Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) Misi1980 válasza dancsuri (#23399) üzenetére


Misi1980
senior tag

A gyárin nem tudtam őket egymásra rakni mert mindíg odébb csúsztatta az alsó ikont.Most nován vagyok,álltalában ezt használom és nincs is ilyen gondom.Valahogy gyári launcheren is biztos lehet ikonokat egymásra helyezni csak még nem jöttem rá hogyan.

Más:A duplakoppos feloldásra van valamilyen használható megoldás?A duplakoppos kikapcsolást megoldottam a nova launcheren belül.

apaszka:.Odinos szoftvertelepítésnél számít hogy melyik típusnsk a szoftverét tallózod be?

[ Szerkesztve ]

(#23402) dancsuri válasza Misi1980 (#23401) üzenetére


dancsuri
veterán

rootolás nélkül reménytelen azokat a dolgokat eszközölni amiket szeretnél.
Frissítésnél 1 a lényeg: "C"-re C romot
"F"-re F romot (garancia szempontjából NEM mindegy, egyébként mindegy milyen régió kódost raksz fel)

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23403) WiZARD


WiZARD
addikt

ma reggel letiltott lte mellett, sima 3G-vel is eljátszotta, hogy lehalt az adatforgalom és csak adat ki-bekapcsolással éledt újra...

napról napra jobban várom, hogy milyen lesz a G4 Pro, ha nem lesz jó, akkor nem tudom mire cserléjem ezt a fost :(
bár a V10 is érdekes lehet, csak az a snapdragon 808 zavar

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#23404) Misi1980 válasza dancsuri (#23402) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszi a segítséget!

(#23405) F_Gergely válasza WiZARD (#23403) üzenetére


F_Gergely
őstag

Garanciaba valo visszakuldes nem jatszik? :/

(#23406) WiZARD válasza F_Gergely (#23405) üzenetére


WiZARD
addikt

Ma-holnap még 1 reset/full-wipe van betervezve, ha rá bírom szánni magam...
Aztán jöhet a gari, hogy kapjak valami belül ujjlenyomatos refurbished csodát. :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#23407) BeastMode válasza Misi1980 (#23401) üzenetére


BeastMode
őstag

Gyári launcherben ha hosszan nyomsz egy ikonon, akkor felül feldobja a lehetőséget, hogy Mappa létrehozása vagy valami hasonló. Ott létrehozod és beleteszed a kívánt ikonokat.

(#23408) F_Gergely válasza BeastMode (#23407) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem az nem tetszett a gyari rendszerben hogyha tobb ikont raksz egy mappaba egy fekete kocka lesz. Marha rondan nez ki a fokepernyon. Ezert is raktam fel inkabb novat :/

(#23409) BeastMode válasza F_Gergely (#23408) üzenetére


BeastMode
őstag

Lehet változtatni a háttér színét a mappának, igaz tényleg nem valami szép.

(#23410) handrash válasza Misi1980 (#23377) üzenetére


handrash
őstag

Talán egy kicsit még bőrebb hatású.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#23411) F_Gergely válasza BeastMode (#23409) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem csak azt sikerult valtoztatni ha mar a mappara kattintasz es felugranak az ikonok. De maganak a mappanak alaphelyzetben azt nem talaltam meg.

(#23412) BeastMode válasza F_Gergely (#23411) üzenetére


BeastMode
őstag

Ja igen, bocsi, valóban így van, ahogy te mondod:)

(#23413) S e t h


S e t h
nagyúr

Elkezdtem utána olvasgatni, hogy mi lehet az oka a brutális merüléseknek amelyek időközönként jelentkeznek viszont előtte normális üzemidőre volt képes a telefon, aztán egyszer csak mintha ezt eltörölték volna.

Ez bizony Lollipop betegség és még csak általánosnak sem mondható, van akinél jelentkezik és van akinél nem.
Note 3,4, S5, Nexus sorozattal kapcsolatban találtam sok fórumon bejegyzést ezzel kapcsolatban, letilthatsz akármit, nem fog segíteni.
Egy dolog segített, az viszont valóban, ha nem is tartósan.
Nekem 6-8 óra SOT-ot szokott produkálni a telefon, simán két napig elvagyok töltő nélkül, aztán egyszer csak ez lecsökken egy napra és 3-4 óra SOT-ra.
A netes tartalmak böngészése alapján én a következőt csinálom.
Telefont feltöltöm 100%-ra, aztán pár perc múlva megnyitom a GSAM battery monitor alkalmazást és megnézem, hogy az android rendszer fogyasztás terén hogyan áll.Ha 35-50% közötti eredmény van, akkor valószínűleg beragadt vmi process, amire a jó életben nem jössz rá mi okozta, de a telefon innentől kezdve merülni fog mint az életszínvonal.
Ilyenkor újra kell indítani a telefont, esetleg az aksit kiszedni, wipe cache tetszés szerint. Normális működés esetén, teszem hozzá ez mindenkinél más és más, a saját felhasználási szokásaim mellett ez az jelenti, hogy az android system kb.10-15%-ot harap ki az aksiból, akkor nincs semmi baj a készenléti idővel, sőt, a telefon alig merül és hozza a 6-8 órát, aminek túlnyomó része böngészés, Whatsapp cset, 1-2 óra telefonálással, olvasás és játék nincs benne.
Szóval erre mindenki maga jöhet rá a szokásait tekintve, a lényeg, hogy nálam ezzel kiküszöbölhetővé vált az irreálisan gyors merülés, amit bizony a google okoz és nem a telefonunk sajátossága.

Jelen pillanatban nálam pl a böngésző 33%-on áll, az android rendszer 10%-on és alig merül a telefon, de amikor ez fordítva van, tehát az android rendszer esetében van 33%, akkor estére mindenképpen kell a töltő.

Summa summarum, nem kell folyamatosan factory reset után kapkodni, újra kell indítani a telefont, a google meg nyalja meg hasmenéses tehén ánuszát.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23414) blu79 válasza S e t h (#23413) üzenetére


blu79
addikt

Köszi hogy megosztottad velünk :R , mikor nekem is volt ilyen problémám sejtettem hogy valami beragadhatott de nem lehet kideríteni hogy mi. Szerinted lesz frissités ennek a hibának kiküszöbölésére?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#23415) Tybike81


Tybike81
őstag

Gyors segítséget szeretnék :)
Lg G4 és Note 4 között vacillálok, szerintetek melyiket érdemes?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#23416) BeastMode válasza Tybike81 (#23415) üzenetére


BeastMode
őstag

Ha egyszerre 10-15 program között akarsz újratöltés nélkül ugrándozni, akkor G4.
Ha nem számít ez és beéred pár programmal, akkor mindenképp Note 4.
De persze sok minden függ attól, ki hogy szereti használni a telefonját. Javaslom, hogy próbáld meg mindkettőt kézbe venni és megnyomogatni, majd utána dönts:)

(#23417) kazanka válasza S e t h (#23413) üzenetére


kazanka
őstag

Nekem most nem Note4-em van,de már a Note4 nél is rászokattam magam hogy minden töltés befejeztével újraindítom a telefont,miután ezt csináltam soha nem volt szoftveres problémám.

[ Szerkesztve ]

(#23418) F_Gergely válasza Tybike81 (#23415) üzenetére


F_Gergely
őstag

Attol fugg mire akarod hasznalni. Ha csak egy nagykijelzos telefont akarsz venni vedd a G4et. Note4 egy speci egy szuk retegnek. Annak erdemes ilyet venni aki ki is hasznalja.
G4 nalam ott elbukott hogy a hatlapjan van a bekapcsolo gomb - autostartoban kapcsold ki-be a telefont - netto baromsag volt oda rakni a gonbot.

(#23419) Tybike81 válasza F_Gergely (#23418) üzenetére


Tybike81
őstag

Átlagos használatra, net, ebook, facere kell, és a kamera inkább ami lényeg lenne :)

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#23420) S e t h válasza blu79 (#23414) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ahogyan olvastam ez a Lollipop bevezetése óta fennáll, azóta hol egyik, hol másik verziónál jött ez jobban ki, szerintem max a Marshmallow esetében számíthatunk ennek az elmaradására.
Nekem pl az előző rendszernél ez nem jelentkezett, de sima 5.0-nál meg sok Note 3 panaszt olvastam, a Note 4-nél meg inkább most láttam ezzel kapcsolatban hozzászólásokat.

kazanka:
Pont ez a probléma, hogy alapesetben az újraindítás nem is gyógyír ugyanis én is csinálok restartot töltést követően, de ez még nem garancia arra, hogy nem ragad be vmi, ezért is kell utána ellenőrizni a statisztikát, hogy miként áll az android system és ha magasan kiemelkedik a többiek közül a fentebb már leírt százalékok szerint(felhasználói szokások függvényében), akkor ismét újra kell indítani, esetleg, aksit is kivenni kis időre.
Én a csekkolást a GSAM app-al végzem, az nekem kapásból jelzi ha pörög a rendszer.

Amit korábban kifelejtettem, nálam ha kiugróan magas volt az android system statisztika, akkor melegedett a hátlap, de még tokon keresztül is érezhető volt akár sima böngészés esetében is.

Amivel még nem kalkuláltam az aksi öregedése, de az meg nem tudom milyen tüneteket produkál, bár bizar lenne ha ez pörgetné az android rendszert.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23421) F_Gergely válasza Tybike81 (#23419) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nezd en ugy vagyok vele hogy a Note egy ceruzaval rendelkezo phablet. Ha nem kell a ceruza sztem tok felesleges megvenni. Jo a kameraja meg minden de ha nem hasznalod ki tok felesleges megvenni.
Vedd azt amelyik tetszik, amelyiket jobb kezben tartani. :)

(#23422) Lecs@ válasza F_Gergely (#23421) üzenetére


Lecs@
addikt

A készülék nem ceruzafüggő szerintem. Én sem, és több ismerősöm sem használja. Egy extra plusz funkció, ami nélkül szintén egy jó, és sokmindenre használható készülék a Note4.

512 GB

(#23423) Parallaxis válasza F_Gergely (#23418) üzenetére


Parallaxis
addikt

G4 nalam ott elbukott hogy a hatlapjan van a bekapcsolo gomb - autostartoban kapcsold ki-be a telefont - netto baromsag volt oda rakni a gonbot.

Kettőt rákoppintasz a kijelzőre és bekapcsol, szóval max nem is ismered azt amiről véleményt formálsz :D

[ Szerkesztve ]

(#23424) Misi1980 válasza Parallaxis (#23423) üzenetére


Misi1980
senior tag

+1.Nekem jelenleg ez hiányzik a legjobban.

(#23425) Hando válasza WiZARD (#23403) üzenetére


Hando
tag

LG V10 ugy tűnik europában nem lesz kapható :(

(#23426) dancsuri


dancsuri
veterán

Kyubi rom extra menüje alól egy csomó "air command) téma tölthető le

(#23422) Lecs@
viszont ceruza nélkül már van helyette alternatíva (olcsóbban), ha kell a cerka akkor nincs

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23427) F_Gergely válasza Lecs@ (#23422) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ha nem hasznalnam a ceruzat en se vettem volna note-ot van egy par telefon ami teljesen jol ki tudja valtani. Jo telefon a note, kivalo de aki nem hasznalja ki egyszerubb masik telot venni. Akar G4 akar Edge vagy S6 vagy Z5 vagy mas gyarto keszuleke.

(#23428) Lecs@ válasza F_Gergely (#23427) üzenetére


Lecs@
addikt

Szerintem nem én vagyok az egyedüli aki nem használja azt a cerkát, és mégis szereti a készüléket. S6 kicsi, gyenge akku, Sony soha, edge drága ( csak a plusz kéne ) , úgyhogy példáid nem jók.

Amúgy egy év után lett véletlen újra Nótom, és tucatnyi jó telóm volt. De ez is a jók közé tartozik toll nélkül is.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#23429) Lecs@ válasza dancsuri (#23426) üzenetére


Lecs@
addikt

Írnál pár alternatívát ? A tetszene, 130. Melyik van ilyen kamerával, kijelzővel, akkuidővel ? Szívesen fogadok jó ötleteket, tanácsokat, akár használtan is. Ja, én száz alatt vettem négy hónaposan.

512 GB

(#23430) #97246720 válasza apaszka (#23326) üzenetére


#97246720
törölt tag

a sony z3 és z3c-s userek is nyokodhatják, ugyanis a sony az 5.1.1óta bevezette a concept programot, amiben béta verzióban tesztelhetik az új rendszert, most a 6.0 van soron...

(#23431) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Van valakinek tapasztalata olyan tokkal kapcsolatban aminek a kerete és a hátúlja is alumínium?Lefoghatja nagyon a wifit és a térerőt?

(#23432) mycso válasza Misi1980 (#23431) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, annó s4-hez volt alu hátlapom, az kismértékben árnyékolta a térerőt, a wifi jelét pedig nagyobb mértékben. Gondolom ennél is hasonló lenne.

kazanka: +1, tényleg a gps az szinte nem is működött, annak annyira betett.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#23433) kazanka válasza Misi1980 (#23431) üzenetére


kazanka
őstag

Biztos lehetsz benne,a GPS is szinte használhatatlan.

(#23434) Misi1980


Misi1980
senior tag

Köszi!Akkor felejtős ez a fajta tok.

(#23435) #18001664


#18001664
törölt tag

Csak a pro veriós Apex tudja az ikon "jelzést"?
Jelenleg egy ikonhoz sem pakol index jelzést.
Másik kérdés, Kyubi romnál kell EFS-t menteni?
Kyubi vagy Echoe rom a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#23436) dancsuri válasza #18001664 (#23435) üzenetére


dancsuri
veterán

ha egyszer mentettél többet nem kell

Kyubi (szerintem)

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23437) kali válasza Lecs@ (#23428) üzenetére


kali
legenda

én sem nagyon használtam, bár részint az is bennem volt, hogy nagyon nem akartam rászoktatni magam, mert akkor nem lett volna könnyű a változatosság útján haladni továbbra is.
néha pötykörésztem vele, amikor hasznos volt és segített bizonyos funkcióknál, de ez tényleg ritka volt.

(#23438) #18001664 válasza dancsuri (#23436) üzenetére


#18001664
törölt tag

Sosem mentettem még...SD kártyát nem használok, de MyaROM telepitéshez nem is kellett!

[ Szerkesztve ]

(#23439) dancsuri válasza #18001664 (#23438) üzenetére


dancsuri
veterán

egyikhez sem kötelező, minden custom rom telepítése azonos módon történik. csak van olyan ami 1 fájllal megoldható, és van ami többel

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23440) #18001664 válasza dancsuri (#23439) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszi ez jó hír!
Akkor Philz féle recovery fel ( vagy mindegy csak custom legyen, esetleg TeamWin?) EFS lement valahogy valahova, Full wipe, aztán ROM felpakol?

(#23441) dancsuri válasza #18001664 (#23440) üzenetére


dancsuri
veterán

pontosan, de ha van 1 jól működő rendszered akkor CWMrecovery alatt lemented (néhány percig betart) és ha az új rom nem tetszik csak visszarakod a régi rendszert. és minden úgy megy tovább mintha semmi sem történt volna

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23442) #18001664 válasza dancsuri (#23441) üzenetére


#18001664
törölt tag

A System mappát és az EFS mappát elég lementeni, vagy kompletten mindent?

(#23443) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Tudnátok linked adni a legújabb működő TWRP-hez 910F-re?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#23444) dancsuri válasza Bélaaaa (#23443) üzenetére


dancsuri
veterán

itt az egész sorozat

(#23442) YamatoVTEC
ez mindet leszed, és ha kell vissza is rak "EFS_Professional_2.1.73_Release"

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23445) Bélaaaa válasza dancsuri (#23444) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Köszi.

Egyébként a TWRP oldaláról melyik Note4-et kell választani, ha a későbbiekben frissíteni szeretném a recoveryt?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#23446) dancsuri válasza Bélaaaa (#23445) üzenetére


dancsuri
veterán

fentebb linkeltem ami az F hez kell

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23447) gabesz839


gabesz839
senior tag

Üdvözlet. Miért nem lehet 10 percnél hosszabb videót készíteni?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#23448) handrash válasza #18001664 (#23435) üzenetére


handrash
őstag

Apex notifier? Bár az alá is pro kell.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#23449) Lecs@ válasza dancsuri (#23436) üzenetére


Lecs@
addikt

(#23429) ? :R

512 GB

(#23450) kali válasza gabesz839 (#23447) üzenetére


kali
legenda

szia,

fhd felbontásban lehet - 4 GB-ig, ami jellemzően bő 30 perc -, wqhd és uhd esetén adott a szűkebb korlát, bár nekem utóbbinál 5 perc rémlik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.