az akkut?

(#12561) tailor válasza razzorr (#12560) üzenetére


tailor
őstag

Amíg fel nem tölt 100%-ra :) Sőt, igazából ha kímélni akarod az akkut, akkor mindig 40-80% közötti töltöttségen tartod - ez igaz bármilyen kütyü akksijára.

[ Szerkesztve ]

(#12562) razzorr válasza tailor (#12561) üzenetére


razzorr
őstag

Átlagosan mennyi idő alatt tölt fel? Kell e 1x órát tölteni először? Úgy gondoltam.

(#12563) wms válasza razzorr (#12562) üzenetére


wms
senior tag

Az kevés lesz, van, hogy 2 óráig is tölt. :K

(#12564) tailor válasza razzorr (#12562) üzenetére


tailor
őstag

Dehogy kell, amikor kialszik a töltést jelző led, húzd le. Ez az "elsőre sokat tölteni" még a régi niMh akkuknál volt lényeges, uszkve 20 évvel ezelőtt. Pontosan nem tudom, mennyi a töltési idő, sosem szoktam mérni - 2-3 óra talán?

(#12565) razzorr


razzorr
őstag

Köszi a választ mindkettőtöknek.
Én is úgy tudom, hogy nem kell olyan sokáig zabálnia az áramot,de a biztonság kedvéért megkérdeztem :)

(#12566) tailor válasza razzorr (#12565) üzenetére


tailor
őstag

Szívesen, használd sok örömmel a gépet :)

(#12567) razzorr válasza tailor (#12566) üzenetére


razzorr
őstag

Köszönöm,bízzunk benne hogy úgy lesz. Majd jövök élménybeszámolóval.

(#12568) Márton


Márton
nagyúr

Használ vki ilyen adaptert Canon obikkal? Megéri? Van hátulütője? Gagyi? Van drágább is, vagy felesleges?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12569) tailor válasza Márton (#12568) üzenetére


tailor
őstag

Azt hiszem nekem volt ilyenem. Mondjuk úgy, hogy vannak ennél jobb adapterek is, ajánlom ezt a márkát: LINK
Igen, ez 3x annyiba kerül, de minek vennél gagyit, ha vehetsz egyszer jót is :)

(#12570) Márton válasza tailor (#12569) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, épp ezért kérdem. Már nem szeretek gagyit venni :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12571) Márton


Márton
nagyúr

Most az én szemem rossz, vagy egy A6500-nek tényleg ilyen rossz a fullhd minősége? :F
Nem obinak tűnik, valami algoritmus hiba inkább. Mégcsak nem is 120fps.
Tisztára mint egy deinterlace-elt anyag :DDD

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12572) 80hun válasza Márton (#12571) üzenetére


80hun
addikt

Itt kérdezz rá , vszínű segítenek a fiúk beállítani a gépet. :)

(#12573) GyureX


GyureX
tag

Sajnos csak most szembesültem azzal, hogy a7II-n nem lehet minimum záridőt állítani A módban, csak a7rII-n.
Netet bújva látom nem csak nekem böki a csőröm. Mit gondoltok, meg kapja valaha is az a7II, vagy ez valami üzletpolitikai genyózás?

[ Szerkesztve ]

(#12574) 80hun válasza GyureX (#12573) üzenetére


80hun
addikt

Sztem ezt nem kapja meg, majd az A7m3 :)

A reciprok szabály szerintit ő belövi a gyújtótáv alapján a záridőt.
Ha rövidebbet akarsz emeld az iso-t :)

Egyébként nekem a fujiban volt de baromi idegesítő ha úgy felejted és tolja az iso-t az egekbe mert be volt állítva rövid záridőre. Azt mondanám izlés kérdése hogy van e haszna :)

(#12575) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Megérkezett eBay-ről a kachashop-tól az 55210-em. Az új verziós full narancssárga dobozban, sértetlen Sony-s matricával, biztonságosan becsomagolva, gyárilag v2 szoftverrel. 63k-volt 1 év garival. Nem rossz kis obi ez :3

(#12576) derrik


derrik
őstag

A Sony saját Alpha/E mount adapterekkel kapcsolatban valakinek tapasztalata
3-as vagy 4- verzió a jobb ???

(#12577) jmakk válasza derrik (#12576) üzenetére


jmakk
őstag

Attól függ mire? A 3. és 4. is full frame verzió csak a 4-ben egy teljes fókuszrendszer van. A 3. meg csak elektronikus jeleket visz át, de mást nem tud. Milyen gépre kellene?

[ Szerkesztve ]

(#12578) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok.
A 7II, és az 7IIR használatiját honnan lehet magyar nyelven letölteni?
sony.hu-n nem találtam.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#12579) 80hun válasza Terapeuta (#12578) üzenetére


80hun
addikt

Pedig ott van. :)
A7m2 és A7Rm2

(#12580) Terapeuta válasza 80hun (#12579) üzenetére


Terapeuta
őstag

Köszi, ezt megtaláltam, de hol a többi része (ezekben odáig jutunk kb, hogy az objektív felhelyezése)? :U

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#12581) tvamos


tvamos
nagyúr

Lehet valahol A7II-t elhozni kiprobalasra? Marmint ugy ertem, (gondolom,) ilyen tedd probara akcio nincs, de par orara, vagy egy ejszekera (ugyis leginkabb az erdekel, hogy muzsikal keves fenynel) jo lenne berelni egyet, csak, hogy kiprobaljam. Olyen rohadt sokba kerul egy ilyen kamera, ha nem hozza, amit akarok, akkor minek vegyem meg? Tudom, irjatok, hogy nem nagy, de ez olyan relativ... meg irjatok, hogy szuper az AF, de ez is viszonyitas kerdese.
(Vagy mar kerdeztem ezt? Nem tudom... oregszem, kezdek elhulyulni...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12582) Sofokles


Sofokles
tag

Srácok, hogy lehet (Sony 16-55 mm kit) objektíven szoftvert frissíteni? Ilyen tényleg van? 😁

(#12583) derrik válasza jmakk (#12577) üzenetére


derrik
őstag

.....a6000
Nem tudok dönteni, hogy egy Fotodiox Ef/Nex adapter és akkor canon. Vagy Sony és akkor sonyA

(#12584) szazbolha válasza derrik (#12583) üzenetére


szazbolha
addikt

Canon vonalat választanám.

(#12585) derrik válasza szazbolha (#12584) üzenetére


derrik
őstag

Mi szól e melett.......?
Ez volt az eredeti elképzelés amúgy. Csak fel dobták egy Sony adapter
[link]
Erre gondoltam eredetileg

[ Szerkesztve ]

(#12586) .mf válasza derrik (#12583) üzenetére


.mf
veterán

Ha rendes AF-et akarsz, akkor a Fotodiox és többi gagyi kínait hanyagolnám. Metabones mk4, vagy ha megelégedsz csak modernebb Sigma obikkal és TALÁN Canon obikkal, akkor Sigma MC-11.

Canonból hatalmas a választék, de zsákbamacska, hogy mi fog működni.

Sony LAEA-szériával kevésbé zsákbamacska az AF, legalábbis a fókusz-rendszert tartalmazó -2 és -4-gyel. Hogy a -3-as hogyan működik a6000-en, hajrá gugli.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12587) 80hun válasza derrik (#12585) üzenetére


80hun
addikt

Inkább az a kérdés mire akarod használni, milyen témákra?

(#12588) #96302336 válasza derrik (#12583) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nekem már úton van egy viltrox canon nex adapter, ha megjön, írok majd róla. Az mc11annak lesz függvénye, hogy ez hogy fog menni. Sok elvárásom nincs, de a neten elég sok pozitív tapasztalat van vele, de tény,hogy nem minden Canon obit kezel maradéktalanul

(#12589) 80hun válasza #96302336 (#12588) üzenetére


80hun
addikt

Ha a csiga AF megfelel neked A6000-en akkor jó lesz.

Bár ennyi idő alatt egy manuál obival is belövöm a fókuszt :D

(#12590) rumos14 válasza GyureX (#12573) üzenetére


rumos14
nagyúr

részleges megoldás az M mód, auto iso.
hogy "megynugtassalak", ez is csak pár éve van a Sony gépekben :U

(#12591) rumos14 válasza derrik (#12576) üzenetére


rumos14
nagyúr

attól függ, milyen váz és milyen obi.
A7II és A7rII esetén a motoros objeketívek (SSM, HSM, SAM, USD) szépen mennek a 3-as adapterrel, nincs fényveszteség, nagyobb a fókusz terület, és sztem megbízhatóbb az AF.
a 4-es adapter viszont minden vázzal, minden objektívvel megy.

szerk: ha A6000, akkor rögtön elég az 1-es és 2-es adapter.
1-es adapterrel az A6000 nem tud használható AF-et semmilyen obival, 2-es adapter kell.
Canon vonalon egyedül az MC-11 és a Sigma Art obikkal lesz használható AF (Metabones-ba nem vagyok biztos, de az amúgy is rohadt drága).

sztem az adapteres AF-ezésnek A6300 és felette ill. A7II és felette gépeknél van igazán értelme.

[ Szerkesztve ]

(#12592) #96302336 válasza 80hun (#12589) üzenetére


#96302336
törölt tag

Köszi a videót, megnéztem. Amúgy is elég sokszor használom a manuál fókuszt, így nem fog katasztrofálisan hatni, ha azt kell használnom. Meg a nex-III változat lesz, nem a nex-II Az mc11 egy kicsit később lesz, de lesz. A videóból azt szűrtem le, hogy az a probléma ami a korábbi adapterekkel megvolt, itt is jelen van. Hogy mennyire lesz jó, csak akkor derül ki, ha megjön. akkor írni fogok róla. Meg lehet, hogy összeszorítom a fogam, és a már korábban linkelt a7II+mc11 lesz a befutó. Ha össze tudom hozni. :) Addig jó tanulni a mostani rendszer is, főleg, hogy kezdem látni, hogy mit kéne látni :)

[ Szerkesztve ]

(#12593) Terapeuta válasza tvamos (#12581) üzenetére


Terapeuta
őstag

fotoplus-ban tudsz bérelni. Én is ezt tervezem.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#12594) derrik válasza rumos14 (#12591) üzenetére


derrik
őstag

Megnéztem a 2-es verziót 300dodó akciósan...akkor veszek használtan egy Metabones MarkIV--et
A Viltrox III tesztre kíváncsi leszek én is .... :)

(#12595) tvamos válasza Terapeuta (#12593) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tudsz kuldeni egy linket? Mert en csak a hirekben latom, es ott is csak MFT-ket.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12596) 80hun válasza tvamos (#12595) üzenetére


80hun
addikt

Hívd fel őket. Legalább azt is megtudod mennyi kaukciót kell leszurkolni :)

(#12597) PNP


PNP
őstag

Ma Red Bull Air Race-en kipróbáltam az A6500 + MC-11 + Canon 70-200/4 IS kombót, és meglepően használható. Követő fókusszal a képek többsége hibátlan lett, bár fizetős munkát félve vállalnék vele.
A Sony 18-105 viszont egyelőre csalódás. Legjobb esetben is középszerű optikailag, néha egészen takony végeredménnyel.

(#12598) Márton válasza PNP (#12597) üzenetére


Márton
nagyúr

kenjú ser?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12599) KawaBazsy válasza PNP (#12597) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jó lenne, ha optikát is lehetne bérelni kipróbálásra, h kiderüljön, ér e vmit..

(#12600) Vyndree válasza KawaBazsy (#12599) üzenetére


Vyndree
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.