Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) Anulu79 válasza kali (#24550) üzenetére


Anulu79
addikt

Ahham így már értem. Igaz nem vagyok valami nagy romolós de ez azért jobban hangzik. :)

(#24552) func93 válasza kali (#24550) üzenetére


func93
senior tag

Hogy allithato vissza a szolgaltatos allapot?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#24553) kali válasza func93 (#24552) üzenetére


kali
legenda

vissza kell csak húzni a szolgáltatós firmware verziót, aztán gyári visszaállítást nyomni, úgy bármiről visszaáll a megfelelő szolgáltatós product code/csc, mivel a firmware verzió csak azt tartalmazza - független esetén itt bukó, hogy a multi csc több értéket is tartalmaz, de nem a xeh az alapértelmezett, így nem az áll be alapban, ha korábban változott bármi másra.

(#24554) apaszka válasza F_Gergely (#24535) üzenetére


apaszka
veterán

GSM ben az is csoda ha azt cseréltetik,vagy a sufniban ők elintézik!

Általában nem csinálnak semmit,elhajtanak!

A Samu viszont rafkós,mert átírja az IMEIt,és mindent,hogy ne kelljen újra indulni a garinak!

Kíváncsi lennék ,ha valaki azt mondaná,hogy nekem ne írják a régi azonosítót az új alaplapba,mert nem egy készülékről van szó ,hanem adjanak újat neki,mint kell!?
Mit lépnének?
:C
Mondanám neki,hogy én ...ott dolgozom,és ez hamisítás,ill csalás!?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24555) mycso válasza apaszka (#24554) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mivel ez a bevett gyakorlat és gondolom van pár jogásza a samsungnak, biztosan lenne rá valami kiskapus indoklás, hogy ők ezt miért csinálhatják.
Ám szerintem sincs ez így jól.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#24556) #18001664


#18001664
törölt tag

Ez most valami kamu?

(#24557) kali válasza #18001664 (#24556) üzenetére


kali
legenda

az, nigériai felmenőkkel.

(#24558) #18001664 válasza kali (#24557) üzenetére


#18001664
törölt tag

Sosem kaptam még ilyen gyanús levelet, figyelmen kìvül is hagyom! Köszi!

(#24559) Bélaaaa válasza #18001664 (#24558) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Jelezd a megfelelő topikban, hogy ki tudják tenni a szűrét az illetékesek.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#24560) #97246720 válasza Anulu79 (#24549) üzenetére


#97246720
törölt tag

a frissítéseken nem a szolgáltató szokott ülni...pont hogy azon megy át leghamarabb...erről olvastam egy cikket hogy, hogy is működik az ota-s sorrend.....
ha jól emlékszem akkor röviden így...
google-gyártó-(szolgáltató-gyártó)-google-gyártó-teló
a szolgáltató-gyártót azért tettem zárójelbe mert az az útvonal kiesik a független telóknál...
a leírás szerint amit olvastam, sem a szolgáltató,sem pedig az esetleges szolgáltató nem ül rajta sokat, akinél a legtöbbet van,az a google, a frissítéseket ő hadja jóvá
majd délután belinkelem ha megtallom... érdemes elolvasni...
elvileg ez a,hosszú procedúra csak androidnál van...az apple és más gyártók(akiknek saját fejlesztésű rendszere van) hamarabb és sokkal rövidebb úton adják ki

[ Szerkesztve ]

(#24561) Anulu79 válasza #97246720 (#24560) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi! :R DU majd akkor elolvasom azt a cikket.

(#24562) F_Gergely válasza apaszka (#24554) üzenetére


F_Gergely
őstag

Valami hülye kiskapujuk biztos van, én csak azért nem értem, mert az IMEI a készülék egyedi azonosítója, ők nyilván azzal érvelnek hogy pont hogy ez nem változik, de mivel fődarabot cserélnek, ugye kellene hogy változzon. Én csak a motor példáját tudom felhozni, ha egy autóban motort cserélnek ott sem ütheti át a gyártó a motorkódot, mert az a motor egyedi azonosítója.
Igazából én sem tudom a Samsung ezt hogy teheti meg...
Régen ha panelt cseréltek újra indult a gyártói garancia ami 1-2 évet jelentett gyártótól függően.

(#24563) csabai022


csabai022
tag

Sziasztok! Szerintetek ez [link] valós lehet,különösen a garanciára vagyok kíváncsi? Hogy lehet utánajárni,hogy a garancia tényleg gyártói,mielőtt megveszem? Valaki mintha régebben ajánlotta volna ezt a boltot itt az oldalon,csak már nem emlékszem.

(#24564) apaszka válasza csabai022 (#24563) üzenetére


apaszka
veterán

Azt írja,hogy ADÓVAL !

Egy telefont azért elengednék,hogy az ÁFAs számla valóban adott e hozzá!
Szervizpont mint nézem !
Szóval valószínű,hogy tiszta bolt,de járj utána rendesen!
Egy telefont megér,és van személyes átvét is!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24565) kazanka válasza csabai022 (#24563) üzenetére


kazanka
őstag

Személyesen kell intézni,ha adnak Samsung garanciapapírt és számlát,akkor minden rendben

(#24566) F_Gergely válasza csabai022 (#24563) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hivatalos samsung partner, plusz ha gyártói 2 év garit ir akkor valszeg az is.
Érdemes megnézni, ennyiért nagyon jó ár!

(#24567) kazanka válasza F_Gergely (#24566) üzenetére


kazanka
őstag

Az ingyenes telefonszámon azonnal megmondják hogy hivatalos partner-e?

[ Szerkesztve ]

(#24568) tomi613


tomi613
aktív tag

Na, erre kíváncsi leszek:
A Google segíthet optimalizálni a Samsung TouchWiz felületét

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#24569) F_Gergely válasza kazanka (#24567) üzenetére


F_Gergely
őstag

hát ez jó kérdés, nem tudom. Próbáltam a samsung honlapján utána nézni, de vagy lassan tölt be vagy fene tudja, mert az egy dolog hogy ezt az üzletet nem hozza be, de a media markt egyes üzleteit sem hozta be pedig az aztán eléggé hivatalos :D

(#24570) csabai022 válasza F_Gergely (#24566) üzenetére


csabai022
tag

Beszéltem az ügyfélszolgálattal, 27% áfás számlát és hivatalos samsung gari papírt adnak hozzá.Kérdés nélkül mondta az ügyfeles,hogy be kell regisztrálnom a samsung oldalán a + egy év garanciához.Az oldalukon szerepel,hogy hivatalos samsung partner.

[ Szerkesztve ]

(#24571) F_Gergely válasza csabai022 (#24570) üzenetére


F_Gergely
őstag

én is erre gondoltam. viszont ennyiért ajándék ez a teéefon.

(#24572) fityfiritty


fityfiritty
csendes tag

Sziasztok!

Szombat óta nevezhetem magam Note 4 tulajdonosnak. Az MM-ből 153-ért sikerült hozzájutnom.
Note 2-ről váltottam (illetve fogok váltani mert Anya, miután belaktam a cuccot, elcsomagolta, karácsonyi ajándék és kuss :D ) és majdnem vissza is vittem mert a ceruza rendesen nyomta a kezem. Végül inkább egy szilikon tokkal orvosoltam a problémát :DDD

Az élet nem egyszerűsége miatt szép (N910C)

(#24573) fityfiritty válasza F_Gergely (#24562) üzenetére


fityfiritty
csendes tag

A motorcsere egy autóban nagyjából egy telefonban történő fődarab cserével egyenértékű. Az, hogy a motorszámot nem ütik át azért van, mert a motor maga is egyedi azonosítóval rendelkező egység amit külön is nyilvántartanak. Ezért kerül bele a forgalmiba minden esetben az új motorszám.
Viszont az autó alvázszáma nem változik csak mert egy fődarabot kicseréltek benne.
És ugye itt a a telefon maga a kocsi, az alaplap meg a motor. Hát nyilván ezért nem.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem egyszerűsége miatt szép (N910C)

(#24574) kazanka válasza csabai022 (#24570) üzenetére


kazanka
őstag

Akkor semmi baj,nyugodtan megveheted.

(#24575) Balazska15


Balazska15
senior tag

A telekomnál vásárolt készülékhez is kéne, hogy legyen samsung garancia papír? Én használtan vettem a telefont, de csak a telekomos jótállási jegyem van.

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#24576) fityfiritty válasza Balazska15 (#24575) üzenetére


fityfiritty
csendes tag

Én sem kaptam tőlük csak a telekomost és a samsung szerviz nem is kért mást.

Az élet nem egyszerűsége miatt szép (N910C)

(#24577) kazanka válasza Balazska15 (#24575) üzenetére


kazanka
őstag

A szolgáltatós telefon az más.

(#24578) b.bela1


b.bela1
őstag

Pár napja szóba került az üvegfólia.

Annak volt igaza, aki azt állította-velem ellentétben-hogy a hátsó felén vékony szilikon réteg van.
Most cseréltem, megnéztem.
Tévedtem.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#24579) hackeeeee válasza aggleány (#24500) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Magácskátislehetlátni? :)

Hát, sima S6 helyett szerintem igen. Ha a "méret számít", főként. :) Ha az nem feltétlen, akkor lehet, hogy az S6 jobb választás, mert csak újabb generáció. Ha a méret prioritású, akkor az Edge+ rúg labdába, de kicsit más kategória a 2 teló, szerintem. :)

Véleményem szubjektív...

(#24580) #18001664


#18001664
törölt tag

Uraim én ezt nem értem, 97-ért hirdetem már a Note4-et, alkuképesen picit, de senkinek nem kell...ennyit jelent az, hogy nincs rá garancia?

(#24581) apaszka


apaszka
veterán

Akció de a garancia

GARANCIA ÉS JÓTÁLLÁS

"2 év
teljeskörű garancia a készülékre és a tartozékokra"
Ez ugye nem igaz!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24582) S e t h válasza #18001664 (#24580) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egy éves modell garancia nélkül? Egy ilyen tudású telefonnál szerintem számít.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24583) #18001664 válasza S e t h (#24582) üzenetére


#18001664
törölt tag

Értem én, hogy számít de az ára pont emiatt lett így kalkulálva. Adnak ettől drágábban is rosszabbnak számító vétlet...bezzeg "beszámítod?" üzenetekkel meg bombáznak.

(#24584) kazanka válasza #18001664 (#24583) üzenetére


kazanka
őstag

Hogy hogy nincs garancia?

(#24585) #18001664 válasza kazanka (#24584) üzenetére


#18001664
törölt tag

1., Nem kaptam vele papírt mikor vettem használtan, pedig ott volt a srácnál, hosszú történet. Kevesebb pénz volt nálam (-3.000 ) és mondta hogy míg oda nem adom később a pénzt, magánál tartja a garipapirt. Amikor megvolt a zsé akkor meg a telefonszámát nem találtam.
2. A fentiek tekintetében meg már mindegy ha egy jó custom ROM miatt ugrasztom a Knoxot. Így lett Kyubi ROM a telón.

(#24586) kazanka válasza #18001664 (#24585) üzenetére


kazanka
őstag

Nincs mondanivalóm.

(#24587) handrash válasza kazanka (#24586) üzenetére


handrash
őstag

+1

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#24588) apaszka válasza #18001664 (#24580) üzenetére


apaszka
veterán

Nem osztom a többiek véleményét!

Ha arra adsz garanciát, hogy nem lopott, és nem saras, akkor nincs gond ezzel.
Max még a kis alku nagyobb lesz, simán megéri.

Nincs ezekkel a telefonokkal baj.
Ha egy év alatt közel nem volt baja, még párat kifog bírni.

A megjelenéskor sokan cserélték,a kijelző "ferdesége" miatt és hasonló bazi nagy gondok miatt. Ez lecsengett, és ritka a meghibásodás mostmár!

Ha én most vennék gari nélkül is belevágnék. mondjuk 85 körül. Szerintem 10-15 el többet ér egy garanciás.
Persze ez az én véleményem, ami cáfolható természetesen mit el is fogadok.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24589) Fernet


Fernet
senior tag

Úgy látom az idei BF nem érintette a Note 4-et, pedig készültem rá. Nem látom sehol akcióban, még telekomnál sem. Korábban a Mate 7 premium volt a befutó, az persze jó áron van, csak közben nagyon belezúgtam ebbe a telóba, inkább ezt választanám. Remélem lesz még valami ajánlat a közeljövőben...

(#24590) Balazska15 válasza apaszka (#24588) üzenetére


Balazska15
senior tag

Dettó :K Hétvégén vettem egy 11 hónapos Note 4-et, ha 80ért találtam volna gari nélkül, de ugyan ilyen patika állapotban akkor azt választom. Lekopogom, de két év alatt, több, mint 20 telefonnal (bár többet nem használtam huzamosabb ideig) nem volt problémám :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#24591) dancsuri válasza #18001664 (#24585) üzenetére


dancsuri
veterán

a knox ugrása miatt nem jellemző a gari megvonása, legalábbis nemigen olvastunk ilyenről (vagy akié ugrott azé nem romlik el :D )

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#24592) S e t h válasza dancsuri (#24591) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem jellemző?
Szerintem meg alap, kivéve ha olyan passzban van a szerelő.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24593) kazanka válasza S e t h (#24592) üzenetére


kazanka
őstag

Nem az számít hogy milyen passzban van,ha elfogad olyat amit nem lehet, kifizettetik vele,ha nem így lenne pár ezerért mindent meg lehetne oldani velük

(#24594) #18001664 válasza apaszka (#24588) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én azért vagyok nyugodt még garancia nélkül is, mert a kijelző és alaplap kivételével minden nagyon olcsón beszerezhető. Mondjuk a kijelző is kifizethető kategória szerintem. Az alaplap meg reméljük nem adja meg magát...
90-ért már adnám a telót, annyit szerintem bőven megér egy ilyen kaliberű telefon...1 év múlva már rengeteg olyan Note4 lesz amin már lejárt a garancia és fogadni mernék akkor fognak kb. 80-90 körül menni.
Eddig aki kérte az IMEI-t, Serialt ellenőrzésre, mind elégedett volt. Nem lopott, nincs körözés alatt, tiszta telefon.
El sem adnám de haveromtól meg akarnám venni az S6-ot, a kamerája gyorsabb és jobb, nálam ez fő szempont. Ha nem sikerül eladni akkor továbbra is egy maximálisan elégedett N4 tulaj leszek. Imádom.

[ Szerkesztve ]

(#24595) #18001664 válasza kazanka (#24586) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nem kérem, hogy érts egyet velem de azon gondolkozz el, hogy a leírtak tekintetében szerintem Te is ugyanúgy csináltad volna mint én, sőt itt szerintem majdnem mindenki.

(#24596) dancsuri válasza S e t h (#24592) üzenetére


dancsuri
veterán

ezt értem, de amit írtam arrol szólt, hogy nem volt rá példa (itt a fórumon) hogy valakitől is megvonták volna a garit knox miatt

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#24597) aggleány válasza hackeeeee (#24579) üzenetére


aggleány
addikt

Jaja, még élek. :K

S6 Edge helyett. Nagyon zavar, hogy annak nem bővíthető a tárhelye, és tényleg kicsinek érzem a Note 3 után. Plusz használtam a Scrapbook-ot időnként, és az jól jönne.

(#24598) nggabi válasza #18001664 (#24594) üzenetére


nggabi
nagyúr

Nyugodjatok meg, attól megnyugszotok!

Rootoljatok csak, a knoxot senki se nézi. Nekem meg több melóm lesz ;]

U.i.: akksi cserénél a srác mindent megnézett. Persze volt amit nem vett észre ;)

"szenyor dzsíííí"

(#24599) S e t h válasza dancsuri (#24596) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ide kevesen látogatunk és nem kevés knoxos telefon van még ezen kívül is.
Másrészt kevés olyan habitusú tulajdonos van aki tojik a knoxra, majd még van olyan vastagságú bőr az arcán, hogy kéri a szervízt, noha tisztában van vele, hogy pá-pá garancia.
Szóval nem meglepő, hogy ritkán látsz itt ilyet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24600) F_Gergely


F_Gergely
őstag

"Tehát a KNOX-szal rendelkező készülékeket azért kötötték a KNOX WARRANTY VOID: 0x0(továbbiakban KWV) számlálóhoz mert az jelzi ha nem biztonságos rendszer futtatunk a készüléken, a rom cserélgetős felhasználóknak ezért okoz fejfájást mert ha nem biztonságos bootolást támogató kernel kerül a készülékre akkor a KNOX nem használható biztonságosan, vagyis a készülék ezt úgy érzékeli hogy feltörték a rendszert így a garancia automatikusan megvonásra kerül, mivel a KNOX WARRANTY VOID számláló átugrik 1-re. Ráadásul a Samsung hivatalosan is kiadott egy kötelező utasítást a szervizeknek hogy mielőtt megkezdik a készülék garanciális szervizelését előtte ellenőrizzék a KWV-t, ha a számláló 1 akkor neki sem állhatnak a készülék javításának."

Egyébként ti használjátok a Knox-ot? nálam a beállításokban ki van kapcsolva, őszintén szólva fogalmam sincs mire lehet jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.