Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) Taci válasza m_balint2002 (#24700) üzenetére


Taci
addikt

Pont reggel rendeltem meg a T-től... Ezek szerint jól tettem... Nevetséges, hogy 3 hete rendeltem, és most közlik, hogy még további 4 hét, mire talán lesz belőle...

(#24702) Hege1234


Hege1234
addikt

vazzeg
írtam a MM-ra egy mailt hogy mikor érkezik
meg hozzám már végre a telefon
és azt írták hogy csak június első felében :W

itt találtam feketét legolcsóbban
mit kérdezzek tőlük (valami számla vagy ilyesmi rémlik)
a XEH-en kívül hogy ne legyen gond a +1 év gyári garival ?

tudom kicsi az esélye a +1 évnek
de úgyse fogom kibírni 2 évig root és romcserélgetés nélkül...

Taci

volt még fekete ?
vagy fincsa rózsát rendeltél :D

[ Szerkesztve ]

(#24703) A.K. válasza Taci (#24699) üzenetére


A.K.
tag

(#24704) m_balint2002 válasza Hege1234 (#24702) üzenetére


m_balint2002
tag

Hat akkor azthiszem vegleg lemondhatok rola hogy majus 31-en mar azzal utazzak el.

[ Szerkesztve ]

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

(#24705) samu74 válasza Tesztelo.hu (#24678) üzenetére


samu74
addikt

A hollandok kaptak most májusi update-et.Az még majd később jön errefelé.
A szolgáltatok mostanában nem kapkodják el, szóval nem tudom mikor lesz, de az is lehet hogy egyből a májusi update jön...

-----------

(#24706) Taci válasza A.K. (#24703) üzenetére


Taci
addikt

Ott a pont :C

Hege1234: Tegnap állítottam be email-értesítőt, ha újabb készlet érkezik, és reggel már jött is a levél, szóval azonnal meg is rendeltem, természetesen feketében. :) (Bár ezüst is jó lett volna, de azt nem nagyon láttam még sehol.)
Szóval hétfőn vagy szerdán jön a T-s fekete S7. Végre.

(#24707) Hege1234 válasza Taci (#24706) üzenetére


Hege1234
addikt

én nem is gondoltam hogy lesz nekik mostanában...
mennyiért sikerült lecsapnod rá ?

(#24708) Dyingsoul válasza Taci (#24699) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én sem kaptam még csak emailt sem. 3 hete rendeltem és csak a visszaigazolás jött, azóta semmi. De miért nem veszik le a kínálatról, ha ennyire nagy a készlethiány? Sőt, miért írnak ki újabb és újabb akciókat? A fene se érti ezt.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24709) handrash válasza nokiauser (#24698) üzenetére


handrash
őstag

Nekem ujabban (7-es) néha ha hívni szertnék közli, hogy nem vagyok regisztrálva a hálózaton. Erősen gondolkodom, hogy én is visszarakom a hatos modemet. Jól értem, hogy elbúcsúzhatok az OTA frissítésektől vagy csak nem kínálja fel őket?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#24710) Taci válasza Hege1234 (#24707) üzenetére


Taci
addikt

Még tegnap előtt azt mondta az ügyintéző, hogy ennyi volt, nincs több sehol már (a T-n belül - fekete), de úgy voltam vele, hogy megér egy készletértesítő-beállítást - ami tegnap reggel már jelzett is. (Amúgy fehér és arany még mindig van.)
127e Ft-ért sikerült megrendelnem.

(#24711) melan válasza Taci (#24710) üzenetére


melan
senior tag

Április elején, mikor kifutó lett, a T-s ismerősöm mondta, hogy bizonytalan az utánpótlás, és már nem fog esni az ára, mondván, az S6 is úgy futott ki, hogy az ára maradt. Erre megfettem 178e-ért... most meg 127 :W
Ellenben biztosítást nem kötöttem rá, mert az még 1800 lett volna a teló ára alapján, most viszont csak 1100. Öröm az ürömben :) Úgyhogy legalább lesz rá biztosítás, nehogy egyszer leejtsem, mert akkor tényleg sokba lesz.

(#24712) Taci válasza melan (#24711) üzenetére


Taci
addikt

Bocsi, csak jót mosolyogtam ezen a félregépelésen. :B :DDD

A biztosítást én is megkötöm, mert bár már volt ekkora telefonom (sőt, nagyobb is: V10, O+1, G4), ez hozzájuk képest valószínűleg sokkal jobban fog csúszni - plusz full üveg.

(#24713) #54715584 válasza Taci (#24712) üzenetére


#54715584
törölt tag

(#24714) Fifi válasza nokiauser (#24695) üzenetére


Fifi
őstag

Köszi a választ! :R

Én még nem használom az S7-et, csak gyűjtöm az infot, a dobozában pihen. Akartam átköltözni S5-ről, de volt ami nem működött, így az üzembiztos, belakott készüléknél maradtam egyelőre.

(#24715) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Az mitől lehet, hogy a QB3-as romra tudtam telepíteni az apkmirrorról[link] leszedett pl. Camera, Contacts, AlwasOnDisplay, MyFiles, Incall stb frissítéseket, most a QD7-en meg nem települnek fel? Másnál felmennek ezek a QD7-re?

[ Szerkesztve ]

(#24716) gerner1 válasza Poplacsek (#24715) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A frissítésben korlátozták ezek egy részének a telepíthetőségét. Ma reggel próbáltam néhányat, mert az edge topkban is éppen téma volt. Én a camera, és a dual camera appokat plö tudtam telepíteni. A calenadar, Tasks edge, memo -t plö nem .

[ Szerkesztve ]

(#24717) Poplacsek válasza gerner1 (#24716) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ahha... :(( Hát jó lenne erre valami megoldás, mert különben tolom vissza a QB3-at.. Pl a Contacts-ból a 3.1.04-18-as verzió hibátlanul működött és a fekete témája sokkal jobban bejött, mint a stock fehérje...

(#24718) gerner1 válasza Poplacsek (#24717) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Téma áruházból felteszel egy témát, amely ezeken a részeken is fekete (vagy sötét), és már meg is oldottad. Szerintem, ezért nem szükséges a downgrade.

[ Szerkesztve ]

(#24719) matehajagos


matehajagos
tag

Sziasztok!
Nektek nincs olyan, hogy teljesen random a telefon kiad egy értesítési hangot, de nincs értesítés? Nemítás mellett is ugyanúgy csinálja hangosan. Talán mintha azt vettem volna észre, hogy ha rázkódik, mozog a telefon akkor csinálja. Van valami ötletetek mi lehet ez?

(#24720) kutga válasza matehajagos (#24719) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs. Inkább kimarad ha épp webes felületen is be vagyok jelentkezve valamelyik alkalmazásban. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#24721) nokiauser válasza handrash (#24709) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Úgy tudom (bár sosem vártam meg az OTA-frissítést), ha visszateszed az eredeti modemet, felajánlja. Aztán mehet vissza a BPJJ (ha kell, nekem még mindig kellett).

(#24722) kulu22 válasza kulu22 (#24643) üzenetére


kulu22
aktív tag

iShop-ról letettem, elálltam a rendeléstől. Egyfelől eddig az automata visszaigazoláson kívül semmi nem történt, felhívtam őket és egy flegma csávó kioktatott hogy majd akkor érdeklődjek ha lejárt a határidő (ez alátámasztja a túlnyomórészt negatív értékelést), másfelől volt egy hozzászóló aki szerint kamu a 2 év, nem tudta regisztrálni a Samsungnál az egyébként 2 éves gyártói garanciával hirdetett készüléket.
Megrendeltem a T-nél :)

[ Szerkesztve ]

(#24723) handrash válasza nokiauser (#24721) üzenetére


handrash
őstag

A biztonsági frissítésekre gondoltam.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#24724) fecske95 válasza melan (#24711) üzenetére


fecske95
tag

Én is rendeltem most egy T-s készüléket a webes felületen keresztül így is tudok biztosítást kérni ezt a 1100 Ft -sat amiről beszélsz? Vagy ezt csak boltban lehet bolti vásárlásnál...?

[ Szerkesztve ]

(#24725) Taci válasza fecske95 (#24724) üzenetére


Taci
addikt

Biztosítást csak személyesen lehet kötni, viszont online vásárlás után is. 60 napod lesz, hogy bevidd a sértetlen készüléket, így tudod csak a biztosítást megkötni rá.

(#24726) #30662400 válasza matehajagos (#24719) üzenetére


#30662400
törölt tag

Beállítások -> Kisegítő lehetőségek -> Emlékeztető
ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#24727) nokiauser válasza handrash (#24723) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Úgy látom, nálam jönnek rendesen.

(#24728) samu74 válasza matehajagos (#24719) üzenetére


samu74
addikt

A recovery menüben nyomj egy wipe cache partitions -t.
Nem valami játék próbálkozik nálad?De akkor is az értesítősávban ott kellene legyen...Probáld azt amit írtam, meg kellene oldja.

-----------

(#24729) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Költőznék végre a 3 hete megvett S7-emre az S5-ről.
Mivel az S5-n Ambasadii knox ugrás nélkül rootolt ROM-ot használok, ezért kicsit el vagyok kényeztetve.

Persze az S7-et nem szeretném rootolni, mert knox ugrás nélkül nem kivitelezhető a garancia meg azért kellene .. :DDD

Szóval 2 dolog amin nem tudtam átvergődni:

1.) A jelenlegi ROM-ban teljes képernyős a caller ID. Ezt a hivatalos ROM-ban gondolom csak valami külön alkalmazással lehet megoldani. Tudtok ajánlani jól működő full screen caller ID programot? Nem gond, ha fizetős, csak tegye jól a dolgát és mást ne piszkáljon (névjegy, sms stb.)

2.) Több számítógépem, pendrive, HDD-k és telefon szinkronizálására az unison-t használom, a telefonon az Unison for Android alkalmazást.

Az S7-n viszont nem működik az alábbi üzenetet kapom:

"Fatal error: Warning: the archives are locked.
If no other instance of unison is running, the locks should be removed.
The file /data/user/0/com.nerdysoftware.unison/files/.unison/lk1c0c31481befe82ffbbc751e630050d3
on host localhost should be deleted
Please delete lock files as appropriate and try again."

Mivel nem rootolt a /data katalógushoz nem férek hozzá filekezelővel. :(

A telefonon volt factory reset is, gondolom ennek ezt el kellett takarítania, de hiba továbbra is fenn áll.

A programot megvásároltam, de a fejlesztő a 4 napja küldött levelemre nem válaszol. :U

Ötleteiteket előre is köszönöm!

Bye, Fifi

Ps.: Az MM-ben vásárolt készüléken az aktív CSC XEH (eredeti CSC üres). Nem szeretném odinnal felülcsapatni, mert akkor XEO lesz. Ha smart switch-el helyreállíttatom a firmware-t, az is megváltoztatja a CSC-t?

(#24730) gerner1 válasza Fifi (#24729) üzenetére


gerner1
Topikgazda

1., - Én ebből a premium -ot használom, de próbáltam már ebből a pro -t is. Az előbbi, nálam valahogy jobban funkcionált, így maradt.

2., - Nincs ötletem, de lehet, hogy egy újabb verzióval már működni fog. Meg kell várni, amíg frissítik. Esetleg másik appot nézel.

Odin nem ugrasztja a CSC -t, ha azonosra kiadott ROM -ot választasz, és azt a HOME_CSC.... file -t betallózva rakod fel. A normál CSC file -t használva, automatikusan lesz FR, és többynire ilyenkor szokott elmenni XEO -ra.

[ Szerkesztve ]

(#24731) gerner1 válasza gerner1 (#24730) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Én most telepítettem, ez at Unison -t, és probléma nélkül települ, és el is indul. Első indításkor kérte az engedélyeket (megkapta). A bekapcs gombra létrehozza, és indítja a socket -et. Szóval, egy lehetséges ok lehet az, hogy ha Smart Switchel költöztél át, akkor az az S5 -ről- egy régebbi verziót mentett le, és telepített az S7 -re....

[ Szerkesztve ]

(#24732) Fifi válasza gerner1 (#24730) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm! Megnézem ezeket a caller ID-ket.

Eddig soha nem a HOME_CS-t használtam, ezért váltottak a multiCSC-s ROM-ok XEO-ra. Megint tanultam valamit! :R
Így későbbi FR után sem vált XEO-ra amúgy?

Az Unison a telefonon elindul, azzal nincs gond, hanem a PC-ről indított szinkronizációkor dobja a hibát.

Amúgy Helium-mal mentettem le S5-ről és abból telepítettem vissza, így jött elő a hiba. Azóta volt wipe cache és factory reset és a play storból telepítettem fel csak az unison for androidot és a solid explorer classicot semmi mást ezen a két programon kívül, de a hiba maradt. :(

Backupnál a Titanium Backup Pro-m is nagyon fog hiányozni ...

[ Szerkesztve ]

(#24733) gerner1 válasza Fifi (#24732) üzenetére


gerner1
Topikgazda

"Így későbbi FR után sem vált XEO-ra amúgy?" - Én is csináltam már, és volt már más is, aki csinált FR -t, és nem mászott el a CSC -je. Vagy itt, vagy az edge topikban. Keress rá. Mivel megvan ennek a rizikója, én mellőzném, annak ellenére, hogy nekem plö nem mászott el a CSC -m. Persze, nyilván van az a legvégső helyzet, amikor nem marad más. Azonban, a legtöbb esetben segít a wipe cache.

(#24734) Fifi válasza gerner1 (#24733) üzenetére


Fifi
őstag

Ez mondjuk soha nem volt tiszta számomra, hogyha
- a telefonon lévő ROM-ot újrarakom odinnal (nem a HOME_CSC alkalmazva)
- recovery menüből nyomok factory resetet
,akkor ezen kettő között van különbség?

Mindkettő mindent töröl teljesen vagy a factory reset a rendszer particióhoz nem nyúl, így ott maradhatnak a futó rendszerből hátra file-ok?

(#24735) gerner1 válasza Fifi (#24734) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Mindkettő töröl minden külső appot, és minden beállítást. Szubjektív véleményem, hogy különbség van, ha Odin -ból érkezik az FR -re a parancs, és ha a telóról érkezik az FR parancs.

(#24736) air válasza gerner1 (#24735) üzenetére


air
nagyúr

A törlés az törlés. Mindegy honnan jön a parancs.
Vagy az egyik kicsit törlésebb?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24737) viewdetails válasza air (#24736) üzenetére


viewdetails
addikt

Jól mondja gerner1, Odinból nem teljes értékű az FR, lásd XEO, Odin után FR nélkül 4g, FR után LTE a felirat, ez pedig CSC-ből generálódik.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#24738) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Üdv! Megtudja valaki nekem mondani, hogy a telekomnál vásárolt S7 kártyafüggetlen e?

(#24739) tabaga válasza jozs6200ax (#24738) üzenetére


tabaga
tag

Legjobb tudomásom szerint nem az.
Ha hűség nélkül veszed, akkor 15e forintért hivatalosan fuggetlenitik.

(#24740) jozs6200ax válasza tabaga (#24739) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Értem, köszönöm az információt.

(#24741) gerner1 válasza viewdetails (#24737) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az LTE, 4G , és 4G+ ikonokat az értesítő sávban, az szerint mutatja, hogy az adott torony -amelyhez csatlakozott a készülék- melyik 4G installációval rendelkezik. A T -nél (vagy külföldön használva, olyan ROM -mal, amely tudja, és ahol szintén van VoLTE szolgáltatás..), akinél aktív a VoLTE, ott ezt írja ki kétsorban egymás alatt-felett. Nem annak függvénye, hogy a CSC -t milyen FR piszkálta, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#24742) viewdetails válasza gerner1 (#24741) üzenetére


viewdetails
addikt

Nem. Sima, VoLTE nélküli történet, ha legközelebb Odinozol és XEO-t raksz fel, próbáld meg, hogy nyomsz egy FR-t. Telekomon es Telenoron is eljátszotta már.
Ezt pedig a CSC beállító szkriptjéből veszi.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#24743) gerner1 válasza viewdetails (#24742) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Pont ennek figyelembevételével írtam. Ennek ellenére, mégis váltogatja az ikonokat miközben használod, ha éppen olyan helyen vagy, hogy az egymással szomszédos cellatornyok installációja eltérő. 3G -n is többfélét ír, annak függvényében, hogy a torony installációja UMTS (3G), HSPA (H), vagy HSPA+ (H+). Ezek mindegyike aktív, az összes CSC -ben.

[ Szerkesztve ]

(#24744) Imii


Imii
tag

Sziasztok!
Már lassan hirdetem az S5-met, mert ez is úgy tűnik beválik. :-)
Láttam egy S7-et mellettem nyomkodni, mely nem az enyém volt. Ott bal oldalt szerepelt egy menü oszlop, mely hasonló volt, mint az S7 Edge edge menüje.
Van-e ilyesmi a normál S7-ben, teház oldalt egy menüsáv magyar nyelvű, és rajta volt időjárás, hírek...egymás alatt.???

(#24745) viewdetails válasza gerner1 (#24743) üzenetére


viewdetails
addikt

Pontosítom, gép elől vissza tudtam keresni, nem sima LTE volt LTE+ és 4G+

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#24746) samu74 válasza air (#24736) üzenetére


samu74
addikt

Szerintem is.
Bár az tény,hogy romtól vagy CSC-től függően vagy LTE vagy 4G-t jelez,de szerintem tökmindegy.

-----------

(#24747) Fifi válasza gerner1 (#24735) üzenetére


Fifi
őstag

Tehát, ha odin-nal újrahúzom úgyanazt az fw-t, akkor nem lesz "tisztább" rendszerem, mintha recovery menüből nyomok FR-t. Sőt FR esetén nincs CSC mizéria sem.

Mindkettő törli a /data tartalmát, így előző használatból nem maradhatnak ott programmaradványok. Igaz?

Esetemben, ha odinozok, nem leszek előrébb, mint az FR-rel, mert a /data/user/0/com.nerdysoftware.unison/files/.unison/lk1c0c31481befe82ffbbc751e630050d3
file-t mindkét módszer törli. Jól gondolom?

(#24748) gerner1 válasza Fifi (#24747) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen.

(#24749) Fifi válasza gerner1 (#24748) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm a megerősítést! :R

(#24750) D-Phrag válasza melan (#24065) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Kösz a javaslatod fóliára. Már rendeltem is belőle 2-őt. :) Akkor ez ugye sima 7-nek is a teljes kijelzőfelületére passzos? De nem anyagában matt a fólia ugye? Attól kiráz a hideg. :((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.