Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) FeRkE válasza #96302336 (#12898) üzenetére


FeRkE
őstag

A Viltrox 2016 januari vetel volt, most ugynezem Amazonon hogy a 3as verzio, de lehet azota csereltek a termeket, nem tudom. Egy Canon 24-70 F4 IS-el szenvedtem sokat, foleg emiatt cserelgettem az adaptereket. Csomo kepem eletlen volt, megy nagyon gyatra volt a kepminoseg, az A6000hez kapott Sony 16-50 kitobi alazta, meg a7II-n is crop modban. Utana volt alkalmam tesztelni az obit Canon 6D-n is, azon meg mukodott rendesen, semmi gond nem volt vele.

A Commlite-al meg a Viltroxal az AF is lassabb volt meg sokszor bizonytalan nalam a 70-200-al is. Gyakran belefutottam olyan szituacioba hogy nem is talalt elesseget, csak elore hatra huzogatta.

MC-11 vhogy megbizhatobbnak tunik es stabliabbnak. Az A7II-n mindig frissitettem a firmware-t egybol ahogy jon ki hozza, Az MC11--en is, bar tegnap ota miota feldobtam az ujat, meg nem teszteltem obival.

(#12902) FeRkE


FeRkE
őstag

(#12903) tvamos válasza Somansky (#12899) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy ennek erdemes utana nezni: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12904) Muerte68 válasza Somansky (#12899) üzenetére


Muerte68
addikt

akár az A6000-is elég lehet vagy ha van keret mehet a 6300-6500-is.
Az A7-ben nincs stabi+drágábbak az obik ha uti gép elég az apsc-is :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#12905) PNP válasza #96302336 (#12882) üzenetére


PNP
őstag

Most értem haza, úgyhogy ma már rendes teszt nem lesz, de 24-105/4-gyel gyorsan kifotóztam az ablakon. Azt kaptam, amiben bíztam, azaz:
- stabilizátor működik (bár nem tűnik túl hatékonynak valamiért, most 105 mm-en is sikerült 1/60 mellett bemozdult képeket készíteni, de gondolom az adapternek itt nem sok szerepe van: vagy be tudja kapcsolni, vagy nem), rekeszt átszámolja jól, azaz nyitva 2.8-at jelez.
- Metabones SB-m csak M4/3 rendszerre volt, de már az sincs meg, szóval nem fogom tudni megmondani, mennyivel rosszabb, de emlékeim szerint az faltól falig éles volt, itt azért a képszél kicsit elengedi magát. Életlen és CA-zik, de messze nem olyan mértékben, mint az ominózus 18-105-öm, ráadásul annál a képközép volt csak valamennyire éles, a Viltrox sokkal egyenletesebb.
- AF van, de lassabb, mint az MC-11. Ha például közelpontból elküldöm végtelen fele, félúton kicsit megtorpan, majd megy tovább. Érthetetlen, de nem a világ vége. Követőre, videóhoz biztosan felejtős, megfontolt fotografálásra viszont jó.
- láthatóan vignettál
- Nem jött rá közteher, 30 ezerért nincs rajta mit mérlegelni, főleg, hogy Metabones-ban ugyanez kb. 230e.

Btw még a műanyag dobozt is a Metabones-ról másolták. :U

( Viltrox Focal Reducer Speed Booster )

[ Szerkesztve ]

(#12906) #96302336 válasza PNP (#12905) üzenetére


#96302336
törölt tag

Köszi a gyors tesztet.

(#12907) Somansky válasza Muerte68 (#12904) üzenetére


Somansky
aktív tag

6300 ban sincs stabi igaz?
Canon cuccokat tennék rá, esetleg régebbi manulisakat. :)

www.somansky.com

(#12908) wms válasza Somansky (#12907) üzenetére


wms
senior tag

Nincs, az csak a 6500-ben van. :N

(#12909) PNP válasza wms (#12908) üzenetére


PNP
őstag

De ott sem viszi túlzásba :N

(#12910) szazbolha válasza PNP (#12909) üzenetére


szazbolha
addikt

De ugye az A7II-ben jól használható a stabi. Emiatt (is) szeretném megvenni a közel jövőben, ha a nikonos cuccaim elkelnek.

(#12911) Nippon válasza szazbolha (#12910) üzenetére


Nippon
őstag

Igen, az A7II-ben hatékonyabban működik a stabi.

(#12912) PNP


PNP
őstag

Sony A6500 + Viltrox focal reducer speed booster adapter + Canon 24-105/4L IS: jobb felső sarokban download.
24 és 105 mm-en, f/2.8 és f/8 - bár a rekeszelés kevésbé számít, hiszen az adapter optikai hibái még pluszban rakódnak rá az objektív képére. Szerintem vállalható, főleg videóra, ahol a felbontás a harmada, a 16:9 miatt pedig a vignettálás is többnyire leesik.

(#12913) csacsi77 válasza PNP (#12912) üzenetére


csacsi77
senior tag

AF sebessége milyen a speed boosterrel?

Öreg fater megoldja!!!!

(#12914) PNP válasza csacsi77 (#12913) üzenetére


PNP
őstag

Erre nehéz válaszolni, mert ugye mihez képest, másrészt eléggé inkonzisztens, azaz időnként meglepően gyors (ilyenkor hozza az MC-11 szintjét), néha meg egészen indokolatlan szituációkban (van fény és kontraszt) elkezd huntolni, és soha nem oldja meg a feladatot. MC-11-hez képest különbség, hogy nem ismeri az összes fókusz módot, viszont ha talál arcot, akkor arra elvileg képszélen is képes a PDAF élességet állítani (a Sigma valamiért csak középen működik így, utána átvált CDAF-re), ugyanakkor itt elég sokszor téveszt, de általában is a Sigmában kb. vakon megbízom, itt sűrűbben kell ellenőrizni, hogy éles lett-e a kép. De nem fikázom, mert ennyi pénzért ez magic, főleg, hogy végre van értelmes zoomtartományom videóra, ezt eddig Micro Four Thirds-re se sikerült megoldanom a durva crop miatt (4K alatt 2,2x). Sony-n a Zeiss 16-70 tudná pontosan ezt a tartományt, de kétszer ennyiért (de a Canon már megvolt korábbról), árához képest nem túl meggyőző minőségben, egy blendével sötétebben, viszont lenne jó AF és súlyban is sokkal beljebb lennék.

(#12915) ati3x


ati3x
senior tag

Hali! Agyalok az elsögenes A7-en. Pàr hete fotóztam egy 5dmk2-el. És azért jó ez az ff feeling. Az mft egyenlöre maradna(gm1/em5 és obik). Kérdés milyen az elöbbi canonnal összehasonlítva? Az af milyen az mft-hez viszonyítva? A sima 28-70 3.5-5.6 optikailag?

(#12916) p_adam válasza ati3x (#12915) üzenetére


p_adam
addikt

A Canon színei jobbak, könnyebb velük dolgozni.
Ellenben a Sony lényegesen jobb ISO-ban (nincs sávosodás, mint az 5D Mk2 esetében) és dinamikaátfogásban (sokkal jobban lehet húzni a világos részeket és az árnyékokat)
A kitobival elvész a FF kinézet nagy része, az AF sem túl jó kevés fénynél (a fényerős fixekkel jobb, de azoknak az árát meg kell fizetni, sok olcsó opció nincs), bár a kitobi stabija nem rossz, de inkább csak kültérbe nappal vagy videóra használnám elsősorban (vagy stúdióba f11-f16 körül).
Sokszor elhangott már, de ettől még továbbra is igaz, hogy fix manuál obikkal a legjobb a kezelése, súlya és mérete, egy MC-11 felmegy rá, de valahogy szvsz nem az igazi, csak 1-2 kis obival (az újabb vázaknál kicsit jobb az egyensúlya, meg az AF is javul).

[ Szerkesztve ]

(#12917) 80hun


80hun
addikt

Irány az ISS :)

(#12918) madgie válasza 80hun (#12917) üzenetére


madgie
titán

Ha az árnyékos oldalára teszik, ott talán nem fog túlmelegedni ;] :DD

(#12919) ati3x válasza p_adam (#12916) üzenetére


ati3x
senior tag

Kipróbáltam egy A7-II gyorsban. NEm tudom, az AF sebesség nem túl acélos, főleg low light-ban. Egy sony 50/1.8 volt rajta. Ehhez képest az EM5 de főleg a gm1 egy villám. Az 50/1.8 rajzolatától/élességétől sem csináltam össze magam. Persze sok időm nem volt belemélyedni.. Viszont a gép nagyon egyben van. Az elektronikus kereső tetszett, de érzésre az olyé egy picit jobb.. Valahogy vibrált egy kicsit..Asszem egyenlőre pihentetem a témát... :)

(#12920) #31733248 válasza ati3x (#12919) üzenetére


#31733248
törölt tag

Magyarul a legolcsóbb budget lencsével próbáltad ki, azután leszűrted a tapasztalatokat a rendszerről? :)

(#12921) ati3x válasza #31733248 (#12920) üzenetére


ati3x
senior tag

Figyi. Mint mondom maga a gép tetszik. Az AF sebesség nem. És igen, azzal próbáltam, azzal adták.(kitobi nem volt, akkor mondom egy normál látószögűt rakjanak rá) Optikailag nem éri el az MFT rendszerem kitobijait. Talán a 12-50-est. Mármint élességben.. És ha a 45/1.8-hasonlítom, ami kb árban ugyanott van na akkor ég és föld a különbség. Egy szimpla kitobival venném, meg egy sami 85/1.4 vennék hozzá meg van egy csomó régi manuálom. Meg persze asztrofotóhoz.. Szóval mégegyszer nem a rendszerről, hanem az AF sebességről és erről az obirol beszélek. Pedig gondolkodtam valami normál 50-es be, és ez is köztük volt. De kösz nem..

[ Szerkesztve ]

(#12922) GyureX válasza ati3x (#12919) üzenetére


GyureX
tag

Az 50/1.8-nak kimondottan írják is tesztekben, hogy lassú a fókusza, főleg rosszabb fényviszonyok között huntol rendesen. Nem abból kell levonni a következtetést.

Volt 45/1.8-am, imádtam, álom éles volt. Igaz nekem 50-esből egy canon stm van mc-11-el, meg egy sigma 35 1.4 art, de azt kell mondanom a canon 50-ese veri az oly 45-öt.

Ezelőtt egy oly e-m10II-t használtam, most egy a7II-m van. Én már annak a keresőjével is meg voltam elégedve, de szerintem ezé jobb.

[ Szerkesztve ]

(#12923) csacsi77 válasza ati3x (#12919) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én ugyanezt tapasztaltam egy FE 24-240-es objektívvel is. Low Light helyzetben az AF gyorsasága és pontossága nem volt számomra kielégítő.
Az evf-nél nem tapasztaltam ilyet és tényleg jól egyben volt a váz.
Nem akarok kavicsot dobni a tóba a véleményemmel, de akkor nem csak én vettem ezt észre.
Egyébként imádom az A6000-t!!! :)

Öreg fater megoldja!!!!

(#12924) tvamos válasza 80hun (#12917) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lecsereltek a Hasselbladot? :Y Vagy befizette magat a Sony?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12925) 80hun válasza madgie (#12918) üzenetére


80hun
addikt

Csak ki kell rakni kívülre máris lehül az :D

Bár simán kinézem a sonyból hogy mindent kinyitott rajta és egyedi FW-t kapott a gép :)

(#12926) madgie válasza tvamos (#12924) üzenetére


madgie
titán

Hasselblad? Mikor, negyven éve? Egy ideje szerintem Nikont vittek magukkal.

80hun: úgy értettem én is, kirakni az árnyékos oldalra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12927) 80hun válasza ati3x (#12921) üzenetére


80hun
addikt

Az 50/1.8 olyan mint a Pana 20/1.7 kicsit csiga szegény. :)
Egyébként kérdés mi hogy volt beállítva a gépen.
AF test CDAF
AF test PDAF

(#12928) PNP válasza 80hun (#12925) üzenetére


PNP
őstag

Valójában nem, mert nincs közeg, ami átvegye a hőt.
(I must be fun at parties)

(#12929) ati3x válasza 80hun (#12927) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem akarok Nagy Flamet,(mert van itt olyan aki át szokott innen fáradni az MFT topikba flamelni ;] ) De ugye most van valami jogom MFT-s példákat hozni, mert vagy mellé? vagy helyett szeretném. Szóval az említett 25/1.7 bazi műanyag. Olcsóbb is mint ez az 50-es. Ellenben optikailag nagyon rendben van. Gyors is.Az építési minősége meg nem játszik bele a képminősége... Vagy ott van a nagyjából hasonló 20/1.7 ami talán ennél picit drágább az is huntol sötétben, de a képminősége.... Amúgy meg poénból kint fátyolfelhős viszonyok között lerekeszelte 16-ra, és ugyanúgy huntolt mint low lightban...

Tehát van egy obi 50/1.8 ami viszonylag olcsó, fényerős, de low lightban bazi lassu, és optikailag sem egy hűha...

Szal egy szó mint 100 most felértékelődött az MFT fókuszsebessége egy pöttyet nálam.. :D

Ennek ellnére még még mindig tetszik az A7, és mint írtam rohadtul nem volt időm mélyebben tesztelni..

(#12930) #31733248 válasza ati3x (#12929) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ugye nem vágod, hogy ez egy lassú fókuszsebességű, kimondottan olcsó obi? A rendszer többi obija gyors, éles, a 24 megapixeles szenzoron kb. kétszer akkora effektív felbontást nyújt, mint egy MFT váz-obi páros. Azért van ilyen darab is a rendszerben, mert van, akinek ez is elég. Tegyük rá egy az 55-ös Zeisst ugyanerre a vázra, aztán csodálkozni fogsz, hogy optikailag és sebesség tekintetében is körberajzolja azt, amihez most vissza akarsz térni.

(#12931) ati3x válasza #31733248 (#12930) üzenetére


ati3x
senior tag

A rendszer többi obija gyors, éles, a 24 megapixeles szenzoron kb. kétszer akkora effektív felbontást nyújt, mint egy MFT váz-obi páros.

Miért is? Kicsit több megapixel 4x akkora területen? :))

Figyi ez az objektív hulladék. Optikailag gyenge, AF-re gyenge, Low lightba gzenge de legalább olcsó és fényerős.. Utánanézem a neten, többen nem fogalmaznak ilyen finoman. :D Jössz nekem a zeissel. De az az obi majdnem annyiban van, mint az egész MFT rendszerem tokkal vonoval. 2 váz (EM5/gm1) 12-50, 12-32, 45/1.8, 40-150, 7.5/3.5..

Utoljára egy 40-150/3.5-5.6 vettem, na az olcsó volt. Kb fele mint ez a "csoda" tudom nem egy kategória, de optikailag bizony totál rendbe van, éles. Szal hagyjuk a témát..

(#12932) madgie válasza ati3x (#12931) üzenetére


madgie
titán

Ez egy olcsó, alap ötvenes, amelyik egyébként így is kábé egy liga élességben a 45/1.8-addal. Nem kell itt túlmisztifikálni az Oly autofókuszát, főleg úgy, hogy öt percre használtad a Sony-ét. Visszakérdezhetne itt pár user, hogy tud olyat az E-M5-öd, hogy a besétàló menyasszonyt C-AF-ben végig leköveti arcfelismerővel úgy, hogy bármikor lőheted az éleset? Ájdontinkszó.

Nálam több alkalommal volt már A7 II, de csak órákra, max egy napra, de lóf@szt se ismertem ki, nemhogy az AF rendszert.

(#12933) MrISO válasza ati3x (#12931) üzenetére


MrISO
csendes tag

Jók a kicsi ügyes F1,8 MFT-s fix objektívek, de azért túlértékelni se kell őket. Az ilyen összevetéseknél például nem árt szem előtt tartani, hogy FF-en DOF szempontból F3,6-nak felelnek meg. Innen nézve tetszőleges FF vázon még egy jobb régi manuális 50-es is töredék áron nagyobbat karcol F3,6-os rekeszen, mint az említett MFT-s fix objektívek nyitva.

De hogy legyen egy gyakorlati példa is. Itt A7RII-ből kipottyanó 42Mp-es Jpeg kép. Az általad optikailag lesajnált FE 50/1,8-cal készült F3,5-ös rekeszen.

A7RII + FE 50/1,8 - F3,5

Nézd meg nagyban, majd tedd a szívedre a kezed és mondd, hogy az általad említett MFT-s fix objektívek nyitva élesebbek ennél! :U

[ Szerkesztve ]

(#12934) vihartigris válasza PNP (#12912) üzenetére


vihartigris
őstag

Az adapter a látószöget is fullframe-síti vagy csak a fényerőt?

bármi reciproka a semmi

(#12935) PNP válasza vihartigris (#12934) üzenetére


PNP
őstag

A ket dolog egyutt jar.

(#12936) Muerte68 válasza MrISO (#12933) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem kell ilyen Fényképezőgép a gépem 5 percig töltötte be a képet :D
Kell a francnak az a 42mpx :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#12937) BITBOYS válasza Muerte68 (#12936) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nemáár, nálam fél perc volt :D
Nem semmi kép, ezt el kell ismerni :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12938) 80hun válasza Muerte68 (#12936) üzenetére


80hun
addikt

Lassú a net? :D

[ Szerkesztve ]

(#12939) Muerte68 válasza 80hun (#12938) üzenetére


Muerte68
addikt

az is bár 40megás nem kellene :N de a gép a gyenge láncszem :) A 16mpx-et jól bírja elég az nekem :DDD

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#12940) KawaBazsy


KawaBazsy
aktív tag

Volt már többször vakukról szó, de nem vagyok eléggé képben, nem volt még külső vakum.. Sz'al a YONGNUO YN560-II-ről azt olvastam, h manuális vaku, nem tud a lencsén keresztül fényt mérni. Ez azt jelenti, h az ember megad neki egy kb értéket, h mekkorát villanjon, tapasztalat alapján, aztán vagy jó lesz, vagy nem?

(#12941) Muerte68 válasza KawaBazsy (#12940) üzenetére


Muerte68
addikt

Nagyjából igen :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#12942) Grga_Pitic válasza KawaBazsy (#12940) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Vagy szerzel fénymérőt, de igen, hobbifotósnak leginkább marad a trial-and-error módszer. A mai LCD-k és hisztogram segítségével azért viszonylag gyorsan be lehet lőni a szükséges villanási erőt.
A TTL nem is mindig jó, hiszen nem feltétlenül kapsz konzisztens eredményt egy sorozatban.

(#12943) Rapid136 válasza KawaBazsy (#12940) üzenetére


Rapid136
őstag

Van egy halom olcsó kinai vaku ami kommunikál a vázzal, miért olyan kell ami nem?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#12944) KawaBazsy válasza Rapid136 (#12943) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Hirdettek egy ilyet a zindexen, azért kérdeztem..

(#12945) #31733248 válasza KawaBazsy (#12940) üzenetére


#31733248
törölt tag

Mióta van olcsó Godox TT685S a manuális vakukat el kell felejteni, esetleg slave vakunak meghagyni.

(#12946) Radomer


Radomer
aktív tag

Hogy érdemes venni polár szűrőt obira? 72mm-es a 18-105 és alatta a Samy12 67mm es szűrő mérettel. Szűkítő gyűrűvel jó lesz használni a nagylátót ill. fog gondot okozni, ha a Samyra olyankor nem megy rá a napellenző?

(#12947) #31733248 válasza Radomer (#12946) üzenetére


#31733248
törölt tag

A 72 mm-es gyűrűvel jó lesz hozzá, én itthon, az Optiformnál vettem (Hoya HD). Nem azért, mert ott volt a legjobb áron, hanem hogy a vásárlásommal támogassam egy szaküzlet fennmaradását. A 12-es Samynál viszont a látószög nagysága miatt előfordulhat, hogy a CPL meglátszik a képen.

(#12948) szazbolha válasza #31733248 (#12947) üzenetére


szazbolha
addikt

És ha a Samy 12mm-re 67mm-s CPL-t rakunk, az is vignettál?

(#12949) Nippon


Nippon
őstag

(#12950) Radomer válasza #31733248 (#12947) üzenetére


Radomer
aktív tag

Köszi!

Kipróbálom, és ha belelóg, akkor veszek egy 67-eset az meg jó lesz szűkítve a Sigma30-ra.
Sajnos elég nagy az esély rá a közgyűrű miatt. Alapból szerintem nem kellene belelógnia ha vékony a pereme a szűrőnek a Samynál.
Ha tehetem én is helyi vállalkozásnál vásárolok. Nem is gondoltam volna, hogy rajtam kívül más is tudatosan így vásárol. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.