Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) bluemirage válasza undercover (#1546) üzenetére


bluemirage
őstag

A S21+ az S21hez képest= nagyobb kijelző (nehezebb és nagyobb telefon) és nagyobb akkumulátor. Ezt most plusz 70 eFt-ért adják. Ami 20-25%-os felár.
A tesztek alapján az S21+ akkuidő nem lett sokkal jobb, mint az S21.... ugyanis ami plusz mAh belejött, azt a nagyobb kijelző ki is veszi. Az S21 Ultra ahol már az akkuidőt jobb a sima S21-hez képest.
Azt szoktam mondani, hogy mivel a telefon többet van a kezünkben a f.rkunk, ezért tényleg számít... akár a méretete is, ha valakinek már a sima S21 kicsi és ezért +70 eFt-ot kiad.... azt is megértem. Ahogy nekem nagy már a plusz, úgy lehet kicsi másnak a sima S21. :K

Nekem csak az a bajom vele, hogy S21-nek méretben alig van alternatívája (Iphone12, Sony Xperia 5 II... és itt vége a felsorolásnak).
De az S21+-nak a 162x76-os méretében a világ összes felsőközép és flagship telefonja az ellenfél... melyekről nehéz azt mondani, hogy rosszabbak, mint az S21+...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#1552) *RLaci* válasza bluemirage (#1551) üzenetére


*RLaci*
addikt

A mai tepsi telefonok között remek méret a sima 21, legalábbis nekem, ha az almát kivesszük a pakliból méretében gyakorlatilag konkurencia nélküli telefon.
Nálam az Ultra kevesebb üzemidőt hozott mint a 21.

(#1553) meri


meri
aktív tag

Üdv! Van egy wireless töltőpadom, Amazon-os, ami működik az S21-emmel is, de a töltés során a telefon nagyon felmelegedik. Tapasztalt ilyet valaki esetleg?
Még "drótos" töltés esetén sem melegszik fel szinte egyáltalán, illetve a wireless töltőn az egyéb telefonok (S9, LG V30) szintén nem melegednek. Lehet, hogy maga a töltő nem ideális partner az S21-hez?

uff

(#1554) meri válasza meri (#1553) üzenetére


meri
aktív tag

Most kicsit jobban megnéztem, és maga a töltő melegszik, az melegíti föl a telefont.

uff

(#1555) pmatthew


pmatthew
tag

Sziasztok. Nézegetem, hogy hol kéne megvenni az S21-et, és az arukeresőn elég nagy a szórás: a boltok egy részében 270-290k ársávban kapható, másik részében pedig 300-330k. Mi a különbség ezek között? Akármi miatt érdemes drágább helyről vásárolni? Köszi

(#1556) *RLaci* válasza pmatthew (#1555) üzenetére


*RLaci*
addikt

A drágábbak hivatalos forgalmazók, ott gyári garit kapsz, az olcsóbbaknál boltit. [link]

(#1557) ShadowX


ShadowX
őstag

Valaki rendelt már üveg kijelzővédőt sima S21-re? Milyen márkák az ajánlottak? :R

(#1558) nVIPER válasza ShadowX (#1557) üzenetére


nVIPER
senior tag

Igen. Spigen üvegét vettem meg rá. Fentebb már írtam a típustát. Sztem baromi jó és alig látszik, nagyon vékony. Az ujjlenyomat is működik vele.

[link]

(#1559) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Érdemes feltenni rá üveg fóliát vagy jó a gyári rajta? Már otthon van egy ideje a Nilkin, de nem akartam levenni a gyárit. Egyáltalán jó ez valamire?

(#1560) jeni


jeni
félisten

Üdv!
[link]
Nem valami bizalom gerjesztő.
Ennyire azért furcsa,hogy ekkora értékvesztéssel kell vele számolni.

(#1561) mSchumi87 válasza J.C.G. (#1559) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Nillkin uveggel nem fog mukodni az ujlenyomat olvaso, azt ne is probald szerintem :)

jeni:
Akik évente váltanak telefont azoknak rossz hír, mivel így nagyon olcson tudják csak eladni, akik 2-3 évente cserelnek telefont azoknak meg jo hír, mert olcsobban hozzá jutnak egy flagshiphez. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1562) gusthy


gusthy
veterán

Sziasztok!
Vettem egy ilyen telefont. Az elmúlt évek batár készülékei után rettentően mókás, hogy milyen picike :) Viszont iszonyú gyors. Nagyon örülök, hogy van végre csúcskategória értelmezhető aksival nem batár méretben. (Az S10-zel volt egy két hónapos próbálkozásom, de annak az aksija elenyésző teljesítményű volt.) És tényleg nagyon gyors :)

(#1563) gusthy válasza jeni (#1560) üzenetére


gusthy
veterán

Mindenesetre a cikk írója nem ért a közgazdaságtanhoz. A termék árát a kereslet és a kínálat viszonya határozza meg. Ez esetben simán lehet, hogy többért is megvennék a vevők, csak nagyon sokan akarják eladni, ezért az eladók nyomják le az árat. Ennek ezer oka lehet.

(#1564) *RLaci* válasza jeni (#1560) üzenetére


*RLaci*
addikt

Szerintem nincs ebben semmi furcsa, az alma mindig is jól, jobban tartotta az árát mint akármelyik droidos telefon. A piac árazza be a használt készülékek árát.

gusthy Grat hozzá! Jó kis telefon, én is szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#1565) J.C.G. válasza mSchumi87 (#1561) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszönöm, ennek nem örülök. Mik a lehetőségek a fentebb linkelt fólián kívül?

(#1566) mSchumi87 válasza J.C.G. (#1565) üzenetére


mSchumi87
senior tag

a nagyon drága de mukodo Whitestonedome glass

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1567) Nick Beam válasza gusthy (#1562) üzenetére


Nick Beam
kezdő

Jajj, ugyanezt érzem. Normális méret, normális akksi idő, és süvít mint szél. :)

Viszont sose használtam kijelzővédőt, és ezt a fétist sem értettem sosem. Bár lehet, hogy valakinek a felhasználási körülményei indokolják. Semmilyen telefonomon nem volt karcos a kijelző fólia nélkül sem (bezzeg a fólián tud ám látszani minden). Annyira figyelek csak, hogy mindig olyan zsebbe teszem, amiben nincs más, pl. kulcs

[ Szerkesztve ]

(#1568) bluemirage válasza jeni (#1560) üzenetére


bluemirage
őstag

Nekem sem furcsa ebben semmi. Az iphone-al való összevetésnek az USA-ban van értelme. Nálunk az alma' mobil OS szinten a 20% környékén van. Magyarország egy android ország.
Akkor lenne érdekes az összehasonlítás, ha pl. Xiaomi, Oneplus esetleg Sony flagshippel lenne az S21-es széria értéktartása összehasonlítva. De még akkor sem lenne nagy villantás... ahogy korábban is írták. Ráadásul ez az összehasonlítás csak az adott piacra igaz. Jelen esetben ez USA.
A legtöbb ember nem olyan kereskedelmi céllal veszi, hogy 1 éven belül majd eladja stb.

Végre van kompakt' flagship, ami már annyira titanic, mint az S20-as exynosa volt.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#1569) *RLaci* válasza bluemirage (#1568) üzenetére


*RLaci*
addikt

Akarod mondani NEM annyira Titanic mint az S20-as Exynosa volt. :)

Ha már ezt felhoztad megosztok egy kis saját tapasztalatot. Egy hete Snapdragonos S21-et használok, előtte egy hónapig Exynososat.

Ugyanazon felhasználás mellett nem tapasztalok különbséget a két változat között, sem akkuidőben, sem melegedésben, sem rendszer stabilitásban, gyorsaságban, mindkettő jó.
Egyetlen egy dolog van amiben jobb az SD verzió, az a kamera, az elkészült képek minősége jobb mint az Exynosos tesón. Gondolom, hogy ez a SD888+IMX555 kombónak köszönhető, az Exynososban nem tudom milyen szenzor van(lehet abban is az van, de annál valamiért a device info nem írta ki a szenzor típusát). Szerencsére van mindkettő verzióra jól működő Gcam, így ha nem tetszik a gyári produktum van más lehetőség.

Szóval a lényeg, hogy az idei Exy jól sikerült, nem érzem normál felhasználás mellett, hogy hátrányban lenne a SD-al szemben(kivéve kamera), azt hozzáteszem erőigényes játékokkal nem játszok, esetleg ott lehet adódna még némi különbség a két proci között.

[ Szerkesztve ]

(#1570) leslien válasza *RLaci* (#1569) üzenetére


leslien
nagyúr

az Exynososban nem tudom milyen szenzor van(lehet abban is az van,

nem nem... :N [link] tessék ..igen sajnos. az Isocell... most már érted ,h miről beszélek röpke 2 éve...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1571) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok.

Én is beszáltam a klubba egy Ezüst S21+ társaságába.

(#1572) *RLaci* válasza leslien (#1570) üzenetére


*RLaci*
addikt

Aha, akkor így egyértelmű, hogy az eltérő hardver miatt van a különbség. Na mindegy, örüljünk, hogy ezen kívül más difi mindennapi használat során nincs a két verzió között. Legalább is én nem tapasztaltam.

Xeon7 Grat hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#1573) Multi13


Multi13
tag

A gyári galéria alkalmazás nektek nem kezdte el furcsán kezelni a videókat? Én kb 2 napja vettem észre, hogy ha kattintok benne egy videóra, akkor nem a videólejátszóval nyitja meg, hanem marad a galéria appban a lejátszás, ami azért elég korlátolt és gagyi is. Nem az előnézeti lejátszásra gondolok benne, mert az eddig is volt, hanem a kattintás utáni lejátszásra. Csak úgy tudom a videólejátszóra kényszeríteni ha az előnézeti képen nyomok a videón egy tulajdonságok (3 pötty) és ott a megnyitás videólejátszóban.
Van vkinek tippje, miként lehet ezt visszacsinálni? Gondolom a galéria app frissülhetett 2 napja és azért lehet ez!?

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1574) MadMancs válasza Multi13 (#1573) üzenetére


MadMancs
veterán

Mióta megvan telefon (20. november ) azóta így viselkedik.
Nekem az a fura hogy nem így kellene?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1575) csorbajeno válasza MadMancs (#1574) üzenetére


csorbajeno
veterán

Te tesztelted az elő fázisban a telefont? :)

(#1576) Ceree válasza csorbajeno (#1575) üzenetére


Ceree
senior tag

Nalam is kezdetektol fogva galeriaban inditja el, raadasul hang nelkul. Lent megjelenik 2ikon, raadhatom a hangot vagy ugorhatok a videolejatszoba.

Másolat_eredetije

(#1577) csorbajeno válasza Ceree (#1576) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem is ilyen. :K Nem lehet, hogy a videólejátszót kellene beállítani alapértelmezett lejátszóként?

(#1578) MadMancs válasza csorbajeno (#1575) üzenetére


MadMancs
veterán

Basszus összekevertem S20 topiccal (Van S20+ 5G is). De lényegtelen mert S21 is ugyanígy viselkedik :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1579) Multi13 válasza Ceree (#1576) üzenetére


Multi13
tag

Na nekem ez a videó lejátszása gomb tűnt el, ami a képeden is látható fent. Ha arra rányomtam korábban a galériában, akkor egyből a videólejátszóval indította a videót. De most ilyen már nincs.

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1580) J.C.G. válasza Multi13 (#1579) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nekem sincs az a gomb, a 3 pötty alól lehet megnyitni a lejátszót.

(#1581) csorbajeno válasza Multi13 (#1579) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem alapból a gyári videólejátszóban indítja el. Az alapértelmezett alkalmazások között nézd meg, hogy mi az alapértelmezés a videókra.

(#1582) Multi13 válasza csorbajeno (#1581) üzenetére


Multi13
tag

Az alapértelmezett alkalmazásoknál nálam nincs a videóra opció [kép] .
A galéria app verziója pedig: 12.1.04.5
Ha máshonnan nyitom a videókat pl. saját fájlok vagy total commander, akkor rendesen a videólejátszóval nyitja meg egyből (más videó lejátszó nincs is egyébként telepítve).
A gondom az, hogy a galéria appban a videó előnézeti felületén korábbam megjelent a videó lejátszása gomb. Most pedig nem és csak úgy tudom kényszeríteni ha 3 pöttyözök, ami azért macera.
AUC8 van már hetek óta, de ez a gond kb. 2 napja jelentkezett. Esetleg nézzétek meg kérlek, hogy a galéria app verziója nálatok mi. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1583) Ceree válasza Multi13 (#1582) üzenetére


Ceree
senior tag

Akkor nem kene frissiteni? :))

Másolat_eredetije

(#1584) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Egy gyors kérdés. Videókból nekem nem egyértelmű, hogy van e rajtuk alapból védő fólia mint a s20 szérián. Látok valami lehúzhatós vékony valamit, de az alatt akkor már nincs is semmi ? Köszi a gyors választ

Nothing Phone (2a)

(#1585) Multi13 válasza mrThomi (#1584) üzenetére


Multi13
tag

Van rajta alapból fólia és szerintem teljesen jó (én hagytam is rajta). Az kameralyuknál látszik a legjobban.

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1586) Multi13 válasza Ceree (#1583) üzenetére


Multi13
tag

Hááát én ezek után nem frissíteném már. :DDD
Downgradelni meg gondolom nem lehet mi? :F

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1587) migabi24 válasza Multi13 (#1586) üzenetére


migabi24
nagyúr

Tudod törölni az alkalmazás firssítését, akkor visszaáll a gyári verzióra

(#1588) Multi13 válasza migabi24 (#1587) üzenetére


Multi13
tag

Igen azt tudom, de annyira butítani sem szeretném, mert ha jól rémlik párszor frissült már az app amióta meg van a teló (elővétel volt). Nem tudom.....várok hátha csak egy bug és javítják, ha pedig nem, akkor lehet keresek vmi más galéria appot playen. :U

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1589) mrThomi válasza Multi13 (#1585) üzenetére


mrThomi
addikt

Oke köszi. És mi az a fólia amit sokakon látok videón ? Aminek mintha kis füle lenne jobb fölül

Nothing Phone (2a)

(#1590) Multi13


Multi13
tag

Most nézem a Galaxy store-ban, hogy a Samsung ezt teljesen komolyan gondolta. :W

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1591) Multi13 válasza mrThomi (#1589) üzenetére


Multi13
tag

Az a gyári csomagolás része, amit jobb lehúzni az első percben. :) Alatta a kijelzőn viszont lesz rendes fólia is. A sima S21 5G-n nekem legalább is volt, de gondolom a többi modellen is ugyan úgy van.
Amúgy a gyári fóliának eléggé üveg hatása van, de írta már itt korábban vki aki leszedte ezt is, hogy fólia.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1592) Multi13 válasza Multi13 (#1590) üzenetére


Multi13
tag

Ahogy olvasom nem csak nekem van ezzel problémám. :((

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1593) mrThomi válasza Multi13 (#1591) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen így van ahogy mondod, most már látom, köszi. A kiállított darabokról mindig leveszik a fóliákat, videókon meg a képeken nekem nem volt egyértelmű

Nothing Phone (2a)

(#1594) csorbajeno válasza Ceree (#1583) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az övé a frissebb, a tied valószínűleg arra tudna frissülni ;)

(#1595) csorbajeno válasza Multi13 (#1582) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az en verzióm korábbi, 12.1.03.6. Valószínűleg nálam azértvműködik még rendesen :)

(#1596) Ceree válasza csorbajeno (#1594) üzenetére


Ceree
senior tag

Nyilvan :P

Másolat_eredetije

(#1597) Janaboy


Janaboy
veterán

Akinek korábban a frissítés nem volt letölthető, hibát kapott.
Megjott már OTA vagy írja h nincs újabb frissítés?

Janaboy

(#1598) undercover


undercover
senior tag

Az S20+ megéri jobban mint az alap S21 vagy nem? :D Ezen gondolkodom.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#1599) leslien válasza undercover (#1598) üzenetére


leslien
nagyúr

S20+ gyorsan felejtsd el....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1600) jeni válasza undercover (#1598) üzenetére


jeni
félisten

az S20 széria nem közkedvelt mobilt lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.