Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) Burt1793 válasza kutga (#25150) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem is a mostanit veszem meg, hanem majd a következőt (vagy az azutánit). :D Az s7-et még legalább egy évig fogom használni, ha nem tovább. Nincs vele semmi gond, de már unom ezt a sok samsungot. :) Persze nem akarok 5 colosnál nagyobb telót, szóval gyúrjanak rá az üzemidőre, s7 a minimum mindenben (szóval lehet, hogy a samsungnál kell maradnom :D).

[ Szerkesztve ]

(#25152) kutga válasza Burt1793 (#25151) üzenetére


kutga
nagyúr

Ami nekem hatalmas plusz lenne a pixelben az a szoftver támogatás. Nem vagyok egy verziószám huszár de március óta az enyémre semmi biztonsági frissítés nem érkezett. A Samu rendszerrel nincs bajom, a teló is jól össze van rakva, de amit a gyártók szoftver frissítés néven művelnek az katasztrófa. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#25153) Taci válasza kutga (#25152) üzenetére


Taci
addikt

Project Treble

Elvileg az O-val jön, és ha az új Androidot az S7 is megkapja, akkor innentől ez a probléma a múlté.

(#25154) zahi07


zahi07
csendes tag

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni ,hogy fotózásnál melyik a jobb 12 megapixel 4:3 ban vagy 9 megapixel 16:9 ben. Köszi.

(#25155) kutga válasza zahi07 (#25154) üzenetére


kutga
nagyúr

Attól függ milyen eszközön nézed vissza.

Let the Zone take me if I am.

(#25156) oba válasza zahi07 (#25154) üzenetére


oba
addikt

Én az utóbbit használom. Nem szoktam 4:3 -as kijelzőn visszanézni a fotókat. Maga a telefon kijelzője is 16:9 -es. A monitorom is, a TV -m is. Nem sok értelmét látom a 4:3 -nak. Van amikor biztos jól tud jönni... de én még nem jöttem rá, hogy mikor :)

(#25157) zahi07


zahi07
csendes tag

A képek minősége között van látható különbség hogy az egyik 12 a másik 9 megapixel? Köszi.

(#25158) kutga válasza zahi07 (#25157) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha igencsak belenagyítasz.

Let the Zone take me if I am.

(#25159) oba válasza zahi07 (#25157) üzenetére


oba
addikt

Ahogy alattam is írják, csak akkor ha rázoomolsz a képre, de úgy emberesen :) A megapixelek száma soha nem állt igazán kapcsolatban a fotó minőségével. Ugyanolyan szép képeket csinál 9,1 -en mint 12 -őn.

(#25160) gerner1 válasza oba (#25156) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Egyetértek. Ráadásul a képek minősége is aznos lesz. Mindegy, hogy a teló lövi (vagy vágja automice?), vagy én vágom 16:9 -re utólag. 4K -s TV -énk van, elég jó.... - Minőségben nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#25161) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!

S7 vételnél (használt) mire figyeljen az ember?
Vannak látható, észrevehető típushibák?

Elvileg garis még 1 évig. Konox 0x0 legyen, tudom.
Amoled hajlamos itt beégni, elszíneződni, stb. ?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#25162) IamTheDog


IamTheDog
tag

Csereutalványt bárkinek kiállítanak, vagy csak annak, akinek a nevére szól a készülék? Törvény szerint ugye vagy a számla vagy a garanciajegy kell a javításhoz, utóbbin pedig nincs név, szóval ha így gondolkozom, akkor annak kellene adni a csereutalványt, aki beviszi a készüléket a szervizbe.

(#25163) jeni válasza IamTheDog (#25162) üzenetére


jeni
félisten

A csereutalványt mindig annak a nevére állítanak aki leadja javításra a készüléket. Azért érdemes a szolgáltató felé is egy adás-vételi papírt bemutatni ha csere lesz,hogy ő kaphasson egy másik készüléket.

(#25164) karicsek válasza air (#25134) üzenetére


karicsek
aktív tag

Ezt meddig lehet regisztrálni? Egy hónapja van meg a telóm, de most nem ad plusz tárhelyet, csak 5 Gb.
Egyáltalán, hogyan kell aktiválni?

(#25165) air válasza karicsek (#25164) üzenetére


air
nagyúr

Fogalmam sincs meddig lesz.
Leírtam, hogy én hogyan aktiváltam.
Teljesen egyértelmű.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#25166) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Srácok lenne egy fura kérdésem. S7-en fmessengert használva hogy a viharba tudok valakinek egy txt fájlt elküldeni? Az alphán simán tudtam csatolni, de S7nél egyszerűen nem jövök rá. tudom nem tipusspecifukus kérdés, de megköszönöm ha valaki segít.

(#25167) Hege1234 válasza karicsek (#25164) üzenetére


Hege1234
addikt

nekem se adja meg a 100gb-ot
pedig töröltem a onedrive-ot már amennyire lehet (frissítések,alkalmazásadatok)
(véglegesen nem engedi)

(#25168) gerner1 válasza MrBazsi (#25166) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A billentyűzeten a gémkapcs jelet próbáltad ?

(#25169) karicsek válasza Hege1234 (#25167) üzenetére


karicsek
aktív tag

Akkor nem is próbálkozom tovább.

(#25170) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Samsung S7-nél bekapcsolom a hívásvárakoztatást és mégsem várakoztatja a bejövő hívásokat, hanem foglaltat jelez. A szolgáltatóhoz (Telekom) bementem és ott akítvnak látják a hívásvárakoztatás funkciót, de mégsem az. Tud valaki segíteni mi lehet a baj?

Üdv, Zoli

(#25171) #33253120 válasza Taoharcos (#25170) üzenetére


#33253120
törölt tag

Reboot volt? Pár esetben régen kellett az ilyesmihez.

Esetleg frissíttetni kell a simet, vagy ha vágott, akkor cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#25172) MrBazsi válasza gerner1 (#25168) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Hát ha megvakulok se látok olyat sehol...

(#25173) Taoharcos válasza #33253120 (#25171) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Volt reboot. ÚJ SIM, ingyen cserélték microról nanora, miért vágnám :N

(#25174) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Na egy heti csatározás után végre sikerült függetleníteni az S7-et és úgy néz ki végre használatba is veszem...

Szóval független romot tennék rá, a Sammobile-on sok idő míg letölti de tudom volt egy másik oldal csak a neve nem jut eszembe melyik. Tudnátok segíteni honnan töltsek le hivatalos független romot?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25175) gerner1 válasza Dyingsoul (#25174) üzenetére


gerner1
Topikgazda

updato.com

(#25176) Dyingsoul válasza gerner1 (#25175) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi a gyors választ! :R Meh... innen is már csak fél megával szedi, régen gyorsabb volt. :O

Sebaj addig is megkérdezem még egyszer, hogy tutira menjek:

Szóval Telekomos, már függetlenített S7-re akarom ráhúzni a független romot, XEH-t szedem most épp ezt. Ugye ezzel nem lesz gond és 4 fájlosat csináljak?

Valamint ha kész a 4 fájlos flash ugye nem kell FR-t nyomni rá? Úgy tudom ez alapból nyomja az FR-t is, ami nem gond nekem mert semmit nem tettem a telóra, nem is használtam mióta megvan mert a függetlenítést vártam... Vagy azért nyomjak egy FR-t a flash végén?

Odin3 v3.12.3 ugye még mindig jó flashelésre? Januárban még egy másik készüléket ezzel flasheltem sikeresen.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25177) matehajagos válasza Dyingsoul (#25176) üzenetére


matehajagos
tag

Én szoktam FR-t csinálni utána is, ártani nem árt! :) A XEH esetében a CSC-d viszont XEO lesz. :) Én a brit függetlent (BTU) használom 5 hónapja a legnagyobb megelégedéssel, és egyből érkezik a frissítés is rá.:)

(#25178) gerner1 válasza Dyingsoul (#25176) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Én most szedem le a DBT -t, és nekem 6 mega feletti tempóval jön ...

Odin verzió jó. Igen 4 file -os megoldással rakd fel, de az alap CSC -vel . Azzal lesz FR, és így lesz a ROM -hoz tartozó 3db kódsor egymáshoz tartozó, ami kell ahhoz, hogy OTA-n érkezzenek a frissítések. Azonban, nem XEH lesz az aktív CSC -d, hanem XEO.

[ Szerkesztve ]

(#25179) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

"A XEH esetében a CSC-d viszont XEO lesz."

Na ez mit jelent a gyakorlatban? Ez most jó vagy rossz vagy valahonnan le kell még szedni valamit a flash-hez? A frissítések gyakorisága nem érdekel túlságosan, a lényeg számomra az, hogy legyen egy működőképes telefonom (már így fél évnyi huzavona után ennyire leadtam az igényeket).

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25180) gerner1 válasza Dyingsoul (#25179) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Azt, hogy akkor fogsz OTA -n frissítést kapni, amikor arra adja ki a samsung. Ne add le az igényeidet. Tegyél fel egy ROM -ot, ami neked szimpi. Próbálj előbb többet is, ha úgy gondolod. Aztán lakd be, és használd.

[ Szerkesztve ]

(#25181) Dyingsoul válasza gerner1 (#25180) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Oksa akkor rápróbálok a BTU-ra. Ha esetleg garanciáztatni kell remélem nem lesz ebből gond.
Egyébként azt is 450kbps-el szedi... Nem tudom mivan pedig speedtest szerint is gigabites a netem... Már csak egy óra és lent is van :o

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25182) gerner1 válasza Dyingsoul (#25181) üzenetére


gerner1
Topikgazda

BTU, XEU, DBT, ITV, XEF -> általában ezekre érkezik leghamarabb frissítés. DBT, ITV, XEH -n biztosan működik a ismeretlen hívó aznosítás, ha valamilyen formában online van a teló. Bár nem tudom, hogy ez neked fontos-e, vagy sem...

(#25183) fornettisuti válasza Dyingsoul (#25181) üzenetére


fornettisuti
veterán

Közúton sem mehetsz annyival amennyit bír az autó.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#25184) IamTheDog válasza gerner1 (#25182) üzenetére


IamTheDog
tag

És a DBT-n van voLTE? Csak mert a BTU-n nem volt, most meg visszatettem a hazai Telekomosat, ott meg megjelent a kapcsoló.

(#25185) gerner1 válasza IamTheDog (#25184) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem tudom. Ki kell próbálni. Az edge topikban nemrég írta valaki (vagy itt?) hogy neki német (VIA) O2 -ön van a készüléke (ahol kint is van VoLTE) és neki nincs ott a kapcsoló. Pedig német fórumokon van screenshot, hogy használják... Szóval nem tudni. Itthon amúgy is csak T -nél van, de még nem mindenhol elérhető. Dominósok, flottások egyenlőre nem érhetik el ott sem.

[ Szerkesztve ]

(#25186) IamTheDog válasza gerner1 (#25185) üzenetére


IamTheDog
tag

Az ok, mert nekem telekomos az előfizetésem. Az a kérdés, hogy a független német romban vajon benne van-e a kapcsoló, ami a független britből hiányzott. Keresgélek a neten. :)

(#25187) Dyingsoul válasza fornettisuti (#25183) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nekem nem kell magyarázni a Mbit és Mbyte közti különbséget, de azért az ciki, hogy 450kb/s-el jön az meg pláne gáz, hogy egy óra után 1.6 Gb letöltött adat után "a letöltés meghiúsult"... :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25188) IamTheDog válasza gerner1 (#25185) üzenetére


IamTheDog
tag

Ahogy nézegetem amúgy, szinte csak szolgáltatós romokban van VoLTE.

(#25189) gerner1 válasza Dyingsoul (#25187) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Akkor ott van a SamFirm . Azzal biztosan dől a cucc, mint tehénből a tr..a ..

Tessék, BTU -hoz ezekkel töltsd ki a mezőket:

SM-G930F
BTU
- Manual = pipa
G930FXXU1DQD7
G930FOXA1DQD7
G930FXXU1DQD7
- Binary Nature = pipa

Túlóldalon minden pipa. Majd "Check Update" és miután végzett, a másik oldalon Download.

[ Szerkesztve ]

(#25190) Dyingsoul válasza gerner1 (#25189) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hálás köszi, ez már 2.2MB/s-el szedi! :R A végén még ma rá fogom tudni tenni a független romot és kezdődik a belakás! :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25191) gerner1 válasza Dyingsoul (#25190) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Azt nem tudom, hogy BTU lesz-e a készüléked, mert a "No ugat" -tal, a Samsung összevonta a BTU, és a XEF CSC -ket, egy (OXA) multi-CSC -be. A kettő közül, valamelyik lesz a default.

(#25192) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Akinek kell ingyen viheti.

Műanyag tok + a kamera és a vakura üveg hogy az karcolódjon.

Smoke some weed nigga!

(#25193) Dyingsoul válasza gerner1 (#25191) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ugye a CSC_OXA-t adjam be neki? Gyalulhat mindent a telóról.
CSC_OXA_G930FOXA1DQD7_CL11104523_QB13263348_REV00_user_low_ship.tar

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25194) gerner1 válasza Dyingsoul (#25193) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen. Az akku lehetőleg legyen 60%, vagy felette...

[ Szerkesztve ]

(#25195) Deck válasza gerner1 (#25194) üzenetére


Deck
titán

Felesleges.

PS5

(#25196) gerner1 válasza Deck (#25195) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Én óvatosabb vagyok, keserű tapasztalatokon okulva. :)

(#25197) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Köszi a tippeket, dekrer a korábbi privát beszélgetésünket most még párszor visszaolvastam azért... :DDD Nemtudom én ennek mindig remegő térdekkel állok neki. 2 perc 6 sec alatt megvolt amúgy, 86%-os akksival csináltam gondoltam rá, hogy előtte adok neki egy kis kakaót. :)

Köszi még egyszer mindenkinek, privátban jöhetnek a számlaszámok! ;]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25198) Hege1234 válasza gerner1 (#25182) üzenetére


Hege1234
addikt

ismeretlen hívó azonosítás

ezt hogy?
nekem ez új

(#25199) gerner1 válasza Hege1234 (#25198) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem mindegyik CSC -nél aktív ez a funkció, és ha van, akkor csak online kapcsolattal működik.
A Beállítások ->Speciális funkciók ->Ismeretlen számok azonosítása -nál lehet ki/be kapcsolni, Illetve beállítani, hogy "én" a sajátomat közzé teszem-e ezen a rendszeren.
Ugyan ez elérhető, ha elindítom a Telefon -> jobb felül 3 pötty ->Beállítások ->Ismeretlen számok azonosítása ki/be.

[ Szerkesztve ]

(#25200) ShadowLac válasza gerner1 (#25199) üzenetére


ShadowLac
addikt

Ismeretlen számok azonositása?
német független 6.0.1
benne van.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.