Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) IamTheDog válasza csorbajeno (#947) üzenetére


IamTheDog
tag

Ezt meg én nem tudtam, bár mentségemre szóljon, hogy OTP-s vagyok. :)

(#952) IamTheDog válasza Gabesz87 (#949) üzenetére


IamTheDog
tag

Lehet a Google-nek nem volt még kedve egyezkedni a magyar bankokkal, az itthoni bankok meg nem erősködnek, hogy az Apple után a Google is elvigye a saját appjuktól a klienseket.

(#953) Gabesz87 válasza gubolaa (#950) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ez az infó honnan van? Én nem hallottam róla. VISA dombornyomott kártyám van, ez nem "jobb", mint a MC? Nem értem az okát, miért cserélnék. Pláne, hogy sok idő után, mint mondtam, nem rég implementálták az Apple Pay-be. De utánjárok, dolgozik rokon a K&H-ban.

(#954) IamTheDog válasza Gabesz87 (#953) üzenetére


IamTheDog
tag

A Mastercard alapvetően jobb Európában, már csak azért is, mert euro alapú. A VISA dollár alapú, és inkább Európán kívül jobb. Most amúgy erős Mastercard nyomulás van, a Revolut is azt preferálja jobban.

(#955) csorbajeno válasza IamTheDog (#951) üzenetére


csorbajeno
veterán

En is az vagyok ;) De örülök, hogy újat tudtam mondani, így segítve egymást :R

(#956) Multi13 válasza Gabesz87 (#953) üzenetére


Multi13
tag

A maestro kártyákat tudtommal több bank is ki fogja vonni, mert egyre kevesebb az online támogatás rá (sok a panasz, hogy több online felületen nem lehet velük fizetni). Amúgy szerintem is mastercard, azokkal sok baj nem lehet.

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21

(#957) gubolaa válasza Gabesz87 (#953) üzenetére


gubolaa
tag

Nem itt olvastam de most itt találtam meg: https://www.google.hu/amp/s/pestihirlap.hu/2021/02/05/lecserelik-a-bankkartyakat-a-kh-nal-minden-ugyfelet-eint/amp/. És ezt megerősítette a bank is. Én a masstromat cseréltettem most idő előtt.

Adam

(#958) Gabesz87 válasza gubolaa (#957) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kösz az infót, holnap fel is hívom a bankot.

(#959) Multi13


Multi13
tag

Most értesített a GLS, hogy holnap hozzák a Buds Live-ot.

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21

(#960) csorbajeno válasza Multi13 (#959) üzenetére


csorbajeno
veterán

Meg a Smart Tag-et, nem? :B

(#961) TODI1111 válasza csorbajeno (#960) üzenetére


TODI1111
addikt

Az nem csak az ultrához jár a buds pro-val?

(#962) ignat válasza TODI1111 (#961) üzenetére


ignat
csendes újonc

Nem, az összes promócióval érintett telóhoz jár. Nekem ma hozzák.

(#963) csorbajeno válasza TODI1111 (#961) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Smart Tag tudtommal mindhez jár, de az Ultrához a Buds Pro, míg a kicsikhez csak a Buds+ jár.

(#964) ignat válasza csorbajeno (#963) üzenetére


ignat
csendes újonc

Buds live* 😁

(#965) bounty123 válasza ignat (#962) üzenetére


bounty123
őstag

Most jött meg a futár, fekete Buds Live és tag jött, a teló egy szürke S21. :K

(#966) csorbajeno válasza ignat (#964) üzenetére


csorbajeno
veterán

Live? Én úgy tudtam, hogy nem a bab formájú lesz az ajándék, de tévedtem akkor. :R

(#967) TODI1111 válasza csorbajeno (#963) üzenetére


TODI1111
addikt

Akkor rosszul tudtam.. :R

(#968) nVIPER


nVIPER
senior tag

Újabb update érkezett. AUB8 személyében. 216.99MB. Kíváncsi vagyok. Már települ. :)

(#969) Janaboy válasza nVIPER (#968) üzenetére


Janaboy
veterán

Reméljük nem úgy javították az általános teljesítményt, hogy megint Titanic lesz belőle :D
Már sikerült elérnem 5 óra SoT-ot ami nem olyan rossz.

Janaboy

(#970) Thom! válasza nVIPER (#968) üzenetére


Thom!
veterán

mit javítottak?

(#971) Janaboy válasza Thom! (#970) üzenetére


Janaboy
veterán

Kamera meg általános teljesítmény.

Janaboy

(#972) nVIPER válasza Thom! (#970) üzenetére


nVIPER
senior tag

Szokásos... :D (ki tudja mit, de jól hangzik).. :D :D :D

(#973) Ceree válasza Thom! (#970) üzenetére


Ceree
senior tag

Másolat_eredetije

(#974) csorbajeno válasza Ceree (#973) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez vicces, az XEH-ra már 3 frissítés jött ki, míg a TMH-ra egy sem. lassan jobbnak érzem a TMH biztonságát, mint az XEH gyorsaságát.

(#975) Multi13 válasza csorbajeno (#960) üzenetére


Multi13
tag

igen azt is írták, csak nem írtam oda. :U

Én még megvárom a tapasztalatokat a AUB8-ról, most nem fogok kapkodni. :DDD

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21

(#976) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Asszonypajtásnak most lett meg az S21-e. Bajok vannak a térerővel, nem kicsi. Még talán durvábbak, mint amit írtok (visszaolvastam 200-300hsz-t).

4G-re fel sem csatlakozik és pár percenként ugrál a H+ -ra és dobja el a teljes hálózatot. (ekkor értelemszerűen nem is elérhető).

A kártya az s9 pluszában és az én note 9-emben is működik. 4G van.

Mindjárt megpróbálom az alábbiakat, hogy megoldásra találjak.

1, Hálózati alapbeállítás visszaállítása (meg volt, nem lett jobb - bár erre sok észérv nem volt, friss a szoft. most húztam át rá mindent smart switch-vel)
2, Szoftverfrissítés
3, sim-et lecsélem esimre (ezt próbálta már valaki?? -megoldja, ez elméletileg önkiszolgáló felületen kivitelezhető)
4, reggel felhívom az egyik volt kollégámat, aki most a Samsung Experience Store szervízvezetője, hogy mit kezdjek ezzel
5, készülékcsere, ha nem lesz jobb (72 órán belüli)

(#977) csorbajeno válasza Soulfly842 (#976) üzenetére


csorbajeno
veterán

Mivel SmartSwitch-csel közöztetek át, így gondolom a beállításokat is átvitted. Emiatt én csinálnék egy FR-t. De a szervizvezető ismerőst is mindenképpen megkérdezném, ha már lehetőségem van rá. ;)

(#978) Soulfly842 válasza csorbajeno (#977) üzenetére


Soulfly842
addikt

A felvetés jogos, mert ha instabil is a hálózat, akkor is 4G-nek lennie kellene. Lehet egyedi APN beállítások kellenek hozzá.

Valaki az APN-ről screenshotot betudna nekem rakni? Nagyon megköszönném.

Szerintem van rá esély - most, hogy így mondod -, hogy csak erről van szó (bár én is az APN ellenőrzésével kezdtem, látva, h. nincs 4G - de nyilván, ha változott valami akkor hiába vetettem össze a Note 9-emmel).

Helyzetjelentés az E-simről.

1 perc volt az esimre váltás önkiszolgálón.

Továbbra is H+/3G, de

a hálózatot már nem dobálja el, erősebbek lettek a térerő jelek is és stabilabb.

Ezért is örülnék, ha innentől egy gyors beállítással megoldható lenne minden gondom és bajom :) Nem lenne szükség FR-re valószínűleg, ha csak egyszerű beállítás probléma.

[ Szerkesztve ]

(#979) ollie válasza Soulfly842 (#978) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Telekom ugye? Mert hogy a szolgáltatótól is függ a beállítás.

***

(#980) Soulfly842 válasza ollie (#979) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, T.

(#981) csorbajeno válasza ollie (#979) üzenetére


csorbajeno
veterán

Mindenképp, mert csak ott erhető el az e-SIM ;] ;) :R

(#982) Multi13 válasza Soulfly842 (#978) üzenetére


Multi13
tag

APN: Telenor és Telekom

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21

(#983) Soulfly842 válasza Multi13 (#982) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem ott volt a hiba, de mérgembe csináltam egy gyári visszaállítást is.

Esim-mel, gyári beállítást követően sincs 4G :( Ez telefon hiba lesz. Haladunk tovább.
8 évet dolgoztam a T-nél, azt hiszem minden más hiba lehetőséget sikeresen kiszűrtem.

(#984) Soulfly842 válasza csorbajeno (#977) üzenetére


Soulfly842
addikt

Beszéltem a samu szerviz vez. ismerősömmel.

A tömeges problémára van megoldás, de az én problémámra egyelőre nincs megoldás. :(

A sokak által tapasztalt problémához:
Ő napi szinten találkozik ezzel, a VoLTE-t egyelőre szigorúan ki kell kapcsolni. Azzal van a probléma - nem tudja kezelni a készülék sok esetben megfelelően. Ha jól emlékszek akkor talán az A51-vel volt hasonló gond.

Ehhez hozzá tenném a saját tapasztalatomat a telekommunikációs múlt alapján:

Általános, hogy ha egy-egy csúcskészüléket nem kap meg a szolgáltató normális tesztelésre, hosszabb időre, akkor nincs megfelelően a magyar hálózatra specifikusan 'ráoptimizálva a szoftver'. Nagyon sok egyedi, Mo-specifikus optimizálásra szükség lehet. Apple kiadásoknál pl. ez sűrűn volt probléma. Hívták látszólag foglalt volt és csak értesítőt kap és társai... Több szériánál voltak már gondok sok-sok év alatt visszatérő problémákkal.

A Samsung-ra nem volt ez jellemző, de a kiadási folyamatát azért a koronavírus jelentősen összezavarta.

Elég ha megnézzük a gyors januári bemutatót követően a sebtében piacra dobást... Máshogy szokott ez működni a gyakorlatban... régen már hetekkel előtte, hogy bemutatták a telefont volt olyan, h. a Mo-i Samsung területi képviselőtől a kezemben volt a telefon, s hamarabb találkoztam vele, mint hogy bármi kiderült volna....

Ez a sebtében stratégia borította a bilit :(

Valószínűleg a VoLTE probléma miatti instabil hálózat kezelést orvosolni fogják majd egy szoftverfrissítéssel 1-2 hónapon belül.

Hogy miért nem csatlakozik fel a telefon 4G-re az egyelőre X-akta marad :(

[ Szerkesztve ]

(#985) Szuperhorcso válasza Soulfly842 (#984) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

Nálam nem oldotta meg a VoLTE kikapcsolása a hibát, csak ritkábban jelentkezett, de ugyanúgy resetelte a gsm kapcsolatot bizonyos időközönként. Térerő leesett nullára, mobilnet megszakadt. Már több mint egy hete, hogy leadtam a telefont az üzletben... Legjobb 330 ezer forint volt, amit valaha kiadtam.

(#986) Soulfly842 válasza Szuperhorcso (#985) üzenetére


Soulfly842
addikt

Erős a gyanú akkor, hogy nem csak a VoLTE-ben, hanem másban sincs megfelelően optimizálva még a szoftver.

Milyen szolgáltatónál vagy?

Szerk: Visszaolvastam Samunál vásároltad és T és Voda.

Mindkettőn van net? A probléma mindkét kártyánál jelentkezett?

[ Szerkesztve ]

(#987) Szuperhorcso válasza Soulfly842 (#986) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

Csak a telekomos Sim-en volt internet, és emlékeim szerint nem egyszerre resetelt a két simkártya, de külön mindkettő érintett volt a hibában.

(#988) Zoolee19 válasza Soulfly842 (#984) üzenetére


Zoolee19
senior tag

a VoLTE még S10-nél se volt tejesen stabil, sőt S20-nál sem.
Kikapcsoltam és máris jobb lett a minőség minden téren.
És nem Telekomos vagyok hanem Telenoros.
Igaz a S20-at Telekomtól hoztam ki de ügye független szóval igazából nagyon köze nincs ahhoz a hálózathoz. :)

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#989) Soulfly842 válasza Zoolee19 (#988) üzenetére


Soulfly842
addikt

Én anblokk írom, hogy nincs megfelelően a magyar hálózatra optimizálva. Ha a szolgáltatói készen áll rá, akkor a függetlenben is ott lesz a szoft frissítés, javítás.

Azért tegyük hozzá, hogy a Telenornál még jóval inkább gyerekcipőben jár a VoLTE hívás, mint a T-nél. t-nél azért már jóval régebben működik (ott is van belső tapasztalatom :D ). Ezért ott indokoltabb is volt a kikapcsolása :) (bár itt most a körülmények ellenem szólnak - készülékspecifikusan ideiglenes probléma lásd s21-nél sokaknak, de általánosságban ez igaz, amit írtam :D )

[ Szerkesztve ]

(#990) pythonhun


pythonhun
csendes tag

Sziasztok! S21 re váltottam S9 ről,és még nem jöttem rá hogy hogyan tudok vele screenshot ot csinálni. S9 nél hangerő gomb le plussz bekapcsoló gomb. De ez a kombo a 21 en nem működik. Segítségeteket előre is köszönöm.

(#991) Zoolee19 válasza Soulfly842 (#989) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Majd le tesztelem, T-vel is hogy mennyire lett jobb. :)
Kíváncsi lettem :D

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#992) leslien válasza Soulfly842 (#984) üzenetére


leslien
nagyúr

S20 FE 5G>>> 2 sim ,mind2 Telenoros semmi probléma .. igaz ez SD verza...
[kép]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#993) Janaboy válasza pythonhun (#990) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem pedig működik.

Janaboy

(#994) *RLaci* válasza pythonhun (#990) üzenetére


*RLaci*
addikt

Röviden nyomd a két gombot.

(#995) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na végre, TMH-ra megjött az UAB8 update.

Másik kérdés: ha eSIM-re váltok (igazából semmi nem indokolja, csak szeretem a modern, up-to-date dolgokat, technológiákat :DDD ) van rá bármi esély, hogy azzal "megkapom" a hálózati gondokat? Mert én úgy vettem észre, hogy most minden ok a telóval, nem volt gondom a 4G dobálással/térerővel. eSIM-ről olvastam, hogy talán azzal a térerő jobb is valamivel.

(#996) csorbajeno válasza pythonhun (#990) üzenetére


csorbajeno
veterán

De működik :K

(#997) IamTheDog válasza Gabesz87 (#995) üzenetére


IamTheDog
tag

Nekem semmi gondom az eSIM-mel.

(#998) Soulfly842 válasza Gabesz87 (#995) üzenetére


Soulfly842
addikt

Semmi, stabilabb lett a háló páromnak is a 4G-s x-aktát leszámítva. s azért a korábbi karcolódások, felületi sérülések stb miatt is több hibárra van ok a 'klasszikus' sim-nél. még ha szemmel alig látható felületi karcok vannak, akkor is.

Önkiszolgálón egy perc alatt meg van.

Önkiszolgálón csak arra vigyázz, hogy multisimet csinálj, mert az a fül van alapban lenyitva.

Miután azt lenyitod, ott automatikusan megjelenik az E-simre váltás 'gomb'.

(#999) Gabesz87 válasza Soulfly842 (#998) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kész is.
Fura, most látom hogy 5G-n van. Lefedettség alapján azt hittem, itt nincs is :) Meg én azt hittem, az csak akkor lehetséges, hogy ha olyan adatcsomagom van. Vagy ettől függetlenül fel tud menni ezek szerint 5G-re? Van egyáltalán jelentősége, hogy ha nincs 5G netem? Mert ha akkut is jobban merítni pl, akkor visszaállítom hogy 4G legyen max. De a térerő szerintem tényleg jobb, most fullos.

(#1000) Soulfly842 válasza Gabesz87 (#999) üzenetére


Soulfly842
addikt

Valószínűleg a Sim-ed nem támogatta. :)

4G-nél is ment a para, hogy jobban meríti, mint a 3G, de igazából kevesebb váltogatásra volt szükség, hamarabb kiszolgálta, jó tererő mellett nem is volt kérdés.

Jó eséllyel itt is hasonló lehet.

Az én ügyem margójára:

Féltem, hogy nem tudom majd kicseréltetni a készüléket (72 órán belüli csere), mivel dolgozói készülék, de minden sikeresen le lesz ma bonyolítva :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.