Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) adlersson válasza leslien (#1345) üzenetére


adlersson
aktív tag

Tajvanon élek, itt a Snapis változatot terítik.

Próbáltam rákeresni, hogy jellemzőek-e errefelé is a MA-n említett problémák, de itt még valahol komolyan veszik a fogyasztókat, ha gebasz van, nem pattintanak le ilyen szövegekkel, hogy "nem tudjuk reprodukálni a hibát", hanem sűrű elnézések közepette adnak egy újat, mert tudják, hogy rengeteg másik, zömében kínai gyártó van, akinek ugyancsak van hivatalos helyi márkaképviselete / szervizhálózata, amiből választhat a vevő, ha elégedetlen. Éppen ezért sokan le sem állnak kérdezősködni a hiba okáról, hanem egyből visszaviszik az illetékeshez, mert tudják, hogy az a legcélravezetőbb.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#1352) leslien válasza adlersson (#1351) üzenetére


leslien
nagyúr

hanem sűrű elnézések közepette adnak egy újat,

itt is ez van.. ;] aha kb így gondolják ... örülj ,h a Samsungot használhatod... na tipli van k@csög ...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1353) Szuperhorcso válasza leslien (#1352) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

"na tipli van k@csög ..." tűpontos sajnos.

(#1354) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

120hz Refresh Rate With Power Saving Mode Hack
[link]

Drastically Make Your Fingerprint Unlock FASTER - 3 Tips
[link]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1355) bounty123 válasza mSchumi87 (#1354) üzenetére


bounty123
őstag

Minden trükközés nélkül is pont ugyanolyan gyors, gyakorlatilag azonnali a feloldás, szerintem ilyesmire itt már semmi szükség.

(#1356) mSchumi87 válasza bounty123 (#1355) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Volt akik panaszkodtak, nekik lehet jol jon majd :) Meg aki uveget hasznal azoknak is

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1357) torrente777


torrente777
tag

Üdv aki szeretné használni a gyári hívásrögzítőt az keressen meg a részletekért privátba.

(#1358) Szuperhorcso


Szuperhorcso
csendes tag

Sziasztok,
Hogyan lehetne megtudni, hogy az "android rendszer" alatt pontosan melyik alkalmazás/szervíz mennyi akksit fogyaszt?

Nem tűnik normálisnak, hogy 30 százalékot önmagában fogyaszt, valamelyik process bugos lehet, csak rá kellene valahogy jönni, melyik az.

(#1359) adlersson


adlersson
aktív tag

Erről a Smart Tag dologról van valakinek bármilyen tapasztalta. Ezt eredetileg úgy képzeltem, hogy, ha már elem kell bele, akkor egy rendes GPS nyomkövető, ehelyett GSM Arena így ír:

"It's meant to attach to everyday objects you keep in your proximity, not as a security tracker for valuables you fear will get stolen."

Mondjuk ebben ez esetben, ha csak a modern "Hol a telefonom? Csörgess már meg!"-ként szolgál a tag, akkor minek bele térkép?

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#1360) ollie válasza adlersson (#1359) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs benne GPS. Olyan dolgokra jó, mint pl ráteszed a kutyád nyakörvére, és ha elrohan, tudod követni (persze ha nem rohan túl messze), vagy beteszed a bőröndödbe, és élőben követheted, hogy mikor fog jönni a futószalagon (meg a repülőn is látod, hogy ténylegesen felpakolták e a repülőre). Szóval korlátozott a használhatósága, de azért lehet találni pár dolgot.

***

(#1361) adlersson válasza ollie (#1360) üzenetére


adlersson
aktív tag

Ennyi követhetőséget találtam, hogy más Samsung-okat érzékel a közelében. Ez legalább megmagyarázza a térkép meglétét, bár érdekes mód a telefonomat totál máshova rakta, míg a tag helyzete viszonylag pontos.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#1362) ollie válasza adlersson (#1361) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, azt elfelejtettem, hogy más Samsung eszközökön keresztül is tudja érzékelni a taget (tehát idegenek telefonján keresztül is).

***

(#1363) Soulfly842 válasza adlersson (#1361) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szűk utcákban ott sincs hiány! :D kb ugyanúgy gondolkodnak, mint szicíliában? kocsi befér - bár nekem valami autóbeállónak tűnt-, de akkor az még szerintük több sávos út? :DDD

(#1364) adlersson válasza Soulfly842 (#1363) üzenetére


adlersson
aktív tag

Itt robogóval jár mindenki, akinek meg autó kell a valaga alá, az majd sétál kicsit. :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#1365) Dzsana


Dzsana
senior tag

Sziasztok, ha most ugyan olyan áron tudnék venni egy Samsung Galaxy Note 20 Ultrát, illetve egy S21 Plust, akkor a kettő közül melyiket érdemes megvenni? Gondolok itt a hosszabb távú támogatrottságra, mindennapi használhatóságra. Tartok tőle, hogy a note 20 Ultra a kamera sziget miatt fejnehéz, és ki akar majd fordulni a kezemből. Az S21 egy picivel újabb, de egy csomó mindent elvettek a korábbi modellhez képest. Nagy a dilemma...

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1366) ollie válasza Dzsana (#1365) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha nem kell a pen, és kisebb telefonnal is beéred, akkor S21+. Ha kell a pen, akkor S21 Ultra. Note20U-t a gyenge Exynos miatt nem ajánlom (meg az S20 sorozatot sem), de az S21-ben ismét nagyon jó lett az Exynos.

***

(#1367) Dzsana válasza ollie (#1366) üzenetére


Dzsana
senior tag

Sosem használtam még pent, nem is igazán tudom, hogy mi mindenre is lehet jó, nem kimondottan emiatt merült fel bennem. Az note 20 ultra procija gondolom csak idézőjelben gyenge, nem? Meg az óriási mérethez sem ragaszkodom, a jelenlegi S9+ mérete még ép hogy egykezes, de tisztában vagyok vele, hogy ma már egy értelmes tepefon hatalmas.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1368) csorbajeno válasza Dzsana (#1367) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S9+ utan, ha nem kell a toll, akkor mindenképpen S21+. Szamomra nem is lenne kérdés. Ezert is váltottam S9-ről S21-re ;) De ha az S9+ nagy, akkor vegyél sima S21-et.

[ Szerkesztve ]

(#1369) J.C.G. válasza mSchumi87 (#1354) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszi a kinkeket, nekem segített.
Bár ahogy észrevettem a fő probléma a száraz ujjaimmal vannak, érzékeny rá a teló.

(#1370) Dzsana válasza csorbajeno (#1368) üzenetére


Dzsana
senior tag

Miért ilyen egyértelmű számodra a választás? Mi az, ami az S21+ felé billenti a mérleget?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1371) m1lan válasza Dzsana (#1370) üzenetére


m1lan
őstag

A 20-as szériát durván elrontották az Exynos 990-nel. Melegszik, lassul, ráadásul még merül is, mint a Titanic. Ha a kettő közül kellene választanom, inkább lemondanék a Note-előnyökről a jobb teljesítményért és üzemidőért cserébe.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1372) Dzsana válasza m1lan (#1371) üzenetére


Dzsana
senior tag

Googliztam kicsit, itt találtam egy összehasonlítást érdekes módon itt a note 20 ultrát hozzák ki mindenben jobbnak. Hát nem lettem előrbb. :(((

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1373) kungzi


kungzi
veterán

Csatlakozom hozzátok egy S21+ 256gb-al. Üdv :) :))

(#1374) ShadowLac válasza Dzsana (#1372) üzenetére


ShadowLac
addikt

[link]
Ugyan ez az oldal pl nagyon lehúzza a 20as,10 es telók kijelzőjét. Nekem S10 plusz volt Tényleg gyengének találtam a kijelzőt el is adtam. ( Lányom S9 ével összehasonlítottam S9 szebb volt,volt benne élet. S10 PLUS vagy fakó élettelen vagy túl színes volt.) A fenti link oldal 1 értelműen jobbnak színhűbnek írja a 21 és szériát és nem csak megérzésre alapoznak, hanem mérnek!!
(Mondjuk élőben nem néztem meg még alaposan a 21 es szériát)
(Ez az oldal elég alaposan teszteli a telókat sok fotó összehasonlítás is van. Aki telefon vásárláon töri a fejét annak talán hasznos)

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1375) csorbajeno válasza Dzsana (#1370) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem jobban tetszik az S21(ez szubjektív vélemény), újabb, ezáltal tovább lesz támogatva, erősebb SoC(ez a gyakorlatban nem számottevő, de esetleges ujításoknál lehet jelentőssége). A Notenak számomra csak a toll az előnye, de arra azt írtad, hogy nem használod.

(#1376) Szuperhorcso


Szuperhorcso
csendes tag

Erdekes alkalmazas:

https://forum.xda-developers.com/t/app-galaxy-max-hz-refresh-rate-control-quick-resolution-switcher-screen-off-mods-adaptive-mod-keep-high-adaptive-on-power-saving-mode-and-more.4181447/

(#1377) Dzsana válasza csorbajeno (#1375) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mivel idén nem jelenik meg új note, illetve csak pár hónap különbség van az S21 és a note 20 széria közt, így gyakorlatilag szinte ugyan addig fogja a támogatást kapni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1378) brazor válasza Dzsana (#1377) üzenetére


brazor
tag

Nem feltétlen.
Mivel egy android verzióugrás jelent egy nagy updatet, így a Note 20 már "csak" 2-t kap. Az S21-nek még 3 nagy update hátra van. Az S21 még 2024ig havi szinten kap rendszer frissítést, utána pedig biztonságit csak. A note 2023ig kapja ugyan ezt, vagy 2024 közepéig, ezt csak a Samsung tudja. Abban, viszont már nem lesz android verzióugrás.
Mindkét telefon high-end, szóval a mindennapi használat, mindegyikkel kiváló lesz.
Amiben a Note jobb, az a bővíthetőség, kamera(szerintem), több alkalmazás futtatása egyszerre(szerintem ezért a dexet is jobb lehet használni), S-pen és itt még kapsz töltőt, ha ez számít. A telefon nem fog kifordulni a kezedből, nekem S21U van és még egyszer sem akart kamikazezni. A mérettől ne félj. A gesztusvezérléssel, nagyon gyorsan meglehet barátkozni a nagyságbeli változással. Én sima S8ról váltottam és a gesztusvezérléssel, simán használom egykézzel a telefont, pedig, inkább kicsi, mintsem nagy a kezem.
Amiben az S21+ jobb, az üzemidő, támogatottság, erősebb chip. Lehet, hogy vettek el az s20hoz képest, de te abból mit veszel észre az S9+hoz képest? A képernyőfrissítést, úgyis könnyebben észreveszed, mint a felbontást.

[ Szerkesztve ]

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#1379) m1lan válasza Dzsana (#1372) üzenetére


m1lan
őstag

Ez a teszt a Snapdragonos modelleket hasonlítja össze, abban az esetben valóban jobb választás a Note 20 Ultra.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1380) Dzsana válasza brazor (#1378) üzenetére


Dzsana
senior tag

Kb. ugyan azt írtad le Te is, kb. ugyan addig kapja. :D
Viszont az üzemidő érdekes lehet, amit írsz. Tényleg jobbnak mondják az S21+-t? Jelentős a különbség, órákban mérhető?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1381) brazor válasza Dzsana (#1380) üzenetére


brazor
tag

Android 13ig fog kapni updatet a Note, míg Android 14ig kapja az s21. Amik A14el jelennek majd meg, mint újdonságok, azokból szinte semmit nem fog megkapni a Note. Szóval ilyen értelemben támogatottság terén jobban, sokkal jobban áll az s21.

Az Exynos 2100 elég jó soc lett, legalábbis a 990hez képest. Ez miatt és a nagyobb aksi miatt, valószínüleg jobb az s21 aksija. Viszont nézz szét a note topikjában is, már elég jó üzemidőket raknak fel. s21+nál nem tudom, hogy milyen az aksi, de ultránál nagyon jó. 2 nap +7 óra sot. Az ultárnak pedig nem sokkal nagyobb az aksija, a plusznak pedig kissebb kijelzőt kell etetnie.

[ Szerkesztve ]

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#1382) m1lan válasza Dzsana (#1380) üzenetére


m1lan
őstag

Ebben a tesztben 1 órával bírta tovább az Exynosos S21+, mint a Snapdragonos Note 20 Ultra: [link]
Ez alapján a teszt alapján pedig 1 órával kevesebb kijelzőidőt tud az Exynosos Note 20 Ultra, mint a Snapdragonos: [link]

Konklúzió: Nagyjából 2 óra kijelzőidő a különbség, ami azért elég jelentős.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1383) kungzi


kungzi
veterán

Azt hogy tudom beállítani, hogy a youtube linket amit kapok Messenger-en, azt a youtube app indítsa automatikusan, ne a böngésző? Köszönöm

(#1384) taki01


taki01
őstag

Másnál nem volt olyan probléma, hogy a bluetooth headset vagy kihangosítóra csatlakozott és a hívás nem bluetooth eszközön végződött, hanem a telefon beszéd hangszóróján szólt? Az újra indítás után megjavult, de vezetés közben elég zavaró volt mikor többen kerestek és nem hallottam őket.

(#1385) Dzsana válasza m1lan (#1382) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, több teszt elvasása után döntöttem.

the best phones

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1386) ollie válasza Dzsana (#1385) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a Note20+? Remélem, hogy Exynosos teszteket olvastál, mert nagy különbség van az Exynosos és Snapdragonos verzió között, a Snapdragonos javára. Az általad belinkelt best phones listán a Snapdragonos verzió van (amerikai oldal), az Exnyosos rosszabb. Az S21U-val már nincs ilyen probléma, mert az idei Exynos jó lett.

[ Szerkesztve ]

***

(#1387) nyesix


nyesix
senior tag

sziasztok, próbáltam előcsalni az itt látható. rács kinézetű task changeret, de sajna nem sikerült, a Goog Lock telepítés után azt írja, hogy az én régióm nem tűmogatott... :O
van valakinek ötlete, hogy lehetne másik launcher nélkül a rácsos task managert használni?

(#1388) kungzi


kungzi
veterán

Üdv autós tartót tudnátok ajánlani? Nem kell töltős... Köszönöm

(#1389) m1lan válasza ollie (#1386) üzenetére


m1lan
őstag

Többen is próbáltuk rávezetni, de hiába. Majd a saját kárán megtanulja. :)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1390) Dzsana válasza m1lan (#1389) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ja, még a végén kiderül, szemétbe való. :DD Játszani nem játszom egyáltalán, én nagyon nem fogom észrevenni a különbséget a procinál. A sok egyéb jobb tulajdonságát pedig igen. Csak olvassátok vissza ezt a fórumot, tele van hibával a 21-es széria, és mindenhol azt olvasom, hogy nem igazán előrépés az elősökhöz képest, pláne nem ilyen áron. Mindegy, meglátjuk.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1391) Ateszpapa válasza Dzsana (#1390) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Én 14 napon belül visszavittem azt a Nótát.
S21U pöpec. :P

(#1392) nyesix válasza nyesix (#1387) üzenetére


nyesix
senior tag

na meg is találtam :B [link]

(#1393) Dzsana válasza Ateszpapa (#1391) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mi volt a gondod vele? A 21 Ultra az ára miatt nekem nem volt opció, vagy a 21Plus vagy a Note 20 Ultra. E kettő közül én a Nótát találtam jobbnak a sok-sok cikk után, valamint a független galaxys face csoportban is mindenki a Notát javasolta, egy user nem mondta azt, hogy a 21Plus jobb lenne. Én munkára használom, még csak 2 órája van meg, de egyenlőre tetszik, nem kérdez, végre hajtja azonnal a parancsokat.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1394) leslien válasza Dzsana (#1367) üzenetére


leslien
nagyúr

nem mai vagy a MA. és frankon vettél egy Exynos 990?! remélhetőleg online vetted...
az idei év Exynos 2100 már jobb csak kell neki finom hangolás, a több éves Mongoose/M2.. rettenet után...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1395) csorbajeno válasza Dzsana (#1393) üzenetére


csorbajeno
veterán

Használd megelégedéssel és nagyon remélem, hogy nem fogod megbánni. :C Mivel munkára vetted, így bízom benne, hogy nálad nem fogja produlálni az intenzív melegedést és az azt követő intenzív merülést. :R

(#1396) m1lan válasza Dzsana (#1390) üzenetére


m1lan
őstag

Nem szemétbe való. Én csak arra céloztam, hogy az általad vásárolt készülék köszönőviszonyban sincs azzal, mint amiről a teszteket olvastad. MrWhoseTheBoss videóit érdemes megnézni Exynos vs Snapdragon témában, nagyon más dimenzió a Snapdragonos modell. [link]

Alapvetően nem is egy kategória a két telefon, hiszen a Note Ultrának az S Ultra a megfelelője, viszont egy szakmai fórumon senki nem fogja neked azt tanácsolni, hogy Exynos 990-es telefont vegyél bármelyik Exynos 2100-as helyett. A 21-es széria problémái szoftverfrissítéssel javíthatók, míg a 20-as széria hardveres eredetű gondjai értelemszerűen nem.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1397) taki01 válasza kungzi (#1388) üzenetére


taki01
őstag

Én ezt használom, belefér normálisan a sima S21 és nem is drága a tartó.
A képen még az S10e van benne.

[ Szerkesztve ]

(#1398) Dzsana


Dzsana
senior tag

Válasz mindenkinek: nem online vettem, second hand, ha nem jön be, majd tovább adom. Jó árban vettem, bukni nem fogok tudni vele. Az témy, hogy most amikor beköltöztem a S9+-omról, akkor egy pocit langyos volt a hátlulja, de hát sokat dolgozott egyszerre. Másolt, telepített, frissített, stb. Azóta minden rendben, dolgozik szépen, nem akad, én nem látok különösebb problémát. A kijelző szép nagy, jól kezelhető, jobban tartottam tőle. Ami viszont érdekes, hogy nem veszel észre különbséget a S9+-hoz képest, mármint nyílván jobban látom, nagyobb kijelző, de nincs olyan hú az annyát érzésem. De mivel nem játszom, szerintem at S21 Ultránál is ugyan ezt érezném. Majd ha kinyit egyszer az MM, bemegyek, s megnézem. 🤣

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#1399) Ateszpapa válasza Dzsana (#1393) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Már nem fontos.Nagy részét javították szoftveresen.
Hardveresen meg úgysem tudják utólag.

[ Szerkesztve ]

(#1400) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok. Telenor függőként arulja az s21-et vagy függetlenül? Térerő gondok vannak a simanal vagy orvosoltak mar? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.