Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) laszlolczka válasza bubumaci74 (#54000) üzenetére


laszlolczka
őstag

Magisk-root explorer fent van?

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#54002) stefi68 válasza laszlolczka (#54001) üzenetére


stefi68
addikt

Szia!
Jársz még ide?
Van egy erősen romolós kérdésem (problémám), vagy inkább priviben?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54003) laszlolczka válasza stefi68 (#54002) üzenetére


laszlolczka
őstag

Szia,irhatod nyugodtan.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#54004) laszlolczka válasza laszlolczka (#54003) üzenetére


laszlolczka
őstag

Samsung][ROM][PIE][9.0][20-Aug-2019][S7_S7E_F_FD][Note_FE_Port][v13]LightROM.zip.Az egyik legjobb,akku kezelése pöpec-stabil.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#54005) s4hu|SyD^ válasza laszlolczka (#54004) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Samsung Pay nem megy ROM-al gondolom?

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#54006) laszlolczka válasza s4hu|SyD^ (#54005) üzenetére


laszlolczka
őstag

Minden megy.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#54007) stefi68 válasza laszlolczka (#54003) üzenetére


stefi68
addikt

Akkor ide, hátha másnak is hasznos lehet...
Szóval, kipróbáltam már az összes Pie romot és mindegyikkel ua. a problémám.
Gyenge wifi jel esetén rettentő lassan csatlakozik, pl. itt a melóhelyen az étkezőben.
Oreo-n ugyanitt pikk-pakk gyorsan csatlakozik és sokkal több wifi hálózatot is lát.
Kipróbáltam több BL és CP kombót. Most a legutolsó független (XEH) magyar romból kioperált BL és CP van fenn, de semmi különbség.
Próbáltam törölni az összes mentett wifi hálózatot és újracsatlakozni. Próbáltam a Google segítségével talált különböző trükkökkel: repcsi mód, hálózatmód váltás és ezek különféle kombinációja újraindításokkal kombinálva, mind hasztalan.
A legbosszantóbb, hogy úgy tűnik csak nálam van a hiba...

Van egy TWRP mentésem egy belakott PIE romról, amit hetente többször is visszaállítok, amikor új megoldások merülnek fel a kutakodásaim során. Viszont kezdek kifogyni a ötletekből...
Nincs valami tipped?

Itt egy YT videó ami szemlélteti a problémát: [link]
Ki vannak vágva a várakozós részek, de a végén látni, h. több mint 2 perc volt a csatlakozási idő.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54008) laszlolczka válasza stefi68 (#54007) üzenetére


laszlolczka
őstag

Tedd fel a legutolsó oreó cp-ét.Most milyen romon vagy?Az alkalmazásokon belül próbáltad törölni a gyorsitó tárat,és az adatokat?

[ Szerkesztve ]

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#54009) zsizsef válasza stefi68 (#54007) üzenetére


zsizsef
senior tag

[link] Talán segítség.

(#54010) stefi68 válasza laszlolczka (#54008) üzenetére


stefi68
addikt

PIE-ből legutoljára a [Max35000 féle] volt fenn, de amúgy tök mindegy, ua. a jelenség.
BL/CP-ből mint írtam "a legutolsó független (XEH) magyar romból" származó BL (5ESF6) és CP (5ESF3).
Gyorsítótárat és adatokat törölni? Szüzen felrakott romokról van szó. Melyik alkalmazás adatait? A wifihez nem csatlakozik, alkalmazás még el sincs indítva....
Jó, igaz a csatlakozáshoz is alkalmazás kell, még ha a rendszer alapvető funkcióját látja is el...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54011) laszlolczka válasza stefi68 (#54010) üzenetére


laszlolczka
őstag

Wlan- teszt.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#54012) stefi68 válasza zsizsef (#54009) üzenetére


stefi68
addikt

Semmi, a megoldáshoz közelebb juttató dolog nincs az írásban...., azért köszi!
Nem ROM, vagy Android verzió (PIE) hiba. Nem is állítottam ilyet.
Hogy ne használjak 5 GHz-et, mert nehezebben hatol át a falakon. Eddig is 2.4 GHz-et használtam.
Ne használjak semmilyen "tweak"-et. Eddig sem használtam.
A legutolsó modemet használjam. Ez is így van...

Ja és ez az írás pont nekem szólt az xda-n..., nézd az idézett hsz-eket :D

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54013) laszlolczka válasza stefi68 (#54012) üzenetére


laszlolczka
őstag

Az árúházban van wifi analyzer program,esetleg ezt futtasd le.Sajnos más ötletem nincs.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#54014) gerner1


gerner1
Topikgazda

TMH -ra érkezett egy frissítés, OTA -n. Biztonsági szint: aug.1.

(#54015) nggabi válasza s4hu|SyD^ (#54005) üzenetére


nggabi
nagyúr

A samsung pay működik Magyarországon?

"szenyor dzsíííí"

(#54016) otps


otps
aktív tag

A linkelt listától frissebb, még nem létezik. Attól újabbat, egyelőre nem adtak ki.

Hm. Ehhez képest titokban frissítetted a listát egy április 30-ira, vagy a manók frissítették, nem tudom. )

Az eredeti kérdésem az volt, hogy:

Hogyan navigálok el a https://www.samsung.com/hu/-ról az aktuális szervizárlistához?

Hogy értelmezzem a saját kérdésem, ne csak halat adj nekünk, esetleg taníts meg egy kicsit horgászni is. Nem olyan egyszerű elnavigálni a Samsung honlapján. Köszi! )

Ugyanitt a táblagépek szerviz-árlistájához el szeretnék tudni navigálni. Egyedül. Bármikor az aktuális árlistához, anélkül, hogy neked személyesen frissítened kellene a fórum-linket. Ha érted, mire gondolok.

Ha már az összefoglalónál tartunk. Ami kimaradt. A minap néztem meg ezt a Louis Rossmann videót:

Samsung: please leave Apple bashing to CERTIFIED professionals.

A lényeg, hogy Louis felhívja a Samsung Amerikát azzal, hogy ki szeretné cseréltetni az aksit. A vonal másik végén lévő hölgy minden más opciónál előbb azt javasolja Louis-nak, hogy menjen a samsungparts.com-ra (ami nem a Samsung oldala, csak egy hivatalos partneré) és rendelje meg tőlük az aksit (és cserélje ki maga ^_^). Szóval még az is érdekelne, hogy mi a samsungparts.com magyar megfelelője ami Magyarországra a legkedvezőbben szállít eredeti Samsung alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

(#54017) otps válasza laszlolczka (#54013) üzenetére


otps
aktív tag

A Play Store-ban népszerű Wifi Analyzer egy amúgy free f-droidos szoftver (free as in free szoftver, azaz open source) amire reklámokat pakoltak. Mégis mindenki a reklámos verziót használja. Nem tudom, miért.

[ Szerkesztve ]

(#54018) laszlolczka válasza nggabi (#54015) üzenetére


laszlolczka
őstag

Nem működik.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#54021) otps


otps
aktív tag

Ami az összefoglalóból szintén kimaradt:

Why Can't They Fix This?

A net tele van sztorikkal, hogy a Samsungoknak, különösen az Exynos, azaz többek között az európai modelleknek sz@r, vagy legalábbis nagyon hamar merül az aksijuk. Valami tervezési hiba, vagy passz. S7, S8, S9, S10... Ti hogy látjátok ezt a kérdést? Mit lenne érdemes erről az összefoglalóba írni? Jobb előbb tudni ezeket a dolgokat, mint később.

[ Szerkesztve ]

(#54022) otps válasza t72killer (#53997) üzenetére


otps
aktív tag

Világos. Nem is a másfél hónappal korábbi guglizásod eredménye érdekel konkrétan. De pl. az idealo.de-n 30 másodperc alatt találhatunk valamit a példa kedvéért.

Akkor ismét csak értelmezem a saját kérdésem. Ezt írtad eredetileg (sz@r a fórummotor, azért ismétlek, bocs):

A rendes szerviz gondolom garanciát vállal rá, csak a kb 90eFt összktg helyett inkább szereznék egy full érintetlen, raktárürítős S8-at (400EUR körül láttam legutóbb) amiben minden zsírúj és 0ról indul a 2év gari.

Én meg ezt kérdeztem:

Mit jelent ez a raktárürítős pontosan? Hol lehet beszerezni? Mi benne a trükk? Lehet, hogy engem is érdekel.

Pontosítás. Bocs, ha először nem voltam elég világos. Nem a konkrét akciós link érdekel (nem halat kérek), hanem ismét az elv, hogy inkább horgászni szeretnék egy kicsit megtanulni: tessék, mondjuk van egy random link, ahol akciós a raktárürítős telefon (a raktárürítős az amúgy ugyanaz, amit a köznyelv teherautóról leesettnek hív?). A kérdésem, hogy hogy van erre gyári 2 év Samsung garancia? Nekem pl. fogalmam sincs, hogy a Samsung hogy kezeli a garanciát. Minden cég kicsit máshogy. Köszi! )

=====

Bocs, az előbb elfelejtettem dőlt betűvel megkülönböztetni, amit meg kellett volna. Tényleg fantasztikus ötlet az alapító atyák részéről, hogy 5 percnél tovább ne lehessen szerkeszteni egy hozzászólást. Törlendő.

(#54023) gerner1 válasza otps (#54016) üzenetére


gerner1
Topikgazda

"Hm. Ehhez képest titokban frissítetted a listát egy április 30-ira, vagy a manók frissítették, nem tudom. )"
- Ilyesmit titokban megtenni akkor sem lehetne, ha esetlegesen eszembe jutna ilyen szándék. Frissítést követően ugyanis, az összes topikba író felhasználónak (nekem is..) a rendszer üzenetben jelzi, hogy az ".... változott a téma összefoglaló...", ahogy az, az eddigi években is volt. Másrészt a módosítás dátuma is látszik mindenkinek. Továbbá, a kérdéses posztodra adott válaszom után néhány nappal*, a belsős kontaktom jelezte, hogy -*aznap- feltöltöttek egy újabb listát a szerverekre.
Az pedig nem az én asztalom, hogy egy tárgyév április.30 -án elkészített árlistát miért hónapokkal később tesznek ki (nyilván a szerverekre kihelyezés sem kötelező számukra …) úgy, hogy abban a korábbi árlista dátumát (2019.02.23) nem javítják át... De, ez az eddigi években is pont ugyan így volt (hatalmas csúszás, időben...), így néhányunknak ez sem újdonság. Szóval, az akkor adott válaszom, abban az időpontban, helytálló volt ...

A többi "felvetésedre" inkább privátban …

(#54024) stefi68 válasza laszlolczka (#54013) üzenetére


stefi68
addikt

És a Wifi Analizer futtatásával vajon milyen információhoz jutok?
Most van fent egy Oreo ROM amin a wifi hálózatkezelés flottul megy.
Mondjuk 15 perc múlva meg egy Pie amin (nálam) nem annyira megy flottul.
A hálózat meg közben nem nagyon változott . . ., analizer ide, analizer oda. :U

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54025) petir válasza gerner1 (#54014) üzenetére


petir
senior tag

Már csak halkan merem kérdezni...van benne VoLTE?

(#54026) gerner1 válasza petir (#54025) üzenetére


gerner1
Topikgazda

TMH -ban eddig is volt, működött.

(#54027) petir válasza gerner1 (#54026) üzenetére


petir
senior tag

Jaah tényleg...
Nekem PAN CSC-m van de kezdek lemondani erről az utolsó updateről...Szerintem mi sose fogjuk megkapni.

(#54028) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Talán majd a következő XEH Romban lesz Volte.
Mondjuk én nem tudtam kivárni, váltottam P30-ra.
A térerő sokkal acélosabb, korábban a digivel max 3-as volt, most max.

Alister from Hell

(#54029) #68216320 válasza Alastair' (#54028) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én XEH ROM-ot használok Digi-vel és van VoLTE/VoWifi. (G935FXXS5ESF6)

[ Szerkesztve ]

(#54030) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Ha a waze beleégett a kijelzőbe,akkor 2 éven belül él még rá a garancia? Meg az akku is rossz és néha GSM beszéégetésnél torz lesz a másik fél,de csak nekem. MIntha nem lenne jó szinkronban a hálózóttal. Nem tudom,hogy ez SW vagy HW probléma. De most már egyre több vele a bajom és jó lenne,ha megjavítanák garanciálisan vagy ha nem akkor vennem kell másik telefont.

Ha nincs gari van rá valami jó ROM? Így már inkább lecserélném a gyárit valami másra.

[ Szerkesztve ]

(#54031) gerner1 válasza grabber (#54030) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen, a 2. éven belül, erre vonatkozik garancia (beégett kijelző). Az akkura csak az első évben van, de én azt javaslom, hogy ne is említsd meg, mert egyébként az esetek 95% -ban a kijelző cserekor az akkut is cserélik (a kijelző hátuljára van ragasztva gyárilag).

(#54032) bajzal


bajzal
őstag

Sziasztok!

Nagyon gyengének érzem a telefon akksiját (és látom is a statisztikán, 50%-on van és 43 percet használtam).
Van valaki akku ellenőrző program telefonra vagy pc-re amivel ellenőrizhetném az akksit? Most lett újrahúzva a teló full törléssel odin-al.

(#54033) grabber válasza gerner1 (#54031) üzenetére


grabber
addikt

Köszi. Azt még tudod esetleg,hogy van rá lehetőség hogy gyorsszervízként megcsinálják?

(#54034) grabber válasza bajzal (#54032) üzenetére


grabber
addikt

[link]

Az én akkum 2 év után. Napi 1x lassú töltőn esténként.

(#54035) otps válasza gerner1 (#54023) üzenetére


otps
aktív tag

Ha jól értem, belsős kontaktod a Samsungnál (nem a Prohardvernél). És azért szeretnél a többi felvetésemre (nem tudom, miért tetted a felvetéseimet idézőjelbe) inkább privátban válaszolni, nehogy valakinek valami baja essen, nehogy valaki csúnyákat mondjon itt a Sasmungról? Linuson kívül persze, akinek 9 millió feliratkozója van a YouTube-on.

Szerintem egy fórumnak az a lényege, hogy mindannyian gazdagítjuk egymást a tudásunkkal, máshol nem szokták a zaftos dolgokat privátba tenni. Csak nekem furi a Prohardver Fórum? Vagy azt mondod, inkább menjek a Samsung hivatalos fórumára? Az lehet, hogy a Prohardver Fórumhoz képest free speech zone. Nem törlik a hozzászólásokat (eddig jó) viszont a kérdéses aksiproblémákra úgy tűnik, évek alatt nem sikerült a cégnek megnyugtató választ adnia (ami azért eléggé elbizonytalanító).

(#54036) gerner1 válasza otps (#54035) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ez a "vektor" -amit éppen megpróbálsz- nem fog abba az irányba mozdítani, amit szeretnél. Nem véletlenül javasoltam a privát vonalat. Ezért, utoljára ismét ezt javaslom...

(#54038) gerner1 válasza grabber (#54033) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nincsen pontos infóm, sorry ...

Írtam Pü -t...

(#54039) cikasz válasza gerner1 (#54038) üzenetére


cikasz
őstag

Sziasztok.
Ha telefont szeretnék venni (mondjuk S10+) és az eladó azt mondja, hogy "tuti nem fogják tiltani" azt lehet valahogy ellenőrizni? Pl.: imei szám alapján vagy akármi?
köszi!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#54040) myckie2 válasza cikasz (#54039) üzenetére


myckie2
őstag

Elkéred az eredeti számlát és ha domino-s vagy független (és teljesen ki van fizetve), akkor megveszed, ha előfizura lett véve vagy részletre, akkor meg elkerülöd messzire, és ha nincs számla, akkor meg végképp.

[ Szerkesztve ]

(#54041) cikasz válasza myckie2 (#54040) üzenetére


cikasz
őstag

Az a baj, hogy számlát is lehet akár hamisítani. Az lenne a legtisztább ha meg lehetne tudni valahogy imei alapján...

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#54042) gerner1 válasza cikasz (#54041) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az nagy valószínűséggel (IMEI alapján ez is) a szolgáltatóknál nyilván vannak tartva. De, szerintem az ilyen adatbázisokhoz "normál halandónak" nincsen hozzáférése, nem lekérdezhető adat.

(#54043) otps válasza cikasz (#54039) üzenetére


otps
aktív tag

Amcsi proxy mögül a Swappa IMEI Check nem jó?

(#54044) stefi68 válasza cikasz (#54039) üzenetére


stefi68
addikt

Azt hogy most van-e tiltva csak úgy lehet "közönséges földi halandónak" kideríteni, hogy mindketten bementek a szolgáltatóhoz és ott neki adnak csak információt, de nyilván te is ott állsz mellette.
Azt hogy a későbbiekben fogják-e tiltani, azt senki nem tudja megjósolni. Tehát rizikó!
Mondhatja, hogy ki van fizetve, meg hogy nem részletre van véve, meg hogy nincs tartozás.
A végén még ő van megsértődve mint eladó, hogy kétségbe vonod a szavahihetőségét.
A számla sem jelent semmit. Szerintem nincs rajta, hogy dominos, vagy előfizus variációban vette-e... Persze mind azt mondja, hogy dominoban vette.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54045) cikasz válasza stefi68 (#54044) üzenetére


cikasz
őstag

Akkor esetleg a használt piacon egy mobilos bolt lehet jobb választás talán!

@otps
Még nincs meg a kiszemelt csak érdeklődöm. Az S7e-met innen vettem, de bolt volt.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#54046) stefi68 válasza cikasz (#54045) üzenetére


stefi68
addikt

Ott legalább van letiltás elleni örök garancia (legalábbis az jobbaknál), cserébe az ár 10-15-20%-kal magasabb mint ha magánszemélytől veszed

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54047) zsizsef


zsizsef
senior tag

Stock oreo rom kamera soft verzióját megadnátok? Köszi!

(#54048) gerner1 válasza zsizsef (#54047) üzenetére


gerner1
Topikgazda

v7.6.86 … - A legutolsó XEH relese -ben.

(#54050) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Skacok ez meg mi a jó isten? Berakta magagát a naptáramba.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.