Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Szuperhorcso válasza TODI1111 (#1100) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

Gondolj bele, van egy hatalmas cég, aki elad egy készüléket nem kevés pénzért, amit nem tudsz használni, de a cég széttárja a kezét, hát én bevizsgáltam, és a készülék tökéletes, viszontlátásra. Nekem meg marad a több mint 300 ezer forintos, használhatatlan készülékem, és jelenleg nem tudok semmit tenni, győzött a nagy multi.

(#1102) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy magamfajta fotózáshoz nem értő embernek, aki mijdent automatan használ, milyen beallitast javasoltok? Mekkora felbontast, azaz keparanyt erdemes hasznalni? Tököm sem akar 15MB-os kepekkel szórakozni, amit a 64Mp csinál. Többször nekifutottam már hogy valami alap fotózási ismeretet szerezzek, de annyira nem érdekel es nem birom megjegyezni, mi mire való :(

(#1103) adlersson válasza Gabesz87 (#1102) üzenetére


adlersson
aktív tag

Szerintem az automata 4:3 produkálja a legjobb képminőséget tele, normál meg széles látószög esetén is, a kis csúszkával viszonylag hatékonyan lehet állítani az EV-t (világosabbá vagy sötétebbé lehet tenni a képet a szoftver által javasoltnál). Én hagyni szoktam a HDR-t is, hadd dolgozzon ha kell, mert ugyan a színek szerintem túlságosan telítettek, összességében jó munkát végez (ld. összehasonlítás alant).

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#1104) bounty123 válasza FіkuszKukіsz (#1080) üzenetére


bounty123
őstag

Na azért ne feledjük azokat az időket, amikor az Exynos még simán lenyomta a Snapdragont. Persze, rég volt és ki tudja, lesz-e még ilyen, de legalább csökkent a lemaradás.

(#1105) gubolaa válasza Szuperhorcso (#1099) üzenetére


gubolaa
tag

Persze nem is azt mondom hogy ez így jó. Én is hadakoztam velük annó és békéltető testületig ment az ügy. Én is valószínűleg ugyanígy reagálnék. Inkább arra gondoltam hogy másik szervíz általi kivizsgálást kérni, vagy hasonló.

Adam

(#1106) csozsoka


csozsoka
csendes tag

Székesfehérvár vasút előtti tér, lehet kommentálni, aki kételkedik továbbra is. Egyre több helyről olvasom a problémát

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#1107) leslien


leslien
nagyúr

kíváncsi vagyok itthon mikor kezd majd esni az ára...
mert pl USA már - 200 dodo ... [Samsung Galaxy S21+ Plus 5G | Factory Unlocked Android Cell Phone | US Version 5G (SM-G996UZVAXAA)]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1108) Soulfly842 válasza Szuperhorcso (#1086) üzenetére


Soulfly842
addikt

Samsung márkaszervízbe vidd be. Hátha. Ott azért csak személyesen prezentálható a hiba.

(#1109) MadMancs válasza csozsoka (#1106) üzenetére


MadMancs
veterán

Akkor ez tényleg Csak S21/S21+ vagy egyedi gond.
Fehérvár vasútállomás teljes területén illetve előtte a buszos területen is full Telekom és Voda 4G van S21U val 😱

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1110) MikeWazowski válasza csozsoka (#1106) üzenetére


MikeWazowski
addikt

S20+ 5G telefonon nekem tegnap óta előfordul, hogy csak két kört látok a térerő ikonok helyén. Na, meg jön az SMS, hogy nem fogadott hívásom volt. VOLTE kikapcsolás semmit nem segített.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1111) TODI1111 válasza MadMancs (#1109) üzenetére


TODI1111
addikt

Ezeken a készülékeken jelentkezik a hiba nem az ultrán. :)

[ Szerkesztve ]

(#1112) leslien válasza csozsoka (#1106) üzenetére


leslien
nagyúr

ez melyik hálózat szeretne lenni?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1113) csozsoka válasza leslien (#1112) üzenetére


csozsoka
csendes tag

Telekom természetesen. Még megvárom a céges sim kártya cserét, lehet az kavar be, eléggé régi már. Egyébként csak a fent említett helyszínen van ez, de ott sem mindig. A korábban elvégzett hálózat vissza állítás, valamint a legutóbbi szoft.frissítés nekem sokat segített, sokkal jobb, mint korábban. Itthon pl stabil 4g beltéren nem dobál össze vissza.

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#1114) Sn00k


Sn00k
veterán

En lekopogom nalam semmi ilyen halozat para nincsen. Igaz BP hasznalom telekom kartyaval

3njoy the Lif3

(#1115) sipy888


sipy888
aktív tag

Sziasztok,
S21, 3.5 óra SOT, 16 óra üzemidő normális?
Az első héten ennél jóval többet bírt (38 óta üzemidő, 6 óra SOT) , azóta az előbb írt adat. kB annnyit tud az akksi mint a korábbi 4 éves S8-am.
Ez eddig nem túl meggyőző. Frissítést lefuttattam. WiFi, BT, NFC egesz nap megy, ahogy ment az s8 - n is. Hálózat 5g / lte/ 3g /2g.
Alkalmazasok : Samsung internet 19 %, mesenger 9, spotify 9, play 5, face 5, viber 4 %
:W

(#1116) csorbajeno válasza sipy888 (#1115) üzenetére


csorbajeno
veterán

Melyik ROM verzió van fent?

(#1117) simi12345 válasza csozsoka (#1113) üzenetére


simi12345
tag

Nekem nincs semmi gondom..szerencse vagy nem... de olvasva itt a kártyacserékben bízva, hogy majd akkor megjavulhat...valakinek segítet???
Csak mert az én kártyám egy s8+ból lett átrakva az újba ami általam lett megvágva még annó 4 éve... és semmi problémám vele hiába 4-5 éves....

(#1118) sipy888 válasza csorbajeno (#1116) üzenetére


sipy888
aktív tag

Azt hol tudom chekkolni?

(#1119) csorbajeno válasza sipy888 (#1118) üzenetére


csorbajeno
veterán

Beállítások->A telefon névjegye->Szoftver adatai. Innen csinálj egy képernyő fotót, illeszd be ide és megnézzük.

(#1120) csozsoka válasza simi12345 (#1117) üzenetére


csozsoka
csendes tag

Nem tudom, hogy valakinek segített e, de kB 7-8 éves lehet a céges sim kártyám, szóval ideje cseréltetni amúgy is.
Érdekes ez az egész, kint vagyok jelenleg területen, semmi gond, full térerő szinte, folyamatos 4g, vagy 4g+.
Nem értem, hogy városon belül miért csinálja ezt a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#1121) taki01 válasza csozsoka (#1106) üzenetére


taki01
őstag

Nálam is ezt csinálja, hogy mindkét simnél random eldobja a hálózatot és megszakad a hívás. Vadiúj Telekom-os kártyával is csinálja. Pesten eddig nem tapasztaltam, inkább olyan helyeken tapasztalom ezt a hálózat eldobálást ahol már nagyon gyenge a térerő, de többi készüléken még van térerő, de az S21 elkezdi már dobálni.

(#1122) Soulfly842 válasza taki01 (#1121) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem csak ott sajnos. Nyíregyházán jó a 4G és még a 4G-re se tudott felcsatlakozni (sehol, napok alatt sem). Én fizikai kártyáról egyből e-sim-re váltottam. Közben a sim kártya is sokszor teljesen leszakadt a hálózatról, ahogy te is írtad (72 órán belüli új készülékre cseréléskor ugyanez)
Kényszerítetten működik most a 4G, csak annyi az árnyoldal, hogy ~1 egységgel kisebb jelerősséget ad, mint a Note 9-em.

Mivel technikailag képes a 4G-re, csak nem csatlakozott fel, ezért valószínűleg szoftveresen nem optimizálták semmilyen szinten a magyar hálózatra.

Mivel eltérő helyszíneken más a tünet, ezért gondolom az adott cellákban kapott jelet, valahogy máshogy dolgozza fel...

[ Szerkesztve ]

(#1123) nyesix


nyesix
senior tag

offtopic volt, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#1124) ollie válasza Gabesz87 (#1077) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó kérdés, nekem az S21U is ezt csinálja az első frissítés óta. A másodikat csak smart switch-csel (PC-s) tudtam feltenni, de az után is ezt csinálja. Amúgy benne van az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

***

(#1125) Masato válasza Soulfly842 (#1122) üzenetére


Masato
tag

Szia,

Ha van rá lehetőséged, nézd meg a G-Monnal, hogy a Note 9-edhez képest valóban kisebb-e a dBm-ben mért térerő (RSRP vagy a lenti táblában RXL). Emlékszem, annak idején az USÁ-ban panaszkodtak a gyenge térerőre az iPhone-on és az Apple ezt úgy oldotta meg, hogy a térerő-mérő által mutatott értéket odébb tolta, hogy az többet mutasson :D

(#1126) Masato válasza csozsoka (#1120) üzenetére


Masato
tag

Én cseréltettem SIM-et és látszólag jó lett, majd délutánra hazaérve megint ugyanolyan sz*r lett. Lehet, hogy bázisfüggő is, nem tudom.

(#1127) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Itt is megkédezném, mert máshol nem kaptam választ eddig, lehet akkor nem is lehet beállítani? :(
Chrome böngészőbe be, hogy is lehet beállítani, hogy lent legyen az url csík meg az ikonok?
Kerestem neten, de a régi móddal most nem tudom beállítani, mert nincs duet a keresés szerint.
Valamint arra van mód, hogy legyen kedvencek gomb is egyből? Ne kelljen három pontra kattintani, majd ott a könyvjelzőkre?
Továbbá nem minden oldal fekete, úgy mint a Samu böngészőben. Ezen lehet állítani?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1128) csorbajeno válasza MikeWazowski (#1127) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én csak ritkán használom a Chrome-ot, akkor is csak DeX módban, így ebben én nem tudok neked segíteni. Nekem az is új volt, amiket írtal, hogy meg lehet csinálni.

(#1129) TODI1111 válasza MikeWazowski (#1127) üzenetére


TODI1111
addikt

Úgy tudom, hogy mióta megszüntették a duet funkciót azóta nincs rá megoldás. Többek között azért használok edge böngészőt. Annál jobban kézre esik minden.

[ Szerkesztve ]

(#1130) MikeWazowski válasza TODI1111 (#1129) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Igen, de ott is az a bajom, hogy miért ne lehet kirakni a könyvjelzők gombját lentre, hogy egyből elérje az ember... na mindegy, azért köszönöm!

csorbajeno - Neked is! :R

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1131) taki01 válasza MikeWazowski (#1130) üzenetére


taki01
őstag

Te böngésződ a samsung browser lesz mert ott ki lehet rakni alulra könyvjelző ikont.

(#1132) MikeWazowski válasza taki01 (#1131) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Eddig azt használtam, de az utóbbi egy hétben konkrétan "leszívta" az aksimat :D
Így, most mellőzöm.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1133) #40047616 válasza MikeWazowski (#1132) üzenetére


#40047616
törölt tag

Vagy tegyél egy próbát a Vivaldi-val. Én pc-n is áttértem rá annyira bejön. Ezen bal alul van a könyvjelzők ikonja.

(#1134) Ceree válasza MikeWazowski (#1132) üzenetére


Ceree
senior tag

Én Operát használok mobilon, bár nincs könyvjelző, de alul van a vezérlő és gyorselérésbe rakom mindig a leggyakrabban elérendő oldalakat, a nem napiak meg mennek könyvjelzőbe. Tégy egy próbát, hátha.

Másolat_eredetije

(#1135) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Gondolkozom egy S21 vásárláson. Olvasom, hogy Telekomosok panaszkodnak a térerő miatt... Ez esetleg javítva van már? Vagy csak Volte kikapcs segít? Akksi mennyire bírja mondjuk egy S10e-hez képest?

Köszönöm!

(#1136) Masato válasza HoldfenyLuna (#1135) üzenetére


Masato
tag

Szia,

Csak LTE módban használható a Telekom kártya VoLTE-vel. Ha visszaolvasol, ehhez egy app kell, hogy beállítsd. Akksi időre sztem megfelelő a telefon, miután letiltogatod a sok Samsung szemetet, ami állandóan a GPS pozíciódat kéregeti (Galaxy Store, Bixby, időjárás widget, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#1137) HoldfenyLuna válasza Masato (#1136) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Igen, csak mostanában kezdem olvasni a 21 hszeit, pont az S10e miatt keresgéltem, mikor megakadt a szemem a hálózati hibán. Most tanácstalankodom :) Mert még azon is vacillálok, hogy S10e készüléket veszek használtan. Mindkettő tetszik... :R

(#1138) csorbajeno válasza HoldfenyLuna (#1137) üzenetére


csorbajeno
veterán

Előfordul a hiba, bar nem gyakori szerencsére. Ma voltam a debreceni SES-ben és rákérdeztem erre, azt mondta a srac, hogy Debrecenbe még egyet sem vittek be ilyen hibával. Szóval lehet hogy ez szolgáltatoi optimalizálatlanság és adott területeken(pl. itt Debrecen környékén) ezért nem jelentkezik, mert át tud állni a telefon másik frekvenciára.

(#1139) Sn00k


Sn00k
veterán

Bent voltam ma nyugatinal telo 4g+on gondoltam nezek kivancsisagbol egy speedtestet es kemeny 30mbps sebesseget mert a progi ez nem karcsu picit? :U
Telekom

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1140) csorbajeno válasza Sn00k (#1139) üzenetére


csorbajeno
veterán

De, az. Ezt néha én sem értem. A munkahelyemen, Debrecen belvárosában nézek egy speedtestet és 300Mbps körüli értéket mutat, de ugyanott egy másik mérés előtte vagy utána csak 10-30Mbps. :F

(#1141) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Hálózati gikszer miatt esetleg ezt valaki kipróbálna? [link] Nekem most nincs Samum, de érdekelne, hogy a roaming kikapcsolásán kívül esetleg más is tapasztal e valamit?

(#1142) csorbajeno válasza HoldfenyLuna (#1141) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem szerencsére nincs hálózati problémám, így én ezt nem tesztelem most :)

(#1143) Soulfly842 válasza Masato (#1125) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az összevetéshez van jobb program is. Inkább azt osztom meg

S21:

Note 9:

Az SNR -ben van egyébként hatalmas differencia. Note 9-en 10.0-30.0 között mozog. Az S21-n 0.2-0.7-t.

[ Szerkesztve ]

(#1144) MikeWazowski válasza #40047616 (#1133) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm, teszek egy próbát vele.

Ceree - Neked is köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1145) #16820480 válasza csorbajeno (#1140) üzenetére


#16820480
törölt tag

A pillanatnyi elérhető sebességed szerintem attól is függ hányan vannak éppen az adott cellán és mennyire aktívan használják.

(#1146) Soulfly842 válasza #16820480 (#1145) üzenetére


Soulfly842
addikt

Illetve lehet, hogy átfedés van a cellák/tornyok között és dobálja ott a kettő között a térerőt.

(#1147) Hallosz


Hallosz
senior tag

Az SMS fogadási problémánál az imént derült ki egy apróság.
A kézbesítetlen SMS üzeneteknél kiderült, hogy a küldő készüléke Samsung, és a Rich Communication Service csevegő (szolgáltatást ?!) használta küldésre. Nos ezek nem jöttek át, a küldőnél kiírta, hogy kézbesítetlen, akarja egyszerű SMS-ként elküldeni? rányomtak az igenre, és jött is az üzenet. A beállításoknál kikapcsolták ezt a RCS izét, és minden OK.
A fogadó készülék nem Samsung.

Mert lakni, muszáj.

(#1148) Janaboy


Janaboy
veterán

Na megjött nekem is a Buds Live meg a Smart Tag :)

Janaboy

(#1149) ollie válasza Sn00k (#1139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt tudod, hogy az adott cella sávszélessége eloszlik az összes felhasználó között, akik éppen rajta lógnak?

***

(#1150) csorbajeno válasza #16820480 (#1145) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez valóban igaz, de nem hiszem, hogy egy perc alatt ennyién csatlakoznának fel/le. Ettől függetlenül van benne ráció. A Soulfly féle magyarázat már inkább magyarázza a jelenséget, mert nem messze van a torony határa. Erre nem is gondoltam, hogy a távolabbi toronyra átcsatlakozna, nem logikus lépés. De ez mindent megmagyarazna ott. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.