Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Sn00k válasza TODI1111 (#1432) üzenetére


Sn00k
veterán

Ez a video javito opcio, mire szolgal?

3njoy the Lif3

(#1452) TODI1111 válasza Sn00k (#1451) üzenetére


TODI1111
addikt

(#1453) MikeWazowski válasza TODI1111 (#1452) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Közben meglett, csak más lett a neve. Videó fényereje az új neve :)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1454) Janaboy


Janaboy
veterán

Na nem tudom kinek írta még hogy a szoftver frissítés nem tölthető le, de megjavult.
Most azt irja naprakész.

Janaboy

(#1455) Gabesz87 válasza Janaboy (#1454) üzenetére


Gabesz87
addikt

:C végre már!

(#1456) attila.86 válasza Janaboy (#1454) üzenetére


attila.86
tag

És tényleg. Tegnap vagy tegnapelőtt még biztos, hogy nem ment...

(#1457) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Új telefon vásárlásán gondolkozom és látom itt sok a Samsung szakértő :D

Ha 2021-ben szeretnék egy jó ár/értékű Samsungot vásárolni 250k körül mi lenne az? Amivel korrekt képeket készíthetnék meg nem melegszik annyira, viszonylag jó az üzemidő?

S20? S21? Vagy S20FE?

Mert vannak portálok ahol elég jókat írnak az S21-ről is csak van negatív vélemény is így nem tudok dönteni.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#1458) *RLaci* válasza undercover (#1457) üzenetére


*RLaci*
addikt

S21 -et tudom ajánlani. Nálam normál használat mellett 2 nap/5-6 óra sot meg van. Rendszer stabil, jól teszi a dolgát. Mérete nekem tökéletes. Egyedül a kamera szoftverével nem vagyok annyira elégedett, lehetne jobb is a produktum, szerencse, hogy van rá egész jó gcam.
Erőigényes játékokkal nem játszok, így az esetleges melegedésről nem tudok nyilatkozni, normál használat közben még egyszer sem éreztem, hogy hevülne a készülék.

(#1459) Dzsana válasza undercover (#1457) üzenetére


Dzsana
senior tag

Én pedig a Note20 Ultrát tudom ajánlani, hasonló adottságokkal rendelkezik, de több a funkciója.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1460) *RLaci* válasza Dzsana (#1459) üzenetére


*RLaci*
addikt

A feltett kérdésben 3 készülék szerepel az általad ajánlott nincs közte. Minden bizonnyal a kolléga normál méretű készüléket keres nem tepsit.

[ Szerkesztve ]

(#1461) Dzsana válasza *RLaci* (#1460) üzenetére


Dzsana
senior tag

20-as széria, és belefér a keretbe. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1462) bluemirage válasza undercover (#1457) üzenetére


bluemirage
őstag

Az S20FE már nagyobb méret.

A három közül S21, mert ott már javítottak valamit a nem túl fényes akksiidőn (ill. melegedésen, mert a kettő közvetetten összefügg) és szerintem így már vállalható. Tökéletes méret, kis súly, évekig OK lesz.

De ha játszanál vele, akkor véleményem szerint egyik sem.... pont az akksi/melegedés miatt.
Oka az Exynos. Játékra, komolyabb terhelésre van egy csomó másik telefon, ami jobban bírja a terhelést. Jó kérdés, hogy ennyi pénzért egy Samu Flagship miért nem bír annyit komoly terhelés alatt, mint más márkák.... de ezeket a kérdéseket nem érdemes feltenni. Más márkáknál meg vannak más gondok... ha azokba a topikokba benézel. Ha egyébként egy adott évben fel bukkan egy-egy telefon ami hardveresn és szoftveresen és évekig jól össze van rakva és a gyártó később sem rontja el egy update-el... Na akkor még mindig ott van a user error... akik aztán telefröcsögik a topikokat.

Ha nem zavar a bolti gari (Ha én pesti lennék, akkor nem zavarna, de nem vagyunk egyformák)...akkor általában csak bolti garival kapható Snapdragon (SD) chipsettel
S21 (G9910) és nem a G991DS, vagy G991B
S20 FE 5G (ha nem zavar a nagyobb méret)

Meliora sunt bono inimica

(#1463) undercover válasza *RLaci* (#1460) üzenetére


undercover
senior tag

rlaci71-nek van igaza :D

160mm körülig nincs bajom, de 165mm vagy a felett már túl nagy számomra.Note széria annyira engem nem mozgat meg a tollal meg ilyesmi.

Akkor a következő kör...
S20 FE Exynos 990
S21 Exynos 2100

A kérdés megéri-e a felárat a Exynos 2100? Nem akarok bombát robbantani mert tudom ez nagy vita alap.

Illetve az S20 FE-hez képest az S21 mennyivel csinál szebb képeket?

Három, manapság hol lehet normálisan telefont venni?
Példaként vegyük egyelőre az S21-et.
Telekom( ott vagyok amugy de éppen nincs kedvezményem) árukeresőn meg 270-től 325-ig lehet kapni S21-et és nem tudom melyik bolt a megbízható. Vagy S21+-t is lehet kapni 300-ért meg 400-ért is...

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#1464) Janaboy válasza undercover (#1463) üzenetére


Janaboy
veterán

S20FE-ből csak az 5G-t lenne érdemes venni, amiben Snapdragon soc van.
Én is néztem azt is, amikor döntöttem, nem bántam, meg hogy S21 lett.

Úgy látom a Telenornál a legolcsóbb kártyás csomagban (280eFt) utána Vodafone (285eFt).
Ahogy látom árukeresőn se olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#1465) Gabesz87 válasza undercover (#1463) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én év elején vettem az S21-et, P20 Pro-ról váltottam, és én sem akartam nagyobb telefont, illetve Telekomnal vettem kedvezménnyel, de igazából a főbb elvarasaim alapjan (wifi 6, wireless charging, jó akku, kompakt méret) az S21, iPhone 12, vagy az S20FE feleltek meg. Elégedett vagyok az S21-et. Akku téren, stabilitás terén is. Nekem egyedül az ujjlenyomat olvasó hatékonysága, gyorsasága nem szimpi, az szerintem jobb volt a P20Pro-n. A face ID-rol meg me is beszéljünk. Párom XR-jén tökéletesen, azonnal működik. Szóval szerintem ne gondolkozz, S21! :K

(#1466) dnelb válasza undercover (#1463) üzenetére


dnelb
veterán

s20fe semmiképp, hulladék az az exynos, ismerősnél annyi bírt akksival mint az én 4 éves s8-am... Nevetséges.

(#1467) Nick Beam


Nick Beam
kezdő

S21-et én is javaslom. Ez az Exynos 2100 nem melegszik annyira és nem is merül úgy, mint a 990, szerintem emiatt megéri a felárat. És veszett gyors, nekem az ujjlenyomat olvasó is (már-már túl jó, amikor csak rákoppintok a kijelzőre, hogy ránézzek, már sokszor akkor felold).
Egyébként hiába kapcsolom ki az ujjlenyomat feloldás animációját, továbbra is marad az animáció. Másnál is?

[ Szerkesztve ]

(#1468) m1lan válasza Dzsana (#1461) üzenetére


m1lan
őstag

Már hogy férne bele Note 20 Ultra a "250k körüli" keretbe? Még sufni GSM-es garival is egy 100-assal több.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1469) Zoolee19 válasza m1lan (#1468) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Azért lehet találni

1
Igaz ez kicsivel több
És itt is van pont 200k

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#1470) *RLaci* válasza Zoolee19 (#1469) üzenetére


*RLaci*
addikt

Az elsőn minden bizonnyal nincs gari.
A második sufni gsm-es.
A harmadik meg nem ultra.

;]

[ Szerkesztve ]

(#1471) m1lan válasza Zoolee19 (#1469) üzenetére


m1lan
őstag

"Üdv! Új telefon vásárlásán gondolkozom"

Mindhárom linkelt telefon használt, az első ráadásul sérült is.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1472) Dzsana válasza m1lan (#1468) üzenetére


Dzsana
senior tag

Én 245-ért vettem az enyémet, pár hónapos, 2022.06.29.-ig garanciával, és biztosítással.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1473) Sn00k válasza TODI1111 (#1452) üzenetére


Sn00k
veterán

Thx

3njoy the Lif3

(#1474) S@c@ válasza Dzsana (#1472) üzenetére


S@c@
őstag

aprorol?

(#1475) csorbajeno válasza Dzsana (#1472) üzenetére


csorbajeno
veterán

Te kötöttél rá biztosítást? Mert ha az előző tulaj, akkor az csak vele működik, veled nem és továbbra is fizetnie kell. De én azt mondom, hogy ne legyen rá szükséged :R

(#1476) Dzsana válasza csorbajeno (#1475) üzenetére


Dzsana
senior tag

Igen, az előző tulaj kötötte, és tudom, hogy kell hozzá, de kapcsolatban vagyunk. Állítólag azt mondta a biztosítós neki, hogy majd lejárat előtt ha szeretne egy új telefont, menjen át rajta kocsival, s 20.000 Ft önrészbfejében újra lesz egy új telefonja. :Y

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1477) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Azt miért csinálja a teló, hogy bizonyos időközönként kijelentkeztet appokbol, ahol be vagyok lépve? Illetve hogy pontos legyek, egynél vettem észre eddig, már többször, a használtautó alkalmasnál. Ha jól rémlik, másik appnal még nem tapasztaltam. Vagy ez inkább akkor a hahu app "baja"?

(#1478) S@c@ válasza Dzsana (#1476) üzenetére


S@c@
őstag

Ezt hívják bizotsítási csalásnak, azt hogy ide leírod, mac címed visszanézhető nem a legokosabb.

(#1479) Dzsana válasza S@c@ (#1478) üzenetére


Dzsana
senior tag

Én nem akarok ilyennel visszaélni, ezért bátran leírom, és felvállalom. Nem is lenne szívem egy szép, és jó dolgot tönkretenni. Egyébként szerintem meg nem lenne biztosítási csalás, ez nem kötelező biztosítás, pont arról szól, hogy ha te nénázol, akkor is fizet, mint a CASCO. Az sem vizsgálja, kinek a hibája volt. Nyílván saját, különben nem a CASCO-hoz fordulnál, hanem a KGFB-hez.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1480) S@c@ válasza Dzsana (#1479) üzenetére


S@c@
őstag

Előre eltervezett termék rongálása bizony biztosítási csalás.
Pl. A lakást biztosítod, vagy paci áron vagy inkább fölötte, majd felgyújtod.

Na amit leírtál az pont ugyanaz. Ez nem legális, a casco teljesen más kategória, mivel a forgalomra nincs hatásod.

(#1481) Zoolee19 válasza *RLaci* (#1470) üzenetére


Zoolee19
senior tag

GMS boltban is , max 1 hónapot adnak.
De persze én sem venném használtan.

M1lan:
Igen sejettem, csak egy gyors kört nyomtam :R
Én kb 2-3 hete hoztam ki a Telekomtól egy S20 Ultrát, előzetesre.
Kicsivel talán több mint, amit szánsz rá összegben. :)

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#1482) csorbajeno válasza Dzsana (#1476) üzenetére


csorbajeno
veterán

Értelek, akkor korrekt, jó fej volt az eladó :C

(#1483) m1lan válasza Zoolee19 (#1481) üzenetére


m1lan
őstag

Én nem vásárolok. Két éve túl jó telefont vettem, így még egy darabig biztosan marad. :DDD

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1484) Zoolee19 válasza m1lan (#1483) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Amíg jó addig használni kell :C

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#1485) Fecogame


Fecogame
veterán

Megtörtént a váltás S9-ről S21-re. TL;DR megérte :K főleg, mert ingyen volt céges telefon :DDD

- Sokkal gyorsabb
- Sokkal szebb képe van
- Röccenésmentes
- Több beállítható/kikapcsolható funkció
- Kevesebb előre telepített alkalmazás / többet enged belőle letörölni, amire nincs szükségem
- Kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó kiválóan teszi a dolgát
- Végre nem EDGE kijelző
- Masszívabb a fogása
- Nincs többé dedikált Bixby gomb végre

3 óra alatt mindent beállítottam, eddig nagyon tetszik!

Üzemidőt még nem tudom, de az S9 egy Titanic volt, azt nem nehéz felülmúlni :D

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1486) S@c@ válasza Fecogame (#1485) üzenetére


S@c@
őstag

Nagyon jó ezeket olvasni, én S8-ról váltanék. Azért itt QHD-rol visszamegyünk Fullhd-ra. A kivágás nem tudom mennyire zavaro, illetve van e körülötte keret. Meg a kijelző színhűsége javult-e. Nekem szegény s8-am 3-4 óra SOT-ot tud 83%os kondicios aksival.

(#1487) meri válasza Fecogame (#1485) üzenetére


meri
aktív tag

Ez jól hangzik. A jelenllegi céges telefonom nekem is egy S9 - lenne, de a feleségem használja, én a DAC miatt egy LG V30+-t nyúzok, meg nem is annyira szerettem az S9-et - bár a kijelzője jobb, mint az LG-é.
Esedékes a váltás, és iPhone 12 vagy S21 között választhattam - S21lett (8/256, szürke). A 3.5-ös jack hiányát bánom csak, de alapesetben egy gyári USB-C átalakítóval, ha van idő minőségi zenehallgatásra, akkor pedig egy külső DAC-cal ez sem gond. Még nem jött meg, várom a postát.

Toknak Caseology Parallax-ot lőttem, az LG-hez Spigen-t használtam. Egy fekete Spigen Liquid Air-t is kipróbálok majd.

Szerintem is nagyon fontos a flat kijelző (hurrá), a többit meglátjuk. MÉg a deX, ami izgatja a fantáziámat, rendeltem is hozzá az aliról egy USB-C elosztót (USB, HDMI, power). Néha laptop helyett érdemes lehet inkább ezt beizzítani.

uff

(#1488) *RLaci* válasza S@c@ (#1486) üzenetére


*RLaci*
addikt

Egy mostani állás. 14%-on vagyok.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1489) #16820480 válasza *RLaci* (#1488) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez a magyarítás amúgy botrány mennyire szar :D "2 nap 18 óra Foglalt"

(#1490) S@c@ válasza *RLaci* (#1488) üzenetére


S@c@
őstag

5g be volt kapcsolva és a 120hz? Mert ha igen, akkor nagyon prima.
Telekomnál csak 128 gigás van, de szerintem el fogok rajta férni.

(#1491) *RLaci* válasza #16820480 (#1489) üzenetére


*RLaci*
addikt

:D

S@c@ 5g kilőve, 4g tökéletesen megteszi. 120hz, auto brightness, wifi/lte vegyes.

(#1492) csorbajeno válasza *RLaci* (#1491) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem ugyanez megvan bekapcsolt 5G-vel, wifi nélkül. :K

(#1493) Dzsana válasza *RLaci* (#1488) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ezt úgy lehet kihozni, ha első nap nem nagyon használod, de ahogy nézem a kokelzőidőt, összességében nincs sokat használva. Ez mondjuk jó, mert nem lógsz rajta állandóan, minőségi időt tudsz eltölteni mással. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1494) *RLaci* válasza csorbajeno (#1492) üzenetére


*RLaci*
addikt

Sok mindentől függ, hogy kinek mennyi jön ki. Én ezzel így teljesen elégedett vagyok. Kicsit féltem tőle, hogy gyengusz lesz a készenléti fogyasztás pl. a volt Pixel 5-ömhöz képest de nem, simán hozza azt.
Dzsana Hát nem a telefonon élem az életem az biztos, ha bele húzok sem szokott napi 3 óránál több lenni a sot-om.

(#1495) nyesix


nyesix
senior tag

Valakinek van ötlete hogy mitől tűnhetett el a telefon kijelzőjém a VoLTE felirat? Vodás vagyok, előfizetéses csomagot váltottam, azóta nem jelenik meg. Telót ujra indítottam, minden beállítás maradt a régi. VoLTE engedélyezve van, hálózat választás automatikus.

(#1496) #16820480 válasza nyesix (#1495) üzenetére


#16820480
törölt tag

Rémlik valami ilyesmi, hogy csomagváltásnál kikapcsolják az összes szolgáltatásod (mert valamiért így működik a rendszer), és kellhet 1-2 nap mire újra aktiválódik minden az új csomagodhoz (azt hiszem nálunk ez céges kártyán az internet csomag esetében jött elő).

(#1497) csorbajeno válasza *RLaci* (#1494) üzenetére


csorbajeno
veterán

Persze, hogy sok mindentől függ, azert is írtam, hogy az 5G sem kizáró ok a jó SoT-hoz. Alapvetően én nem szoktam ezt figyelni és mar nem is nézem, csak az elején lestem meg 1-2 nap, de összességében szerintem nekem ritkán van meg a 3 óra SoT. De nem is merül le a telefonom.

(#1498) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Amikor BT-n kapcsolódok az autóhoz mindig kb. 70%-on van a hangerő. Be lehet valahogy állítani, hogy mindig maxon induljon el?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1499) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Hasznal valaki uveget az S21-re? Ha igen milyet es ha mukodik e az ujlenyomatolvaso

ez véletlenul nincs valakinek?
[link]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1500) csorbajeno válasza MikeWazowski (#1498) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nincs bekapcsolva az automata hangerőszabalyzás? Az hasonló dolgokat művel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.