Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) stilo18 válasza Ceree (#1750) üzenetére


stilo18
addikt

Legfrissebb, Telekomos teló.
Egy felugró ablak volt. Leokéztam, hogy többet ne mutassa aztán ennyi..

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#1752) csorbajeno válasza brazor (#1730) üzenetére


csorbajeno
veterán

Tényleg? Ezt nem tudtam :R

(#1753) csorbajeno válasza ShadowLac (#1739) üzenetére


csorbajeno
veterán

Amikor mented, akkor két opciód van. Van az, amit leírtal és van a mentés másként, ami a régi módszert hozza ;)

(#1754) stilo18


stilo18
addikt

Aksi amúgy hány töltés után áll be kB?
Eddig azért nem vagyok tőle elájulva ilyen téren..

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#1755) migabi24 válasza stilo18 (#1754) üzenetére


migabi24
nagyúr

Elhitted ami a reklámba van? :DDD

(#1756) stilo18 válasza migabi24 (#1755) üzenetére


stilo18
addikt

Nem egészen :)
Csak volt előtte 2 Xiaomi telefonom (Mi Note 10, meg egy Mi Mix 3 5G Snapdragon855/3800-as aksi) és mindegyik jobban bírta.
Nyilván a Mi Note 10 nem releváns itt, mert az jóval nagyobb aksival rendelkezik, meg a SoC ereje se említhető egy lapon, de azért abban bíztam, hogy a Mix 3 5G szintjét hozza.

Szerintem ilyen 4-5 óra között van az aksiidő, inkább a 4 felé tendálva.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#1757) migabi24 válasza stilo18 (#1756) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezért mondtam, semmi extrát nem szabad várni inkább átlagosat.

(#1758) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Ma reggel szerencsésen megúsztam egy bukást bicajjal. Telefon képernyővel kifele volt a zsebemben és a pedálon lévő tüskék szépen végig szántották hosszába a kijezőt, egy helyen sűrű horzsolás is van, szép mélyen. Szerencsére a gyári fólia megvédte a kijelzőt. Jó az alap védelme ennek a telefonnak.

(#1759) ShadowX válasza stilo18 (#1754) üzenetére


ShadowX
őstag

A 120hz beleharap az akkuba rendesen amúgy.
Viszont miután megtapasztaltad, lehetetlen visszatérni a 60-ra....azt hittem nem lesz akkora a különbség, de az.

(#1760) #16820480 válasza ShadowX (#1759) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezen amúgy nem LTPO panel van, ami visszaveszi a frissítést, ha nem kell feltétlen a 120?

(#1761) bluemirage válasza #16820480 (#1760) üzenetére


bluemirage
őstag

Elvileg adaptív, azaz váltogatja a frissítést. A 90hz is nagyon fluid... szerencsésebb lett volna 60-90hz... de nyilván a marketing megkívánta, hogy 120hz, meg egyes telóknál sok megapixeles kamera... sajnos ez egy ilyen dolog.

Meliora sunt bono inimica

(#1762) ShadowX válasza #16820480 (#1760) üzenetére


ShadowX
őstag

Adaptív a frissítés igen. De hát aki sokat nyomkodja annak pörög 120hz-en. ;)
Na meg az olyanok is fogyasztanak, mint az AOD.

Apropó, mi a titka ennek az ultrahangos ujjlenyomatolvasónak? Eddig fizikai olvasós telefonom volt. Ezzel van, hogy 10-ből 10x eltalálom, de van, hogy 10-ből csak 3x. :F

(#1763) bluemirage válasza ShadowX (#1762) üzenetére


bluemirage
őstag

Töröld. Majd próbáld előbb újra felvenni, akár ugyanazt ujjat... duplán, azaz kettőnek rögzítve és letárolva. Továbbá lehet, hogy meg is kell szokni.

Meliora sunt bono inimica

(#1764) #16820480 válasza ShadowX (#1762) üzenetére


#16820480
törölt tag

Na, ez pont nem jó hír, ezért váltanék részben erre a telefonra, mert pontosabb ujjlenyomatot szeretnék :D

AoD-t én úgy szoktam, hogy csak eseménykor villantsa fel, meg ha felemelem a telefont, itt nincs már ilyen opció rá?

bluemirage: Az adaptív elvileg nem csak 60ig kellene levigye, hanem akár 24-ig vagy az alá is, szóval átlagban elvileg tudná hozni a fix 60 üzemidejét. De akkor gyakorlatban nem annyira? :F

(#1765) ShadowX válasza bluemirage (#1763) üzenetére


ShadowX
őstag

Mind a négyszer ugyanazt az egyet rögzítettem. :) Akkor szokni kell.

(#1766) stilo18 válasza #16820480 (#1764) üzenetére


stilo18
addikt

Pici ellenvélemény.

Nálam tökéletesen, pontosan, gyorsan működik :R

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#1767) bluemirage válasza #16820480 (#1764) üzenetére


bluemirage
őstag

Jogos... Sajnos nem tudom, hogy milyen határok közt és hogyan dolgozik. De ez egyébként is használat függő, hogy mennyit harap ki a képfrissítés az akksiból... és szerintem majd az egyes update-ek is csiszolni fognak rajta még.

Meliora sunt bono inimica

(#1768) ShadowX válasza #16820480 (#1764) üzenetére


ShadowX
őstag

Vegyes a kép eddig. Mai napom pl. 100%-os volt, minden kísérletet felismert. 3 napja pedig jó, ha 50% volt. Szóval biztos az én ujjammal vagy módszeremmel van baj, mert az ujjlenyomatolvasó állandó. Amúgy azt vettem észre, hogy a gyári kijelzővédő nagyon csúszós, és néha megcsúszik az ujjam az olvasás közben. Ezt lehet le kell cserélni.

Itt 3 módszer van AOD-ra. Mindig aktív, érintésre aktív, és beállított időtartamban aktív.

(#1769) gainwardgs válasza stilo18 (#1756) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ez a sima 21 vagy +?

(#1770) #16820480 válasza ShadowX (#1768) üzenetére


#16820480
törölt tag

Függ szerintem attól is, hogy mennyire koszos (sima portól is akár) vagy nedves az ujjad, az is szokta befolyásolni a beolvasás pontosságát. Nekem a mostani telómnál megtörölt, de enyhén nedves ujjat kb egyáltalán nem olvas be (mondjuk ez oldalsó olvasó).

Ez az érintésre aktív jól hangzik, de ez akkor is bekapcsol érintésen kívül, ha értesítés jön?

bluemirage: Igen, erősen használatfüggő. Ha többet olvasol, mint amennyit görgetsz, akkor talán kevésbé meríti az akksit. Amúgy a képernyő polling rate, vagyis érintések érzékenysége is felmegy ilyenkor 120Hz-re? Vagy az állandóan annyi lenne?

Nagy dilemmában vagyok, mert igen jó áron van most szürkeimport 8/256-os, de még így is elég jócskán rá kellene fizessek a mostani telefonomra, ha váltanék, és fene tudja kell-e ez most nekem :U :D

(#1771) stilo18 válasza gainwardgs (#1769) üzenetére


stilo18
addikt

Simát vettem most.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#1772) gainwardgs válasza stilo18 (#1771) üzenetére


gainwardgs
addikt

Uh,akkor lehet megfontolom a nagyobbat, bár az eléggé tepsi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1773) ShadowX válasza #16820480 (#1770) üzenetére


ShadowX
őstag

Akkor nem kapcsol be. :N
Valóban, most hogy covid miatt sokszor kell kezet mosni (amúgy is illik) így a fizikai sem mindig olvasott.

(#1774) ShadowLac válasza gainwardgs (#1772) üzenetére


ShadowLac
addikt

Én a nagyot vettem. 3.nap használat után nagyon tetszik. Biztos nem cserélném simára. (Mikor megvettem és először kezbevettem egy kicsit nagyoltam) Aksiidö:első nap talán kicsit keveseltem. Sok mindent frissitett. Utána teljesen normálisnak tűnik. Nem nézem a kijelzőidőt mert nem izgat igazán.
Ja amúgy élmény használni ezt a telefont.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1775) stilo18


stilo18
addikt

Én ránéztem most..

3 óra 13 perc, 30% van még.
Az első napoknál azért jobb.
Klasszik használat, semmi extra. Mobilnet.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#1776) bluemirage válasza #16820480 (#1770) üzenetére


bluemirage
őstag

Értem, de nem tudom. :U

Meliora sunt bono inimica

(#1777) gainwardgs válasza ShadowLac (#1774) üzenetére


gainwardgs
addikt

Kösz a visszajelzést, akkor nálam is az lesz :))
Tárhely elég, vagy 256-os verziód van?

(#1778) bkri


bkri
tag

Ma tagja lettem a csapatnak. Remélem vagy 2 évig kihúzza nálam. :R

(#1779) Jadro


Jadro
veterán

Használ valaki ilyen vezetéknélküli töltőt? Gyorstöltési képességre lennék kíváncsi, hogy rendesen működik-e és ha igen, milyen töltőfejjel?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1780) MadMancs válasza Jadro (#1779) üzenetére


MadMancs
veterán

Bár nem 21 hanem még S20+ hoz rendeltem kettőt (az a teló ugye tud 15w vezeték nélkül, Samsung pad al működik is), teló gyári töltőjével nem tudta vezeték nélküli gyorstöltést. Már nem tudom megnézni mert sokféle töltő és kábel próba után elálltam a vásárlástól és visszaküldtem.
Megvan rá az esély hogy 21 el se fog együtt működni. Gondolom. Vagy 5 vagy 20 nem tudott 15. De ez megvan S21 nél is mert ez meg 25. Amit szintén nem támogat ez a töltő.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1781) Jadro válasza MadMancs (#1780) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi, akkor már csak az marad kérdésnek, hogy nem gyári töltőfejjel hanem szintén Xiaomi-val tud-e 15-öt vagy többet. (Mondjuk a 20-at.)

Mivel töltőfejet sem adtak újkori szokás szerint, azt is be kell szereznem. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1782) Richie86


Richie86
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni a kedves S21 tulajokat, volt-e aki iPhone-ról váltott, és megérte-e? Jelenleg iPhone XR-t használok, teljes elégedettséggel. De! (Mert mindig van egy de :DDD ) Szeretem én is cserélgetni a telefonokat, illetve jó tapasztalataim vannak a Samuval, volt korábban S7, S8 (az S8 több mint 3 éves és a mai napig megvan az is, gyerekek játszanak rajta). Igazság szerint kicsit hiányzik a One UI is, meg a kis okosságai, de hazudnék ha azt mondanám az iOS-szel bajom van.
Szóval, van értelme váltani szerintetek? Vagy csak a tech-éhségem csillapítanám ideig-óráig? :F

(#1783) ShadowX válasza Richie86 (#1782) üzenetére


ShadowX
őstag

Mennyire vagy beragadva az apple ökoszisztémába?

(#1784) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

Úgy néz ki az S7 edge lassan nyugdíjba vonul és a kiszemelt egy S21-es lesz. Ma széjjel nyomkodtam az Alza-ban egyet elég jónak tűnik meg aztán nagy ugrás is nyilván a kontrasztos különbség... Az ára nem tetszett egyedül...bár gyors google keresés után a Konzolvilág-nál találtam egy kicsit szimpatikusabb áron. Itt a feltüntetett adatoknál 3 év garancia van.

Az a kérdésem, hogy most a Samsung Magyarország ennyit ad az új készülékekre?
Nyilván a Nyugati aluljáróba van olcsóbban mert az EU-s de nem szívatnám magam ha baj van!

Utóbbi üzletben bátran vehető ? Esetleg volt aki ott vette ?

(#1785) ollie válasza petir (#1784) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kicsit bonyolult lett az idei évtől a garancia. Ha a vételár meghaladja a 250 ezret, akkor 3 év garancia jár, de az üzletnek kell biztosítania. Szerintem a Samsung csak 2 évet ad, vagyis az első 2 évben viheted a Samsunghoz, utána az üzletbe, vissza. Persze ha közvetlül a Samsungtól vennéd, akkor attól kapnál 3 év garanciát.

Még bonyolítja a garanciát, ha a készülék nem magyar (XEH) régiós, vagyis szürkeimportos, mert akkor csak 1 év garanciát biztosít a Samsung, ha a készülék EU-s, de ha EU-n kívülről importált, akkor semmit. De a 3 év mindenképpen jár az üzlettől (amennyiben még mindig 250 ezernél többe kerül). A bolti garanciában viszont szerintem nem érdemes bízni, pl szinte 100%, hogy beégés esetén nem fogják cseréltetni neked a kijelzőt.

Ja igen, a Konzolvilággal épp megszívtam az idén (bár nem telefont, hanem Watch Active2 órát vettem), mert magyar régiósat rendeltem, és bolgárat küldtek. Szóval én ott telefont sem vennék.

[ Szerkesztve ]

***

(#1786) brazor válasza Richie86 (#1782) üzenetére


brazor
tag

Veszteni valód nincsen vele, szerintem. Ha csak a tech-éhségedet csillapítja majd, akkor is ott a lehetőség, hogy eladod, és továbblépsz. A One Ui nagyon sokat fejlődött az S8 óta. Nekem azt váltotta az s21, sokkal kezelhetőbb és kusztomizálhatóbb lett és sok extra funkciót is kapott. A szoftver támogatottság, pedig jobb lett.
Az egyetlen kérdés, csak az lehet, amit Shadow is kérdez. Mennyire vagy benne az Apple ökoszisztémába? Ha nincs Mac-ed és Watch-od, de mondjuk van PC-d, akkor nem is kérdés.

petir a Telenornál olcsóbb kártyásan 3000ft-tal és független. Ők hivatalos forgamlazók, ott biztos a 3 év.

[ Szerkesztve ]

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#1787) Richie86 válasza brazor (#1786) üzenetére


Richie86
senior tag

Ökoszisztémában még semennyire sem. Nincs watch, macbook, sem iPad. Igazából azért váltottam androidról mert az asszonynak vettünk i12-t (az, egyrészt, hogy egy rendszeren legyünk, másrészt mert utoljára 5S-t használtam, és kíváncsi voltam, hová jutott azóta az iOS. Nem akartam én is i12-t, mert ha nem jön be, akkor minek olyan drága telefon. Így lett XR. De bejött egyébként, nincs vele semmi bajom. Ha ezt kellene még 2 évig használnom az sem lenne gond.
De ott a kisördög... Visszahúz a szívem a Samsunghoz, és izgatja a fantáziám a 120 Hertz, és a többi dolog, amiért úgy általában szeretitek az S21-et. Nem tudom kell-e nekem ez most :D
A kezdeti gondok (térerő probléma, gyors merülés) megoldódtak a készülékkel kapcsolatban?

(#1788) bozsozso válasza petir (#1784) üzenetére


bozsozso
őstag

Ses-ben még él április 30-ig, S21 esetében 45k

45k akkor ha törött használhatatlan készüléket viszel be akkor is. Ez csak több lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1789) brazor válasza Richie86 (#1787) üzenetére


brazor
tag

A telekomnál voltak és valakinek még most is vannak gondjai a térerővel.
Merülés az első pár napban gyorsabb, aztán beáll az aksi. Nekem az ultra van, azon nagyon jó az üzemidő.

Esetleg próbáld meg a ses-es akcióval megvenni a telefont. Úgy elég jó áron eltudnád hozni az s21et, ha feláldozod érte az iphonet. Ha meg mégsem tetszik, akkor használtan még 200at adnak érte, abból egy frissebb iphone, vagy más telefon is kijön.

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#1790) werszomjas válasza bozsozso (#1788) üzenetére


werszomjas
őstag

Valakinek van infója, hogy amúgy milyen összegben számol be a SES egy szép állapotban lévő, tökéletesen működő, minden gyári tartozékkal rendelkező még garis készüléket? Nekem egy S10-em lenne, de félek, még ezzel a +45k-val is bőven a hardverapós ár alatt lenne :F

üdv

(#1791) ShadowX válasza Richie86 (#1787) üzenetére


ShadowX
őstag

Hát ez nálad akkor tényleg csak a véred hajt kategória. :DDD
Csalódni nem csalódnál az S21-ben sem szerintem, de nem vagyok meggyőződve, hogy megéri cserélned. Persze ha a pénztárcád engedi akkor hajrá.

Amiért én most az S21-et vettem: remek kijelző, 120hz, műanyag készülékház, remek menedzselt profil (munkahelyi). Vettem egy Watch Active 2-t is korábban, tökéletes az óra és a telefon közötti összhang (és nem mellesleg csak Samsung telefonon és órán oldható meg kizárólag a munkahelyi profil értesítés megjelenítése rendesen). Korábban nem volt vezeték nélküli töltésű telefonom, ez is nagyon jó dolog (ráadásul van reverse charging is, így ha az óra véletlen szűkében lenne a naftának akkor a telefon tudja tölteni). Több évnyi stock droidról jövök, kicsit felüdülés a oneui testreszabhatósága. Remélem a samsung tartja magát a frissítési politikájához is. Fontos volt még, hogy magyar garanciás legyen és legyen jó a szervízhálózata a márkának (ezt itthon sajnos nem sok gyártó tudja elmondani). A mérete pont a legjobb, se nem nagy, se nem kicsi. Gondolkodtam életemben először az almára váltáson, de az meg végképp átlépte azt az árszintet amit egy telefon + órára kiadnék (plusz taszít az, hogy az iPad-ek nem tudnak több profilt kezelni, ha tabletet vennék akkor abból 1 lenne itthon, nem pedig mindenkinek 1).

Tudom, hogy az Apple ökoszisztéma az etalon, de nekem az androidossal sincs bajom, sokat fejlődött (legalábbis a Samsung-al eddig). Sony TWS fülesem van, azzal is minden patent, mire a fülemben van, már kapcsolódott is. Még egy jó árú tablet kellene...

Remélem hosszútávú tapasztalataim is hasonlóak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#1792) petir válasza ollie (#1785) üzenetére


petir
senior tag

Sziasztok,

Köszi a válaszokat.

Az a baj , hogy a régió csak akkor derül ki ha bekapcsoltam a mobilt. Dobozon nincs rajta a régió - vagy rosszul tudom?

---

(#1786) brazor válasza
Telenor kiváló tipp !! Köszi!!!

---

(#1788) bozsozso válasza
Ezt a tippet is köszönöm!!!
Van egy S4 Minim igaz főzött ROM van rajta de hibátlanul működik. Kijelző se törött. Igazából patika!
Esetleg van tapasztalat milyen áron vesznek be ilyen készüléket ?

[ Szerkesztve ]

(#1793) bozsozso válasza petir (#1792) üzenetére


bozsozso
őstag

Nekem nincs tapasztalatom én egyértelműen a töröttben gondolkodom.

(#1794) stilo18


stilo18
addikt

User error, de ahogy kikapcsoltam, hogy ne 5G-s legyen a hálózat, hanem csak 4, sokkal sokkal jobb lett az aksim.. :W ;)

Veszprémben lakunk, itt még nincs 5G.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#1795) ollie válasza petir (#1792) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, rajta van a dobozon is.

***

(#1796) ShadowLac


ShadowLac
addikt

[kép] S21 plus 7ó.57 kijelzőidő

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1797) ShadowX


ShadowX
őstag

Használ valaki google pay-t? Nálam valamiért rettenetesen lassú. Pixel-en termináltól kb. 5 centiről már pittyent és azonnal aktiválódott. Itt hozzá kell érintsem a terminálhoz és 2-3mp-ig ott kell tartanom mire aktiválódik. Tudom, nem a világ vége, de a pénztárosok azonnal elveszik a pittyenés után a terminált és ilyenkor még nem aktiválódik a gpay és rendszerint sikertelen tranzakciót kapok és kezdhetjük elölről.

(#1798) stilo18 válasza ShadowLac (#1796) üzenetére


stilo18
addikt

Na, az nagyon szép eredmény. :C

Most nekem 6 óra sot jött össze, ezzel már simán megleszek egy napra, sőt...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#1799) S@c@ válasza stilo18 (#1798) üzenetére


S@c@
őstag

Azert ott a galeriaban valo nezegetes dobott rajta 😅. Neked plus vagy sima van?

(#1800) migabi24 válasza S@c@ (#1799) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát ja, ennyit összehozok az S10en is ha a galériát nézegetem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.