Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Kasya válasza norti (#2349) üzenetére


Kasya
nagyúr

Amúgy ha nem szoftveres a garanciális hiba, hanem hardvert érint, nem fogják nézni a knoxot.
Kijelzo beegesnel is nezhetik es emiatt megtagadhatjak a javitast..

(#2350) Ákkk: +1

[ Szerkesztve ]

(#2352) #79335424 válasza Ákkk (#2350) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem cserélnek mondjuk, egy kilazult fülhallgató csatlakozót, mert nem 0 a KNOX? Ez azért egy kicsit hmmm...

(#2353) Ákkk válasza #79335424 (#2352) üzenetére


Ákkk
addikt

A Samsung Magyarország által szerződött szervizeknek ki van adva ha a knox nem 0 a garancia megtagadható.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#2354) stevve válasza Kasya (#2351) üzenetére


stevve
nagyúr

és mindenki:

Feltételes mód: szóval megtagadhatják. természetesen nehéz bizonyítani, hogy egy szoftveres módosítás tett-e tönkre egy füllhallgatót, USB csatlakozót, stb., de ha elhajtják az embert, nem nagyon van mit tenni.

Nagyobb hátrány szerintem, hogy a frissítések, a Pay és egyéb dolgok nem fognak menni, ha egyszer ugrott a KNOX számláló. Talán ezért is záratják olyan nagyon a Bootloadert is most az S7-tel az amerikai szolgáltatók. A Samsung Pay biztonsága szempontjából a KNOX alapvető jelentőségű. Mondjuk itthon ez egyelőre nem releváns.

[ Szerkesztve ]

(#2355) Kasya válasza #79335424 (#2352) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az alabbi valaszt adta a Knox kerdesemre a Samsung:

A Knox számláló váltása, egy külső szoftveri beavatkozást jelent, amennyiben ez történik, garanciavesztéssel jár és a továbbiakban szervizünk fizetős keretek között tud Önnek segítséget nyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#2357) #93966848


#93966848
törölt tag

2 nap 4óra 20perce megy a teló, 43%-on van 2óra 10perces kijelzőidővel.Valami nem oké...Az is igaz h nem sokat nyúlok hozzá, folyamatos wifi, always on, este 10től reggel 10ig éjjeli óra.

(#2358) Kasya válasza #93966848 (#2357) üzenetére


Kasya
nagyúr

Akkor ezzel mi a bajod?
A WiFi es AOD eszi az aksit.

[ Szerkesztve ]

(#2359) #93966848 válasza Kasya (#2358) üzenetére


#93966848
törölt tag

Miért, te/ti nem használjátok a wifit és az AOD-t? :Y

(#2360) stevve válasza Kasya (#2358) üzenetére


stevve
nagyúr

Jimanszky:

Meg az időjárás, levelezés, FB szervizek és egyéb értesítés, amit valahogy mindig mindenki kifelejt a képletből. Ezek mind mind lassanként merítik az akksit, ami teljesen természetes dolog. :)

De, használjuk őket és a telefon merül attól, hogy használatban van. Azért ez nem olyan meglepő hír. :))

[ Szerkesztve ]

(#2361) Kasya válasza #93966848 (#2359) üzenetére


Kasya
nagyúr

AOD-t nem hasznalok, mert van helyett Edge hircsatorna ami ket huzasra felvillan. Orat meg mindig a karoramon nezem :B

En jonak latom az aksid idejet. Az AOD sokat tud enni (orankent akar 1%), ha nem vagy hozzaszokva. Probald meg kikapcsolni.
Mihez viszonyitva vagy elegedetlen vele?

(#2360) stevve : igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#2362) vadászcsiga válasza norti (#2349) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De ha s6-ra nem jött eddig, erre sem fog.

(#2363) #93966848 válasza Kasya (#2361) üzenetére


#93966848
törölt tag

Nem olyan rossz az akksi idő, csak amikor látom h 7 meg 8 óra kijelző idő van akkor elgondolkodom, hogy vajon a többieknél minden ki van kapcsolva?!

(#2364) MartOOn válasza #93966848 (#2363) üzenetére


MartOOn
addikt

Oke de a 8 oras kijelzoidomhoz ugye lattad hogy kb15 órás készenlét volt csak. Tobb mint 2 napja megy a telod toltes nélkül van meg benne minimum 1 nap es mondjuk 2-3 óra kijelzo ido. Ez az akksi ido nem rossz hanem brillians!
Összesen lesz mondjuk 3 nap es 4,5 ora SOT. Rengeteg topikban ez science fiction. :D

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2365) nuri válasza csabicska (#2346) üzenetére


nuri
aktív tag

A gyorstöltés úgy "károsíthatja" az akkumulátort, hogy ettől jobban felmelegedhet.
A magas hőmérsékletet pedig nem szeretik.
Ha cserélni kell szerviz megoldja.
Legjobban úgy óvhatod ha nem használod.

(Szerintem felesleges aggódnod ilyesmin 2 év garancia úgyis van rá, ha meg oda jutsz pár ezresért kicserélik.)

(#2366) MartOOn válasza nuri (#2365) üzenetére


MartOOn
addikt

Ez sem igaz. Ha nem hasznalja akkor pukkad le leggyorsabban az akksi. :) sot meg is halhat hiszen "alamerul" es onnan mar a joistenke se hozza vissza. Nalam a gyors töltés kikapcsolva. Nem latom ertelmet. Oke legyen benne mert ha eppen kell akkor jo ha van. De ilyen keszenleti idok mellett ugyis kibirja estig vagy masnap estig es akkor meg raer tolteni.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2367) RAID 2 válasza nuri (#2365) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Az aksira is jar a 2 ev? Regebben csak 1 volt a tartozekokra, a telora volt 2.

[ Szerkesztve ]

(#2368) #93966848 válasza MartOOn (#2364) üzenetére


#93966848
törölt tag

Köszönöm, így már megnyugodtam :D

[ Szerkesztve ]

(#2369) MartOOn válasza #93966848 (#2368) üzenetére


MartOOn
addikt

Ahha. Kb 2 ora alatt az is felnyomja fullra a majdnem 0-ról.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2370) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok,

Ez a gyorstöltés dolog engem is érdekelt és gondoltam próbálok valamit keresni a neten róla. Ezeket találtam:

1. Hogy működik a gyorstöltés
2. Lehet-e káros?

Ha esetleg valakinek van más leírása azt is szívesen megnézném. Remélem segít ez is valamit.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#2371) vadászcsiga válasza csabicska (#2346) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én úgy töltöm gyorsba a telefonjaimat hogy csak annyit van töltőn ameddig 100-ra ér. Egy időzítő kapcsolót beallitok 2-3 órára. 2 éve nem sokat romlott.

(#2372) #93966848


#93966848
törölt tag

Xpro tempered glass 0,33mm
Mi a véleményetek erről? :) Igen jó áron van

(#2373) SeatZola


SeatZola
őstag

Ma megérkezett nekem is a Screenknight hátsó fólia. Nagyon jól felfekszik és mivel nedvesen kell felrakni, így lehet - és kellett is - játszani vele, hogy pontosan a helyére kerüljön. Ajánlom mindenkinek!

Rappi

(#2374) #93966848 válasza SeatZola (#2373) üzenetére


#93966848
törölt tag

Tok nélkül használod a telót?Én is gondoltam rá, csak akkor az oldalát nem védené semmi.

(#2375) stevve válasza nuri (#2365) üzenetére


stevve
nagyúr

Nagyon sok még mindig a mítosz az akksik töltéséről.

A melegedés önmagában nem káros az akksinak, ha nem extrém magas a hőmérséklet és amíg az akksira szabott töltőt használunk és nem gyilkoljuk meg túllépve a gyári értékeket. A túl magas feszültség vagy áramerősség már okozhat károkat.

Az akksikat a legjobban a teljes ciklus károsítja, amikor 0-ról 100-ra töltjük. Ha ebből nagyon sok van, az kihat a kapacitásra idővel.

A gyorstöltést egyfelől a szabvány kiadója, másfelől a gyártó garantálja és paramétereszi, így ez egyáltalán nem károsítja az akkumulátort. Amit érdemes szem előtt tartani, hogy a gyári kábel és töltő használatát ajánlja minden gyártó és ezt érdemes betartani. Ma már egy külön chip szabályozza a töltés közben felvett naftát a telefonokban, így sem a túltöltés, sem pedig a "túl gyors" töltés nem okozhat károkat és így az élettartam sem igazán rövidül.

A legjobbat azzal tesszük, ha 50-90% között tartjuk a töltöttségi szintet, de ezen belül manapság már bármikor töltőre tehető egy telefon akár pár percre is, de éjszakára is töltőn maradhat. Ezek nem ártalmasak ma már.

[ Szerkesztve ]

(#2376) dattilax


dattilax
csendes tag

Sziasztok. Valaki tudna hogy a viberem az elmulasztott esemenyeket mert piros ledel jelzi a kek hejett ? Elore is koszonom.

(#2377) stevve válasza dattilax (#2376) üzenetére


stevve
nagyúr

Külön lehet állítani a színeket az egyes értesítésekhez a beállításokban. Valószínűleg ez az alapértelmezett, bár nem használok Vibert.

(#2378) DrJaka válasza #93966848 (#2374) üzenetére


DrJaka
aktív tag

Szimpatikusnak tűnik, kérdés a home gomb érintése mennyire lenne furcsa a 0,33mm miatt?

Huawei Mate 20 prO

(#2379) #93966848 válasza DrJaka (#2378) üzenetére


#93966848
törölt tag

A home gomb szabadon van, nincs rajta a kijelzővédő üveg.

(#2380) -secret- válasza #93966848 (#2379) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szerintem azt sejtette. Én i6-ot használok 0,3mm vastag üveggel de nem vészes. Egy kis bemélyedés van a gombnál de absz. jó.

[ Szerkesztve ]

(#2381) SeatZola válasza #93966848 (#2374) üzenetére


SeatZola
őstag

Egyelőre igen, tok nélkül. Még nem döntöttem el, hogy kegyen-e rá gyári S-View tok.....

Rappi

(#2382) #79335424 válasza Kasya (#2355) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még szerencse, hogy ilyen ügyekben nem a Samsungé a végső döntés. :)

(#2383) Jano_023 válasza stevve (#2375) üzenetére


Jano_023
őstag

A cikkekben is azt emelik ki, hogy a saját töltővel megfelelő Amper és veszültséget adunk a készüléknek akkor nem károsítja. Abban az esetben ha az értékek eltérnek akkor veszélyes lehet.

A chip szabályozza az áram felvételt, az elején lasabban majd a közepén gyorsabban és a végén újra egy lassú ciklussl akadályozza meg hogy valami gond legyen.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#2384) dattilax válasza stevve (#2377) üzenetére


dattilax
csendes tag

Kössz.

(#2385) DrJaka válasza -secret- (#2380) üzenetére


DrJaka
aktív tag

Erre gondoltam igen.

Akkor lehet hogy rendelek egyet.

Huawei Mate 20 prO

(#2386) -secret- válasza DrJaka (#2385) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ellenben talán többet véd leesésnél. :)

(#2387) #93966848


#93966848
törölt tag

Azt hogyan kell beállítani h edge képernyőn ne a hírcsatornát mutassa, hanem csak az órát?

(#2388) arysat


arysat
tag

Sziasztok.
11 én kaptam meg a gold edgemet.
Nagyon jó nézni hogy ennyit tud a ti aksitok a telóba.
Nállam ez nemigen van igy.
Pl a 6 óra alatt amíg aludtam,bevolt kapcsolva az alvays screen.és 16 % ot merült 6 óra alatt.....ennek a telónak rosszabb az akuja mind a volt note 5 nek

[ Szerkesztve ]

s7 edge titan 32 gb

(#2389) Kasya válasza arysat (#2388) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hany orat aludtal? Ahany ora, annyiszor 1%-ot kalkulalj az AOD-nek. A tobbi a rendszer lesz...valami program esetleg.

(#2390) csabicska válasza SeatZola (#2373) üzenetére


csabicska
senior tag

Szia nekem is ma jött meg .
Előlre .hátra .
Bár az első nem hajlitott.
Esetleg mire vigyázzak ?
Néztem a videót.
Rendeltem ugyancsak tőlük a home gombra .és a hátsó lencsék köré is .
Vajon a home gomb birni fogja?Nem csökken az érzékenység?
Jó lenne mert sajnos korábban is mindig hamar karcosodott.
Köszi előre is.

-Galaxy S20 - The best-

(#2391) a8l válasza Kasya (#2389) üzenetére


a8l
aktív tag

Nem eszik annyit. Ma direkt kipróbáltam hogy éjszakára energiatakarékos módba kapcsoltam AOD kikapcsolva. kb8 óra alatt 4%-ot merült, Wifi, BT, GPS bekapcsolva természetesen. Eddig mindig normál módban volt AOD bekapcsolva és úgy sem fogyott 6-7%-nál több éjszaka.
Szerintem nagy rendben van az akksi ebben a telefonban. Kicsivel több mint 5 óra SOT-om volt 25óra készenlét alatt ebból 1.5órát a VR szemcsiben töltött(ez rögtön az előző feltöltés után 100%-ról 75%-ra esett a töltöttség). Nekem a lényeg hogy 1 napot kibírjon mindig és ezt tudja, keveset babrálva 2napot is tud.

(#2392) MartOOn válasza csabicska (#2390) üzenetére


MartOOn
addikt

Ha a home gombot leragasztod akkor pá pá ujjlenyomat scanner...

Screenknight foliat rendeltél? Azt siman rá lehet simitgatni az edge szélekre.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2393) arysat válasza Kasya (#2389) üzenetére


arysat
tag

6 órát aludtam,de nem kapcsoltam be az energia takarékos módot csak letettem a telefont és ennyi :)

s7 edge titan 32 gb

(#2394) stevve válasza arysat (#2388) üzenetére


stevve
nagyúr

Az AOD nincs is a listán, vagyis kisebb, mint 5% a hatása amerülésre. Mindig elfelejtik az emberek, hogy a telefon nem alszik. Fenn kell lenni a hálózaton, ingadozhat a térerő, frissít a FB, levelezés, időjárás, de még az óra is szinkronizál.

A listádon jól látszik, hogy te vagy a legnagyobb felhasználója a telefonodnak. :)

(#2395) Kasya válasza stevve (#2394) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az AOD nem Kijelzo-be tartozik, hanem kulon listazza? :B

(#2396) MartOOn válasza Kasya (#2395) üzenetére


MartOOn
addikt

Sztem szazalekosan a kijelzohoz adja. De a screen on timehoz nem. Igy lenne logikus. (2,5 ora böngészés es 85%-on vagyok. Nincs ezzel baj. Es a Chrome nem fekete nálam sem.)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2397) stevve válasza Kasya (#2395) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, nálam külön AODService néven jelenik meg (kegyetlen 2%-ot adva az akksihasználatnak 1 nap után :D ). Gondolom, ez nem csak az S7-en van így. :K

[ Szerkesztve ]

(#2398) arysat válasza stevve (#2394) üzenetére


arysat
tag

mepróbálom éjjel bekapcsolni az energia takarékos müddot és meglátjuk.
de azt is észre vettem hogy elég gyorsan esnek le a százalékok mikor piszkálom a telefont,a note nál nemvettem ezt észre,pedig minden ugyanugy használtam :)

s7 edge titan 32 gb

(#2399) MartOOn válasza stevve (#2397) üzenetére


MartOOn
addikt

Nekem egy screen shotomon se latszik ez az AODService de a mai napomon sem még.

Azt tudja valaki h mennyi ido utan kapcsol ki az AOD ha zsebben van a teló? Vettem már úgy elő h akkor kapcsolt be láttam szoval kikapcsol de mikor?

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2400) csabicska válasza MartOOn (#2392) üzenetére


csabicska
senior tag

Azt rendeltem.
Akkor azt lehet hogy mégsem ragasztom le.
Milyen a tapintása?
Valahol olvastam,hogy "gumis "hatású.

-Galaxy S20 - The best-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.