Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32193) bladzs válasza vnorbi (#32187) üzenetére


bladzs
csendes tag

Köszi a linket. Igen tudom, hogy csak az esetleges nyereség után kell adózni, majd eladás után, illetve osztalék után. Plusz ezekből le lehet vonni a letétkezelési díjat, ami revolutnál most 0,12% per év, a jutalékot, illetve egyéb költségeket. Még revoluton nem is csináltam meg az értékpapírszámlát, először utána akarok járni, mi hogyan működik, csak utána akarom megnyitni.

Közben meglett, hogy lehet magáról az értékpapír számláról is kivonatot készíteni, havi felbontásban.

Alapvetően, nem tervezek nagy bűvészkedést vele, nem lesz napi adás-vétel, a havi 1 ingyenes ügyletet kihasználnám, azon kívül, meg kivételes esetekben adnék vennék.

Akkor kb az a teendő, hogy minden hónapban megcsinálom a kivonatot, megnézem azon a napon mi volt az adott deviza árfolyam, amikor vettem vagy eladtam. Ezt vezetem magamnak valahol. A végén meg összesítem, hogy az adott pozícióból lett-e nyereségem forintban. Levonom belőle az adott évi költségeket, veszteségeket. És ha még így is pluszban leszek, az után kell adóznom. Ezt kell bevallanom itthon.

A kettős adózás, ami még bonyolítja. Annak azért még jobban utána kell néznem.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.