Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Szpisti válasza migabi24 (#4000) üzenetére


Szpisti
addikt

Lehet, hogy ez is tudna, csak nem vártam addig... De nem lovagolok rajta, befejeztem. (Bár nekem a témában ez a második hsz-em.)

(#4002) Lecs@ válasza migabi24 (#3997) üzenetére


Lecs@
addikt

:R :C

512 GB

(#4003) Parallaxis válasza migabi24 (#4000) üzenetére


Parallaxis
addikt

az S4 a szobába is 4-5m pontosságot tud

Te sátorban laksz?
Mert egy normál házból nincs az a GPS ami valós jelet fogna, max, ha az ablak mellé rakod a készüléket és véletlenül van rálátása pár műholdra (de az se lesz pontos, mert a háromszögeléshez ilyen pozícióból kevés adatot kap).
Az amit te pontosnak vélsz, azt a letöltött AGPS adatokból és a Wifid helyadataiból saccolja, köze nincs valós, mért pozícióhoz.

Nem véletlen, hogy dolgoznak más, beltérben is működő, valós pozicionáláson, hogy nagyobb épületekben (pl. plázák) is megoldható legyen a gyalogos navigáció.

[ Szerkesztve ]

(#4004) migabi24 válasza Parallaxis (#4003) üzenetére


migabi24
nagyúr

Igen.

(#4005) kristof83


kristof83
aktív tag

Na ha minden jól megy pénteken megjön a Galaxy Note Edge-em egy Gear S-el együtt!
Eddig vártam, hogy nálunk kapható legyen valamelyik gsm boltba... :(((
Egyik ismerősöm ma veszi meg nekem Párizsba...remélem kapni fog!

(#4006) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok rootolni towelroot.com lehet? Hanyas droid van rajta?

Üdv. Feri!!

(#4007) pusihusi


pusihusi
addikt

Ja még annyit a Telekomosra fel lehet rakni független xeh romot? Minden knox nélkül, marad a 0*0? Köszi.

Üdv. Feri!!

(#4008) Weeman1 válasza kristof83 (#4005) üzenetére


Weeman1
veterán

Egy kis véleményt azért várunk róla. :)

Xiaomi 11T Pro

(#4009) Just_Reboot válasza Lecs@ (#3989) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Lehet lakókocsija van... :D

[ Szerkesztve ]

(#4010) hanti válasza pusihusi (#4007) üzenetére


hanti
senior tag

Nem lehet rootolni, csak garancia vesztéssel és nem lehet felrakni mert az XEH - s 8magos.

(#4011) apaszka válasza kristof83 (#4005) üzenetére


apaszka
veterán

:Y Kis tesztet kérhetünk?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4012) kristof83 válasza Weeman1 (#4008) üzenetére


kristof83
aktív tag

Persze írok majd!
Először is remélem, hogy kapni fog majd ma az ismerősöm Edge-et!
Néztem a Samsung hivatalos francia oldalát, ott azt írja hogy van raktáron mindenhol.
A Gear S maitt nem aggódok mert azt már itthon is kapni.
Ha nem kap Edge-et, akkor max veszek egy sima Note 4-et a T-nél, és egy Gear S-t valamelyik gsm boltba...

(#4013) Bagoly81 válasza hanti (#3969) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

nem elég csak felrakni a romot, utána a telefonban át is kell álítani van egy kod amivel bejön a telefon titkos menüje csc changer vagy mi a neve pl ott is át kell álítani akkor leformázza magát a telefon, és onnantól kezdve már ota-n is lehet frisiteni

(#4014) hanti válasza Bagoly81 (#4013) üzenetére


hanti
senior tag

De azt csak roottal lehet!

(#4015) Bagoly81 válasza hanti (#4014) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

igen de van egy kod beirod és beugrik a menű lehet már nem müködik de ilyen volt

lehet
http://www.galaxys5update.com/change-csc-code-samsung-galaxy-s5/

találtam egy ilyet lehet itt is ugyan úgy müködik

kb ilyen lehet a kod *#272*imei#* (Product code)

(#4016) Luser2000 válasza Bagoly81 (#4015) üzenetére


Luser2000
addikt

A tárcsázóban belütött kóddal (ami előhoz egy speckó menüt) a 4.3 óta nem lehet módosítani a CSC-t.
Vannak rá appok a Stotreban, de - ahogy írták alább - ahhoz root jogosultság kell.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4017) hanti válasza Bagoly81 (#4015) üzenetére


hanti
senior tag

Ez a kód 4.4.2-től már nem működik, mint a linkelt cikkben is írják. Csak roottal!

(#4018) Bagoly81 válasza hanti (#4017) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

hát remek, nemértem mért kell enyire lekorlátozni

(#4019) Parallaxis válasza kristof83 (#4012) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem kötekedésből, de én piszokul nem értem a Gear S koncepcióját, ami egy órába oltott teljes értékű mobil, egy teljes értékű mobil mellé. Nagyjából teljesen feleslegesnek érzem a dolgot.

(#4020) kristof83 válasza Parallaxis (#4019) üzenetére


kristof83
aktív tag

Nem tervezem külön használni, néztem róla teszteket és elég nehézkes is önállóan használni.
Az ok amiért ezt veszem mellé, egészen egyszerű...ha már veszek valamit akkor az legyen az újabb modell, főleg hogy árban nem olyan nagy a különbség, viszont kinézetre (hajlított üveg kijelző), és tudásra modernebb mint a Gear2.

[ Szerkesztve ]

(#4021) Parallaxis válasza kristof83 (#4020) üzenetére


Parallaxis
addikt

Azért kérdeztem igazából, mert a kinézet engem is megfogott (bár a mérete elgondolkodtató), de a saját SIM-es megoldást eléggé érdekesnek tartom, mikor mobil nélkül nem is lehet aktiválni. Valahogy nem érzem úgy, hogy ezt a Samsung teljesen átgondolta volna. Elvileg mintha olvastam volna, hogy jött ki belőle GSM nélküli, csak Wifis verzió is, de még nem láttam árasítva ilyet.

Én is várom a élménybeszámolódat :)

[ Szerkesztve ]

(#4022) Sword válasza Parallaxis (#4021) üzenetére


Sword
őstag

Japánban az van, morognak is érte, nekik a SIM-es kéne :DDDDDDDDDDD
Azért jobb, mint a többi, mert pl. van benne gps, nagyobb, szebb ízesebb (játszuk azt, hogy a SIM ingyen van, grátisz, akkor már mindjárt nem is fáj, hogy benne van). Egyébként meg beleraksz egy másik sim-et, amin van mobilnet (T: duonet kárya) és mehetsz vele sportolni úgy, hogy nem kell figyegjen a Note 4 az oldaladon, mégis van neted, navid, amit akarsz.
A gáz (szerintem) a Tizen, a Wear szerintem hosszú távon el fogja söpörni, sok program jön majd ki rá biztos. Amíg az elején járunk ennek az útnak, jó választás, jövő év végén már szerintem annyira nem. A legjobb (kapható) most szerintem a Sony Smartwatch 3, Wear + gps + ip68, csak csúnya...Zenwatch, Moto 360 szépséges, de az meg nem vízálló és nincs gps. Fene vigye az egészet :DD

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#4023) Sword válasza Sword (#4022) üzenetére


Sword
őstag

Most 99 az XXL-ben.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#4024) kristof83 válasza Parallaxis (#4021) üzenetére


kristof83
aktív tag

A méret aggaszt kicsit engem is, de remélem nem lesz vészes, Galaxy Gear-em meg volt a Note 3-hoz, és azzal se volt bajom. Meg úgy vagyok vele hogy most télen úgyis mindig pulóver meg kabát van rajtam, úgyhogy ha nagyon nagy akkor se rémisztgetem vele az embereket az utcán mert nem látszik hogy rajtam van :DDD
Tavaszig-nyárig a pólós szezonig meg elég sok minden fog még történni....lehet addigra meg se lesz!

(#4025) #18001664 válasza kristof83 (#4024) üzenetére


#18001664
törölt tag

Szia!
Jól látom, hogy i6 Plusról váltottál Note 4-re? Megkérdezhetem az okát? illetve azt, hogy mik a tapasztalataid eddig a Note 4-el?

(#4026) leslien válasza #18001664 (#4025) üzenetére


leslien
nagyúr

te fürdetted meg a Z3 at?
ha váltani akarsz ide akkor gyere nyugodtan én is onnan jöttem....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4027) #18001664 válasza leslien (#4026) üzenetére


#18001664
törölt tag

Igen, váltani szeretnék... :) Én fürdettem meg :)
Mi volt a gond?

(#4028) leslien válasza #18001664 (#4027) üzenetére


leslien
nagyúr

akkor te is beleszaladtál a szervizbe...
azért váltottam mert a legjobbat akartam és sikerült :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4029) davidi


davidi
tag

Gyorstöltés vs normál teszt.
Gyors Note 4: 30 perc alatt + 37%
Normál S5: 30 perc alatt + 25%

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#4030) hanti válasza davidi (#4029) üzenetére


hanti
senior tag

És azt is megnézted hogy minek a 25%- a?

(#4031) zack válasza hanti (#4030) üzenetére


zack
nagyúr

Ott a pont. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4032) #18001664 válasza leslien (#4028) üzenetére


#18001664
törölt tag

Mesélj, mi volt a gond?!

(#4033) Lecs@


Lecs@
addikt

Mindenki aki 5 col feletti kijelzős telefont használ, az kényszerből teszi, és elítélendő :D [link]

512 GB

(#4034) S e t h válasza Lecs@ (#4033) üzenetére


S e t h
nagyúr

Lelkes újonc, majd benő a feje lágya.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4035) DeathAdder válasza Lecs@ (#4033) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ha vernének sem mennék 5+" alá :N
Mondhat bárki bármit totálisan használható egy kézzel még a note 4 is, bármilyen körülmények között.
Egyedül ami nekem nagyon nem megy az az egykezes ujjlenyomat olvasás, na de ez már lerágott csont...

Most gondolkozom, hogy egy gear 2 -vel (vagy neoval) is beújítsak mellé, mert látok benne fantáziát :K
Ez az új gear s szerintem rohadt drága, és teljesen felesleges a 3g, gps etc.. féle tudása, persze dizájnban nekem az visz mindent :D

(#4036) Bagoly81 válasza Lecs@ (#4033) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

biztos kismosták az agyamat a 3. note telefonomal :D csak a samsung tanait szívom magamba, örök elégedetlenséggel

[ Szerkesztve ]

(#4037) B1T3 válasza DeathAdder (#4035) üzenetére


B1T3
addikt

Igen, az ár. Ha majd egy korrekt, kör dizájnú okosóra kapható lesz 30-40 ezer forint környékén, gondolkodóba esem. :D

(#4038) silmatauki


silmatauki
őstag

Kamerázóknak: itt egy Snap vs. stock Camera app vs. FV-5 összehasonlítás, képekkel:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57169980&postcount=2353

(#4039) kali válasza Lecs@ (#4033) üzenetére


kali
legenda

gyorsan rendelem is meg az iphone 6-ot, az még 5" alatt van, a fene vigye el, hogy eleve nem azt vettem az 5s után, és hagytam magam ilyen szinten befolyásolni...
ugyanitt note 4 eladó, pedig már úgy megszerettem...

;]

(#4040) b.bela1 válasza Lecs@ (#4033) üzenetére


b.bela1
őstag

Ő még megmentené a világot egyedül is!

(Majd az élet leszoktatja róla)

[ Szerkesztve ]

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#4041) davidi válasza hanti (#4030) üzenetére


davidi
tag

Mindkettő telefon 60%-ról indult.

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#4042) leslien válasza #18001664 (#4032) üzenetére


leslien
nagyúr

semmi extra, jó telo a Z3 is, de annyira nem h benne álljon 140k. 2013 as modelt tudtak 2014 év végére majdnem össze rakni.... kamera nem annyira jó sztem Imx 220 van benne. miért? :W vmit nagyon tud a samu h csak a Note 4 ben van a imx 240 sensor. nekem nagyon számít a kamera mert 2 kis srácom van.a Note 4
Snap 805 és nincs probléma a 2 k kijelzővel is lazán elbánik. szóval ha veszel akkor azt könyveld el h van dadogás mert ez Samu es Tw. amúgy meg az egyik legjobb telom pedig volt egy pár....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4043) S e t h


S e t h
nagyúr

Mivel a készülék megvásárlásával a korábbi dropbox fiókunk 50 gigás tárhely növelését nem hosszabbítják meg automatikusan, ezért regisztráltam még egy fiókot, viszont itt még mindig nem látom, hogy kaptam volna 50 gigát.
Ugyan számítógépre nem raktam fel a dropbox kilenst, nem tudom ez okozhatja-e, vagy kell vmi külön megoldás?Telefonról használom, de semmi.
Arra van esetleg tippje vkinek ,hogy számítógépről miként lehet kliensben használni mind a kettőt párhuzamosan?Tartok tőle, hogy nem lehet, max böngészőben illetve ha ki be lépkedek az eltérő accountokkal a kliensben.

Szerk:
Na délután átolvasom hátha van megoldás, viszont még mindig nem vágom miért nem kaptam meg az ötven gigát.
[link]

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4044) zack válasza S e t h (#4043) üzenetére


zack
nagyúr

Én sem kaptam meg, pedig új fiókot regisztráltam hozzá. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4045) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Használ valaki QI töltőt Note 4 -hez? Én most gondolkozom egyen.

(#4046) hanti válasza davidi (#4041) üzenetére


hanti
senior tag

De az akkumulátor kapacitás nagyon nem egyforma és ezért a százalékok sem egyforma töltést jelentenek, nekem simán hozza a 30 perc alatt 50%- ot.

(#4047) kristof83 válasza #18001664 (#4025) üzenetére


kristof83
aktív tag

Nincs különösebb oka a cserének...majdnem 3 hónapja vettem a 6plus-t, kicsit meguntam most Note-ozok egy darabig meg érdekel a Gear S is.....aztán úgyis ismerem magam, majd ha tavasszal esetleg kiadják az órát applé-ék akkor majd úgyis megint iPhone-ozni fogok pár hónapig egy Watch társaságában.
De még nincs meg a Note 4 mert várok rá hogy az ismerősöm tud-e hozni a héten Franciaországból egy Note Edge-et...ha nem akkor veszek egy Note 4-et!

(#4048) boksz válasza Lecs@ (#4033) üzenetére


boksz
senior tag

Úristen !!! Ez most komoly !
Hogy jön a mobiltelefonokhoz Hitler !
Agyament ......
:))

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#4049) B1T3 válasza davidi (#4041) üzenetére


B1T3
addikt

Nem arról van szó. Hanem hogy az S5 akksija eleve kisebb kapacitású, ergo kevesebb „töltenivaló” van rajta, és így is kevesebbet töltődött. Azt tegyük hozzá, hogy eleve a gyorstöltés is az 1-ről 50%-ig töltésnél jelent számottevő sebességbeli előnyt, afölött már kevésbé.
S5 2800-as akksijának 25%-a: 700 mAh.
Note 4 3220-as akksijának 37%-a: 1191 mAh.
Több, mint másfélszer annyit töltődött a Note 4 (az S5-ének a 170%-át).

(#4050) Lecs@ válasza DeathAdder (#4035) üzenetére


Lecs@
addikt

Én 5.5 alá nem mennék. Annyira megszoktam, hogy már 5 is kicsi, és kényelmetlen . :B

(#4039) Kali : :DDD

(#4048) boksz : ;]

[ Szerkesztve ]

512 GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.