Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Jano_023


Jano_023
őstag

Van esetleg olyan aki követi az S7 topickot? Náluk is ez akkora para?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#3452) SütiGTi válasza savoo (#3440) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Kerdezhetek meg annyit hogy melyik regi verzioszam volt ez? :-)

(#3453) petrson válasza MartOOn (#3450) üzenetére


petrson
senior tag

Ok. Szerintem vidd vissza.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#3454) SütiGTi válasza SütiGTi (#3452) üzenetére


SütiGTi
senior tag

[link]

Ezzel megy most frankon :-)

(#3455) MartOOn válasza petrson (#3453) üzenetére


MartOOn
addikt

Hidd el amint van info arról hogy samu elismerte/észrevette es javitotta már megyek is vissza az uzletbe csereltetni rev2-re. Feltetelezve a legjobbat, hogy javítani fogjak. Ha nem akkor csere lesz másra. Amint lesz értelmes alternativa. Fenykepezot is most cserelek szoval az most lefoglal de amúgy szoktam es szeretek is mobillal fotozni. Más mint profi cuccal. Van benne kihivas :) és nem vagyok egyedul, topik is van ra nem is egy. Es hiddcel amikor mondjuk minimalt akarsz fotozni ahol szogletes a téma es az a lenyeg h az is maradjon akkor zavaró tud lenni. Meg mondjuk ne fejlodjunk már visszafelé...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#3456) petrson válasza MartOOn (#3455) üzenetére


petrson
senior tag

Értem az érveidet, ha a Samsung elismeri, én is így teszek.
De erre elég kevés az esély. Ha esetleg azt ajánlják csak fel, hogy moduláris csere lesz az viszont nem érdekel, nem szívesen használnék egy már szétszedett és újra összerakott telefont. Engem egyelőre nem izgat a téma annyira, mert nem érzem olyan szembetűnő hibának, ez persze személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#3457) a8l válasza petrson (#3448) üzenetére


a8l
aktív tag

Bármilyen témánál látszik ahol valami egyenes van a kép azon részén.
Ezt javítani kell mert ez nagyon feltűnő ennyiért.(de még 50e-ért is). Szerintem lesz rá javított kamera modul, gondolom csak megvettek egy selejt szériát, jó lesz az nekünk alapon. Figyeld meg max pár hónap és nem lesz többé ennyire torz kamera az s7-ekben.

(#3458) nuri válasza Jano_023 (#3451) üzenetére


nuri
aktív tag

Ott nincs szó róla.
Nekem S7 van és inkább párnatorzítást veszek észre rajta ha csempefotózó hobbimnak hódolok.
XDA-n hordótorzítást túlkompenzáló algoritmusra tippelnek.

[ Szerkesztve ]

(#3459) a8l válasza nuri (#3458) üzenetére


a8l
aktív tag

Csak a kép közepén van kör alakban a durva párnatorzítás. A kép szélén van egy kis hordó de az minden mobilnál van meg sok fényképezőnél is, teljesen normális. Érdekes hogy az s6 -nak is van ugyanez de sokkal kisebb nem túl zavaró mértékben.
Hol van az xda-n az ezzel folgalkozó topik?

(#3460) petrson válasza a8l (#3459) üzenetére


petrson
senior tag

Én azt hittem eddig, hogy a kép szélével foglalkoztok... ok, lehet nem követtem túl alaposan a témát, amúgy igen a sima S7 topicban nincs nagyon porondon a téma, mondjuk nem is túl pörgős még annyira mint az edge.

Az én fotómon egyébként közepén szerintem nem mélyedés van, simán csak a vaku miatt ilyen.

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#3461) a8l válasza petrson (#3460) üzenetére


a8l
aktív tag

Nézd meg újra alaposan csinálj egy képet a teszt kedvéért, egy rácsos papírról mondjuk.
A kép középső részén mintha mélyedés lenne kör alakban.
Látom már a képed, vaku nélkül csináld és legyen nagyobb rácsköz azon jobban látni, vagy vonalas lap is jó(gyerek "szamárvezető" lap pl), a tieden is látszik hogy görbék a vonalak.
De ha belenézel a keresőbe és vmi egyenes tárgyat nézel vele pl a monitor szélét ahogy mozgatod fel le a telefont lassan látni fogod hogy meggörbül ami egyenes. A kép felső és alsó negyedénél a legerősebb a görbület.
Itt van pl ez, ne mondd hogy ez normális:

Ugyanez egy ősöerg note2-vel:

Bár ez sem tökéletes de nincs ennyire erős torzulás.

[ Szerkesztve ]

(#3462) kdennis válasza SütiGTi (#3454) üzenetére


kdennis
aktív tag

Teljesen tökéletes a kép, semmi probléma nincs ezzel!

(#3463) zümzümm


zümzümm
senior tag

Nekem van egy egészen tudományos elméletem a párnahatás/hordohatással kapcsolatban:
Az S7 hardverja annyira erősre sikeredett(100ezer+ antutu érték), hogy a fényképezés pillanatában, olyan erős gravitációs mezőt hoz létre közvetlenül a fényképezett témánál, ami egyszerűen meggörbíti a teret.
Ezért, magát az elkészített fotot, nem is nevezhetjük egyszerűen "torz"-nak, mert hiszen a kamera, csak a felvétel pillanatában létrejött görbült tér által okozta anomáliát rögzíti.

Egyébként ez nem kifigurázás. Ez csak az én határtalan fantáziám agyszüleménye. Mert egyébként mélységesen együtt érzek azokkal, akiket bosszant ez a hordóhatás dolog. Én is a plafonon lennék tőle.

[ Szerkesztve ]

(#3464) Bossi


Bossi
őstag

Vácon laksz vagy csak erre jártál?

(#3465) pepetech


pepetech
őstag

na sziasztok! Most léptünk a klubba a feleségemmel együtt. tegnap vásároltunk egy arany és egy fekete s7 edgét :). és rögtön szeretnék belecsöppenni a közepébe. szerintem a kamerája nagyon is szép és jó képeket fotóz. nem értem mibez a szörszállhasogatás hogy torzít... gyerekek milyen életszerü helyzet az amikor csempét fototozol közelről? én építőiparban dolgozom előfordul hogy fotóznom kell a burkolást de vagy nagyon közelről vagy úgy hogy legyen benne a szoba. mind 2 esetben ugy készül a fotó hogy nemszámít a torzulás mert. ez már tényleg szörszálhasogatás... arra kiváncsi lennék, hogy a halszem lencséröl hallotattok e :). mert ha nem akkor azokat is vinnétek vissza mert torz? :D

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3466) D4ni válasza pepetech (#3465) üzenetére


D4ni
őstag

Áh, szerintem vigyétek vissza :DD
Engem is hidegen hagy ez a torzítás. Ha valaki ilyen frissen vesz telefont, az számítson rá hogy lesznek furcsaságok akár elismeri a Samsung akár nem. Én pont a nagy kamera váltás miatt gondoltam hogy itt lesznek még furcsaságok, főleg inkább a fókusz terén de majdnem bejött..

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#3467) leslien válasza Bossi (#3421) üzenetére


leslien
nagyúr

nem szaroztam ment a kukába.. most ez van rajta fólia nélkül... aszem tavaly plag kollégának volt h cserélték a tok miatt lett karcos az s6 edge..egyelőre nincs probléma és ha lesz normális fólia akkor majd teszek rá...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3468) Lala6


Lala6
őstag

Na megjött nekem is a csodálatos S7 edge, kicsit kalandos volt az utazása, mert az előrendelésemre 2 hétig vártam, aztán törölték. Most rendeltem egyet VR nélkül, ezt meg tegnap a futárszolgálat keverte el...de végül át tudtam venni.
Vegyesek az érzéseim. Az tény, hogy nagyon szép és gyors telefon, de nekem sajnos nagy a kijelző, nem nagyon tudom egy kézzel kezelni. LG G2-ről váltottam, így még szokatlan az edge nekem, nagyon sokszor hozzáérek oldalról dolgokhoz, vagy lapozás közben elindul 1-1 nem kívánt alkalmazás, remélem megszokom, mert, ha nem akkor szomorú búcsút veszünk egymástól.
A kamera isocell mindkettő, és kockás füzetet, vagy radiátort még nem fotóztam vele :DD
Nem sokat fotóztam még vele, de nagyon gyönyörű képeket készít.

ui: Majdnem nem vettem át, mert a doboz zárócímkéje fel volt bontva, előfordulhat ilyen szolgáltatós telefonoknál? Óvatosan nyitottam, ki, de semmi arra utaló jelet nem találtam, hogy használt lett volna. Egy matrica volt benne + ban, amiből az egyik hiányzott.

(#3469) vadászcsiga válasza pepetech (#3465) üzenetére


vadászcsiga
félisten

milyen életszerü helyzet az amikor csempét fototozol közelről?
Minimáál. Nem olvastad? :D

Lala6
Én is G2-ről váltottam. Egy nap után még ne temesd el, nálam kedd óta van, ugyanezt éreztem másnap mint te, de azóta javult. Megfogni még mindig kalandos, kit hívok fel véletlenül, stb., de már sokkal jobb. Ha megérkezik a tok, szerintem ez még javulni is fog.

[ Szerkesztve ]

(#3470) Bossi válasza petrson (#3448) üzenetére


Bossi
őstag

ost itt egy kép ami nem 20cm-ről készült a bal oldali és jobb oldali függőleges polcrész a TV mellett, egyenes a képen?
Szerintem nem a valóságban hidd el, hogy igen...de nem akarom tovább nyomatni a témát engem erősen bosszant ennyi.

(#3471) MartOOn


MartOOn
addikt

A fakkert nem vesztek egy sz@jbaqrt 5 éves telefont?!?
Szerintetek azt nem unalmas olvasni h titeket nem zavar a torzítás mértéke? Es mindenki egy szorszalhasogato hulye akit igen?!? Leirtatok mar parszor. Semmi gond. De ugye nem baj ha valakit negyed millio forintert - es abban a tudatban h lehet ezt jobban is csinalni- ez zavar. Nem tudnám eldonteni, komolyan nem h a csempefotozason butasagbol vagy szimplan gyokersegbol nem tudunk tullepni... Sztem nem mi vagyunk a szuk keresztmetszet.
Ha valakit nem zavar (mert xarik ra vagy mert annyira kancsal) annak szívből örülök de a telo sajat topikjaban mi ezt szetetnenk megbeszelni. Már ha megengeditek...

Vadászcsiga : nem mindenki a xaro kutyáját vagy az eppen biliző babajat fotozza csak... ;)

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#3472) D4ni válasza MartOOn (#3471) üzenetére


D4ni
őstag

Már 1 hete megy a szenvedésetek. Ennyi idő alatt bőven eltudtátok volna vinni csoportosan a samsunghoz a telefonokat, hogy srácok szar a kamera, ehelyett még mindig megy a rizsa. Aztán jön a szöveg, hogy vártok csak vártok. Mire?? Arra hogy ne történjen semmi, hogy sw vagy hw cserével okés legyen? Az lenne még szép ha 1 hónapig még posztolgatnátok a fostalicska vonalas képeket. Vigyétek vissza, ennyi!

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#3473) MartOOn válasza D4ni (#3472) üzenetére


MartOOn
addikt

Van par megoldás a problematokra. 1., tovabb gorgetsz mint minden normális tag. 2., befizetsz a premium tagsagra es még engem is le tudsz tiltani/rejteni. Na? Es még csak el se kell mennetek sehova...

Meseld mar el légyszíves h mit ernenk el azzal ha most vinnenk vissza a telót? Na? Hallgatlak. En reportaltam az uzlet felé ahol vettem, masok is megtettek samsung felé. Itt a topikjaban meg beszelunk errol es kb minden nap jon egy uj valaki aki posztol egy kepet amin latszik es nyilatkozik h őt zavarja vagy sem. Szted mi posztolunk minden nap csempes képet? Nem. De megertjuk. Sot egyetertunk vele h ez hiba. Nem a jelenléte hanem a mértéke. Ha titeket ez zavar akkor irany a szabadlevego... En reszemrol befejeztem. Akit zavar hát pont le... Ez a megfelelő forum ahol errol IS beszelhetunk.
Kovetkezokben hivatalos útra terelem a flame keltest. Nekunk problema, nektek nem. Megertettuk. Ez egy szakmai forum aminek pont ez a celja. Értsétek meg. Pont.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#3474) Hikvision válasza a8l (#3461) üzenetére


Hikvision
senior tag

Örülj neki, fasza "curved" monitorod lett, más ezért fizet pénzt ;]
Akinek meg burkoló a szakmája és mindennapos a csempefényképezés, az szépen vigye vissza oda ahonnan vette, és fotózgasson mással csempéket, meg füzeteket, meg bármi mást, csak bele tudjon kötni. Az előző i6s plust pont ezért adtam el mert random 30 másodperc volt a kamera megnyitása és az élő kép közötti különbség, a második csere telefonnál is, istyle-ba mondták hogy ez ilyen ez van, ennyit tud, majd egyszer javítják talán, és azért az kicsit bosszantóbb volt, hogy nem lehetett elkapni a pillanatot egy 270-ezres telefonnal, pont leszartam volna a csempéket a kép közepén, csak működjön elsőre. Akinek nem tetszik, az vigyen be egy kockás füzetet, meg egy darab leburkolt demo falat a samsungnak és mutogassa a kínját, de ez itt már rohadtul unalmas, vagy alakítsatok egy csempefotózós csoportot, és akkor ott kisírhatjátok 0-24-be egymás görbe csempéit. ;]

20 éve a PH-n.

(#3475) voncci válasza Hikvision (#3474) üzenetére


voncci
aktív tag

+1

(#3476) spawn21


spawn21
veterán

Nektek nem szokott olyan lenni, hogy nem tudok hívást kezdeményezni?
Nem csöng semmit, csak nem enged hívni . Csak repülő üzemmód ki-be kapcs segít . Majdnem minden nap egyszer előfordul

iPhone 13p

(#3477) spanglee001 válasza spawn21 (#3476) üzenetére


spanglee001
addikt

nem volt még ilyen, nem is hallottam volna hogy másnál lett volna ilyen. ott valami szoftver akadhat, de akár hardwer baj is lehet.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#3478) lukoz


lukoz
aktív tag

Ilyet próbált már valaki?
BodyGuardz
[link]

Nem olcsó

[ Szerkesztve ]

(#3479) janaman01


janaman01
addikt

Nekem csak note 3 van, de rohadtul idegesitene ez a kamera dolog , és igazat adok a forumtársnak...minél többen jelezzétek a samsung felé hogy valami nagyon nem frankó.....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#3480) haspok07


haspok07
tag

[link]

Ha fotózásra nem is jó azért mosógépben kimoshatod.

[ Szerkesztve ]

(#3481) petrson válasza spawn21 (#3476) üzenetére


petrson
senior tag

De, volt ilyen többeknek is. Nekem is, de csak az első pár napban egyszer.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#3482) haspok07 válasza haspok07 (#3480) üzenetére


haspok07
tag

(#3483) wong kok wah válasza spawn21 (#3476) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nálam is volt már ilyen. Más is irta, hogy neki is...

(#3484) spawn21 válasza petrson (#3481) üzenetére


spawn21
veterán

Nagyon bosszantó. Most például nem hajlandó látni a Gear-t.

iPhone 13p

(#3485) DrJaka válasza Bossi (#3470) üzenetére


DrJaka
aktív tag

Ha fogalmazhatok úgy, engem nem zavar a dolog, megjelenés napjától megvan a telefon, egy képemen sem látom a torzítást. VISZONT maga a tudat bosszant (bekerült a bogár a fülembe) hogy ilyen probléma van a telóval. Ha egy negyed millás prémium eszköznél számítanom kéne rá, hogy nem lesz tökéletes, akkor komoly gondok vannak a hozzáállásommal.
Ui.: Azért mert nem sikerült jó összerakni a polcot, még nem kéne fikázni a telefont :DDD

Huawei Mate 20 prO

(#3487) Vincent-Vega válasza MartOOn (#3213) üzenetére


Vincent-Vega
tag

Még mindig nem tudom,a kamu heart rate szenzort hogy értetted. Miért lenne kamu?

(#3488) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Oneplus Oneról váltok(4napja),de egyelőre nem a rajongás szó ami eszembe jut a vasról.Sokkal nem gyorsabb,nem tette fel az OPO-ra letöltött kb 300 appot magától a play,de a két legjobban zavaró dolog számomra az,hogy az edge miatt összevissza irkál,navigál a honlapokon és az,hogy borzalmas csúszós,játszani,nyomkodni hosszabb ideig életveszélyes.Olyan tokot tudna vki ajánlani aminek a hátulja nagyobb fogásbiztonságot nyújt?

(#3489) tyborg007


tyborg007
csendes tag

Hogy tudom megnèzni hogy melyik kamera van a telòba? :)

[ Szerkesztve ]

(#3490) MartOOn válasza Vincent-Vega (#3487) üzenetére


MartOOn
addikt

mert az eletemet nem biznam ra. rendszeresen hasznalok ilyen kutyuket es a bal csuklomon a moto360 is mast mutat mint az s7 szenzorara helyezett ujjam meg kozben a profi fittness gep meg egy harmadikat. inkabb hiszek annak, bar nem nagy az elteres de akkor is ez inkabb csak becsles. pl a fittness gep mutat futas kozben 140-et a moto 125-ot a telo meg 120 korul. altalaban alá lő. ezert irtam hogy kamu, bar lehet erosen fogalmaztam.inkabb saccolonak hivnam. ;)

Axe-Miskolc: kb barmelyik spigen. nekem rugged armor van fent es azota nincs teves erzekelesem vagy olyan h nem erzekel a telo mert veletlenul a tenyeremmel lefogom a szelet.

tyborg007: AIDA64 app azon belul eszkozok ha jol emlekszem.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#3491) vadászcsiga válasza Axe Miskolc (#3488) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem tudtad hogy görbített a kijelző?

(#3492) Axe Miskolc válasza vadászcsiga (#3491) üzenetére


Axe Miskolc
tag

:)
Persze,hogy tudtam.
Arra nem gondoltam,és a boltban néhány perc alatt ki sem jött,hogy használat közben milyen problémák lehetnek.

(#3493) spawn21 válasza Axe Miskolc (#3492) üzenetére


spawn21
veterán

Ez bizony ilyen. Sokszor bele bele nyúlok dolgokba én is :DDD

iPhone 13p

(#3494) vadászcsiga válasza Axe Miskolc (#3492) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én előtte többször 1-1 órát nyomogattam az akkor még legfrissebb s6-ot MM-ben úgyhogy képben voltam. Mondjuk a mérettel küzdök, és én még s6-ot akartam :)

(#3495) gyurikabmx válasza pepetech (#3465) üzenetére


gyurikabmx
csendes tag

[link]

Igazad van csakis csempefotozasnal jon ki. Birom az ilyen okosokat akik meg szeretnek tiltani a tobbi s7e tulajnak hogy beszeljenek a telefonrol. Gorgess tovabb. Egyebkent vedd le a rozsaszin szemuveget es ugy nezd a kepeket/telefont. Ne itt keress onigazolast, hogy jol valasztottal.

Szerk.: Engem meg nem erdekelnek a tokok, megse sirok hogy jajj beszeljetek masrol meg unalmas stb. Tovabb gorgetek es meg van oldva a hatalmas problema.

[ Szerkesztve ]

(#3496) Vincent-Vega válasza gyurikabmx (#3495) üzenetére


Vincent-Vega
tag

Mindenkinek szive joga arról beszélni amiről szeretne.Max továbbgörgetek.De csak azt nem értem hogy ha ennyire zavar mindenkit a torzítás,miért nem külditek vissza a telefont és vesztek mást pl. egy fényképezőgépet az árából:)

[ Szerkesztve ]

(#3497) gyurikabmx válasza Vincent-Vega (#3496) üzenetére


gyurikabmx
csendes tag

Mert a telefon tetszik nekem (meg gondolom mindenki masnak is aki megtartja), de a kamera nem a legjobb. Ennyi pénzért meg elvarhato lenne hogy ne legyen ilyen gondja. Fenykepezogepre meg nincs szuksegem , eleg lenne egy jol fotozo telefon is aminek a kepebol tudok egy csaladi albumba nyomtatni. De az hogy ha egy epulet elotti csoportkepet akarok osszehozni es olyan lesz az összhatás mintha epp megnyilt volna az epulet alatt a fold mar nem annyira jo. Nem vagyok profi fotos hogy kulon gepet vegyek viszon egy jo telefont szeretnek.

(#3498) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Srácok, a kamera is a telefon része, így annak esetleges hibája is a topik témája. Kinek az akku lemerülési ideje a fontos, kinek az ilyen-olyan tok, vagy a WiFi sebessége, másnak a fólia, vagy éppen a kamera. Ezt el kell fogadni, nem lehet minden kérdésnek külön témát nyitni! A fórum egy közösségi felület, ahol egy időben több téma is pörög, .ami esetleg nem érdekel, azt görgesd át.

Ugyanakkor a fotósokat megkérem, hogy a képeket inkább linkként illesszék be, így nem fog úgy kinézni a topik mint egy húsvéti kifestő, és kevésbé lesz zavaró mások számára, a többiek meg fogadják el, hogy vannak akiknek ez is fontos.

(#3499) james008bond válasza gyurikabmx (#3495) üzenetére


james008bond
őstag

[link]
Ezen a fotón is látod?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#3500) glacious válasza james008bond (#3499) üzenetére


glacious
addikt

Jobb oldali esőelvezetőnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.