Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Anulu79 válasza no more (#40999) üzenetére


Anulu79
addikt

Sokan úgy csinálják, hogy kapcsolgatják ki-be a mobilnetet, szinkronizálás nincs vagy talán csak 1-2 dolog, energiatakarékos mód ami visszább vesz a teljesítményből ezáltal spórol a fogyasztáson. Csak sokan nem vallják be, hogy vannak trükközések. :) Én is ismerek ilyet de nem akarok személyeskedni mert nincs értelme. :) Estig szerintem mindenkinek kibírja amíg haza ér és töltheti a készüléket ez a lényeg. :)

(#41002) enginev3.0 válasza Anulu79 (#41001) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na nálam ilyen nincs
Én azért vettem hogy használjam
Meg itt fekszik a külső akku a táskában

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41003) no more válasza Anulu79 (#41001) üzenetére


no more
addikt

Durva, hogy az új verziók így leamortizálják a telefont... Néztem, megjelenéskor 8-10 óra SOT-ok voltak. Reméljük az Oreo javít majd a jelenlegi helyzeten.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41004) gerner1 válasza no more (#41003) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nálam az elején sem volt annyi (2016. ápr.). Már akkor is, átlag ~5,5 - 6ó közt volt. Ez nem változott, most is nagyjából így alakul. Ez az átlag egyébként, a legtöbb helyen is ilyesmi eredményekről számolnak be a user -ek, nagy számban. Persze, volt nekem is max ~1-2 kivételes nap, amikor több sikerült, de azokra az alkalmakra én sem "alapozok" . Én nem gondolom, hogy az Oreo érdemben változtatni fog, az üzemidőn.

[ Szerkesztve ]

(#41005) gerner1


gerner1
Topikgazda

BTU -ra érkezett frissítés, OTA -n.

(#41006) Jack Oneill válasza Anulu79 (#41001) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Majdnem folyamatos netem van. Ez munkahelyen es otthon wifi es amugy 4g. Szinkron megy. Facebook, messenger chrome massziv hasznalat. Es en nem titkolom, kozepes energiatakarekos mod, de testreszabva, vagyis van hatterfolyamat. Igy is hiperszuper gyors es megvan az 5-6 ora kijelzoido lazan, 2 nap aktiv hasznalattal.

(#41007) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Alaplap csere (fődarab) esetén újraindul a 2 év garancia?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41008) glacious válasza enginev3.0 (#41007) üzenetére


glacious
addikt

Első évben igen, második évben nem, mert a jótállásra vonatkozik a +1 év.

[ Szerkesztve ]

(#41009) NandorHUN válasza enginev3.0 (#41007) üzenetére


NandorHUN
addikt

Csak kíváncsiságból, magától szállt el az alap?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41010) enginev3.0 válasza NandorHUN (#41009) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, sokszor újraindult, cserélték

Volt hogy egy percen belül négyszer

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41011) alcapone386


alcapone386
őstag

Már mondogatom egy ideje, de végre leírták :)
s7 jobb mint iphone 8 .... :)

[ Szerkesztve ]

(#41012) SteveJobs válasza alcapone386 (#41011) üzenetére


SteveJobs
őstag

:Y

(#41013) kisnokia


kisnokia
aktív tag

Ha valaki szívesen nyomkodná kevesebbet "kedvenc" Home gombunkat:
-A "Multi-action Home Button" appal virtuális gombot lehet a képernyő aljára telepíteni, ami még programozható is az ingyenesben is. Hozzárendelhető pld. a Home, vagy az értesítési sáv lenyitása funkció.
-A Screen Off appal ikonérintéssel lehet a telót lezárni.

(#41014) Raul227 válasza no more (#40984) üzenetére


Raul227
aktív tag

Hol találom ezt az opciót? Nekem alak javítása van

(#41015) Csocsesz75 válasza kisnokia (#41013) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Screen Off appnál pontosan melyikre gondolsz ? Van több is.

(#41016) no more válasza Raul227 (#41014) üzenetére


no more
addikt

Alatta hat menüponttal.

(#41011) alcapone386: Nem véletlen kapja a Samsung S6 óta az Év Telefonja Díjat! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41017) kisnokia válasza Csocsesz75 (#41015) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Az enyémen a "Screen Off and Lock (by Katecca)" van telepítve.
(A Double Tap To Lock a felélesztésre viszont nem vált be.)

(#41018) glacious válasza alcapone386 (#41011) üzenetére


glacious
addikt

Nyers erőben sehol sincsenek az iphonehoz képest. De a felhasználói élmény nem az, hogy 4k videót renderel az ember állandó jelleggel.

(#41019) Jack Oneill válasza alcapone386 (#41011) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez igen.

(#41020) *Mukeey* válasza no more (#40999) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ezt én sem értettem soha!Nekem az elején volt max 5 óra sot-om,ez most szépen lement max 4re.Inkább 3.5 a reális.
Viszont nálam minden be van kapcsolva,fényerő kb 40-50%,nincs a teljesítmény se korlátozva.Elvégre okostelóm van,szeretem kihasználni azt,amire tervezték.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#41021) Raul227 válasza no more (#41016) üzenetére


Raul227
aktív tag

Köszi, nem vettem észre, mert inaktív, de be se tudom kapcsolni.

(#41022) Anulu79


Anulu79
addikt

(#41002) enginev3.0
Én is használom és nem spórolok semmin a készüléken. Nem azért adtam ki ennyit érte, hogy ne használjam ki.

(#41003) no more
Valahogy rá kell venni a vásárlókat, hogy újabb és drágább készülékeket vegyenek. Sajnos ez borítékolható, hogy a frissítések szép lassan lehúzzák a telefont.

(#41023) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Valaki tudna adni nekem emberi sebességgel letölthető linket a BTU-s G935FXXU1APAW romhoz? Sammobile-nál szerver karbantartás pont mától, samsung-firmware.org-ról 5 órán keresztül jött le a semmi (hibás zip fájl).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41024) no more válasza *Mukeey* (#41020) üzenetére


no more
addikt

Én automata fényerő és max teljesítmény mód.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41025) dragon1993 válasza *Ropi* (#41023) üzenetére


dragon1993
őstag

Google ezt találta [link]

(#41026) *Ropi* válasza dragon1993 (#41025) üzenetére


*Ropi*
félisten

Zseniális, köszönöm! :R

Eszerint neked jobb barátod a Google mint nekem. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41027) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ez a noled nevű cucc szerintem nagyon pofás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41028) sgery


sgery
őstag

Van esetleg bárkinek valami sejtése arról, mi lehet a gondom a következővel kapcsolatban?

Van nékem egy Polk audio gaming n1 BT-os soundbarom. Erre sokszor csatlakozok telefonnan zenehallgatás végett.
Pár hónapja vettem meg, de kb 3-4 hete kezdődőtt azon problémám, hogy teljesen szaggat a zene átvitele a készülékről a hifire. BT kikapcs, spotify újraindít - utána max 1 percig teljesen jól szól és megint szétesik. Telefon újraindít, jó esetben ekkor is 1 percig jó és megint szétesik. Értem ezalatt, hogy véletlenszerű szaggatással szól, de többet van csöndben mint hogy szólna. Sima zenelejátszóval is, youtubbal is szóval nem a lejátszó oldalon van a gond.
Ha htc honor 7-essel csatlakozok a soundbarra akkor hiba nélkül szól.
Tehát valahol az S7E-nél lesz a probléma, de fogalmam sincs hol és hogyan keressem meg. Arra sem emlékszem, hogy ez egy gyári frissítés után jött volna létre - programokat is ritkán teszek fel, esetleg valamelyik befrissített és gondot csinál?
Plusz csavar: van itthon egy Logitech BT vevőegység is, na azon hibátlanul szól a zene, sőt a kocsiban lévő BT-os hifiről is (mondjuk az spotify-ból húzza át a zenét és a fejegységben konvertálja át, tehát nem úgy küldi a zenét mint a Polk-ra). Lehet ezek újabb BT szabványon kommunikálnak és ezért megy ezeken jobban, nem tudom.
Ötletek?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#41029) seefried


seefried
tag

Sziasztok!
Ki milyen launchert használ? Melyik a legjobb?
Köszi

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

(#41030) Parallaxis válasza alcapone386 (#41011) üzenetére


Parallaxis
addikt

Már mondogatom egy ideje, de végre leírták :)
s7 jobb mint iphone 8 .... :)

Na ja, viszont ugyanezen ragsor szerint a Note 8 még az iPhone 8-nál is gyengébb.

Ha eltekintünk az Apple termékeitől, akkor is vicces rangsort ad, hogy az S7/S7 Edge páros erősebb készülék, mint az S8/S8 Plus és Note 8.
Tényleg teljesen hihető :D
(Egyébként főleg az aksi kapacitás/üzemidők/készenléti idők miatt jöttek ki ezek a pontszámok, nem a valós teljesítmény alapján, mert ott az iPhone 8 nagyjából állva hagyja a teljes mezőnyt.)

(#41031) kisnokia


kisnokia
aktív tag

Elvileg kizárható, hogy az általános merülési problémák hátterében az állna, hogy a gyorstöltés hosszú távon rosszat tenne az aksinak?
Újabban vett telóknál is tapasztalható a gyorsabb merülés?

(#41032) kisnokia válasza enginev3.0 (#41027) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Korábbi telómon nem volt értesítési LED, ezért használtam; szerettem; viszont itt egy kicsit bunyóznak az Always On-nal....

(#41033) no more válasza Parallaxis (#41030) üzenetére


no more
addikt

De az iPhone valós teljesítményét sosem tudod kihasználni. Játékoknál maximum, illetve, ha telefonon konvertálsz filmet. ;] Alap appokat, főleg gyári appokat az Androidos telefonok gyorsabban indítanak el, hiába 5x erősebb hardveresen a szifon (mert az).

iPhone 8 vs Note 8 speedtest

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41034) alcapone386 válasza Parallaxis (#41030) üzenetére


alcapone386
őstag

Ez igaz. De ár érték arányban totál verhetetlen s7. 1 év alatt nem fejlődik egyik készülék sem annyit jelenleg, hogy 100+ eFt al többet érjen. Akkuban ugyebár a tűzesetek miatt spóroltak idén. Szintetikus tesztekkel sohasem foglalkoztam, a reakciók gyorsasága a fontos illetve a kamera (nekem). Ebben s7e simán megállja a helyét. IPhone prociban lehet, hogy jó, de nagyban azért kell sokat fizetni érte mert státusz szimbólum. Az előnye még, hogy pár telefonra írják az IOS-t, addig androidnál kismillió meg 1 re és utánna próbálják optimalizálni. (Kisebb nagyobb sikerrel)

[ Szerkesztve ]

(#41035) enginev3.0 válasza kisnokia (#41032) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem gyári always nincs bekapcsolva

Olyan finomság azért lehetne benne, hogy rámegyek egy ikonra akkor előjön az értesítés, hogy mit tartalmaz, jól nézne ki

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41036) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok.
egyszer csak nem mukodik a home es a power gomb. semmire nem regalnak. az ujlenyomatolvaso megy, de nyomasra egyik sem regal. ujrainditas utan sem.
hasonlo valakinek? :(

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#41037) badmad válasza *Ropi* (#41026) üzenetére


badmad
senior tag

Szia...ezt használd minden gondod megoldodik![link] :)

(#41038) no more


no more
addikt

Vajon az Oreonál engedélyezi a Samu az érintésalapú ujjlenyomat-olvasós feloldást? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41039) dragon1993 válasza alcapone386 (#41034) üzenetére


dragon1993
őstag

Az S8 165k újonnan egy használt S7 Edge használtan patika állapotban 1 év garival 85-95K. Szerintem olyan eszeveszetten nincs jó átértékben.

(#41040) alcapone386 válasza dragon1993 (#41039) üzenetére


alcapone386
őstag

Nezőpont kérdése. Nekem az irisz szkenner nem ér 70eFt ot. Illetve hátsó ujjlenyomat szenzor számomra felejtős.

(#41041) Parallaxis válasza no more (#41033) üzenetére


Parallaxis
addikt

Játékoknál maximum, illetve, ha telefonon konvertálsz filmet.

A smartphone-os felhasználók leginkább játszanak, neteznek és fotóznak/videóznak a készülékeikkel. Ha a játékok és fotós megoldások gyorsabbak, akkor már a felhasználók zöménél előnyt élveznek :)

Alap appokat, főleg gyári appokat az Androidos telefonok gyorsabban indítanak el

Vagy esetleg kétszer lassabban :)

[link]

Ezeknek a videóknak egyébként nincs értelme, mert az Androidos és iOS-es alkalmazások nem azonosak, más kód, más tudás, még azonos név és verziószám esetén is vannak tudásbeli/funkcióbeli eltérések.

Egyébként meg a nagyobb teljesítménynek valóban nem most van értelme, hanem majd 2-3 év múlva, mikor az Androidos készülék már bőven lassú és kifutott termék lesz minden szoftveres támogatás nélkül, míg az ugyanannyi idős iPhone még bőven kap támogatást és használható sebességű lesz. (Egy iPhone 5s több mint 4 éves konstrukció, de még mindig kellemesen használható eszköz a legfrissebb iOS-el is, ami mondjuk egy vele egyidős S4-ről nem mondható el.)

(#41042) Parallaxis válasza alcapone386 (#41034) üzenetére


Parallaxis
addikt

ár érték arányban totál verhetetlen s7

Ezt nem vitatom :)

mert státusz szimbólum

Külföldön ugyanolyan átlag készülék, mint bármelyik másik flagship. Árban sincs sok eltérés (főleg szolgáltatói konstrukcióknál). A hazai hozzáállás meg nem mérvadó, nem mi vagyunk a célpiac és a legtöbb márkának van hazai elvakult tábora, akik az adott márkára/termékre státusszimbólumként tekintenek (ez nem Apple jelenség).

Az előnye még, hogy pár telefonra írják az IOS-t, addig androidnál kismillió meg 1 re és utánna próbálják optimalizálni. (Kisebb nagyobb sikerrel)

Meg előnyük még a 4-5 éves támogatási periódus is.

[ Szerkesztve ]

(#41043) dragon1993 válasza alcapone386 (#41040) üzenetére


dragon1993
őstag

Az új / használt az SW támogatás a jobb hálózati támogatás is ott van ám.

(#41044) *Ropi* válasza badmad (#41037) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm, közben megoldódott. :) Viszont akkor már kérdezek: ehhez hol lehet megtalálni a három, egymáshoz passzoló kódsort? Mert ahogy észrevettem hiába próbálkozom, ha nemlétezőt ütök be.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41045) kisnokia


kisnokia
aktív tag

Idegesít, hogy egy naptári emlékeztető 1 óráig percenként kolompol. Az alapértelmezett értesítési beállításokban alig lehet valamit beállítani, valahol nincs eldugva beállítási lehetőség erre?

(#41046) kisnokia válasza Parallaxis (#41041) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Nagyon összeszedett és értelmes véleményeket írsz!
(Egyébként a Mate 10 kapcsán a Hüvely pontosan a sebesség hosszútávú megmaradását emelte ki pozitívumként....)

(#41047) no more válasza Parallaxis (#41041) üzenetére


no more
addikt

A smartphone-os felhasználók leginkább játszanak, neteznek és fotóznak/videóznak a készülékeikkel.

Itt a lényeg. Játékokon kívül mindenben gyorsabbak az Androidos telefonok.

Egy iPhone 5s több mint 4 éves konstrukció, de még mindig kellemesen használható eszköz

Mármint az kellemes, hogy szaggat össze-vissza és 6 másodperc, amíg betölti a tárcsázót? :D Főnököm 6S-e már most 3 másodpercig tölti a Messengert, míg nekem animáció alatt megnyílik. Nem is beszélve a rángatózásokról, amiket a 6S csinál. Az iPhone 1 évig használható készülék, utána teljesen szétlassítják.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41048) Parallaxis válasza no more (#41047) üzenetére


Parallaxis
addikt

Játékokon kívül mindenben gyorsabbak az Androidos telefonok.

Kolléga azért is írta a videókonverziót, mert abban közel 4x gyorsabb volt, mint a Note 8, szóval nem csak játékoknál, hanem mindenhol, ahol számít a számítási kapacitás (képfeldolgozás, konvertálások stb.).

Egyébként a fájlműveletekben is lényegesen gyorsabb (egyszerűen gyorsabb flash memória kerül beléjük) és nincs SD kártyás lehetőség, ami visszafoghatná.

Mármint az kellemes, hogy szaggat össze-vissza és 6 másodperc, amíg betölti a tárcsázót?

Haverom 5S-e gyorsabbnak tűnik használatban, mint az S7 Edge-m (ha nincs a memóriában, akkor a tárcsázó itt is 3-4 másodperc, de egy Gmail, ha még frissít is megnyitáskor akkor akár 5-6 másodperc is lehet).

Az Edge-m képes eszméletlenül belassulni és ehhez nem kell más, csak az, hogy hosszabb ideig ne használjam, vagy 10-20 percre megszakadjon a kapcsolata a Gear S2-vel. Ilyenkor tényleg van, hogy a Home gomb megnyomása után 4-5 másodperc eltelik, mire megjelenik a kép és jó pár percig mindenre iszonyúan lassan reagál. Persze idővel magához tér, de addig van, hogy legszívesebben földhöz verném :)
Persze tudom, hogy miért van ez így (hosszabb idő után mindent lerak aludni és idő mire ezeket újra aktiválja, meg az óra dolgait próbálja frissítgetni és nem tudja), de ettől még zavaró a dolog.

Egyébként a cégünknél elég sok iPhone és Samsung flagship van kézben és biza nem az iPhone tulajok panaszkodnak a belassuló készülékekre. De ez már nem ebbe a topicba tartozik.

(#41049) Parallaxis válasza kisnokia (#41046) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egyébként a Mate 10 kapcsán a Hüvely pontosan a sebesség hosszútávú megmaradását emelte ki pozitívumként....

Ha jól emlékszem ott szoftveres és hardveres megvalósítás adja ezt.

(#41050) seefried


seefried
tag

Sziasztok!
High contrast témákat honnan lehet letölteni?
Köszi

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.