Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12090) .mf válasza m3ss (#12081) üzenetére


.mf
veterán

Hehe, jah, el vagyok kényeztetve :) Oly, Pana, Fuji gépeket használva vagy próbálva, azokon sokkal jobban meg volt ez csinálva, Fujinál extra pont, hogy portré-állásban még a számokat is a megfelelő irányba fordították.

1635: jó kérdés. Egyrészt az FE 1635 sajnos nem kis pénz. Talán egy EF 16-35 vagy 17-40 f4 valami legalább rekeszt átvivő elektronikus adapterrel. Másrészt olvastam olyan véleményeket is, aki A7 mellé vett Sigma 24-105 f4 + MC11-est "all-in-one" turista-megoldásnak -- és utána adta is el, arról panaszkodott, hogy a kis filigrán A7 vázhoz képest milyen nagy és nehéz (885 g + adapter; s azon belül is mennyire orrnehéz) és milyen bumfordi lett ez a kombó. (Ugyanígy a 16-35 f4 IS USM is 615 g, a 17-40 f4 pedig 500). Hasonlóképp voltam az EM5-tel is: erősen gondolkoztam a 12-40-esen, de akárhányszor rápróbáltam, mindig oda jutottam, hogy ehhez a kis vázhoz a fixek passzolnak jobban; pedig a 12-40 is mindössze ~360 g-os volt.

Nem feltétlenül a mennyiséggel, hanem a mérettel és tömeggel van inkább a gondom. Mondjuk azért a mennyiséget is szeretem leredukálni, ld. az OMD minikitt is csak 3 obiból állt: 18-36, 40, 90; de ha itt 20, 28, 50, 100-ra jön ki, még az se tragédia. Itt az adapteres Samyang 85 f1.4 van annyi, mint az a teljes OMD minikitt vázastul :DDD
Láttam már néhány zseniálisan pöttöm távmérős 50 és szélesebb obit (sőt, néhány már szinte túl kicsinek nézett ahhoz ki, hogy normálisan lehessen kezelni); de a kistelék, ha egyáltalán vannak, már ott se annyira kicsik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.