Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Tin válasza gerner1 (#30999) üzenetére


Tin
veterán

hát ja, csak ugye megoldották ezt is okosba', magyar módra... megspóroltak vele egy koreába visszaküldést.

(#31000) Erdei88: ütheted is a vasat, mert ez így vagy úgy, de baromi ciki helyzet, és nagyon bénán csinálta a Telekom az egészet. eladtak bontatlan készüléket, amit ugyan hivatalosan a Samsung, de függetlenített, de ezt nem jelölték sehol. jogilag nem tudom mi a szitu ezzel, az biztos, hogy ciki, hogy az az SMS megjelenik a telefonban. ha nem jelent volna meg, az egész nem derül ki. ezt a Samsungos okostojás cseszte el, nem gondolta át rendesen a workflow-t.

ettől függetlenül a szitu nagyjából a következővel egyenértékű. vettél teljes áron egy S7-et, majd bevitted a Samsungba 2 héttel később, akik hivatalos szervizben függetlenítették neked, újraindult a gari, és visszakaptál 50e forintot.

[ Szerkesztve ]

(#31002) Erdei88 válasza Tin (#31001) üzenetére


Erdei88
veterán

Én úgy gondolom, hogy mindenképpen szeretnék utána járni és adott esetben panaszt is tenni.

Ha feltüntettek volna, hogy bontott/újracsomagolt de j készülék természetesen egy szavam se lenne. Én úgy érzem hogy nem ezért fizettem és hülyének néznek ezzel

Többen is rendeltek S7-et és van akinek semmi problémája nem adódott. Következésképp elég nagy a szórás ebben az ügyben

(#31003) Azie válasza Tin (#30992) üzenetére


Azie
őstag

valószínű, de kb mekkora készlet lehetett? 1000? telefononként nyerhettek rajta 20.000-ret, az 20M. Ha az ötletgazda csak 10%-át kapta meg bónuszba, már megérte a trükközés. :)
Samus matrica, tehát ha fél év múlva rosszabbul teljesít az akksi, akkor begariztatotm és csókolom.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#31004) geccoblaze válasza Tin (#31001) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Samsung azt mondja a kereskedővel kell egyeztetni, Telekom azt mondja vidd be az üzletbe, ha ilyet tapasztalsz.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#31005) Tin válasza Erdei88 (#31002) üzenetére


Tin
veterán

volt, akinek jutott a bontatlanból, volt, akinek nem.

csak érdekességképpen: én pénteken 01:40-kor rendeltem, tehát eléggé az elején, hétfőn délelőtt itt volt a kezemben a telefon, és ugyan még nem bontottam ki, de látszik a matrica alatt a másik matrica, tehát ez is újraragasztott. valószínű egy raklapon volt az egész: a Samsung összeszedte, amit talált készleten, és eladta az egészet a Telekomnak. volt közte zsír új és általuk függetlenített is.ettől még a világon semmiben nem különbözik a két telefon, leszámítva, hogy az utóbbiban van fél üzemóra, és kétszer kihúzták rajta a sim tálcát. mellesleg így legalább az utolsó FW van rajta, és nem egy tavalyi.

[ Szerkesztve ]

(#31006) -Bandi- válasza Erdei88 (#30998) üzenetére


-Bandi-
tag

Honnan látszik, hogy volt benne sim kártya? Szerintem nem jól tisztították ki a Telenor verzióját, mikor a Telekomét rakták fel, és emiatt küldi mindenkinek az sms-t automatikusan, mivel telepítés után jön( nálam kártya nélkül ).

[ Szerkesztve ]

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#31007) gerner1 válasza Erdei88 (#31000) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Én ilyenre még halványan sem utaltam.
Mindenki tesz belátása szerint. Szóval, ha te úgy érzed, hogy ez így nem korrekt, akkor kezdjél neki. Szerintem ezért az árért, ez még simán "belefér", és a gyártó úgy logisztikázza az el-nemadott, de még új készülékeit, ahogy neki jól esik.
Ugyanakkor, valóban hibát követett el valaki a Samsung -nál, mert annak a teljesen szolgáltató idegen üzenetnek nem lett volna szabad megjelennie.... -úgy volna "steril". Hibáztak, amikor nagy valószínűséggel a PAN (Telenor) firmware -ről átállították a készülékeket TMH (Telekom) -ra, és egyben függetlenítették is, hogy ott a meghírdetett akcióban eladásra kerülhessen, amelyhez kell egy SiM próba is... Ehhez nyilvánvalóan ki kellett bontaniuk az eredeti csomagolást is, mert annak kivitelezése másképp nem megy. Visszazárták, megintcsak a gyári lezáró matricával. Ettől még a készülék új, és az új készüléket megillető garanciát is megkapja mindenki.
Igen, így valóban van egy kis "fura" íze a dolognak, de szerintem felesleges túl nagy schwung -gal nekiidulni, asztalt burogatni.

(#31008) gerner1 válasza -Bandi- (#31006) üzenetére


gerner1
Topikgazda

+1 👍

(#31009) Reaper


Reaper
őstag

Most már én is kíváncsi vagyok, amikor hazaérek megnézem a dobozt :)
Nekem amikor bekapcsoltam, akkor tűnt úgy, mintha pont akkor érkezett volna az SMS, amikor felengedtem a Wifire (SIM nem volt benne). Mondjuk én így is jól elvagyok vele, majdnem használt telefon áráért kaptam 2 év garival, teljesen karcmentesen, nem beégett kijelzővel, minden gyári bizbasszal, fóliákkal.
Én mondjuk a lentebb berakott képen se nagyon láttam, hogy hol a második matrica.

Dyrtyho: Nálam november 27 regisztrálású, ami valós.

darksamu: Értem, megvilágosodtam :) Otthon én is megnézem majd :)

[ Szerkesztve ]

(#31010) darksamu válasza Reaper (#31009) üzenetére


darksamu
csendes tag

Ha az általam berakott képre gondolsz, akkor azon azért nem látod az első matricát, mert a kép már az első matrica eltávolítása után készült. A képen látható matrica már az alsó, ami át van vágva és nem én vágtam át.

(#31011) Csocsesz75 válasza Dyrtyho (#30993) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ezt pontosan hogyan is lehet megnézni ?

(#31012) Reaper válasza Csocsesz75 (#31011) üzenetére


Reaper
őstag

(#31013) Dyrtyho válasza Reaper (#31009) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Szóval akkor ezek szerint én is egy utólag függetlenített készüléket kaptam ? Bár Telenoros sms még nem jött :F :F :F

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#31014) darksamu válasza Dyrtyho (#31013) üzenetére


darksamu
csendes tag

Szerintem mindenki.

Csak sokan nem veszik észre. Valószínűleg nekem sem tűnt volna fel, ha nem olvasom ezt a fórumot és a kolléga nem ír a dupla matricás S7 doboz lezárásról.

[ Szerkesztve ]

(#31015) Erdei88 válasza gerner1 (#31007) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerinted, akkor mi lenne a normális reakció?

(#31016) geccoblaze válasza Reaper (#31012) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Mondjuk a 2015 decemberében vásárolt Z3 compactpmhoz azt írja ki a Play Store, hogy 2017 július 7-én regisztrálták.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#31017) Reaper válasza geccoblaze (#31016) üzenetére


Reaper
őstag

Hmm, jogos, nekem is a Z1c-t 2017 augusztusra írja. Akkor viszont tuti, hogy azt írja regisztráltnak, amikor az aktuális rom először bejelentkezett a google accountba.

(#31018) Tin válasza geccoblaze (#31016) üzenetére


Tin
veterán

nekem meg 2017 szeptember 16-ot. asszem akkor frissítettem FW-t rajta. valószínű az utolsó frissítés vagy HR utáni első regisztrációt írja ki, szóval ez sokat nem jelent, ennyi erővel évekig használhatták előtte is.

(#31019) Azie válasza Tin (#31018) üzenetére


Azie
őstag

hát ha ilyen patika állapotban maradt, akkor max virtual device farm-ként használták :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#31020) gerner1 válasza Erdei88 (#31015) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem tudom. Pont ettől, a többszörösen összetett mivoltjától nehéz. Talán Te elsőre nagyobb schwung -gal indultál volna meg a Telekom -nak. No de, "ők" tehetnek róla ? ... - nem "ők" azok, akik a készülékeket maguknak TMH -ra állítják, hanem a Samsung. Így pedig, az én olvasatomban "ők" nem tehetnek róla.
De, mivel "ők" az értékesítők, hozzájuk kell fordulni a "panasszal". Szóval nem egyszerű ...

Erről jut eszembe az idén májusi nagy S7 diszkontozás ... Akkor a MM -ban 144900 -ért volt akcióban a független S7 (volt S7E is szintén akcióban...), miközben mindenhol máshol ~180-190e volt az akkori ár. Abban az akcióban, rengeteg olyan készülék került eladásra, amelyen nem XEH (Magyar független régiókód) firmware volt (hanem DBT, XEU,XEF,PHN,stb ... -EU -s függelten régiókodosak is). Mégis mindegyikre érvényesíteni lehetett a +1év kiterjesztett korlátozott garancia időt, amelynek feltétele a hivatalos magyar forrásból származás, és azoknál is volt sok, amelyeken 2db zármatrica volt. Gondolom azért lehetett, mert csak az IMEI, és serial számokat vették fel a hazai rendszerbe, és a készülékeket nem állították át, az itthoni CSC -re. Egyszerűbb volt, gyorsabb, és hatékony. Ettől még azonban, azok a készülékek (is) teljes értékű, új készülékek voltak. Azért nem reklamált senki sem... Igaz, hogy mindezek jóval később kerültek fókuszba, nem úgy mint most, amikor mindjárt kapsz egy telenor -os SMS -t ..

(#31021) Burt1793 válasza Tin (#31018) üzenetére


Burt1793
veterán

Az is lehet, hogy csak a rajta lévő szoftver megjelenésének dátumát írja ki.

(#31022) Erdei88 válasza gerner1 (#31020) üzenetére


Erdei88
veterán

"Én azért megkérdezem, hogy akkor mikor kapom meg azt a készüléket amiért fizettem"

Én úgy gondolom ez lehetne akár egy jogos kérdés is. Nem írtam, hogy na én akkor most ledózerolom az összes T-s üzletet, beperelek mindenkit, vagy hasonló.
Ez a kialakult helyzet nekem nem tetszik, és szeretnék pontot tenni a történet végére

(#31023) geccoblaze válasza Reaper (#31017) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Mondjuk annyit azért meg lehet tudni belőle, hogy ha nov. 9-et ír a play store, akkor a mostani kiszállítás előtt már legalább egyszer bejelentkeztek vel a storeba

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#31024) darksamu válasza Erdei88 (#31022) üzenetére


darksamu
csendes tag

Esetleg egy hivatalos állásfoglalást/magyarázatot lehetne kérni a Telekomtól megemlítve hogy ez nem egyedi eset, hanem sokan kapták így az S7-est. Hátha ebből látná a Telekom, hogy nem maradt észrevétlen az eset, és talán nem szemtelenedik el a jövőben jóval nagyobb 'huncutságokat' elkövetve...

(#31025) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Jó, én igazából elengedem ezt az egész balhés kiverő sztorit, hiszen ez olyan mintha vettem volna egy olyan utolsó darabos patika állapotú, 2016' évjáratú Audi A4 vagy A6-ot amit párszor már kivittek a tesztpályára így van benne néhány száz km, de én mégis olcsóbban vehettem mint amennyiért az eredeti ára. :U

best regards, egy fórumozó blogger

(#31026) Erdei88 válasza Dyrtyho (#31025) üzenetére


Erdei88
veterán

Ezeket autókat úgy hívják, hogy bemutató vagy teszt autók, és nem vadi új. A hasonlatod nem helytálló

Én mindenképpen megírom, hogy mi lett a vége, mert kíváncsi vagyok

(#31027) Azie válasza darksamu (#31024) üzenetére


Azie
őstag

igen, pont ezen gondolkodtam tegnap, hogy igazából ez egy újságírói téma/feladat lenne, hogy mi is történt. simán lehetne írni belőle egy cikket, hogy mi a hazai gyakorlat a telko termékek újjraeladás frontján.
csak hát ez igényel némi munkát, nem csak a gizmochina cikk google translate posztját takarja. :)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#31028) Azie válasza Erdei88 (#31026) üzenetére


Azie
őstag

ez inkább az udvaron álló friss gyártású autóknál egy visszahíváskor történő légzsák cseréje - szerű történet.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#31029) gerner1 válasza Erdei88 (#31026) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ebben egytértek veled, a hasonlat valóban nem volt jó. Inkább talán a "szalonautó" lett volna a megfelelő, ami bent volt a kereskedésben, bele lehetett űlni, de 0.0 km -t mentek vele. Majd a gyártó átvitette máshová, és ott kínálták akcióban. Vagy valami hasonló...

👍 Kiváncsian várjuk a fejleményeket...

[ Szerkesztve ]

(#31030) geccoblaze válasza Azie (#31027) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Diktálom a címverziókat: Fekete Pétert játszott Fekete Pénteken a Telekom, Magentás matricás mutatvány okozott meglepetést

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#31031) Erdei88 válasza geccoblaze (#31030) üzenetére


Erdei88
veterán

Zseniális!! :C

(#31032) Azie válasza geccoblaze (#31030) üzenetére


Azie
őstag

Réges régről, átcimkézett Galaxykkal...

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#31033) Dyrtyho válasza geccoblaze (#31030) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Még a végén megírom, úgyis van már egy eMag-os cikkem :DD :DD :DD

best regards, egy fórumozó blogger

(#31034) UfoZoli


UfoZoli
aktív tag

Senki ne vegye magára, de aki black friday keretében vesz egy több mint egy évvel ezelőtt bemutatott és piacra dobott telefont az sikerese ember nem lehet...
Tavaly pl emag árult román S7-eket amit csak rajtuk keresztül lehetett gariztatni.
Akkor is ment a hepaj.
Megértem én hogy nem telik mindenkinek 200k-s telefonra, de valamit valamiért. A törvényi szabályozás keretében már nem sim lock-os egyik telefon sem, hiába veszed szolgáltatótól. Telenor nem kívánt élni ezzel a lehetőséggel, Telekom meg meglépte.
Tény, lehet hogy valami Samsung It-s előbb szagolta az új telefon illatos dobozát mint ti, de attól az még új.
Tény, hogy erre odafigyelhettek volna, s esetleg tájékoztathattak volna hogy azért ennyi mert ez az előélete, s így is kell-e.
De ki az a kereskedő aki ezt kommunikálja ma Magyarisztánban???
A két év garancia így is jár hozzá, csak be kell regisztrálni. S innentől kezdve a garanciális dolgokat a készülék kapcsán a Samsunggal intézed úgyis.
Sőt még garanciavesztés nélkül bármilyen hivatalos romot tehetsz rá. Akár vodásat is :) Vagy éppen függetlent.

Másik kedvenc történetem, hogy megvesz valaki egy ilyen telefont, s sír hogy az 500 megás adatkeret kevés, mert valami beragadt; meg Ali-ról akar rendelni magának wireless töltőt, mert a keretbe már nem fér bele az eredeti...

S én kinek sírjak hogy vettem kettőt is tavaly; mindkettőt az MM-ben 200 körül? Igazságtalannak érzem, hogy a Bravotel honlapján csak nagytételben 50+-os mennyiségben lehet rendelni, mert akkor a Media Markt haszna a zsebemben maradt volna, s most BF alkalmával meg 120-ért is meg lehetett venni....

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#31035) -Bandi- válasza UfoZoli (#31034) üzenetére


-Bandi-
tag

Te egy sikeres ember vagy, neked semerre se kell "sírni".

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#31036) Tin válasza Dyrtyho (#31033) üzenetére


Tin
veterán

a mobil oldal 1 perccel előbb indul, évek óta. azalatt pedig elfogy a készlet. szerinted ha egy "sima" lidl-ben ülre mennek a raklapnyi varrógépért, ami üzletenként mondjuk 50 db-os készlet, akkor a többszázezer netező a 200 db iphone-al mennyi idő alatt végez?

(#31037) gerner1 válasza Tin (#31036) üzenetére


gerner1
Topikgazda

😂 Bakker...

(#31038) geccoblaze


geccoblaze
aktív tag

A nemrég beszerzett S6 edge+ vezeték nélüli töltővel mennyire melegszik a telefon töltés közben? Jobban mint vezetékesen?

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#31039) Erdei88 válasza UfoZoli (#31034) üzenetére


Erdei88
veterán

Tehát, ha jól értem nem vagyok sikeres mert kp-ra vettem 100 ezerért egy telefont. Értem...
Kár volt ennyi ideig koptatni a billentyűzetet

(#31040) geccoblaze válasza UfoZoli (#31034) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Aki nem 200-ért veszi a legújabb flagshipet, az annyit is ér. Nagyon baráti hsz volt.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#31041) gerner1 válasza geccoblaze (#31038) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Amennyiben az a gyorstöltenis képes típus, akkor igen...

(#31042) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, lenne pár kérdésem.

1. Nálatok milyen az üzemidő (én kb. a 4. töltés után vagyok, így olyan 4ó30p max 4ó50p SoT volt eddig), éjszaka repülő módban olyan 1-3% körül merült.
2. Nektek hogy tetszik a gyári zenelejátszó vagy milyet használtok?
3. Tudnátok ajánlani vmilyen időjárás alkalmazást, melynek szép widgetje van?
4. Fekete témából találtam többet is, ti melyiket használjátok?
5. Nem vagyok vmi jártas fotózás terén, ezért tudnátok ajánlani pár tippet ami a kamera beállításait illeti? Jelenleg automatán van.
6. Mi a hosszútávú tapasztalat, ha a készülék microSD kártyával van használva? Pl. képek, videók, zenék és egyéb adatok vannak rajta, érezhetően lassítja a telefont vagy nem?
7. Milyen billentyűzetet használtok? Én Swiftkey-t, de a gyári is tetszett, csak kár, hogy nincs fekete háttere.

Köszi szépen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31043) geccoblaze válasza gerner1 (#31041) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Erre a SES akciós qi battery packre gondoltam.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#31044) kutga válasza Erdei88 (#31039) üzenetére


kutga
nagyúr

Minden szava arany annak a hsznek. ;] A legjobban az tetszett, hogy azért szívjon mindenki, mert ő tavaly kettőt is vett nagyon sok pénzért. :D

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#31045) Erdei88 válasza kutga (#31044) üzenetére


Erdei88
veterán

Erre egy barátom mondata jut eszembe, amikor valakinek ekkora mértékű problémája van:
"Senkit nem érdekel a nyomorod" :DDD

(#31046) darksamu válasza UfoZoli (#31034) üzenetére


darksamu
csendes tag

És mi van azokkal a 'sikertelen' emberekkel, akiknek telne az új 200k telefonra, csak hülyék lennének divatmajomként rohanni a boltba megvenni a legújabb telefont és utána elkönyvelni a boltból kihozott készülék rohamos értékcsökkenését?

(#31047) Burt1793 válasza geccoblaze (#31040) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, tényleg fura hozzászólás volt ez az árral kapcsolatban. Viszont akik 1,5 éve használják a telót, azoknak kicsit zavaró a több napos szomorkodásotok. Plusz igen, az is tud zavarni, hogy ezzel az újabb árvágással még kevesebbet ér a 1,5 éves telefonunk. Nem mintha nem lenne agyonhasználva. Az enyém egész kultúráltan néz ki, de már megtermelte az árát,.ilyenkor a legjobb használni.

(#31048) Burt1793 válasza darksamu (#31046) üzenetére


Burt1793
veterán

100 ezer is tud sok lenni. Én ennyiért egy android one-os kínait vettem volna talán.
Szerintem az s7 sose volt olyan menő, nem azért vették. Olyan jó, hogy még ma is ugranak érte, ha lehet.

(#31049) Erdei88 válasza Burt1793 (#31047) üzenetére


Erdei88
veterán

1 hónap múlva lesz 2 éves az S6om, amit 156 ezerért vettem. Ezzel az árvágással még kevesebbet ér, akkor most én a szomorkodó, vagy azok a táborát erősítem akiket zavar? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31050) kutga válasza Burt1793 (#31047) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez minden termékre igaz. Eladáshoz meg kb semmi köze. :D

MOD
Aztán tessék már ON lenni.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.