Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ebbe ma futottam bele: (DBT)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23902) MaCS_70 válasza Grawens (#23892) üzenetére


MaCS_70
félisten

Minden pontosítás jól jön, pláne, hogy Te a jelek szerint tényleg értesz hozzá, én meg csak műkedvelek.

Annyi továbbpontosítást azért megkockáztatnék, hogy a lítiumtechnológia sokkal kényesebb és sztochasztikusabb, mint a bevált régebbi akkutechnikák, ráadásul elég dinamikusan fejlődik.

Elvben minden cellatípusnak (sőt, gyedi cellának, sőt, állapotnak) más az optimális működési paramétertartománya, amit ezért csak közelíteni lehet a megfelelő folyamatgörbékkel. A kisebb áram/feszültség/hőmérséklet jellemzően nem árthat, kártékonyan túllőni viszont könnyű, márpedig a mai piaci körülmények fogyasztói cikkek esetében ennek kedveznek. A Samsung pedig szereti feszegetni a határokat: a magasabb akkukapacitás/üzemidő jó marketingadat, az akku élettartama meg sehol nem szerepel, sőt, voltaképpen minél gyakrabban cseréled garancián kívül, nekik csak annál jobb.

És bár érdemben nem értek hozzá, több, valós szakmai fórumon is olvastam, hogy a Samsung-féle gyorstöltés komoly kompromisszum az élettartam rovására, sokkal nagyobb fizikai igénybevétel az akkunak, mint ahogy a villanyautóknál is gyakran odaírják a töltési adatok mellé, hogy gyorstöltéssel x óra, de hosszú távon nem jó az neked...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23903) Zsolaf válasza hackeeeee (#23901) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nálam is ilyen. DBT

(#23904) Misi1980 válasza hackeeeee (#23901) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ezt a waze alkalmazást hol találtad meg?Nekem reklámablakban mindíg ez jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#23905) Parallaxis válasza hackeeeee (#23901) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nálam DBT-n jó.

[ Szerkesztve ]

(#23906) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem hozzátok ami a következő.
Jelenleg egy Samsung Galaxy S6 rendelkezem, előtte volt már s5 és note 4-em is. Viszont hiányzik a nagyobb kijelző és a tv-re csatlakoztatási lehetőség (s6-ban már nincs MHL támogatás -.- ) nem mellesleg a note alkalmazásai ami még hiányoznak. A kérdésem, hogy érdemes még beújítanom egy új Note 4-re vagy inkább már várjam meg a Note5-t? (A másik, hogy elég sokat játszom egy játékkal ami zabálja az akut.. a s6 is általában ki bírt vele egy napot Note 4 esetében ez mennyi idő?)

Válaszokat előre is köszönöm :)

További szép napot.

(#23907) hackeeeee válasza Parallaxis (#23905) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes.. Enyém ugye jelenleg OTAn frissített legfrissebb verzió. Lehet az miatt csinálja.

@Misi1980: Play áruházban.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23908) Parallaxis válasza hackeeeee (#23907) üzenetére


Parallaxis
addikt

Én Odinnal frissítettem (COJ3).

(#23909) hackeeeee válasza Parallaxis (#23908) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem fogok havonta romolni, mert jön valami frissítés.. Mondjuk sajnos ez szomorú, hogy ilyen hibák maradnak..

Nem tudom anuba kollégánál is ez a helyzet áll-e fent.

Amúgy semmi más nincs, csak ez.. Vagyis, máshol nem láttam még ilyet.

Véleményem szubjektív...

(#23911) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Másik kérdésem..
Ha rendelek egyet Note 4-et a Telekomtól.. Van még rá esély, hogy lesznek gyári hibák? Pl kijelző elállása a kerettől vagy home gomb kotyogás??

(#23912) Bélaaaa válasza MultiDoodad (#23911) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Én most vettem, talán 2 hete a gépet T-nél, semmi hibát nem találtam benne.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#23913) Dealer95 válasza MultiDoodad (#23911) üzenetére


Dealer95
őstag

Gyári hibára mindig van esély.
Hibás darab minden készülék között előfordulhat.
De ha 3 napon belül jelzed, azonnal cserélik a hibás készüléket, és nem pedig javítják.

(#23914) dancsuri


dancsuri
veterán

Egymillió dollár járt az Iphone feltöréséért

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23915) ttamas válasza MaCS_70 (#23902) üzenetére


ttamas
tag

Nekem 2 nap múlva lesz egy éves a telóm, ma cseréltek benne még gariban akkumulátort. Jellemzően 20% körüli töltöttségnél látszólag minden rendben volt, de ha fényképeztem vakuval, vagy valami mással leterheltem az akkut, a teló kikapcsolt, és töltőre feldugva 0%-ról indult a folyamat.
A kb 400 töltésből 2/3-a gyorstöltés volt a saját töltőjével.
Tab S-em nincs egy éves, de ugyanezt csinálja, az utolsó 20-25%ról képes 5 perc alatt nullára merülni, vagy csak szimplán kikapcsolni, itt viszont nincs gyors töltő.

(#23916) #06969344 válasza MultiDoodad (#23911) üzenetére


#06969344
törölt tag

Nekem ez a második F-es a Vodától, semmi hiba. (Az elsőnél a kijelző-keret jelenség volt)

(#23917) MaCS_70 válasza ttamas (#23915) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindez szerintem az ég egy adta világon semmit sem jelent.
Ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket lehessen levonni, statisztikai mennyiségek kellenek.
A legtöbb forrás szerint a lítiumos akkuk élettartama három év körül van. Van olyan készülékem, amiben egy év alatt kipurcant, de vannak bő tíz éve remekül, érezhető kapacitáscsökkenés nélkül működő akkuim is, ráadásul telefonban is.
Nekem telefonban akkumulátort még nem kellett cserélnem, igaz, ésszel töltöm őket.

A lítiumos technológia kényes, avagy ahogy azt a kifejezetten akkutöltéssel foglalkozó villamosmérnök ismerősöm és okosságaim egyik fő forrása mondta: hisztis. Sok mindenre, de legfőképpen a túltöltésre-túlmerülésre-melegre. A nagyobb töltőáram pedig nagyobb hőt is jelent, persze kérdés, hogy hogyan van ez belőve samsungéknál, mivel az igénybevétel ráadásul exponenciális.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23918) apaszka válasza hackeeeee (#23907) üzenetére


apaszka
veterán

ODINos az enyém ,de semmi gond! Sőt nem volt HR sem csak utána recovery-ből cache partition !
Az előzőre ráengedve! :K

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23919) hackeeeee válasza apaszka (#23918) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csinálok egy wipe cache-t, megnézem mi lesz.

Nem oldotta meg.. Na mindegy, ez most ilyen marad. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23920) apaszka válasza hackeeeee (#23919) üzenetére


apaszka
veterán

Igazából sok dolgot nem értek a gyártok szeméből!

Van a frissítés,amit elcsesznek .
Ennek úgy kellene működnie mint egy Tévén!
Jön,és jobb lesz!
Itt viszont ??? :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23921) Zsolaf válasza hackeeeee (#23909) üzenetére


Zsolaf
addikt

En odinnal tettem fel, reset nelkul DBT-re a friss DBT-t.

[ Szerkesztve ]

(#23922) hackeeeee válasza Zsolaf (#23921) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor innentől érdekes a dolog, hogy vajon mi okozza.

Véleményem szubjektív...

(#23923) MultiDoodad válasza Bélaaaa (#23912) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

És a telekomnál a C vagy az F szériát adják?

(#23924) Hando válasza MultiDoodad (#23923) üzenetére


Hando
tag

Független: C
Szolgáltatós: F

(Nem értem mért kell feltenni ezt a kérdést minden nap mint pl azt is melyik jobb C vagy F egyik ebbe jobb a másik abba jobb nem észrevehető a különbség!)

(#23925) #18001664


#18001664
törölt tag

Nagyon megsértődik a telefon ha minden Google cuccot letiltok? :D
Nem lesz Play Store-om ugyan, de Galaxy Appson mindent megtalálni.

(#23926) dancsuri válasza #18001664 (#23925) üzenetére


dancsuri
veterán

és mit vársz a létiltásoktól? több szabad ramot? mert az csak ideig óráig lesz, aztán újra megtelik ahogy annak lennie kell. (ha már egyszer megvetted azt a sok ramot akkor had használja a rendszer, azért van)

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23927) Szakiii válasza dancsuri (#23926) üzenetére


Szakiii
addikt

Nem tudom hogy miért verték bele a köztudatba hogy annál jobb minél több szabad ramod van... a rendszer kezeli és ha kell kilövi amire nincs szükség ha belassulást tapasztal valaki az nem a ram miatt van az biztos. Persze lehet hogy valami beragad de az megint más.

(#23928) #18001664 válasza dancsuri (#23926) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nem, az zavar hogy a Google-szolgáltatások vezetik az akksizabálást. Úgy hogy az email is manuális.

(#23929) BeastMode válasza #18001664 (#23925) üzenetére


BeastMode
őstag

Szerintem ha az összes Google cuccot letiltod, akkor megbolondul a telefon.
Például a Google Play Szolgáltatások szerves része az Android rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#23930) mycso válasza #18001664 (#23928) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Egyébként mit jelent az akku zabálás?

Nálam viber, messenger, facebook, gmail futnak-szinkronizálnak, manuál fényerő kb. 20%, napi 10-20perc telefon minimum, illetve pár óra chrome és egyéb netes alkalmazások, napi pár fénykép. Adatkapcsolat aktív folyamatosan, futnak a google helymeghatározó (állandó wifi), lépésszámláló alkalmazásai is...egy szóval elég sok minden fut.

Ram problémám nincs, 2napot, bár épphogy, de ki bír.
Ha többet nyomkodom, akkor pl. reggel 5-kor a töltőről levéve este 9 fele 20-30% körül vagyok.
Ez nekem teljesen korrekt.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#23931) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Nektem nem ugranak fel ilyen reklámablakok?Gyakorlatilag bármit megnyitok ez fogad,még akkor is ha kiveszem bill.zárból és ez van a főképernyőn.

(#23932) kali válasza Misi1980 (#23931) üzenetére


kali
legenda

szia,

telepítettél valami alkalmazást, ami miatt azt csinálja, mert a rendszer alapban nem tartalmaz olyat.

(#23933) #18001664 válasza mycso (#23930) üzenetére


#18001664
törölt tag

Félreérthetően írtam, az üzemidő teljesen korrekt, de az akksi statisztika szerint a Google kéri a legtöbb energiát...meghaladja a kijelzőt, FB és Messenger appot is.

(#23934) ibenny


ibenny
senior tag

Sziasztok,

A ProtonMail béta kliensét használja közületek esetleg valaki?

(#23935) dancsuri válasza #18001664 (#23933) üzenetére


dancsuri
veterán

és ha nem lenne aksi statisztikát mutató app akkor mit csinálnál? :U

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23936) Parallaxis válasza Szakiii (#23927) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem a szabad memória mérete a lényeges, hanem a felszabadítható memóriáé.
Hiába a 3 GB RAM, ha az ostoba rendszer a betöltött bloatware-ek zömét nem hajlandó kihajítani akkor se, mikor szükség volna több szabad memóriára és inkább a felhasználó által valósan használt alkalmazásokat csukogatja be.

Ezért van az, hogy jó pár konkurens készülék 2 GB RAM-mal is több alkalmazást képes zökkenőmentesen egymás mellett futtatni, mint a Samsung készülékei (a memória menedzselésen mindegyik Samsung készülék elhasal).

[ Szerkesztve ]

(#23937) #18001664 válasza dancsuri (#23935) üzenetére


#18001664
törölt tag

Boldog lennék a tudatlanságtól... :D

(#23938) dancsuri válasza #18001664 (#23937) üzenetére


dancsuri
veterán

nemcsak boldog, de végtelen nyugodt is :D

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23939) #18001664 válasza dancsuri (#23938) üzenetére


#18001664
törölt tag

Végtelen boldog akkor lennék, ha kapna a Kyubi egy full manuál kamera appot :D

(#23940) balazs0102 válasza Parallaxis (#23936) üzenetére


balazs0102
senior tag

Nekem sokszor a swype billentyűzetet zárja be írás közben. Ez meg az hogy telefonálás után a letesz gombot nem veszi a fülemtől elélve másodpercekig... Legalább 4-5x rá kell nyomjak...na ezek annyira zavarnak hogy ezért lesz a telefon eladva ha eladom.

(#23941) S e t h válasza balazs0102 (#23940) üzenetére


S e t h
nagyúr

ezért lesz a telefon eladva ha eladom.
örök klasszikus jutott eszembe :D

ON
Éljen a sok hozzáadott fosh.
Tele van biztonsági réssel a legújabb Samsung Galaxy

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23942) MaCS_70 válasza balazs0102 (#23940) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam nincs ilyen gond a leteszgombbal. Nem hinném, hogy típushiba, ami miatt le kéne váltani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23943) Thduil válasza MaCS_70 (#23942) üzenetére


Thduil
csendes tag

Szerintem a swypera célzott hogy bezárja magát és hasonlók, ez tényleg nagyon idegesítő tud lenni, viszont ahhoz hogy eladjam édes kevés.

(#23944) S e t h válasza balazs0102 (#23940) üzenetére


S e t h
nagyúr

Évek óta, mondhatni kizárólagos jelleggel használom a swype alkalmazást és a tiédhez hasonló jelenséggel nem találkoztam egyik telefonomon sem.
Ugyan nem hibátlan app(melyik az?), de maximum csak akkor tudom elképzelni az általad leírtakat ha több memóriaigényes alkalmazás is fut a háttérben.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23945) anadroid válasza balazs0102 (#23940) üzenetére


anadroid
senior tag

Swype bezárás: nem lehet, hogy írás közben véletlenül hozzáérsz a vissza gombhoz a jobb alján? Én már jártam így.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#23946) balazs0102 válasza anadroid (#23945) üzenetére


balazs0102
senior tag

Nem biztos hogy nem érek hozzá..érezném is hogy rezeg ha esetleg így lenne. Ha rányomok ahova írni kellene akkor is tök nyögve-nyelősen jön elő. A htc-n, a galaxy s3on, sony z2-n, z3on, z1 compacton, lg g3on is használtam a swype-ot, sose volt vele ilyen gondom, de még olyan se hogy megnyílik és a húzással való íráskor alig bírja rajzolni a vonalat (nem győzi követni az ujjam) A sony z3nál sajna nagyon hozzá szoktam a smooth rendszerhez, azt tényleg iOS-hez tudtam volna hasonlítani.. Pedig ez is tök ígéretes volt mikor felraktam az 5.1.1_et, többször is írtam hogy megmentette a telefont az eladástól. De ez a swype random bezárása, azután kínlódós előhozása rohadt idegesítő. Arról meg nem is beszélve hogy, hiába nyomogatom a piros letesz gombot a hívások felénél....

(#23947) apaszka válasza S e t h (#23944) üzenetére


apaszka
veterán

Csatlakozom

Én is ezt használom, és csak ezt!
Mikor megjelent egyből ez lett a kedvencem.
Természetesen meg is vettem!
Gondom soha nem volt vele!

[link]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23948) Parallaxis válasza balazs0102 (#23946) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ugye nem aktiváltad az alkalmazás optimalizálást a Swype-ra?
Mert azzal el tudsz ilyet érni, amit írsz, mivel pár perc után kilépteti és mindig újra el kell indulnia, mikor meghívod a funkciót.

(#23949) apaszka válasza Grawens (#23892) üzenetére


apaszka
veterán

Bocsánat,hogy felhozom újra a témát? <------- ez a hómérsékletem töltés közben! Qi töltővel ,ami Nokia PAD ,Nillkin tekercsre adva!

A Qi töltésnél ilyen melegedés van,néha egy kicsit több is 41 °C is !
Akkor ez sem tesz jót az aksinak,vagy ez a hőmérséklet még elmegy ?
Sokan azt mondják,ha játszanak akkor "majd el dobják"olyan forró! Ez azért elmarad tőle,de tényleg érdekelne,hogy ez káros,vagy nem ?

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23950) #97246720 válasza apaszka (#23949) üzenetére


#97246720
törölt tag

Játék közben akár 60fokig is melegszik,de az csak a környezeti hőmérséklet,nem maga az akkué...közvetlenül csak akkor melegszik az akku ha már nagyon pocsék a kondíciója vagy túl gyorsan szívja le a teló illetve a megengedettnél nagyobb árammal van töltve...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.