Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) adlersson válasza csorbajeno (#1186) üzenetére


adlersson
aktív tag

Én is próbálgattam a zoom-ot, de a minőséget tekintve szerintem elég korlátozott a használhatósága. :DDD

x3

x20

x30

A kamerában alapértelmezett x3 számomra is a lélektani felső határt jelenti.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#1202) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Mikor megy a telón a szupergyors töltés? Mert én próbáltam úgyis, hogy kikapcsoltam a gyors töltést, és tizen pár %-nál is amikor töltőre tettem, azt írta csak, hogy gyorstöltés :F
Igaz, ebay-en vettem az adaptert, de elvileg u.a. mint a gyári samsung. EP-TA800

[ Szerkesztve ]

(#1203) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Nem nagyon tudom, hova írjak. Általában óvakodom a szolgáltató által kínált készülékektől, de meg tudná valaki mondani, hogy mi a helyzet így 2021-ben? Mitől rosszabb, vagy jobb egy TMH-s rom, mint a gyári? Azon túl, hogy minden frissítés késik rá? Köszönöm.

(#1204) brazor válasza HoldfenyLuna (#1203) üzenetére


brazor
tag

S21nél az egyetlen hátrány, ha a telekomnál veszed, hogy a TMH-s rom miatt, később kapod meg a frissítéseket.

Viszont a másik két szolgáltatónál nincs ilyen és a készükékek is jóval olcsóbbak, mint a hivatalos fogyasztói ár, amin példuál a Telekom is kinálja a telefont. Esetleg nézz szét ott, hátha...

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#1205) bounty123 válasza brazor (#1204) üzenetére


bounty123
őstag

Ehhez még azért érdemes hozzátenni, hogy a frissítések késése előnyös is lehet, most pl. kimaradtunk a Titanic akkuzabáló frissítésből, egyből a javítottat kaptuk meg nemrég.

(#1206) S@c@


S@c@
őstag

S10hez aksi és kamera fronton van jelentős előrelépés?

(#1207) csorbajeno válasza ollie (#1198) üzenetére


csorbajeno
veterán

Még az S10 szérián is volt, nem tudom, hogy a Note 10-ek megkapták-e, de az S-ek igen. Az S20-tól nincs ott a Szenzor. :)

(#1208) csorbajeno válasza adlersson (#1201) üzenetére


csorbajeno
veterán

Alapvetően én sem használnám a 3x felett a zoomot, de azt hallottam, hogy nagyon ráfeküdtek a Hold fotózására. Ezért is voltam annyira kíváncsi rá és meglepődtem, hogy milyen jól le lehetett fotózni a Holdat, ezért is osztottam meg itt a képet. :))

(#1209) csorbajeno válasza HoldfenyLuna (#1203) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én az S6 óta a Telekomtól hozom ki a telefont, mert úgyis náluk vagyok, akkor már élek a kedvezményemmel. Az S21-et 330k helyett 240k-ért hoztam ki, de a kedvezményem nagy részét egy Tabletre használtam ek. Az S21 mellé kihoztam ingyen egy Tab A7-et.

(#1210) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Szó volt itt a töltésről, gondoltam leírom én miért és mivel töltöm a telefonom.
Még azelőtt rendeltem meg a töltőt, mielőtt eldöntöttem volna milyen telefonom lesz.
Hely hiánnyal küszködtem a 6-os elosztóval és akkor megtaláltam ezt a [UGREEN] 65 Wattos GaN töltőt. Tudja a sima és a szuper gyors töltést is 2-2 foglalatból szóval nekem 26,66 Dollárt megért egy 2 méteres kábellel.

(#1211) Multi13 válasza Gabesz87 (#1202) üzenetére


Multi13
tag

Akkor ezek szerint mégsem ugyan az. Nem kell kapcsolgatni a töltés funkciókat (minden legyen on) és majd a telefon érzékeli, hogy miként tud tölteni. Ha megkapja a 25W-ot, akkor fogja kiírni a szuper gyors töltést. Én itt és ezt vettem [link] , ez "megfelelően" működik, bár a 25W-os hatékonysággal nem vagyok megelégedve.

Amúgy a saját méréseim alapján 60%-os töltöttségnél az alábbiakat becsli:

Sima 5V 2A töltő: 54 perc a teljes feltöltésig
15W gyorstöltő: 45 perc
25W gyorstöltő: 41 perc
15W vezeték nélkül: 1 óra 8 perc
Sima 5V 1A vezeték nélkül: 1 óra 35 perc

Nem tudom másnál milyen a 25W-os vezetékes töltés, de ha hasonló mint nálam, akkor annyira ne bánd. :N

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1212) #16820480 válasza Multi13 (#1211) üzenetére


#16820480
törölt tag

A gyorstöltés az alacsonytól olyan 80%-ig számít valamit, így minél inkább tele van az akku, annál kevesebb különbség lesz.

(#1213) csorbajeno válasza Multi13 (#1211) üzenetére


csorbajeno
veterán

A gyorstöltők a 0-60% tartományban hozzák a gyorsaságukat, utána majdnem azonos sebességre állnak be.

(#1214) MadMancs válasza Multi13 (#1211) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez így hamis teszt. Igaz nekem Ultra van de szupergyors töltéssel 5% ról 30perc alatt 65% ra tolja, a maradék 35% al még elvan 39percet. De ugyanilyen arányban viselkedett S20+ is. Szóval 60% on nézni mit tud szupergyors/gyorstöltés nem épp mérvadó.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1215) Multi13


Multi13
tag

Oks, köszi az infókat! Megnézem majd akkor alacsonyabb töltöttségnél is.

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1216) Zoolee19 válasza csozsoka (#1106) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Igaz nekem S20 Ultrám van, de nekem ott mindig van térerőm.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#1217) Zoolee19 válasza csorbajeno (#1186) üzenetére


Zoolee19
senior tag

:R

[ Szerkesztve ]

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#1218) nyesix


nyesix
senior tag

sziasztok, azt vettem észre, hogy az otthoni Wifi re csatlakozva a Wifi Analyzer azt írja, hogy csatorna szélesség 20 MHz. Ilyenkor a sebesség érték is alacsonyak, 20-50 Mb/s, ha kikapcsolom a teleón a Wifit és újra bekapcsolom, akkor úgy csatlakozik az 5 Ghz-es csatornára, hogy azt írja csatorna szélesség 80 MHz. Így tudok is 3-400Mb/s et tudok mérni az 500 Mb/s es Vodafonos neten.
Az vajon telefon, vagy router probléma lehet?

(#1219) JMarty válasza nyesix (#1218) üzenetére


JMarty
tag

Hello,

Én azt gondolom ez router gond, főleg, ha a szolgáltató eszközét használod. Javaslom állíts be a routeren 2 különböző SSID-t a két wifi frekvenciának, így két access pointot fog látni a mobilod pl.: OthoniWifi_5G és OtthoniWifi_2.4G.

(#1220) csorbajeno válasza Zoolee19 (#1217) üzenetére


csorbajeno
veterán

:C

(#1221) francz'70 válasza Gabesz87 (#1202) üzenetére


francz'70
aktív tag

Ha megakarod magad kímélni az ilyen anomáliáktól, akkor érdemes saját gyári töltőket, kábeleket használni mivel a samu köztudottan elég érzékeny rá.

(#1222) Multi13 válasza Multi13 (#1211) üzenetére


Multi13
tag

Nos, megnéztem 7%-os töltöttség esetében is:

Sima 5V 2A töltő: 1 óra 50 perc a teljes feltöltésig - kép
15W gyorstöltő: 1 óra 22 perc - kép
25W gyorstöltő: 1 óra 8 perc - kép
15W vezeték nélkül: 2 óra 30 perc - kép
Sima 5V 1A vezeték nélkül: 3 óra 35 perc - kép
Notebook USB-ről: 6 óra 27 perc - kép

Ugyan itt már 14 perc különbség van a 15W és 25W vezetékes gyors és szupergyors töltés között (60%-os töltöttségnél csak 4 perc volt), de engem továbbra sem győzött meg és igazából az arányokkal van gondom. :DDD

Tudom nem feltétlen mérvadó amit most írni fogok, de ha picit játszunk a számokkal, akkor 40%-al jobbnak kéne lennie a 25W-nak a 15W-al szemben, tehát ha a 15W-os eredményt tekintjük referenciapontnak, ami a fenti példa esetében 1 óra 22 perc, akkor 40%-os többlethatékonysággal a 25W-os töltésnek kb. 49 percet kéne írnia.
De ugye 19 perccel többet ír, így visszavezetve ha azt feltételezzük, hogy 15W-os töltés valóban 15W, akkor a 25W-os töltés a fenti időértékek alapján "csak" ~18,5W, tehát 3,5W különbség van a gyors és a szupergyors töltés között? :U Hova tűnt 6,5W és hova tűnt Damon Hill? :))
Tudom a tutihoz akkor lennék közelebb ha nem a telefon által kiírt becslési időt venném alapul, hanem megmérném, hogy ténylegesen mennyi ideig tölti fel mindkét töltő külön-külön a telefont, de ettől elvonatkoztatva várom fizikusok és hozzáértők véleményét is! :DDD

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1223) csorbajeno válasza Multi13 (#1222) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez már lehet, hogy kicsit szőrszál hasogatás, de minegyik módszerrel töltsd fel egyszer a telefont és az akku%-ot jegyezd fel egy excell-táblázatba. Az első 10-20 percben percenként, utána 5-10 percenként. És vegül ezt ábrázold. ;)
A gyorstöltéseknek a töltés legelején van előnye, ahogy töltődik és melegszik az akku, úgy érnek egyre közelebb egymáshoz a technikák.

[ Szerkesztve ]

(#1224) Multi13 válasza csorbajeno (#1223) üzenetére


Multi13
tag

Ennyire azért nem akarom szétfeszegetni a témát, mert már a két mérési adatból is jól látszik, hogy két olyan görbét látnánk melyek az idő tengelyen közelednek egymáshoz. Engem az zavar, hogy bárhonnan is nézzük nem látok olyan időpontot, amikor a 10W-os különbség meg lenne a két töltési forma között, de ha az átlagot nézzük úgy meg pláne.

Ugye 7%-os töltöttségnél ~3,5W volt a kalkulált különbség, 60%-os töltöttségnél pedig ~1,4W-ra csökken (ugye ott 45 perc volt a 15W-os töltővel és 41 perc a 25W-ossal).

Esetleg referenciaként szolgálhat, ha más is megnézné ezeket a becsült töltési időket alacsony és magasabb töltöttségi szinten 15 és 25W-os töltővel, mert azt sem zárom ki, hogy bár minkét töltőm gyári Samsung, de valamelyik nem azt csinálja amit kéne neki. :)

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1225) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok nektek a messenger a hátterben mennyit fogyaszt? Nekem aktív felhasznalásra: 2o3perc de a hátterben 12o56perc, ez nagyon sok nem? mi miat van ez hogy tudom valtoztatni rajta mert nagyon merul a telo, es a messenger van a elso helyen 22,2%-al

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1226) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

24%-os töltöttségi szinten a töltési idők a következők.
Szupergyors: 59p
Gyors: 1ó 10p
Nagy különbséget nem látok a kettő között

Más. Ma megjött a [gyönyörű szép] tok a telefonomhoz. Tökéletesen illeszkedik hozzá, gombok nyomáspontjai jók, bár picit szokatlan a sima szilikon után. A hátlap természetesen csúszós, de az oldalát fogom és az teljesen rendben van ilyen szempontból.
Még várok egy tokot és egy Nilkin üvegfóliát aliról. Nem tudom mennyire befolyásolják ezek az üvegek, a jelenleg is szörnyű ujjlenyomatolvasás sebességét. Az arcfelismerés se egy világbajnok, ennél a kínai márkák többet tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#1227) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Ez mennyit segíthet a problémán #1225 ?
[link]

Persze nem a Disney app-ot kapcsolnám ki hanem a messengert

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1228) kutyek válasza Multi13 (#1224) üzenetére


kutyek
senior tag

Fent már írták: a 15/25 W megjelölés a csúcsteljesítményre vonatkozik, ezt pedig kb. 60%-ig használják a töltők. Ha 10-ről 60-ra megméred a töltési időket, akkor nagyjából a W megjelöléseknek megfelelő arányokat fogod látni.
Kb. olyan ez, mint 130 helyett 155-ös csúcstempóval menni a pályán, akkor sem 20%-kal lesz rövidebb az út Balatontól hazáig (mivel az útnak csak töredéke alatt tudsz csúcssebességgel haladni).

(#1229) HoldfenyLuna válasza mSchumi87 (#1227) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nekem most nincs ilyen készülékem, de lehet, hogy beragadt. Lődd ki, vagy szedd le és rakd fel újra, és ami nem muszáj, ne engedélyezd. Pl nekem a halálom volt mikor annakidején a névjegyeimet olvasta állandóan. Persze, ha lehetne, én mai napig böngészőből használnám.

(#1230) csorbajeno válasza Multi13 (#1224) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az a baj, hogy a becsült adat a 100%-ig vonatkozik és a gyorstöltőknek nem az a lényege. Ezért mondtam, hogy csinálj mérést. A gyorstöltők telítési görbe szerint töltenek, míg a simák lineárisan. A végpontok majdnem ugyanazok, de az út teljesen más. A gyorstöltésnek nem a teljes feltöltés a lényege, hanem hogy valamennyit gyorsan rátölts, hogy x óráig megint mehess. Erre viszont maradéktalanul jó, de ezt nem teljes töltésnél látod.

(#1231) Multi13


Multi13
tag

Oks, majd még "játszok" a töltési mérésekkel (ha lesz külön időm erre).

Más:
Ha már voltak Hold képek, akkor szintén egy aktuális téma. :)

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1232) csorbajeno válasza Multi13 (#1231) üzenetére


csorbajeno
veterán

:C

(#1233) adlersson válasza J.C.G. (#1226) üzenetére


adlersson
aktív tag

Mitől szörnyű az ujjlenyomatolvasó? Nálam szinte azonnal old, még akkor is, ha nem nyomom rá az ujjam.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#1234) J.C.G. válasza adlersson (#1233) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Legújabb szoftver van fent neked is? Négy ujjam regisztáltam fel és eléggé játszós dolog feloldani, ráadásul az arc felismerése se akar mindig működni. Volt olyan hogy már kódot kért a végén.

(#1235) csorbajeno válasza J.C.G. (#1234) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem csak egy ujjam van egyszer rögzítve, igaz arcfeloldás nincs, de 10/10. Milyen fólia vagy üveg van a telefonon?

(#1236) Multi13 válasza J.C.G. (#1234) üzenetére


Multi13
tag

Én sem vagyok vele elégedett, korábban panaszkodtam is itt, de nem találtam partnerre. :DDD
Az előd készüléken (A8) igaz ott hátlapi szenzor volt, de ott csak akkor futott hibára ha épp nedves volt a kezem v. ilyesmi (de akkor sem mindig). Már gondoltam arra is, hogy a hüvelyk ujjammal van a gond az S21 esetében, de a nejem S10e-jén is ezzel oldom fel és ott nem tapasztalok problémát.
Valahogy ez az ultrahangos technológia nem kedvel engem sem, pedig már kb. 50 mintával próbálkoztam. Azt vettem észre, hogy nagyon figyelni kell, hogy pontosan tegyem rá az ujjam és erősen is kell ezt megtenni (jó rá kell nyomni) és akkor 10-ből akár 8 is sikerült neki. :U
Arc felismerést nem próbáltam (annak amúgy sem vagyok híve).

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1237) nyesix válasza JMarty (#1219) üzenetére


nyesix
senior tag

kipróbáltam, köszi. Így csak az 5GHz es sávra csatlakoztam a telóval, és jobban tartja a nagyobb sebességet. Nem túl nagy a lakás, de azt vettem észre, hogy ez sokkal irány érzékenyebb, mint a 2,4 GHz.
Ettől függetlenül tervezem a UPC-s connect box cseréjét, majd egyszer

(#1238) Multi13 válasza nyesix (#1237) üzenetére


Multi13
tag

Igen ez azért van, mert általában a routerekben az 5G-s antennák kisebbek és darabszámban is kevesebbek (tisztelet a kivételnek).
A csere helyett van egy olyan opciód is, hogy a connect box-ot átállítod a modem üzemmódra és a routingot, wifi-t stb. egy másik (minőségibb) routerrel oldod meg (nálam is így van).

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1239) J.C.G. válasza csorbajeno (#1235) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Gyári fólia van fent. Azt akarod mondani, hogy a nilkin edzett üveg még rontana a mostani helyzeten:F

Multi13
Mert ez a legutóbbi frissítés eredménye nálam és nem szoktam mindig panaszkodni. Eddig honor8 volt,annak villám gyorsan fel lehet oldani a kijelzőjét. Sokkal jobb a hátlapi, mint ez a kijelző alatti megoldás. Telefonon nem látom értelmét ennek a technológiának.

(#1240) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Egyszerű a sztori 'gyerekek', az általánosan használt újra vegyetek fel 2-3 mintát és mindjárt megszűnik minden gond :) 'több szem többet lát', több minta, több rögízetett 'pont' jobb siker arány.

A hatékonyság is egyből jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1241) adlersson válasza J.C.G. (#1239) üzenetére


adlersson
aktív tag

Mindig a legfrissebb rendszert igyekszem használni. Nekem is gyári fólia van, de nem tapasztaltam, hogy akár az arc-, akár az ujjlenyomat-leolvasó lassan működne, nem kell nyomorgatni az ujjam se, egy könnyed érintésre felold, bármelyik ujjamat is használjam a regisztráltak közül.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#1242) Multi13 válasza Soulfly842 (#1240) üzenetére


Multi13
tag

Nálam az sem segített korábban volt, hogy mind a 4 mintát egy ujjamra vettem fel. Semmivel sem lett jobb mint amikor csak 1 minta volt felvéve. Itt vmi mással van gond, de simán betudom annak, hogy különbözünk ahogy az ujjlenyomataink is. :) Ja és nekem is a gyári fólia van. Most annyit próbálok még, hogy láttam a Kijelző beállításoknál nem volt bekapcsolva az érintésérzékenység javítása. Nem tudom, hogy ez esetben itt ez számít-e, de most bekapcsoltam.

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1243) Multi13 válasza adlersson (#1241) üzenetére


Multi13
tag

Én ha csak épp hozzáérintem, akkor azt az üzenetet kapom, hogy a teljes érzékelőt fedjem le az ujjammal. Ezért is szoktam inkább erősebben "megnyomni".

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1244) csorbajeno válasza J.C.G. (#1239) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem biztos, hogy ront rajta, de mindenképpen hibatlanul kell feltenni rá és utána rögzíteni az ujjlenyomatot. Az S10-nél volt ilyen gond, hogy a vedőüvegek mikromintázata bezavart a szenzornak, így az üveggyártók javították a hibát.

(#1245) csorbajeno válasza Soulfly842 (#1240) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem szerencsére 10/10 eddig a működése, a legfrissebb TMH ROM-on, gyári fóliával. :R

(#1246) nyesix válasza Multi13 (#1238) üzenetére


nyesix
senior tag

én is át tudom állítani (ha igen hova dugtál el) vagy csak az ügyfélszolgálat?

(#1247) Soulfly842 válasza nyesix (#1246) üzenetére


Soulfly842
addikt

Connect boxod van?

Igen, te is átállíthatod, ha IPv4-be vagy leosztva. ha nem, akkor kérni kell külön és utána állítható be a modem mód.

Ha upc/vodafone neted van, akkor az ennek megfelelő topicban napi kérdés, segítenek is, ill. van elég jó összefoglaló-topiknyitó is, amiben még youtube videóval is prezentálva van.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1248) Thom!


Thom!
veterán

Márciusi update jött már?

(#1249) mSchumi87 válasza Thom! (#1248) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Europaban még nem :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1250) Thom! válasza mSchumi87 (#1249) üzenetére


Thom!
veterán

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.