Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) leslien válasza nVIPER (#699) üzenetére


leslien
nagyúr

vagy eladod és rendelsz innen... [link] vagy innen [link]
vagy S20 FE 5G... [link]
;)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#702) IamTheDog


IamTheDog
tag

Ez a térerőprobléma világszinten is megvan, vagy csak ebben a topikban?

(#703) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok, korábban értesítési led es telefonhoz használtam ezt az appot, hogy a led színét személyre szabjam.
S21 nél a front kameralyuk körülre néztem ezeket: [link] [link]
ki mit használ erre? :R

[ Szerkesztve ]

(#704) csorbajeno válasza nyesix (#703) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem az óra jelez, így nem használok ilyet.

(#705) #16820480 válasza leslien (#701) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha más régióból rendeled, az megoldaná a térerő problémát :F

(#706) leslien válasza #16820480 (#705) üzenetére


leslien
nagyúr

amiket linkeltem az mind SD verza.... ;)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#707) csorbajeno válasza leslien (#701) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az általad linkelt telefonok mitől lennének jobbak? A garanciamentesség és a javíthatatlanság miatt? Azért azt beláthatod, hogy jó néhanyan vagyunk itt a fórumon, még többen az országban, de nem sokunknál áll fenn a térerő hiba. Ennyi erővel az általad linkelt telefonoknál is előfordulhat a hiba, vagy más probléma, nem tudni. Lehet, hogy egy készülékcsere megoldaná a problémát, nem is tudom, hogy miért nem akarják cserélni, miért ide-oda küldözgetik a felhasználókat.

(#708) Masato válasza Szuperhorcso (#696) üzenetére


Masato
tag

Szia,

Én átraktam LTE Only módba a telómat. App: [link] (kóddal is be lehet lépni a Radio Infoba, de így egyszerűbb sztem). A beállítás újraindítás után is megmarad. Az utóbbi képen az alapértelmezett állapot látható.

(#709) #16820480 válasza leslien (#706) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, tényleg, megzavart az ebay linknél, hogy EU raktáros, azt hittem EU régiós is :R

(#710) Szuperhorcso válasza Szuperhorcso (#696) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

Egyelőre a szervizben azt javasolták, hogy kapcsoljam ki a VoLTE-t a simkártyákon, mert az szokott ilyen hibákat okozni...
Esetleg más is próbája kikapcsolni, akinek hálózati stabilitás problémája volt (egyelőre tesztelem én is).

(#711) szabo9501 válasza Szuperhorcso (#710) üzenetére


szabo9501
csendes tag

Megnézem én is, de így kikapcsolás után jelentős javulást nem nagyon látok, ingadozik a térerő a Telekomos SIM-en. Voda az stabil.

(#712) rbertkrl válasza Szuperhorcso (#710) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Ezzel én elhajtanám őket azonnal.
Az S10-en miért megy a VoLTE?
Ez nem így működik, hogy én kapcsoljak ki valamilyen szolgáltatást egy 300 ezer forintos készüléken, aminek egyébként simán működnie kell. Nem mellesleg én próbálkoztam vele, de pont ugyanaz volt a jelenség. A Samsung részéről ez most nagyon inkorrekt hozzáállás. El kellene kezdeniük foglalkozni ezzel, mert ebből az összes piac kapott szerintem, ahol Exynos van.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#713) TODI1111 válasza nyesix (#703) üzenetére


TODI1111
addikt

Az utolsóra szavazok. Hosszú idő óta használom a pro. verziót. Tökéletesen teszi a dolgát.

(#714) nVIPER válasza Szuperhorcso (#710) üzenetére


nVIPER
senior tag

Felesleges. Már próbáltam mindent... Semmi változás.

(#715) Szuperhorcso válasza nVIPER (#714) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

Nálad is a Telekomos sim instabil? Mert ha jól veszem ki, másnál is azzal van a probléma.

(#716) Masato válasza Szuperhorcso (#715) üzenetére


Masato
tag

Ez vagy hálózati probléma lesz, vagy modem firmware. Pár hét/hónap múlva talán kijavítják...

(#717) Szuperhorcso válasza szabo9501 (#711) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

Nálam is a telekom instabil, ha átteszem 2g/3g-re, akkor stabil lesz. Lehet a telekom 4g-vel van a probléma?

(#718) MikeWazowski válasza Masato (#716) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Arra várhatsz, hogy ez majd javul pár frissítéssel. S10+, s20+-nál ugyan ez van... :D

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#719) Multi13 válasza nyesix (#703) üzenetére


Multi13
tag

Ez jól jött köszi ;) , mert az előző telefonban (A8) volt értesítési led és a standard AOD kijelzőn is jól láthatók az értesítések, de ez a megoldás figyelemfelhívóbb. Játszogatok majd vele. :D

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#720) csorbajeno válasza MikeWazowski (#718) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha a 2G/3G-re állás ezt orvosolni képes, akkor nem lehet, hogy a tornyok átállítása van a háttérben, hogy nagyobb legyen az 5G lefedettség. Bár az, ha jól emlékszem, akkor pont a 3G-viszi el. :F

(#721) Masato válasza csorbajeno (#720) üzenetére


Masato
tag

Ha 4G-re korlátozom a modemet, akkor meg jó, csak Auto módban nem. Ez a klasszikus "erre varjál gombot" kategória, szerintem.

(#722) Ceree válasza Szuperhorcso (#715) üzenetére


Ceree
senior tag

Nalam Telenor instabil...

Másolat_eredetije

(#723) nVIPER válasza Szuperhorcso (#715) üzenetére


nVIPER
senior tag

Nálam dual sim van, Telenor az elsődleges (erről lényegében szinte csak net megy), Telekom a második sim (hívások ezen mennek). Mindkettő dobálja a sávokat. Teljesen mind1 mit állítok be....

(#724) MikeWazowski válasza csorbajeno (#720) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem tudom, nem értek hozzá, de valóban Samu betegség ez a térerő mizéria.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#725) Multi13


Multi13
tag

Tudom sok mindent kipróbáltatok már.....én is csak ötletelgetek (bár szerencsére nálam nincs ilyen gond).

1. APN beállítások esetleg nem okozhatnak ilyet? Egy rossz vagy hiányzó paraméter stb? Beállítások\Kapcsolatok\Mobilhálózatok\Hozzáférési pontok neve\.....
2. A szolgáltató szokott küldeni "konfigurációs üzeneteket". Ezek alkalmazva lettek? Üzenetek\Beállítások (3 pötty)\Konfigurációs üzenet
3. Már volt itt róla szó, de a Beállítások\Általános kezelés\Visszaállítás\Hálózati beállítások visszaállítása sem segített? Itt el lehet végezni külön mind a két SIM-re.....majd ezt követően ha van "konfigurációs üzenet" akkor azzal vagy pont nélküle kipróbálni (ha esetleg korábban alkalmazva volt).
4. Állandó két SIM-et nem állítottátok be? (nálam nincs...bár nem hinném, hogy ez bekavarhat)
5. Energiatakarékos mód ki van kapcsolva?
6. Nem használtok esetleg olyan tokot ami bekavarhat? :DDD
7. FS? :U

...bocs ha már lerágott csont ,de hirtelen ezek jutottak eszembe. :U

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#726) nVIPER válasza Multi13 (#725) üzenetére


nVIPER
senior tag

1. APN beállítások módosítása pipa,
2. Hálózat visszaállítás pipa
3. Hard reset pipa
4. Konfig üzenet a szolgáltatótól pipa
5. Állandó 2 sim off, energiatakarékos off pipa
6. Gyári samu tok van rajta.

(#727) Janaboy


Janaboy
veterán

Mintha a februári frissítés óta jobban merülne készenlétben.. nektek nem?

Janaboy

(#728) Multi13 válasza nVIPER (#726) üzenetére


Multi13
tag

Gondoltam amúgy.... :))
Esetleg a SIM-ek felcserélése a foglalatokban? .....vagy csak teszt jelleggel ideiglenesen 1 SIM használata és ez kipróbálva mindkét foglalatban külön-külön? :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#729) nVIPER válasza Multi13 (#728) üzenetére


nVIPER
senior tag

FS alatt mit értesz? Még a sim cseréket megnézem ma este, viszont az egyik sim-et már tíltottam. Am ha van 4G és 80Mbit/el tölt le kb., akkor nem értem miért vált át edge-re :D :D :D ...

(#730) Multi13 válasza nVIPER (#729) üzenetére


Multi13
tag

Bocs FR akart lenni, csak elgépeltem, de mivel láttam, hogy próbáltad, így szerkesztéskor töröltem. :B

Csak, hogy teszteljem én is a jelenséget aktiváltam a (másodlagos) Telekomos kártyámon azt az 50MB-os ingyenes netet. :DDD Nagyon nem merek megnyitni semmit (max a fórumot nézem most csak rajta) és figyelem, hogy ledob-e 4G-ről vagy sem.

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#731) ollie válasza rbertkrl (#712) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha a VoLTE a hibás, akkor a szolgáltató cseszte el, mert a VoLTE mindig szolgáltatóspecifikus beállítás az adott telefonra (telefononként és szolgáltatónként is más, és a szolgáltatónak kell beállítania). Vagyis nem a telefon hibája.

***

(#732) csozsoka válasza ollie (#731) üzenetére


csozsoka
csendes tag

Soha nem láttam a 4G mellett VoLTE jelet, pedig állítólag aktív ez a szolgáltatás a Telekom szerint, ezt ebben az esetben látnom kellene,? WiFi használatakor látom a megfelelő ikont de mobilnet esetében nem.

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#733) leslien


leslien
nagyúr

btw vki próbált DBT feltenni?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#734) Ateszpapa válasza csozsoka (#732) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Telekom nem írja ki.

(#735) csozsoka válasza Ateszpapa (#734) üzenetére


csozsoka
csendes tag

Oksi, köszöntem

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#736) ollie válasza csozsoka (#735) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Onnan tudod, hogy VoLTE működik, hogy telefonálás közben 4G-n marad a készülék (nyilván nem wifizés közben), vagyis nem vált vissza 3G-re (vagy 2G-re).

***

(#737) csozsoka válasza ollie (#736) üzenetére


csozsoka
csendes tag

Köszi, kipróbáltam, 4G-n marad.

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#738) csorbajeno válasza leslien (#733) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én a Telekomos ROM helyére próbaltam feltenni az XEH-t, de sikertelen volt a procedúra, a végén ugyanúgy TMH maradt az OXM csoportban.

(#739) csozsoka válasza Masato (#708) üzenetére


csozsoka
csendes tag

Szia!
Ezzel a beállítással stabil marad? (LTE only mód)
Csak kíváncsi vagyok, nem ismerem ezt az appot

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#740) leslien válasza csorbajeno (#738) üzenetére


leslien
nagyúr

tegyél próbát tedd fel.. aztán lehet ,h javulni fog a hálózat...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#741) csorbajeno válasza leslien (#740) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem szerencsére nincs semmi gondom a halózattal 5G-ről max. 4G+-ra vált vissza. De ettől függetlenül le akartam cserélni a ROM-ot, meg is csináltam, de nem változott semmi.

(#742) Szuperhorcso


Szuperhorcso
csendes tag

Visszavittem a köki terminálos Samsung üzletbe a készüléket (itt vásároltam), kértem, hogy adják vissza az árát, mert ez így nekem használhatatlan, és azért vettem prémium telefont egy vagyonért, hogy ilyen hálózati problémákkal ne kelljen küzdenem, meg hogy egy frissítés ne tegye tönkre a telefont, de mivel 2 hét és 4 napja vettem, nem adták vissza az árát. Mivel már telefonálni se tudtam róla (folyamatosan azt hallgattam, hogy nem hallanak) otthagytam szervizelni.

(#743) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok,

Sima S21-re jött valaki sima Note 10-ről?
Akksiban melyik az erősebb? GSMArena szerint S21 javára van +1 óra üzemidő. :R

üdv

(#744) Masato válasza csozsoka (#739) üzenetére


Masato
tag

Napközben több hívást indítottam és fogadtam is, azonban a második SIM esetében valamiért sem a bejövő, sem a kimenő hívások nem működnek. Egyelőre az kapott egy csak 2G módot, aztán majd egyszer kicseréltetem azt is (céges a kártya, kell a főnököm hozzá).

Az említett app pedig csak a Phone Info menübe való belépés végett kell. Valahogy másképp is el lehet oda jutni (valszeg USSD kóddal), csak ezt még nem tudom, hogyan.

(#745) simi12345


simi12345
tag

Valakinek jeleztek már vissza a füles+smarttag kombóról?

[ Szerkesztve ]

(#746) taki01


taki01
őstag

Komoly válasz érkezett a Samsungtól a térerő problémákra:

(#747) Masato válasza taki01 (#746) üzenetére


Masato
tag

Az SD kártyás rész tetszik a legjobban.

(#748) ignat válasza simi12345 (#745) üzenetére


ignat
csendes tag

Még szerintem senkinek. Legkorábbi várható visszajelzés 02.11. míg a kézhezvétel 02.26.

(#749) nVIPER válasza taki01 (#746) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ez sztem nem fog változni! Ez egy sablon szöveg... Sztem visszaviszem holnap a telót. Megvárom a oneplus-t. Talán még az maradt a droidok közül ami jó. Csak ugye az sem kompakt teló..

(#750) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Érdekes ez S21 Ultrával nincsenek ilyen problémák.
Direkt letöltöttem a fentebb említett appot, és összehasonlítottam a régi S8-cal, illetve egy Mate 20 Proval.

Az utóbbinak volt a legjobb térereje, utána az S21U.
De nem számottevő a különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.