Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) HopeckoR válasza brazor (#47) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Nem használtam soha IPhone-t és megmondom őszintén annyira nem is vonz. Biztos vagyok benne hogy nagyon jól lehet használni de valamiért mégsem fog meg :)
Én is pont a te általad is említett indokok miatt fogom szerintem cserélni.
Telenor nekem csak azért nem biznisz mert még régi Hello Data (korlátlan mobilnet) csomagom van amit már nem értékesítenek így csomagot is kéne váltanom, de nekem havi 5500Ftért nagyon jó ez a csomag.

(#52) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Mondhatnám, hogy csalódás, de igazából nem várhattunk többet.

A specifikáció nem fértek volna el egy két oszlopos táblázatban, hogy egymás mellett láthassuk a két modellt és a különbségeket?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53) Lozi8


Lozi8
tag

Semmiféle késztetést sem érzek, h Note 9-ről ilyenre váltsak....

(#54) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Ezzel az S21-el azt érte el a Samsung hogy közel 3 év S8 után,pár napja vettem egy iphone 12-t.
Pedig brutálisan kitartó voltam,megvártam a 3 év garanciát meg a bemutatót kb fél évet,de ez óriási csalódás lett.
Nyilván az iPhone sem tökéletes,közelről sem,de ettől a műanyagos bazári rengeteg dolgban visszalépő kacattól tuti jobb.

(#55) BrezaJ


BrezaJ
csendes tag

Árazás: egyik piros szolgaltatonal 20án előrendeltem, a barki szamara elerhető akciókkal 225ezer volt a sima s21 dual sim! ára előndelői bonuszokkal. Es 21én meg is jött.... szerintem igy egesz korrekt. Foleg hogy egy sony xperia xz-t váltott.

(#56) Fred23


Fred23
nagyúr


Nem valami meggyőző. :U

(#57) MaCS_70 válasza Lozi8 (#53) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dettó! :( (Vagy inkább: :K )

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58) batai15


batai15
félisten

Túlzottan drága a tudáshoz képest ,egy shit.

(#59) Scalpel válasza FіkuszKukіsz (#49) üzenetére


Scalpel
senior tag

Nyilván nem arról van szó, hogy alma mekkora innovátor az elmúlt 3-4 évben, de kapsz-e normális kamerával (OIS, normális software, stb), QI töltéssel, IP védettséggel, NFC-vel, megbízhatóbb software háttérrel androidot, nem teniszütő méretben? Én nem találtam. Hazahoztam egy akciós note10 liteot asszonynak, aztán fordultam is vissza, mert nem hittük el, hogy vettem egy telefonnak látszó péklapátot és az még a QI töltést se tudta (erről tudtunk vásárlás előtt, de a méretek leírva nem okozták azt a megrökönyödést, mint az életben). Én szívesen vennék a leharcolt SGS7 helyett új SGS7-et, ha lehetne kapni, mert az a mai napig is megállja a helyét. Na ezért lett asszonynak SGS10e, mint utolsó mohikán. Szerintem elmúltak azok az idők, amikor a serpa a mobiltelefont cipelve jól mutatott...

(#60) S e t h válasza Lozi8 (#53) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mivel nem is annak a szériának az utódja.....

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#61) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Szerintem a Samsung-féle gesztusvezérlés egyáltalán nem fulladt be, most ia azt használom.

(#62) brazor válasza HopeckoR (#51) üzenetére


brazor
tag

IOS nekem se jön be, pedig próbáltam. Valamiért nekem a kinézete tetszik nagyon az iPhoneoknak, de a rendszer nagyon zárt, unalmas...nem az én világom.
Én még a Note 10+on gondolkodtam. Viszont, az már csak 1 nagy frissítést kap, utána egy év havi biztonsági frissítés és aztán ott is jön a negyedéves frissítés, ami 300ért sok.
A tavalyi szériából a Note 20 Ultra volt még, ami bejött, de az S21 Ultrát sikerült olcsóbban beszerezni a vodától. Az előrendelői ajándékkal végül NEKEM, az új kiadás jobban megérte. Kövi 4-5 évre jó lesz ez.

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#63) FіkuszKukіsz válasza Fred23 (#56) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ezek snapdragonos teszt adatok. Nálunk nem mérvadó.

Romanes eunt domus

(#64) Lozi8 válasza S e t h (#60) üzenetére


Lozi8
tag

Ebben tökéletesen igazad van, de annyit nem használom az Spent, h hiányozna, így ebben a formában lehetne utód, de akkor sem...

(#65) Fred23 válasza FіkuszKukіsz (#63) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ennél jobb biztosan nem lesz, így oké? :DDD

(#66) FіkuszKukіsz válasza Fred23 (#65) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem. Mert már most látom, hogy a tavalyi exynosnal jobb az üzemidő.

Romanes eunt domus

(#67) Fred23 válasza FіkuszKukіsz (#66) üzenetére


Fred23
nagyúr

Miből látod? Megérzésen túl van valami konkrét is? Esetleg teszteltél meghatározott feltételekkel?

Egy folyamatos böngészés teszt 200 nit körüli (normális) fényerőn érdekelne!

Tin: Notebookcheck teszt lesz majd az igazi, ha kijön, általában jobb, mint a GSMArena tesztjei, de persze legjobb mindig a saját.

[ Szerkesztve ]

(#68) tha_answer


tha_answer
őstag

Like a cimnek.

(#69) Tin válasza FіkuszKukіsz (#63) üzenetére


Tin
veterán

Phonearena is Exynosszal szokott tesztelni, de borzasztó következetlenek az akkutesztjeik, én arra nem építenék.

(#70) arn


arn
félisten

jolvan, ilyenre se cserelunk :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#71) hroberto


hroberto
veterán

Gondolkodom, hogy újra Samsungom lesz, a nagyobb akku miatt csak a + jöhetne szóba, viszont irreális a felára.
Én kifejezetten örülök, hogy végre elhagyták az üveg hátlapot, és visszavettek a feleslegesen nagy felbontásból.
Viszont a töltő elhagyása nehezen emészthető nekem. :W

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#72) <Lacy85> válasza Tin (#42) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A 300Ft-os € árfolyam mitől is reális? Utoljára ~3 éve volt 300Ft közelében. :D

(#73) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Samuknál nagyon tetszett anno az Edge kialakítás. Eleinte sajnáltam is, hogy laposak lesznek. De elnézve a 21-es szériát...
Egész jól néznek ki.

A méretek rendben, ekkora tárhelynél már talán el lehet engedni az sd kártyát, a töltő bosszantó, de igazából filléres tétel, a kijelző felbontás meg nem gáz. iPhone-ban sem sokkal nagyobb, mégsem látok pixeleket.
Ha magában nézzük a telókat, akkor nem rosszak. Ha viszont azt nézzük, miben lett kevesebb, mint a tavalyi széria....
Én tuti nem váltanék. Lehet még S10-ről sem.

[ Szerkesztve ]

(#74) HopeckoR válasza brazor (#62) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Én nézem közben a Telenoros árakat és nem tudok rájönni valamire. Miért ad a telenor elég nagy kedvezményt ezekre a telókra kártyás csomagban hűség nélkül? vagy valamit nem veszek észre? :D

(#75) #40359168 válasza Tin (#42) üzenetére


#40359168
törölt tag

Perpill durván 360 az árfolyam, mitől reális a 300, amivel te számolsz? :U

(#76) FіkuszKukіsz válasza Tin (#69) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Pedig a cikkből az jön le, hogy snapis. Ráadásul s20fe 12h? Az csak a snapis lehet. Az exynosos egy Titanic.

Romanes eunt domus

(#77) tixem válasza Lozi8 (#53) üzenetére


tixem
addikt

Csatlakozom, nevetséges ez a széria. Előrébb nem lépnék, cserébe vissza igen. Éljen a fejlődés, ja nem :U

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#78) bounty123 válasza HopeckoR (#41) üzenetére


bounty123
őstag

Én s10-ről váltottam és bár nem számítottam rá, de azt kell mondjam, hogy már csak a képfrissítés miatt is megérte. Sokkal szebb a görgetés mindenhol, az meg elég gyakori.
Számomra a negatívumként felhozott dolgok vagy nem lényegesek, mint pl az sd kártya amit soha az életben nem használtam, vagy a felbontás ami szintén tökéletesen megfelel. Ami pedig még jobb is, az a hátlap - az üveg borzalmasan csúszott és konkrétan rondább a gyakorlatban az ujjlenyomatok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#79) rizso


rizso
addikt

S9 Plus-ig elégedett Samsung felhasználó voltam, majd kipróbáltam a Note 10-et, és az akksi miatt baromi nagy csalódás volt (Note 10 Plus méretet nem akartam). Utána adtam egy esélyt a Oneplus-nak, Note 10-et egy 7T Pro McLaren váltotta. Mióta ez megvan, a teszteket csak "muszájból" futom át, nem nagyon hoznak lázba (talán egy Sony Xperia 5 II 256GB dual sim 250k körüli végárral érdekelne), ráadásul mikor meglátom a kezdő árakat, mellé esetleges visszalépéseket, és hogy miket hagynak ki a csomagból, az már tényleg pofátlanság.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#80) brazor válasza HopeckoR (#74) üzenetére


brazor
tag

Nem tudom én se... A vodafone még 10.000-rel olcsóbban adja, mint a telenor. Én pl onnan vettem kártyásan az ultrát. Nem tudom mi lett velük, de szerintem ezért nem kell panaszkodni. :K

Egyébként, ha nem gond, hogy nagyobb összeget fizess ki egyben, akkor akár megpróbálhatnád valamelyik Samsung Storeban beszámítatni az s8-ad. Állapottól függően fizetnek érte. Pluszba pedig kapsz +40.000et, amit levonnak az árból. Így még olcsóbban jöhetsz ki, mintha szolgáltatónál vennéd. Én sajnos covidos lettem közben, szóval nekem ez a túra kimarad... :O

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#81) samu74 válasza LurkerSheik (#50) üzenetére


samu74
addikt

S9-nél nem látszott ennyire a spórolás.Ott legalább a plusz verzió nem csak az akksiban merült ki,hanem jött a plusz ram meg a kamera.És volt jack, meg AKG füles, stb.

-----------

(#82) szenesember válasza Fred23 (#67) üzenetére


szenesember
aktív tag

Gsmarena tesztje szerint jobb üzemidőt hoz, mint az S20.

(#83) jacis


jacis
nagyúr

Köszönjük a tesztet. Nagyon alaposan körbe jártátok a telefonokat.
Kicsit szomorú hogy az új proci is hajlamos a melegedésre. Pedig itt már grafit hőelvezetés lett alkalmazva ami alapból javít a helyzeten. Mi lenne ha az S20 szériában alkalmazott réz hőelvezető lenne bennük. Vélehetően még rosszabb lenne a helyzet.
Nekem mint Samsung felhasználónak ez az első év amikor nem hozott az S széria olyan újítást amiért azt érezném hogy váltanom kell.
Egy dolog miatt fogok csak az év második felében S21 Ultrára váltani az pedig a megjelenése. A matt hátlap nagyon tetszik illetve ha tényleg a fejlődést tartom szem előtt akkor az S20+ után az S21 Ultra az amire váltani érdemes. Vélhetően a gyártó nagyjából erre is játszik ahogy én látom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#84) Tin válasza FіkuszKukіsz (#76) üzenetére


Tin
veterán

Hát nemtom, lehet. Eddig Exynosszal teszteltek. Ők is bolgárok.

Az írott tesztjeik jók, az akku tesztek viszont következetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#85) t-bali3 válasza HopeckoR (#74) üzenetére


t-bali3
senior tag

Én meg azt sem tartom kizártnak, hogy stratégiát váltott az importőr és a durván megemelt bolti ár azért is van, mert a szolgáltatóknál nagyobb a kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#86) Ba cy lus válasza enginev3.0 (#5) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A kamerákon semmilyen fejlődés nem látszik, és innentől ha így haladunk szerintem jó pár évig nem is fog

Nem tudom, hogy egy mobiltelefonnál egy szinten túl ez lényegi kérdés-e. Szerintem már így is olyan szinten vannak, ami az emberek túlnyomó többségének megfelel.
Gondoljuk csak meg, a kompakt gépek piacát már kinyírták a mobilok.
Akinek meg többre van igénye, komolyabban gondolja a fotózást, az vesz dedikált gépet a célra, lehetőleg a mobilokénál jóval nagyobb érzékelőmérettel megáldottat (micro 4/3, aps-c, ff).

[ Szerkesztve ]

(#87) jacis válasza Ba cy lus (#86) üzenetére


jacis
nagyúr

Nagyon igaz amit leírtál 👍

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#88) Ujfelhasznal


Ujfelhasznal
tag

Nekem szimpatikusak. Nem tudnak kiemelkedő dolgokat, de azt jól a teszt alapján, és kapunk mellé normális supportot. Páromnak műanyag hátlapos A41 van, ami azonnal bele is került egy tokba, akkor meg ugyanmindegy, de nélküle sem égeti a kezem. Cserébe nem is törik ripittyára, ha leejti (és nem sok közöm van a fizikához, de gondolom a kiejlző sem törik úgy olyan hamar, ha a hátlap elnyeli a becsapódás energiájának egy részét. Majd egy nem laikus javítson ki, ha nem így van). Csak az ára van megint az egekben.

(#89) enginev3.0 válasza Ba cy lus (#86) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igaz, ezért is írtam, hogy nem is fog, mert valószínűleg itt a fizika határa

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#90) yoshimitsu81


yoshimitsu81
tag

Azért szomorú látni, hogy az Apple-nek a felfoghatatalan baromságai mint például a jack és a töltőadapter elhagyása milyen hatással van a többi gyártóra. Igaz az a mondás, hogy egy bolond százat csinál. Az s 10 ig azért szerettem a samsungot mert mindent belerakott ami elvárható volt egy ilyen kategóriájú telefontól. Nem is szólna az ember, ha 150 ezer ft lenne, de így elmennek a pics..a. És akkor modja már meg nekem ezt valaki ez miért lesz jó nekem?? :W Vegyél Samsungot vagy apple-t mert most nem jár hozzá se töltő se füllhallgató :C Idióták. Nagyon elszált már velük a ló. Más gyártó már a 100 w attos gyórstöltésen agyal, ezek meg még töltőt se adnak hozzá. Vicc.

(#91) enginev3.0 válasza yoshimitsu81 (#90) üzenetére


enginev3.0
félisten

Más gyártó sem fog töltőt adni
Max a legkisebbek, talán még idén, aztán ők sem

Őszintén, az utolsó 5 telefonom töltője azt se tudom hogy néz ki, ott a tronsmart és a blitzwolf töltőm

Fulesbol meg nem igazán adtak valami hűha minőséget eddig sem

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#92) adamklark válasza yoshimitsu81 (#90) üzenetére


adamklark
senior tag

Nos igen, mi, a felhasználók szempontjából felfoghatatlan fa.. baromság amit csinálnak, egyszerűen érthetetlen miért nem egy opció a vásárlás előtt hogy kell e tartozék vagy sem ha már ennyire zöldek vagyunk..
a gyártók szempontjából ez zseniális. alig tudnak bármi fejlődést felmutatni, gyártási költségek nem nagyon csökkennek újabb és újabb proci/kamera stb versenyben.. hát rajtunk zsebelnek be plusz bevételt, nincs füles, töltő, sd kártya? sebaj vegyél 10szeres áron a boltban vagy vegyél nagyobb tárhelyes változatot
100w-s töltő kapcsán még ha fizetnének se szeretném, még az kéne hogy még hamarabb elhasználódjon az akksi..

[ Szerkesztve ]

(#93) laci1892 válasza brazor (#62) üzenetére


laci1892
senior tag

Nem tudom egyébként ki hogy van vele, de pont a napokban gondolkodtam azon hogy... én meg pont azt látom ha váltani is fogok telefont az csak samsung s széria lesz. Valószínűleg most a s21 valóban nem jó deal nekem s10+ ról. Majd talán az s22 ultra :D
Annyi újdonságot nem hozott. Nem éri meg a felár...

Sajnos tényleg nem fejlődik annyit a mobiliparág hogy megérje váltani nekem most erre. De arról hogy mennyire belassult az innováció léptéke, ebben a szegmensben elég sokat lehetne beszélni. Szóval a lényeg :

-Amit mondok az csak a saját felhasználói igényem mondatja Velem, ezért egyet is lehet velem érteni, meg nem is... viszont ezek a saját preferenciáim Szóval a következő sorok, igen csak szubjektív megállapítások -

Számomra az s10+, meg úgy egyébként a one ui véleményem szerint szoftveressen igen komplex telefon lett.
A dex miatt nagyon sokrétüen felhasználható eszköz lett, és ez nagy erőssége a gyártónak, ami miatt biztos nem váltanék más gyártó telefonjaira,. Ugyanis ennyire sokoldalúan felhasználható telefon. - mondom... ! Ezek a saját preferenciáim-
eszközt nem igen tett le más a piacon, illetve de.... a huawei, akit ki is lőttek a piacról.

Nálam konkrétan a dex-nek hála a telefon elsődleges munkaeszköz lett, mivel kiváltja a notebook-om, ezen filmezek böngészek, dolgozom, használom a stadiát - Játszok, nem mobilos játékokkal-, . Immáron egyébként már másféléve használom a dex dolgot. Szóval a helyzet hogy más gyártók bizonyos területeken elismerem akár sokkal erősebbek tudnak lenni, de az is biztos hogy a one ui nagyon sokoldalú szoftver, és ehhez az asztali üzemmódhoz hasonló megoldásokat senki más nem vonultat fel a piacon - kár -, innentől kezdve... én bármire is váltanék ami nem s széria nekem visszalépés lenne szoftveresen...

Más kérdés hogy most s21 biztos nem éri meg nekem, de remélem a kövi generáció több újdonságot hoz. Addigra csereérett lesz az s10 is. :R :))

(#94) Hallosz


Hallosz
senior tag

A tesz jó lett, az olvasása jóval inger-gazdagabb, mint a teszt alanya.
Verdikt: "...oszoljunk kérem, nincs itt semmi látnivaló." :R

Mert lakni, muszáj.

(#95) csorbajeno válasza g4mer (#13) üzenetére


csorbajeno
veterán

Pontosan. Legalábbis én S9-et használok és gondolkodok a váltáson. De annyira nem győzött meg, hogy egyértelmű legyen, de jobban tetszik, mint az S20. Évről-évre már jó pár éve nem éri meg váltani, de ahogy te is írtad, 3-4 éves váltási ciklusban már van különbség. Azért egy S8-hoz képest szép előrelépés, de S9 tulajként hiányzik az állítható rekeszérték a kamerá(k)nál. Nem tűnt nagy innovációnak, de képminőségben sokat jelentett és szerintem itt is sokat dobna a képek minőségén.

(#96) Jadro válasza enginev3.0 (#91) üzenetére


Jadro
veterán

Nekem azért a jack kimenet hiányozni fog néha, bár van természetesen BT fülesem is hozzá. Még S10-em van és az ahhoz adott AKG füles szerintem elég korrekt ha nem vagy Hifi szakértő. A töltő hiánya is persze megoldható, csak ez a "sok" apróság azért nem esik jól.

A képernyő lekerekítés eltűnése viszont nekem direkt bejön, a műanyag hátlappal mindig is barátok voltunk, az SD kártya témakört pedig már régen elengedtem. Nekem a 128GB már mindenre IS elég.

S10-ről tuti nem váltanék így két év után sem amióta megvan az S10. Ennyit nekem egyszerűen nem érne meg a csere a használati szokásaimat és a telefonom állapotát tekintve. Viszont céges keretek közti használat esetén ahol nem szempont az ártényező valószínűleg ez lesz az irány hamarosan. :) És itt jön a bosszantó dolog, hogy vehetek hozzá töltőtfejet is a tok mellé. Mármint ha rendesebb gyorstöltést is szeretnék (és nem a családtagokkal szeretnék időpontot egyeztetni hogy használjam az övékét), mert lassú töltőm azért akad a fiók mélyén.

Külsőre nagyon bejön egyébként.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#97) csorbajeno válasza Tin (#14) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem az S9-ben van SD-kártya foglalat, vettem is bele egy 128GB-os kártyát, de 1,5-2 év után kivettem, mert teljesen üres volt, semmi lényegire nem használtam. Szóval nekem nem fog hiányozni, ahogy az S6-ban sem hiányzott.

(#98) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Itthoni tapasztalatok:
Asszony két napja nyomkodja az S21+-t.
100%-ról cirka 30%-ra eddig a screen time 6-7 óra között van mindkét nap. És ő nem Dark módot használ.
Játék az minimális volt teszem hozzá. Viszont tegnap cirka egy óra navigáció ment rajta.
Remek telefon. Kár a visszalépésekért. De így is nagyon tetszik neki eddig iPhone X után. Ez az első nem Apple készüléke az elmúlt 10 évben. Meglátjuk marad-e neki.

Gamer for Life

(#99) #31009792


#31009792
törölt tag

Vajon XS-ről érdemes lehet váltani? 🤔

(#100) Multi13


Multi13
tag

Sziasztok
Gondolkozom a sima S21 előrendelésén, viszont lehet buta kérdés, de ha szolgáltatónál rendelem meg kártyás ajánlatban (pl. a kék propellereseknél), akkor hálózat függő vagy független készüléket kapok? Ha esetleg függő, akkor milyen lehetőségek lennének a függetlenítésre? Van vkinek ebben tapasztalata?
Köszi előre is a válaszokat!

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.