Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Thom! válasza Multi13 (#100) üzenetére


Thom!
veterán

Független kapsz.

(#102) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Fasza kis készülék lenne ez - ha mondjuk nem S21-nek hívnák, hanem A21-nek, és ennek megfelelő lenne az ára is. Mert erről süt, hogy a járvány miatti válság szülte spórolás miatt lett olyan, amilyen.
(jó, mondjuk a töltő elhagyása akkor is felháborító lenne)

(#103) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Hát a samsungnak sikerül minden évben alulmúlnia önmagát.
Semmi késztetést nem érzek h erre lecseréljem az s10et.
Igaz már abban sincs értesítési led, de abban még legalább van jack, itt pedig már nagyon sokminden ki van spórolva, úgy h sokkal drágább mint annó egy s8 s9 v s10.
A kamerasziget számomra konkrétan hányinger, azthittem az s20ét nem tudják alulmúlni hát sikerült, egyész egyszerűen gagyinak látszik a teló hátulról, a műanyag hátlap meg rátesz még egy lapáttal. ennyi pénzért ne legyen műanyag egy flagship.
felbontás visszavétel sem egy szimpi dolog de ha hoz fogyasztáscsökkentést akkor még elmegy kategória...
Ha lesz S21FE akkor az nálam úgy nézne ki h értesítési led, jack, micro sd max 6 méret, és bővíthetőség. na és persze tartozékok!

[ Szerkesztve ]

(#104) Ricardo válasza K0vasz (#102) üzenetére


Ricardo
félisten

Mit tettél volna még bele? Tudom üveg hátlap. :U

(#105) SonyNex7 válasza DudeHUN (#98) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Hát nem tudom de az nagy gyengének tűnik.
Pár napja használok egy iphone 12-t,ez az első teljes nap.
Wifi,4g,bluetooth,automata fényerő.
Itt még volt benne 20-25%. A meló helyen a térerő miatt kb 5% -al rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#106) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

No. Volt egy kis időm, megnéztem MM-ban mindhárom S21-et. A két nagyobb modell teljesen rendben van. A 120Hz-et észre lehet venni, de ez nálam továbbra is a “kit érdekel” kategória. Első dolgom lenne kikapcsolni. :D
A legkisebb családtaggal sincs baj, mondjuk azért bőven érezni az üveg-műanyag közti különbséget. Én továbbra is előbbit preferálom.
Az edge mentes kialakítás viszont kimondottan jól áll nekik.

(#107) Juhaszatti válasza SonyNex7 (#105) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Neki 30%-nál volt kb ugyanennyi kijelzőideje mint ezen a képen. Mitől nagyon gyenge az, ehhez képest?

(#108) SonyNex7 válasza Juhaszatti (#107) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Hát attól hogy 2800mah vs 4800mah és ez elvileg rossznak számít mert 14.3 van rajta és a jövő héten érkező 14.4 sokat javít majd.
Meg az új processzortól,kijelző felbontás csökkentéstől többet várnék.
Tény hogy nagyobb a kijelző ami többet fogyaszt,de mondom mégegyszer 2000mah a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#109) Juhaszatti válasza SonyNex7 (#108) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez alapján akkor 12-13 óra kijelzőidőt kéne hoznia? Nincs olyan telefon, szerintem irreális elvárás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#110) SonyNex7 válasza Juhaszatti (#109) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nyilván nem mert ott a 120hz ami gondolom lehúzza,illetve -20% ami Google rendszer sajátosság. Évek óta nincs megoldva ha nem használod ne merüljön.
De akkor is furcsa.Várom az első akksi teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#111) g4mer válasza Ricardo (#104) üzenetére


g4mer
senior tag

Kell a prémium érzet... aztán meg megy majd rá a 300 ft-os aliexpresses szilikon tok, mert drága a gyári ;]

Sic Parvis Magna

(#112) Luck Dragon

Számomra eddig az S szériát tekintve a legnagyobb csalódás mindenféle téren. De a legrosszabb a formavilága ,kamerasziget kialakításáról nem is beszélve. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#113) francz'70


francz'70
aktív tag

Jó lett a teszt.
Igazából azt hozta az S páros amit már nagyjából előre is lehetett tudni, és ami egy Samutól min. elvárható. Mondjuk a butítások/visszalépések eléggé zavarnak (pláne, hogy az S20-ban még benne volt) de hát ott az Ultra minden földi jóval és földöntúli árazással...

(#114) Tin válasza SonyNex7 (#105) üzenetére


Tin
veterán

Az iPhone-ok jobban optimalizáltak, ezért van bennük kisebb akku. Amit nem értek, hogy csináltál 6.5 óra kijelzőidőt láthatóan 90% körüli maradék akkuval.

Egy rövid kérdésem lenne: ha mindkettő lazán kibír egy napot egy töltéssel, akkor miért az iPhone a "jobb"?

(#115) szenesember válasza Juhaszatti (#109) üzenetére


szenesember
aktív tag

Van olyan telefon! Az M51 ;]

(#116) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Sziasztok,

Esetleg talált valaki olyan tesztet hogy mekkora kb az aksi idő az S21 és az S21+ között? e két teló között vacilálok.
Mert ott az aksik között van némi különbség de gondolom a nagyobb kijelző is elvisz valamit.

Köszi,

(#117) Luck Dragon válasza szenesember (#115) üzenetére

Kár hogy az M szériát nem forgalmazzák hivatalosan nálunk.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#118) gali777


gali777
őstag

S8-ról váltanék. S20 Ultra vagy ezek közül valamelyik? Szerintetek?

(#119) K0vasz válasza Ricardo (#104) üzenetére


K0vasz
aktív tag

kezdésnek mondjuk nem kellett volna kivenni egy csomó dolgot, ami a korábbi szériákban benne volt (jack/SD/töltő/QHD felbontás)

aztán a kamerhardver ugyanaz, mint a tavalyi modellben, ami azért ciki, mert ez az egyik olyan dolog, ami miatt az ember flagshipet vesz és nem egy középkategóriás készüléket

és akkor a "kedvencem", hogy még mindig lyukas a kijelző. mostanra igazán megoldhatták volna, hogy a frontkamerát berejtik a kijelző mögé

(#120) snots válasza Tin (#42) üzenetére


snots
tag

Elnézést, ha úgy tűnik, tényleg nem kötekedni akarok, de hogy kell érteni azt, hogy 300 Ft "reális" euró árfolyam? Most éppen 356 forint az aktuális árfolyam. Így nézve pedig például a 128-as S21 Ultra is mindjárt 445 ezer forintba kerül, átszámolva. (1250 Euro ugye az ára).

Ja bocs, volt már, csak vak vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#121) Tin válasza gali777 (#118) üzenetére


Tin
veterán

Én személy szerint S20 Ultrát nem vennék. A kamera fókuszrendszere nem az igazi, az akkuteljesítménye sem, és annyira nem is néz ki jól, szóval hacsak nem valami szuper akcióban van, és nem erőltetném. Helyette egyértelműen az S21 Ultra, aminek az akkuideje is jónak tűnik, és a kamerarendszere is top.
Ha S8-ról ugrasz, és nem zavar az SD kártya hiánya, akkor én a 21-es sorozatra ugranék, mert az S20 akkuideje sem lett valami fényes. Mondjuk az S8-é sem volt az, mégis sokan használják és szeretik. Szerintem S20-at maximum nagyon akcióban érdemes venni, és főleg az akku miatt.
Az S21+-t meg kétszer is gondold meg, mert sokkal drágább az alap S21-nél, és a méreten + üveg hátlapon kívül nem ad többet. Akkor már sokkal inkább az S21 Ultra.

(#122) Tin válasza snots (#120) üzenetére


Tin
veterán

Arról volt szó, hogy drága, meg szemét Samsung. Nem, olcsóbb lett, csak Magyarországon lett drágább. Az, hogy ennyi az árfolyam, nem a Samsung hibája, de mivel a "nép" úgy tűnik nem foglalkozik vele, így minden drága. Csak azért mondom ezt, mert miközben Magyarországon elképesztően megdrágult mindent az elmúlt 2-3 évben, külföldön nem.
De szerintem ez a téma túlságosan OFF itt, a lényeg meg az eredeti hozzászólásban is el volt mondva. Aki akarja megérti, aki nem, az meg elfogadja.

(#123) FіkuszKukіsz válasza SonyNex7 (#108) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nyugodj meg. Még 120 Hz-en is leveri az i12-őt.

Romanes eunt domus

(#124) Tin válasza K0vasz (#119) üzenetére


Tin
veterán

Kivettek egy csomó dolgot, amit amúgy nem használt senki. A jack már régesrég nincs ezekben a telókban, az én S7-emben van, évente néhányszor használtam. Adaptert meg gombokért lehet hozzá venni.
A töltő eltávolítását az Apple kezdte, de már a Xiaomi se ad, és az összes többi gyártó be fog állni a sorba. Görény húzás, legalább kérésre adhatnák, de a Samsung amúgy felére csökkentette a 25W-os töltő árát.
Az SD kártyával nem tudok vitatkozni, az tényleg fájó húzás, bár flagshipek közül már régóta nincs egyikben sem. Nagy kár érte.
A QHD felbontás valószínűleg keveseknek számított, ezért vették ki. A 120 Hz sokkal többet ad, mint a nagyobb felbontás, a többségnek. Így viszont olcsób lett a panel, és van hozzá adaptív frissítés is. Valószínűleg ezzel kompenzálták.

A lyukas kijelzős problémád nem értem, mindegyik gyártóé ilyen. De hamarosan megoldják a kijelző alatti kamerát, majd egy következő modellben.

A fenti "elvételek" miatt lett jelentősen olcsóbb a telefon az USA-ban, és olcsóbb az EU-ban is. Magyarországon nem, de az nem csoda.

(#125) FіkuszKukіsz válasza Tin (#124) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A kijelző panel attól függetlenül, hogy kisebb mint az S20-ban szerintem az egyik, ha nem a legszebb. Én még ilyen szép kijelzőt nem láttam egy Samsungban sem, pedig azok aztán eddig is szuperek voltak. Ráadásul sík. Már herótom volt a lekerekített kijelzőktől. Az ujjlenyomat-olvasó nagyon pontos, látszik, hogy javítottak rajta. Az üzemidő meg nagyon baba. Persze még tanuló módban van, de már most látszik, hogy nagyon jó lesz. Ja S21+, 256.

Romanes eunt domus

(#126) SonyNex7 válasza FіkuszKukіsz (#123) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Csodálkoznék ha nem így lenne,mivel jóval nagyobb az akksi.

(#127) K0vasz válasza Tin (#124) üzenetére


K0vasz
aktív tag

hát az, hogy "minden gyártó ezt csinálja", engem mondjuk nem vigasztal. épp ellenkezőleg, ezzel tűnhettek volna ki, hogy bezzeg náluk nem lyukas a kijelző, meg bezzeg ők adnak töltőt a telefonhoz (LOL, hihetetlen, hogy már ez is egy feature lenne)

(#128) Tin válasza FіkuszKukіsz (#125) üzenetére


Tin
veterán

Jaja, ezek az új LTPO panelek egyszerűen gyönyörűek, nekem is ez van az N20U-ban, és valami állat jól néz ki. A lekerekítés meg ízlés dolga, a lapos kijelzőre könnyű üvegfóliát rakni. De előtte azért ellenőrizd majd, mert nem mindegyik képes kezelni az ujjlenyomat-olvasót.

(#129) Tin válasza K0vasz (#127) üzenetére


Tin
veterán

Így döntöttek, számomra egyedül az SD hiánya a fájó, mert azt sehogysem tudod pótolni. A többivel együtt lehet élni, töltőt meg lehet venni. Utóbbi amúgy tényleg nem értem, miért akkora gond azon túl, hogy görénység, mert kb 7e forint kábellel együtt. A kijelző alá rejtett kamerát meg engedd el, mert az első generációról nem hiszem, hogy lesz olyan jó, mint egy lyukas kijelzős, akkor meg azon fog menni a sírás, hogy vacak.

(#130) Navaren


Navaren
aktív tag

Érdekes, hányan írjátok, hogy nem jön be a dizájn, nekem kifejezetten tetszik, ahogy kinéz, különösen a kamera-bump dope és egyedi.

Az sajnálatos, ahogy a 'Galaxy S' széria normál tagjai lassan csak amolyan lábjegyzet - szerepet kaptak az ún. csúcsmodellek között - amolyan nesztek, itt vannak ezek is jellegel -, a Samsung jelenlegi abszolút tudását most már talán egyértelműen az Ultra prezentálja, mint a csúcsmodell, és a kisebb modellek tudatos egyszerűsítésével terelgeti az 'S széria' korábbi törzsvásárlóit az erősebb kütyü fele.
Érdekes egyébként, hogy a mostani modellfilozófia - így az Ultra S-pen támogatásával - szerintem nemhogy az Note-páros, de talán még a sima S21+ létjogosultságát is megkérdőjelezi, vagy csak én gondolom így?

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#131) janeszgol válasza gali777 (#118) üzenetére


janeszgol
félisten

Inkább az S21 valamely tagja. Az S20 szériával felesleges foglalkozni.

(#132) Tin válasza Navaren (#130) üzenetére


Tin
veterán

Miért, a műanyag hátlapos (sima) Note 20-nak volt létjogosultsága? Bő 1 hónappal később jelent meg az S20FE, a tollat leszámítva ugyanazt tudta, ugyanúgy, sokkal olcsóbban. Az S21+ szerintem is érdekes darab, de ahogy a Note 20-nál, valószínűleg itt is azért hozták létre azt a változatot, hogy az S21U magas árát magyarázzák vele. Félre ne értsen senki, nem az S21+ ellen szólok, szerintem a + a legjobb méret a szériában, de én inkább S21U-t vennék.

(#133) FіkuszKukіsz válasza Tin (#132) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nálam a kijelző döntött. Mivel az S21U-nak lekerekített a kijelzője, inkább a +-t választottam. Az FE -nél is sík a kijelző ami állítólag "Fan Edition".

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#134) Navaren válasza Tin (#132) üzenetére


Navaren
aktív tag

Igen, tényleg, ott is talán ez volt már.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#135) FіkuszKukіsz válasza SonyNex7 (#126) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hát nem feltétlen. Ha egy korábbi exynosos telóval hasonlítanád össze, nem biztos hogy a nagyobb akksis jönne ki győztesként.

Romanes eunt domus

(#136) Kasya


Kasya
nagyúr

S21+ 256GB-ot előrendeltem a Telenornál. Azt sajnálom csak, hogy levendulában nem volt...
Remélem jövő héten már átvehető lesz, mert páromnak azonnal kellene (tekintve hogy ma reggel meghalt a telefonja) :D.

(#137) sfefe válasza consono (#19) üzenetére


sfefe
őstag

S10e-n van szintén nem fogok ... Meg az s10ek kamera elrendezése tetszik ezek az oldalra helyezett kamerák nagyon nem...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#138) francz'70 válasza Navaren (#130) üzenetére


francz'70
aktív tag

Érdekes egyébként, hogy a mostani modellfilozófia - így az Ultra S-pen támogatásával - szerintem nemhogy az Note-páros, de talán még a sima S21+ létjogosultságát is megkérdőjelezi, vagy csak én gondolom így?
Hát az biztos, hogy a Samu nem így gondolja ;] Mivel úgy néz ki, hogy a Note szériát átdobják a Fold-ra, és valszeg pont ezért szeretnének egy alternatívát hagyni ha valaki még ragaszkodik a régi formavilághoz. Viszont ha az SUltrák ezentúl s-pennel lesznek felszerelve, akkor a + oknak már van létjogosultságuk.

(#139) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Külföldi teszteken az s21-et nagyon istenítik. pl. Ő-> [link]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#140) szenesember válasza Luck Dragon (#117) üzenetére


szenesember
aktív tag

Szerintem is kár! Ár/érték arányban elég jók szvsz. M31-et nyúzok lassan fél éve, teljes megelégedéssel. Ez is simán hoz 10 órás kijelzőidőket, sőt!

[ Szerkesztve ]

(#141) ultrasound válasza Tin (#42) üzenetére


ultrasound
tag

"300Ft-os (reális) euró-árfolyamon számolva" Ha lenne bármennyi euród, én átveszem tőled az általad megjelölt áron! :C

(#142) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

799 USD = 233 564.00 HUF :K
Nem lenne ez rossz ha nem kéne plussz 100rugóért kerozint venni az uralkodóosztály helikopterébe,vagy a fűtést kifizetni a vadászlakhoz vezető út alatt,hogy ne kelljen havat lapotálniuk se .... :o
233ért ok. 320ért rablás. Se töltő,se jack,se microsd. :W

X.Y.

(#143) gyvince válasza Tin (#128) üzenetére


gyvince
senior tag

milyen üzem időd van a Note 20Unál?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#144) brazor válasza IkszIpszilon (#142) üzenetére


brazor
tag

Vodánál kártyásan 270-
Eladod a buds live-ot 40ért és 230...

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#145) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Lassan minden gyártó le fogja hagyni, a töltőt és akkor mindegyik gyártót szidni fogjátok?
Vagy nem vesztek telefont?
MicroSD- az tényleg, gáz abban teljesen egyetértek és a jackben.. bár én BT fülest használok évek óta.
De a MicroSD-t, már lassan én sem használom pedig, csak "128 GB" belső memóriám van és azt sem használom ki.

Tudom most ezért mindenki rám fog szállni, mert ezeket le írtam :))

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#146) csorbajeno válasza Zoolee19 (#145) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én nem. :) A Micro SD-t én sem értem, annak ellenére sem, hogy az S9-ben a 64GB-ból 30 szabad, de volt olyan béta, amit SD-ről kellett telepíteni...egy ideig volt benne egy 128GB-os SD, de egy bő éve kivettem, mert nem használtam ki semennyire. A jack csatlakozót sem használom, , de ez nem hiányzik annyira, mint az SD-foglalat, de nekem csak koszgyűjtő volt a jack csatlakozó. A gyári füles nekem még az S9-ben is a dobozában van, töltővel együtt, mert vezeték nélkülit használok mindkettőből.

(#147) Narxis válasza DudeHUN (#98) üzenetére


Narxis
nagyúr

lol, az én 2 éves redmi note 5-öm:

Thanos was right.

(#148) DudeHUN válasza Narxis (#147) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem teljesen értem mi a LOL. Teljesen jól bírja az akksi. 8+ óra kijelző idő lazán meg van így egy top SoC, baromi fényes 6,7-es 120hz-es kijelző mellett. Ennél többet nem tudom ki használja a telefont egy nap folyamatosan. Sajnos a nagyobb akkumulátort elviszik a plusz dolgok nyilván. Csodák nincsenek.
Most direkt megnéztem és független teszteken is nagyon jól tejesít a széria ilyen szempontból.

Gamer for Life

(#149) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok!
Bár offba vagyok mert nincs külön totyikja még ultrának, de a hardver gyakorlatilag ugyanaz.
Nem olyan rossz ez az akksi idő így. És lesz ez még jobb is ha megismerjük egymás szokásait. Dual sim, WQHD+, adaptív képfrissítés. És még csak 1x látott töltőt, tegnap érkezett. Ennyi az annyi.

Ha S20+ 5G szintet hozza már zsír lesz minden. Azt ébredéskor levettem töltő este felraktam, kettő között meg használtam. Munkanapokon ~8 óra zenehallgatás minimum volt benne (YouTube music + bt hangfal)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#150) Narxis válasza DudeHUN (#148) üzenetére


Narxis
nagyúr

Bocs de az árát nézve eléggé lol még ha a magyarázatot el is tudom fogadni. Túlnőtte az aksikat a többi technológia, alap lesz most már a powerbank mindenkinél aki nem csak melóhely meg az otthona között ingázik.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.