Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Soulfly842 válasza csorbajeno (#1150) üzenetére


Soulfly842
addikt

És az is elég lehet, hogy ha pl. 4G, 4G+ között ingázik :)

(#1152) #16820480 válasza csorbajeno (#1150) üzenetére


#16820480
törölt tag

Belvárosban szerintem elég dinamikusan ingadozik a felhasználók száma egy cellán, elég ha mondjuk +10-15 ember átsétál azon a területen, amit a te cellád fed le, hirtelen jóval több készülék osztozik a sávszélességen. Az is lehet, hogy cellahatár közelében emiatt inkább átdob téged a másik (akár távolabbi) cellára, mert úgy jobb a hálózat elosztása.

(#1153) csorbajeno válasza #16820480 (#1152) üzenetére


csorbajeno
veterán

:W :W :W

Jól van már. Ezt nem gondoltam végig. Igaz :R :DDD

(#1154) Szuperhorcso


Szuperhorcso
csendes tag

Megjött a hivatalos válasz a Samsungtól:

Ezúton tájékoztatjuk, hogy TMX Mobile Solution Szerviz Kft. szervizpartnerünk bevizsgálta a leadott SM-G991B típusú, xxxxx imei számú készüléket, az Ön által panaszolt hibát nem tudták reprodukálni, megállapítást nyert, hogy a készülék a műszaki előírásoknak megfelelően működik.

A szervizünk által kiadott jegyzőkönyv alapján sajnálattal tájékoztatjuk, hogy nem áll módunkban teljesíteni kérését.

Kérjük használja készülékét, amennyiben a továbbiakban problémát tapasztal a működés során, jelezze Ügyfélszolgálatunkon és szervizpartnerünkkel együtt készséggel állunk rendelkezésére.

Szervizpartnerünk vissza fogja juttatni a készüléket abba a gyors-szervizpontba, ahol az leadásra került.

(#1155) JMarty válasza Szuperhorcso (#1154) üzenetére


JMarty
tag

Úúúúúú, ez így elég kellemetlen. Én megpróbálnám közvetlen a Samsungba bevinni. Nem tudom hol laksz, de Pesten nekem nagyon jó tapasztalatom van a Köki Samsung szervízzel.

(#1156) Szuperhorcso válasza JMarty (#1155) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

Oda vittem, mert ott is vettem a készüléket.

(#1157) papi77 válasza Szuperhorcso (#1154) üzenetére


papi77
addikt

Sajnos s6 óta ez van!
Megy az egymásra mutogatás a szolgáltató,és a samu között! :(((
Amikor mondtam a szervizbe,hogy egyetlen más gyártó készülékeivel sincs hálózati gond,csak az exynosos samukkal,akkor pislogott a srác,és nem tudott mit mondani!

Az első: NOKIA 1611

(#1158) Masato válasza papi77 (#1157) üzenetére


Masato
tag

Van két Telekomos ismerősöm is, akik S10-zel szaladgálnak és nem panaszkodtak ilyen durva hálózati hibákra. Egyikőjük pláne rengeteget telefonál.

(#1159) HoldfenyLuna válasza Szuperhorcso (#1154) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Akkor esetleg Te megpróbálnád ezt? [link]

@Masato független Edigitalba vásárolt S10-zel 1 db fizikai SIM kártya mellett sajnos én is tapasztaltam ezt a gyengébb dolgot l. De volt olyan, hogy Wi-Fi jelet alig érzékelt, de nem váltott át magára mobilhálózatra. Inkább hibába futott. A legrosszabb, hogy a buszmegálló pont a házunk előtt van és nem tudtam egy nyomi buszmenetrendet frissíteni, mert Pl a WiFi már nem volt neki elég, a mobilnetre meg nem váltott, kézzel kellett kapcsolgatnom. A mostani más típusú készülékemmel ilyen gondom nincs. Ezért is gondolkozom én is a vásárláson most.

[ Szerkesztve ]

(#1160) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Chrome-hoz (béta) van valami reklam blokkolo? Itt nem latok semmi bovitmenyek opciót.

(#1161) Masato válasza Gabesz87 (#1160) üzenetére


Masato
tag

Próbáld ezt: [link] . A desktop verzióval migrálni tudod a könyvjelzőid, stb. a Chrome-ból, majd utána hozzácsapod a mobilodat is a szinkronizáláshoz.

(#1162) steveboy86


steveboy86
tag

Sziasztok, csatlakoztam én is a táborhoz egy sima S21-gyel. S8-as után eddig nagyon tetszik a készülék így egy nap után. Kérdésem, hogy láttam ezt a szupergyors töltési lehetőséget. Extrem Digitalban találtam egy ilyen töltőt akciósan: [Hama Type-C hálózati PD töltő adapter, 3A, fekete] Ezzel ki tudnám használni a telefon gyors ill. szupergyors funkcióit? Gondolom külön kábel nem kell hozzá, az csak jó ami a dobozban van. Nem tudom kábelek között van-e esetleg ilyen kritérium melyikkel megy gyorsabb töltés stb, vagy csak a töltőfejen múlik? Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek...
Köszönöm előre is a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#1163) Soulfly842 válasza steveboy86 (#1162) üzenetére


Soulfly842
addikt

Én ezen nem spórolnék. Gyári töltő megbízható helyről 5900 huf. Speedshpp pl.

[link]

Azt nézted, hogy a gyári kábel minkét vége a töltő 'véoonyabbik' végződése? :)

[ Szerkesztve ]

(#1164) steveboy86 válasza Soulfly842 (#1163) üzenetére


steveboy86
tag

Néztem igen , de elvileg ez a töltő is olyan. Ok köszi akkor ,nem feltétlenül csak spórolni akartam, csak épp megláttam a honlapon. De akkor marad a gyári .

(#1165) csozsoka válasza steveboy86 (#1162) üzenetére


csozsoka
csendes tag

Szia!
Én is azt mondom, ne spórolj ezen, ITT a legkedvezőbb az ár! Én is ugyanezt használom és tökéletesen működik! Ezzel a töltőfejjel a szupergyors töltést preferálja az eszköz.

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#1166) csorbajeno válasza steveboy86 (#1162) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én a helyedben inkább megvenném a gyári töltőfejet, ha biztosra akarsz menni, ezzel nem biztos, hogy működni fog. Lehet, de nem biztos.

(#1167) csorbajeno válasza csozsoka (#1165) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Soulfly linkje 500-zal olcsóbb :DDD

(#1168) Soulfly842 válasza csorbajeno (#1167) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ő lehet belekalkulálta, hogy az üzletben való átvétel esetén nincs szállítási díj ;)

Emiatt szoktam én is sokszor mellette dönteni. pár száz méterre van tőlem egy eDigi.

Én egyébként megbízható sok éves mobilos ismerősömtől vettem a gyárit (aki lehet régi üzleti kapcs. miatt is ad nekem olcsóbban több mindent),

4990 volt :)

[ Szerkesztve ]

(#1169) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Mikor van amúgy gyors és mikor szupergyors töltés? Vagy ez hogy működik? Csak azért kérdezem, hogy a beállításokban ha midkettő be van kapcsolva, az jó, vagy nem? Vagy akkor legyen a szupergyors be, a gyors ki? Én mondjuk mivel home officeolok, IKEA-s vezeték nélküli töltőre szoktam tenni. Legalább kíméli az akkut is, időm meg van :)

(#1170) Soulfly842 válasza Gabesz87 (#1169) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ikea vezeték nélküli töltőn? Ott szerintem mjndegy, hogy mit nyomsz be, vagy mit nem: ugyanazt kapod ;]

(#1171) Gabesz87 válasza Soulfly842 (#1170) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én a 25W-os töltőre gondoltam. Ha a párom XR telója van épp a vezeték nélkülin, akkor bedugom az enyémet a 25W-al. Erre vonatkozóan kérdeztem, hogy gyors vagy szupergyors. Azt tudom, hogy az IKEA-s nem egy sebesség orientált töltő, ezért is mondtam, hogy van időm kivárni míg feltölt, mivel úgyis itthon vagyok. Vagy éjszaka ráteszem.

(#1172) Szuperhorcso


Szuperhorcso
csendes tag

Tegnap elhoztam a telefont, elméletileg a szervizben nem csináltak semmit a készülékkel. Még kértem a boltban, hogy frissítsék le a firmware-et, mert kettő újabb is volt már belőle, mint amivel oda akarták adni, plusz kértem egy factory resetet. Biztos ami biztos kézzel kiválasztottam a szolgáltatót mindkét sim esetén, nem hagytam automatán. Azóta egyszer sem vesztette el a hálózatot, igaz, épületen belül a jelerősség ingadozik 1 és 2 között. Beszélgetés közben is stabil a hálózat, nem szakadozott a hang. Stabilan 4g-n van a készülék.
Összeségében ami történt, hogy a legújabb firmware-en lett egy factory reset, plusz fixen ki van választva a telekom és Vodafone. Hátha másnál is megoldás lehet ez.

[ Szerkesztve ]

(#1173) csorbajeno válasza Szuperhorcso (#1172) üzenetére


csorbajeno
veterán

Remélem, hogy hamar megoldódik a problémátok és talán ezzel is megoldódik :K
A szervizbevizsgálás minden esetre eleg erdekes volt a TMX részéről...

(#1174) Multi13 válasza Gabesz87 (#1171) üzenetére


Multi13
tag

15W a gyors, a 25W pedig a szupergyors. A telefon is írja pl. a zárolt képernyőn, hogy épp mivel tölti.
Amúgy én jelentős különbséget időben nem vettem észre a 15 és 25W között. kb annyi, hogy ami a 15W-al 1 óra az a 25W-al 50 perc. De van olyan töltőm is (iqos) ami nem tud gyors funkciót, tehát 5V-os, de időben ugyan annyi idő alatt feltölti a telefont mint egy 15W-os. :DDD
Az esetek 50%-ban én 15W-os vezeték nélkülit használok (otthon és a kocsiban is), a másik 50% az pedig vegyes.

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1175) Multi13 válasza Multi13 (#1174) üzenetére


Multi13
tag

Aki kocsiban töltene és szivargyújtós megoldással annak ezt ajánlom [link] . Simán tudja a teljesítményt ellentétben sok más szivargyújtós fejegységgel.
Otthon vezeték nélkülire pedig ezt használom [link] ami szintén remekül működik 15W-al.
Plusz én is az edigiben vettem egy 25W-os fekete gyári töltőfejet. Ezt a telefonhoz kapott gyári usb-c kábellel használom.

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1176) HoldfenyLuna válasza Szuperhorcso (#1172) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Zsír, pont ez volt abban a videóban, amit ajánlottam én is.

Én ezért nem szeretnék Telekomos mobilt: TMX és TMH... :( :(

[ Szerkesztve ]

(#1177) brazor


brazor
tag

Aki esetleg a Telekomtól vette a készüléket, az tud a Samsung membersben egy monitort igényelni, ha jól értelmezem.
Itt a promóció.

Szerk: csak annak jár, aki Mobil Iroda Kampány csomaggal vette.

[ Szerkesztve ]

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#1178) Sn00k válasza HoldfenyLuna (#1176) üzenetére


Sn00k
veterán

Rendeld neten ha nem jon be 14 napig van elallasi jogod. Amugy en is telekomos vagyok és eddig semmi gondom nincs a halozattal pedig automatan van minden.

3njoy the Lif3

(#1179) Multi13


Multi13
tag

Kicsit "beleástam" magam ebbe a töltés dologba, de van egy rész amit nem értek. :B

Ugye a készülék (S21 5G) 15W-os vezeték nélküli gyorstöltésre is képes. Ha ráteszem a töltőegységre akkor azt írja, hogy 1 óra 28 perc alatt fogja feltölteni (kép). Már eleve picit gyanús, hogy miért ilyen sok idő, így csatlakoztattam egy vezetékes 15W-os töltőre és ott 54 percet ír (kép), ami már inkább a reális érték. Azt nem értem, hogy miért van ez a különbség a két 15W-os töltés között és mitől gyorstöltés a vezeték nélküli ha nem az? :F
Ezt követően csatlakoztattam egy sima 5V 2A-es töltőre is (ami ugye a normál töltést szimulálja) és még az is pár perccel kevesebb időt írt, mit a 15W-os vezeték nélküli gyorstöltés. :DDD

Kipróbáltam ugyan ezt egy S10e-vel is ami szintén tudja a vezeték nélküli gyorstöltést és ott (kb. S21-el azonos töltöttségi szinten) csak 10 perc különbség volt a vezetékes gyorstöltés javára.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1180) csorbajeno válasza Sn00k (#1178) üzenetére


csorbajeno
veterán

+1 hasonlóan hibamentes vagyok :C

(#1181) csorbajeno válasza Multi13 (#1179) üzenetére


csorbajeno
veterán

A vezeték nélküli töltésnek kisebb a hatékonysága, ezért hiaba a gyorstöltes, akkor is lassabb lesz.
Pl.
15W vezetékes-> 14-14,5W effektív töltés
10W vezetékes-> 9-10W effektív töltés
15W vezeték nélkül-> kb.10W effektív töltés

Ezek nem pontos számok, de magyarázza az általad tapasztalt jelenséget.

(#1182) #16820480 válasza csorbajeno (#1181) üzenetére


#16820480
törölt tag

Attól is függ ráadásul a hatékonyság, hogy mennyire pontosan teszi rá az ember a töltőre, ha nem találod el elég jól, akkor lassabb lesz (ilyen szempontból jó a magsafe, mert az mindig pontos lesz).

(#1183) gubolaa


gubolaa
tag

Tudja esetleg valaki hogy a Google play szolgáltatások miért ugorhatott az első helyre? Nagyjából az utolsó frissítés óta vettem észre és szerintem a fogyasztás is megnőtt. Most pl másfél óra SOT és 60 százalékon vagyok reggeltől. Már próbáltam az alkalmazás adatait törölni, frissíteni stb...

Adam

(#1184) MadMancs válasza gubolaa (#1183) üzenetére


MadMancs
veterán

Csak Tipp, tavaly mikor A50 mikor frissült 9 ről 10 re akkor play nél a frissitések eltávolítása (nem baj ha utána újra frissíti magát) oldotta meg ezt a gondot. Nem biztos hogy itt is megoldja, de hátha.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1185) gubolaa válasza MadMancs (#1184) üzenetére


gubolaa
tag

Na azt a play szolgáltatásoknál megcsináltam, de az áruháznál nem tudom. Remélem megoldja, köszi :)

Adam

(#1186) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Hogy egy kicsit témát váltsak, este próbálgattam a 30x spacezoomot, ha már telihold van. Nem lett tűéles, de abszolut használható, sokkal jobb lett, mint amire számítottam.

(#1187) Multi13 válasza csorbajeno (#1186) üzenetére


Multi13
tag

Grat a képhez jó lett! :K
Én is próbáltam tegnap, de egy fehér paca lett :DDD (mondjuk épp siettem is és nem volt időm kalibrálni).
Miket állítottál mi volt a metodika?

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1188) csorbajeno válasza Multi13 (#1187) üzenetére


csorbajeno
veterán

Letámasztottam a könyökömet, automatamódban 30x zoomra állítva. Akkor bekapcsolt a stabilizátor, igyekezett képen tartani a holdat és azt mondtam, hogy 'csíííz'. Igazából ennyi, minden automata volt. Utána megismételtem az egészet tripoddal. Az az érdekes, hogy prof. módban sokkal rosszabb lett, ahogy írtad, csak egy fehér paca.

(#1189) Gabesz87


Gabesz87
addikt

OneDrive ugyben valaki tudna segíteni? Eszrevettem hogy vagy 3x vannak fent par napja keszult képek. Tegnap vagy tegnapelott a samsung cloud jott nekem elő valamivel hogy kapcsoljam ossze a OneDrive-al. Nem tudtam mire vélni de megcsinaltam. Most meg furcsallottam hogy megnyitom a driveot es az uj kep az istenert nem jelenik meg. Pedig maskor azonnal szinkronizal. Aztan latom hogy a kepek mappan belul van egy samsung galeria. Gondolom ezert pakolja most duplan. Hogy lehet szetvalasztani, visszacsinalni?

(#1190) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Villámkérdés, S21-en meghagyták a véroxigén mérést? A zasszonypajtás panaszkodik, hogy nem találja... :) S9+ -on sokat használta, főleg így covid idején gyorsellenőrzésre.

[ Szerkesztve ]

(#1191) MadMancs válasza Soulfly842 (#1190) üzenetére


MadMancs
veterán

Én is kerestem S20 on is (S7 edge volt utolsó S ez előtt) de nincs, S21 en se.
Megmarad nekem mementónak, nem.ertrm miért kell kispórolni ami egyszer beválik.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1192) Soulfly842 válasza MadMancs (#1191) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az szomorú, hogy kihagyták. Mindegy, majd checkolja néha az én note 9-emen.

Köszi a választ! :)

(#1193) csorbajeno válasza Soulfly842 (#1190) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S20 óta már nincs ott a hátlapon a szenzor, így csak céleszközzel összekötve tudsz mérni akár pulzust, akár véroxigént.

(#1194) Sn00k válasza csorbajeno (#1186) üzenetére


Sn00k
veterán

Ez tenyleg jol sikerult kep lett👍🏻

3njoy the Lif3

(#1195) csorbajeno válasza Sn00k (#1194) üzenetére


csorbajeno
veterán

Köszi :D

(#1196) Multi13 válasza csorbajeno (#1188) üzenetére


Multi13
tag

Ugyan már nem (szuper) telihold, de Hold. :)

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#1197) csorbajeno válasza Multi13 (#1196) üzenetére


csorbajeno
veterán

Bizony jó lett az :) És átnéztem az Ultra topicba is, szétnéztem a Holdképek között. Hát nem kell szégyenkeznünk. :C

(#1198) ollie válasza Soulfly842 (#1192) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha kell a véroxigén, akkor ne add el a Note9-edet, mert az az utolsó Samsung telefon, amiben van.

***

(#1199) Soulfly842 válasza ollie (#1198) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem tervezem :) Másfél év garancia van még, 512GB, 8GB RAM :)

[ Szerkesztve ]

(#1200) HoldfenyLuna válasza ollie (#1198) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Az S10-ben is volt :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.