Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) handrash válasza MaCS_70 (#23648) üzenetére


handrash
őstag

Értsd: háromszor írtuk, hogy nincs három nap polgári ügyletben.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#23652) Parallaxis válasza S e t h (#23637) üzenetére


Parallaxis
addikt

Köszönjük a részletes beszámolót, ez alapján valóban jó lehet.

Fél óra használat után nem igen tudtam többet írni róla :D

(#23653) apaszka válasza Hando (#23642) üzenetére


apaszka
veterán

Hoz valami hasznos változást?

Egyenlőre várok vele.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23654) MaCS_70 válasza handrash (#23651) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én aztán pontosan tudom, van, aki mégis ragaszkodik hozzá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23655) evooo válasza handrash (#23634) üzenetére


evooo
aktív tag

Rejtett hiba?
Miről beszélünk?
Aki használatból adja el, lehet rejtett hiba, amit eladáskor nem tud?
Ne má!
Egyébként meg, ha rejtett, ha nem, amennyiben eladáskor nem tudtál róla, a vevőnek kell bizonyítani, hogy vételkor már meg volt a hiba. Amennyiben tudtál róla, de nem hoztad a vevő tudomására, csalást követtél el!

[ Szerkesztve ]

(#23656) MaCS_70 válasza evooo (#23655) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Egyébként meg, ha rejtett, ha nem, amennyiben eladáskor nem tudtál róla, a vevőnek kell bizonyítani, hogy vételkor már meg volt a hiba. Amennyiben tudtál róla, de nem hoztad a vevő tudomására, csalást követtél el!"

Ez pontosan így van, ez a szavatosság lényege! A vevőnek kell bizonyítania, hogy a teljesítéskor megvolt a hiba.

"Rejtett hiba?
Miről beszélünk?
Aki használatból adja el, lehet rejtett hiba, amit eladáskor nem tud?
Ne má!"

Ebben viszont tévedsz. Rejtett hiba jellemzően az, ami még nem generál hibajelenséget. Ilyen pl. egy rossz forrasztás, ami csak x nap és y üzemi ciklus után enged el, vagy mondjuk egy az előírtnál rövidebb élettartamú alkatrész, de sok egyéb mellett olyan funkcionális hiányosságban jelentkező, egyébként már tetten érhető hiba is, amire az eladó azért nem jött rá, mert azt a funkciót nem használta.

A vevőt védi, hogy ez az intézmény egyáltalán létezik, az eladót a vevői visszaélésekkel szemben pedig az, hogy (magánszemély eladó esetén) a vevő oldalán van a bizonyítási teher. Tökéletes megoldás persze nincs, hiszen minden eset más, a jog pedig csak általános feltételeket tud meghatározni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23657) Kleroo


Kleroo
veterán

Kezdem azt érezni, hogy cukorkából van ez a teló bármennyire premium érzés fogni.
Van rá egy szuper szilikon tokom, ami alá nem megy be kosz, és mindenütt védi. Ennek ellenére az éleken már közel sem tökéletes a króm csík, és ami botrány, az a kamera-üveg. Nem tudom miből van. Úgy óvom mint a hímestojást. Mindig minden esetben valamilyen textilre teszem rá. Ha más nem, a badgem nyakba akasztóját hajtom alá. Ha netán mégsem tudom megoldani, akkor pedig körültekintően teszem le és veszem föl, nem csúszik közben. És 100ból 100 alkalommal óvom.
Ennek ellenére van 4-5 igen komoly és mély karc rajta(mind eltérő hosszúságú, és irányú, különböző esetekben keletkeztek. Amit pedig most vettem észre, hogy az egyik sarkánál le van törve de még a helyén van. MI A FRANC EZ? Soha egyik telómra sem vigyáztam ennyire 100%-osan, még zsebben sem hordom, hanem bélelt oldaltáskában. Bezzeg bármelyik más telómnál ami szintén esetleg kiállt, és nem óvtam pluszban; max a díszkereten volt 1-2 hajszálkarc, de magán a lencsén porkarc sem. Ez valami vicc? El sem hiszem….

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23658) Száguldo válasza oalex (#23649) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Köszi S6 nem kő :) jelenleg 110 a vége. [link]

(#23659) kali válasza Kleroo (#23657) üzenetére


kali
legenda

nem véletlenül szoktam mondani, hogy bizonyos esetekben a tok többet árt, mint használ...

(#23660) laverdadb


laverdadb
tag

Gyors kerdes. Ha a XEF romot lecserelem DBT romra, akkor a jovoben erkezo DBT-s frissiteseket OTAn megkapom? Vagy csak akkor kapok OTA frissiteseket, ha a gyari romom hasznalom?

(#23661) Petyus1 válasza Kleroo (#23657) üzenetére


Petyus1
tag

Spigennek vannak military "golyóálló" tokjai, viszont kábé bazinagy lesz tőle a teló, és rettentő rusnya. Nekem is van, de csak outdoor esetén teszem föl. :D

link

[ Szerkesztve ]

(#23662) Kleroo válasza kali (#23659) üzenetére


Kleroo
veterán

nem véletlenül ecseteltem, hogy a tok jó... :)

(hatalmas atombombabiztos vackot pedig nem rakok rá nem azért vettem ilyen gusztusos készüléket, és sosem ejtem le..)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23663) baladam86 válasza Petyus1 (#23661) üzenetére


baladam86
aktív tag

Nekem is ilyen tokom van, a "golyóálló" még idézőjelekkel is barokkos túlzás, tény hogy naggyá teszi a telefont, de nagyon biztos védelmet nyújt. Aki eddig látta a tokot, mondta hogy baromi masszív, de nagyon jól áll a telefonnak, kicsit Transformes feelingje van.
1 év alatt elkezdett a tok festése lekopni az egyik élén hátul, így lehet látni hogy festett fehér műanyag a hátsó borítás.
Én mindenesetre imádom ezt a tokot, magamnak ettől jobbat nem tudok elképzelni.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#23664) kali válasza Kleroo (#23662) üzenetére


kali
legenda

még ha részben igaz is, hiába jó a tok, adott kategóriában olyan nincs, ami 100%-ig légmentesen zár, amellett felhelyezni is olyan környezetben kellene, ahol teljesen kizárt, hogy a legapróbb porszem is a tok és a készülék közé kerüljön, illetve ennek a későbbiekben is mindvégig igaznak kellene lennie, ellenkező esetben nem csak a készüléket védi a tok, hanem a tok és a készülék között lévő porszemre is olyan hatást gyakorol, ami erősen hátrányos a készülék állapotát és annak változását tekintve.
írtad, hogy óvod a készüléket, márpedig kellő odafigyeléssel sokkal jobban garantálható tok nélkül a jobb állapot megőrzése.

[ Szerkesztve ]

(#23665) S e t h válasza kali (#23664) üzenetére


S e t h
nagyúr

írtad, hogy óvod a készüléket, márpedig kellő odafigyeléssel sokkal jobban garantálható tok nélkül a jobb állapot megőrzése.

Ez annyira az egyéni felhasználástól függ, hogy nem is lehet általánosító kijelentést tenni, hogy márpedig kellő odafigyeléssel biztosítható a jobb állapot a tokos védelemmel ellentétben.
Egyáltalán miből derült ki, hogy a karcokat és a törést az üvegen a tok okozta?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23666) kali válasza S e t h (#23665) üzenetére


kali
legenda

nem általánosítok, az óvó hozzáállása miatt írtam, illetve írta, hogy az általa használt tok mindenütt védi a készüléket, márpedig ha a tok használata előtt nem volt karc...stb. a telefonon - ezt gondolom csak tudja -, közben meg nem használta tok nélkül, akkor csak a tokban rekedt porszemek okozhatták a gondot.
aki nem figyel a telefonjára, beteszi bármilyen zsebbe, leteszi bármilyen felületre...stb., annak vélhetően nem lesz rosszabb megoldás (sőt!) egy tok, mert anélkül is kiteszi sok hibalehetőségnek a készüléket, de ha odafigyeléssel használja, kizárja a korábbi sérülési lehetőségeket, akkor a tok még akkor is marad hibalehetőség, hogy a beszorult és a készülék és tok között dörzsölődő porszemek karcokat fognak eredményezni.
én így látom, és mivel odafigyeléssel használom a cuccaimat, ezért nem használok tokot, bár azért sem, mert a számomra a felhasználói élményt is rontják.

(#23667) S e t h válasza kali (#23666) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez már finomított verzió, mert egyrészt említést tettél róla, hogy VÉLHETŐEN, másrészt belefűzted a felhasználói élmény romlását is, így már kerekebb a történet.
Én nem kevés könnyet hullattam volna, ha nem használok tokot, mert vigyázás ide vagy oda, bizony csattant nem egyszer az aszfalton a telefon egy kocsiból kiszálláskor, vagy verekedésben.
Az hogy vigyázzak rá folyamatosan mint egy hímes tojásra és babusgassam mert olyan szép az nekem plusz teher, így meg egy tokban oda esik ahová akar és nem kapkodok a szívemhez.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23668) kali válasza S e t h (#23667) üzenetére


kali
legenda

nem kell azon finomítani, úgy is tartom, ahogy korábban írtam, a vélhetően szót azért írtam bele, mert szembe jutott olyan hozzászólás, ahol elég szélsőséges módon/helyen használja valaki a telefont, illetve a felhasználói élmény romlása is csak a saját véleményem, nem mindenki gondolja így, valakinek jobb fogású lehet némely tok, mint maga a telefon, nincs is ezzel gond.
fóliát sem tennék a telefonra, mert abból sem létezik olyan, ami minden tekintetben nulla befolyással bír a készülék használhatóságára és a felhasználói élményre, ettől függetlenül sokan használnak különböző típusút, ráadásul olyan is van, aki szerint észre sem vehető, hogy a kijelzőn van.
mindenki másként éli meg, ez van...

(#23669) WiZARD válasza MaCS_70 (#23643) üzenetére


WiZARD
addikt

Mintha arról lett volna szó, hogy annyit vállalt rá. (A 6 hónaptól eltérhet.)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#23670) gabesz839 válasza Petyus1 (#23661) üzenetére


gabesz839
senior tag

Pont ilyet használok én is. Tökéletes darab. Nem lesz tőle sokkal nagyobb a telo. Minőségi megeri az árát.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#23671) MaCS_70 válasza WiZARD (#23669) üzenetére


MaCS_70
félisten

Három napos meghatározásra nem emlékszem, de a hat hónaptól olyannyira eltérhet, hogy teljesen ki is zárhatja a szavatosságot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23672) Kleroo


Kleroo
veterán

Wooo micsoda eszmefuttatás-ütközet. :)

Lehet félreérthető volt így. A szilikontok természetesen nem védi a kiálló kamerát. Máskülönben miért is kéne tutjgatva leraknom mindenhova,és kínosan ügyelve arra,hogy ráadásul valamilyen szövetre?
A külső élére értettem azt hogy mindenütt véd, szépen körbeölelei. A kamera résznél viszont nincs semmi, ezért a tutujgatás és a hangos felháborodás hogy valami hulladék utolsó vacak anyagot használhattak, egy vicc hogy úgy néz ki mintha kalapáccsal játszadoznék rajta, pedig soha egyetlen készülékemet sem óvtam ennyire következetesen,és körültekintően.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23673) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Köszönöm a hozzászólásokat, véleményeket, tanácsokat. Nos az alábbi döntésre jutottam, illetve a sztori röviden.
Készüléket személyesen megtekintette, kipróbálta, megvette. Ez történt délután fél 4-kor. Este 10-kor üzent hogy az érintőképernyő nem érzékeli az érintést. Én furcsálltam a dolgot, de mondtam hozza vissza a készüléket, erre a válasz az volt hogy 1 hét múlva tud ennek eleget tenni. Én 1 hetes készüléket nem fogok visszavenni, felajánlottam hogy márkaszerviz, vizsgálják be, és ha igazolt a hiba és jogos a vevő követelése akkor a javítás költségét állom. A bevizsgálás költségét akár javítják akár nem, állom. Szervizről hallani sem akar a vevő csak a pénzt kéri vissza (semmilyen más megoldás nem érdekli csak fizessem vissza a vételárat vagy feljelent), Mivel egy gyári készülékről beszélünk, amit a gyári szerviz javított ezért ragaszkodom hogy hozzájuk kerüljön, mert így kiderül ha esetleg más is hozzányúlt vagy próbált hozzányúlni a készülékhez (pl bootloader).
Még annyit fűznék hozzá, hogy személyesen megnézte, kipróbálta. Akkor nem vette észre hogy az érintőképernyő nem működik megfelelően egy olyan készüléken aminek fizikai gombja nincsen és csak 6 órával később derül erre fény?
A vevő állítja én tudtam a hibáról, nos a készülék eladásig biztosítással rendelkezett, ha hibás lett volna én a biztosítás keretében javíttattam volna, vagy eladom hibásként. Természetesen a vevő tehet jogi lépést, nyilván ez az ő döntése, én a márkaszervizt tudtam felajánlani természetesen térítésmentesen, ő ezt nem fogadta el.
Amennyiben jogi útra kerül az ügy rágalmazásért én is eljárást fogok vele szemben indítani, mert én úgy gondolom tisztességesen jártam el.
Részemről a dolgot lezártnak tekintem, és nem kívánok ezzel foglalkozni.

(#23674) Száguldo válasza F_Gergely (#23673) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Ez így teljesen korrekt a részedről szerintem.

(#23675) Sanyek111 válasza F_Gergely (#23673) üzenetére


Sanyek111
csendes tag

+1

(#23676) Petyus1 válasza F_Gergely (#23673) üzenetére


Petyus1
tag

Akkor ezexerint ezért van nekem otthon mobilmúzeumom a már nem használt telókból, mert óvakodom az ilyen "okos" vevőktől, meg az azt követő nyűgös procedúráktól.
Ugyanitt teljesen működőképes oldtimer Nokia 6110 (gyári, temetőbogár színű színváltós) eladó, cirka 16 éves, gyári működő akkuval. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#23677) laverdadb


laverdadb
tag

Valaki be tudna nekem linkeni (gyors letolto oldalrol) a legujabb Nemet (DBT) 5.1.1, COJ romot?

(#23678) MaCS_70 válasza F_Gergely (#23673) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyugodtan hivatkozz rá, hogy a törvényes kötelezettséged első körben kijavításra irányul, illetve neki kell bizonyítania, hogy nem ő okozta a hibát, ha pedig rendőrséget akar, azt is, hogy tudatosan átverted.

A rágalmazással viszont csak óvatosan! Ahhoz azért sokkal több kell!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23679) apaszka válasza laverdadb (#23677) üzenetére


apaszka
veterán

http://m.mobilarena.hu/tema/re_samsung_galaxy_note_4_irastudo_orias/hsz_23642-23642.html

Görgess kicsit lejjebb, mert tényleg ciki!
Bocs!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23680) Maxentius


Maxentius
addikt

Ki milyen övtáskát, tokot ajánl, ami a vezeték nélküli töltős hátlapot is engedi tölteni és "dokkolósan" is kihajtható? :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#23681) apaszka válasza Maxentius (#23680) üzenetére


apaszka
veterán

Ez csak jól véd, és márkás cucc! Nem árnyékol...

Bocs! Már láttam már telefont kivenni ilyenből!

Más:

Az új Német ROM nem találtam. Ez ugye új dolog?


https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23682) Maxentius válasza apaszka (#23681) üzenetére


Maxentius
addikt

Közel áll ahhoz, amit most használok... :DDD

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#23683) #18001664 válasza apaszka (#23681) üzenetére


#18001664
törölt tag

Félig-meddig új igen...

(#23684) #18001664


#18001664
törölt tag

Kyubi V3-nál működik a ROM update me funkció? Várható, hogy fognak OTA frissíteni valamit, javítások érkezhetnek?

(#23685) apaszka válasza Maxentius (#23682) üzenetére


apaszka
veterán

Vannak drága, és szép tokjaim is.
Ezek ellenére régóta egy filléres átlátszó szilikon tokot használok ami 0,2mm vastag, ami nem nagyobbítja a telót, jó fogást biztosít, és véd valamennyire.
Elsősorban a fogás miatt használom, mert pucéran csúszós nekem, és a kezemből kiesne véletlen mit nem szeretnék.

Flip tok korlátozza a használatot, hiába vettem olyant is. A védelme? Kinyílt esés közben, és az üvegfólia védte meg, így csak az tört a nyáron szerencsére.

Szóval ennyi. A qi töltő is jobban tölt hátlapon vékony + al, erre rájöttem. Ha vastagabb masszív tokot rakok rá, eldobálja a töltést néha, és csipog csatlakozások alkalmával.
Nem tudom kikapcsolni, csak némítani az egész telefont.
Egyszerűen nem találok lehetőséget arra, hogy a töltő csatlakozáshoz ne csipogjon!?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23686) hackeeeee válasza Hando (#23642) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

OTA-n még nincs. :) Majd ha oda jön, feltolom.

Véleményem szubjektív...

(#23687) dancsuri válasza #18001664 (#23684) üzenetére


dancsuri
veterán

a funkció működik, ha van frissítés jelez

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23688) dancsuri válasza #18001664 (#23684) üzenetére


dancsuri
veterán

Twitter bejegyzése szerint tesztelés alatt van a 3.1 [link]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23689) #18001664 válasza dancsuri (#23687) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszi, beállítottam hogy naponta egyszer keressen rá!

(#23690) #18001664 válasza dancsuri (#23688) üzenetére


#18001664
törölt tag

Áldás rájuk... XD
A MultiDPi jöhet, meg beintegrálhatnák már akkor a 100% camera módot is :)

(#23691) dancsuri válasza #18001664 (#23690) üzenetére


dancsuri
veterán

az írás szerint új alapokon lesz,hogy ez mit hoz magával majd meglátjuk

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23692) apaszka válasza #18001664 (#23690) üzenetére


apaszka
veterán

Ne má integrálják a manuál kamera appot?

Akkor ROOT olok/

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23693) #18001664 válasza apaszka (#23692) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nem csak azt szeretném ha integrálnák, de én eleve arra a modra gondoltam ami 97 helyett 100%-os minőséget készìt, illetve videók készítésekor jobb az írási sebesség. Van már ilyen flashelhető mod, de 5.1.1 alatt mintha nem működne még.

(#23694) #18001664 válasza dancsuri (#23691) üzenetére


#18001664
törölt tag

Reméljük csupa jót! :)

(#23695) apaszka válasza #18001664 (#23693) üzenetére


apaszka
veterán

Van olyan fontos mi nem működik még benne?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23696) #18001664 válasza apaszka (#23695) üzenetére


#18001664
törölt tag

Eddig minden működik...nem vettem észre olyan hibát! Egyedül azt amit le is irtak, S Note app nem frissül a Galaxy Appson keresztül.

(#23697) hackeeeee válasza apaszka (#23681) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem teljesen..

De hasonló volt.

Véleményem szubjektív...

(#23698) apaszka válasza hackeeeee (#23697) üzenetére


apaszka
veterán

Én, csak most vettem észre ebben a formában.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23699) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Létezik olyan alkalmazás ami root nélkül képes a beragadt appokat kimutatni?Ma volt olyan hogy a telefonhoz hozzá sem nyúltam 1-óráig és olyan forró volt hogy egyből kikapcsoltam nehogy valami komolyabb baj legyen.

(#23700) apaszka válasza Misi1980 (#23699) üzenetére


apaszka
veterán

GSam Battery Monitor

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.