Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Akosh87 válasza v2_rider (#12994) üzenetére


Akosh87
tag

Ezek a lila foltok nekem S6 Edge-en is voltak, de soha nem jutott eszembe kilapcsolni a HDR-t. Viszont most kipróbálom :)

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#13003) w333 válasza leslien (#13002) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nem létezik isocell kamera modul ... ugyan az az IMX260 van az összes telefonban csak van akinél isocell -nek írja, hogy miért az jó kérdés ? :)

Ennyire egyforma nem lehet a 2 kamera modul ... vagy a Samu úgy rendelte meg a kamera modulokat hogy "XY" db. legyen a neve IMX 260 és "XY" -nak pedig isocell, de mindenesetre tényleg érdekes ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#13004) leslien válasza w333 (#13003) üzenetére


leslien
nagyúr

pedig létezik isocell mert több teloban is az van és nem Samsung ról beszélek...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#13005) leslien válasza w333 (#13003) üzenetére


leslien
nagyúr

bakker elb@sztam ... :o

nincs sok különbség mondható h csak színben tér el picit

isocell

direkt link

Sony Imx 260

direkt link

előzőt pls törölni... köszönöm

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#13006) glacious válasza leslien (#13002) üzenetére


glacious
addikt

Az isocellnek jobb a dinamikatartománya, de mivel erős utómunka van a képeken gyárilag, így nem jönnek ki a különbségek annyira.

(#13007) EnterR válasza v2_rider (#12994) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem is lila pöttyös volt, kamera app adatait töröld, nekem ez megoldotta. Többször is előjött már, de ez segít.

PSN ID: marquuard

(#13008) Keem1


Keem1
addikt

Most először megnéztem én is, milyen szenzort kaptam.
Az SLSI_S5K2L1_FIMC_IS az Isocell akar lenni, ugye?

(#13009) v2_rider válasza EnterR (#13007) üzenetére


v2_rider
tag

Nagyon szépen köszönöm. Holnap ha kisüt a nap ki is fogom próbálni. Köszi.

(#13010) Psx365


Psx365
újonc

Most vettem egy s7 edge telefont. Minden jó csak , amikor húzom a képernyőt (görgetem az oldalt) akkor főleg a fekete szöveg világos háttéren nekem olyan homályosnak tűnik a szöveg. Mintha a szöveg alatt vagy felett attól függően, hogy merre húzom világosan elmosódna a szöveg éle. Másnál? A Samsung főoldalán nagyon jól látszik a nagy fekete címekkel, ha gyorsan vagy lassan húzgáljuk az oldalt. Eddig nem amoled képernyős telefonom volt, meg nem ilyen felbontással lehet, ez a baj szokatlan? Csináltam egy videót ha nem sikerült érthetően elmondanom https://vid.me/uVQF .

(#13011) Damage401 válasza Psx365 (#13010) üzenetére


Damage401
senior tag

Hali,

Video record és amit külsőleg vennél fel a megjelenített képről is más. Mert itt nem jön elő az általad említett probléma mivel csak egy natur screen record történt. Ha van kéznél kamera vagy másik mobil akkor a telefon kijelzőt vedd fel ilyen "húzogatással".

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#13012) #67656192 válasza Keem1 (#13008) üzenetére


#67656192
törölt tag

A felső a sony hátul alul meg a front isocell

[ Szerkesztve ]

(#13013) Ákkk válasza Psx365 (#13010) üzenetére


Ákkk
addikt

Minden amoled ilyen csak sokan nem veszik észre.
Igen a full fekete és a fehér vagy szürke átmenetek görgetése esetében olyan mint ha lenne egy kis utánhúzás ezért ez betűk esetén homályosodásnak tűnik.
De csak görgetés esetén jön elő ha megállítod kiélesedik.☺
Az s6 esetében már a frissitések javítottak rajta szerintem a görgetési sebességtöl is függ.
Az s7 nél még én is látom főként egy világos hátterű oldalon amiben van egy fekete hátterű kép.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#13014) Psx365


Psx365
újonc

Most nincs semmi, https://m.youtube.com/watch?v=ZCCRf08IGlw ehhez hasonló csak nem ennyire durva.

(#13015) Keem1 válasza #67656192 (#13012) üzenetére


Keem1
addikt

Én a Phone infóból másoltam ki, és az a hátsó kameránál szerepelt. Elvileg nekem mindkettő Isocell.

(#13016) Psx365 válasza Ákkk (#13013) üzenetére


Psx365
újonc

Köszönöm ez a megfelelő szó rá a fekete szín utánhúz görgetésnél. Eddig LCDs telefont használtam ott nem volt ilyen, akkor ez az amoleddel együtt jár. :(

(#13017) #67656192 válasza Keem1 (#13015) üzenetére


#67656192
törölt tag

Mindegy honnan másoltad, akkor úgy tűnik tényleg Samsung a hátlapi kamerád. :)
Szerintem értékelhetetlen a különbség. Anno sokáig ment a horror a Note4 topikjában ez miatt, persze ott is feleslegesen. Nekem volt mindkettő de egyikkel sem volt semmi gond, és különbség is csak elenyésző volt. A tesztek sem hoztak ki győztest. Nem kell vele foglalkozni.

(#13018) Akosh87


Akosh87
tag

Laikusként kérdem: ebből mi derül ki?

[ Szerkesztve ]

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#13019) leslien válasza Akosh87 (#13018) üzenetére


leslien
nagyúr

az h. isocell... nem kell aggódni mert nincs különbség...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#13020) Akosh87 válasza leslien (#13019) üzenetére


Akosh87
tag

Köszönöm!
Az aggodalom legapróbb nyoma sincs bennem... Hosszú évek rekordját döntögeti minden nálam töltött napjával az S7 Edge. 3 hónapja és 7 napja van meg, ez nálam kb egyenértékű a csodával... Mindezt tetézi, hogy még csak fontolóra sem vettem a cseréjét. Számomra ez az ideális telefon, és szerintem az is marad, az S8-ig legalábbis biztosan :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#13021) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni
Lett egy edge a családba.Elvileg a legújabb szoft van fent.
A tulaj a microsd kártyán titkosítást csinált ..(erről nem tudtam)
Ezután mivel a a vissza lépő gomb néha érzéketlen, 5-ből 1 szer nem reagál csak sokadik rá nyomásra vissza állítottam a telefont hátha megoldja.
Nos nem oldotta meg és mivel nem lett vissza dekódolva az sd vissza állítás előtt így most nem olvasható.
Küldödi lapok azt írják ez bukta
1.Valahogy még menthető az sdn lévő adat?
2.Vissza lépő gomb úgy néz ki nem javult ezzel mit lehet kezdeni?
Köszi

(#13022) Akosh87 válasza SonyNex7 (#13021) üzenetére


Akosh87
tag

Nekem alkalmazásválasztó gombon ment el a világítás S6 Edge Pluson, tehát reagált, csak nem világított. Komplett kijelzőcserével orvosolták. Persze azt is elcseszte a Telemax, mert az utánam következő tulaja írta, hogy befoltosodott pár héten belül és vihette vissza (mondjuk ez nem tartozik a feltett kérdésesre szánt válaszomhoz, csak megjegyeztem)

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#13023) Akidobos74 válasza leslien (#13005) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

:) Már majdnem írtam, hogy exif alapján ez a két kép ugyanaz. :)
Sokat fotózok DSLR-rel és MILC-cel is, egyforma képet még ugyanazzal a géppel sem lehet lőni. Még fix beállításokkal sem, mivel gyakorlatilag a fények állandóan változnak. Nem tudom mely módban lőtted, szerintem prof. módban kellett volna egyforma beállításokkal. Itt az egyik iso40, másik iso50, ezért már mások a záridők, mivel nem tökéletesen ugyanoda nézett a 2 kamera, ezért a fénymérés is más eredményt adott. Mindezek ellenére, szerintem tök egyforma a két kép minősége.
________________

Más.
20 napja birtoklom a készüléket és ma lett egy 7 és fél órás kijelző idő :o 1 nap, 5 órás üzemidővel, ekkor 17%-on volt az akksi. Egészen elképesztő. Bár anyám a klasszikus kék-fehér Nokia 3310-est használja és múltkor panaszkodott, hogy már nem olyan az akksi, mint régen, kellene venni egy újat, úgy lehet. Kérdem, mennyit bír? Aszondja, már csak olyan 4 napot.... :DDD

(#13024) heidrich válasza Akosh87 (#13020) üzenetére


heidrich
senior tag

én is nagyon sűrűn cserélgetem, de maradtam ennél, egyszerűen zseniális készülék. :) Előrendeltem márciusban majd 3 hónap után jött egy hülyeségem, hogy lecseréltem egy OnePlus 3-ra, de 1 hónapon belül jöttem vissza S7 Edge-re. (OP3 1 hetet bírt nálam) Note 7-be gondolkozom de az S Pen-t nem használnám ki szóval nekem nem éri azt a felárat.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#13025) Akosh87 válasza heidrich (#13024) üzenetére


Akosh87
tag

Az egyik az, hogy csak akkor éri meg, ha kihasználod, de akkor meg kompromisszumot kell hozni a méret miatt (nekem a Note túl nagy), meg ugye ott van az aksi. Nagyobb kijelző, gyengébb aksi... Nem tudom, hol van benne a logika... Mindegyik Note-ból volt nekem, amik eddig kaphatóak voltak, lehethogy a Note7 lesz az első, ami kimarad...

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#13026) Ákkk válasza SonyNex7 (#13021) üzenetére


Ákkk
addikt

A kártyán levő adatok elvesztek senki nem tudja visszállitani ha nincs esetleg egy ismerősöd aki szuper számítógépel dolgozik de egy komoly kódolás még annak is évekbe telhet .A vilanyszámla meg iszonyat sok lenne.
Amit tudsz csinálni a vissza gomb esetében ha van garancia és nincs root tehát a knox sem ugrott szervízbe küldöd.
Ha megjavítják veszel bele egy új sd kártyát.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#13027) Joe.36 válasza jose999 (#12991) üzenetére


Joe.36
addikt

Hát ez nem jó hír, mert a spigen tokok nagyon profi minőségűek, nekem SPIGEN SGP TOUGH ARMOR van, akkor a fóliájuk meg nem jó ezek szerint ?

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#13028) SonyNex7 válasza Ákkk (#13026) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Miért kell az új kártya?Nem elég leformázni?
Online lett véve a telefon a T-nél, így él a 14 napos elàllàs.
Érdemes javítani,mert nem szívesen javittatnék egy teljesen új telefont,meg tudják csinálni korrekten?
Szerintem álljunk el és vegyen majd egy újat.
Köszi

(#13029) Deck válasza SonyNex7 (#13028) üzenetére


Deck
titán

Ragaszkodj az új készülékhez. Viheted üzletbe is kapsz újat helyette.

PS5

(#13030) SonyNex7 válasza Deck (#13029) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Ha adnak egy újat akkor az lenne a legjobb, attól tartok szervizbe küldik mindjárt abba meg nem megyünk bele inkább elállási joggal fogunk élni.

[ Szerkesztve ]

(#13031) 600700 válasza Joe.36 (#13027) üzenetére


600700
senior tag

Az a Spigen folia nem rossz meretben , par embernek oldalt felvalt de ez nem jellemzo. DE koztudott , hogy nagyon konnyen karcolodik. Itt a forumon is tobben irtak mar ezt regebben is. De kulfoldi forumokon is ugyanez a velemeny.Az hogy ez az atlagon feluli karcolodas teged zavar e azt meg eldontod. Nekem pl 300 ft os kinai folia van nem karcolodik tokeletesen tapad. Igaz csak samsung tokkal jo .nincs a szeleken kivagva. Vagy mint masok irtak vagd le pl a gyari samsung folia sarkait.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG UN60JS7000 4K LED TV

(#13032) Deck válasza SonyNex7 (#13030) üzenetére


Deck
titán

Ragaszkodj hozzá és újat kapsz. Én is ugyanígy csináltam. Játszotta a fejét a csaj, szólt az üzletvezetőnek majd mondta, hogy nekem van igazam.

PS5

(#13033) SonyNex7 válasza Deck (#13032) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Felhívtuk a központot 1430 elvileg kicserélik.
Futunk egy kört Pécsre és remélem van készleten.
Majd megírom mire jutottunk.
T-s online készlet aktuális?
Két bolt van az egyikben nincs fekete.
Az aranyról és fehérről mi a véleményetek?

Amúgy nekem egy OnePlus 3-van de kell egy edge vagy az új note 7 nekem is.Miért?
Olyan brutális képeket csinál kevés fénynél hogy beszarás.Sehol nincs a 1+3 kevés fénynél, nekem meg ez sokat számít mert a lakás ebből a szempontból nem a legjobb. (9 hónapos fiamról sok képet csinálok)

[ Szerkesztve ]

(#13034) Richard válasza SonyNex7 (#13033) üzenetére


Richard
őstag

Én OnePlus 3-ról jöttem át S7 Edge-re. Rendszer sebességben és ujjlenyomat leolvasóban köröket ver az S7-re, de minden másban jobb a samsung.

(#13035) Deck válasza Richard (#13034) üzenetére


Deck
titán

Hogyne..

PS5

(#13037) Richard válasza Deck (#13035) üzenetére


Richard
őstag

Ezt kifejthetnéd bővebben?!

(#13038) SonyNex7 válasza Richard (#13034) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Annál a 10-15 appnál amit használunk nem igazán számít sebesség, nem vagyunk azok az emlebajos hardcore felhasználók,szinte értékelhetetlen a különbség, akik összevissza nyomkodjuk.Az ujjlenyomat is gyorsabb kb 0, 3s - el nem mérvadó.
De kijelző de főleg a kamera nagyon meggyőző beltérben.(nyilván kint is)
A többi csemegéről meg ne is beszéljünk
Bővíthetőség, vízállóság egyebek

Bodrik, Richard:titeket ez tényleg befolyásol?
Ennyire érzitek a különbséget?

[ Szerkesztve ]

(#13039) Richard válasza SonyNex7 (#13038) üzenetére


Richard
őstag

Ujjlenyomat leolvasónak nem csak a sebessége, de a pontossága illetve hatásfoka is sokkal jobb OP3-nál.

A rendszer sebességnél pedig a mikro lagokra gondolok. Néha nagyon idegesítő tud lenni. Ez leginkább programokon belül jön elő. (Chrome, stb..) OP3-on egy apró lag sem volt soha.

Tehát igen, észre ehető és nagyban befolyásolja a felhasználói élményt.

Mindezek ellenére sokkla jobb telefon az S7E

[ Szerkesztve ]

(#13041) t72killer válasza #45553408 (#13040) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Biztos én vagyok a régimódi, jobb szeretem fizikailag benyomni a gombot, ha akarok valamit a géptől, mint csak rátenni az ujjam:)) A tiszta tapi PC billentyűzettől is lehet frászt kapnék, bár lehet beszerzek egyet éjszakai gépezéshez, de vhogy kell az a "visszajelzés".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13043) t72killer válasza #45553408 (#13042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam mondjuk a QHD kijelző alapkövetelmény volt, lévén a VR-t is ki szerettem volna próbálni - sajna ez a csoda nem tartott 3napnál tovább, bár reménykedem, hogy a következő egész lépcsőfok (=5-6k kijelző és média) már ütni fog. Próbálni sajnos nem volt szerencsém vásár előtt egyiket sem, speckók és tesztek alapján nekem elég egyértelmű volt az s7e:

microSD slot (mivan, már a kínaiak is apple-t játszanak, hogy ezt kihagyják:Y??!!)
nagyobb akksi
vízálló
QHD

Ezek mind fontosak nekem, még egy kis ergonómiai kényelmetlenséget is elviselek akármelyikért, ha kell.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13044) TODI1111


TODI1111
addikt

Sziasztok. Használ valaki Chrome böngészőt? Egy-két napja ha bármelyik topikba benézek mindig feldobja a
"Az oldal mobilbaráttá alakítása". feliratot. Nem lehet ezt valahogy eltüntetni? Azt sem tudom hogyan jött elő.

(#13045) Risard válasza #45553408 (#13042) üzenetére


Risard
aktív tag

Ha a kijelző idő számít akkor miért adod lejjebb a note 7 tel?
Mert ahogy olvasom az hajszálnyival gyengébb mint az s7e, kb a note 4 szintjén van!
Anno imádtam a note 4 et de az s pent nem használtam ki! De az s7e t szerintem nagyon eltalálták most!
S valljuk be azért a prémium kategóriába minden márka jó telefont csinál hajszálnyi különbségekkel de tökéletes telefon sosem lesz mert olyan nincs!

(#13046) Joe.36 válasza Richard (#13039) üzenetére


Joe.36
addikt

Fura :F Nekem azonnal olvas az ujjlenyomat olvasó nagyon gyors és pontos. Rendszer is félelmetesen gyors, soha nincs semmi lag.
Ez eddig a legjobb telefonom minden téren.
Mindez nagyon pozitív módon befolyásolja a felhasználói élményt. :)
Gyári T-s rom.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#13048) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Ha ROM telepítésnél a PIT file mire kell? Ja , és ha vissza akarom rakni a gyári APB4-es Telenor-os ROM-ot, akkor azzoz melyik PTI file kell? Eddig akár hány ROMOT cseréltem, én eddig PIT-file-t nem tallóztam be az ODIN-ba, csak az AP, BL, CP és CSC filokat....

Rappi

(#13049) EnterR válasza SeatZola (#13048) üzenetére


EnterR
veterán

PIT nem kell a flasheléshez, hagyd ki.

PSN ID: marquuard

(#13050) jimmy1801


jimmy1801
tag

Sziasztok!
Még nem írtam ebbe a topikba, de régóta olvasom a hozzászólásokat. Én is S7 Edge tulaj vagyok május óta.
Rám tényleg igaz, hogy csak akkor írok ide ha, gond van a telefonnal. :)
Az utóbbi két-három hétben sajnos az én telefonomat is elérte a gyors merülési betegség.
Mivel hasonlót mint az enyém, senkinél nem olvastam, gondoltam megosztom.
Wifi, mobilnet, illetve a helymeghatározási módszer wifi-mobilnetre állítva, nálam mindig be van kapcsolva.
AOD éjféltől reggel ötig kikapcsolva. Úgy gondolom ezek olyan alap szolgáltatások, amiknek gond nélül kell működniük.
Este levettem töltőről, reggelre képes volt 25-30%-ot is merülni készenléti módban.
Repülő módban semmi ilyesmi probléma nem volt.
Ami fura volt, ha úton voltam valamerre, vagy nem tartózkodtam otthon, akkor sem jelentkezett a probléma.
Újraindítás, programok kilövése sem segített.
Aztán végül rájöttem, hogy ha a wifi be van kapcsolva, merül mint a fejsze. Mobilneten teljesen vállalható volt.
Persze ez fura volt, mert mindenhol azt olvastam, hogy wifin kevesebb a fogyasztás.
Végül, mivel már más nem jutott eszembe, a routerben "G only-ra" állítottam a wifit. Gondoltam inkább vesszen nagyobb sebesség. És ez segített!
9 óra alatt merült 8-9%-ot készenléti módban. Így teszteltem két napig, majd visszaállítottam a routert
auto módra és azóta is jó a telefon. Örülök, hogy sikerült így megoldanom, de persze az bosszantó,
hogy nem tudom mi volt a tényleges kiváltó ok.
Ja igen, gyári, legfrissebb Telenoros ROM van rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.