Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) kutga válasza scream (#25245) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem nálad vált el az SE képernyője? ;]

Let the Zone take me if I am.

(#25252) TOZ válasza kutga (#25250) üzenetére


TOZ
addikt

Valami app csinálja.... Nem az a "normális" klikk hang. Rohadjon meg.

Dadadam.
Transparent weather widget.
Frissítéskor elkezdett hangott adni. Felnyitaskor frissít...

[ Szerkesztve ]

(#25253) kutga válasza TOZ (#25252) üzenetére


kutga
nagyúr

Paff. Én Weather Timeline-t használok, az nem ad hangot.

Let the Zone take me if I am.

(#25254) TOZ válasza kutga (#25253) üzenetére


TOZ
addikt

Eddig ez sem adott. Valami frissetes után default lett a hang.
Kikapcsoltam. Megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#25255) samu74 válasza scream (#25245) üzenetére


samu74
addikt

Az S7 jó telefon,bár vannak hibái ennek a szériának is. Én 1 éve használom, a hálózati hibát már akkor olvastam itt a topikban, de ennek ellenére megvettem. :)
Nyilván van itt olyan akinek 3x volt szervízbe, vagy a 4-ik mobil volt ami nem rottyant össze rövid időn belül...De azért nem ez a jellemző. S8 topikban is olvasni elég extrém dolgokról...Sajna a samsung minőségbiztosítása nem a legjobb, pedig a note7 elég nagy blama volt nekik.
Ennek ellenére android telefonok közt a felső kategóriában ez a legjobb, most nem sorolom fel az összes pozitívumot, de tavaly is nemigazán volt olyan telefon ami miatt nem ezt a telefont vettem volna.

-----------

(#25256) alex devil válasza gerner1 (#25230) üzenetére


alex devil
senior tag

:R

S23

(#25257) _Moriarty_ válasza samu74 (#25255) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

+1
Elgondolkodtam, hogy mire cseréljem az S7-et, nincs gondja, csak viszonylag sűrűen szoktam váltani őket. Nem igazán tudja überelni semmi, a G6 érdekelne csak a mostaniak flagshipek közül, tavaly nem volt számomra más alternatíva. Pedig sosem volt Samsungom, sőt némi ellenérzésem is volt vele kapcsolatban. De egyelőre marad, nincs különösebb gondom vele. Jó telefon.

(#25258) SybenX válasza scream (#25245) üzenetére


SybenX
őstag

Pedig ez még egy elég megbízható telefonnak számít,hibák mindenhol vannak.Nekem ezelőtt LG G4-em volt és az bármelyik pillanatban bootloopot kaphatott volna ,mégsem paráztam annyit és ennek ellenére is jó telefon volt .
Ez ahhoz képest nagyon megbízható. De egy iPhone -nal is ugyanúgy előfordul rengeteg hiba, szóval emiatt manapság nincs értelme egy telefont nem megvenni , mert nincs tökéletes,megbízható telefon.(kivéve butatelefonok,ha megbízhatóságot szeretnél akkor azt vegyél )

[ Szerkesztve ]

(#25259) scream válasza kutga (#25251) üzenetére


scream
veterán

Nem vált az el, fixen ott van csak a kijelző jobb oldal teteje kilóg 0.2 mm-rel jobban mint a bal oldal teteje.

(#25260) KerekesLevi


KerekesLevi
tag

Sziasztok!

Galaxy Alpháról váltanék erre a telóra, de van pár kérdésem amire lehet tudtok válaszolni:
- az Alpha imádja eldobálni a hálózatot, még letiltott LTE üzemmódban is. Ha jól olvasom, az S7 is megörökölte ezt a "funkciót". Mivel lehet kivédeni?
- nekem a levehető hátlap alatt két vascsíkocska van, ezzel tapad a mágneses qi töltőhöz. Vajon a drBrand fólia alatt elférhet valami ilyesmi? Ha nem, akkor tokkal használnám, de melyik tok a legláthatatlanabb, legvéknyabb?
- az Alphához megjelentek olyan üvegvédő fóliák, amik levegőbuborékosak lesznek felrakás után. Melyik üvegvédő üveglapot ajánjátok?
- több GSM boltban írják gyári 1 éves garanciával, de nem bízom bennük. Vajon honnan érdemes megvenni manapság? A 2 év gyári gari kéne, és ha lehet 140 e alatt...

Üdv.: Levi

(#25261) LilProphet90 válasza KerekesLevi (#25260) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Szia!

Teljesen random, hogy eldobálja-e a hálózatot, valakinél csak Nougat óta jött elő, valakinek attól javult meg, nekem egyik verzió se okozott fejtörést.

Elfér dbrand alatt, bár akkor nem fog teljesen kiérni a szélekig a fólia, nem biztos, hogy szép. Inkább valami ilyesmi tokkal próbálkoznék.

A kerekítés miatt egyik üvegfólia se az igazi (nem érnek ki a szélekig, vagy ha mégis akkor feljönnek gyorsan). Gyári Samsung fóliát javasolják, illetve Westendben valami fóliázót (majd az illetékesek megmondják a nevét), én XtremeSkins elő- és hátlapi fóliát használok hónapok óta, bevált.

Telekomnál volt nemrégiben 127-ért, függetlenítéssel együtt is max 142-re jönne ki, nem tudom, van-e ott még.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#25262) Taci


Taci
addikt

Na meglepett a MM, mert tegnap mindenféle előjel nélkül jött az email a Postától, hogy kiszállítják a telefont.
Bitedánké, de már a T-től megvettem, miután több mint 1 hónapot vártam a MM-ra... :U

(#25263) kutga válasza Taci (#25262) üzenetére


kutga
nagyúr

Kettővel ezelőtt a kollégát pont érdekelheti. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#25264) KerekesLevi válasza LilProphet90 (#25261) üzenetére


KerekesLevi
tag

A telekomnál a neten azt írja, hogy nem kapható... sőt, a főoldalon 114.960 Ft-ért nem kapható, mert enegedtek 12.000 Ft-ot a listaárból. Ha rákattintasz akkor egy cseles huszárvágással 171.000 Ft-ra emelkedik az az ár, amennyiért nem kapható :-)
Kissé el vannak tévedve!

Itt van 136.000 Ft-ért, 2 év gyári garival de nagyon rossz a bolt értékelése (bontott, használt készüléket küldenek) így ezt kihagyom
[link]

Van még pár hely, ahol 1 év gyári garival adják. Ezekre nem lehet igényelni a +1 évet? Gondolom valahonnan az orosz tajgáról rendelték be őket...

Levi

(#25265) Taci válasza kutga (#25263) üzenetére


Taci
addikt

Nos, a 2 év gyári garancia és a 140e Ft alatti ár is adott (139.999 Ft konkrétan). :)

(#25266) gerner1 válasza KerekesLevi (#25264) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A +1 év garancia, csak hivatalos viszonteladótól vásárolva érvényesíthető, a mysamsung oldalon beregisztrálva a készüléket. Így lehet 1+1 év. A hivatalos garanciát (legyen az az alap 1 év) minden esetben a gyártó biztosítja, és nem a viszonteladó. A mobil szolgáltató(k) is viszonteladó(k).
A hivatalos viszonteladók megtaláhatóak a samsung oldalán, a boltkereső -re kattintva.

(#25267) kutga válasza Taci (#25265) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem nem kell bemutatni. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#25268) Taci válasza kutga (#25267) üzenetére


Taci
addikt

Mi Scusi! :DDD

(#25269) kaciokos válasza gerner1 (#25266) üzenetére


kaciokos
őstag

Az mondjuk meglepő, hogy ezek szerint a Media Markt nem hivatalos Samsung viszonteladó? :F

(#25270) kutga válasza kaciokos (#25269) üzenetére


kutga
nagyúr

De igen, ott vannak ők is.

Let the Zone take me if I am.

(#25271) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Ugye jól gondolom, hogy ha leejtettem a telót és megrepedt mindkét üveglap valamint a keret egyik sarka enyhén behorpadt, akkor a garanciának anny?

köszi

(#25272) kutga válasza Cilindrik (#25271) üzenetére


kutga
nagyúr

A garanciának nem, viszont ezt a sérülést nem fogják garanciában megcsinálni.

Let the Zone take me if I am.

(#25273) gerner1 válasza kutga (#25270) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Így van.

(#25274) Cilindrik válasza kutga (#25272) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Persze ez egyértelmű, de ha mondjuk beég a kijelző, alaplap hibás lesz stb azt megcsinálják?

Bár nyílván nem tudják a sérülés miatt megbontani ugy hogy ne keljel elő és hátlapot cserélni, ergó a garanciális javításhoz ki kell csengetnem az elő és hátlapcserét.

(#25275) toompa válasza Cilindrik (#25274) üzenetére


toompa
őstag

Semmit nem fognak vele csinálni,amíg egy kijelző és hátlap cserét ki nem fizetsz. Illetve bármi baja lesz,ráfogják a leejtés következményére. Szóval szépíthetjük,de mondhatjuk hogy a garanciának annyi. Nem hivatkozhatsz egy törött kijelzőnél beégésre és nem kérhetsz gariban cserét.

(#25276) Cilindrik válasza toompa (#25275) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

köszi

én is igy gondoltam

(#25277) Imii


Imii
tag

Sziasztok!
Mi lehet a probléma, ha néha délelőttönként megszakítja a hívást magától akár 4-5-ször is a telefon, de egy újraindítás után megoldódik. Hálózateldobálással nem volt gondom, mindketten egy helyben vagyunk, térerő max.
Esetleg naponta újra kellene indítani???

[ Szerkesztve ]

(#25278) gerner1 válasza Imii (#25277) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Gyorsítótár mikor volt utoljára törölve (wipe cache) ?

(#25279) Burt1793 válasza gerner1 (#25278) üzenetére


Burt1793
veterán

Szerintem első körben sim kártyát kellene cserélni.
Én csak telószoftver frissítéskor szoktam wipe cache-t nyomni, semmi rendellenes működés nincs.
Tegnap 6-7 órát voltam gyenge térerős helyen, adatkapcs. végig be volt kapcsolva, de a telót nem használtam, zsebben volt, merült így ezalatt bő 10%-ot, ez volt az első meglepő dolog számomra hosszú idők óta. :D Pedig ez is normális (sajnos).
Nehezen tudom két naponta tölteni folyamatosa adathasználattal, mert használat nélkül is merülget, de legalább használva is jól bírja az aksi.

(#25280) Imii válasza gerner1 (#25278) üzenetére


Imii
tag

Hogy is kell azt??? :-)
1 hónapja vehettem, akkor volt egy nagy frissítés, de utána nem töröltem...

[ Szerkesztve ]

(#25281) gerner1 válasza Burt1793 (#25279) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Szerintem pedig a cache törlés az, ami kéznél van. A legtöbb esetben, ez az, amiért nem kell menni sehová. Én ezért, előrébb sorolom a SiM cserénél. De, ha van kéznél, instant egy másik SiM (mondjuk egy családtagé..) akkor azzal is kipróbálható, és akkor esetleg kizárható ez a lehetőség is.

(#25282) gerner1 válasza Imii (#25280) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Készülék teljesen kikapcsol, majd HOME + Hang-FEL + Bekapcs nyomva tart, amíg nem rezdül egyet a készülék. Aztán vársz 20-20 másodpercet, amíg beadja a Recovery -t.

A menüben mozogni a hangerő gombokkal, vagy a kijelzőn az újjadat húzva lehet. Aktíválni a Bekapcs gombbal. -> Ott kiválasztod a wipe cache partition -t, majd nyugtázod. Utána reboot system. Videó .

(#25283) Imii válasza gerner1 (#25282) üzenetére


Imii
tag

Köszönöm, egy próbát megért! Kíváncsian telefonálok tovább! :-)

(#25284) h4h01 válasza gerner1 (#25238) üzenetére


h4h01
senior tag

Köszi a tippet! Tegnap megcsináltam, azóta nem jelentkezett a hiba, remélem már nem is fog!

(#25285) forgonati válasza SybenX (#25258) üzenetére


forgonati
őstag

"egy iPhone -nal is ugyanúgy előfordul rengeteg hiba, szóval emiatt manapság nincs értelme egy telefont nem megvenni , mert nincs tökéletes,megbízható telefon.(kivéve butatelefonok,ha megbízhatóságot szeretnél akkor azt vegyél )"

Azért ez mondjuk szomorú szerintem. Hogy manapság ezt kell mondani. Sokszor 6-7-800 Eurós telefonokról beszélünk, gyakorlatilag egy komolyabb asztali gép ára. És ilyesmitől kell parázni hogy a sokszáz Eurós csúcstelefon mikor fossa el magát. Persze, tudom én, nincs tökéletes cucc, bonyolult a technológia, a forrasztások nagyon aprók, satöbbi. Da akkor is bosszantó hogy ennyi pénzért se lehet biztos az ember. Én is terveztem G4-et venni, de a fórumot olvasgatva elriasztott a bootloop probléma. Rengeteg user szenvedett tőle, sokaknak a legváratlanabb szituban jött elő, valakinek pl. a 3 hetes nyaralása közben, mert persze mindig akkor történik ilyesmi amikor a legjobban kell a telefon (Murphy). Úgyhogy végülis elálltam tőle, nem hiányzik nekem ez, hogy ettől kelljen paráznom. Vicc hogy még az új alaplapos G4-ek is hajlamosak befosni, annak ellenére hogy ott már elvileg nem áll fenn a bootloop hiba :W Ezért lett végül S7, de abból is már a második, mert az első kijelzője foltos volt :(( Meg eldobálja a hálózatot, és az usernek kell wipe cache-t csinálni, vagy össze-vissza flashelgetni a modemeket hogy működjön egy olyan alap funkció, mint a telefonálás. EGY TELEFONON :C

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#25286) #33253120


#33253120
törölt tag

Jön a jó idő... :)
S7+Backpack, Level U Pro Bt fülesen megy a zene, közben gyűjtöm a napi achikat a telepített játékokból, közte kicsi 4G-netezés... :)

(#25287) samu74 válasza #33253120 (#25286) üzenetére


samu74
addikt

Temp achievement completed. :)

más:
megjött Kínából az Aliexpressen rendelt üveg kemény 300 forintért.
Teljesen jó,a 2000 forintos Bluestar üveg se jobb.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#25288) Dyingsoul válasza samu74 (#25287) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én meg pont meg akartam osztani a GearVR tuningomat a fólia-felgyűrődési problémával kapcsolatban... :DDD A kép ferde kicsit de egyáltalán nem néz ki gusztustalanul, a Spigen crystal fóliából vágtam ki amúgy egy cikket.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25289) tibbike01 válasza samu74 (#25287) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez mennyire takarja be a kijelzőt? Pont olyan mint a hírdetésben lévő képen?

(#25290) Imii


Imii
tag

Most nézem, hogy a Samsung cloud nevű app 1.5GB adatot küldött/fogadott az elmúlt 20 napban. Az alkalmazásoknál ezt nem találom. Mi ez? Hogy lehet letiltani? Az egy kicsit sok nekem mobilnetből...

(#25291) #54715584 válasza Imii (#25290) üzenetére


#54715584
törölt tag

Felhő és Fiókok beállításainál van a Samsung Cloud, ott találod az opciókat.

[ Szerkesztve ]

(#25292) Burt1793 válasza Imii (#25290) üzenetére


Burt1793
veterán

Valszeg megszeretgette a galériádat... érdemes lekapcsolni, sajnos alapból be van kapcsolva, ha samsung fiókkal be agy lépve. Az aksiidő és a mobilnet meg csak csökken. :(

(#25293) #54715584 válasza Burt1793 (#25292) üzenetére


#54715584
törölt tag

Van benne csak wifi opció, azért mentésre érdemes lehet ez.

(#25294) Formaster


Formaster
addikt

A minap tudtam állítani a gyári "elemlámpa" erősségén, most meg eltűnt ez az opció. A ciki, h halványítottam és most nem tudok rá kakaót adni. Valaki nem tudja hol találom? Hiába nyomom hosszan, nem jön be a menüje. :W

(#25295) Burt1793 válasza Formaster (#25294) üzenetére


Burt1793
veterán

Kétszer kell lehúzni a tálcát, majd az elemlámpa névre kell nyomni, nem az ikonra. Ha bekapcsolod a LED-et, utána tudsz állítani az erősségen.

(#25296) Formaster válasza Burt1793 (#25295) üzenetére


Formaster
addikt

:R óriási köszönet :DD

(#25297) Taci válasza Burt1793 (#25295) üzenetére


Taci
addikt

Ez hasznos (és számomra eleddig ismeretlen) 'trükk', köszi az infót! :R

(#25298) Ferike81 válasza gerner1 (#25282) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ezt sem ártana bepattintani az összefoglalóba, mert kb 2 hetente rákérdez valaki.

Készülék teljesen kikapcsol, majd HOME + Hang-FEL + Bekapcs nyomva tart, amíg nem rezdül egyet a készülék. Aztán vársz 10-20 másodpercet, amíg beadja a Recovery -t.

Na meg a hálózateldobálást is érdemes lenne, mert a hsz.-ok 10%-a erre irányul. :F

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#25299) #09908736 válasza h4h01 (#25237) üzenetére


#09908736
törölt tag

Szintén, hozzáteszem, hogy a notification badge-ek is elmásztak, play áruházból töltök valamit, telepítésnél megáll, csak újraindítás segít. Eszetlen akkumulátorhasználat, borzalmasan merül valamiért.

(#25300) Hege1234 válasza Taci (#25297) üzenetére


Hege1234
addikt

én két napja jöttem rá hogy AOD alól is lehet irányítani a zenéket
csak dupla koppot kell használni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.