Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) Ghostman78 válasza Csocsesz75 (#25099) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Az a "fura" , hogy a külső kábel szigetelés, mind háromnál ugyan olyan keretszmetszetű (szemre), tehát mind a 3 kábel "szemre" egyforma keresztmetszetű.

(#25102) gerner1 válasza Ghostman78 (#25101) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ne a külső átmérőt nézd. Amennyiben csak töltésre gyártott a kábel, akkor a külső burkolat (szigetelés) alatti vezetékek száma kevesebb, mint abban, amellyel van adatforgalmi lehetőség is. Elvileg, a csak töltő kábelben -> vastag keresztmetszetű vezetékeket kellene alkalmazni, amelyek nagyobb keresztmetszetéhez megvan a hely, azonos külső szigetelő átmérő esetén, hiszen nincsenek adat vezetékek. Az adatkábelnél pedig nincs értelme, mert ott elég ha csak az USB 2.0 ( 5V és max ~490mA, ami ~2,45W) szabványhoz elegendő a tápvezeték kersztmetszet. A hálózati töltőfejről pedig S7 esetében gyorstöltésnél 9V - 1,76A (~15W) megy át. Normálon ~10W körül . Látható, hogy van különbség, és jobb ha nem keverjük őket.

Nekünk, kb 1 éve vannak meg az S7 -eseink, de egyik kábel sincs még elszíneződve. S5-höz masszív USB3.0 kábelek voltak (vannak), de azok is rendben. Igaz, hogy több mint 1 éve azokat is csak vezeték nélkülivel töltjük, tehát nem sokat voltak használva. Inkább csak adatmentéshez.

[ Szerkesztve ]

(#25103) pcnet válasza alex devil (#25100) üzenetére


pcnet
addikt

Package disabler proval voltak gondok a napokban. Ki is adtak vagy 4 frissítést 3 nap alatt. Nálam pl letiltotta a Gboardot és erőltette a Samsung billentyűzetet. Jobb vigyázni vele.

Hogy kérdésedre válaszoljak, azt tiltsd le amit nem használsz. Nálam pl Insta, WhatsApp, Office, Skype van tiltva. Az összes bloatwaret is tilthatod egy mozdulattal, bár ott már tiltja pl S Health-t és Mirror linket is. Én ezeket vissza kapcsolgattam. A leg tutibb, ha magad tiltod amit nem használsz.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#25104) handrash válasza Taci (#25084) üzenetére


handrash
őstag

Ez teljesen normális, pláne csendes helyen. A felvétel automata szintszabályozást használ. "Feltételezi", hogy van mit felvenni, csak éppen nem hallatszik, ezért maximumra állítja az erősítést ami a zajokat is felerősíti így. Próbáld ki zene mellett, vagy egy ketyegő óra mellett!

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#25105) gerner1 válasza pcnet (#25103) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nálam a PDP valamelyik ******VR -en kívül, nem tilt semmit alapból.

[ Szerkesztve ]

(#25106) alex devil válasza pcnet (#25103) üzenetére


alex devil
senior tag

A PDP engine alapból tiltana pár dolgot, azokat engedjem? Azt vágom, hogy az általam nem használt appokat tilthatom de van egy csomó amit nem ismerek/rendszer. Van valahol egy lista ami nougáthoz van? Csak MM-hez való listát találtam.

S23

(#25107) Taci válasza handrash (#25104) üzenetére


Taci
addikt

Sajnos ugyanaz az az erős alapzúgás + az óra hangja.

(#25108) Ghostman78 válasza gerner1 (#25102) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Köszi az infót.
Belső rézhuzal kereszmetszettel nem vagyok tisztában, ezért is írtam a "külső" átmérőt, amit szemrevételezéssek látok.
Viszont a jelek alapján én simán töltöm az S7et gyorstöltéssel S5 kábellel. :U Ami nem annyira szerencsés.

Van arról esetleg infód, hogy mi a jelölése az USB 2.0 illetve USB 3.0 kábelnek Samsungnál ?

(#25109) pcnet válasza alex devil (#25106) üzenetére


pcnet
addikt

Nálam már "fél" rendszer tiltva van, sajnos nem tudom miket akar alapból tiltani. :( A rendszert hazavágni nem fogja. Max ha olyan szolgáltatást vagy programot akarsz elindítani, ami ki van kapcsolva, akkor kiírja, hogy ki van kapcsolva. Nougat listáról sajnos nem tudok. Ha nem tudod csomag nevek alapján beazonosítani, hogy mit tilt, akkor szerintem inkább hagyd.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#25110) terra052 válasza #30662400 (#25093) üzenetére


terra052
őstag

Köszi, olyan nincs, ami felhangosítja média hangokat? Én néha halknak találom.

werkmania.hu

(#25111) gerner1 válasza Ghostman78 (#25108) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A szabvány szerinti dupla S betű (most direkt nem írom egymás mellé), és az USB jel a jelölés, de maga a csatlakozóvég profilja is merőben eltérő, szóval nem lehet összekeverni a 2.0 -val.

[ Szerkesztve ]

(#25112) alex devil válasza pcnet (#25109) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm, akkor inkább hagyom.

S23

(#25113) tabaga válasza Taci (#25107) üzenetére


tabaga
tag

Szerintem csak simán a telefon hangszórója ilyen gagyi, hogy zúg. Pl ha WhatsAppon jön egy üzenetem, aminek az értesítési hangja egy kicsit tovább tartja bekapcsolva a hangszórót, akkor ha csend van, hallatszik még egy kis sisterges, pont olyasmi, munt amire te is panaszkodsz

[ Szerkesztve ]

(#25114) Taci válasza tabaga (#25113) üzenetére


Taci
addikt

Most dobta fel a YouTube ezt az összehasonlító videót: [link]

Na és itt nagyon lehet hallani, hogy mi is a "baj"... Az S7 által felvett hang olyan, mintha végig tengerpart mentén sétálna egy igencsak szeles napon, míg a Pixelnél semmi sem hallatszik - annyira nem, hogy azt hittem, ennyire rossz a mikrofonja, viszont amikor a lépcsőn megy felfele, nagyon szépen hallatszik minden koppanás...

(#25115) ACE- válasza Taci (#25114) üzenetére


ACE-
addikt

Nem azért, de szerintem az S7-hez tartozó videón a háttérben valami munkagép dolgozhatott, és annak van olyan eszeveszett süvítő hangja. Hallhatóan amikor felmegy a nagy fához, valamivel távolodik is a hang ereje, gondolom a háta mögött dolgozhatott a gép. Gondolom amikor a Google telóval videózott, akkor pedig már megállt a gép, ezért nem hallatszik...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#25116) #54715584 válasza Taci (#25114) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jaja, nem rossz a mikrofonja, pont az ellenkezője. Még mondja is a végén, hogy jobb. Bár a zajszűrés ezek szerint nem játszik olyan nagy szerepet, ami nem feltétlen baj. Amit hallasz menet közben, az a környezeti zaj, szél és egyéb dolgok. Pixel esetében meg túltolták a zajszűrést, szinte nem is hallani semmit.
Ugyanakkor a srác szerint a 2 videó minősége között sincs nagy különbség, amikor egyértelműen jobb az S7, szóval nem vennék semmit készpénznek.
Ne fixálódj rá erre a dologra, semmi baj az S7 mikrofonjával. :N

(#25117) enemi válasza Taci (#25114) üzenetére


enemi
senior tag

mp3 48 000-256kbps semmi mókolás ,csak a kép kivéve. első 27 másodpercben beszűrődő zajok,számítógépek ,utolsó 15 másodpercben próbáltam tök csendes helyen lenni és párat csettintettem. Szerintem a lejátszó is bibi,ha pl be van kapcsolva az audió normalizálása.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25118) Taci válasza enemi (#25117) üzenetére


Taci
addikt

[link]

Nappali --> erkély --> nappali --> szoba (doboz arrébb rakása, ajtó bezárása, csettintés)

Így valóban nem rossz.

(#25119) nbalint


nbalint
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkozom S7 vásárlásán, simát szeretnék, esetleg valami megbízható boltot tudtok mondani, ahol gyári garanciát adnak és 150-180körül megvehető? Előre is köszönöm!

(#25120) gerner1 válasza nbalint (#25119) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Bemész a Telekom -hoz. Amennyben jól tévedek, akkor most náluk ~127e körül van (nem tudni van/lesz-e készleten még) a készülék teljes áron. Ott kérsz mindjárt egy függetlenítést (~15e) ha másik kártyával akarod használni. Aztán megvárod, amíg megkapod a hálózati feloldó kódot (1-3nap). A hivatalos függetlenítésről elteszed (kérsz) a dokumentumokat. Regisztrálod a készüléked a mysamsung oldalán, és megkapod a +1 év garit. Igy lehet egy S7 -esed max 145e körüli összegből, 1+1 év hivatalos Samsung garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#25121) nbalint válasza gerner1 (#25120) üzenetére


nbalint
csendes tag

Köszi ezt néztem én is, csak sajnos fekete már állítólag nincs náluk, holnap azért megkérdem. Pesti gsm boltokat néztem még, de egyedül a mobilcorner írja az 1év gyári garanciát 130ért... Valahogy nehéz elhinni, hogy ezután még majd regisztrálni is tudom a + 1évre. De holnap felhívom őket is. Csak gondoltam, hátha ismertek jó boltot.

(#25122) gerner1 válasza nbalint (#25121) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Amennyiben hivatolos viszonteladótol vásárolod, akkor azt a készüléket a Samsung befogadja a +1 garanciára. A hivatalos viszontelódkat meg tudod nézni a samsung.hu oldalon, a boltkereső -re kattintva.

[ Szerkesztve ]

(#25123) s.Oliv3r


s.Oliv3r
senior tag

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne hozáátok, hogy akkor mit kéne tennem, ha a 7.0 vdh rom amit leszedtem sammobileról, nem csak sima AP, tehát nem egy fájlos, hanem 5 fájlt tartalmaz? AP, BL, CP, CSC, HOME CSC, jól sejtem hogy a home csc meg a csc az ugyanaz, és választható, hogy melyiket tallózom be?

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#25124) gerner1 válasza s.Oliv3r (#25123) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen. De azért van különbség. Amennyiben most is VDH -n van a készüléked, akkor a HOME_CSC -t ha betallózod, az olyan lesz, mintha OTA -n érkezett volna a frissítés. Amennyiben a normál CSC file -t, akkor automatiikusan lesz FR (tehát mindent töröl a készülékről) és könnyen lehet, hogy elmászik a CSC -d, mert a szolgáltatós ROM -ok közül, a Vodkáé az multi-CSC (VFG) és abban talán a VD2 (Német) a default . Nem single, mint a túlnyomó többségé...

[ Szerkesztve ]

(#25125) Hege1234


Hege1234
addikt

hogy tudom megszerezni a 100gb-os felhőt one drive-ra ?
5 gb-os tárterületet ír
lehet azért mert nem újat regisztráltam hanem a régi windows-os mail címemmel jelentkeztem be ?

(#25126) air válasza Hege1234 (#25125) üzenetére


air
nagyúr

Ennek mi köze az S7-hez?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#25127) Taci válasza Hege1234 (#25125) üzenetére


Taci
addikt

A Microsoft 5GB-ra korlátozta az ingyenes fiókok méretét.
[link]

(#25128) alex devil válasza air (#25126) üzenetére


alex devil
senior tag

Elvileg 100GB tárhely jár az S7-hez.

S23

(#25129) nuri válasza Hege1234 (#25125) üzenetére


nuri
aktív tag

Belépsz onedrive-al a telefonról és fel kell dobnia, hogy +100gb.

(#25130) kutga válasza nuri (#25129) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem ugyan nem dobja fel.

Let the Zone take me if I am.

(#25131) Taci válasza kutga (#25130) üzenetére


Taci
addikt

Nekem sem. (Múlt heti T-s vásárlás a telefon.)

(#25132) Burt1793 válasza kutga (#25130) üzenetére


Burt1793
veterán

Tavaly még elérhető volt: [link]
De most tényleg szigorított a onedrive, nekem korábban jóval több tárhelyem volt, azt mind elvették, lassan kevés is lesz. Sebaj, úgyis szarabb a google drive-nál. Ha ez lejár, megyek át oda.
A vicc az, hogy windows phone miatt lettem onedrive-os (amin amúgy nevetségesen szar volt az app), de az s7-hez is ezt adtak tavaly, akkor volt felfutóban a dolog, úgy látszik, most viszont beteltek.

(#25133) nuri válasza Taci (#25131) üzenetére


nuri
aktív tag

Akkor lehet megszűnt ez a promo. Esetleg megpróbálhatjátok galaxy apps-ból feldobni onedrive-t.

(#25134) air válasza Burt1793 (#25132) üzenetére


air
nagyúr

Működik.
Most aktiváltam.

Bár nekem van 1TB-os vállalati tárhelyem is a OD-on, de azt nem használom.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#25135) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Ez a készülék tud Dual SIM-et?
Hol lehet a legolcsóbban megvenni?

S7 fekete 32GB

Köszönöm!

(#25136) Sanyikademe


Sanyikademe
csendes tag

Sziasztok.
Valakinek van tapasztalata a Titanium Drop kijelzővédő folyadékkal kapcsolatban?

(#25137) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Apkmirrorról letöltött samsungos app csomagütközés miatt nem települ. Van erre megoldás?

(#25138) gerner1 válasza coolpet (#25135) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ezek a típusjelölések:

SM-G930F -> 1 Sim

SM-G930FD -> 2 Sim

Hivatalosan a Dual -os készülékeket, az egész EU -ban, nem forgalmazza a Samsung. Így arra a garancia, mindig kérdéseket vet fel.

[ Szerkesztve ]

(#25139) coolpet válasza gerner1 (#25138) üzenetére


coolpet
senior tag

Csudába. És milyen hátrányait tudnál felsorolni?

Egyébként mennyi az ára? Mert előfizuval a készülékár a T-nél 126.960, míg a V-nál 153.000.
T-nél lehet 24 havi részletre 0 ft-ért, mig V-nál ki kell fizetni a készülék 90%-át...

(#25140) ACE- válasza Csocsesz75 (#25137) üzenetére


ACE-
addikt

Milyen samsungos app?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#25141) kutga válasza Burt1793 (#25132) üzenetére


kutga
nagyúr

Dettó. Én is wp miatt mentem oda, de elvágták magukat amikor az addig összegyűjtött ajándék gigáimat egyszer csak elvették.

Let the Zone take me if I am.

(#25142) gerner1 válasza coolpet (#25139) üzenetére


gerner1
Topikgazda

"És milyen hátrányait tudnál felsorolni?" -> Ezt hogy érted? Hátrányai az 1 SiM -esnek, vagy a Dual -osnak ? (A dual -t nem ismerem, nekem nem az van.)
Egyébként a T-nél, dominóban ~127e. Tehát nincs előfizetési függelem, csak hálózatfüggő a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#25143) ACE- válasza Burt1793 (#25132) üzenetére


ACE-
addikt

Egyébként lehet "bővíteni" az 5 GB-ot 15-re, csak meghívókat kell küldeni, én ezt úgy oldottam meg, hogy eldobható e-mail címekkel regisztráltam, így most alapban 15 GB-om van, és ehhez én még tavaly tudtam regisztrálni a 100GB-ot is.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#25144) Hege1234 válasza air (#25134) üzenetére


Hege1234
addikt

hogy csináltad?
mert nekem amikor 6.0 án voltam írta is hogy érvényesítsem
megcsináltam de semmi

te még 6.0 án vagy ?

(#25145) coolpet válasza gerner1 (#25142) üzenetére


coolpet
senior tag

Csak nincs készlet és kifutónak írják, mintha nem lehetne már beszerezni.

Valamint csak előfizu mellé adják a kamatmentes részletet.

A sima 1 Sim-esről beszélek.

(#25146) air válasza Hege1234 (#25144) üzenetére


air
nagyúr

Beléptem. Excelben is csatoltam az MS fiókomat, majd aktiváltam a plusz tárhelyet.
6.0-án vagyok, igen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#25147) Csocsesz75 válasza ACE- (#25140) üzenetére


Csocsesz75
őstag

(#25148) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok, akinek esetleg van gyári leather cover tokja (barna v fekete), amitől megválna, kérem írjon PÜ-t, köszi!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#25149) Burt1793 válasza ACE- (#25143) üzenetére


Burt1793
veterán

Köszi, de nem jön be annyira a onedrive, sokkal kezdetlegesebb a google drive-nál. S7-en nem olyan lassú, de nehezebben lehet elérni dolgokat, nem olyan fluid és plusz egy szar, ami szinkronizál folyamatosan (telóval és géppel is), jobb lesz a google majd, egy év múlva.
Elő is fizetek, nem gond. Sőt, most van már 6 ezerért korlátlan adatforgalom a telenornál, azt is elő fogom fizetni és akkor valszeg átállok a pixel szériára (eddig azért nem tudtam, mert a 128 gigás kártyámat nem lehet belerakni és nincs korlátlan netem). A spotify nagyon jó lesz 4G-n, sőt, wifit sose fogok kapcsolni. :) Persze akkor nagy pixel kell, mert a kicsinek gyenge az aksija.

(#25150) kutga válasza Burt1793 (#25149) üzenetére


kutga
nagyúr

Csöppet drága az a pixel nem? ;]

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.