Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) leslien válasza MadMancs (#400) üzenetére


leslien
nagyúr

pont az a lényeg.... ne kíméld tesztelésnél...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#402) MadMancs válasza leslien (#401) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt nem mondtam hogy kímélni kell.
De felesleges így. Nem fog valós képet adni.
Mindenkinek a saját használati szokásai alapján kell letesztelni a saját használati appjaival. Legtöbb embernek elég ha reggeltől estig bírja a telefon, hiába van 6,7,8 óra SOT, akinek van munkahelye/családja, úgy cuzamme élete, 3-4 óránál nem fog többet belepakolni egy nap. Nekem is új, próbálgatom szabadnapom (S21U), 4óra 18perc van benne és 56% on vagyok (120Hz adaptív, dual sim, vegyes használat, de Legtöbb PH szóval fix 120Hz a görgetés miatt, sötét mód off). De munkanapokon nincs több 3 óránál benne, viszont jó érzés hogy nem kell munkahelyre töltőt vinnem mert este lefekvéskor is minimum 40%, ja ott 8 órán keresztül háttérben YouTube.

Szóval mindenkinek más és más az igénye, mindenkinek más és más az app list, nincs értelme méregetni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#403) spawn21 válasza MadMancs (#402) üzenetére


spawn21
veterán

Pedig neki van igaza :)

iPhone 13p

(#404) sonice


sonice
tag

Térerő 📶 probléma másnál is jelentkezik? Van rá megoldás?.. 🤔 S21 kb 2-es szint Huawei P20 pedig fullon, ugyanaz a szolgaltato Tmobile.. Koszi

(#405) MadMancs válasza spawn21 (#403) üzenetére


MadMancs
veterán

Lehet, de miért is?
Létezik 2 egyforma user? Le tudom meríteni 3 óra alatt is (bármelyiket). És attól kinek lesz jobb? Nem az userek egyéni preferenciái számítanak?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#406) attila.86 válasza sonice (#404) üzenetére


attila.86
tag

Nálam is ez a szitu a térerővel. Illetve egyelőre hívásgondom nem volt, lehet csak a kijelzés másképp van skálázva.

(#407) csorbajeno válasza attila.86 (#406) üzenetére


csorbajeno
veterán

Most már nekem is van egy S21-em, este, ha belekerül a SIM-kártya, akkor én is igyekszem ezt figyelni, hátha valami okosságra jutunk.

(#408) Ateszpapa válasza sonice (#404) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Huawei mindig is jobb volt térerőben mint a Samsung. Ez nem újkeletű dolog, már az S8-nál is tapasztaltam.

(#409) csozsoka válasza sonice (#404) üzenetére


csozsoka
csendes tag

Szia!
Igen, jelentkezik, sőt a hálózatról is ledobált több esetben, viszont az esetemben sim kártya hiba volt, kicserélték a szolgáltatónál, így talán stabil, de egyszer ledobott utána is, ezidáig nem tapasztaltam hasonlót, de térerő probléma az bizony van. (Telekom)

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#410) TODI1111


TODI1111
addikt

A samsung készülékeknek mindig alacsonyabb a SAR értéke ezzel párhuzamosan viszont gyengébb a térerejük is.

(#411) SonyNex7 válasza Hallosz (#396) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nekem semmi ilyen gondom nincs.S8 nem jött meg messenger,itt minden ok. Gyári tokban van így nem vágja a kezem. Szerintem nem rossz az üzemidő,olyan 5-6 között van.
Van pár dolog amit valóban nehezebb megoldani vagy csak simán nem tudja,de kezdem megszokni.A hálózat,és a telefon beton stabil így 14.4-el,hívásnál a kapcsolatot olyan gyorsan létrehozza és bontja hogy csak nézek.
S21 120hz kijelzője a legnagyobb ütőkártyája,de nagyon sok a negatív van mellette. Hétfőig van időm eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#412) Hallosz


Hallosz
senior tag

Egy éve boxolok a Telekommal, beltéren sokszor használhatatlan. A kezemben a készülék, és a szomszéd szobából indított próbahívás nem sikerül, mert nem vagyok kapcsolható.
Nagyon gáz. A negyedik panaszlevelet írtam, reakciójuk: "kérjük töltse ki ügyfél megelégedettségi kérdőívünket"
...hogy vezetnéd anyádra a marketing bikát.
Lejár a hűség, és 22 évi előfizetési múlttal lépek át máshová.

Mert lakni, muszáj.

(#413) Hallosz válasza SonyNex7 (#411) üzenetére


Hallosz
senior tag

A gyári tokot felraktam a 12-re, és ott helyben megrepedt alul a kivágásnál, mindkét oldalon... :-/

Mert lakni, muszáj.

(#414) FіkuszKukіsz válasza Hallosz (#412) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nincs otthon Wifi? Ha van, akkor miért nem kapcsolod be a Wifi hívást? [link]

Romanes eunt domus

(#415) SonyNex7 válasza Hallosz (#413) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Na az durva.Ez utángyártott gyári szilikon,mert amíg nem biztos hogy marad addig nem akartam kidobni a pénzt.

(#416) Hallosz válasza FіkuszKukіsz (#414) üzenetére


Hallosz
senior tag

Természetesen van Wi-Fi, természetesen be van kapcsolva a Wowifi, és akkor is megesik. Többen e-mailt írtak, hogy miért nem válaszolok az SMS-ükre. Képernyőképet küldtek az kézbesítetlen üzenetről, megmutattam a Telek... nak, - a rendszerünk szerint, minden rendben, mondták.
- Ok, akkor hol az SMS?
- Biztos a küldőnél van gond. És jött az arany kérdés:
- Pontosan, kiktől nem kap SMS-t?
- Még nem tudom, - válaszoltam - de felhívom mind az 1642 nevet a telefonkönyvből, és megkérdezem, az úgy jó lesz?
Komolyan mondom, hányingerem van tőlük. Most már tovább viszem, nem hagyom magam.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#417) Hallosz válasza SonyNex7 (#415) üzenetére


Hallosz
senior tag

Most egy SE 2020-at nyüstölök. Az imént a SES-ben kézbe vettem a 21-et, megnyomkodtam, hát nagyon csábító, főleg a 120 Hz.

Mert lakni, muszáj.

(#418) SonyNex7 válasza Hallosz (#417) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nálam a 12 maximum addig lenne amig nem jön a következő generáció,akkor csere pro verzióra abban már benne lesz a 120hz,illetve kell a zoom kamera,nagyobb tárhely,több ram is. Ez maradna a családban mert egy iphone 7-t váltana,és ennek a tudása feleségemnek még sok is.

(#419) Hallosz válasza SonyNex7 (#418) üzenetére


Hallosz
senior tag

Végül is, alig 8 hónap és jön a következő széria, remélhetőleg, 120 Hz és Type C-vel.
Az a legjobb, hogy van miből választani :R
Szó mi szó, nagyon megtetszett szürkében az S21 Képek alapján, nem jött át.

Mert lakni, muszáj.

(#420) bounty123 válasza Hallosz (#417) üzenetére


bounty123
őstag

A 120Hz engem is lenyűgözött S10 után. Nem gondoltam volna, hogy ennyire látványos a különbség, ég és föld számomra akár csak egy cikket, fórumot végiggörgetni. Teljesen más élmény.

(#421) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Van itt olyan, aki rajtam kívül használ DeX-et? Ha igen, akkor DeXPaddal használja-e? Ha még mindig igen, akkor az lenne a kérdésem, hogy rendesen működike vagy sem? Mert nekem összeesett a felbontás. :F

(#422) MadMancs válasza csorbajeno (#421) üzenetére


MadMancs
veterán

Sima USB kábellel működik rendesen. DeX pad ról nem tudok nyilatkozni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#423) jacis válasza bounty123 (#420) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is így vagyok vele a mai napig. Ha megszokod és kezedbe kerül egy 60Hz-es teló úgy érzed majd mintha folyamatosan akadna a rendszer. :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#424) csorbajeno válasza MadMancs (#422) üzenetére


csorbajeno
veterán

Észhez tért minden, most megint jó a rendszer.Nem tudom, hogy mi okozhatta a hibát.

(#425) sonice


sonice
tag

Sziasztok.
Telefon menuben a nevjegyzek alatt nem lehet kivalasztani hogy csak a SIM kontaktokat mutassa?Mert a sima nevjegyzek menuben ez működik.
Koszi

(#426) mSchumi87 válasza sonice (#425) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Hasznal itt valaki DNS szervert? Ha igen melyiket

Bocsi nem neked akartam hanem kerdesnek mindenki fele

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#427) JMarty válasza mSchumi87 (#426) üzenetére


JMarty
tag

Én az adguard DNS szerverét használom reklámszűrés céljából.
dns.adguard.com

Amennyiben nem akarsz reklámokat szűrni, érdemes bármit mást használni, mint a szolgáltatójé. Véleményem szerint a Cloudflare a leggyorsabb és legstabilabb.
1dot1dot1dot1.cloudflare-dns.com vagy one.one.one.one

[ Szerkesztve ]

(#428) mSchumi87 válasza JMarty (#427) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Koszi szépen, es elmagyaraznád hogy miert jobb mint a szolgáltatóje? Nem nagyon vagyok képben ezzel hogy mire jo pl az utolso két dns? Koszi :) :B

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#429) aprokaroka87 válasza mSchumi87 (#428) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl szolgálati DNS-ek elvileg sima UDP ( 53-as port )-on keresztül küldik el a DNS kéréseket, így azok nem lesznek titkosítva és adott esetben látható lesz szolgáltatói részről hogy milyen oldalakat látogatsz.

DOT ( 853-as port ) és DOH ( 443-as port ) esetén pedig titkosított lesz a kapcsolat, közted és a DNS szerver közt.

Manapság már egyre inkább az utóbbi kettő kezd előtérbe kerülni.
Mivel privacy szempontból is előnyősebb ha titkosított kapcsolaton keresztül megy a dolog.

Természetesen ezek sem jelentenek 100% védelmet.

(#430) aprokaroka87 válasza aprokaroka87 (#429) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én amúgy most a Next dns-t probálgatom.

300.000 le kérés-ig díjmentes.

Eddig korrekt-nek tűnik.

link

Persze nekem nem Samsung Galaxy S21 van.
De ide is opció lehet.

A Cloudfare pedig szintén megbízható DNS Szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#431) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Mate 20 Pro-t használok - lassan időszerű a cseréje - és voltam megnyomkodni az S21+ -t. Ítélet: zseniális készülék.
Viszont az ára elképesztő, még sosem volt ennyire drága telefonom (410k). Tudom, ez nagyon szubjektív és nekem kell eldönteni, viszont mégis, szerintetek "megéri" ennyit kiadni egy készülékre? Kinek mi volt a megélése, amikor ennyit kiadott egy telefonra?

Üdv,
Coleen

[ Szerkesztve ]

(#432) jacis válasza coleen (#431) üzenetére


jacis
nagyúr

Ezt csak Te tudod eldönteni, hogy megéri-e.
Én minden alaklommal mikor kifizetem érte az árát mintha a fogamat húznák mégis minden évben cserélem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#433) coleen válasza jacis (#432) üzenetére


coleen
aktív tag

Nálad mi a motiváció az évenkénti cserére? Pl. ekkor még az előző modellt jó áron el lehet adni, nem esel ki a körforgásból?

(#434) Tin válasza coleen (#431) üzenetére


Tin
veterán

Abszolút megéri, hiszen mit kapsz manapság 410e forintért? Kb semmit. Bár én akkor már az Ultrát venném, sokkal többet tud, de nem sokkal nagyobb és drágább.

(#435) adamklark válasza coleen (#431) üzenetére


adamklark
senior tag

több szempontból kell nézni,

-egyrészt megnézed mi kell neked és mennyire akarsz kompromisszumot kötni. nekem a telefon nem csak hívásra van, hanem hordozható PC kb ami elfer a zsebemben (kifejezetten jól jött mert covid miatt teljesen meghülyült németorszag és netem kb 2 hónap múlva lett meg (elvileg jövőhéten aktív lesz, még jó hogy volt 256gb tárhely Netflix filmekhez mielőtt elindultam)

-ha ez megvan, akkor jön a kínálat összehasonlítása, ha egy ilyen egyben készüléket akarok több évre (igen, őrölt vagyok hogy nem évente akarom cserélgetni), akkor az sajnos 250k-400k körül van, szóval nem kimagasló, amit pluszba költesz az csak a márka és extra feature ami kellhet

-összeségében ha csak önmagában nézed mint egy telefont, szerintem 100k-nál se érne többet egy készülék sem, de ha egybe nézed a képet akkor megéri amennyiben magadhoz képest megfelelő telefont választasz. hiába feszít valaki hogy 180k ért vett egy kínai telefont (ez csak egy példa, vannak jó kínai telefonok) ha idegeskedik a baromságai miatt és másfél év után tönkremegy, utána vesz 240k ért ugyanattól a márkától, az már 420k összesen, nem ugyanott van vagy kicsit rosszabbul jött ki?

[ Szerkesztve ]

(#436) coleen válasza Tin (#434) üzenetére


coleen
aktív tag

Hát hogy mit kap érte az ember az eléggé élethelyzet és preferencia függő :)
Az Ultrát is próbáltam, de pont azért nem tetszik mint a Mate 20 Prom: lekerekített a kijelzője. Az S21+ lapos kijelzője felüdülés volt, mint amikor rájössz, hogy nem tudod eddig mi hiányzott.

(#437) coleen válasza adamklark (#435) üzenetére


coleen
aktív tag

Jogos érvek. Kb 7 éve Huawei/Honor készülékeim vannak csak, de egyik sem volt kompromisszum mentes, talán a Mate 20 a legjobb abból az érából (de a mai napig nem tudok rajta gyorsan és hibátlanul gépelni, ami az üzletben kipróbált S21 esetében nem kis meglepetésemre simán ment).
Hát amire használnám: napi 15-20 telefonhívás (céges), céges levelezés és callok (MS Outlook és Teams alapokon), illetve a szokásos: böngészés, GPS, Viber, FB, Insta, illetve fotózás, bár itt inkább "funkcionális" fotósnak mondom magam, azaz nem jegyzetelek, hanem egyből lövöm a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#438) mSchumi87 válasza aprokaroka87 (#429) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Koszi szepen ma is tanultam valamit 😊

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#439) jacis válasza coleen (#433) üzenetére


jacis
nagyúr

Imádom a telefonokat és eddig minden évben volt valami ami újdonságnak számított.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#440) coleen válasza jacis (#439) üzenetére


coleen
aktív tag

Az S20+ -hoz képest az S21-nél tapasztaltál érdemi előrelépést? Pl. rendszer sebesség, kijelző dinamika (120 Hz-nél) vagy ujjlenyomat olvasó kapcsán?

(#441) ollie válasza coleen (#431) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem ez az illető jövedelmétől függ. Megéri, ha valaki megteheti, hogy kiad ennyi pénzt a nélkül, hogy adósságba verje magát. Ez persze az én álláspontom.

***

(#442) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Ha nincs bekapcsolva a gyors toltés a telon, akkor mennyivel tolt?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#443) kutyek válasza aprokaroka87 (#429) üzenetére


kutyek
senior tag

Hiába titkosítod a DNS forgalmat, attól még látja a szolgáltató, hogy milyen távoli címekkel kommunikálsz. Biztonság szempontjából fontos a secure DNS, nem pedig privacy szempontból: így is, úgy is látszik, kivel kommunikálsz, de nem tudják a forgalmat eltéríteni, ha secure a névfeloldás.

(#444) ollie válasza mSchumi87 (#442) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tippre 10W.

***

(#445) g4mer válasza coleen (#431) üzenetére


g4mer
senior tag

Nekem van egy ilyen hülye nézetem: max 2 heti fizetésemnél ne kerüljön többe egy telefon. Ha nagyon vágysz rá, úgy már más tészta, esetleg más alternatíva? Talán érdemes várni pár hónapot, amíg bezuhan az ára, és kifogni egy jó állapotút hardveraprón.. :)

Sic Parvis Magna

(#446) coleen válasza g4mer (#445) üzenetére


coleen
aktív tag

Az a helyzet, hogy mióta megnyomkodtam az üzletben, naponta többször gondolok rá, hogy nagyon kellene egy ilyen nekem :)
Viszont igyekszem erős lenni, és ahogy írod, még pár hónapot várni, mert nem tudni mit lép a konkurencia tavasszal. Megvenni meg tudnám, azzal lekopogom nincs gond, csak hát mégis ennyi pénzt egy mobilért...
A Huawei (pl. egy P40 Pro) sajnos nem csak a Google miatt nem jöhet szóba, hanem a munkahelyemen használt 1-2 spéci app sem elérhető rá (ráhekkelni meg biztonsági okokból nem akarom). Xiaomiban pedig még mindig nem bízom annyira, hogy azt válasszam (mindig van egy-két apróság bennük, amiben kompromisszumot kell kötni, legyen az akár pl. a hangminőség).

A másik alternatíva a OnePlus 8T lenne a sík 120 Hz kijelző és a Snapi processzor miatt, ott viszont a kamera kicsit gyenge, illetve a kijelzőjével kapcsolatban is olvastam, hogy nem tökéletes (szivárványos mintázatok láthatóak rajta bizonyos szögekből, ill. egyes kevésbé szerencsés példányoknál inhomogén a fekete).

[ Szerkesztve ]

(#447) csorbajeno válasza coleen (#446) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én azt terveztem, hogy erős leszek és a karácsonyi akcióban veszek egyet, erre péntek óta barátkozok az S21-gyel...minden voltam, de erős nem. Az enyém volt az első eladott S21 a debreceni Telekomnál(ezt ők mondták).

(#448) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Ez a töltő jo lehet az S21 hez? Baseus 45W QC4.0 kb 10K HUF.

tudom, hogy csak max 25W-al lehet ölteni, de ha már veszek egy fejet akkor legyen az jövőálló

[ Szerkesztve ]

(#449) karldergroße válasza coleen (#446) üzenetére


karldergroße
senior tag

Zenfone 7 pro? 270 Kilo csúcs snapi-val. Bővíthető, kapsz hozzá töltőt is... :))

(#450) csorbajeno válasza Szaszabond (#448) üzenetére


csorbajeno
veterán

Biztosan jó lesz hozzá :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.