Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) MadMancs válasza MikeWazowski (#1947) üzenetére


MadMancs
veterán

Nekem üres. Ha beszélni akarok mikrofonra kell bökni előtte.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1952) ollie válasza MikeWazowski (#1950) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Telefon beállítások -> Google -> Account Services -> Search, Assistant and Voice -> Google Assistant -> Voice Match -> (itt be kell kapcsolni az asszisztenst, ha nincs) Hey Google

Nekem ezek után sem jelenik meg a felirat, de már rögtön reagál a Hey Google vagy OK Google szavakra.

[ Szerkesztve ]

***

(#1953) Lomha 8V válasza ShadowX (#1946) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Akkor sorry.

(#1954) MikeWazowski válasza ollie (#1952) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszi szépen, be is kapcsoltam. Igaz, nekem sem jelent meg a szöveg, pedig régebben írta. Mindegy, ennyi baj legyen... :D köszönöm Neked is MadMancs, hogy megnézted! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1955) Zyelor válasza pmatthew (#1720) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!

Hát én is egy jó nagyot szívtam a "Ne zavarjanak mód" - DND beállításaival, ezért megosztom, hátha másnak is hasznos lehet. A korábbi S10-es készüléken minden állítás nélkül úgy működött a mód, ahogyan elvártam, de itt voltak fennakadások vele.

Pl. azt vártam volna, hogy a különböző alkalmazások (Messenger, Viber, stb.) értesítéseire ne rezegjen a készülék, csak a hívások és az SMS-ok esetében.

A kiindulási állapot az volt, hogy minden is rezgett, mintha nem is lett volna bekapcsolva a DND mód. Aztán a következő az volt, hogy az SMS sem rezgett, illetve volt olyan, hogy a bejövő hívás sem.

Végül a "Ne zavarjanak" beállításai alatt az alábbiakkal sikerült elérnem a kívánt működést:

Kivételek alatt:

- Hívások, Üzenetek, beszélgetések: Hívások - Mind, Üzenetek - Nincs, Beszélgetések: Nincs

- Jelzések és hangok: A jelzéseket kikapcsoltam, és az érintési hangokat, minden más be van kapcsolva

- Alkalmazások: Telefon és Üzenetek alkalmazás úgy áll, hogy azt mutatja mindkét ikon, hogy "Összes értesítés": Itt at Üzenetek alkalmazással kicsit trükközni kellett, hogy be jöjjön ott a rezgés, "Előtérbeli szinkronizálások" és "Általános értesítsek" alatt be kellett nyomni, hogy jelzést küldjön, ne legyen néma Bob. Plusz itt még volt egy csavar is, hogy az Üzenetek alkalmazást kellett beállítani alapértelmezett SMS kezelőnek a rendszer default "Messages" (?) helyett.

Miután ezek megvoltak előállt a várt állapot:

- Csak a hívás és SMS rezeg, minden más alkalmazás nem rezgeti a telefont ha rezgőre van állítva. Ha van rajta hang, akkor pedig csak a hívás / SMS értesítésnek van hangja. :)

Nem tudom kinek segít, de nekem jól jött volna, ha megtalálom ezeket az infókat, és nem úgy kell kikísérletrznem. (érdekes amúgy, hogy az S10-en defaultból így ment). :R

Üdv,
Z

(#1956) MadMancs válasza Zyelor (#1955) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez így elég èrdekes. DND nek az a lényege hogy az ég világon semmi se zörögjön/rezegjen. Ez a default, így is működött a50, S20, S21 is. Innentől lehet testre szabni mely kontaktoknál, mely app zöröghet. Messages app sose volt default, sőt fent se volt gyárilag se S20, se S21.
De egyszerűbb egyébként: hívások: mind (nálam csak kedvencek), üzenetek: mind (nálam csak kedvencek). És akkor üzenetek, hívások jeleznek/rezegnek alapbeállítástól függően.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1957) csorbajeno válasza MadMancs (#1956) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S21-en a Google Messages az alapértelmezett üzenetkezelő alkalmazás. Ha neked nincs ott, az valószinűleg az ért van, mert SmartSwitch-csel költöztél vagy biztonsági mentésből jöttél át a régi telefonról. :R

(#1958) MadMancs válasza csorbajeno (#1957) üzenetére


MadMancs
veterán

Első költözés Smart Switch második belakás FR után tiszta. Ettől függetlenül lehet megjegyezte magának teló. Illetve nekem Ultra van, lehet van sw beli különbség és feleslegesen vau vauztam bele :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1959) Thom!


Thom!
veterán

A májusi update a sima S21-re megjött valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#1960) Lomha 8V válasza Thom! (#1959) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nekem még nem.

(#1961) ShadowLac válasza Thom! (#1959) üzenetére


ShadowLac
addikt

S21 plus nem.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1962) Thom!


Thom!
veterán

Akkor megnyugodtam.

(#1963) ShadowX válasza csorbajeno (#1957) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem csak előre telepített? Nekem friss telepítés, semmi smartswitch meg biztonsági mentés, mégis a GM és a Samsung messages is fent volt és valamelyik első indításakor kérdezte, hogy alapértelmezetté tegye -e.

(#1964) Zyelor válasza ShadowX (#1963) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Én is Smart switchel jöttem át az S10-ről, de mégis a Messages volt az alapértelmezett alkalmazás. Szerencsére könnyű volt átállítani :) De addig azért okozott némi talányt.

@MadMancs: Hát, én pl. arra használom a DND-t, hogy a hívásokról, SMS-ekről kapjak értesítést, de más fiszfaszokról ha lehet ne. Ez mind hang mind hangnélküli üzemmódra igaz - pl ha alszol de vársz egy hívást, mert a gyerek megkért, hogy menj el érte 3-4 körül a buliba, akkor kifejezetten hasznos, hogy a Messenger, a Gmail, a Viber, stb. nem csipog egyfolytában. :) Persze, az is érthető ha valaki arra használja a DND-t, hogy mindent kiszűrjön, de nekem a hívások és SMS-ek általában azonnali reagálást igényelnek, a többi meg olyan, hogy jó ha nem kapom fel minden értesítésre a fejem, ezért így van beállítva a DND :) Mindenesetre engem meglepett, hogy ennyit kellett reszelni az S10-hez képest, főleg, hogy SmartSwitchel költöztem :) De a lényeg, hogy most már minden pöpi :)

(#1965) Thom! válasza ShadowLac (#1961) üzenetére


Thom!
veterán

Már van új may update 2.0 ☺️☺️

[ Szerkesztve ]

(#1966) nVIPER válasza Thom! (#1965) üzenetére


nVIPER
senior tag

Már fenn is van. Természetsen nem OTA-n

(#1967) gainwardgs válasza Thom! (#1965) üzenetére


gainwardgs
addikt

Miért olyan fontos frissítés ez hogy naponta érdeklődik mindenki :U

(#1968) MadMancs válasza gainwardgs (#1967) üzenetére


MadMancs
veterán

Állítólag kamerát pofozták jobban helyre.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1969) gainwardgs válasza MadMancs (#1968) üzenetére


gainwardgs
addikt

Az is csak exynoson volt szar gondolom :U

(#1970) ShadowLac válasza Thom! (#1965) üzenetére


ShadowLac
addikt

Vajon csak új funkciók vannak, vagy belenyúltak a minőség javitásaba is??
Én megvarom az Otan. Gondolom pár nap.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1971) kristofxy válasza #30662400 (#1879) üzenetére


kristofxy
csendes tag

Kedves 1Nsane!

A kommented alapján letöltöttem az alkalmazást és beállítottam a frekvenciákat és máris 1 pálcika helyett 3-4 van.
Nekem Budapest szélén T hálózathoz most ez a setup:
B20
B3 -nem!
B7
WCDMA900
WCDMA2100
GSM900
GSM1800

Én főleg akkumlátor üzemidő miatt kezdtem el kutakodni a témában, kíváncsi leszek milyen javulás lesz tapasztalható, illetve, hogy fog-e egyéb probléma adódni.

Amit rendkívül érdekesnek találok, hogy a 'térerő' szóra keresve több száz panaszos hozzászollást elolvasva, a Tiéd tűnik az egyetlen valóban hasznosnak, mégis szinte ignorálásra került.

Én mindenestre hálás vagyok és köszönöm!

További tapasztalataidat ezzel kapcsolatban kiváncsian várom!

[ Szerkesztve ]

(#1972) csorbajeno válasza ShadowX (#1963) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha tisztán lakod be, nem átköltözöl, akkor mindkettő fent van. Ebben az esetben a Google Messages az alapértelmezett és a Samsung Üzenetek kérdez rá.

(#1973) bluemirage válasza csorbajeno (#1972) üzenetére


bluemirage
őstag

Nekem mindegyik gagyi, különösen a gyári google. Én a Textra-t használom üzenetre régóta. A Pro verziót :) Nem eszi az áramot sem.

Meliora sunt bono inimica

(#1974) ShadowX válasza csorbajeno (#1972) üzenetére


ShadowX
őstag

Köszi. :R

Ezt a cikket csak érdekességképpem. Tudom, HVG, de ez statisztika. Érdekes világ elé nézünk. LG + Huawei kvázi kuka, érthető miért. Xiaomi tör fel, de brutál módon...

(#1975) #30662400 válasza kristofxy (#1971) üzenetére


#30662400
törölt tag

Kedves kristofxy!

Örülök, hogy tudtam segíteni :)

Felvettem a kapcsolatot T-vel is és a Samsunggal is. Előbbinél felvették a hibajelentést, de még nem jeleztek vissza, utóbbi most végzett távoli diagnosztikát és nem találtak hibát a készülékben.

A munkahelyemen nekem is úgy lett jó, hogy ha a B3-at teljesen kihagytam. Ott sajnos wifi sincs és feltűnt, hogy melegszik is a készülék.

(#1976) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Sziasztok.
Serintetek mikor fog bezuhanni az S21 széria ára? Samsung hivatalos oldalon most van 10% kedvezmény, de még így is 297 a sima S21 ára, várható vajon nyárig nagyobb csökkenés hivatalos forgalmazónál?

(#1977) ShadowX válasza MrBazsi (#1976) üzenetére


ShadowX
őstag

Ezt senki nem tudja megmondani. Az, hogy melyik hivatalos forgalmazó mikor akciózik azt sem. :)
Ha most kell telefon és S21-et szeretnél, akkor vedd meg és használd. Ha ráérsz és nincs rá most szükséged akkor várj valami kedvezményre.

Egyébként annál a 297k-nál a telenornál olcsóbb (hűség nélkül feltöltőkártyásan). Azt hiszem 280k és független.

(#1978) DDA40X válasza ShadowLac (#1655) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Miért akarod mindenáron bemagyarázni, még magadnak is, hogy alig van különbség. Igenis van. Az exynososnak mosottabb, rondább a képe. Csak a vak nem látja. Ezek szerint talán esetleg vak lehetsz.. Más magyarázatot nem tudok. Mindegyik videóban látszik az a mosottság, ami pont elszrja az egészet.. És az áprilisiban sem lett jobb. Hiába írod le ezerszer.

(#1979) Bilux


Bilux
veterán

Egy gyári szoftver újrarakást hogyan tudok elvégezni?
SmartSwitch fentvan de a telefont gépre dugva csak tölti nem ismeri fel vagy mit csinálok rosszul?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1980) Thom!


Thom!
veterán

A májusi update nem akar megjönni pedig kettő is van belőle...

(#1981) ShadowLac válasza Thom! (#1980) üzenetére


ShadowLac
addikt

Te nem raktad fel ?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1982) leslien válasza DDA40X (#1978) üzenetére


leslien
nagyúr

nyugi van benne vmi amit mondasz.... [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1983) Thom! válasza ShadowLac (#1981) üzenetére


Thom!
veterán

Még az áprilisi a legfrissebb...

(#1984) Bilux


Bilux
veterán

Egy odint én is tudnék ha felismerné a telefont download módban
Milyen drivert nem raktam fel?
SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones_1.7.17.0.exe
ezt raktam fel windows 10 alá
illetve
Odin_3.13.1.zip
Ha nem download módban van a telefon akkor felismeri egyébként .
Lehet szolgáltató valamit tilt download módban?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1985) MrBazsi válasza ShadowX (#1977) üzenetére


MrBazsi
senior tag

igen , nézem a telenort is láttam, de még mindig sokallom.... Kiváncsi leszek hogy alakul.

(#1986) gainwardgs válasza leslien (#1982) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jövőre meg az exynos lesz előrébb, az új radeon brutális lesz :))

(#1987) leslien válasza gainwardgs (#1986) üzenetére


leslien
nagyúr

remélhetőleg így lesz...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1988) lenovomen


lenovomen
aktív tag

A sima S21 akkumulátora mennyit bír kb. mennyire használható? Sokszor kell tölteni? Most mi note 10 lite-t használok, gondolom annál jelentősen kevesebbet fog.

(#1989) ollie válasza lenovomen (#1988) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én úgy fele annyi SoT-ra tippelek.

***

(#1990) bkri válasza lenovomen (#1988) üzenetére


bkri
tag

Reggel 6- tól este 21-ig használva, 4.5 SOT ,2 email folyamatosan frissítve, messenger, céges Teams , levelezés. 25% körül rakom így minden nap töltőre. Szerintem jó.

(#1991) leslien


leslien
nagyúr

aki szeretne gyári garanciás jó áron Snapdragon 865 verziós Samsungot van friss infó [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1992) lenovomen válasza leslien (#1991) üzenetére


lenovomen
aktív tag

És ezek az értékek mekkora fényerő mellett jönnek össze?

(#1993) bkri válasza lenovomen (#1992) üzenetére


bkri
tag

Gondolom nekem cimezted.
Automata. Ha napfényben vagyok (kevesett) akkor full, ha munkahelyen akkor belső fény, nyilván nem max. fényerő.

(#1994) stilo18 válasza lenovomen (#1988) üzenetére


stilo18
addikt

5-6 óra között szokott nekem lenni a SoT.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#1995) gainwardgs válasza lenovomen (#1988) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ha számít üzemidő vedd a plus-t ;]

(#1996) MadMancs válasza gainwardgs (#1995) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezen a képen azért történt egy rátöltés is, nem is kevés. :DD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1997) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

Sziasztok. Hamarosan vennek egy S21-et es erdekelne, hogy tapasztaltok-e komolyabb melegedest. Neten lehetett olvasni ilyesmirol (exynosnal is).

(#1998) migabi24 válasza MadMancs (#1996) üzenetére


migabi24
nagyúr

De legalább jó lett a képernyőidő :DDD

(#1999) Lomha 8V válasza LoGeN90 (#1997) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nálam nincs melegedés, de az igaz, hogy nem is játszok rajta vagy ilyesmi.

(#2000) ShadowLac válasza LoGeN90 (#1997) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nincs.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.