Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) jeni válasza juuzer (#25746) üzenetére


jeni
félisten

de minek kellett megúsztattni? akár mit írnak az IP67-ról,annak fele sem igaz! majd jönnek,hogy vizet kapott ezért ugrott a gari.
száraz tiszta sértetlen USB kábellel próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#25752) gerner1 válasza jeni (#25751) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Én is ezzel járok úszni. Egy felkarpántos tokban. Semmi baja. Ennek az IP68 -nak a szélső határait nem kell feszegetni, és akkor simán tartja a gyártó által hírdetetteket. Fürdés után pedig, egyrészt otthon még 1x elmosom, utána pedig hagyom legalább 1 órát száradni. Nem fújkodom, nem hajszárítózom, stb...

[ Szerkesztve ]

(#25753) kutga válasza jeni (#25751) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem direkt? ;]

Let the Zone take me if I am.

(#25754) taas válasza kutga (#25729) üzenetére


taas
csendes tag

Amióta feltöltöttem USB-n 100%-ra :)
De persze közben azért merül, csak nem látszik. Ami azért szívás, mert nem tudom, hogy mikor kell tölteni.

(#25755) LilProphet90 válasza oszi666 (#25733) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Tronsmart Chocolate-tal töltök, bár csak esténként, nincs vele gond, több helyen is ajánlják.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#25756) zmtTom


zmtTom
tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ.

(#25757) kutga válasza taas (#25754) üzenetére


kutga
nagyúr

Pedig a szoftveres részt kizártad, gyanús hogy megint szervizelés lesz.

Let the Zone take me if I am.

(#25758) kaciokos válasza LilProphet90 (#25755) üzenetére


kaciokos
őstag

Nekem is ilyenem van, bár direkt sima 5V/1A-es töltőfejjel használom, mert éjszaka töltöm rajta a telefont, és a gyors töltés helyett inkább kíméletesen töltsön... :)

[ Szerkesztve ]

(#25759) taas válasza kutga (#25757) üzenetére


taas
csendes tag

Csak nem szívesen küldöm vissza a Telemax-hoz. Most legalább valamennyire működik. Elég gáz, hogy ilyenek miatt kell aggódni. Ha sok időm lenne, ami nincs, akkor még eljátszadoznék pár kört velük, aztán kérnék egy új telefont.
Így marad a reménykedés, hogy hátha helyrejön egyszer csak :)

(#25760) kutga válasza taas (#25759) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze hogy nyűg. Használd egy ideig hátha rendbe jön valami csoda folytán.

Let the Zone take me if I am.

(#25761) Burt1793 válasza juuzer (#25746) üzenetére


Burt1793
veterán

Van a foglalatban érzékelő, el se kezdte az áramfelvételt a teló. Nem lesz gond. Nyugodtan úsztasd, bírja.

(#25762) Formaster válasza Formaster (#25740) üzenetére


Formaster
addikt

Erre valaki? Megőrülök, hogy miért állítódik el magától valami? :W Inkognító módban meg normálisan dobja be a találatokat :O

Najó, hülyét kapok, most meg magától megjavult 2 nap után :W semmit sem állítottam :U

[ Szerkesztve ]

(#25763) gerner1 válasza Formaster (#25762) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Murphy ...

(#25764) forgonati válasza Taci (#25736) üzenetére


forgonati
őstag

Én pl. egy 4 dolcsis töltővel töltöm Ali-ról rendeltem. Komoly márka, az van a közepére írva hogy "Wireless" :C Csak próbaképp, poénból, kíváncsi voltam mennyi anyag van benne, és legrosszabb esetben kidobom a francba. Miután megjött, széjjelszedtem, és teljesen korrekt elektronika van benne, a forrasztások minősége is rendben van. Persze gyorstöltést nem tud, de nekem nem is kell. Tudom tudom, szeretek veszélyesen élni :DDD Mindenesetre hibátlanul működik jó ideje, nem is melegszik. De aki tényleg szeretne biztosra menni, viszont nem akar annyit Samu töltőért adni, akkor ott vannak a Nillkin, Ugreen, Blitzwolf, Tronsmart stb cuccok amik viszonylag olcsón nagyon jó minőséget adnak szerintem. Nekem pl. évek óta Ugreen és Aukey USB kábeleim meg töltőim vannak szanaszét a lakásban meg a kocsiban is, soha semmi gond nem volt velük. Lehet majd én is beruházok egy ilyenre.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#25765) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Szeretném felrakni a telómra a legújabb független romot, úgy hogy közben factory resetet is csináljon az Odin. Teljesen le akarom gyalulni a telómat. Melyik romot töltsem le és mire figyeljek?
Többször láttam itt a fórumban, hogy "ön illetéktelenül használja a telefon" "hamisitás áldozata lett" stb üzenetek jelentek meg...nem akarok hasonlóan járni.

Jelenleg ez a rom van a telómon (ami egyébként 1 éves Media Marktos)

[ Szerkesztve ]

(#25766) fornettisuti válasza Csigger (#25748) üzenetére


fornettisuti
veterán

Mondtam én.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#25767) D-Phrag


D-Phrag
senior tag

Kollégám S7 Edge-ével vettem össze az én "sima" S7-esem. Van ugyan kb. 1 év korkülönbség a két teló között, de akkor is furcsállom, hogy nem egyforma a kijelzőik szín-hőmérséklete. A fényerő intenzitása nagyjából megegyező, de az S7-em kijelzője enyhén sárgásabbnak tűnik fehér háttérnél (max. fényerőn nézve mindkettőt). Ez minek tudható be? Más a panelek típusa vagy ez már a használat jele?

(#25768) gerner1 válasza tibbike01 (#25765) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Bármelyiket is rakod fel, Odin -ba a normál CSC file -t tallózd be. Ezzel lesz automatikusan FR. A HOME_CSC -vel nem lesz.

(#25769) samu74 válasza D-Phrag (#25767) üzenetére


samu74
addikt

Esetleg a képmódok is egyformák voltak?Mert nem mindegy...

-----------

(#25770) nuri válasza D-Phrag (#25767) üzenetére


nuri
aktív tag

oled az ilyen, nem tudsz vele mit csinálni.

(#25771) forgonati válasza D-Phrag (#25767) üzenetére


forgonati
őstag

Ez ilyen. Nemrég volt kezemben egy ugyanolyan S7 mint az enyém, a színmódok, fényerő, minden ugyanúgy beállítva, mégis, az fehérebb, hidegebb, az enyém kissé melegebb színű. Ráadásul az övé a tetején picit rózsaszínesbe is megy át. Alig észrevehető, de azért lehet látni. Az AMOLED az ilyen.

Keelah Se'lai!

(#25772) Taci válasza forgonati (#25764) üzenetére


Taci
addikt

Tegnap én is "szentségtörtem", és elkezdtem használni ezt a már említett hamisítványt. Csupán a gép USB-portjára kötöm, és amint feltöltött a telefon, ki is húzom. Így nem kell a telefon alját karcolgatnom. :) Eddig szépen megy, nem melegszik a telefon, csak a töltés végére egy minimálisat. Szóval használom, amíg megy. Ha pedig megadja magát valamikor, jöhet az eredeti, vagy egy Blitzwolf.

[ Szerkesztve ]

(#25773) jeka


jeka
tag

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy játék guru a telon. Az miért van, hogy felrakok egy komolyabb játékot pl NOVA vagy a modern combat 5-öt és játék közben nincs hang? Bezzeg a pasziánsz csak úgy ordít! :)
Valami trükk csak van? :R

(#25774) gerner1 válasza jeka (#25773) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Gyorsítótárat mikor törölted utoljára (wipe cache) ?

(#25775) jeka


jeka
tag

Kb 10 napja volt.
De akkor adok neki megint. :)

[ Szerkesztve ]

(#25776) D-Phrag válasza forgonati (#25771) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Esetemben is minden egyformára volt állítva. (Színmód, fényerő stb.) De akkor is fura. Melyik a "jobb"? Mitől lesz hidegebb vs. melegebb a képernyő színmegjelenítése? Vagy ez már túl f.sz tudja kérdés?
Mondjuk ha nem nézegetem egymás mellett őket, akkor annyira nem is érdekel.

Más. Végül a gyári Samu fóliát vettem, pedig gondolkodtam a Celluraline-on is. Sajnos nem tudtam kibontani őket és összevetni, de nem bántam meg a gyárit. Egész jól lefedi és minőségi. Lehet, hogy ennyiből nem kettőt hanem 10-et is adnak ebayen, de szerintem nincs értelme kísérletezni azokkal.

(#25777) poero


poero
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem egy ilyen tokot a telefonra. Esetleg valaki használ már ilyet? Vélemény és tapasztalat érdekelne.

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#25778) gerner1 válasza poero (#25777) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Vannak olyan vélemények, amelyek szerint az ilyen fém-keretek rontják az antenna vételi képességeket (jel-árnyékoló hatást fejtenek ki). Egyébként, nekem is tetszik ez a megoldás. :) Majd referálj légyszi, hogy neked mik a tapasztalataid ezzel kapcsolatban.

(#25779) timirosicka


timirosicka
tag

Sziasztok.
A segitségeteket szeretném kérni.Telefon vásárlás elött állok és nem tudok dönteni s6edge és s7 között.Sajnos élöben még egyiket sem láttam,de kinézetre az edge lekerekitett kijelzöje nagyon tetszik.viszont gyengébb a batrija.
Most Nokia Lumia 920am van,és ettöl mindkettönek jobb a batrija és fényképezöje is.
Sokat netezem,néha játszok és gyakran fotózom.Melyiket ajánljátok?
Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#25780) gerner1 válasza timirosicka (#25779) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az S7 IP68 -as vízálló, és bővíthető microSD -vel, viszont nincs benne infra, és rádió. Az S7 kamerája sokkal gyorsabban fókuszál, és jobb sötét körülmények közt, mint az S6 -é. Az S6 kamerája viszont 16megapix. S7 -re még nagy valószínűséggel érkezni fog főverzió frissítés - > az S6 -ra nem tudni. A Samsung eddigi gyakorlata az volt, hogy a 3. főverzió után, már csak biztonsági frissítéseket ad ki, még egy ideig ...

[ Szerkesztve ]

(#25781) Taci válasza timirosicka (#25779) üzenetére


Taci
addikt

S7-topikban szerintem már sejtheted, milyen ajánlásokat fogsz kapni: természetesen az S7-et válaszd, minden tekintetben jobb. Számomra amúgy az edge csak idegesítő "hátrány", nem szeretem, plusz a vékony szélei az S6 edge-nek vágták is a kezemet, kellemetlen, kényelmetlen volt.
Általánosságban elmondható, hogy az újabb jobb. :K

(#25782) kutga válasza timirosicka (#25779) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem nem jön be az edge fogása, túl vékony a szélein. Én továbbra is az S7-et venném.

Let the Zone take me if I am.

(#25783) timirosicka válasza Taci (#25781) üzenetére


timirosicka
tag

Gondoltam,hogy azért általában az s7re fogtok szavazni.de szerintem vannak olyanok,akik elötte használtak s6edgét és meg tudják irni,hogy miért jobb az s7 :)

(#25784) timirosicka válasza gerner1 (#25780) üzenetére


timirosicka
tag

és nappal is jobb az s7 kamerája?

(#25785) gerner1 válasza timirosicka (#25784) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A fókuszálás mindenképpen gyorsabb, tehát az "előkapom a telót, és gyorsan lefotózom a pillanatot" jobb eredménnyel zárható -úgy általában- az S7 -tel. Ugyanakkor kétségtelen, hogy az S6-é részletgazdagabb, azzal a +4megapixelnyivel ... Itt a mobil fotós topik. Nézzél körül ott / használd a keresőt. Biztosan találsz mindkettőre ilyet is, olyat is ...

[ Szerkesztve ]

(#25786) fornettisuti válasza poero (#25777) üzenetére


fornettisuti
veterán

Gyenge lesz tőle a térerőd, mert árnyékol. + Jobban fog merülni az akku, mert erőlködni fog a teló az erősebb jel vételért. Gratulálok jo vétel volt.👌

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#25787) poero válasza fornettisuti (#25786) üzenetére


poero
aktív tag

Sztem nem azt kérdeztem mennyire volt jó vétel vagy sem...
Amúgy meg van már olyan tokom ami körben fém, sőt még a hátlap nagy része is, és képzeld nem sokkal szarabb a térerőm! És az hogy nem 4G+ os max térerőm van olyankor hanem 2 pálcikával kevesebb, az pont nem számít. Na az meg hogy jobban merülne esetleg az akksi, az meg pláne nem érdekel, mert fogom és töltőre rakom napközben. Aki egy csúcskategóriás okostelefont vesz, az ne azon rinyáljon már, hogy merül az akksija...az vegye elő a 15 éves 3310-est és használja azt! Valamit valamiért...

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#25788) poero válasza gerner1 (#25778) üzenetére


poero
aktív tag

Van tokom ami körben fém és a hatlap kb 80%-a is, de az egy bumszli ütés ellen vedő tok. Ha ráteszem a telefonra majdnem 700g lesz az összsúly! :D
Annyit vettem észre, hogy változóan1-2 pálcikát csökken a tererőm, de akkor is 4G+ mindig...
Majd ha megjön és használtam keveset, írok tapasztalatot majd. 😉

[ Szerkesztve ]

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#25789) pigatt válasza poero (#25777) üzenetére


pigatt
őstag

Szia!

Térerő dolgot én is meg tudom erősíteni. Illetve egy picit kottyanni fog benne a telefon és a fémkeret és a telefon közé telefonálás közben betud csúszni a hajszálad és baromira fáj amikor leveszed a füledről.

i9 / 4080 / 32"

(#25790) poero válasza pigatt (#25789) üzenetére


poero
aktív tag

Még jó, hogy nincs hajam amit becsipjen! 😁😁😁
Ugyan ilyen tokod van? Hogy-hogy kotyog benne? Nem jó a mérete?

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#25791) pigatt válasza poero (#25790) üzenetére


pigatt
őstag

A keret ilyen csak üveghátlapos. Az enyémbe kellett még egy réteg "szőrös" ragasztó csík, hogy frankón belepasszoljon. Főleg a sarkoknál lehetett érezni, hogy picit mozog benne a telefon.

i9 / 4080 / 32"

(#25792) poero válasza pigatt (#25791) üzenetére


poero
aktív tag

Na akkor kíváncsian várom, hogy mennyire fog passzolni.

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#25793) gerner1 válasza poero (#25792) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az a "Luphie" .... - az egy jobbak közé tartozó márka. Én is kiváncsi vagyok.

(#25794) pcnet


pcnet
addikt

BTU romra nem jött még a júniusi frissítés. Pedig pont ezért váltottam arabról. Erre az arabra már 7én kint volt a frissítés. Arabra meg se áprilisi, se májusi nem jött. Pech! :D

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#25795) forgonati válasza D-Phrag (#25776) üzenetére


forgonati
őstag

Ez bonyolultabb kijelzőtechnológia mint az LCD. Gyártani is költségesebb. És sajna nagyobb a hibalehetőség is. Ott vannak pl. a gondok az S8 kijelzőjével is, hogy vöröses, lilás, stb. Attól függ hogy a panelnak melyik részéből vágják ki a kijelzőt. Elvileg ha nagyon a széléből vágják, akkor lehet ilyen enyhe elszíneződés. Van akit zavar, van akit nem. Engem mondjuk nem annyira zavar hogy az enyém kicsit sárgásabb alapból, én a kijelzőbeállításokban lehúztam a piros színt teljesen, így most pont jó. Nekem az a fontos hogy egyenletes legyen a szín az egész kijelző felületén. Nagyobb baj az ha a kijelző alja és teteje eltérő színű, mondjuk felfelé átmegy lilásba. Na az neken nagyon tudja b.szni a szemem. Egyszer kifogtam ilyet, küldtem is vissza, mert annyira zavart. Főleg abban a tudatban hogy ennyi pénzt kiadtam érte. Az OLED az ilyen, kicsit lutri. Bár mondjuk néha LCD-nél is előfordulnak gondok, pl. sárgulás, vagy pl az LG G4-nél itt-ott előjövő beégés, ami eléggé WTF mivelhogy ez az OLED "kiváltsága" elvileg, de az LG ezt is meg tudta valósítani :C

Keelah Se'lai!

(#25796) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Gyári böngészőn a hvg.hu-n az alsó és felső sáv nektek sem tűnik el ?

(#25797) #54715584 válasza Csocsesz75 (#25796) üzenetére


#54715584
törölt tag

(#25798) tabaga válasza Csocsesz75 (#25796) üzenetére


tabaga
tag

Szintén nem.
Javaslom a Magyar Időket, ott ilyen szempontból minden rendben ;)

(#25799) air válasza gerner1 (#25785) üzenetére


air
nagyúr

"S6-é részletgazdagabb, azzal a +4megapixelnyivel "

A megapixel huszároknak biztosan.
De akkora érzékelőknél, amik a telefonokban vannak, sokkal jobb, ha kevesebb a megapixel.
Ugyanis nem lesz annyira zajos a kép.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#25800) gerner1 válasza air (#25799) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A végső döntés meghozatala, a kérdést feltevőé. Adtunk neki néhány tényt → azt gondolom, hogy részrehajlás nélkül ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.