Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) Márton válasza konyi79 (#12350) üzenetére


Márton
nagyúr

Mi ja? Egyről beszélünk?
Mert azt írtad "az egyszerűen az af."
Az AF fókuszál nem torzítja a sarkokat, nem?
Hogy lehet kikapcsolni, mi az opció neve?

Írtam, WX350-en figyeltem fel először, de azt hittem egy kategóriával feljebb már nincs ilyen jelenség.
A5100-at tervezem, obi még passz,

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12352) #96302336 válasza konyi79 (#12344) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nekem is írt az ebay, hogy visszatérítik a teljes vételárat mindenestől. kár... Ennyiért ajándék lett volna...

(#12353) sszemtelen válasza #96302336 (#12352) üzenetére


sszemtelen
őstag

Én miért nem találom ezt a menüt? Csak az eladóval tudnék értekezni.. :/

(#12354) #96302336 válasza sszemtelen (#12353) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jött egy mail, hogy az eladó fiókját feltörték, és indíthatok vitát. A mail-ben ott volt a hivatkozás is. Megtörtént. De én is láttam másik szinte teljesen hasonló hirdetést, hasonló áron. Arra az ismerős repült rá, neki nem jött az e-bay-től levél, hogy a seller fiókját kompromittálták. Ekkor egyszerűen csak meg kell várni a szállításra megadott nap végét, ekkor már lehet indítani vitát, és full refound-ot kérni. Pár nap alatt vissza is jön a pénz. Már párszor jártam így, eddig mindig visszakaptam az árat, a nem megkapott cuccokra. De figyelni kell a lejáratot, és egy nappal már indítani is kell, különben elavul, és rendezettnek tekinti az e-bay.

[ Szerkesztve ]

(#12355) Muerte68 válasza #96302336 (#12354) üzenetére


Muerte68
addikt

4 napon belül kell reagálni az értesítésre-utána lehet egyezkedni ha az eladó nem reagál visszajön a pénz :K
Én idáig mindig visszakaptam-ráadásul 3x-utána mégis megjött az árú is :D
sszemtelen-az ebay küld üzenetet ha nem akkor a kézbesítés lejárta után tudsz reklamálni :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#12356) Márton válasza Muerte68 (#12355) üzenetére


Márton
nagyúr

és mikor megjött akkor felvetted velük ismét a kapcsolatot és kifizetted ugye?
(én most épp ezt teszem egy pendrive-val)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12357) grigo válasza #96302336 (#12354) üzenetére


grigo
őstag

Nekem egyelőre semmi. Attól rendeltem aki ide is linkelve lett, valami billy. Sajna a határidő csak valamikor júliusban jár le.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#12358) GyureX


GyureX
tag

Sigma MC-11-ről mi a vélemény? Megéri beruházni rá egy A7II-re? Vannak best buy canon, vagy sigma obik, amikkel tökéletesen működik?
Kb 4 fixben gondolkodok az alábbi tartományokban, egy nagylátó, egy 50-es, egy portré, meg valami a teleféleség. Elég az f1.8 is, de ha van kihagyhatatlan párosítás valami fényerősebb obival, akkor lehet raknék hozzá még pénzt. :)

Tudtok ajánlani az adapterhez, vagy ne gondolkodjak benne?

Köszönöm! :R

(#12359) m3ss válasza GyureX (#12358) üzenetére


m3ss
veterán

obifuggo, h melyik canon obival milyen. artok jok. bar a7 II-ot a 20 art nem szereti. az 50-es jo.
viszont olyan fokusz konzisztenciat ne varj, mint egy nativ obitol. plusz sigma azt mondja, hogy AF-C-t nem tamogatjak. legtobb obival megy, de nem annyira jo azert mint 1 nativ uveg, legalabbis fokusz teren. emiatt mar megeri sztem a nativ obik iranyaba indulni. altalaban kisebbek is es a bokeh is jobb. persze azert nem tragedia a fokusz, pl hobbizni teljesen jo, sot...en tukros utan ettol is vigadoztam. inkabb csak idegesito, ahogy ossze-vissza tekeri magat af-c-ben, es kozben te a keresoben vegignezed ahogy bokehva valik a temad, aztan elesse... :DDD :N

ma is fotoztam a 85ossel. rohanjatok ilyen obit venni. borotva, ellenfenyben gyonyoru flaret csinal es olyan kontrasztos kozben a kepe, megmaradnak a sotet tonusok a kep masik oldalan. fokusz az meg mas szint, kiprobalja vki es elmegy a kedve egy eletre az adapterezestol :N

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#12360) GyureX válasza m3ss (#12359) üzenetére


GyureX
tag

Én is nézegettem a natívakat, csorgatom is a nyálam, de kb kétszer többe is kerülnek mint mondjuk a canon hasonló obijai.

Youtube-on nézegettem pár adapteres megoldást, azokkal nem tűnt olyan szarnak a fókusz sebessége, inkább a videózás tűnt használhatatlannak.

Jelenleg manuálozok, annál biztos jobb lenne. :D

(#12361) m3ss válasza GyureX (#12360) üzenetére


m3ss
veterán

azert nem minden obi kerul 2x annyiba
1635 f4
28 f2
55 1.8
35 1.4
bizos van meg par. ezek hasonlo aron vannak hasznaltan. van olyan is ami 2x annyiba kerul, de azert lenyegesen jobb is. nemelyik meg, hat sony... :DDD
egy 28f2 - 55 1.8 paros jo egyutt. kicsik, nativ obik. olcsobbak is hasznaltan mint egy 24+50 art.
de vmi 35-85 kombot is ki lehet hozni mind2 oldalon.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#12362) .mf válasza GyureX (#12360) üzenetére


.mf
veterán

"Jelenleg manuálozok, annál biztos jobb lenne. :D"

Legfeljebb gyorsabb és kényelmesebb* :P Friss: vasárnapi kirándulás a Rám-szakadékba, manuálokkal

Kiváltképp:

Az MD 50 f2 még mindig <3. Ahhoz képest, hogy mennyire lesajnált filléres obi, nyitva is éles, és olyan kontrasztja és élénk színei vannak, mint kevés másiknak.

* Na jó, amikor utána hazafelé jövet találkoztam pár ismerőssel, akik épp sportoltak (frizbi-foci), ott már kicsit bajban voltam a manuálokkal :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12363) Radomer válasza .mf (#12362) üzenetére


Radomer
aktív tag

Milyen adapterrel használod?

(#12364) 80hun válasza GyureX (#12360) üzenetére


80hun
addikt

Én hobbizni használom a gépet nekem tökéletesen megfelel az mc11 amit nyújt. :)

Eddig egy EF 85/1.8-am van rá.
Most rendeltem egy 50/1.8 STM-et még ami pont az 55/1.8-as zeisst fogja váltani (ritkán használom az 50-es tartományt). Estleg ha jobb 50-est akarsz mint az stm akkor EF 50/1.4 usm használtan :)

Még egy sima EF 70-200/4L-t tervezek venni használtan.

Nagylátót ritkán használok nekem megfelel a Soligor 19-35 és Sigma 21-35-ös páros (45e-be van a kettő), volt 16-35-ös zeiss-em is. Baromi jó obi egyébként :)

Igen ahogy írják a natív a legjobb de ha kisebb költségvetést akarsz és nem melózol a géppel sztem bőven beleférnek azok a kompromisszumok af terén amiket kötnöd kell. :)

Natívból van még egy FE 28/2-m amin még agyalok hogy marad e, meg egy FE 28-70 kitobi ami biztos hogy megmarad. Ja és persze egy rakat manuális obi :)

Eddig én itt tartok majd kiderűl mi lesz a végső sor bár vszínű
FE 28-70 kitobi.
EF 50/1.8 stm
EF 85/1.8
EF 70-200/4L
Egy manuális makró.

Ha nagyon ráálnék a nagylátóra a Irix 15/4 EF bajonettel v. a Laowa 15/4 1:1 makró hívogató számomra még :)

(#12365) bugizozi válasza .mf (#12362) üzenetére


bugizozi
őstag

Heh, múlt héten mi is arra jártunk :C
Jó kis hely, jó képeket lőttél :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#12366) rumos14 válasza GyureX (#12358) üzenetére


rumos14
nagyúr

attól függ, mire akarod használni, mennyire kell gyors és követő AF, akarsz-e videózni.
követő AF-re és főleg videóra nem elég jók az adapterezett üvegek. statikus témára, portrézásra, tájképre, stb. teljesen jók. én még a gyereket is meglövöm adapterezett Sigma 35/1.4-gyel (Alpha bajonett, LA-EA3), csak a szűk PDAF terület fog vissza kicsit.
nagylátóra lényegében jó a manuál fókusz is, én egy Minolta 17-35-öt használok (na jó, inkább van, nem nagyon használom :B ), ez korrekt cucc.
50-esnek a Sigma Art 50/1.4 helyett sztem jobb vétel a Zeiss 55/1.8, a natív AF miatt.
portréra adja magát a 85mm, ott ugye van az ú natív 85/1.8, de az MC11-gyel m3ss pajtás tapasztalata szerint a Canon 85/1.8 is jól muzsikál.
telére jó cucc MC11-gyel a Canon 70-200/4.
én amúgy megfontolnám a Sony-féle adaptereket is, Alpha bajonettes üvegekkel.

80hun: akkor bevált az MC11? :B
a 28/2-vel én is úgy voltam, hogy jó-jó, de nem igazán használom...

[ Szerkesztve ]

(#12367) 80hun válasza rumos14 (#12366) üzenetére


80hun
addikt

Igen bevált :)

Követő af-ben tényleg nem olyan mint a natív. Viszont lekövethetők vele gyorsan mozgó tárgyak/állatok/emberek csak alkalmanként hibázik de nekem ennyi belefér.

Az új FW-el viszont nagyon jó lett hogy nem kell szórakozni a PDAF mezővel , hanem csak odanyúlok a tárcsához és bármikor mozgatom a területen belül a flexibilis af mezőt :D

Az MC11-et nem mertem frissíteni mert jól dolgozik :D

(#12368) .mf válasza Radomer (#12363) üzenetére


.mf
veterán

Sima noname ebayes adapter.

Bugizozi: mondanám, hogy kicsi a világ, de hát tényleg az :DDD Köszi :)

80hun, Rumos: köszi az infókat. Régen én is erősen gondolkoztam Canon vagy Minolta/Sony AF obikon, de akkor más fórumokon lebeszéltek róla, hogy AF-sebességben és megbízhatóságban eléggé kétesek. Ez viszont már jónéhány fokkal jobban hangzik, s UWA-WA oldalra a jó manuálok kínálata is szűkös és drága...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12369) 80hun válasza .mf (#12368) üzenetére


80hun
addikt

De nekünk A7II van, sima A7-nél egész más a helyzet :)

Sima A7-en pl az MC11+EF85/1.8 egy csiga :)

A7ii-n meg ugyanilyen és több fényben nem szobában még sokkal jobb :)

(#12370) GyureX


GyureX
tag

Köszönöm a sok választ. :)

A gépet csak hobbi célból használom, főleg portréra, tájképre, makró még kéne. Gyerek, család, meg kirándulgatások.

Ajánlotta cimbim a canon 85 1.8 helyett esetleg a 100 1.8-at, én eléggé vegyes véleményeket olvastam róluk, hogy kinek melyik jött be jobban.

A canon 20 1.8 usm az milyen? Illetve az 50 1.8 II usm nem megfontolandó az stm helyett? Az 50 1.4 usm használtan még belefér árban. Arról nem találtam rendes infót, hogy mondjuk a sigma 50 1.4 ex, nem az art, illetve a többi ex-es obija hogy működik az adapterrel.

Cimbi ajánlotta még a 24-105 f4-et kirándulgatni, nekem mondjuk eléggé nagynak tűnik, a sigma artokat ezért nem is veszem számításba. Aztán lehet inkább meg kéne barátkoznom a nagyobb méret/súllyal? Oly után nehéz lenne. :)

A felsorolt zoomoknak meg utánaolvasok. :R

Egész jól meglennék a manuáljaimmal, de gyerek mellett hiányzik az af, sajnos nem mindig sikerül elkapni a megfelelő pillanatot, vagy időben jó helyre fókuszálni.

(#12371) p_adam válasza GyureX (#12370) üzenetére


p_adam
addikt

Annyira azért nem rossz az az SEL2870 kitobi (nyáron némi fényben f/8 v. f/11 körül meg főleg) és sokkal-sokkal kisebb mint az adaptált Canon obik, súlya meg szinte semmi (meg persze a vázstabit is támogatja az objektív stabilizálása mellett)

A Canon 20/2.8 nem egy mai konstrukció, szóval ahhoz képest drága (bár ilyen obik mindig azok).

A Canon 50/1.4 nem éri meg képileg és az AF-je sem jó (csak kontraszt alapú).
Pl. ezek jók 40/2.8 STM vagy 50/1.8 STM

[ Szerkesztve ]

(#12372) jmakk válasza m3ss (#12359) üzenetére


jmakk
őstag

Valami mutatható dolgod nincs ebből a flare-ből esetleg?

(#12373) 80hun válasza p_adam (#12371) üzenetére


80hun
addikt

Hogy hogy csak kontraszt alapú az 50/1.4 USM?

A7RII-n biztos hogy megy a PDAF A7II-nél másképp lenne? :)
Link (8.55)

(#12374) p_adam válasza 80hun (#12373) üzenetére


p_adam
addikt

Sorry, még Metabones-os időkből rosszul emlékeztem, ettől függetlenül az árát nem éri meg :)

(#12375) csaszi72 válasza .mf (#12368) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Én is a MF obit használom leginkább. Adapterrel egy FD 50mm 1,8-at. Egyszerűen imádom :D

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#12376) grigo válasza jmakk (#12372) üzenetére


grigo
őstag

Én is meglesném mert ha nem jön össze a 70-200 őszre akkor a 85-össel kell vigasztalódnom.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#12377) rumos14 válasza GyureX (#12370) üzenetére


rumos14
nagyúr

100/2-es Canon obi van, az is jó cucc meg a 85/1.8, a számok alapján dönts.
az 50/1.8 STM szépen megy adapterrel, jobban mint az 50/1.4 USM.
érdeems egy natív fényerős AF-es üveget venni, amit a leginkább használsz pl. a gyerekre.

(#12378) madstunt


madstunt
addikt

Sziasztok.
Valakinek van tapasztalata a Rokinon/Samyang 8mm-essel ?
Olcsó, 12mm alatti obit keresek magamnak és egész jó áron szembejött

(#12379) Márton válasza madstunt (#12378) üzenetére


Márton
nagyúr

ez engem is érdekelne.
Pl. Aps c-n egészen pontosan hány fokot lát horizontálisan?
Sarkokban az élesség? CA? stb..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12380) Radomer


Radomer
aktív tag

Izlelgetem a kis Samyang 12mm-t. Tényleg nagyon jó lencse nem csalódtam benne. :)

(#12381) #96302336 válasza Radomer (#12380) üzenetére


#96302336
törölt tag

Hú! ez tetszik. Széles látószögű asztrofotókhoz keresgélek úgy is valamit.

(#12382) Radomer válasza #96302336 (#12381) üzenetére


Radomer
aktív tag

Azt még nem próbáltam vele, de ha lesz egy nyugis estém megejtem. :K

(#12383) Márton válasza Radomer (#12380) üzenetére


Márton
nagyúr

Ezeknél akkor még a 1.5-es szorzó befigyel? Tehát 18-as?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12384) madgie válasza Márton (#12383) üzenetére


madgie
titán

Persze. Illetve rakhatod fullframe-re is, csak nem rajzolja ki :D

Amúgy az egyik legjobb APS-C nagylátó ez a 12/2.

(#12385) Rapid136 válasza Márton (#12383) üzenetére


Rapid136
őstag

Semmilyen szorzó nem figyel be, a gyujtótávolság az objektiv fizikai paramétere, nem változik meg attól hogy milyen gépen van.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#12386) szazbolha válasza Rapid136 (#12385) üzenetére


szazbolha
addikt

Azt hiszem a kisfilmes méret viszonyszámára gondol mint szorzóra.
.
Lehet teknikázni, de nagyon sok embernek a kisfilmes méreten rögzült a gyújtótávolsághoz tartozó látószög. és ez még elég sokáig így is marad.
És igen APS-C-n a 12mm fizikai gyútáv pont akkora látószöget ad, mint kisfilmesen a fizikai 18mm.

(#12387) Márton válasza szazbolha (#12386) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, köszi, erre gondoltam.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12388) derrik


derrik
őstag

Sony a6000-hez mozgó állatok pl.kutya
Egy jó beállítást adna valaki, amit el tudok menteni?

Valamint keresek elfekvő kijelző védő fóliát vagy üveget, ha maradt volna a fiók mélyen

[ Szerkesztve ]

(#12389) szazbolha válasza derrik (#12388) üzenetére


szazbolha
addikt

Napfényben vagy este?

(#12390) derrik válasza szazbolha (#12389) üzenetére


derrik
őstag

Napfényben.
Éjjel aludni szoktam :)

(#12391) szazbolha válasza derrik (#12390) üzenetére


szazbolha
addikt

Ha be akarod "fagyasztani" a kutya mozgását. akkor S üzemmód és állítsd 1/1000-re a záridőt, ISO = AUTO
Ha a bemozdulásosan akarod a kutya mozgását szemléltetni, akkor S üzemmód és állítsd 1/30-re a záridőt, ISO = AUTO. Napfényben sajnos nagyon szűk rekeszt fog a gép ehhez párosítani, esetleg ND szűrő alkalmazása segíthet.

Itt egy leírás, benne van a kutyás is.
http://www.tomsguide.com/us/sony-a6300-user-guide,review-3429.html

Egy idő után érdemes saját beállításokkal vagy elképzelésekkel fotózni, ha már jól tudod értelmezni a rekesz, záridő, érzékenység(ISO) beállításokat. Csak ezt a hármat tudja a gép is változtatni. Nem olyan bonyolult.
Mivel a rekesz befolyásolja a mélységélességet általában ezt tartjuk a legfontosabb expozíciós paraméternek ezt állítjuk be az elképzelt kompozíció függvényében . A üzemmód (rekeszelőválasztás) .
De a motívum SCN programok használata is sokat taníthat, ha visszanézzük mit hogyan állított be a gép

(#12392) Rapid136 válasza Márton (#12387) üzenetére


Rapid136
őstag

Néztél kisfilmes gép keresőjébe amin 18mm-es objektiv (vagy bármi más) volt?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#12393) Márton válasza Rapid136 (#12392) üzenetére


Márton
nagyúr

mire akarsz kilyukadni?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12394) Rapid136 válasza szazbolha (#12386) üzenetére


Rapid136
őstag

Persze, én is tudom, de nem kéne ugy tenni mintha normális lenne leirni azt hogy a 12mm 18 lesz...
És közben felnőtt egy generáció akinek semmilyen tapasztalata nincs kisfilmes gépekkel. Na őket nem kéne megbolonditani ezzel.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#12395) Rapid136 válasza Márton (#12393) üzenetére


Rapid136
őstag

Hogy van-e viszonyítási alapod.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#12396) Rapid136 válasza szazbolha (#12386) üzenetére


Rapid136
őstag

A fő probléma az eredeti kérdéssel az, hogy úgy értelmezhető mintha lenne objektiv aminél nem "figyel be" a szorzó. Na ezért megtévesztő a digitális APS-C korszakban szocializálódott felhasználóknak.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#12397) 80hun válasza Rapid136 (#12396) üzenetére


80hun
addikt

Nem tudtál volna simán csak válaszolni az alap kérdésre?

[ Szerkesztve ]

(#12398) szazbolha válasza Rapid136 (#12396) üzenetére


szazbolha
addikt

A digitális korszakban nem APS-C méretre szocializálódtak a fotó készítő emberek, hanem a sokkal nagyobb számban gyártott kompaktokra, amelyeken a gyártók konzekvensen alkalmazták az eqv gyújtótávolságot.
//
Szerintem nem kéne ezt a dolgot erőltetni, mert nem két hanem nagyon sok film és szenzor méret létezik, és sokkal ésszerűbb mindet egy kitüntettet mérethez viszonyítani, mint egy mátrixban gondolkodni, amiben minden mindennek megfeleltethető vagy méretenként "érezni" mekkora is a látószög egy adott gyútávval..
.
Gondolom neked sincs fogalmad, hogy a 10mm gyútáv 1/2.7" szenzoron mekkora látószöget jelent. Tele? Nagylátó? Ha a kisfilmes eqv mérőszámot adnánk meg máris sokkal több embernek lenne fogalma arról hogy melyik is lehet.

(#12399) konyi79


konyi79
addikt

Mindegy, helyes-e vagy sem, a PH fotós közössége közel az összes topikban kisfilmes értékre átszámolva beszél a látószögről. Amíg nem születik kétharmados alkotmánymódosítás ez ügyben, jó lesz nekünk is.
Korábban kértem már, akinek nem tetszik hozzon létre külön topikot erről szenvedni.

(#12400) grigo válasza szazbolha (#12398) üzenetére


grigo
őstag

Ha kitüntetünk egy, az elfogadottól eltérú új szenzorméretet, akkor ugyanúgy ki lesz tüntetve egy szenzorméret, cserébe felborul a megszokott átváltás. Sok értelme nem lenne.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.