Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) polyszi válasza a8l (#2453) üzenetére


polyszi
csendes tag

Sikerült végül is a két kártyát össze hasonlítani? Samsung Evo+ 64GB-t használok én is, viszont nekem ez kevés ezért mindképpen váltani akarok 128-asra. Rengeteg tesztet olvastam ezzel kapcsolatban, hogy milyen kártyát kellene venni, de egyszerűen nem tudok dűlőre jutni... Ami a legjobban zavar pl, hogy US-ben a PNY 128-as kártya 32dodó és sok helyen ezt hozták ki a legjobbnak, addig ez nálunk az eu-ban 18-20e-től indul... Azért ezt kicsit erősnek tartom... Először 200GB-s volt a terv, de az meg nagyon lassú mind olvasás, mind írás terén. (Scandisk-nél elérhető jelenleg csak..)

Srácok tapasztalat? Kihasznál 128-ast és milyet gyártmány/típus? Sebességgel meg van elégedve? 4k-s rögzítés megy rendesen? Köszi szépen előre is.

(#2502) DrJaka válasza #93966848 (#2500) üzenetére


DrJaka
aktív tag

Értem!

Sajnos nem merem úgy hagyni, pedig elég hasznos lenne, de tartok a beégéstől :DDD

Huawei Mate 20 prO

(#2503) Varszegig válasza MK VII (#2484) üzenetére


Varszegig
veterán

Már az S5-öt sem javították. Ha valami baja volt, cserélték. Nekem mindkét fiamnak S5-e van, mindkettőnél volt 1-1 kisebb probléma, mindkettő újat kapott. Az S7-et sem fogják szerelgetni szerintem.

Akiknek újraindulás van: felraktátok már a héten kijött stabilitási javítást? Egyébként lehetett rá számítani, hogy az első firmekben lesznek bugok, ez mindig így megy.

[ Szerkesztve ]

(#2504) leslien


leslien
nagyúr

na memória kártya is megérkezett... 2500.- 32GB.. :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2505) ForRedGlory válasza leslien (#2504) üzenetére


ForRedGlory
félisten

...és eredeti? ;]

(#2506) leslien válasza ForRedGlory (#2505) üzenetére


leslien
nagyúr

na az jó kérdés... ;] működik és a sebességgel sincs probléma... egyébként mindenki ettől az eladótól rendel...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2507) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok a kolégám vett eggyet a Vodafone-tól UK ben de állandóan ujra indúl mit lehet vele csinálni? Én a Samsungtól vettem azzal nincs semmi baj.

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#2508) MK VII válasza Bazijoe73 (#2507) üzenetére


MK VII
veterán

Vissza lehet vinni és lehet élni a garanciával..

(#2509) a8l válasza polyszi (#2501) üzenetére


a8l
aktív tag

Szerintem érdemes várni a 128gb kártyával. Lesz az még olcsóbb. Ár érték arányban az evo+ a legjobb.
Összehasonlítottam a két kártyát ha hazaérek fel is töltöm a képet. Olvasásban nincs különbség az s7 edge-ben 70MB/S valószínűleg cache-li a telefon egy kicsit. Írásban viszont sokkal gyorsabb a telefonban az evo+ 23MB a sima meg csak 8MB/s.
2x is mértem az egyiket ahogy kaptam (exfat) utána a telefonnal is megformáztam szintén exfat lett és az eredmények is azonosak lettek.
A simán lévő cuccot átmásoltam az evo plus-ra és működött minden app egyből ami sd -n volt.
Akinek evo van megmérhetné az a1 sd bench-el hogy nála is ennyire lassú az írás a telefonban.
Pc-n nincs akkora különbség.
Note2-vel is teszteltem a sima evo-t 8/4MB jött ki. A belső tároló és a Ram sebesség is kb 10x az s7-nél.

Leslien: szerintem eredeti kártyák ezek csak kínai piacos, de a kártya alján ott van made in korea felirat.
9nap alatt érkezett meg és az elmúlt években amit vettem ettől az eladótól azzal még nem volt semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#2510) wong kok wah válasza polyszi (#2501) üzenetére


wong kok wah
senior tag

4K rögzitéshez (6-7MB/sec) elég egy class10 is (10Mb/sec).

(#2511) mtm800


mtm800
senior tag

Üdv! Csatlakoztam én is egy fekete s7 edge-vel

(#2513) wong kok wah válasza a8l (#2509) üzenetére


wong kok wah
senior tag

80/20 at tud az evo+

Kitől vásárolsz ?

(#2515) lajkaa válasza Jano_023 (#2488) üzenetére


lajkaa
csendes tag

ahol pókhálós lett ott nem lehet tapintásra érezni, de a sarkán ahol kapta az ütést ott igen. Máshol nem lett baja.

Más: szerintetek mennyire tesz rosszat ha folyamatosan a vezetéknélküli töltőn van a teló? Mert hiába 100% on van kicsit langyosnak érződik még utána is. A samsung oldalán meghosszabított garanciába beletartozik az akksi? Mert akkor nem félek :)

Amit ma megtehetsz, azt megteheted holnap is!

(#2517) wong kok wah válasza Silent77 (#2514) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Én is tőle rendeltem a múlt héten (8.) de nem kaptam még meg. De tracking nr. sincs, mondjuk ez nem jelent semmit...

(#2518) a8l válasza Silent77 (#2514) üzenetére


a8l
aktív tag

Igen tőle, eddig még nem csalódtam benne.
Courtesytrading is ő csak más néven. Vettem jópár sd-t meg pendrive-ot eddig mind jó és tudja is azt amit kell. Mindegyiknél teljes teszt érkezés után.

Evo+ 7.-en adta fel és tegnap jött meg.

[ Szerkesztve ]

(#2519) Silent77 válasza wong kok wah (#2517) üzenetére


Silent77
veterán

Nem szokott.
Nagyon sokat rendeltem már tőle, mind 2 héten belül jött.

a8l: igen, ő is az. Onnan is szoktam.
Nekem 8-án postázta, tegnap futott be.
Ismét jó időt futott. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#2522) Silent77 válasza wong kok wah (#2521) üzenetére


Silent77
veterán

Nem elő rendelés volt, tudtommal az kint is csak azoknak járt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#2527) RAID 2 válasza Marbella (#2523) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Nem, T-mobile is adta előrendelésnél.

(#2531) csabicska


csabicska
senior tag

Nekem is ma érkezett a mem. Kártya.
Samsung Evo 64 GB-os. SDXC UHS-I card.

Class 10.
6300 Ft volt postával,Jófogáson vettem.
Made in Korea
Elégedett vagyok.

-Galaxy S20 - The best-

(#2532) polyszi válasza a8l (#2509) üzenetére


polyszi
csendes tag

Mivel sokat utazom, igy egy 64GB-s kártyára alig tudok valamit rátenni. Egy pár film/sorozat rész és annyi. Nem tudok/csak rossz minőségben/ annyi tartalmat rámásolni, hogy kitartson még újra hazaérek. Laptopot nem hordozok magammal, telefon/tab kombót használtam, de most ez a telefon már a tabot is kiváltotta, így minden egy helyen. :) Ezért kell a nagyobb tárhely és nem akarok tovább várni és addig is néha "napokat" tartalmak nélkül maradni. Azt hiszem marad továbbra is a töprengés, hogy milyet vegyek, mert egyedül a 128GB-s SD Ultra van "elfogadható" árban. 45Euro az amazonon.

(#2510) wong kok wah : Sajnos papíron. XDA-n olvastam van aki nem tud a 200-as Scandiskre edgevel 4k-t rögzíteni, mert nincs meg a normális irási sebesség és rögzítés közben bedobja, hogy hibás/sérült SD a rögzítés nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#2533) a8l válasza polyszi (#2532) üzenetére


a8l
aktív tag

Itt az összehasonlítás, bal oldalt evo, jobb oldalt evo+ , cdm-el van 100megás és 1giga is azért van különbség a két kártya között, alatta meg a telefonban amit tudnak. Valószínű a tel nem tud 40-50MB/s-nél gyorsabban olvasni, ezt gyorsabb kártyával lehetne kipróbálni. Írásnál viszont jobb sokkal az evo+ a telóban, meg pc -n is.
Később ha jobb árban lesz(40$ alatt) akkor veszek egy 128-as evo plus-t is, addig nekem elég ez kevesebb mint 18dodóért.

[ Szerkesztve ]

(#2534) a8l válasza csabicska (#2531) üzenetére


a8l
aktív tag

Kipróbálhatnád A1 sd bench-el mit tud sebességben.
Nálam a sima evo csak 8MB/s -el írt a telefonban a plus meg 23MB/s ami jóval több.

(#2535) polyszi válasza a8l (#2533) üzenetére


polyszi
csendes tag

Frankó köszi szépen az összehasonlítást. :R

(#2536) csabicska válasza a8l (#2534) üzenetére


csabicska
senior tag

R:40 .20 MB/s
W :21. 03 MB/s

-Galaxy S20 - The best-

(#2537) Jano_023 válasza a8l (#2534) üzenetére


Jano_023
őstag

Ilyenek pro verziót honnan lehet szerezni és mennyiért?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#2538) qMAGICq


qMAGICq
tag

Nekem a sima EVO 32gb
Read 41
Write 21

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#2539) Jakesz


Jakesz
őstag

(#2540) MK VII válasza Jakesz (#2539) üzenetére


MK VII
veterán

Véleményem szerint ehhez nagyban hozzájárul az OS is... Android az ilyen.. Nem véletlenül kell egy iOS-hez kb fele akkora hardver, hogy ugyan úgy teljesítsen mint egy Androidos készülék..

(#2541) Silent77 válasza Jakesz (#2539) üzenetére


Silent77
veterán

Őszinte leszek, egyáltalán nem érdekel.
Tegnap poénból a note 3-al vettem össze, nem sokkal marad el, ahhoz képest, hogy több mint 2 éves készülék. egy bajom van az edgével. Nekem kicsi. :(
Próbálom szokni.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#2542) polyszi válasza Jakesz (#2539) üzenetére


polyszi
csendes tag

Szerintem nem reveláns az összehasonlítás, mert az ios ez pedig android, ahol teljesen más maga multitasking is. IOS befagyasztja az appokat még azok androidon valósidőben futnak. Plussz az ios nem hasonlítható az androidhoz, mert itt ugye nem gyári appokat futtatnak, amik hardver specifikusak. i-nél nem sok mindenre kell őket optimalizálni, az új snapira és exan-ra meg nagyon-nagyon sok alkalmazás nincs optimalizálva. Nem venni észre, mert a hardver elviszi... De nem vitatom, hogy alma nagyon gyors, mert bizony az és ez tény. De vannak érvek azon az oldalon és ezen is.

Ami engem nagyon érdekelne, hogy miért nincs androidra olyan billentyűzet, mint ami az ios-en van alapból? :F Első pillantásra ugyanaz, de ha az ember használja kicsit az ios-en basszus ott végtelenül gyorsan és pontosan lehet pötyögni, még a droidon nem... rengeteget kipróbáltam már.. a stock droid áll a legközelebb hozzá, de valahogy az sem olyan.. (svype fele megoldás nekem nagyon nem áll kézre :((( )

(#2543) stevve válasza Jakesz (#2539) üzenetére


stevve
nagyúr

Csúnyán kontár oldal az, ami ilyen teszteket futtat és utána ilyen-olyan következtetéseket von le.

"első körben a telefonon lévő összes alkalmazást megnyitni, majd a másik körben leellenőrizni a működésüket és bezárni azokat."

Amellett, hogy életszerűtlen, két szöges ellentétebn álló memória menedzsment rendszert akar összehasonlítani. Nagyszerű.

Az S7 topikban is femerült egy hasonló, nekem ez a véleményem: Link

[ Szerkesztve ]

(#2544) #67656192


#67656192
törölt tag

Ide is beírom ma egy sima s7 gazdája lettem, de nem ez az érdekes hanem, hogy a MM-ban vett ahol hozzám vágtak egy 24eft-os ajándék kártyát ami 5 évig levásárolható. Így a telefon "csak" 215e ft-ba került. Nem vokt reklámozva ez a kis kedvesség, nem tudom meddig tart, mindenesetre ízlett.

(#2545) MartOOn válasza Jakesz (#2539) üzenetére


MartOOn
addikt

Almát körtével? Szó szerint? Semmi értelme.
Viszont a 41mp-ert cserébe van sd kartyam meg ip68 vedettsegem meg 3600mah akksim átlag 6-7 oras kijelzoidovel. A package disablerrel azt lövök ki amit akarok. Es meg nekem jobban is tetszik. Szóval who's care? :D

Megjött a spigen tokom amazonrol: [link]

A [Verus]tok sem volt rossz de a spigen azert messze jobb. Nagyon faxan all a telonak.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2546) vadászcsiga válasza #67656192 (#2544) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Karácsonyi ajándékozással meg is vagy :D

(#2547) szimike79 válasza Jakesz (#2539) üzenetére


szimike79
őstag

Két androidot futtató készüléket van értelme összehasonlítani valamelyest, bár a hardveres különbségek ott is akkor jönnének elő igazán ha mindkettőn stock android futna. Még esetleg egy kamera összehasonlítás elmegy két különböző rendszer között vagy battery test, de azok is csak abból a szempontból, hogy kinek melyik nyújt jobb felhasználói élményt.

MartOOn: mennyire vastagítja a telót, mert én is egy ilyen spiegen toķkal szemezgetek?

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#2548) #67656192 válasza vadászcsiga (#2546) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ja, az a durva, hogy nem számítottam rá.

(#2549) a8l válasza csabicska (#2536) üzenetére


a8l
aktív tag

Újracsináltam mindkét kártyával a telefonban a tesztet advenced módban reboot-al.

Így egész más eredmény jött ki, de talán ez a pontosabb. Írásnál nincs nagy különbség de az olvasásnál közel dupla olyan gyors a +. Ettől függetlenül ki kéne próbálni egy pro vagy pro+ kártyát is, hogy tud e profitálni az s7 a nagyobb írási tempóból.

(#2550) wong kok wah válasza szimike79 (#2547) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Én is gondolkozom ezen a tokon...
Célszerübb lenne akkor együtt megrendelni pár db-ot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.