Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12049) .mf


.mf
veterán

Tshőő.
Rontom kicsit itt is a levegőt :)
Nemrég értem haza közel egy hónap utazásból (SG+MY). A becses légitársaság 7 kg-os kézipoggyász tömegkorlátozása miatt az OMD kitet vérző szívvel, de otthon hagytam, s csak a (számomra) új A7-est vittem magammal, pár, főleg manuális obival: Minolta MD 50 f2, Tokina 28 f2.8 (szintén Minolta SR), Samyang 85 f1.4 és 14 f2.8 (mindkettő EF), valamint arra az esetre, amikor nincs idő cserélgetni és kézzel fókuszálni, vagy épp enyhe csepergésnél jobban esik az eső (ami arrafelé nem ritka), a kit 28-70.

Az Olyval megszokott ekv. 18-36, 40, 90 zsebkit után a 14, 28, 50, 85 felállás elméletben jónak tűnt, de gyakorlatban nem vált annyira be. 14 bazinagy, nehéz, és elég speciális, így eleve a fotóstáska helyett már csak a hátizsákban maradt neki hely, ahonnan csak ritkán vettem elő, egy idő után magammal sem cipeltem. 28 alá kéne valami kicsi kompakt 20~21, mert rendszeresen használok enyhe UWA-t, csak olyan széleset ritkán, mint a 14-es. Hiányzik a 35~40 is, kedvenc gyútávom (az utóbbi pár év képeinek valószínűleg több, mint felét a Pana 20-assal lőttem az Olyn). A 85 méretén és tömegén is jó lenne faragni, elsősorban tájfotós vagyok, többnyire rekeszelve használom az obikat (kivéve amikor sötétedik). S valami hosszabb tele is jó lenne... ellenben az MD 135 f2.8-asom még a Samyangoknál is nehezebb, és azt nehezebb is kézből fókuszálni (a belenagyítás által felerősített kézremegés miatt).

Gondolom itt vannak páran, akik A7-essel már megfutották ezeket a köröket.
A Minolta MD 35 f2.8 már rajta van a listán. A Tokinát bár egész élesnek mondják 28-asok között, de veiling flare, és elég erős coma is jellemző rá, ahelyett is godolkozom máson. 14 és 28 közé mint már említettem kéne egy 20~21 is. Az 50 f2 <3, kicsi könnyű és éles, az marad. Tele... SG-ban találtam MD 85 f2 és MC 100 f2.5-t is, de elég vastagon fogott a ceruza, a kopottas 100-ast is 55k körül akarták adni, amennyiért ott már használt Samyang 85 f1.4 is kifogni (ott nem 27% a fa, hanem 7).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.