Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) embe válasza gerner1 (#33000) üzenetére


embe
nagyúr

És nem utolsósorban hivatalos 1+1 év garival.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#33002) druzil válasza gerner1 (#33000) üzenetére


druzil
tag

Wow, ezt nem tudtam, koszi az infot!

(#33003) Csocsesz75 válasza druzil (#32999) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Hátrányom semmi, lecseréltem a szoftvert független magyarra de TIM-esként is teljes értékű készülék volt.

Amit előttem gerner1 írt én biztos úgy tennék.

Most vettem Telekomtól egy A3-at az is független, Vodafoneos kártyával használom a romot ezen is lecseréltem.

(#33004) gada00 válasza gerner1 (#33000) üzenetére


gada00
aktív tag

Ennyiért tényleg jó.
Kicsit hamarabb tudom nem a media marktban veszek. :-(
A dominós telefonokat a egyből ki lehet nyittatni?

[ Szerkesztve ]

(#33005) samu74 válasza Digiflex (#32997) üzenetére


samu74
addikt

A led fénye és színe szerintem hibátlan.
Köss bele másba. :)

-----------

(#33006) Digiflex válasza gerner1 (#33000) üzenetére


Digiflex
tag

-5000, ha megszán még valaki a BestBuy OFF topickban egy DOMINO kóddal,
és neten rendeled meg. (csk beírod a kódot oda, ahol kéri, és tadammmm)

így egészen pontosan 92680...

Kedd este 11-kor rendeltem, és sajna csütörtökre ugyan nem szállították ki a Corvin plázás telekom-ba, ahogy a rendelés állapotnál ígérték, de péntek reggel fél 10-kor jöttt az SMS, hogy mehetek érte.

[ Szerkesztve ]

...

(#33007) gerner1 válasza gada00 (#33004) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen.

(#33008) -Bandi- válasza Digiflex (#32997) üzenetére


-Bandi-
tag

Nálam akkor csinálta ezt, mikor külön appot töltöttem le a színek beállítására. Ha hagytam gyárilag, amilyet hozzáad alapból, akkor jó.

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#33009) OCTAMD válasza gada00 (#33004) üzenetére


OCTAMD
őstag

Semmi lényege hogy dominós vagy előfizetéses

Ha az utcán vetted akkor is megkapod a kódot ingyen

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#33010) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok!
Tudnátok segíteni?
1, Spigen Neo Hybrid (Crystal) tokra van-e valami olcsóbb alternatíva? (hasonló design, funkcionalitás, kínai beszerzés)
2, vagy milyen egyéb tokot ajánlotok, ami jól véd, akár leejtésnél is, de nem lesz a telefon 2x akkora tőle?
3, fóliából noname sima aliról megfelel? (nem kínlódnék a TG-al, ha úgysem működik a technológia itt)
4, vezetéknélküli töltőből melyiket?

(#33011) kalolaci válasza zolikaDB (#33010) üzenetére


kalolaci
senior tag

Én Trust Urban-t használok, vezeték nélküli töltéshez. Telekomtól rendeltem újonnan, de úgy látom árulják páran. Tok: Ringke Onyx, ami ugyan vastagabbá teszi a telefont, de egyszer már igen jól védett. Fólia üveg, ami nem védi a telefon teljes kijelzőjét. Zavaró, de nem tudok jobb megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#33012) UfoZoli


UfoZoli
aktív tag

Sziasztok!

Kövezzetek meg de én még mindig az utolsó 6 droidon vagyok.
Kérdés ha esetleg frissítenék 7-esre esetleg később 8-asra akkor Odinnal a sammobile-ról letöltött utolsó hivatalos xeh 6-ot vissza tudom rakni gond nélkül? Vagyis a downgrade müxik?

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#33013) jeni válasza UfoZoli (#33012) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Volt Alfásként igen vissza tudsz nyergelni a 6-ra.
Bezzeg a G850F telóra mennyire vártuk a MM-t!

(#33014) -Bandi- válasza kalolaci (#33011) üzenetére


-Bandi-
tag

Neked hogyan szuperál? Én ha éjszakaára rajta hagytam reggel lángolt a telefon is, meg a töltő is. Inkább lecseréltem egy gyári S8 vezeték nélküli töltőre, ez nagyon bejön minőségre is, igaz kábel és töltőfej nincs benne( viszont Type C átalakító van hozzá ), azt a kb 8800ft-ot szállítással simán megérte, csak függőlegesen tárolva a telefont ha megnézek pl egy értesítést, a töltést pillanatokra nem érzékeli, ilyenkor jelzi megint, hogy töltőre raktam. Fektetve ok. És utána nem forr.

[ Szerkesztve ]

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#33015) gerner1 válasza UfoZoli (#33012) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen, vissza tudod rakni az utolsó 6.0 -ás XEH -t is, de -az esetben- nem lesz XEH, hanem XEO. Ugyanis, a 6.0 -ás firmware -ek mindegyike OXX multi-CSC, és abban a XEO a default.

A 8.0 -át nem tudjuk, hogy lehet-e majd róla downgrade -elni. Még nem nem jelent meg hivatalosan, nincsen infó ...

(#33016) kutyek válasza gerner1 (#33015) üzenetére


kutyek
senior tag

Ha előtte XEH volt, downgrade után is az marad. Csak akkor vált a multi CSC-ben defaultra, ha az aktuális CSC nincs benne abban a multiban...
Remélem, érthető voltam.

(#33017) gerner1 válasza kutyek (#33016) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem marad az. Mivel a downgrade -et úgy kell végrehajtani, hogy az alap CSC -t tallózod be. Azzal együtt pedig, mindig van egy automatikus FR is. Ez esetben pedig, "elmászik" a CSC az eredetiről, a multis-CSC -ben lévő default -ra. Többek között, ezért sem lehetett korábban XEH -re át állítani a készülékeket, és akinek XEH volt, de elmászott neki, az nem tudta visszarakni XEH -re ....

(#33018) pcnet


pcnet
addikt

Tegnap előtt este csináltam egy wipe cache-t recoveryből, tegnap reggel észrevettem, hogy szétcsúszott a kép Ingressben. Gombok lejjebb csúsztak és mintha más lenne a DPI. Csak ennél az egy programnál. Próbáltam alkalmazás adatait törölni, de nem oldotta meg a problémát. Töröltem Ingresst, nyomtam egy wipe cache-t recoveryből, majd újra telepítettem, de ez sem segített. Próbáltam kijelző felbontását is változtatni, de semmi. Ötlet? Wipe cache lehet a ludas?

Köszi! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33019) gerner1 válasza pcnet (#33018) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem tartom valószínűnek. Akkor más app -oknál is jelentkezne...

(#33020) kutyek válasza gerner1 (#33017) üzenetére


kutyek
senior tag

3x downgrade-eltem vissza 6-osra OTA upgrade után, mindig megmaradt a XEH. Az igaz, hogy ha egyszer pl. brit unlocked ROM-ot tesz fel az ember, és így "elmegy" XEH-ről, akkor utána nem tud visszaállni, kivéve, ha épp single CSC a XEH az adott rom verzióban (ilyen talán volt is nem rég), vagy default az adott multiban (ilyen még nem volt tudtommal). Amíg valaki végig XEH-en van, és a megfelelő romot használja, nem változik meg, sem upgrade, sem downgrade esetében. Saját tapasztalat.

(#33021) kutyek válasza gerner1 (#33017) üzenetére


kutyek
senior tag

Hogy egészen világos legyek:
1. "a downgrade -et úgy kell végrehajtani, hogy az alap CSC -t tallózod be" => így igaz.
2. "mindig van egy automatikus FR is" => így igaz.
3. "ez esetben pedig, "elmászik" a CSC az eredetiről, a multis-CSC -ben lévő default -ra" => ez nem pontos. Csak akkor áll át defaultra, ha nem találja a jelenlegi CSC-t a használt ROM-ban.
Ha nem így lenne, minden FR-nél a default CSC-re váltana a telefon...

PS. Ugyanezért (3. pont) nem lehet a CSC-t a multin belül másikra állítani root nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#33022) gerner1 válasza kutyek (#33020) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nekem az a saját tapasztalat, hogy ha van FR a flash -nél, és multi-CSC -t rakok fel, akkor elmászik az aktív CSC. Szimplán nem értünk egyet... A mostani XEH verzióról, csak a 2017.július.23 -as release -ig lehet úgy Downgrade -elni, hogy XEH marad, mert azok single-CSC -sek.. Az ezt megelőző dátumokon megjelentekre, így a 6.0 -ás android főverzióra nem, mert azok mind OXX multi-CSC -sek.

"Ha nem így lenne, minden FR-nél a default CSC-re váltana a telefon..."
.. - és bizony korábban, mindenkinél aki nyomott egy FR -t Recovery -ből, annak elmászott a CSC -je. Visszakereshetőek az esetek, mindkét topikban ...

[ Szerkesztve ]

(#33023) kutyek válasza gerner1 (#33022) üzenetére


kutyek
senior tag

Ok, eltér a tapasztalatunk.
"A mostani XEH verzióról, csak a 2017.július.23 -as release -ig lehet úgy Downgrade -elni, hogy XEH marad, mert azok single-CSC -sek.. Az ezt megelőző dátumokon megjelentekre, így a 6.0 -ás android főverzióra nem, mert azok mind OXX multi-CSC -sek" => ez lehet, hogy igaz, hiszen amikor a XEH single lett, akkor kikerült a ROM az OXX "kontextusból" és visszaváltva olyan, mintha "külső" CSC-ről történne a váltás => defaultra áll (hipotézis). Ez az én tapasztalatomnak sem mond ellent, hiszen 6.0-ról OTA upgrade a legelső Nougatra visz, ami még OXX, és arról vissza lehet menni XEH-re (nekem többször sikerült). Lehet, hogy a Nougatot frissítve a legfrissebb (single CSC) XEH-re, onnan már az OXX default kerül fel...
(bocs a hosszú offért)

[ Szerkesztve ]

(#33024) Digiflex válasza -Bandi- (#33008) üzenetére


Digiflex
tag

Akkor LED-kérdés mostmár csak a Viber-értesítő színére koncentrálva:

Másnál is láthatóan két színnel világít egyszerre?

...

(#33025) pcnet válasza Digiflex (#33024) üzenetére


pcnet
addikt

Igen. S7 előtt G2-t használtam, ott a lila lila volt. Itt kékes-pirossas.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33026) Digiflex válasza pcnet (#33025) üzenetére


Digiflex
tag

ok, akkor ez ilyen... nem az én készülékemben van a hiba, köszönöm a választ.

...

(#33027) Digiflex válasza Anulu79 (#32924) üzenetére


Digiflex
tag

:R
Jelentem Anulu nyomdokain haladva már nálam is fanfármentesen üzemel a XEH rom.
Köszönöm mindenkinek a hasznos információ megosztását. Ez egy jó fórumtopik igazi értéke, hogy sok mellényúlástól megkímélheti magát az ember.

Amúgy mintha 1-2 GB-tal több hely is lenne, mint amir a Telekomosnál rémlik F.reset után...

...

(#33028) gada00 válasza pcnet (#33025) üzenetére


gada00
aktív tag

Gondolom van benne egy rgb led és ennyit tud.

(#33029) gada00 válasza OCTAMD (#33009) üzenetére


gada00
aktív tag

A hűségidő és hasonló dolgokra gondoltam

(#33030) Burt1793 válasza gada00 (#33028) üzenetére


Burt1793
veterán

Full lila és teljesen erőteljes a LED itt is. A fényérzékelő alapján változik az erőssége amúgy. Nincs vele semmi baj. Lilább, mint a Milka csoki csomagolása. Mielőtt leszólja valaki, minimálisan járjon utána, ha meg szarul működik a telefonja, az egyéni dolog, nem kell rögtön a 6 éves telefonokat dicsérni és ezt szidni. :D

(#33031) Anulu79 válasza #77646080 (#32963) üzenetére


Anulu79
addikt

Nem vagyunk egyformák. :)

(#33032) Burt1793 válasza Anulu79 (#33031) üzenetére


Burt1793
veterán

Semmiképpen nem érdemes, én frissítésenként indítom újra a telefont, tökéletesen üzemel így. Lassan jöhetne a 8-as droid.

(#33033) Anulu79 válasza gerner1 (#32972) üzenetére


Anulu79
addikt

Én akáhogyan csinálom felvételnél mindig csak 4 Gb-ot enged egy fileba rögzíteni.

(#33032) Burt1793
Így, hogy semmi hátránya nincs nekem megérte. Végig idegeskedni, hogy vajon sikerül-e. De így utólag már azt mondom, hogy pofon egyszerű az egész.

[ Szerkesztve ]

(#33034) OCTAMD válasza gada00 (#33029) üzenetére


OCTAMD
őstag

Nincs köze a hűségidőnek a függetlenítéshez TMobilenál

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#33035) Digiflex válasza Burt1793 (#33030) üzenetére


Digiflex
tag

szerintem semmit nem szóltam le, egyszerűen csak pár napja van meg, és mivel eléggé maximalista elemző gondolkodású valaki volnék, igyekszem megismerni, hogy milyen eszközzel kerültem itt szimbiózisba az elkövetkező (remélhetőleg) x évre szólóan. Szóval, teljesen egy oldalon állunk... :)

...

(#33036) pcnet válasza Burt1793 (#33030) üzenetére


pcnet
addikt

Jajj kolléga! :) Nem szólta le senki az S7et és nem hasonlítgattuk 6... (4) éves modellhez. Csak mivel arról váltottam, azzal volt tapasztalatom. Utána járnom nem kellett, mert 10 hónapja birtokomban van a telefon és remélem még 2x ennyi ideig szolgál. Maximálisan elégedett vagyok vele. Bocsánat ha félreérhető voltam. :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33037) Mikeee86


Mikeee86
tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állók,segítsetek választani,telekom a szolgáltató és ez a két teló ami szóba jöhet:
Galaxy A5 2017
Galaxy S7 32 gb

Mit gondoltok?
Köszi!
Üdv!

(#33038) Burt1793 válasza Digiflex (#33035) üzenetére


Burt1793
veterán

:D Na jól van.

(#33036) pcnet: Azt a részt nem neked írtam. Fél perc utánajárással megtudható, hogy teljesen normális RGB LED van a telóban, az ezért való és ezekhez hasonló, mostanában egyre sűrűbben előforduló panaszkodás valamiért gyorsan fel tud húzni. Nálam az az alap, hogy a friss telefont először használjuk pár napig, a dolgoknak utánaolvasva és utána szabad ilyen kérdéseket feltenni. 3 óra alatt ki lehet ismerni a legtöbb dolgot benne...

(#33039) pcnet válasza Mikeee86 (#33037) üzenetére


pcnet
addikt

Szerintem S7. Ráadásul most akciós Telekomnál. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33040) gerner1 válasza Mikeee86 (#33037) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem tudom, most mennyiért méri az A5 (2017) -et a Telekom, de az S7 teljes áron most ennyi. Egyébként nem rossz (ha helyén vannak kezelve a célok...) az SM-A520F sem (nálunk is szolgál 1 készülék..), de az biztos, hogy nem egy liga az S7 -tel.

[ Szerkesztve ]

(#33041) Mikeee86


Mikeee86
tag

Köszi a válaszokat!

Végül az S7 mellett döntöttem! :)

(#33042) jeni válasza Mikeee86 (#33037) üzenetére


jeni
félisten

+1
az S7 32GB

(#33043) Mikeee86 válasza jeni (#33042) üzenetére


Mikeee86
tag

Az A5-be is annyi!

(#33044) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

13 hónapos S7nek a kopott gombját cseréli garanciába a TMX ? (arany színű, nem ejtés miatti)
Minden papír rendben.

(#33045) #54715584 válasza Mikeee86 (#33041) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sztem jól döntöttél. Az S széria a csúcstelóké, az összes többi a közép és alsó kategória. Itt van összehasonlítás: [link]
Az S7 még mindig jobb hardveresen is, és többet tud.

(#33046) samu74 válasza Ghostman78 (#33044) üzenetére


samu74
addikt

Ha funkcióját ellátja a gomb szerintem nem. De futhatsz egy kört vele azért.

-----------

(#33047) gerner1 válasza Ghostman78 (#33044) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az első évben biztosan cserélik. Szerintem a második évben is, mert nem tartozékról van szó. Szóval, ha van érvényes 1+1év garid, akkor szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

(#33048) Anulu79 válasza OCTAMD (#33034) üzenetére


Anulu79
addikt

Én úgy tudom, hogy semmi köze hozzá. Akár már a vásárlás napján le lehet kérni a kódot hozzá.

(#33049) Mikeee86 válasza #54715584 (#33045) üzenetére


Mikeee86
tag

Köszi!

(#33050) Anulu79


Anulu79
addikt

Ilyen töltőt használ valaki? Ez jó lehet a készülékhez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.