Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) ollie válasza attila.86 (#900) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alapvetően arra való (meg biztonsági mentésre), de ez is jelzi ha van frissítés, és lehet is vele frissíteni.

***

(#902) adamklark válasza attila.86 (#900) üzenetére


adamklark
senior tag

igen, ezt én se tudtam máig :DD

(#903) J.C.G. válasza adamklark (#902) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Sziasztok.

Első bekapcsolás után nyomkodva még kártya nélkül, mennyire melegedik a telefon? 42 fok nem túl sok terhelés nélkül?
Jelenlegi telefonom (Honor8) 32-35 fokos böngészve, csetelve bekapcsolt NFC, Bluetooth és mobilnet kb 75% fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#904) Mardel válasza J.C.G. (#903) üzenetére


Mardel
őstag

Jó kérdés.
Lehet egy picit túl sok.
Nekem az S21 Ultra, kb 15 perc CoD Mobile alatt úgy hogy vastag szilikon tokban volt nem ment fel 38 fok fölé.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#905) J.C.G. válasza Mardel (#904) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Akkor még nem pánikolok egyelőre. Bár rám ijesztet. Hétfőig tesztelem és reménykednek

(#906) taki01


taki01
őstag

TMH-s firmware, 120Hz ba van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#907) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nekem OTA-n még nincs update, ezért megpróbáltam a Smart Switch-el, de ahogy indítás után rádugom a telót, semmi nem történik :F Ott a súgóban olvastam ezt:
Állítsa a készülék USB-csatlakozási módját MTP (Médiaátviteli Protokoll) módba. De ezt hol kell? Mert nekem a P20 Pro USB csatlakozás után egyből elődobott egy ablakot erről, hogy hogyan akarok csatlakozni. VÁrtam itt is.

(#908) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#907) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kábel csak nem probléma? Tekintve hogy a gépemen nincs usb c csati, a p20 pro kábelet használtam.

(#909) csorbajeno válasza Gabesz87 (#908) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem hiszem, hogy a kábel gondot jelentene, mert én a Glap kontroller kábelét használom erre, ugyani az én laptopomon sincs Type-C csatlakozó.

(#910) MadMancs válasza Gabesz87 (#908) üzenetére


MadMancs
veterán

Csak megerősíteni tudom csorbajeno fórumtársat, kábel nem szabadna hogy gondot okozzon. Nekem sincs USB C gépen így egy noname USB-A/C kábel lóg gépből évek óta, minden telót ezzel használok, samsungok közül először A50 majd S20+ és most S21U. Egyiknél se problémazott SmartSwitch. Viszont samsungon nincs felugró ablak, értesítések között jelenik meg a választási lehetőség. Ami felugrik az hogy DeX et akarom e használni, de ezt értelem szerüen smart switch használat esetén el kell utasítani.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#911) Multi13


Multi13
tag

Javult a 6-os végű update-el az akkukezelés. A korábbi 3-as verzióval 6 óra tétlen módban 25%-ot merült, a 6-ossal viszont már csak 10%-ot (repcsivel ill. AOD off-al valszeg még jobb lenne a helyzet).

Viszont ez az update inkább visszahívásnak tűnik, mint javításnak, mert az újjlenyomat érzékelés nálam ismét botrány lett. 3-as (Titanic) update előtti állapot kb..

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#912) csorbajeno válasza Multi13 (#911) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nálam még a AUAB végű build van fent, de szerencsére nincs gondom az ujjlenyomatolvasóval. Ha vakon eltalálom a helyét, akkor 10/10 nálam. Csak akkor nem d fel, ha mellette akarom leolvastatni, de az meg jogos a telefon részéről :DDD És csak egy ujjlenyomat van rögzítve. Én úgy veszem fel az ujjlenyomatot, hogy a rögzítés alatt 90°-ot fordulok az ujjammal(telefon jobb oldalától a telefon aljáig), hogy több szögből is rögzítsem az ujjam. Esetleg próbald meg te is így.

(#913) Gabesz87 válasza MadMancs (#910) üzenetére


Gabesz87
addikt

De nekem az értesítések közt sem jelenik meg. Illetve annyi van, mint csendes értesítés, hogy vezetékes töltés. De más nem. Hiába kattintok arra, csak az akku beállítások nyílnak meg onnan. Fejlesztői beállításokban van az alapértelmezett USB konfiguráció, azt próbáltam átállítani Fájlok átvitelére, képek átvitelére is, de semmi. Egyéb ötlet valakinek esetleg :F

(#914) csoe


csoe
tag

6-os XEH nálam is megoldotta a Titanic-jelenséget, a 3-as után kész felüdülés. Az ujjolvasóval nekem eddig sem volt gondom, igaz, beállítottam plusz hüvelykujj-mintát.

(#915) bounty123 válasza Multi13 (#911) üzenetére


bounty123
őstag

Nekem fura ez az ujjlenyomattal kapcsolatban, mert már az első gyári szoftverrel is tökéletesnek minősítettem, kb. soha nem fordul elő, hogy ne ismerné fel azonnal és veszett gyorsan. Az S10-hez képest brutál nagy különbség van, pedig az se volt különösebben rossz.

(#916) csorbajeno válasza Multi13 (#911) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az jutott még az eszembe, hogy milyen kijelzővédelmet használsz? Fóliát vagy védőüveget? És azok közül melyiket? Nekem még a gyári fólia van fent.

(#917) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Megprobaltam laptopon is a smart switchet, de u.a :(

(#918) csoe válasza Gabesz87 (#917) üzenetére


csoe
tag

Factory reset esetleg?

(#919) MadMancs válasza Gabesz87 (#917) üzenetére


MadMancs
veterán

Akkor viszont lehet kontakthibás tényleg a kábel. Elég ha 1 adatpin nem érintkezik. Nincs lehetőséged másik kábellel kipróbálni?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#920) Gabesz87 válasza csoe (#918) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hááát...miután kb. belaktam a telefont, nem sok kedvem van előlről kezdeni. Ez az update amúgy mindenkinek meg kellett jöjjön már, vagy lehet, hogy csak később ér ide az én telómra!?

#919 MadMancs
nem hiszem, mert a P20 Pro-val működik. De lent a kocsiban van egy másik kábel, azzal majd kipróbálom esetleg még.

(#921) csoe válasza Gabesz87 (#920) üzenetére


csoe
tag

... mondjuk ez teljesen érthető. Akkor ruházz be egy új kábelre, vagy kérj egyet kölcsön.

(#922) csorbajeno válasza Gabesz87 (#920) üzenetére


csorbajeno
veterán

Létezik, hogy nem egyszerre jön a frissítés, nekem a TMH-ra meg semmi nem jött, sem 3-as, sem 6-os végű.

(#923) MadMancs válasza csorbajeno (#922) üzenetére


MadMancs
veterán

TMH ra UAB végű van ami január végi. Ez a hátránya a szolgáltatói szoftvernek. XEH re van már ugye a 2 februári is.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#924) csorbajeno válasza MadMancs (#923) üzenetére


csorbajeno
veterán

De ez előny is :P Most pl. nekünk kimarad Titanic-effektus :DDD De máskor meg hátrány, hogy várjuk az újdonságokat.

(#925) MadMancs válasza csorbajeno (#924) üzenetére


MadMancs
veterán

Titanic se mindenkit érintett. Nekem (meg még itt is pár embernek) semmi változás nem volt, se jobb se rosszabb nem lett 3as végűvel :DDD Egyébként jogos, ha gebasz van TMH felkészülhet rá.
Mondjuk fordítva ismeretséges, S20 szériánál VDH kapta meg legelőször droid 11 et, utána TMH, legvégén VDH hoz majd 3 hétre XEH :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#926) csorbajeno válasza MadMancs (#925) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S9-nél volt, hogy a TMH jött elsőként pár hónapig.

(#927) nyesix


nyesix
senior tag

valakinek van ötlete, hogy az s21 miért csak 130 Mb/s es Wifit ír, miközben a mellette lévő, azonos beállításokkal bíró S9 488Mb/s et? 500megás Voda netem van, 2,4 és 5 GHz es csatornák is engedélyezve vannak :F :W

(#928) MadMancs válasza nyesix (#927) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez jó kérdés. S21U nekem is fekete "CB" 522mbps, Archer C2 200mbps, Archer C6 ra viszont 866mbps linksebességgel csatlakozik, S20+ viszont mindháromra 518mbps linksebességgel. De valószínűleg fals infót ír S21 mert a két TP linkkel speedtesten megvan 500/300 körüli sebesség (diginet 1000), voda eszközével nem tudom mi a plafon mert csak 150/10 es net, ezt hozza wifin simán.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#929) IamTheDog


IamTheDog
tag

Tényleg, most akkor ha valaki Edigitalban vesz S21-et, de telekomos sim-et tesz bele, akkor TMH-s lesz a szoftvere?

(#930) Ateszpapa válasza IamTheDog (#929) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nem, XEH lesz.

(#931) Sn00k


Sn00k
veterán

Az s21 vagy az s21+ meguti az FE szintjet foto , video tekinteteben?

3njoy the Lif3

(#932) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na úgy tűnik tényleg a P20 Pro-m kábele volt a ludas, mert felhoztam a kocsiból a másik USB kábelt, és azzal összedugva a Smart Switch egyből felismerte a telót. Viszont nekem még így sincs update. UAB a szoftververzió, azt írja naprakész.

(#933) rbertkrl válasza nyesix (#927) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Szia,

Az 5Ghz-es csatornára vagy csatlakozva?
Mert azon tolja át a maxot. Nekem a sima s21 300-al húzza le a dolgokat az 5 Ghz-es csatornán, míg a 2.4Ghz-esen 80-100 között.
:D

Ezzel hálisten nem volt baj a kezdektől.
De azért lekopogom.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#934) csozsoka


csozsoka
csendes tag

Sziasztok! Nem követtem az elmúlt napok eseményeit, ez mi a szösz akár lenni? Köszi a választ előre is

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#935) badacsony válasza csozsoka (#934) üzenetére


badacsony
őstag

Nézd meg az Téma összefoglalót!

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#936) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Én még mindig nem tudom hogy azért nincs nekem frissítés, mert egyszerűen még nem ért el hozzám, vagy valami beragadt :F

(#937) csorbajeno válasza Gabesz87 (#936) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha TMH ROM-on vagy, akkor még nincs frissités, megnyugodhatsz.

(#938) Gabesz87 válasza csorbajeno (#937) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahha, értem. Akkor megnyugodtam, köszi :)

(#939) S@c@


S@c@
őstag

Sziaszok,

Nem annyira samsung s21 téma, de mégis.
Újraraktam az egész telefont és az egyik appnak a régi mentései nincsenek meg. Próbáltam mindent, de nem sikerült. Erre van valami mód? Nem szeretném megint újrarakni a telót, mert minden mást sikerült felrakni.

Van rá mód külön, hogy csak egy app régi mentéseit tegye vissza?

(#940) Multi13


Multi13
tag

@bounty123 és csorbajeno
Köszi az infókat! Az alap fólia van rajta, de szerintem nem ez volt a gond, mert ahány frissítés volt eddig a xeh-re, mindig másképp viselkedett nálam az újjlenyomat érzékelés. Sokféle mintával próbálkoztam végig, viszont most a 6-os végű patchszinten sikerült valahogy jobb mintát leadnom :DDD , mert most már elfogadható. Nekem amúgy jobban bejött a hátlapra helyezett szenzor (az A8 ilyen volt), azt pl scroll-ozásra is lehetett használni (néha jól jött) + ott valahogy a telefon védelme szempontjából is biztonságosabban ment a feloldás, mert csak felkaptam (megmarkoltam a telefont) és hátul a motatóujjal azonnal oldottam is fel. Az S21-nél pedig azq egykezes felvételnél a telefon alját kell fogni és hüvelykujjal feloldani, ami nekem kicsit instabilabb érzés. Persze ez nem panasz, mert haladni kell a korral, de ahogy mondani szokás a "kevesebb (egyszerűbb) néha több". :)

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#941) nyesix válasza rbertkrl (#933) üzenetére


nyesix
senior tag

Ezt hol tudom ellenőrizni, illetve ha kell, megváltoztatni?

(#942) ignat


ignat
csendes tag

Hali, GLS küldött emailt, holnap elvileg hozzák a promóciós ajándékokat. Úgy látszik nem várnak 26.-ig. 😁

(#943) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Kicsit off: K&H-s VISA kártya NFC-s használatára milyen lehetőség van? Mert sajna a K&H appja csak a MasterCard hitelkártyát fogadja, VISA-t nem :W És baromira unom, hogy miután lemegy a keret arról, utána nem tudom használni a telót fizetéshez.

(#944) IamTheDog válasza Gabesz87 (#943) üzenetére


IamTheDog
tag

A Simple alkalmazásban bármilyen kártya regisztrálható, és az beállítható NFC-hez.

[ Szerkesztve ]

(#945) csorbajeno válasza Gabesz87 (#943) üzenetére


csorbajeno
veterán

Google Pay?

(#946) IamTheDog válasza csorbajeno (#945) üzenetére


IamTheDog
tag

Oda csak a Revolut kártyái regelhetők egyelőre itthon.

(#947) csorbajeno válasza IamTheDog (#944) üzenetére


csorbajeno
veterán

Tudtommal csak OTP-kartya rögzíthető, vagy igényelsz Simple-kartyát, aminek az egyenlegét bármilyen kártyáról feltöltheted. Lemaradtam volna valamiről? :F

(#948) csorbajeno válasza IamTheDog (#946) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezt nem tudtam :W

(#949) Gabesz87 válasza IamTheDog (#944) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, a Simple-t használtam régen Raiffeisen kártyával, feltöltögetős módszerrel, de hát ez is ilyen félmegoldás.
Nem értem mondjuk a K&H-t, ha az Apple Pay-be nem olyan rég bele tudták tenni a VISA-t, akkor Androidon a rendes appba miért olyan bonyolult ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#950) gubolaa válasza Gabesz87 (#949) üzenetére


gubolaa
tag

Ha ez számít valamit akkor K&H a régi kártyákat (Visa, maestro) cserélni fogja MasterCard-ra mert már csak ilyen kártyákat fog kiadni. Ha gondolod igenyelj egy újat.

Adam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.