Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) zcsg


zcsg
újonc

Üdv. Tudna segíteni valaki, miként tudom számsoros módszerrel függetleníteni?

(#24802) kali válasza zcsg (#24801) üzenetére


kali
legenda

szia,

a kapcsolódó szolgáltatónál kell kérelmezni a hálózati korlátozás feloldását, a nem hivatalos módok kitárgyalása tilos a fórumon, lásd; alapelvek (III. 10. 10.)

[ Szerkesztve ]

(#24803) Zsolaf válasza zcsg (#24801) üzenetére


Zsolaf
addikt

Be kell ütni a szolgáltató számsorát, és hívni őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#24804) hamikike


hamikike
tag

Üdv
Infót és segítséget kérnék újra.

4.4.4-ről frissítettem először 5.01-re majd 5.1.1-re, előtte mentettem amit csak tudtam, de nem csináltam visszaállítást csak ráengedtem és vártam hogy újra kell macerálnom mindent.
Azonban gond nélkűl végigment minden de semmi meglepő különbséget nem látok, sem vizuálisan sem egyébként, talán nagyobb a szabad memóriám és minden beállításom, telepített appom megmaradt (meg persze a korábban törölt feleslegek is újra megjelentek).
Ténylegesen mit kellene érzékelnem?

Lehet-e újratelepíteni az 5.0.1- et ill. 5.1.1-et ha csinálok egy teljes nullázást, gyári visszaállítás vagy HR-t?
Hol találom hozzá a filét, mit kell tennem, mivel telepítem, hová másolom, ugrik-e a knox, stb.?
Ha utána ráengedem a KIES mentést (4.4.4-ben készült) visszaállíthatok minden beállításomat, telepített appomat, stb.?

Köszi

(#24805) hamikike


hamikike
tag

Elfelejtettem előtte, hogy HO HO HÓ jók voltatok gyerekek?

A többi kérdésem még aktuális!

[ Szerkesztve ]

(#24806) zcsg válasza Zsolaf (#24803) üzenetére


zcsg
újonc

Értettem, bocsánat, figyelmetlen voltam :(

(#24807) S e t h válasza hamikike (#24804) üzenetére


S e t h
nagyúr

Érdemes gyári beállítások visszaállítását csinálni a nyugodt alvás érdekékben, időnként előjönnek ilyenkor hibák amit talán először nem észlelsz, pl pillanatnyi fagyások, force close-ok.
Egyébként látványos differenciákat nem fogsz észlelni, szóval bikinis lányok nem fognak hirtelen megjelenni a környezetedben, hogy eléd térdeljenek, a lottót sem nyered meg úgy, hogy szelvényt sem vettél, szimplán gyorsabb lesz a rendszer egy hangyaherényivel, az alkalmazásváltó viszont szárnyalni fog.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24808) b.bela1 válasza gyuri81 (#24800) üzenetére


b.bela1
őstag

Jók is. Mármint jó, ha jó. :))
Résen kell lenni.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#24809) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Pár napja a C/gyári 5.11-en megjelent egy, az állapotsorból fixen legördíthető lista alkalmazások optimalizálási beállításaira "Alkalmazásoptimalizálás" névvel. A legtöbb listaelem "automatikus" állapoton van, 3 napi tétlenség utánra.
Van ezzel teendőm, illetve el lehet ez valahogy tüntetni az állapotsávból?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24810) F_Gergely válasza MaCS_70 (#24809) üzenetére


F_Gergely
őstag

Allapotsavrol ugyan ugy tudod torolni mint barmilyen mas ertesitest. Legutobbi 70 megas frissitessel jott. Nekem bevalt sokkal tobbet bir az akksi kb 20-30 %al.
Elotte ha hazajottem 30-40% volt az akksi most 60-70%.

(#24811) MaCS_70 válasza F_Gergely (#24810) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszönöm, az megvan, hogy ez jó, csak azt szeretném tudni, hogy mire érdemes állítani mondjuk azokat az alkalmazásokat, amik sose pihennek 3 napig.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24812) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Ezmiez??
[link]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#24813) F_Gergely válasza MaCS_70 (#24811) üzenetére


F_Gergely
őstag

Rakhatod allando optimalizaciora, bar en hagytam mindent hogy maga allitsa be. De ahogy eszrevettem, amit minden nap hasznalok az nincs a listaban.

(#24814) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy használtan vennék egy ilyen telefont. Amit tudok róla, hogy teljes csomag, T-s függő és kb. egy év prémium gari van még rá, ill. T-s garanciapír van hozzá.

Ennyi elég nekem, kell még esetleg számla vagy van más buktató?

Olvastam, hogy a 2 évhez regisztrálni kell a Samsungnál, de akkor ez ezek szerint már regisztrálva lenne, lehet ez hátrányos nekem? Aki hirdeti úgy tudja, hogy plusz 2 hónap miatt kell, ill. lehet regisztrálni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#24815) Száguldo válasza Rabidsnail (#24812) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Ha igaz akkor valami olyasmi mint mikor az S4 előbb kapta meg az új rendszert hogy ne az S5 teszteljék, mivel akkor az volt az akkori prémium kategória.

[ Szerkesztve ]

(#24816) Grawens válasza Száguldo (#24815) üzenetére


Grawens
senior tag

A cikk író "Péter" nagyon benyalta. Jól megvezették! :DDD

1, Ez egy U1DOL3 verzióra épülő Note 5 port. U1POK1 verzióval jött már 5.1.1 is
2, A lehúzható statusbar az Android 6-os verziójában már nem kék, hanem szép fehér.
3, Az "új" Air Commander nem valószínű, hogy bele fog kerülni a Note 4 szoftverébe, ahogyan a többi szoftveres újdonság sem. Pusztán gazdasági okokból.

(#24817) karoka01


karoka01
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom,olvastátok-e már vagy mennyire igaz,de személy szerint örülök neki :) http://napidroid.hu/exkluziv-android-6-0-t-kapott-a-galaxy-note-4/

(#24818) karoka01


karoka01
csendes tag

Elnézést,megelőztek

(#24819) kazanka válasza _ak_ (#24814) üzenetére


kazanka
őstag

Ez elég.A régi tulaj törli a regisztrációt,Te meg regisztrálod.A buktató az hogy T-s bármikor letilthatják ha nem fizeti a csomagot,mondom ezt általánosságban,nem tudom ki az eladó.Azért ekkora összegért nem szoktunk papírnehezéket venni.

(#24820) Rabidsnail válasza _ak_ (#24814) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Ne tedd!!! Nagyon megszívtam vele! Adásvételi,igazolványszám,nyilatkozat,hogy nincs teher a telón. Mebízhatónak látszó eladó. 3 hónap után tiltották a telefont. Végül többen volt,mint egy új és még a garim is odalett! Soha többé nem vásárolok így! Drága tanulság volt!

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#24821) Anulu79 válasza Rabidsnail (#24820) üzenetére


Anulu79
addikt

Azért mert bele futottál egy kötsögbe még nem biztos, hogy mindenki ilyen. :) Én is adtam már el nem egy előfizetéses telefonomat (volt amit 100.000 Ft feletti összegért) amikor még nem járt le a hűségidőm. Egyikkel se volt egyik új tulajnak sem semmi baja. Azóta is rendes előfizető vagyok. Aki meg nme fizeti a számlát attól úgyis beszedik előbb utóbb. Nem is értem, hogy miért jó ez azoknak akik ilyenek. Ezzel csak idő nyernek. Meg kamatot kapnak. :DDD

(#24822) MaCS_70 válasza Rabidsnail (#24820) üzenetére


MaCS_70
félisten

De ugye nem hagytad annyiban?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24823) dancsuri válasza Grawens (#24816) üzenetére


dancsuri
veterán

az N5 port névjegye egész más

Kyubi Rom Port N5 - N910F-POK1 [V7]

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#24824) Rabidsnail válasza MaCS_70 (#24822) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Minden hamis volt! Van egy ügyész ismerősöm. Nem sok jóval kecsegtetett. Épp lejárt a hűségidőm. Próbáltam a szolgáltatónál elintézni,hogy átvállalom az illető tartozását. Ezt nem lehet. Igen,valóban,létezik becsületes eladó,de ennek ellenkezőjéről többet tapasztaltam. Főleg telefonok és adathordozók terén. Gátlástalan emberállatok irtják ki a bizalmat belőlem. Arra a szintre jutottam,hogy már csak megbízható helyről vásárolok.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#24825) Rabidsnail válasza dancsuri (#24823) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Ez mehet simán rá a V6-ra? Gondolom a modem és bootloader itt nem változik?!

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#24826) Dealer95 válasza Anulu79 (#24821) üzenetére


Dealer95
őstag

Akit becsületesnek hiszünk is sokszor átver :)
Vaterán több száz jó értékelése volt, 1 évvel később letiltották a telefont, mondta, hogy ő is csak beszámíttatta, jelentsem fel nyugodtan.
Írtunk adásvételit tanúkkal stb... de nem éri meg belefolyni egy ilyen 1-2-3 évig is elhúzódó ügybe pár ezer Ft-ért. Inkább 10k-val többért egy tuti biztos, mint hogy véletlenül ez megessen.
Persze ez "ritka" viszonylag, de azért én azóta inkább óvakodok az előfizus telóktól.

(#24827) Grawens válasza dancsuri (#24823) üzenetére


Grawens
senior tag

Nem pont Kyubi-ra gondoltam, lehet portolgatni feature-öket meg miegymást, sőt át lehet írni bármit az eszköz névjegyében.
Amit még észrevettem. Feltűnően gyanús, hogy az Intelligens kezelő és az S Health ikonja az alkalmazások menüben sokkal kisebb mint a többi. Gyári rom esetén ez kizártnak tartom. Ez bizony buhera rom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24828) dancsuri válasza Rabidsnail (#24825) üzenetére


dancsuri
veterán

de bizony változik, méretben is nagy a különbség

(#24827) Grawens
igazad lehet :R

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#24829) Rabidsnail válasza dancsuri (#24828) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Linket tudnál! Belőled élek. Ne haragudj és köszi!

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#24830) dancsuri válasza Rabidsnail (#24829) üzenetére


dancsuri
veterán

N910FXXU1POK1 Bootloader
N910FXXU1POK1 Modem

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#24831) Rabidsnail válasza dancsuri (#24830) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Örök hála!

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#24832) #61600768 válasza Grawens (#24816) üzenetére


#61600768
törölt tag

1. Nem hiszem hogy a saját szerkesztője átverné Pétert.
2. Az hogy az új TouchWiz statusbar valószínűleg fehér lesz, az még korán sem jelenti azt hogy amelyik Samsung készülék megkapja a 6-os droidot úgyanúgy megkapja az új TouchWiz-et is. Erre volt már példa nem is egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#24833) Hando válasza Grawens (#24816) üzenetére


Hando
tag

Független F-s note 4 kicsit érdekes (ha nem más országból vásárolta!)

(#24834) kazanka válasza Hando (#24833) üzenetére


kazanka
őstag

Előfordul szolgáltatósban is független.

(#24835) hackeeeee válasza Grawens (#24816) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sammobile-on is cikkeznek róla. Szintén a napidroid a forrás.

Véleményem szubjektív...

(#24836) #18001664 válasza _ak_ (#24814) üzenetére


#18001664
törölt tag

Csak akkor vedd meg ha eredeti számlával bizonyítja, hogy teljes áron vette és nem részletre! Ellenkező esetben felejtős!

(#24837) _ak_


_ak_
addikt

Köszönöm a tippeket, rákérdezek a számlára. Ha jól vettem ki, akkor igazából 2 variációt szabad venni, vagy C-s gyári függetlent, gyári garanciával vagy dominosat.

Továbbá 1 év a kötelező jótállás és plusz egy év jótállás, ha be is regisztrálom, utóbbi pedig kötődik a felhasználóhoz, tehát, a ezt is jobb töröltetni vele, ha nincs rá mód, akkor megint bukta.

Viszont ezt a 2 év + 21 hónapos dolgot több helyen is láttam, de akkor ezek szerint ez csak "tévedés".

:R

Let's begin, de gozaimasu!

(#24838) Grawens válasza #61600768 (#24832) üzenetére


Grawens
senior tag

1. Forrást nem nevez meg a "magyar barátunk", hogy honnan szerezte. (A mikulás bedobhatta neki a kéményen, mert ezt kérte?) Ugyan már! "Péter" saját szerkesztője is benyelte a baromságot. :D
2. Ha a MotionWiz felületén a statusbar alapszíne mégsem lenne fehér, az nincs kizárva. De az teljesen kizárt, hogy a "szoftveres újdonságokat" is átcsúsztatnák.
A főképernyőn az alsó indító ikonok (Telefon, Névjegyzék, stb.) sokkal kisebbek, mint a felette lévő indítók. A barmok a portolásnál még az ikon méreteket sem konvertálták át. :N

[ Szerkesztve ]

(#24839) kazanka válasza _ak_ (#24837) üzenetére


kazanka
őstag

Nem tévedés csak a +21.+12-t vehetsz a Samsungnál kb 10000Ft körül.Annak hogy az eladó törölje a regisztrációt nincs akadálya,esetleg az hogy már Ő is vette valakitől akkor a régi tulajnak kell törölni.
Tudomásom szerint a szolgáltatóknál úgy is 2 év ha nem regisztrálsz,bár ennek utána kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#24840) _ak_ válasza kazanka (#24839) üzenetére


_ak_
addikt

Elírtam 2 év plusz 2 hónap. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#24841) kazanka válasza _ak_ (#24840) üzenetére


kazanka
őstag

Már a+2 hónap is megszünt,az még akkor járt, mikor regisztráció nélkül adott két évet a Samsung

(#24842) Grawens válasza hackeeeee (#24835) üzenetére


Grawens
senior tag

Elképesztő, hogy beindult a szarlavina.
Már azt is tudják Link1 és Link2, hogy a magyar telenoros (PAN) készüléktulajok örülhetnek a frissítésnek, hiszen "Ardai Áron" Független (valószínű azért utalt a független szóra, mert független régiós) Note 4 (SM-N910F) készüléke nemrég frissült, valószínűleg OTA-n. Aham... Már azt is írják, hogy a frissítés elérhető: Kies/SmartSwitch/Odin valamelyikén.
Ez egy oltári jó reklám a szóban forgó site-nak, hiszen forrásnak mindenki ezt jelöli. :K

U.i.: Kies/SmartSwitch nálam COJ3 (5.1.1)-et ír legfrissebbnek. :)

(#24843) Maxentius válasza Grawens (#24842) üzenetére


Maxentius
addikt

Már eleve az gyanús, hogy a Gyors funkciók panel egy az egyben a Note 5-ből lett átemelve. Mernék fogadni rá, hogy ezt nem kapjuk meg a hivatalos frissítésben.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#24844) Moralespg válasza dancsuri (#24830) üzenetére


Moralespg
tag

Tudsz valami infót hogy milyem változást hoz a Kyubi Rom Port N5 - N910F-POK1 [V7]a ,(v6)-hoz képest?

Samsung Galaxy s8 +Samsung gear s3

(#24845) norbi93


norbi93
senior tag

Már a phonearena és az AndroidAuthority is átvette a híreket. Magyar független romos F-es telefon márpedig nem létezik, szóval itt valami fura :DD

(#24846) BeastMode válasza norbi93 (#24845) üzenetére


BeastMode
őstag

Hát ennek a sztorinak a végére én is kiváncsi leszek:D

(#24847) F_Gergely válasza BeastMode (#24846) üzenetére


F_Gergely
őstag

év vicce :))

(#24848) BeastMode válasza F_Gergely (#24847) üzenetére


BeastMode
őstag

Még a végén az lesz, hogy mivel ennyi oldal lehozta a hírt, a Samsung kénytelen lesz elsőként kidobni Magyarországon a mályvacukrot:DDD

(#24849) apaszka válasza norbi93 (#24845) üzenetére


apaszka
veterán

Kivéve az enyémet? :Y DBT -vel persze!

De nem jelez ! ;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24850) Parallaxis válasza F_Gergely (#24847) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az, főleg, hogy a POK1-es firmware, ami jóval nagyobb build szám, 5.1.1-es. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.