Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Erste betéti kártyáról működik nektek a - nem automatikus - feltöltés?

Üdv,
G.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#32902) anadroid válasza VeryByte (#32901) üzenetére


anadroid
senior tag

Eddig működött. Van vele valami bajod?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#32903) ACE- válasza VeryByte (#32901) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem működik az automatikus és az eseti is. Erste Mc.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32904) rendzso válasza VeryByte (#32901) üzenetére


rendzso
tag

Szia!

Nekem sem akar működni. A hét elején kezdte, minden feltöltés egy ideig függő státuszban marad, majd pár perc múlva kiírja, hogy sikertelen.

Ez előtt két hónapig gond nélkül ment mindig. (Visa Virtual)

(#32905) VeryByte válasza ACE- (#32903) üzenetére


VeryByte
őstag

Szintén Erste MC, automatikust most nem tudom, az eddig is ment, de az eseti az már pár hete nem megy. Ma töröltem az Erste kártyát, majd próbáltam újra hozzáadni egy feltöltéssel, da rendzso-hoz hasonlóan egy darabig pending majd elutasításra kerül. Mintha a 3DS-sel lenne gondja, nem jön meg Goerge-nak talán.

@anandroid
Kb 2 hete nem megy az eseti, nagyon nem kellett, egyszer volt rá szükségem, akkor megkerültem Curve-vel, de kicsit idegesít.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#32906) kavics


kavics
csendes tag

Erste: Nekem is ez volt. Felhívtam a bankot, azonosítottam magam és aktiválni kellett az "Internetes Vásárlás Ellenőrző Kód Szolgáltatást"
Azóta megint megy rendesen a feltöltés

(#32907) VeryByte válasza kavics (#32906) üzenetére


VeryByte
őstag

Köszönöm szépen, ez lett a megoldás!
(Ugyanez kell ahhoz, ha okosórán (WearOS) szeretnétek Google Pay-t használni, ezek után már sikerült oda regisztrálnom.)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#32908) K Norbi válasza MADcat (#32879) üzenetére


K Norbi
addikt

:R

(#32909) tread777


tread777
tag

Sziasztok!
Találok valahol egy korrekt összefoglalót, hogy milyen változásokkal jár, a Revolute Bank-ra váltás?

(#32910) vilga válasza Jim74 (#32900) üzenetére


vilga
tag

A CIB-nél vásárlásnak számít, én is így töltögetem a web kártyával, bár az én számlacsomagomban az utalás is díjmentes /online számlacsomag/

(#32911) Soros terv válasza tread777 (#32909) üzenetére


Soros terv
újonc

Itt sok minden le van írva

(#32912) tread777 válasza Soros terv (#32911) üzenetére


tread777
tag

Köszönöm, igazából választ kaptam időközben, de köszi ;)

(#32913) sanyi0321


sanyi0321
tag

Sziasztok! Elnézést ha volt már hasonló kérdés, mai napon 18:15-kor próbáltam a saját OTP-s bankszámláról pénzt utalni egy ismerősömnek, és úgy gondolom nagyon elcsesztem a dolgot... sajnos ez volt az első alkalom hogy revolutra utaljak pénzt. Haverom elküldte a HUF számlafülének az adatait ahol ugye ott a címzett, a számla (száma) illetve egy közlemény amiben szintén van egy 8 számjegyű kód... na ezt természetesen késésben lévén egy találkozóról, nagy kapkodva sikerült elrontanom mégpedig úgy, hogy a saját OTP számlámról azonnali utalásnál csak a Revolut számla számát adtam meg jól, címzett az haverom lett, teljes nevén, a közleménybe pedig annyit írtam hogy 'penz'... csak a számlaszám stimmelése alapján szerintetek van esély hogy holnap megkapja az összeget? Vagy egyáltalán mit lehet ilyenkor tenni? OTP-nél azt mutataja elment az utalás, de persze pénz sehol... szerintetek ilyen esetben az OTP-vel vagy a Revolut ügyfélszolgálattal kell felvennem a kapcsolatot?

Go home... you're drunk.

(#32914) bigdady válasza sanyi0321 (#32913) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gyűjtőszámlára utaltál sosem ér el a haverhoz szerintem. Majd egyszer visszajön. OTP-nek semmi köze max visszahívást kérhetsz pénzért ami asszem 30 nap

[ Szerkesztve ]

(#32915) tread777 válasza sanyi0321 (#32913) üzenetére


tread777
tag

" Revolut számla számát adtam meg jól, címzett az haverom lett, teljes nevén, a közleménybe pedig annyit írtam hogy 'penz'..."
Ennek így el sem szabadna indulnia, ha jól sejtem, de tudod visszavonni az alkalmazásban, vagy írsz a supportnak, de ha nem teszel semmit is visza fog kerülni a számládra (SZERINTEM!)

(#32916) lord.lakli válasza tread777 (#32915) üzenetére


lord.lakli
őstag

Simán elmegy. Csak számlaszámnak kell megfelelőnek lennie.

(#32917) bigdady válasza tread777 (#32915) üzenetére


bigdady
nagyúr

Közlemény bármi lehet elmegy max visszajön

(#32918) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Aliexpress Affilite - ból szeretnék USD-t átutalni Revolutra, de mindig Failed kiírást kapok.
A nevem, IBAN, BIC megadva. Mi lehet a gond?

(#32919) Jim74 válasza vilga (#32910) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót :R .
Nekem is online számlacsomagom van. :DD
Már csak a Revolut --> CIB devizaszámla utalás kérdést kell kideríteni, hogy a CIB számol-e fel díjat.

(#32920) kavics válasza Gyurma_13 (#32893) üzenetére


kavics
csendes tag

Szia!

Engem az érdekelne, hogy Krakenről tudsz-e kiutalni eurót Revolutra?
Én tegnap megpróbáltam, ma már jött is az üzenet, hogy visszafordították feladónak...

(#32921) kavics válasza kavics (#32920) üzenetére


kavics
csendes tag

Megoldva :)
A SEPA Clear Juntion-t kell használni.
Pillanatok alatt meg is jött revora az euró :)

(#32922) Aryes válasza Aryes (#32881) üzenetére


Aryes
nagyúr

És működik! Visa-s Revolut kártyával sikerült. Most először.

(#32923) Veron


Veron
őstag

a következőre keresek megoldást, nem tudom, hogy a Revoluttal megoldható-e mindez.
szeretnék közös számlát feleségemmel a bankszámlánk mögé/mellé. ehhez a közös számlához egy-egy kártya fejenként, az online vásárlásokat pedig mindenki maga autentikálja a telefonján.

nos, tudom, hogy nem létezik közös számla Revon, de közös vault igen, amihez két külön számla kapcsolódik. ez jelenthet nekem megoldást?
a magyar számlára érkezne a fizetés, mennének róla a csoportos beszedéses, kártya nem lenne hozzá.
minden egyéb utalás, vásárlás a közös vaultról menne Revon keresztül külön kártyákkal.

kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#32924) pictigjis válasza Veron (#32923) üzenetére


pictigjis
senior tag

valahol hihetetlen, mennyit kotlasz ezen a teman :) amit itt leirtal, eleg korulmenyes, raadasul a vault az nem penztarca, mindig be kene tenni penzt, ki kene venni penzt, nem erre talaltak ki. es a revolutot se belfoldi utalasokra, ami manapsag 2-3 nap. szerintem ez az egesz nagy hulyeseg lenne, ugy roviden

[ Szerkesztve ]

(#32925) bigdady válasza kavics (#32921) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi ez a clear junk?

(#32926) kavics válasza bigdady (#32925) üzenetére


kavics
csendes tag

Fogalmam sincs :)
Ez is egyfajta SEPA utalás
Mikor az első kikérésemet Revo visszautasította, kaptam Krakentől egy e-mailt, hogy ezt a lehetőséget válasszam a kikéréshez, mert úgy látják ezzel nincs gondja Revonak. És tényleg :)

(#32927) qdak


qdak
addikt

Sziasztok,

Egyik ismerősöm is érdeklődik, ő viszont külföldről kapna utalást.
Gondolom nem járna rosszabul, mint most, hogy Euroban kap kp-t majd beváltatja, föleg ha nem hétvégén teszi ezt Revoluttal?
Időben van különbség, hogy OTP/Takarék-ra kap pl külföldről utalást, vagy Revolutra ?
Esetleg valami buktató ?

Köszönöm.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#32928) UberMutant válasza qdak (#32927) üzenetére


UberMutant
őstag

ha a pénz eredete nincs lepapírozva ( ha lenne, minek vacakolnának kp-vel) , akkor nem biztos, hogy a revolut jó választás

(#32929) qdak válasza UberMutant (#32928) üzenetére


qdak
addikt

Párja dolgozik külföldön (hivatalosan)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#32930) Somatom válasza qdak (#32929) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem bíznék ilyet Revolutra. Van egy Eurós és egy Forintos Erste számlám. Egy kártya van a kettőhöz. Az Eurósra kapom a fizut, onnan töltök Revolutra és ott váltok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32931) qdak válasza Somatom (#32930) üzenetére


qdak
addikt

Akkor a legegyszerübb, ha a Revo kártyához hozzáadja a kintit és feltölt rá Euroban, majd Revon belül átvált Forintra.?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#32932) Somatom válasza qdak (#32931) üzenetére


Somatom
veterán

Igen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32933) modflow


modflow
veterán

Egy oldal ezt írja a fizetéshez:

We only accept cards with Full 3-D Secure technology (with confirmation of the transaction).
You can use a card from any bank tied to an account in any currency, and your order amounts will be charged in rubles at a rate set by your bank.

Itt tudok Revoluttal fizetni?

(#32934) tonyrulez válasza modflow (#32933) üzenetére


tonyrulez
őstag

Revolut is kér hitelesítést, tudja a 3-D Secure-t, tehát igen.

4 8 15 16 23 42

(#32935) modflow válasza tonyrulez (#32934) üzenetére


modflow
veterán

Akkor miért nem engedi?
Az eldobható kártya adataival akartam fizetni, lehet ezért?

Ilyen atombiztonságos oldalon fizetnék vele: 🤣
ggsel.com

[ Szerkesztve ]

(#32936) zsola400 válasza modflow (#32935) üzenetére


zsola400
aktív tag

Van olyan oldal ahol nem lehet egyszerhasználatos kártyával fizetni, pl. amelyik próbaterhelést kér. Használd a virtuálisat, majd fizetés után fagyaszd vagy töröld.

(#32937) Aryes válasza zsola400 (#32936) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem volt valahol (már nem emlékszem hol), hogy az egyszer használatos kártyával levonta a próbaterhelést, utána nem szűnt meg, hanem tudtam vele rendesen fizetni, csak azután szűnt meg. Szóval nem olyan buta az az egyszer használatos kártya.

(#32938) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Van-e megoldás arra hogy OTP-s debit Mastercardról a Revolut kártyámat keddnél hamarabb feltöltsem?

Ha igen a mikéntje is érdekelne.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32939) modflow válasza zsola400 (#32936) üzenetére


modflow
veterán

Érdekes, mert beírtam a kártya adatait, és amikor fizetne, csak pörög és semmi.
Revolut appba, semmi jelzés nem jön...

(#32940) balinlin válasza Bogyi007 (#32938) üzenetére


balinlin
senior tag

Amit írsz kártyás feltöltés pár másodperc átfutással rendelkezik.

(#32941) Bogyi007 válasza balinlin (#32940) üzenetére


Bogyi007
veterán

Közben megtaláltam. Köszi.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32942) hard74


hard74
senior tag

Azoktól kérdezném akik szoktak kriptóval kereskedni revoluton.
Miért lehet ekkora különbség az aktuális, és a vételi árfolyam között? Ahány koin annyi féle a különbség. Van amelyik azért durva.Tudom,hogy van 2,5 vagy 1,5% fee, de ez azon felül van. [kép] [kép]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#32943) koko52 válasza hard74 (#32942) üzenetére


koko52
veterán

Gondolom azért mert amit épp mutatsz igen nagy kilengéseket produkált az elmúlt napokban. 2,8 és 1,6 dollár között ütögetik. Miért nem használsz Coinbase pro-t?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#32944) hard74 válasza koko52 (#32943) üzenetére


hard74
senior tag

Hát nem tudom, de eddig nem tűnt fel ez a plussz költség. Eddig a vételnél a befektetett pénz 1,5%-át levonta és kész.
Egyenlőre tanulni jó a revo is.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#32945) matehajagos


matehajagos
tag

Sziasztok! Visszakerestem, de nem találtam megoldást a problémára. OTP Jumpról szeretnék feltölteni Revolutra, eddig gond nélkül működött, most 3 napja kb. nem tudok semennyit felrakni, 5-100 Ft. között kb. minden összeget próbáltam. 3DS hibára hivatkozik, az Apple Pay feltöltést egyből elutasítja, ha megadom a bankkártya adatokat akkor eljutunk addig, hogy a Smartbank feldobja a hitelesítést, rámegyek hogy jóváhagyás, és hibaüzenettel visszadob... Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a megoldás?

(#32946) kgyurma válasza hard74 (#32944) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Azért nem jó Revoluton kriptózni, mert ha eladod, rögtön fiatba realizálsz, azaz azonnal adóköteles lesz a profit, plusz nem tudod összevonni a veszteséget a nyereséggel. Míg ha egy kriptotőzsdét használsz erre, és stabilcoinba "realizálsz", akkor ez az ún feketedobozon belül marad, nem adóköteles. Adózni csak akkor kell utána, ha kiveszed fiatba a nyereséget, azaz kijössz a feketedobozból.

(#32947) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Ingyenes accountom van. Több millió forint átutalásának- Revolut-ról bankszámlára- van valami költsége?
Esetleg annak költsége, hogy ezt a pénzt "feltöltsem" a Revolut-accountomba?
Ezt az összeget ma utalnám, hogy holnap délelőtt 10-re beérkezzen.
Köszönöm, előre is a válaszaitokat!
Üdv,
Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#32948) UberMutant válasza teo77 (#32947) üzenetére


UberMutant
őstag

az utalás ingyenes
a feltöltést meg nem értem
nem fog odaérni

(#32949) teo77 válasza UberMutant (#32948) üzenetére


teo77
őstag

Köszönöm!
Korlátlan összegig ingyenes a küldés? Több milliós összeg esetén is?

Feltöltés alatt azt értem, amikor pénz rakok a kártyáról a Revolut-számlára.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#32950) st6969 válasza teo77 (#32949) üzenetére


st6969
őstag

A feltöltés belföldi kártyás vásárlás. Az ugye betéti kártyával általában ingyenes. Sose csináltad még, új a számla? Akkor a milliós összeg elsőre nem valószínű, hogy fog menni egyben. Aztán az átutalás több nap.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.