Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) Tuomas válasza instantwater (#11450) üzenetére


Tuomas
addikt

Vannak türelmesebb emberek is. :DDD
De nem baj, aki szeretne válaszoljon nekik, mert ez egy segítő fórum, de az ezzel kapcsolatos hozzászolásokat offolom, a válaszokat nem, hogy könnyebb legyen visszaolvasni, ha esetleg valaki ilyenre vetemedne. ;]

We were here

(#11452) -=Jam=- válasza rasotamas (#11449) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Rootolva van biztos :) Ha magisk, akkor hide-old el :)

Ja bocs, benéztem azt hittem maga a Revolut appról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#11453) sopruk


sopruk
aktív tag

Ismét technikai problémák a kártyás fizetéssel
"Card payment issues"-t ír az app...

(#11454) nyirzoz válasza sopruk (#11453) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

És ez most már rendszeres minden péntek délután. :W

(#11455) Tuomas válasza sopruk (#11453) üzenetére


Tuomas
addikt

Nálam nem írja. :N

We were here

(#11456) tuzpenge válasza 66zio (#11439) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát azt hosszú lenne leírni. Teljesen más a 13 mint a 12 volt, ráadásul észrevehetően gyorsabb is. Plusz mindig bétázom a telefonon mivel ha valami oltári nagy gebasz lenne, vagy olyan amit nem tudnék megszokni, akkor van elég idő visszatenni a stabil verziót, még ha a megjelenéskor rakod fel az újat onnan kb 2-3 heted van csak mert az apple zárja a kaput és nem tudsz visszatérni régebbi verzióra.

ˣ

(#11457) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

MÁV ( korábban vonatinfó) alkalmazásban vettem volna jegyet a virtuális revolut kártyámmal. Miután megadtam a kártya adatait az app-ban, fizetéskor kiírta, hogy sikertelen.
Pár másodperccel később jelezte a revolut, hogy levonta az összeget. Igen ám, de a MÁV alkalmazásban nem jelentek meg továbbra sem a jegyek.
Vissza fogom kapni automatán a pénzt? Vagy a MÁV le fogja vonni?

(#11458) retifosas


retifosas
csendes tag

Sziasztok! Fiam 17.én kedden tölti a 18-at. Szeretnénk regisztrálni neki egy REVOLUT számlát. Itthon neki nincs saját bankszámlája, így bankkártyája sem. Én szeretném neki a saját bankártyámmal feltölteni a pénzt, illetve a saját REVOLUT számlámról átutalni. Szerintetek az működhet? Előre is köszönöm a szíves válaszaitokat!

(#11459) Shummo válasza retifosas (#11458) üzenetére


Shummo
aktív tag

Szia, Nekem működött. Édesanyámnak töltöttem fel a számláját. CIBes kártyával

(#11460) KTU válasza retifosas (#11458) üzenetére


KTU
addikt

Igen, működik, én is így csinálom.
Az itthoni feltöltő bankkártyát több Revolut fiókhoz is hozzáadhatod.

Bár inkább csináltass neki egy itthoni banknál valamilyen diák számlát, ahhoz ingyen van a kártya is, és általában a számlavezetés is 24 éves koráig.
Erre átutalod a pénzt, akár a saját Revolut számládról, és feltölti bankkártyával saját magának.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#11461) Quinine911 válasza retifosas (#11458) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Feltölteni saját bankkártyáról szerintem simán feltudod, hisz nevet nem kell beírni amikor fel akarod tölteni, csak a kártya számot, lejáratot meg a kódot, szerintem az tökmindegy, hogy kinek a bankkártyájáról töltöd fel.
Elvégre az csak egy sima kártyás vásárlásnak fog minősülni.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#11462) -=Jam=- válasza chatran (#11457) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Vissza fogod kapni.

(#11463) Quinine911 válasza chatran (#11457) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Ma is gondok voltak (vannak?) a kártyás fizuval...visszakapod.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#11464) retifosas válasza Quinine911 (#11461) üzenetére


retifosas
csendes tag

A kérdés azért is merült fel bennem, mert a bankártya regisztrálásánál nálam azt írja ki idézem: A neveden lévő bankártya adatai Szóval akkor azt mondjátok, hogy a fiamnak beírhatom az én nevemen lévő bankkártyát is. Köszönöm szépen a válaszaitokat!

(#11465) Quinine911 válasza retifosas (#11464) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Szerintem simán, nem lesz gond. De legalábbis egy próbát megér.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#11466) Tuomas válasza chatran (#11457) üzenetére


Tuomas
addikt

Üdv!
Ugyan már válaszoltak neked, hozzátenném, én jártam ugyan így, 1 alkalommal. A ciki az volt, hogy a vonat indulása előtti pár percben történt az eset, és valami 4x egymás után megpróbáltam, egyik sem sikerült, a jegypénztárnál már nem is vokt időm sorbaállni. Szerencsére a kaller ott dekkolt a vonat mellett, vázoltam neki a helyzetet és mondta, hogy semmi gond, szálljak fel, próbálkozzak még, aztán majd jön és ha nem sikerült, akkor ad jegyet (Gysev vonal volt).
Mivel akkor nem volt ilyen hiba a kártyás fizetéssel (legalábbis nem jelezték, hogy lett volna), én arra gyanakodtam, hogy a mávos appban lehetséges, hogy nem lehet az utolsó percekben jegyet venni?! Mert azóta nem volt ilyen szűkös a helyzet és a vásárlás mindig ment gond nélkül. Neked mennyi időd volt a vonat indulásáig?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#11467) szuladam


szuladam
aktív tag

Tudomásom szerint a Rev felhasználói szabályai szerint feltöltést csak saját magadnak végezhetsz.
Átküldeni a te Revedről az övére lehet. De az előbbi (főleg rendszeres feltöltésnél) szerintem rizikós (=potenciális felfüggesztést vonhat maga után) De cáfoljatok meg, ha nem így van.

(#11468) sopruk válasza Tuomas (#11466) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én már vettem utolsó percekben vonatjegyet Simple-el, nem volt vele gond. Persze normál kártyával mögötte, nem Revolut-al..

[ Szerkesztve ]

(#11469) spe88 válasza instantwater (#11447) üzenetére


spe88
senior tag

Nyilván, de a Revolutnak nem szeretném megadni CVC-kóddal, minden egyébbel a kártyaadataimat, amint említettem. Új cég. Virtuális cég. Mezei usereknek gyakorlatilag zéró ügyfélszolgálattal. Ki tudja milyen biztonsági rendszerrel. Az engem nem nagyon nyugtat meg, hogy hangoztatják, az ilyen-olyan pénzügyi-informatikai szabványoknak való megfelelőségüket.

3 opció van jelenleg a feltöltésre:

1. kártya
2. utalás
3. Google Play

Első elesett.
Harmadikról köszönöm az infókat, nem tudtam, hogy itthon nincs GP.

Tehát maradt a 2. Köszönöm.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#11470) Tuomas válasza sopruk (#11468) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi az észrevételt, akkor valszeg az is valami payment hiba volt. Mindenesetre az ilyenek miattnem sem szeretek centizgetni :DDD

We were here

(#11471) sopruk válasza Tuomas (#11470) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én időben kiértem az állomásra, kényelmesen felszálltam és eszembe jutott, hogy nincs jegyem :DD

(#11472) Tuomas válasza spe88 (#11469) üzenetére


Tuomas
addikt

A 2. meg marha drága, mert külföldi utalás lesz.
Amit én tudok javasolni:
Transferwise kártyát tegyél mögé, és azzal töltsd. Aztán ha baj történne, akkor sem az egész vagyonod úszik el.
Amúgy az ügyfélszolgálat nem egészen 0, ugyan vannak itt emberek akiknek negatív a tapasztalata, vagy későn válaszoltak, többnyire ezzel sincs gond és hamar megoldanak minden problémát.

We were here

(#11473) Tuomas válasza sopruk (#11471) üzenetére


Tuomas
addikt

:C

We were here

(#11474) spe88 válasza Tuomas (#11472) üzenetére


spe88
senior tag

De nem arrol volt szo hogy mar van forintfeltolteses opciojuk is? Akkor az utalas is mukodik ugy vagy ezek szerint nem? :-O

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#11475) retifosas válasza szuladam (#11467) üzenetére


retifosas
csendes tag

Csak egy alkalommal küldenék pénzt a bankkártyámmal, hogy beinduljon a számla, illetve a bankkátya megrendeléséhez. Utána már csak utalni fogok.

(#11476) szuladam válasza retifosas (#11475) üzenetére


szuladam
aktív tag

Úgy valószínűleg nem lesz gond.

(#11477) Clemi válasza nyirzoz (#11454) üzenetére


Clemi
veterán

Nem minden pénteken, hanem valamiért a héten eddig minden nap volt a fintech kártyáknál fizetési probléma. Én feliratkoztam a Curve-nél az ilyen hibákat bejelentő hírcsatornára és minden nap kapom az üzenetet és töbnnyire 1-1 órás leállás volt eddig.

(#11478) Tuomas válasza spe88 (#11474) üzenetére


Tuomas
addikt

De van forint feltöltés, méghozzá Bankkártyáról. A ft feltöltés nem egyenlő az utalással. Revoluton nem kapsz HU számlaszámot, egy GB iban számod lesz. Erre utalni bankon keresztül külföldi utalásnak fog minősülni, amit a bankod jó sok egyéb költséggel fog meghálálni.

Ami még ingyenes, az a revolutról történő utalás bankszámlára, lehet ez is megkevert.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#11479) spe88 válasza Tuomas (#11478) üzenetére


spe88
senior tag

Köszi az infót, így már világos minden. Marad akkor a feltöltés és felreteszem a felelmeim :-D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#11480) instantwater válasza spe88 (#11469) üzenetére


instantwater
addikt

Utalni drága lesz.

(#11481) Tuomas válasza spe88 (#11479) üzenetére


Tuomas
addikt

Mondom, ha azt bevállalod, hogy legyen egy plusz fiókod, transferwise-al megoldhatod, én is így csináltam eleinte, most már a rendes bankkártyám is hozzá van adva, vegyesen töltöm az egyenlegem.
Transferwisenak az a hátránya, hogy annak az egyenlegét a legolcsóbban utalással tudod feltölteni, viszont ez ott belföldi utalásnak minősül, így jóval olcsóbb (50-100 ft), akár ingyenes is lehet, attól függően milyen csomagod van a bankodnál. Több infó erről a tw topikban kaphatsz.

We were here

(#11482) Kiskopika válasza retifosas (#11458) üzenetére


Kiskopika
senior tag

En jartam ugy hogy tiltottak es bekertek a 4 kartyanak a fenykepet, amikrol toltottem a revre, hogy valoban a nevemre szolnak e. Le kellett fenykepeznem az utolso 4 szammal es a nevemmel.

[ Szerkesztve ]

(#11483) MrCsiT válasza Tuomas (#11478) üzenetére


MrCsiT
addikt

"A ft feltöltés nem egyenlő az utalással." - az állítást magát értem.

Viszont, akkor kérdés, hogy a bankkártyával végzett feltöltés végül is, minek minősül? Fizetésnek?

Tehát, ha bármilyen magyar hitelkártyával töltök fel Ft-ot, akkor megkapom a hitelkártya számlára a fizetésért járó 1-x % visszatérítést? Az azért érdekesen hangzik, hogy magamnak fizetek? :F :DDD

Kiskopika: és vajon, mihez kezdenek egy mosolygós képpel, amin egy - név nélküli - Gránit Most bankkártyát mutatsz fel éppen? (mert ugye, az a kártya épp ebben extra, hogy nincs név rajta.. :F )

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#11484) Tuomas válasza MrCsiT (#11483) üzenetére


Tuomas
addikt

Sima kártyás vásárlásnak, ezért nincs díja.
Erről az 1 %os dologról volt már szó, de nem emlékszem pontosan, hogy most mi vele a helyzet. Egyelőre azt hiszem még működik (amíg a bankok rá nem jönnek a turpisságra), de trükközni nem érdemes, mert a revolutnál nem szerencsés a feltöltöm, majd ingyen kiutalom dolog, mert ezt azért ki szokták szúrni mint gyanús tevékenység, és (jóval) nagyobb eséllyel is zárolnak miatta.
Ha valakinek van róla frissebb infója, személyes tapasztalata, majd úgyis leírja ide, vagy vissza is kereshetsz.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#11485) MrCsiT válasza Tuomas (#11484) üzenetére


MrCsiT
addikt

Igazad van, visszaolvastam, és valóban az jött ki konklúziónak, hogy sem a hitelkártya társaságok, sem a Revolut nem tartja ezt rendben lévő eljárásnak. :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#11486) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

Regisztráltam én is, jön majd a kártyám. Egy kérdésem lenne:
Ha feltöltök pénzt van még más teendőm? Az appon belül nem kell nekem váltogatnom, igaz? Tehát ha mondjuk Németországban vásárlok vagy Svájcban, az automatán működik a váltás?

Köszi előre is!

(#11487) Tuomas válasza Grande Ale (#11486) üzenetére


Tuomas
addikt

Javaslom az igényesen megszerkesztett összefoglaló elolvasását, a kérdésedre benne van a válasz! :))

We were here

(#11488) -=Jam=- válasza Grande Ale (#11486) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Igen, de arra figyelj, hogy hétvégén ez feláras mutatvány. Úgyhogy ha hétvégén is tervezel más devizában fizetni, akkor előre váltsd át az appban.

(#11489) féldekás válasza Tuomas (#11448) üzenetére


féldekás
senior tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#11490) féldekás válasza Tuomas (#11448) üzenetére


féldekás
senior tag

Elnézést kérek, a háromezer miatt, de én végignéztem az összefoglalót. És ott nem volt, csak egy meme benne, az itt-re kattintva, leellenőriztem most.

[ Szerkesztve ]

(#11491) Grande Ale válasza -=Jam=- (#11488) üzenetére


Grande Ale
őstag

Tehát jobban járok, ha mondjuk az appon belül átváltom frankra? Nem látom ezt az összefoglalóban sajnos, akárhogy keresem.

(#11492) chatran válasza Tuomas (#11466) üzenetére


chatran
őstag

40 perccel előtte próbálkoztam. Rá pár percre jött is az e-mail a MÁV-tol hogy:

“Ön 2019.09.13. 14:04-kor jegyvásárlást kezdeményezett a MÁV-START MÁV applikációban, a vásárlási folyamat a fizetés megkezdése után megszakadt.

Mivel a vásárlás lezárása nem történt meg, az elfogadott Felhasználási feltételeknek megfelelően a vásárlást sztornóztuk. Az esetlegesen levont összeg visszajuttatásáról bankkártyás/Nemzeti Mobilfizetés/viszonteladói áruvisszavét útján intézkedtünk. Az összeg a számlavezető bankban/NMFR rendszerében/viszonteladónál történt lekönyvelés után válik az Ön számára ismét elérhetővé. “

Kb erre másfél órára már jelzett is a revolut a sztornóról.
Korábban egyébként hazai internetbankos kártyával simán tudtam jegyet venni akár öt perccel a vonat indulása előtt.

Majd még próbálkozok hazafelé, mert ha ilyen könnyen visszaér a pénz akkor annyira nem para.

(#11493) Kiskopika válasza MrCsiT (#11483) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ezt nem tudom. Tiltottak, kertem a live agent, o meg kozolte l, jogy az ilyen es ilyen szamu kartyakrol ker egy fenykepet hogy kitakarom a kartyaszamat csak az utolso 4 latszodjon es a nev egy egy kepet. Elkuldtem, az egyiket kerte megegyszer, aztan megkoszonte es szabadon engedtek a fiokom

(#11494) Quinine911 válasza Grande Ale (#11491) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Akkor jársz csak jobban azzal, ha előre átváltod, ha netán hétvégén kell fizetned, mert a hétvégi átváltásokért a Revolut felárat számol fel.
Hétköznap egyremegy.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#11495) instantwater válasza féldekás (#11490) üzenetére


instantwater
addikt

Azért nincs benne bővebben mert ezügyben csak és kizárólag a live agent tud hiteles tájékoztatást adni.

(#11496) Grande Ale válasza Quinine911 (#11494) üzenetére


Grande Ale
őstag

Értem, 0,5 százalékot hétvégén, ha jól látom. Az sem egy nagy durranás, nem?
Igazán a feleségemnek csináltam, ő fogja használni. Ha szüksége van külföldön készpénzre, simán áttölt, levesz? Azért ez nagyon jól hangzik.
Köszi a válaszokat!

(#11497) instantwater válasza Grande Ale (#11496) üzenetére


instantwater
addikt

1%, és valóban nem sok.
Ezért nem értem miért riogatnak egyesek ezzel.

(#11498) hedgehog


hedgehog
senior tag

Én napi szinten vásárolok utolsó percekben vonatjegyet a Vonatinfoval, igaz mentett kártyákkal.
Nagyon ritkán van probléma.

-- aka p3d3str1an

(#11499) MasterMark válasza instantwater (#11497) üzenetére


MasterMark
titán

Senki nem riogat senkit, csak utána meg jönnek ide hogy a szemét Revolut hogy mert szarul váltani...

Switch Tax

(#11500) instantwater válasza MasterMark (#11499) üzenetére


instantwater
addikt

De hát tudjuk, hogy szemét, hiszen azótéjpéjobbanvált ;]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.