Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) South Velen válasza Kofka04 (#35999) üzenetére


South Velen
addikt

Még mindig jobb, mint azok a tokok, amelyek eltakarják a telefon eredeti szépségét. Persze eredetiben 8 ezerért biztos nem vettem volna meg, de ez az alis tényleg egy az egyben ugyanaz.

(#36002) sepyi


sepyi
aktív tag

Szép Estét!

Elöljáróban elnézést, hogy nem olvastam el az egész szösszenetet, de a kereső nem adott találatot és gyors válasz kellene.
Adott egy ilyen készülék, 3G hálózaton (nincs más), hanghívás közben a mobilneten érkező üzenetek (Facebook, Insta, Viber)nem érkeznek be. Sőt küldeni sem lehet. A beszélgetés befejeztével megjönnek az üzenetek, illetve elmegy kifelé is. Most tekintsünk el attól, hogy ennek mi értelme van? Ki lett cserélve a készülék, de a másik is ugyanezt produkálja. Vodás. Kifogtam két rosszat, vagy ez másnál is fennáll? Köszi.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#36003) Ferenczi Áko válasza sepyi (#36002) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Mikori a sim kártyád? Esetleg egy kártya csere megoldhatja..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#36004) sepyi válasza Ferenczi Áko (#36003) üzenetére


sepyi
aktív tag

Nem!Megtörtént.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#36005) Alonso69 válasza sesshou (#35997) üzenetére


Alonso69
senior tag

Megvédte a telómat és nagyon jól néz ki,ezért a reklám.
Telóról irok és másolok,nem biztos,hogy jó a link,bocsi.[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12

(#36006) Alonso69 válasza Alonso69 (#36005) üzenetére


Alonso69
senior tag

Most látom,már van egy link ami jó,hozzá.köszi. :R

Xiaomi 12

(#36007) -Maci- válasza -Maci- (#35984) üzenetére


-Maci-
őstag

Sziasztok.

Marad a hard reset, de azt hiszem a szoftver frissítést kihagyom. Ha ez a leírás up tu date, akkor 3 fő problémám van:
-A status bar gyors kapcsolóit nem lehet scrollozni
-Eltűnt a status barról a fényerő auto kapcsolója
-A naptár widget többé nem írja ki a következő esemény megnevezését. Csak akkor mászik elő, ha rá tapicskol az ember.
Ennyi nekem bőven elég ahhoz, hogy maradjak 6.0.1-en. Cáfoljatok meg, ha tévednék.

A láma kérdés az lenne, hogy hogyan tudok legjobban felkészülni a resetre? Egyszer a készülék mentés/visszaállítás menüjében szinkronizálok mindent. Ez elég, vagy kellene valami progi az asztali gépre is? Ha igen, mi?
Aztán az erre alkalmas alkalmazásokból külön is exportálom az adatokat.
A reset-et a recovery menüben gondoltam elkövetni, utána wipe cache, majd restart.

Jól látom? Kérlek erősítsetek, vagy cáfoljatok meg.

Köszi

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36008) gerner1 válasza -Maci- (#36007) üzenetére


gerner1
Topikgazda

7.0 -án, a gyorskapcsolókat ugyan nem lehet balra elhúzni, de a redőnyt tovább húzva lefelé, megjelenik a lehetőségekből több is, és ebben az állapotban tovább is lapozható, az elrendezés sűrűsége bizonyos határok között állítható ...

A fényerő állítója visszarakható (alapesetben valóban nincs ott), különösebb trükközés nélkül.

A többire pedig, vagy létezik alternatív megoldás, vagy átmenetileg éppen nincs, vagy meg kell szokni.

Amennyiben elmentetted a dolgaidat, akkor OS alól indíts egy gyári visszaállítást. Ezzel a legkisebb az esély arra, hogy FRP lock -ba kerül a teló. A harmadik féltől (3rd party) származó appok beállításait érdemes külön elmenteni, mert azoknak a beállításait, többnyire nem menti el más program (Smart Switch biztosan nem).

[ Szerkesztve ]

(#36009) no more


no more
addikt

Jó reggelt! Immár csatlakoztam hozzátok egy gyönyörű Black Onyx készülékkel! :) Hű, elképesztően szép ez a telefon!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#36010) -Maci- válasza gerner1 (#36008) üzenetére


-Maci-
őstag

Köszi,

Akkor ha jól értem a felsorolt 3 kifogásomból, igazán csak a naptárat kellene megszoknom... Igazából van egy naptár app, amit korábban megvettem, de jobban örültem volna a gyárinak...
A status bart mikor lehúzod és ott tovább az összes gyors kapcsolóra. Na ott legalább a sorrendet lehet állítani, hogy legalább a legfelső sorba kerüljenek, amik nagyon kellenek?

Akkor tegyük fel, hogy frissítem is a szoftvert. Leírnád, hogy hogy lehet a leg jobban végrehajtani ezt? (Én annyit tudnék, hogy reset, OTA frissítés, reset...)

Illetve ha mégis maradok csak a reset-nél, akkor jól értem, hogy nem a recovery-ből javaslod, hanem simán a menüből?

Mi az, hogy FRP lock -ba kerül? :F

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36011) -Maci-


-Maci-
őstag

Lejárt a szerkesztési idő.

Még egy nagyon fontos dolog.
A 6.0.1 alatt:
Beállítások->kisegítő lehetőségek->kézügyesség és műveletek->segítő menü

Ez megvan a 7.0-ban is?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36012) raven24 válasza no more (#36009) üzenetére


raven24
tag

Isten hozott!:)

 iPhone 14 Pro Max Deep Purple  Eladó parfümök!! Nézz be hozzám!

(#36013) gerner1 válasza -Maci- (#36010) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen, a gyorskapcsolók sorrendjétt is állíthatod, ahogy neked tetszik. Az ikonokat hosszan érintve pedig, azonnal annak beállításaira léptet.

A naptárral kapcsolatban nem tudok közelebbit, én azt kevésbé használom. De ettől, még nem zárhatom ki, hogy nincs rá valamiféle megoldás.

Frissítéshez letöltöd a készüléked mostani aktív CSC -je szerinti ROM -ot. Lementesz mindent. Mondjuk a telón Smart Switch -csel microSD -re, ha már amúgy is instant a készülékben van. A harmadik féltől származó programok esetében, pedig azokkal egyenként készíteni mentést, majd azokat is elmenteni máshová (is).
Ezt követően döntsd el, hogy akarsz-e FR-t, vagy sem. Amennyiben igen, akkor az OS Beállítások -ból kezdeményzel egy gyári visszaállítást. Vagy a Beállítások →Fejlesztői beállítások -ban bekapcsolod az OEM feloldás -t, majd Download mode -ba rakod a telót, és Odin -be betallózol mindent, de CSC -nek az alap CSC file -t tallózod be, nem a HOME_CSC -t, így lesz automatikusan egy FR is.

Amennyiben nem akarsz FR -t, akkor Odin -ba, a HOME_CSC -t tallózod be. Ez nem javasolt még akkor, ha CSC -t váltasz. Tehát, mondjuk most TMH a CSC, de Te DBT -re váltasz.

Igen -csak FR -hez- javasolt OS alól indítani.

[ Szerkesztve ]

(#36014) -Maci- válasza gerner1 (#36013) üzenetére


-Maci-
őstag

Pfff...

Ez most nekem kínai. Nem értem ezeket a rövidítéseket... :F Le tudnád írni stb by step, linkekkel? :F
Közben én itt szórakozom a mentésekkel...

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36015) Alonso69 válasza -Maci- (#36011) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia.
Van kézügyesség menü,így nézz ki...
Megelőztek. :) Bocs.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12

(#36016) gerner1 válasza -Maci- (#36014) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ismerni kéne az aktív CSC -d. A PhoneINFO-val megtudod nézni. A CSC kód fülön, az aktív CSC sorban, amit ír 3db karakter. Aztán tudni, mi a szándékod (?) .. -maradsz az aktuális CSC -n, vagy másikra váltanál ? Amennyiben maradsz a jelenlegi -n, akkor ott van az OTA frissítés lehetősége, amely előtt, és utána is csinálhatsz FR -t. Egy CSC van, amelynél ezzel vigyázni kell → a XEH, mert az FR -től elmászhat XEO -ra, és nem lehet visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#36017) -Maci- válasza gerner1 (#36016) üzenetére


-Maci-
őstag

Aktív CSC kód: PHE

Gőzöm sincs ez mit jelent!
A szándékom annyi, hogy lehetőleg BUG mentesen frissítsem a telefont a gyárilag erre kiadott 7.0-ás verzióra. Szóval semmi extra, semmi ügyeskedés.
Ha esetleg használsz Erobot-ot, megnéznéd, hogy abból hogyan lehet exportálni? Sehogy se találom...

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36018) gerner1 válasza -Maci- (#36017) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Spanyol régiós a készüléked. E-Robot -tal kapcsolatban nem tudok segíteni, de talán a többiek tudnak referálni...

[ Szerkesztve ]

(#36019) -Maci- válasza gerner1 (#36018) üzenetére


-Maci-
őstag

Akkor leírnád nekem step by step, hogy hogyan...? :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36020) gerner1 válasza -Maci- (#36019) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Miután mindent elmentettél,

-Biztos, ami biztos a Beállítások →Fejlesztői beállítások -ban bekapcsolod az OEM feloldás -t
-OS alól csinálj egy FR -t
-Ujraindulás után, annyit állíts be, hogy legyen NET kapcsolat.
-Biztos, ami biztos →vedd ki a Sim, és microSD -t is.
-Ajánlott, legalább 50% , vagy feletti akkutöltöttség. Ezt ellnőrizd.
-Indíts el OS alól egy Manuális szoftverfrissítés -t, és amit talál azt töltsd le, és telepítsd. Eltarthat majd, akár ~10-40 percig is, mire ismét "harcrakész" állapotot látsz.
-Utána eldöntheted, hogy aktíválsz-e ismét egy FR-t (?) ....
-Visszarakod a SiM & microSD -t
-Smart Switch -csel visszaállítod a korábbi belakott állapotod ~95% -át. Miután ez megvolt, jöhetnek a 3rd party appok mentéseinek visszaállításai, egyenként.
-Amikor nagyjából megvagy, akkor érdemes még egy újraindítás, de akkor már recovery -ből → aktíválj egy wipe cache -t is.

Odin -os megoldást inkább akkor, ha valamilyen problémád lesz OTA után. Ezt azért írom, mert volt itt valaki, aki olyan infót kapott a support -tól, hogy az OTA frissítés nem minden esetben fut le megfelelően, és ez miatt, lehet olyan probléma, hogy a frissítés után gondok vannak a WiFi -vel, hálózattal. Szóval, mivel ez elsőre összetettebb, bonyolultabb ... -inkább hagyjuk meg B-tervnek....

[ Szerkesztve ]

(#36021) -Maci- válasza gerner1 (#36020) üzenetére


-Maci-
őstag

Köszi, ez elég érthető. Minden megvan csak az erobot mentését nem találom sehogy. :U :F

Még egy apróság. FR, újraindítás után hogyan frissít, ha kiveszem a SIM kártyát? Wifi?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36022) gerner1 válasza -Maci- (#36021) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Amennyiben van WiFi lehetőséged, akkor vedd ki. De ha nincs, tehát mobilNET -ről töltöd le a frissítést ( ~1GB körüli) akkor értelemszerűen hagyd benne a SiM kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#36023) -Maci- válasza gerner1 (#36022) üzenetére


-Maci-
őstag

Köszi szépen!
Csinálom, jelentkezem majd. Biztos lesz még pár kérdésem, de cserébe ha belaktam, megint hónapokig csendben leszek. :K :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36024) nuri válasza gerner1 (#36020) üzenetére


nuri
aktív tag

Miért "biztos ami biztos", hogy kapcsolja be oem feloldást?

(#36025) gerner1 válasza nuri (#36024) üzenetére


gerner1
Topikgazda

FRP lock megelőzése.

(#36026) -Maci- válasza gerner1 (#36020) üzenetére


-Maci-
őstag

-Utána eldöntheted, hogy aktíválsz-e ismét egy FR-t (?) ....

Ezt kifejtenéd még, amég töltögetem a frissítést? Mi a rák az az FR? :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36027) gerner1 válasza -Maci- (#36026) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Factory Reset ("gyári alaphelyzetbe visszaállítás"). A 7.0 feltelepülése után, ismét csinálhatsz egy FR -t, ha úgy gondolod, hogy neked az mindenképpen megnyugtatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#36028) -Maci- válasza gerner1 (#36027) üzenetére


-Maci-
őstag

Jah, azt tolok mindenképp. Úgy gondoltam, hogy recovery-ből és még egy wipe cache-t is.
A Smart swich-től viszont félek! Szerintem meghagyom B tervnek, mert attól tartok, hogy vissza hozza a bug-ot is és kezdhetek mindent előlről.

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36029) nuri válasza gerner1 (#36025) üzenetére


nuri
aktív tag

Csak tudja a saját jelszavát :)

(#36030) szab120


szab120
tag

Nekem ez a tok nagyon bevált : [link]
Fél éve használom, esett a hátlapjára a teló, szerencsére semmi baja nem lett, védi a sarkait, és alig észrevehető (mondom ezt úgy, hogy sosem szerettem az ilyen tokokat), ráadásul a jack és a töltő bemenetet is védi "dugasszal". Az oldala pedig recés, nehogy kicsússzon a kezedből.
Nem utolsósorban olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#36031) -Maci- válasza gerner1 (#36027) üzenetére


-Maci-
őstag

Szia!

Gyakorlatilag sikeresen frissültünk.
A szoftver update rendben ment. Aztán mégis a Smart Switch-cel állítottam vissza az appokat. Eltartott egy darabig, de jó lett. Mikor kész lett, felkínált még egy Android frissítést. Rá húztam azt is, de fő verzió (7.0) nem változott.
Az Erobot parancsokat is sikerült visszaállítanom és még a naptár is kiírja az eseményeket widget nézetben, ahogy az előtt.
Jelenleg a legnagyobb "probléma", hogy nem tudom pontosan honnan, de elő szedett nekem mindenféle háború előtti fotókat a galériába, egy kupacra. Sok kép 2x is szerepel. Szóval ezt kell gatyába ráznom még.
Aztán meglátjuk hogy viselkedik.

Nagyon szépen köszönöm a türelmes és segítőkész hozzáállásodat! :R :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36032) gerner1 válasza -Maci- (#36031) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nincs mit. :) Az "társ" topikban, épp most szaladt bele valaki, egy FRP Lock -ba ...

(#36033) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valahol nem lehet érdeklődni, hogy mi lehet most a telefonommal? Már kezdem unni az S5-öt, és hiányzik az enyém

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36034) Unying


Unying
tag

Melyik romot tegyem fel, BTU vagy maradjak a AUT romnál? Utóbbi ritkán frissít. Üzemidő között ban különbség?

Samsung Galaxy s8 plus

(#36035) alcapone386


alcapone386
őstag

Skacok. Galaxy appsban frissítettem a samsung pass-t. Valami brutál pontos lett az ujjlenyomat olvasó. Eddig is jól teljesített, de most 10 ből 10 szer felismeri. Igaz ujramintáztam. :)

[ Szerkesztve ]

(#36036) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#36033) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hívtak, hétfőn jön

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36037) no more


no more
addikt

Első tapasztalataim ezzel a gyönyörűséggel kapcsolatban: Hűű, háát... Ez aztán bírja szuflával, öcsém! Egyáltalán le tud merülni a kicsike? :P B*szott gyors, csodálatosan szép a kijelzője és irtó jól szól fülessel! Egyszerűen imádom! Már értem, miért kapta a 2016-os Év Telefonja díjat és, hogy miért mondják a világ legjobb telefonjának! :C

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#36038) csabicska válasza no more (#36037) üzenetére


csabicska
senior tag

Ugye !?

-Galaxy S20 - The best-

(#36039) -Maci- válasza gerner1 (#36032) üzenetére


-Maci-
őstag

Sziasztok!

Gerner kolléga segítségével ma én is sikeresen frissítettem a telefonomat 7.0-ra.
Eddig nem foglalkoztam vele, de pár napja előjött egy bug és elhatároztam magam egy hard resetre. Na és ha már reset, akkor beiktattam az update-t is. Ez úton is még egyszer 1000 hála Gerner-nek! :R

No de most azért jöttem, mert észre vettem valamit, ami valószínűleg keveseket foglalkoztat, de azért leírom, hátha mégis hasznos lesz valakinek!
Pár órába bele telt, mire rájöttem, de a jelenség a következő:
Ha be van állítva Erobot-ban, hogy bármilyen esemény hatására kapcsolja ki a képernyőt, akkor nem lehet ujjlenyomattal oldani, csak pin-kóddal. Nem tudom miért, de így van, teszteltem.
A megoldás az OFF+ alkalmazás telepítése. Ennek a futtatását kell megadni a robotnak a képernyő kikapcsolása helyett. Ekkor működik az ujjlenyomatos feloldás.

Remélem valakinek még hasznos lesz. :B :K :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36040) Unying válasza alcapone386 (#36035) üzenetére


Unying
tag

Ráfrissítettem én is, és azóta nem működik, kajak kifagy tőle a telefon! Azt írja ki, hogy authentic framework leállt. Befrissítettem minden létező appot, de maradt a reakció. Valami ötlet valakinek esetleg, hogy mi lehet a gond?

Samsung Galaxy s8 plus

(#36041) alcapone386 válasza Unying (#36040) üzenetére


alcapone386
őstag

Próbáld az appokon belül frissítéseket törölni a samsung pass nál. Galaxy appból frissítetted? Esetleg wipe cash? Nem értem mi lehet a gond :(

Jah és még valami. Frissítes után kérte, hogy jelentkezzek be újra a samsung accounttal.

[ Szerkesztve ]

(#36042) Unying válasza alcapone386 (#36041) üzenetére


Unying
tag

Meg sem jelenik az alkalmazások között!

Samsung Galaxy s8 plus

(#36043) Unying


Unying
tag

Ahhán, nagynehezen legyalultam a frissítést, újraraktam. Újra beléptem a samu accountba és most megyen. Ki érti ezt?!

Samsung Galaxy s8 plus

(#36044) alcapone386 válasza Unying (#36043) üzenetére


alcapone386
őstag

Hát vannak érdekességek :) Lényeg, hogy működik. Grat!

(#36045) no more válasza alcapone386 (#36041) üzenetére


no more
addikt

Hogy csináltad ilyen áttetszőre a beállítások menüt? :Y

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#36046) tony_snow


tony_snow
tag

Sziasztok,
Hogyan tudok egy képet kirakni ikonként a főképernyőre? Már egyszer sikerült bármi extra applikáció nélkül, de egyszerűen nem jövök rá hogyan csináltam.

(#36047) alcapone386 válasza no more (#36045) üzenetére


alcapone386
őstag

Téma áruházból töltöttem egy témát, aminek ilyen a háttere a menüben.

(#36048) no more válasza alcapone386 (#36047) üzenetére


no more
addikt

Értem, köszi!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#36049) jacis


jacis
nagyúr

Tegnap megvolt az első fizetés vele. Hibátlanul működik. Ajánlom mindenkinek aki otp-s.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#36050) Keem1 válasza jacis (#36049) üzenetére


Keem1
addikt

Így igaz, én már csak ezzel fizetek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.