Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) csorbajeno válasza ShadowLac (#1648) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez a videó alapvetően jó összehasonlító videó lenne, ha a két telefon egyszerre, egy kézben lenne tartva egy erre a célra kialakított állványban. De ez így számomra nem mérvadó és szerintem a képek a videóból vannak kivágva. De ez csak az én véleményem :R

(#1652) *RLaci* válasza Darko (#1649) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nem hivatalos, külföldi webshop. Reszelhettek az exynososon mert ennél nagyobb volt a különbség a sd-os javára. Ez jó hír exyst használóknak. Nálam most marad egy darabig a snapis, abszolút elégedett vagyok vele minden téren, de ha holnaptól exyst kellene megint használjak, minden további nélkül jöhet. Normál használat mellett nincs érezhető különbség a kettő között.

csorbajeno +1 ugyanez a véleményem, azért egy ilyen YT-os videóból messzemenő következtetéseket nem lehet levonni.

[ Szerkesztve ]

(#1653) Darko válasza csorbajeno (#1651) üzenetére


Darko
senior tag

Nekem úgy tűnik egy állványban van elhelyezve a két telefon. Annyira egyszerre mozog, hogy azt nem lehet máshogy.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#1654) S@c@ válasza ShadowLac (#1648) üzenetére


S@c@
őstag

A márciusi alapján a snapi videoban sokkal erősebb és esti fényekben is.

Jött áprilisi frissítés is, amiről szintén van kamera teszt: [link]

(#1655) ShadowLac válasza Darko (#1649) üzenetére


ShadowLac
addikt

Én is csak az esti, de ott is inkább csak a videóál láttam gyengébbnek az exynost..
Volt hol a fű rikitósabb volt az exinosnál. De nem veszesen. De ez lehet a nem egyforma teló helyzettől is. Szerintem megvehető. Én is vadászok 1 S21 pluszra.
Persze a yt videó nem alkalmas eldönteni melyik a jobb. A samsungok hajlamosak túlélesíteni a fotókat az exynos procisok erősebben. (Főleg erős napsütésben)Yt videóban ez sem derül ki.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1656) csorbajeno válasza Darko (#1653) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nezd meg, az elején a videót. Teljesen külön fordul a két telefon, legtöbbször egymás után fordulnak, nem egyszerre.

(#1657) ShadowLac válasza S@c@ (#1654) üzenetére


ShadowLac
addikt

Köszi. Megnéztem. Esti videónál gyengébb az exynos. Fotóknàl a videó alapján egál. Nekem van ahol az exynos kicsit jobban tetszik a kicsit erősebb HDR miatt.
( a márciusi videóban is ) Ja a 4. havi ban nem volt rikitósabb a fű sem.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1658) ShadowLac válasza csorbajeno (#1656) üzenetére


ShadowLac
addikt

Az áprilisi felvétel jobb.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1659) dnelb válasza csorbajeno (#1656) üzenetére


dnelb
veterán

de akkor az emberek, autók miért ugyanott mennek ugyanúgy? 2 50 körül pl. szerintem is állvány egyszerre

(#1660) Darko válasza csorbajeno (#1656) üzenetére


Darko
senior tag

Az szerintem lag, illetve én pl. ezt optikai stabilizátoros fényképezőgép objektívnél figyeltem meg, mivel elmozduláskor az első pillanatban a stabi probálja az elmozdulás ellenére a képet stabilan tartani, majd mivel már túl nagy lett a mozgás, ezért elengedi a stabilizálást, utána megy a mozgásnak kis apró rántások kiséretében. Itt lehet ilyet látni az exynos esetében. A 2 videó sincs szerintem teljesen szinkronban egymással.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#1661) gusthy válasza Darko (#1660) üzenetére


gusthy
veterán

Igen ám, de az optikai stabilizátoros fényképezőgépen általában van sport mód, ami kikapcsolja a stabit, hogy lehessen panningolni vígan.

(#1662) ollie válasza Darko (#1649) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne vegyél Snapdragonost, mert nem lesz rá hivatalos garanciád, és még pénzért sem fogják hivatalos szervizben javítani az EU-ban. Vagyis bármi van, ugrott a vízállóság, és ki tudja hogy javítják (már egy kijelzőcsere is kockázatos).

***

(#1663) *RLaci* válasza *RLaci* (#1652) üzenetére


*RLaci*
addikt

Még annyi, hogy igaz, hogy csak 1 év gari van és ki kell küldeni ha gond van vele de 110 ezer forinttal olcsóbb volt mint az itthoni hivatalos helyen vásárolt, ugyanekkora tárhelyű exynosos verzió.
Ezt csak tájékoztatás végett írom. Hacsak valaki nem megrögzött Snapdragon fan akkor én is inkább az Exyset ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#1664) S@c@ válasza *RLaci* (#1663) üzenetére


S@c@
őstag

Linket tudsz adni?

(#1665) #16820480 válasza *RLaci* (#1663) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért az a 110 ezer különbség elég komoly érv lehet a vásárlásnál, az a vételár harmada nagyjából.

(#1666) *RLaci* válasza S@c@ (#1664) üzenetére


*RLaci*
addikt

Persze. [link]

sheratan Hát ja, ez egy olyan árkülönbség ami megfontolandó lehet, ha ragaszkodik valaki a snapihoz.

[ Szerkesztve ]

(#1667) leslien válasza *RLaci* (#1666) üzenetére


leslien
nagyúr

és azt tedd hozzá pls ,h honnan jött....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1668) *RLaci* válasza leslien (#1667) üzenetére


*RLaci*
addikt

HK. Egy hét alatt itt volt,DHL, bontatlan csomagolás.
Így megfelel Uram? :)

(#1669) leslien válasza *RLaci* (#1668) üzenetére


leslien
nagyúr

abszolút... :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1670) #16820480 válasza *RLaci* (#1666) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem az árkülönbség érné meg inkább, az idei modelleknél nem érdekel egyáltalán a SD vs Exynos különbség :D

(#1671) S@c@ válasza *RLaci* (#1668) üzenetére


S@c@
őstag

Horvátországban csak 1 éves garancia van? :Y :F

(#1672) *RLaci* válasza S@c@ (#1671) üzenetére


*RLaci*
addikt

Horvátországban ugyanolyan Exys van mint nálunk. A HK Hongkong akart lenni. :)

Snapis csak Usa, Kína, HK, Taiwan.

sheratan Hát, kinek mi :).

Azt azért az ide linkelt sd vs exy kamera összehasonlítások ellenére is vallom, hogy jobb képet csinál a sd verzió.

[ Szerkesztve ]

(#1673) S@c@ válasza *RLaci* (#1672) üzenetére


S@c@
őstag

Ja tényleg az HR...a mai napon a sok rövídítés miatt az agyam is kiégett már :D

(#1674) Darko válasza ollie (#1662) üzenetére


Darko
senior tag

Elég komoly érv, nem tudtam hogy az SD verzió ennyire ritka nálunk, a gari fontosabb bárminél számomra.

#1661gusthy: vagy magán az optikán lehet kikapcsolni, viszont telefonnál fontosabb az optikai stabilizálás mégha a pásztázás hátrányára is van néha.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#1675) mrThomi


mrThomi
addikt

Szevasztok.

Egy olyan gyors kérdésem lenne hogy értesítékesnél be lehet kapcsopni a "felvillanó kijelző"(vagy hogy nevezzem) opciót ? Snapchatnél ha jön értesítés felvillan a lezárt kijelzőig, de más értesítéseknél nem. Be lehet ezt valahol állitani az összes bejövő értesítésre ?

Nothing Phone (2a)

(#1676) Darko


Darko
senior tag

Egy elméleti kérdés, még nem vagyok s21… tulaj, de elképzelhető hogy lesz egy ultrám és tennék rá valamilyen védőüveget. Szeretném előre megvenni az üveget, tudtok valami tuti megoldást, itthoni beszerzési forrással?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#1677) csorbajeno válasza Darko (#1676) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha Ultra lesz, akkor kérdezd meg az Ultra topicban, ők külön lettek szedve tőlünk. De szerintem a Whitestone Dome glasszal nem nyúlsz mellé. Az UV-s üveg és régóta megelégedett véleményeket olvasok róla. Cserébe nem olcsó. :Y

(#1678) Darko válasza csorbajeno (#1677) üzenetére


Darko
senior tag

:R Jahh vaksi vok.
Nem volt még uv-s üvegem, ha cserélni szeretném könnyen lejön?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#1679) ShadowLac válasza Darko (#1678) üzenetére


ShadowLac
addikt

Én ezt rendeltem meg. [link]
Amúgy jó ez a csapat. Nem csak kamera tesztjük van hanem aksi és speed test is,plus proci hőfok is.(ráadásul mutatják a február, márciusi teszt eredményeket is)
Igazi mániákus tesztelők!!
[link] speed
[link] proci hőfok
[link] akku

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1680) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Igazi ez az ultrára vonatkozik. Kicsit jobb a snapis procisok. [link]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1681) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Az alábbi idegesítő jelenség ellen van megoldás? Ha a media hangerő le van véve teljesen, és a telót így kapcsolom az autóhoz (kábel, vagy BT, mindegy), a BT hangerő is némítva van ilyenkor. Nem lehet, hogy azt valahogy külön kezelje? Mert rohadt idegesítő, hogy ilyenkor kotorásszam ki a könyöklőből a telót, és vegyem fel a hangerőt, ha előtte elfelejtettem.

(#1682) Darko válasza ShadowLac (#1679) üzenetére


Darko
senior tag

Ezt már néztem, ultrára nincs, helyette van ez, tripla áron, viszont létezik olcsóbban uv-s, csak nem vagyok tisztában hogy az uv-s üvegeket hogy lehet leszedni, ha cserélni kellene. Illetve uv-s nál még oda kell figyelni az ujjlenyomat-érzékelő területére felrakásnál.

szerk: mindkettő uv-s, most látom, na utána kell néznem hogy az milyen, még nem használtam. egyszer rendeltem, de nem raktam fel a jelenlegi s9+ -ra, majd megkapja ajándékba aki majd megveszi a telóm.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#1683) S@c@ válasza Darko (#1682) üzenetére


S@c@
őstag

Nem.javaslom az uvs foliakat!!! Szenvedes leszedni!

(#1684) csorbajeno válasza Darko (#1678) üzenetére


csorbajeno
veterán

Elvileg könnyen lejön, de tapasztalatból nem tudok nyilatkozni, mert S9 óta csak fóliát használok.

(#1685) ShadowX válasza S@c@ (#1683) üzenetére


ShadowX
őstag

Youtube-on van róla videó hogyan kell leszedni....kissé tényleg nyögvenyelős, de nem egy
atomfizika. Ellenben nagyon minőségi fólia.

Amúgy ma vettem át a telefont, még ismerkedünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#1686) Darko válasza csorbajeno (#1684) üzenetére


Darko
senior tag

Lehet felrakatom a Speedshopban ezek közül valamelyiket, legutóbb s9+ -ra raktak fel spigen üveget, tökéletes lett. Bár nem tudom a covid helyzet miatt megcsinálják-e?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#1687) nVIPER válasza Darko (#1686) üzenetére


nVIPER
senior tag

A Spigen teljesen jó mind fóliában, mind üvegben. Én az üveget raktam fel rá, teljesen hibátlan.

(#1688) nVIPER


nVIPER
senior tag

Az áprilisi update kicsit hűvös időben, már akit érdekel, sztem ez a max amit ez a proci tud..:

(#1689) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok, független S21 en szolgáltatót váltottam, Telenoros lettem. De a teló kapcsolatok menüje továbbra is Vodát ír. Az értesítési sávon, záró képernyőn az operátor Telenor, csak a fenti menüben ragadt be... :W
Hogy lehet ezt innen eltűntetni? Restart és masik SIM csere volt. :R

[ Szerkesztve ]

(#1690) m1lan válasza nyesix (#1689) üzenetére


m1lan
őstag

Hálózatbeállítások visszaállítása?

Általános kezelés/Visszaállítás menüponton belül találod.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1691) nyesix válasza m1lan (#1690) üzenetére


nyesix
senior tag

Kipróbáltam, restart is volt de sajnos nem tűnt el. Egyéb ötlet?

(#1692) nyesix válasza nyesix (#1691) üzenetére


nyesix
senior tag

És ha nyomok egy teljes vissza állítást, de előtte smart switch el lementem? Sose használtam még ezt, mennyire megbízható? E mail fiókok, egyedi alkalmazások stb. Változatlanul megmaradnak?

(#1693) gainwardgs válasza nVIPER (#1688) üzenetére


gainwardgs
addikt

Exynos :F

[ Szerkesztve ]

(#1694) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Hamarosan leváltanám az s8 telómat (sajnos a beton keményebb volt nála)

Kérdés megéri az s21 plusz a felárat a simához képest :F
15k lenne a különbség a kettő közt

Illetve vip phone-bol venném, estleg valaki vett már ott készüléket, megbízható :U
Meg valaki elmagyarázná hogy a kérdéses boltban 275k a készülék míg máshol 380k alatt nincsen, hogy lehetséges hogy vip phone-nál ennyivel olcsóbb :U

(#1695) IamTheDog válasza gainwardgs (#1694) üzenetére


IamTheDog
tag

Úgy, hogy nincs rá hivatalos garancia, csak bolti, amit vagy érvényesíthetsz vagy nem. Nem ismerem a VIP Phone-t garancia szempontjából, lehet minden rendben van velük, de a nem hivatalos boltok tudnak cifrák lenni, ha baj van a készülékkel.

(#1696) gainwardgs válasza IamTheDog (#1695) üzenetére


gainwardgs
addikt

frankó, akkor lehet jobban járok ha szolgáltatónál veszem :R

[ Szerkesztve ]

(#1697) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok.

Egy érdekes és zavaró problémával fordulok hozzátok. Adott egy s21 plus, kábel kocsiba és egy Hama átalakító a jack hiánya miatt. A furcsaság az hogy média lejátszsás közbe bedobja a tárcsázót. Kb minden 3.ik percben. Hogy lehet ezt kikapcsolni ? Nem tudom ilyenkor mit érzéke vagy miért csinálja ezt de elég idegesítő. Köszi

Nothing Phone (2a)

(#1698) gusthy válasza nyesix (#1689) üzenetére


gusthy
veterán

A független azt jelenti, hogy független helyen vetted, vagy hogy a Vodafone-nál, csak maga a készülék nem kártyafüggő?
Mert utóbbi esetben attól még, hogy független, a vodás cuccok rajta vannak.

(#1699) m1lan válasza gainwardgs (#1694) üzenetére


m1lan
őstag

Legolcsóbban gyártói garanciával a Telenornál tudod megvásárolni az S21 szériát. Az S21+ feltöltőkártyás csomagban 340k, az S21 280k.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1700) gainwardgs válasza m1lan (#1699) üzenetére


gainwardgs
addikt

Köszi
Még gondolkodok, közbe ráleltem a mi 11-re :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.