Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) sopruk válasza sopruk (#31181) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ma reggelre visszarakták a 8.12.1-es verziót, azzal ismét jó lett.
Azóta meg már a 8.13.4-es van fenn a Play-en, de egyelőre nem frissítgetek :D

[ Szerkesztve ]

(#31202) MADcat válasza K Norbi (#31200) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Szúúszááá ;]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#31203) Divinity válasza K Norbi (#31200) üzenetére


Divinity
őstag

Ez már elég sokszor át lett tárgyalva több topikban is, mivel az app többet nyújtana nálunk meg csak az a funkció érhető el amihez nem is kell így teljesen jogos amit csinálnak, el kell engedni és elfogadni

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31204) hedgehog válasza Lmh (#31193) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ha nem teszed fel az apk-t, akkor is van lehetőséged váltani a kártyák között.
Settings / Google / Settings for Google apps / Google Pay

tudom, körülményes, de több mint a semmi.

-- aka p3d3str1an

(#31205) Lmh válasza hedgehog (#31204) üzenetére


Lmh
őstag

Sikerült beraknom a virtuális kártyát, köszi szépen. :R
Ki még nem próbáltam, de majd az is meglesz. Teljesen jó lenne így, mert igazából csak külföldi utazásoknál állítanám át aztán vissza.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#31206) <Adamsky> válasza Divinity (#31203) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ki lett tárgyalva ez tény, de az is az, hogy sok esetben nem jelenik meg az adott alkalmazásban (Curve, Revolut, stb.) az "Add to GPay" gomb, ha nincs fenn az app. Vagyis sideload-olni kell az "old app"-ot (erre sokan nem hajlandóak), hogy az ember fel tudja venni a kártyáját. Ez így azért gáz!
Az egy másik vita témája lehetne, hogy az app többet tud, mint a rendszerbe integrált megoldás, de ez lenne a legkisebb gond, ha nélküle 100% működne a kártyák felvétele.

#31205 Lmh
"Sikerült beraknom a virtuális kártyát ... "
Végül, hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#31207) Divinity válasza <Adamsky> (#31206) üzenetére


Divinity
őstag

A kártya felvétele gomb nem csak a GPay sara

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31208) K Norbi válasza MADcat (#31202) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C

(#31209) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Sziasztok,
Hogyan a legoptimálisabb 4M Ft-nyi dollárt átváltani?
Előfizetek prémiumra, váltok és felmondom?

(#31210) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok!
Amikor pénzt szeretnék küldeni ezt az hiba üzenetet kapom:
Nem nagy összegről van szó és már kb 100x küldtem erre a címre pénzt gond nélkül. User error vagy náluk van a hiba?

(#31211) Maxxy10 válasza Maxxy10 (#31210) üzenetére


Maxxy10
addikt

Közben sikerült náluk volt a hiba.

(#31212) Gabás válasza mgoogyi (#31209) üzenetére


Gabás
addikt

Igen, vagy Wise

(#31213) sopruk


sopruk
aktív tag

Hogyan lehet partnert hozzáadni a "@felhasználónév" azonosítóval?

Csak olyat találok, hogy partner hozzáadása telefonszám, vagy mail cím alapján, illetve engedélyt kér a tel számok szinkronizálására, hogy megállapítsák ki használja közülük a Revolutot...
Úgy emlékszem azt reklámozták, elég lesz csak a @-os nevet megadni, de biztos csak én nem találom hol lehet ezt megtenni...

Köszi előre is a segítséget!

(#31214) mgoogyi válasza Gabás (#31212) üzenetére


mgoogyi
senior tag

És számít, hogy mikor mondom le? 14 napon belül/túl?

(#31215) kp78 válasza sopruk (#31213) üzenetére


kp78
addikt

Fizetések fül ("R" mellett jobbra) >> küldés >> fent a kereső (nagyító) és ott a @felhasználónév, illetve fent elkezded gépelni a felhasználónevet.
Ki fogja dobni a telefonkönyvedben nem szereplőket is. :)

(#31216) Gabás válasza mgoogyi (#31214) üzenetére


Gabás
addikt

Igen, és talán az is, hogy havi vagy éves fizetést választol. A 14 napon belüli lemondás mindenképpen ingyenes, de a lemondás után felszámolhatják az ingyenes limit fölötti váltás költségét (bár nekem nem tették, de ez régebb volt). Valszeg érdemes ezért egy hónapig előfizetni.
A 14 napon belüli lemondást csak egyszer lehet eljátszani.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31217) SenorGrande válasza Williamgrant (#31196) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nem igazán értem miért nem idevaló kérdés az, hogy ha az appban felveszem Ausztriát is az "adóilletőségek" közé, akkor kapok-e osztrák számlát (is), vagy marad csak a mostani. :F

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#31218) anadroid válasza SenorGrande (#31217) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem kapsz.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#31219) Lmh válasza <Adamsky> (#31206) üzenetére


Lmh
őstag

Ahogy hedgehog írta előttem.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#31220) sopruk válasza kp78 (#31215) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi! Megvan!
Majd ki nyomta a szemem... :D
Ott van mellette a "+ Új" gomb, állandóan csak arra nyomtam rá...

(#31221) viharhozo


viharhozo
addikt

Ma harom kulonbozo bank ATM-je is kidobta a kartyam, ez a kartya ebben az automataban nem hasznalhato szoveggel. Mindharombol vettem mar fel penzt, eddig mukodott. A kartyaval erintessel tudtam fizetni, bedugva nem tudtam kiprobalni. Tonkremehetett a kartya vagy mi ez?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#31222) SenorGrande válasza anadroid (#31218) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Köszönöm szépen!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#31223) Biga123


Biga123
addikt

Horvátországi tapasztalat.
2600 hrk t vettem föl raiffeisen automatából. 29.5 hrk volt amit az atm rakott rá + ba és 20 amit szvsz a revolut. Erstés ugyanennyit írt kb.Szal 50 kunába volt a kp felvét. Ez még mindíg olcsóbb mintha 51 ft ért váltottam volna + kezelési szemben a 48 as váltás + 50 hrk val. Bár nem tudom mennyI lett volna ha a sima bb os masercard al veszek fel it kinn pénzt.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#31224)



addikt

Rafi és OTP nekem is terhelni akart díjat. És talán az Erste is.
De végül találtam egyet, ami ingyenes volt. Tavaly nem volt ilyen macerás találni ingyeneset.

Talán Auro Domus volt, ha jól emlékszem. Nem tudom megnézni, mert az utolsó frissítés óta lefagy a mobilomon az app. :( Másnál nincs ilyen?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#31225) adriankoooo válasza (#31224) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Horvátország: Na, 2 hete ami még ingyenes volt ATM, már az is kér fee-t a pénzfelvételért. Kb 6 ATM-et próbáltam, más más banknál. Hát ez jó nagy cumi.

[kép] [kép]

(#31226) focvis válasza adriankoooo (#31225) üzenetére


focvis
veterán

Az OTP biztosan ingyenes, a héten vettem ki kp-t (800 kuna).

Tipp: Waze "OTP bankomat".

(#31227) adriankoooo válasza focvis (#31226) üzenetére


adriankoooo
senior tag

En ket OTP-bol probaltam, mind a ketto fizetos volt.

Nem bankra van beallitva ugy nez ki, hanem ATM-enkent.

(#31228) focvis válasza adriankoooo (#31227) üzenetére


focvis
veterán

Nálam először GBP-ről akart átváltani (nincs is GBP alszámlám) és 8%-ot felszámítani. De ki lehet választani az ATM képernyő bal alsó sarkában, hogy helyi pénznemben terheljen, így kunában terhelte a kuna alszámlámat. [kép]

Szerk: Mégis van GBP alszámlám, de sosem használtam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#31229) adriankoooo válasza focvis (#31228) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nem errol van szo (DCC), hanem egy teljesen kulonallo dijrol (withdraw fee). Ha elutasitod mar adja is ki a kartyat. :U

(#31230) SzGee válasza adriankoooo (#31229) üzenetére


SzGee
aktív tag

gyaníthatóan ezek a fee-k csak az üdülőhelyek ATM-jénél jelennek meg, gondolom ez is egy lehúzás a túristák felé, a horvátok híresek erről a gusztustalan árképzésről, lassan drágábbak mint az északi országok

If you leave me, can I come, too?

(#31231) focvis válasza adriankoooo (#31229) üzenetére


focvis
veterán

Fura. Euronet ATM-nél tapasztaltam ilyen próbálkozást tavaly nyáron, inkább kihagytam.

(#31232) <Adamsky> válasza focvis (#31231) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Euronet ATM-nél tapasztaltam ilyen próbálkozást ... "
+1
How ATM Can (AND WILL) Trick You When Traveling

[ Szerkesztve ]

(#31233) kp78 válasza SzGee (#31230) üzenetére


kp78
addikt

Akkor lehet, h érdemesebb már útközben 1-1 kisebb településen található ATM-nél próbálkozni a kp felvétellel, akinek ilyen igénye van. :U
Jövő héten nekem is kellene, majd megírom én is a tapasztalatom...

(#31234) ghostie válasza kp78 (#31233) üzenetére


ghostie
tag

Sziasztok,
Tapasztalta esetleg valaki más is, hogy a Revolut alkalmazás a jelszó bekérése után lefagy és kilép? Pár napja még biztosan működött, de most nem tudom elindítani.

(#31235) kp78 válasza ghostie (#31234) üzenetére


kp78
addikt

Nekem megy most is. :)
Mintha vmelyik verziófrissítést okozott volna ilyen gondot. :U
Nincs frissebb verzió a tiédnél?

(#31236) ghostie válasza kp78 (#31235) üzenetére


ghostie
tag

Újratelepítettem, de sajnos ugyanez a hiba.

Szerk:
Úgy látom másoknál is van ilyen probléma:
https://www.reddit.com/r/Revolut/comments/orakmf/anyones_app_crashing_with_the_new_update/

[ Szerkesztve ]

(#31237) kovisoft válasza ghostie (#31236) üzenetére


kovisoft
őstag

Próbáld meg törölni az alkalmazás cache-t.

(#31238) ghostie válasza kovisoft (#31237) üzenetére


ghostie
tag

Az sem oldotta meg, sem pedig a teljes újratelepítés. Egyelőre várok, hátha kijön egy frissítés amit megoldja ezt a hibát.

(#31239) Brandynew válasza ghostie (#31236) üzenetére


Brandynew
őstag

Adattörlés --> Összes adat törlése, ahogy kovisoft is írta. Az "újratelepítés" valójában nem csinál semmit, kis túlzással csak eltünteti az ikont, az alkalmazásadatok ugyanúgy megmaradnak.

(#31240) ghostie válasza Brandynew (#31239) üzenetére


ghostie
tag

Igen, köszönöm, megcsináltam azt is. A Google Playstore tele van hasonló megjegyzésekkel az utolsó frissítés óta, szóval valószínűleg az appal lesz valamilyen probléma

(#31241) kp78 válasza ghostie (#31236) üzenetére


kp78
addikt

Nekem a 8.12.1 van fent, ami működik gond nélkül.
Töröld a mostani verzióját minden adattal együtt, és Apkmirror-ról szedd le a korábbi verziót, hátha azzal jó lesz. Csak aztán az automatikus frissítés az Play áruházban legyen kikapcsolva.
[link]

(#31242) ghostie válasza kp78 (#31241) üzenetére


ghostie
tag

Köszönöm! Itt lehet a gond, mivel nekem a 8.13.14 volt fent. A te megoldásod is nagyon jó lehet, de közben már váltottam bétára, ami szintén jól működik (8.14).

(#31243) válasza ghostie (#31236) üzenetére



addikt

Nekem is ugyan ez van, pár napja. :(
Elég idegesítő nyaraló szezonban. Télen nem zavarna ennyire.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#31244) Aryes válasza ghostie (#31234) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én most is csak azt tudom mondani, hogy le kell tiltani az automatikus frissítést. Ha jön egy frissítés, meg kell várni, nem panaszkodik-e rá valaki. ;] A Revolut appnál az utóbbi fél évben már legalább kétszer fordult elő ilyen baki.

(#31245) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Valakinek tapasztalata/infója - van olyan ATM Moldovában (Chisinau), ahol díjmentesen tudnék kézpénzt kivenni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31246) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok!
Májusban új bankkártyát kaptam amiről eddig automatikusan töltöttem a Revolutra a pénzt (NFC miatt). Viszont az új kártyámnál amikor beadja az automatikus feltöltési lehetőséget akkor csak egy üres fekete képernyő fogad (felül "Az egyenleg alapján" írással, alul kék mentés gomb, középen nagy feketeség...). Mi lehet a gyíkja? Most már bőven töltöttem fel manuálisan róla, szóval tuti engednie kéne az automatikus feltöltést :\ :F

(#31247) kulu22 válasza aradebil2 (#31246) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nálam is ugyanez, még nem találtam megoldást :(

(#31248) eLevente


eLevente
csendes tag

Horvát helyzet: tegnapelőtt valahogy sikerült ingyen kivennem pénzt, ma már ugyanaz az ATM díjat kér. Rovinjban már szinte az összes ATM-et kipróbáltam, mind 24-39HRK között akar levonni. Csak azt nem értem, hogy EU-ban ez hogy lehetséges, azért büntet, mert más országbeli a kártyám...

[ Szerkesztve ]

(#31249) adriankoooo válasza eLevente (#31248) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Udv, en is itt vagyok. :)

(#31250) Oliverda válasza eLevente (#31248) üzenetére


Oliverda
félisten

Érdekesebb kérdés, hogy egyazon bank ATM-jen hogyan számolhat fel díjat lokációtól függően.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.