Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) gerner1 válasza Ferike81 (#25298) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Lehet. Bár továbbra is az a véleményem, hogy a többség elsiklik az összefoglaló felett (is!). Használhatná a keresőt is, de jól látható, hogy mi az eredmény ... -többnyire csípőből azzal indítanak, hogy vagy nem akar X-ezer hsz -t végignézni, vagy "nem találta..."
A "hálózat eldobás" oka(i) sem teljesen egyértelmű, ezért nem lehet az összefoglalóba berakni a "megoldást", mert nincsen egzakt megoldás.

(#25302) kaciokos válasza gerner1 (#25301) üzenetére


kaciokos
őstag

Egyetértek, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy néha nagyon nehéz keresni a rengeteg különböző kifejezés miatt, amit használunk, mert néha "eldobja", néha "elveszi" a "térerőt", a "hálózatot" vagy a "mobilhálót", és még sorolhatnám... :)

(#25303) taas


taas
csendes tag

Hali!

Szeretnék segítséget kérni.
Hétfőn arra ébredtem, hogy a telefonom kijelzője zölden villog, nem is láttam rajta értelmes információt. Nosza, mysamsung, bejelentettem. TMX kedden el is vitte, majd ma megkaptam. Amikor a futártól átvettem, akkor még működött, 20%-on állt a töltöttség. 2 órára elmentem egy megbeszélésre, majd arra mentem vissza, hogy a telefon kikapcsolt. Ráraktam töltőre, hátha. Tök forró lett tőle, de bekapcsolni nem tudtam, se kép, se hang. Azóta sem.
A TMX-et nem lehet telefonon elérni, a samsung ügyfélszolgálat pedig azt mondta, hogy jajj de sajnálják, jelentsem be újra. Csakhogy. Még mindig az van kiírva a telefonhoz az oldalukon, hogy garanciális javításra átadva, és így nem is tudom újra átadni, mivel nincs gomb :)

Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Vagy esetleg javaslat, hogy hogyan tudom a tmx-et elérni? (Emailt már írtam nekik, de kétségeim vannak).

Előre is köszönöm!

(#25304) SybenX


SybenX
őstag

Ha használtan vettem a telefont akkor hogy lehet igénybe venni a prémium assistance szolgáltatást? Már be van regisztrálva és megvan hosszabítva a garancia csak nem az év fiókomban.

(#25305) kutga válasza taas (#25303) üzenetére


kutga
nagyúr

Vidd be személyesen.

Let the Zone take me if I am.

(#25306) taas válasza kutga (#25305) üzenetére


taas
csendes tag

Közben sikerült újra bejelentenem a mysamsung oldalán. De azért elég gáz, hogy nem lehet a szervizt telefonon elérni. Meg az is, hogy ilyen szarul dolgoznak...

(#25307) kaciokos válasza taas (#25303) üzenetére


kaciokos
őstag

Sajnos amikor az ilyen szervizcégeket jellemzően nem lehet telefonon felhívni, hogy ne kelljen egy plusz embert foglalkoztatniuk, aki a telefonokat veszi. :(

(#25308) kutga válasza taas (#25306) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem csak ők elérhetetlenek. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#25309) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok! a +1 év garancia miatt hol tudom regisztrálni a telefont ? Samsung honlapon vagy van rá applikáció?

[ Szerkesztve ]

(#25310) gerner1 válasza Talala (#25309) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A samsung oldalon ...

(#25311) kutga válasza gerner1 (#25310) üzenetére


kutga
nagyúr

A My Samsung oldalon. ;]

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#25312) alex devil válasza kutga (#25311) üzenetére


alex devil
senior tag

:DDD

S23

(#25313) toompa válasza SybenX (#25304) üzenetére


toompa
őstag

Ha az eladó törli a fiókjából a telefont,be tudod regisztrálni a nevedre.

(#25314) #54715584 válasza kutga (#25311) üzenetére


#54715584
törölt tag

Megpróbáltam regisztrálni a telefonomat és a gear fit 2-t is, mindkettőt angol ebayről vettem.
A termékeket tudtam regisztrálni, kiterjesztett garanciát nem kaptam, mert megállapították, hogy nem a magyar Samsungtól vettem az eszközöket. De a weblap szerint a vásárlástól számítva él 1 év garancia mind2 termékre.
Baj esetén nem tudom mennyire érvényesíthetném a garanciát, de mindkét vásárlásról van áfás számlám.
Hátha valakinek ez hasznos infó.

(#25315) #33253120 válasza Ferike81 (#25298) üzenetére


#33253120
törölt tag

:)
Az a baj, hogy igazából nem S7, hanem általános újkori Samsung probléma.
A3 2017 topicban is kezdek ilyedezni emiatt, amíg "meg nem lettek nyugtatva", hogy más készülékek is problémásak.

(#25316) Hege1234


Hege1234
addikt

van esetleg olyan beállítási lehetőség hogy
egy helyen meg tudom adni hogy mi kaphat mobilnetet ?

(#25317) kutga válasza Hege1234 (#25316) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs.

Let the Zone take me if I am.

(#25318) oba válasza Imii (#25290) üzenetére


oba
addikt

Ilyeneket ide ne írj be... én is le lettem hülyézve amikor ez a csoda Samsung cloud kérdés nélkül lezabálta a mobilnetemet. De még csak egy folyamat jelző értesítés sem jött. És csak egy témát töltöttem le... :)

Más... ma már megint volt mulasztott hívás smsem, látszólag volt térerő, gyakorlatilag pedig elérhetetlen voltam. Kezd idegesítővé válni...

(#25319) _Moriarty_ válasza oba (#25318) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Az akkumulátorhasználat alatt a cellakészenlét -> jel nélküli időnél csekkolható, hogy mennyi volt és számszerűsíthető az idő.
4G-n mindig van 4-6 % jel nélküli időm, 2G-n 0%. Csak, ha mobilentet akarok használni, akkor kapcsolom be a 4G-t, majd vissza. Eddig minden telefonom ezt produkálta, ez se rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#25320) oba válasza _Moriarty_ (#25319) üzenetére


oba
addikt

Már felraktam tölteni szóval nullázódott az az érték. Én meg ugyanígy használom a mobiljaimat évek óta, és egyikkel sem volt még ilyen gond, csak ezzel. Hetente legalább 2x kapok nem fogadott hívás sms -t. De az a "poén", hogy szerintem ez az akku statisztikánál sem jelenne meg, mert látszólag van térerő. Múltkor konkrétan a 3 -as és 4 -es térerő csík között ingázott, amikor egy bankkártyás vásárlás sms értesítője nem érkezett meg. A tranzakció persze sikeres volt. Gyors airplane mode on/off és érdekes módon azonnal meg is jött a bankkártyás sms és egy nem fogadott hívás értesítő sms is. Ebben a wifi is gyengébb, mint a korábbi telefonjaimban. Sebességben és hatótávban is. Más eszközök (telefonok is) minimum 50% -al, vagy jóval több wifi hálózatot látnak mint az S7 -em.

És az a baj, hogy mindenkinél más miatt javul meg vagy jön elő a probléma, ezért nem tudom mit csináljak. Rootolni meg hackelgetni biztosan nem fogom. Garanciába visszavinni egy ilyen miatt csak időpocsékolás. Várok a frissítésre, hátha megjavul tőle... addig meg bosszankodom. Nem tudom problémamentesen használni a 140ezres telefonomat alap dolgokra. Majd állandóan visszamászok 2G -re, 2017 -ben, pocsék hangminőség és lassú kapcsolási idő, és társai. :(

(#25321) _Moriarty_ válasza oba (#25320) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Abszolút értem, csak azért írtam, hogy lehet csekkolni, mert az írtad "látszólag volt térerő".
Nekem biztosan szolgáltató/térerő problémám van, amit a szolgáltató is bemért, beismert. Csak pont sz@rik rá.

[ Szerkesztve ]

(#25322) IamTheDog


IamTheDog
tag

szerintetek angliában a dupla óra miért ugyanazt az időt mutatja? s7-en is, meg tab s2-n is ez van. az időbeállítás automatikus. szóval nem értem, eddig nem ez volt. ja, nem itt élek, csak kirándulunk. :)

(#25323) kengyel


kengyel
nagyúr

Kint van a VDH-rom is.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#25324) #30662400 válasza Hege1234 (#25316) üzenetére


#30662400
törölt tag

A háttérbeli adathasználatot tudod így korlátozni.

(#25325) Hege1234 válasza #30662400 (#25324) üzenetére


Hege1234
addikt

ez jónak tűnik merre keressem ?

+ arra nincs mód hogy visszahozzam a régi beállítások menüt ?
ez a csoportosítás megőrjít

(#25326) #30662400 válasza Hege1234 (#25325) üzenetére


#30662400
törölt tag

Ha csak néhány alkalmazásnak akarod engedni, akkor Beállítások->Kapcsolatok->Adathasználat->Adattakarékos üzemmód. (Itt csak a kivételeket kell megadni.)

Ha csak néhány alkalmazásnak szeretnéd tiltani, akkor Alkalmazások-> [alkalmazás neve] -> Mobil adatok -> Háttérbeli adathasználat engedélyezése kapcsoló

Régi menü alatt mire gondolsz pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#25327) Burt1793 válasza _Moriarty_ (#25319) üzenetére


Burt1793
veterán

Utoljára az S2-t raktam néha 2G-re jobb üzemidő reményében. Az S7 mindig 4G-n van, ha elérhető, 0% a lefedettség nélküli idő, ez így normális.

(#25328) Hege1234 válasza #30662400 (#25326) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi! :R

marsmallow-ban még a "régi" volt
legalábbis megegyezett az aosp-al
amit több évig használtam és tudtam mit hol találok
most mindent végig kell bogarásznom...

(#25329) LilProphet90 válasza Hege1234 (#25300) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Elvileg TMH-ra jött frissítés tegnap. Viszont a telefon szerint naprakész a szoftver, nektek jelzett?

Szerk: Csináltam egy wipe cache-t, most meg érdekes módon ha rámegyek hogy Manuális frissítésletöltés, nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#25330) kutga válasza kengyel (#25323) üzenetére


kutga
nagyúr

Otán még nincs.

Let the Zone take me if I am.

(#25331) _Moriarty_ válasza Burt1793 (#25327) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Valóban így normális, de nálunk a város szélén nagyon gyenge a 4G, muszáj vagyok ezzel játszani. Jó helyen laksz, dolgozol, legalábbis etekintetben. Kárpótlásul nekem itt a Balaton ;)

(#25332) oba válasza Burt1793 (#25327) üzenetére


oba
addikt

Akkor nálam mi lehet a gond? Telenoros vagyok, X. kerületben lakom szóval a térerővel sincs gond.

(#25333) kengyel válasza kutga (#25330) üzenetére


kengyel
nagyúr

Még nálam sincs, idő kérdése.1

kengyel

(#25334) appel válasza oba (#25320) üzenetére


appel
őstag

A térerőt jelző, mégsincs hálózat probléma egy napot szórakozott velem. Repülő mód, újraindítás csak percekre/órákra oldotta meg. Másnap nyoma sem volt, mint ahogy előtte sem. Nem is értem, de magától meggyógyult. A wifi viszont hibátlan. Egy telefon van a családban, ami jobb jelerősségben, de sebességben nehéz lenne jobbat találni. Legalábbis AC-s wifivel biztosan. Egy szobával arrébb is 300/200 megabitet mérek le/fel irányba, ami azért elmegy :-)

(#25335) Burt1793 válasza oba (#25332) üzenetére


Burt1793
veterán

Hálózati gond, ez más, mint a fizikailag nem létező 4G a Balaton mellett (nyáron ezt plusz tornyokkal szokták javítani).
Nálam is volt hálózateldobás, jöttek az sms-ek, de csak tavaly nyáron. Nagyjából augusztustól megszűnt a dolog.
Ebben az évben tényleg nem volt már, el is felejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#25336) #30662400 válasza LilProphet90 (#25329) üzenetére


#30662400
törölt tag

SmartSwitch-el már frissítettem.

OTA jelzés még nekem se volt.

A hangasszisztensben meg is jelent az alkalmazásonkénti hangerőállítás. :)

[ Szerkesztve ]

(#25337) #30662400 válasza Hege1234 (#25328) üzenetére


#30662400
törölt tag

Szívesen! :)

Jaa, hogy úgy! Nem tudom vissza lehet-e állítani.

Én már régóta csak a menüpontok nevét jegyzem meg és rákeresek.

(#25338) kengyel válasza kutga (#25330) üzenetére


kengyel
nagyúr

Smart Switch-el a Voda is frissíthető, OTA még nincs fent.

kengyel

(#25339) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Telekom:
Leárnyékolt helyen dolgozom, 4G-n megy a net úgy, hogy nincs egy pálca sem térerő jelnél. Ha telefonálok szabad téren 4G-ről nem 3G-re vált, hanem 2G-re, telefonálás után vissza 4G-re.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#25340) D-Phrag válasza IamTheDog (#25322) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Nekem is pont ez volt kint Angliában. Ha jól emlékszek be kell állítani az időzónát mindkét esetre rendesen.

(#25341) kutga válasza kengyel (#25338) üzenetére


kutga
nagyúr

Valóban. Fel is tolom.

Let the Zone take me if I am.

(#25342) LilProphet90 válasza #30662400 (#25336) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Így már jó, köszi.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#25343) oba válasza appel (#25334) üzenetére


oba
addikt

Nálam is megjavulhatna... mert eléggé bosszantó!

(#25335) Burt1793: Ha hálózati gond, akkor a telefon miért jelez térerőt akkor is amikor nincs? Laikusan gondolkodva azt hinném, hogy ha hálózati gond van akkor a telefon azt jelezné, és nem lenne rajta térerő, csak a szokásos "csak segélyhívás" vagy ilyesmi szöveg.

(#25344) T.ati válasza oba (#25343) üzenetére


T.ati
tag

Bennem az a kérdés merült fel, hogy ha a fent említett statisztika szerint a telefon "tudja" hogy leszakadt a hálózatról, mégsem csatlakozik vissza, akkor az miért szolgáltatói hiba? Mivel egy repülő mód on/off megoldja az újra csatlakozást, valamint a telefon is tisztában van azzal hogy offline, mégis csak szoftveres hiba lehet a háttérben...

[ Szerkesztve ]

(#25345) kengyel válasza kutga (#25341) üzenetére


kengyel
nagyúr

OTA-nekem sem jelzett egész nap, így feltoltam vele én is. Így a biztonsági frissítés, május 1-re változott. :)
Más változást nem igazán vettem észre, de nem is nagyon teszteltem.

kengyel

(#25346) Imii


Imii
tag

Sziasztok!
Nem tudom emlékeztek-e még az S3-as kezdőképernyőjére? Egy vízfelszínt ábrázolt és ahová böktél úgy indult ki a hullámzás!
Ilyen témát keresek az S7-re, de idáig nem találtam. Nem tudtok ilyet ajánlani valahol? Honnan tudnám letölteni?
Köszönöm!

(#25347) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Egy hónap után igencsak meg vagyok elégedve az S7-tel, két naponta elegendő töltenem, kiváló a hangminősége (fülessel), eszméletlen gyors, remek a kijelző és angliai látogatásom során az is kiderült, hogy a kamerájával akár forgatni is lehet - még olyanoknak is, mint én, aki soha nem csinált ilyesmit :B

Mindenkinek, aki videózásra használná a telefont

Ha gondoljátok, nézzétek meg a londoni kiruccanásomról készült VLOG-ot, kizárólag S7-tel készült felvételek vannak benne, a gyári szoftverrel videóztam (illetve fotóztam), az optikai képstabilizátor be volt kapcsolva és kegyetlenül jól működött a gyakorlatban. Az utómunkát iMovie-val csináltam, de a felvételek képi világába nem nyúltam bele. A hangot szintén a telefon mikrofonjával rögzítettem, kivéve, amikor beszélek - ott a gyári Apple EarPods füles volt segítségemre. Nyilván az iMovie-s exportálás is rontott rajta meg a YouTube is utána, de azért a lényeg átjön így is szerintem :K

[ Szerkesztve ]

(#25348) enemi válasza Alvin_ti4200 (#25347) üzenetére


enemi
senior tag

Naccerű! Talán kiegészíti a lejátszási listáid

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25349) samu74 válasza tibbike01 (#25289) üzenetére


samu74
addikt

A képen mindegyik jól néz ki,inkább teszek fel képet.Mondjuk 300 forintot megér szerintem.
Tokban:

Tok nélkül:

Az üveg mérete nem rossz,amit ajánlgattam Bluestar üveg ebben a fehér csomagolásban nem jó.Ettől ez a kínai szélesebb.
Ez a másik csomagolású Bluestar üveg jobb ha valaki nem akar a kínaira várni.

-----------

(#25350) m_balint2002


m_balint2002
tag

Jelentem alásan Június elsejétől fogva egy boldog S7 tulaj lettem, sikeresen megérkezett MediaMarkttól. :D

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.