Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) F_Gergely válasza S e t h (#23097) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen ezt én is észre vettem. Tegnap meg elötte mig bejöttem melóhelyre merült 1%-ot az akksi, most kb 5-öt... :U

(#23102) Dealer95 válasza F_Gergely (#23101) üzenetére


Dealer95
őstag

Na akkor nem frissítek :)

(#23103) S e t h válasza F_Gergely (#23101) üzenetére


S e t h
nagyúr

Már kezd hihetetlen lenni, hogy ez is az OTA miatt van. 5.1.1 óta volt hat factory reset, most csináljam meg hetedszerre? Tényleg kezd unalmas lenni.
Az android rendszer parazitaként szívja az aksit, újra.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23104) F_Gergely válasza S e t h (#23103) üzenetére


F_Gergely
őstag

reggel 5-kor vettem le a töltőről, most 88%-on van az akksim - WHAT THE FU*K??????? :W :W :W

(#23105) ibenny válasza F_Gergely (#23104) üzenetére


ibenny
senior tag

Ennyit nekem minden rendszeren, minden körülmények között csinált, ebben pont semmi kirívó nincs, szerintem.

(#23106) Szakiii válasza S e t h (#23103) üzenetére


Szakiii
addikt

nekem tök jó az aku idő szerda délbe levettem a töltőről és ma reggel tettem fel...

(#23107) F_Gergely válasza Szakiii (#23106) üzenetére


F_Gergely
őstag

az oké csak kérdés te mennyit és hogyan használod, mert a difi ebben szokott lenni :)

(#23105) ibenny:
hát az eddigi 1-2%-os merüléshez képest ez 12% amit én nagyon soknak tartok.

[ Szerkesztve ]

(#23108) blu79 válasza F_Gergely (#23101) üzenetére


blu79
addikt

és S e t h mik vezetnek az akkuhasználat listán? Mindkettőtöknél hasonló?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#23109) S e t h válasza Szakiii (#23106) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tegnap raktam fel a frissítést, de ezt írtam is. Előtte nem volt probléma, most kb a felét tudja mint előtte, a szép az, hogy nagyon hozzá sem kell nyúlnom, az android rendszer magasan vezeti a listát.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23110) F_Gergely válasza blu79 (#23108) üzenetére


F_Gergely
őstag

Akkuhasználati lista:

Facebook 7%
Android rendszer 1%
Sygic 1%
Email 1%
Google play szolgáltatások 1%

(#23111) Szakiii válasza S e t h (#23109) üzenetére


Szakiii
addikt

nyilván a rendszer is viszi az akut, szerintem így normálisabb a lista mint anno volt frissítés előtt hogy konkrétan az hogy a rendszer maga mennyit vitt ki se írta ennek ellenére nekem fb mssenger a top, után a kijelző

(#23112) ibenny válasza F_Gergely (#23107) üzenetére


ibenny
senior tag

Nekem akkor sem 1-2%-ot fogyasztott soha, ha HR után egy darab alkalmazát nem telepítettem fel gyárilag. Ennél még éjszaka is többet fogyaszt, ha nem rakom repülőbe (7 óra alatt átlagosan 20%-ot).

(#23113) blu79 válasza ibenny (#23112) üzenetére


blu79
addikt

Ez érdekes. Nekem éjjel 1-2 % eszik, és ehhez semmit sem kell állítanom

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#23114) Dealer95 válasza ibenny (#23112) üzenetére


Dealer95
őstag

Egy éjszaka max 2-5%.
Attól függ hogy a háttérben hagyok-e alkalmazást, a wifi/mobilnet bekapcsolva marad-e stb.
De a 20% nem normális és ott valami nincs rendben.
20% az kb 1 óra kijelzőidő nálam.
(4-5 órát bír 1 töltéssel nekem)

(#23115) F_Gergely válasza ibenny (#23112) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hát ahogy többen is irják ez a fogyasztás ami nálad van, marhára sok. Nekem egy telefonom sem csinált ilyet - vinném is gariztatni az biztos. Éjszaka 1-3%-ot esik az is a hálózatválasztás miatt (ugrál a frekik között).
Mikor balcsit kerülöm akkor ugye limitáltan használom a telefont de 24 órát mindig elmegy, úgy közben a GPS-t használom meg a google mapset, meg egy kis facebook.

(#23116) Rocky975 válasza kali (#23095) üzenetére


Rocky975
senior tag

Köszi! Gondolom a C az exynos?

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#23117) eladogeppc válasza haligali72 (#23099) üzenetére


eladogeppc
veterán

Megvolt a HF, sőt KIES-el gyári állapot, illetve firmware újra.
dancsuri: Qualcommos F-es. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#23118) derrik válasza F_Gergely (#23110) üzenetére


derrik
őstag

... dejó :)
Nekem mindig a Google Play szolgáltatások megy legelöl. Naptár, Névjegy, Hangouts, Keep , és 2 Email 15-30 perc frissítéssel. A Play alatt 2-3 % kevesebb az Email ez alatt 2-3% mínusz az android rendszer ! És ezek után kullog a kijelző amit az stílusommal még nem tudtam 7% fölé tornázni

[ Szerkesztve ]

(#23119) RichErm


RichErm
csendes tag

Most jelzett a telefon hogy uj frissites erkezett az 5.1.1-hez.
C-varians

Telepitsem, mik az eszrevetelek, milyen javitasokat tartalmaz?
Koszonom

[ Szerkesztve ]

Galaxy S3 -> Galaxy Alpha -> Galaxy Note 4 ->Iphone 6s -> Galaxy S7 edge -> Galaxy Note8 -> Galaxy S10 Plus -> Iphone 8 -> IPH 11 -> IPH 12 Pro Max -> IPH 13 Pro Max

(#23120) S e t h válasza RichErm (#23119) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez ugye most nem komoly kérdés? Erről pofázunk tegnap óta.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23121) B1T3


B1T3
addikt

Még mindig új (illetve refurbished) telefont adnak helyszíni javításnál minden esetben (vagyis persze ha jogos a panasz)?
Az aksim kezd gyengélkedni, valamint a telefon is produkál néhány olyan problémát, amit korábban nem, és valószínűleg nem szoftveres eredetűek, így jobban esne egy új(abb) példány.
Amúgy vicces, hogy egyszer már kaptam egy újat, de ez az újabb egy hónappal korábbi gyártás (még 2014. októberi). :D És nem is tűnt olyan jónak az összkép ilyen kis apróságok alapján.

[ Szerkesztve ]

(#23122) Petyus1 válasza RichErm (#23119) üzenetére


Petyus1
tag

Tedd föl. Szarabb csak nem lesz, mint a múltkori. Ha mégis, akkor szívás. Erről szól ez a túlburjánzott android. Remélem segítettem. :DDD :DDD
Az enyém pölö 5.1.1 óta egy kalap kaki. Megvárom a 6-ot, és ha az sem jön be, megy a vakerára. :D

(#23123) Parallaxis válasza Petyus1 (#23122) üzenetére


Parallaxis
addikt

Rajtad kívűl nem túl sokan panaszkodnak az 5.1.1-re, mi a gond vele nálad?
(Nálam közel hibátlan és végre olyan sebességű a készülék, amilyennek eredetileg kellett volna lennie.)

(#23124) F_Gergely válasza Petyus1 (#23122) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én 5.1.1-el vettem gyárilag, de a sebességre nincsen panaszom, sőt meg kell hogy mondjam kellemesen csalódtam, én rosszabbra számítottam. Villám gyorsan vált, tölt be :)

(#23125) Szakiii


Szakiii
addikt

Melyik note 5 portot ajánljátok?

(#23126) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

Szeretnék feltenni egy TWRP-t vagy CWM-et de valamiért nem jön össze...Mit csinálhatok rosszul?
link
Eszerint szeretném csinálni de csak a stock recovery-be enged be :(

(#23127) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Én amióta a google playt fagyasztottam nincsenek merülési gondjaim 511-el. Sőt ennyire jól még sosem bírta :Y

utoljára 3 teljes nap után tettem megint a töltőre úgy hogy közel 5 óra kijelzőidőm volt.

erobot+googymax kernel, és gyors mint a veszedelem.

Apró hibácska hogy szarik a hálózat, és a viber sem jelez ha van üzenetem. Szóval romolhatok megint, de lehet felteszem a gyárit és kipucolom azt. Nemtom ezekkel a Note 5 portos aroma romokkal mit csinálnak, de mindig van velük valami apró gebasz :N

[ Szerkesztve ]

(#23128) kali válasza Rocky975 (#23116) üzenetére


kali
legenda

igen, az.

hackeeeee; a 950 xl lett volna még kipróbálandó alternatíva, illetve még így is az lehet, de az még beláthatatlan messzeségbe van, mire megvásárolható lesz...

(#23129) apaszka válasza SütiGTi (#23126) üzenetére


apaszka
veterán

A hangerő gomb egyik irányba recovery-be másik a Download Mode ! Nézd csak meg.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23130) S e t h


S e t h
nagyúr

Tudja esetleg vki, hogy a coi4 még csak kizárólag OTA-n elérhető-e? Felére csökkent a SOT, egy kb 60 megás frissítés szépen odatett neki, hátha egy fr segítene.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23131) kali válasza S e t h (#23130) üzenetére


kali
legenda

a kies, sammobile...stb. útján is elérhető.

(#23132) SütiGTi válasza apaszka (#23129) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Odáig megvagyok szépen hogy download módba rakom, odinnal elindítom a twrp.tar-t de mikor kiírja hogy minden ok, akkor újraindul, kikapcsolom majd mikor a felfelé gombbal mennék recovery módba akkor jón a stock recovey és nem az imént feltett twrp :(

(#23133) #97246720 válasza SütiGTi (#23132) üzenetére


#97246720
törölt tag

nálam S3-nál volt ugyan ilyen gond, látszólag felment, de mégsem... észrevettem hogy nem szabad reboot után hagyni hogy elinduéjon a rendszer, flash után egyből recovery, utána megmaradt...

(#23134) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Custom romnál normális ha nem működik a *#0*# , *#06# meg ilyenek?

(#23135) kali válasza DeathAdder (#23134) üzenetére


kali
legenda

előfordul, néha elég csak a tárcsázót lecserélni hozzá.

(#23136) SütiGTi válasza #97246720 (#23133) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Köszönöm szépen ez nagy segítség volt...már sikerült is :)

(#23137) apaszka válasza #97246720 (#23133) üzenetére


apaszka
veterán

Tényleg! Nálam is néha eljátszotta! Akkoriban még szét gyúrtuk a telefonokat!
Érdekes mód egyiket sem öltem meg teljesen.

Pedig voltak érdekes dolgok mint az S3 am ,újra kellett particionálni az egész telót! [link] [link] :C :W

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#23138) Petyus1 válasza Parallaxis (#23123) üzenetére


Petyus1
tag

Rajtad kívűl nem túl sokan panaszkodnak az 5.1.1-re, mi a gond vele nálad?

Nem nagyon akarnám a témában tovább tépni a számat, mert leírtam itt már korábban. Egyébként meg a szokásos, csak minden együtt. Merül mint a balta, 88%fölé nem tölt, 17% alatt eldobja magát, ujjlenyomat probléma (már ha tényleg az okozza a 10-20mp-es fagyásokat)
Sok tanácsot kaptam, amit ezúttal is köszönök, de aztán arra gondoltam, hogy ha fizettem érte majd negyedmillió forintot, nem szeretném napi rendszerességgel resetelni, maszírozgatni, hogy méltóztasson rendesen működni. Például mit csinál ezekkel a problémákkal az a sok ezer Note4 tulajdonos, akiknek ugyanezek a problémái, de nem lógnak ezen fórum csecsén, vagy nem is értenek hozzá? Szeretnék végre én is egyszerű felhasználó lenni. Ha működik használni, ha nem, eladni, és venni egy 100 dolláros kínai fost a banggoodról, amit bármikor bátran a falhoz lehet vágni, ha szarakodik. :D

(#23139) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Sziasztok. Valaki megtudná mondani vajon melyik mappába menti a rendszer ezt a fantasztikus 69.31MB frissítést. Letöltöttem, de még nem telepítettem, úgyhogy törölném, ha tudnám hogy hol van.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#23140) Szakiii válasza SütiGTi (#23136) üzenetére


Szakiii
addikt

Majd írj véleméynt légyszi a note 5 portrol :)

(#23141) Parallaxis válasza Petyus1 (#23138) üzenetére


Parallaxis
addikt

Merül mint a balta, 88%fölé nem tölt, 17% alatt eldobja magát, ujjlenyomat probléma (már ha tényleg az okozza a 10-20mp-es fagyásokat)

Nekem akkor szerencsém van, mert ezek közül egyikkel sem találkoztam.
Bár a töltési gondod tuti nem szoftveres, az inkább hardver probléma.

Például mit csinál ezekkel a problémákkal az a sok ezer Note4 tulajdonos, akiknek ugyanezek a problémái, de nem lógnak ezen fórum csecsén, vagy nem is értenek hozzá?

Nem tudom, de az 5.1.1-es frissítéssel kapcsolatban egyáltalán nem jellemző, hogy bárki is panaszkodna.
(Az eredeti KitKat-es rendszerre én is köpködtem rendesen.)

[ Szerkesztve ]

(#23142) hackeeeee válasza kali (#23128) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Áh, Nálam a csempefón nem játszik. Ha cserélem, akkor max nagyobb méretű iPhone-ra. :)

Véleményem szubjektív...

(#23143) dekan0v


dekan0v
tag

Sziasztok! Rootolnám a telómat. T Mobile által frissen kiadott rom van rajta.
N910FXXU1COH4
Mindegy milyen rootot használok hozzá?
Esetleg ha tud valaki egy linket adni, megköszönném.
Segítségeket előre is köszi!

(#23144) SütiGTi válasza Szakiii (#23140) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Egyenlőre nagyon sok mindent nem próbáltam ki...telefonálás, wifi, toll, nagyon stabilnak tűnik, nem volt se fagyás se akadás...az egde screen-es hírfolyam meg óra meg stb nem nagyon megy kikapcsolt kijelzővel,( fel fel villan de nem marad úgy mint az s6 edge-en) viszont a színes buborékos hívófél dolog jól megy és jól is használható.Téma áruház megy, szépen be is tölti a témákat...920G-t ír modell number-re :)
Még sok mindent nem néztem meg és próbáltam ki, de majd a napok folyamán kiderül minden :)

(#23145) derrik


derrik
őstag

-A futó alkalmazások között „Speciális szolgáltatások " cimen ami fut az miért felelős? Tiltható ?
-Milyen 61Mb-os fsissités? Nekem a legutolsó lengyel rom muzsikál független „ C" verzión de semmit nem jelez

(#23146) dancsuri válasza Szakiii (#23125) üzenetére


dancsuri
veterán

én ezt Kyubi

(#23143) dekan0v
EZT

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23147) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Szerintetek érdemes le cserélni egy Nexus6-ra ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#23148) SX Wave válasza derrik (#23145) üzenetére


SX Wave
aktív tag


Visszajelzések alapján annyi a változás, hogy hamarabb merül a telefon.
Szóval még nem telepítettem, de érdekelne hogyan tudnám törölni a telefonomról, melyik mappába tölti a frissítést, mert akkor onnan törölném.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#23149) dekan0v válasza dancsuri (#23146) üzenetére


dekan0v
tag

Köszönöm!

(#23150) DeathAdder válasza Szakiii (#23140) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekem nem jön be, valahogy talán lassabb az egész amilyen volt és apró picike röccenések végig jelen vannak, és egyszer le is fagyott már.

eladogeppc - én lecserélem szerintem a jövő héten, mert van egy érdeklődő a note 4 -re, szerintem el is adom neki.

Legnagyobb vicc hogy tavaly amikor nagyjából egy időben kijött a két modell akkor egy árban voltak, sőt asszem a nexus 6 pár ezressel több is volt ott, ahol én vettem. Akkor nagyon sokat vacilláltam hogy melyiket vegyem meg, végül pedig note 4 lett.
Most meg úgy eladhatnám a note 4 -et 1 év használat után, hogy annak árából vehetek egy gyártói garanciás zsír új nexus 6 -ot, és még marad is 10-15 ezer pénzem :D

A gorilla glass 4-ről meg megvan a véleményem, ennyire karcot gyűjtögető kijelzőm még sosem volt. El is dicsekedtem itt tavaly hogy eddig az összes telómat fólia nélkül használtam és úgy adtam el hogy a kijelző üveg sérülésmentes volt. Hát a note 4 -em kijelzője még csak jóindulattal sem nevezhető annak :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.