Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Tanító célzattal valaki meg tudja mondani, hogy egy cache wipe miképpen tud kihatni egy teló működésére? Hogyan tud ott valami beragadni? Mert alapvetően a cache működésével tisztában vagyok...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#5002) #67656192 válasza 19_OsY_81 (#5001) üzenetére


#67656192
törölt tag

Töröl minden particiót a gyorsitó tárat, ramot ürit, és azon belül minden maradék fájlt aztán szépen ujra sorba rendezi a dolgokat. Nagyjából ennyi a lényege.

[ Szerkesztve ]

(#5003) Deck


Deck
titán

Mivel tudok gyári romot feltenni?

(Sonyról jöttem, így nem tudom)

Megoldva :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#5004) petrson válasza 19_OsY_81 (#4999) üzenetére


petrson
senior tag

Nekem is tud deep sleep-et, de ettől még az üzemidő sajnos nem a régi :(((

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#5005) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Üdv gondolkodok s 7 vásárlásán. s6 om van. Magyar független lenne . akku idő mennyi?
jobb mint az s6-é ?
Kamera?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#5006) #67656192 válasza ShadowLac (#5005) üzenetére


#67656192
törölt tag

Akkuidő jobb, kamera részben jobb..

(#5007) DoItYourself


DoItYourself
addikt

A 100GB-os OneDrive tárhelyet aktiváltátok? Nekem továbbra is csak 15GB tárhelyet mutat.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#5008) LordRajZoL válasza DoItYourself (#5007) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Én igen
Jelenleg minden féle izével együtt 140gigám van

zZz

(#5009) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok!

Most jött ki a Telenoros készülékre a G930FXXU1APEQ verziós szoftver. Nem késtek nagyon. :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#5010) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Az biztos hogy a telefon birja a vizet
Viszont fülest nem érdemes kimosni, 3-ik mosásra meghalt :D

zZz

(#5011) mugencivic válasza ShadowLac (#5005) üzenetére


mugencivic
tag

Sokakkal ellentétben nekem az a véleményem, hogy nem nagyon éri meg S6-ról váltani, legalábbis sok pénzért nem, vannak dolgok amikben kifejezetten visszalépés (pl. súly, vastagság)

Szubjektív véleményem:
- Az S7 valamivel gyorsabbnak érződik, de az S6 is nagyon gyors volt 6.x óta. Inkább GPU-ban nőtt sokat, de ha valaki nem játszik, akkor szinte mindegy.
- S7 kamerája kevés fénynél jobb csak, illetve gyorsabban is fókuszál, viszont kisebb felbontása, 4:3-as szenzor a 16:9 helyett és egyelőre kikapcsolhatatlanul túlélesíti a képeket. Néha nagyon jó képeket tudok vele csinálni, de visszanézve az S6-os képeimet, nem tudom megérte -e a csere
- Üzemidő tényleg jobb
- Vízállóság 1x még jól jöhet, gyakorlatilag inkább nem merem kipróbálni :)
- Memkártya tényleg jó dolog, de 32GB-on is el lehetett férni
- Az alakja nekem jobban bejött az S6-nak, ezzel biztos egyedül vagyok, vékonyabb volt és biztosabban tudtam fogni, a hátlap érzete más volt, az új jobban is karcolódik állítólag
- Az S7 érezhetően nehezebb, nekem már határeset
- Hangszóró másként szól, nem mondanám, hogy rosszabb, de nem is előrelépés
- Kijelző kb. ugyanaz
- A +1GB ram nekem fel sem tűnik
- Ajándék OTG adapter hurrá
- De hova lett az Infra? :(
- Szebb a doboza! :)
- Bloatware kb. ugyanannyi (ezt miért kell...)

És a kijelző még mindig PWM, kivéve 100% fényerőnél, hogy a fene vinné el. Ha ezt végre megcsinálnák és mondjuk újra lefaragnának belőle legalább 10g-ot, a világ legjobb telefonja lenne.

(#5012) Damage401 válasza LordRajZoL (#5010) üzenetére


Damage401
senior tag

Pereld be a Csamcsungot, mi az hogy vízálló készülékhez nem IP58 fülest adnak. :)) ;]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#5013) DoItYourself válasza LordRajZoL (#5008) üzenetére


DoItYourself
addikt

A OneDrive app beállításaiban van egy szöveg a Névjegy sor fölött:
"100GB-os Samsung ajánlat alkalmazása"
de nem igazán értem mit akar mondani, hogy elfogadtam az ajánlatot? Neked mit ír itt ki?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#5014) Nucs válasza Valaki87 (#4998) üzenetére


Nucs
csendes újonc

üzemidével nagyon nem vagyok megelégedve azon kívül tetszik nagyon egy kicsit már meguntam az ios-t az évek során. ( Kicsit bánom már hogy nem edge-t vettem hanem simát de talán ez jobban egybe marad nem olyan sérülékeny ) De majd elválik mert most egy 2 évet ki kéne húznom remélem nem veszek össze az androiddal :D

(#5015) 19_OsY_81 válasza petrson (#5004) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Én is így érzem. Használat közben sokat fogyaszt.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#5016) manokaki válasza 19_OsY_81 (#5015) üzenetére


manokaki
őstag

ha ez sokat fogyaszt , probálj ki egy Xiaomi mi5-t ,pedig ott csak FullHD kijelző van ! :)

(#5017) Valaki87 válasza Nucs (#5014) üzenetére


Valaki87
senior tag

háát, az majd elválik milyen lesz :)

(#5018) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Be tudom állítani hogy a play áruházból az sd kártyára mentsen?
Nem találtam...

(#5019) inflator


inflator
tag

Sziasztok!

Létezik olyan megoldás, hogy csak a videókat mentse a memóriakártyára a telefon? A fényképek mentése továbbra is a készülék legyen? Vagy csak együtt tudja kezelni?
Bocs a hülye kérdésért, de nekem így lenne kényelmes. :DD

Köszi

(#5020) sniper4573 válasza Nucs (#5014) üzenetére


sniper4573
tag

Ha IOS-ról jöttél, akkor pont az üzemidővel nem lehet gondod! 5-6 óra kijelzőidőt ájfónnál még álmodni sem lehet, max. 3-3,5 óra...
5S-t és 6-ost használtam nagyon sok ideig és imádtam, hogy nem volt lassulás 3 hónapig nem volt újraindítva és semmi gond nem volt vele. Ezzel szemben itt az akksi idején kívül mást nem lehet felhozni. Hiába írják itt, hogy érteni kell a droidhoz, meg tilttogatni dolgokat. Negyed milláért az ájfón annó azt nyújtotta amit elvártál. Megveszed, használod és örülsz. (ez ma már nem így van, mert sokszor döcög a rendszer és egyre rosszabbak a frissítések)
Negyed milláért a droid azt nyújtja, hogy mókolnod kell, hogy használható rendszert kapj és így is minden indok nélkül néha döcög meg jobban merül... Szerintem vicc. Tavaly az S6 edge-t 3 óra után kikapcsoltam és elaldtam, mert használhatatlanul lassú volt. Az S7 megjelenés óta van meg, de lassan kezdem utálni, hogy egyre lassabb(csak alapvető, minőségi appok vannak fent. nincs teleszemetelve számfetisisztáknak gyártot bitromhalmazokkal...)
A legszebb, hogy nem is tudom mit vegyek, mert ma már nem kapok megfelelő értéket a pénzemért...

(#5021) Valaki87 válasza sniper4573 (#5020) üzenetére


Valaki87
senior tag

nekem is volt sima I6-om és az tényleg rosszabb volt akkuban mint az S7 ,de a I6 Plus biztos jobb.

[ Szerkesztve ]

(#5022) Nucs válasza sniper4573 (#5020) üzenetére


Nucs
csendes újonc

6 Plusom volt ugyan úgy használtam mint az s7-et nekem a plus minimum 1,5 napot ment el nagyon hard használat mellet 1 nap. Kicsit én is kezdem érezni hogy nem kellet volna váltani de sajnos most már ez van sokkal több a nyűg még mindig mint egy almával sajna azt hittem nem lesz. Most még egy huawei mate 8 gondolkodom használtam egyet kölcsönbe 3 napig brutális az akksi idő csak az emuival nem vagyok megbarátkozva. Majd meg lássuk mi lesz.

(#5023) Valaki87 válasza Nucs (#5022) üzenetére


Valaki87
senior tag

* meglátjuk *

Bármit csak " Hüvelyt " ne ....szvsz...

(#5024) Deck válasza Valaki87 (#5021) üzenetére


Deck
titán

Igen. Tesztek alapján is ez áll fenn, az I6 plus kicsivel jobb, de az S7 nagyobb felbontású és fele annyi idő alatt feltölt! :K

PS5

(#5025) Gulyopapa válasza sniper4573 (#5020) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Mit értesz az alatt hogy lassú?
Nem lassú. Gyors.

(#5026) Valaki87 válasza Deck (#5024) üzenetére


Valaki87
senior tag

Maga az S7 mint telefon nagyon pöpec. ami inkább gond az a rendszer...

Megmondom őszintén , hogy haver I6s meg az S7 egymás mellett nyomkodtam és nem igazán mondtam azt, hogy húú most az S7 kijelzője annyival másabb / jobb.... I6 Plus-ról én biztos nem váltottam volna S7-re de én Z3c-ről jöttem :D

Most gondolkodok nagyon, meg hirdetem is az S7-et, hogy elcserélném I6 Plus-ra... DE ! az meg mindig a fejembe motoszkál , hogy ez a kurv@ vízállóság nagyon hiányozna... most pont ilyen fél lábbal a levegőben való stagnálás van nálam, mert igazából cserélnék is meg nem is ..... nem sok alternatívája van az S7-nek.

[ Szerkesztve ]

(#5027) Deck válasza Valaki87 (#5026) üzenetére


Deck
titán

Én Z3-ról jöttem. Neked kell tudnod. Nekem nagyon bejön a telefon :C

PS5

(#5028) scapegt


scapegt
senior tag

Megjött Vodára is a frissítés, 388 MB, már fel is tettem, volt FR is 2x, most lakom be.

Ha valakit érdekel, a Nova Prime most 125,- Ft akciósan.

Sikerült olyan fóliát rendelni Aliexpressről, ami teljesen fedi a kijelzőt, ha érdekel valakit, linkelem majd.

Hátulra pedig egy ilyet vettem, sikerült mindent elsőre felrakni, nem lett kuka, szerintem jól néz ki és így nem is karcolódik :)

Egyébként meg egy ilyen CaseMe tokban van, marha jól néz ki szerintem.

(#5029) Nucs válasza Valaki87 (#5023) üzenetére


Nucs
csendes újonc

hú bocs észre se vettem mit írok :D A családba ismerősöknél sok a Huawei nincsen gondjuk vele semmi. A mate 8 meg az aksija elképesztő és nekem az fontos sokat megyek és nem tudom mindig tölteni.

(#5030) Dare2Live válasza Valaki87 (#5026) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"DE ! az meg mindig a fejembe motoszkál , hogy ez a kurv@ vízállóság nagyon hiányozna..."

water testek alapján a Iphone 6+ eléggé vízállónak tűnt.

garancia persze nincs I6+ és S7re se ha beázik...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5031) Valaki87 válasza Dare2Live (#5030) üzenetére


Valaki87
senior tag

igen igaz, néztem már én is a teszteket, de az S7 azért mégis csak úgy hirdették ,meg ahogy elnéztem 10/10 videót, szépen úsztatták az S7-et medencében , kólában :D stb.... jobban bízok az S7 vízállóságában mint a I6+.

a z3c egyszer nem mertem még csak a csap alatt is lemosni...

[ Szerkesztve ]

(#5032) Deck válasza Valaki87 (#5031) üzenetére


Deck
titán

Megértem, én se a Z3at.

PS5

(#5033) Valaki87 válasza Deck (#5032) üzenetére


Valaki87
senior tag

sorstárs :DDD

(#5034) Zozo® válasza Gulyopapa (#5018) üzenetére


Zozo®
tag

Nem mindent lehet sd-re rakni, amit igen, azt telepítés után. 1,8 GB alkalmazást raktam át sd-re, és futnak onnan is :))

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#5035) Deck válasza Valaki87 (#5033) üzenetére


Deck
titán

;]

PS5

(#5036) Gigicuci válasza Valaki87 (#5026) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Nekem 5s volt, után egy rövid ideig 6s. Aztán az elkerült tőlem és merész fordulattal vettem az S7-et.
Elég sokáig kellett szoknom a droidot, többször majdnem eladtam a telót és visszamenekültem. Azóta már jobban megszerettem.

Kevés szó esett róla a tesztekben de a 6s-hez (és minden más készülékhez képest is) a gyorsabb sőt villámgyors fókuszálás egy fantasztikus tulajdonsága a fényképezőnek. Olyan akció képeket csináltam a gyerekekről, amit korábban nem tudtam megtenni. Nem beszélve arról, hogy a látószöge mind kép mind videó esetén szélesebb mint az iphoné, ami elég praktikus. Nekem a TW nem akad és nem érzem lassabbnak mint telót a 6s-t. Szóval emlék gyártásra nekem jobban megfelel.
Mégis annyi hiányérzetem van, hogy mint tárgy sokkal kevésbé tetszik, az iphone-t szinte már fetisizáltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#5037) Gulyopapa válasza Zozo® (#5034) üzenetére


Gulyopapa
addikt

...és hogy
Látok majd valamilyen opciót?

(#5038) Deck


Deck
titán

Tudna valaki valami tudományos, vagy megbízható cikket/forrást, a gyorstöltőkkel kapcsolatban?

Hamar feltölt vele és tetszik. De vannak olyan vélemények is, hogy nem bírja úgy az akksi csak 75%ig tölt igazából, jobban gyilkolja az akksit, stb..

Érdekelne az igazság.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#5039) #33253120 válasza Valaki87 (#5031) üzenetére


#33253120
törölt tag

Anno az S5 Minit valami 120e körül szereztem meg. Amikor koszos lett azt is bevágtam a vízbe. Ph táborban jött velem a medencébe, amikor bicajozok akkor kint van a kormányon esőben is. Most 19 hónapos, kicsit le van ütve itt-ott, de az biztos, hogy bármikor víz alá merem tenni. :)
Ezt sem fogom sajnálni. Előbb-utóbb megy a víz alá. :)

[ Szerkesztve ]

(#5040) Sn00k válasza sniper4573 (#5020) üzenetére


Sn00k
veterán

Neked ez a telefon lassú, akkor nem tudom, mire lenne szükséged vagy, milyen igényeid lehetnek. :)

MÁS:
Ki lehet kapcsolni a home gomb hosszan nyomásánál ne jöjjön elő a google kereső ?
Más forrásból is lehet témát rakni a telóra vagy csak a samsungos variációk vannak ?

wpc az hol található az intelligens kezelő lenne az ?

3njoy the Lif3

(#5041) Dare2Live válasza Valaki87 (#5031) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem a Samsung egyik legnagyobb átbasz*sa a vízállósággal való reklámozás, mert beázásra nem gariztatják.

Akkor már 1000* korrektebb az Apple hozáálása ahol nem reklámozzák vele de tesztek alapján elég jól bírja a vizet.

Persze nem kérdés, hogy marketing szemponjából melyik a sikeresebb (te is "felültél" neki)...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5042) Dare2Live válasza Deck (#5038) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

Eddig minden aksit megviselt a gyorstöltés... rengeteg cikk van erről...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5043) sniper4573 válasza Sn00k (#5040) üzenetére


sniper4573
tag

Majd tedd fel ezt a kérdést 2 hónap után(kb. akkor kezdte látványosan), amikor már érintés után várnod kell a reakcióra... Vagy szép lassú animációval kápráztat el, amit újként nem láttam, most meg néha van időm elmormolni közben, hogy b@zzeg...

(#5044) Deck válasza Dare2Live (#5042) üzenetére


Deck
titán

Pedig olyan jó, hogy gyorsan feltölt :D

De majd akkor kikapcsolom inkább :) Köszi!

PS5

(#5045) Zozo® válasza Gulyopapa (#5037) üzenetére


Zozo®
tag

All In One Toolboxot használok, az jelzi, de ha mégse, ott van a toolboxba az opció: app to sd.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#5046) petrson


petrson
senior tag

Szokásos unalmas kérdés, van esetleg valakinek már jól illeszthető, teljes képernyős üveg a kijelzőre?
Ha igen, gyerünk megosztani! :DDD

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#5047) #67656192 válasza Sn00k (#5040) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem wpc hanem wcp(wipe cache partition) és a recovery menüben található. :)
Össze ne keverd a wipe data factory resettel mert az mibdent gyalul.

(#5048) Szellem. válasza Dare2Live (#5042) üzenetére


Szellem.
nagyúr

De, ha kikapcsolja az ember a gyors töltés funkciót a telefon menüjében, akkor az megoldja a gondokat még az elején?

(#5049) Sn00k válasza #67656192 (#5047) üzenetére


Sn00k
veterán

Oke:)

MaS
Keszitettem i6sel meg s7el kepeket meg videot szobaban gyengebb fenyviszonyok kozott kiv. voltam monitoron[24es] visszanezve, mik a kulonbsegek.
Fenykep samun jobb volt, de a video viszont jobb volt a szifonon.
Azert titkon azt hittem mind a kettoben jobb lesz az s7 leven kesobbi modell...

3njoy the Lif3

(#5050) Dave1984


Dave1984
őstag

Én nem tudom páran mit csaltak a telefonnal, de nekem több mint egy hónap alatt sose lassult be, pedig sosem csináltam cache törlést.
Folyamatosan rakok fel újabb és újabb appokat.
Minden azonnal történik. Online videó stream fullhd filmezés játékok mindenre használom amire egy okostelefont csak lehet.
Mondjuk nálam ez a nem csong ki a telefon hiba sem fordult elő!
Nem lehet hibás szériát fogtatok ki?

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.