Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) SeatZola válasza Száguldo (#24900) üzenetére


SeatZola
őstag

És a XEh-en belül melyiket és honnan gyorsan?

Rappi

(#24902) Lacika89


Lacika89
csendes tag

Sziasztok.
Nem rég téma volt , hogy a Chrome böngésző sokat fogyaszt , és melegedhet tőle a telefon. Nos , ti helyette melyik böngészőt ajánljátok ? Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 4 & NOKIA Lumia 1520 black :)

(#24903) Száguldo válasza SeatZola (#24901) üzenetére


Száguldo
aktív tag

C-re vagy Kies vagy OTA mondjuk kérdés a CSC. ugye mert az XEH csak ugye XEH-ra jön.

(#24904) SeatZola válasza Száguldo (#24903) üzenetére


SeatZola
őstag

Akkor ne ODIN-nal rakjam fel rá?

Rappi

(#24905) Száguldo válasza SeatZola (#24904) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Mehet Odin is de gyors linket nem tudok neked adni csak a Samust az meg lassú.

(#24906) dancsuri válasza Lacika89 (#24902) üzenetére


dancsuri
veterán

a gyárit

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#24907) Száguldo válasza SeatZola (#24904) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Jó esetben 2 óra leszedni [link]

[ Szerkesztve ]

(#24908) #61600768 válasza MaCS_70 (#24898) üzenetére


#61600768
törölt tag

Onnan hogy samsung telókon az összes lolipopnak rossz a memória kezelése. Ez abban nyílvánul meg hogy a korábban megnyitott appok néha bezáródnak mint ha elfogyott volna a memóriában a szabad hely ès a futó appok között ha újra előhívod nem ott folytatódik ahol abba hagytad. Elvileg android 6-ban javítva lesz, samsung a google segítségével fogja megoldani a hibát.

(#24909) dancsuri válasza #61600768 (#24908) üzenetére


dancsuri
veterán

nincs ott semmi baj, és a Google egész másban segít (TW)

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#24910) SeatZola válasza Száguldo (#24907) üzenetére


SeatZola
őstag

Akkor inkább OTA-n frissítem. Nyomtam egy FR-t előtte. Most tölti már le wifin....Frissítés után is kap egy FR-t. Majd mennek vissza a progijaim manuálisan. Az elején szeretem rendesen megcsinálni....

Rappi

(#24911) #61600768 válasza dancsuri (#24909) üzenetére


#61600768
törölt tag

Ebben a videóban Note 5, a korábban megnyitott játék újbóli előhíváskor nem ott folytatja ahol abba hagyta ellenben a másik két készülékkel. Ez memory leak hiba miatt van. Had ne linkelgessem be s4, s5, s6, note3-4 hasonló videóit loli alatt.

SamMobile-on is írva van google twben segít és valószínű memoria hiba miatt mert rontja a droid élményt

[ Szerkesztve ]

(#24912) Száguldo válasza SeatZola (#24910) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Helyes én is így szoktam és nincs gond meg FC. soha.

(#24913) MaCS_70 válasza #61600768 (#24908) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én ugyan nem hallottam erről, de ha Te igen, akkor biztosan így van.
Viszont az, hogy az aktívan használt telefonomon egy év alatt sem szembesültem vele, talán jelentheti azt, hogy olyan nagyon zavaró azért nem lehet.

De itt mások, akik még aktívabban használják a Note4-et, sem panaszkodtak ilyen hibára, úgyhogy gyanúm szerint ez is egy olyan hiszti, amikor egy simán nem tökéletesen optimalizált folyamatra, esetleg jelentéktelen hibára próbálnak drámai szavakkal hivatkozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24914) mycso válasza Száguldo (#24907) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Vagy teljes sávszélességgel: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#24915) Száguldo válasza mycso (#24914) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Én kérek elnézést, ezt el is felejtettem. :B

(#24916) S e t h válasza Lacika89 (#24902) üzenetére


S e t h
nagyúr

Opera,UC browser

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24917) Parallaxis válasza dancsuri (#24909) üzenetére


Parallaxis
addikt

nincs ott semmi baj

Sajna, de van.
A Samsung készülékek memóriakezelése botrányosan rossz, más gyártók készülékei akár 2 GB memóriával is jobban tudnak gazdálkodni (több alkalmazást memóriában tartani), mint a Samsung 3-4 GB-al.

(#24918) SeatZola válasza Száguldo (#24912) üzenetére


SeatZola
őstag

Minden rendben lezajlott. Köszönöm a segítséget!

Rappi

(#24919) saril válasza apaszka (#24868) üzenetére


saril
senior tag

ne vegyen senki egy kalap kakát nem ér az egész aki anno ide belinkelte hogy vett és fel is tette a telefonra az is azért nem fotózta le oldalról mert egy okádék az egész!!! és akkor még dícsértem, legalja szemét... egyenes az üveg tehát oldalra olyan mértékben kitart hogy semmit nem ér kb, én fel sem teszem, csak azt sajnálom hogy az illető nem fotózta le oldalról... bár biztos ezért nem... :W :W :W

na megtaláltam aki a hülyeségbe belevitt parallaxis volt

ne vegyen senki ilyen üveget!

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#24920) Parallaxis válasza saril (#24919) üzenetére


Parallaxis
addikt

Lefotóznád akkor a tiedet?

Mert egyszerűen nem tudom, hogy mi a gondod, nálam tökéletesen felfekszik és nem tart ki sehova sem.

(#24921) saril válasza Parallaxis (#24920) üzenetére


saril
senior tag

így is látszik de majd élből fotózd le, alámegy a kosz és majd oda is ragad, én majd max akkor teszem fel kipróbálni ha megjön a keretem amit rendeltem

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#24922) Száguldo válasza SeatZola (#24918) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Nagyon szívesen de nem az én érdemem, te voltál aki meg tette ez lépést.

(#24923) Parallaxis válasza saril (#24921) üzenetére


Parallaxis
addikt

Persze, nagyítóval, meg makróval fotózva látszik, hogy eláll kb. 0,05 mm-re.

A gond az, hogy bármit csinálsz, ez a rés mindenképpen ott lesz ha üveget raksz rá, mert a lekerekítés a kijelző hasznos felületén belül indul. Ezért van a halo effekt a sima üvegeknél is, amik csak a látható felületet takarják.

Ez sem csinál csodát, csak egy festett résszel megtoldja ezt, így nagyobb a ragasztási felület, a hasznos területen nem jön létre emiatt halo effekt és normálisabban néz ki.
Por biztos megy alá, de a festés miatt ez nem látszik, nálam lassan 2 hónapja fent van és semmi gond vele.

Szóval mondhatsz bármit, jelenleg ez az egyetlen olyan edzett üveges megoldás Note 4-hez, ami normálisan néz ki a lehetőségekhez képest.

---

A rendelt keretedet ne várd...
Nálam itt porosodik egy fekete verziója a polcon.
Két gond van vele:
- szarrá karcolja a készülék eredeti keretét
- 20-30%-al rontja az összes rádiós rész vételi képességét

---

Élből fotózva egyébként így néz ki:

Szabad szemmel gyakorlatilag nem érzékelhető a rés.

(#24924) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Ezeket a folia perverziokat sose fogom megerteni. Tobb mint 10 eve van erintokepernyos telefonom egyiken se volt soha az eletben folia, pedig messze nem volt akkor meg gorillaglass.
Tudom, tudom a folia kell mert ved. De akkor minek a gorillaglass? Egyik telefonom se volt sose karcos. Masik a tok, volt egy ismerosom (szegeny nyugodjon bekeben) neki volt olyan szokasa, telefonon mindenhol vedofolia meg a hatlapjan is, majd tokban, majd a tok egy zacskoban.
Egy hasznalati targyrol beszelunk bakker. Nincs az a penz hogy ilyen szarokat felrakjak a telefonra, gyari protective tok is munkam miatt van a telon amugy az se lenne mert minek.
Kedvencem mikor htc fanok megveszik a telot mert fembol van es soha nem erzi a femet mert egy rohadt tokban van a telefon. Akkor nem mindegy mibol van ?
Bocs az offert, peace! :R

(#24925) blu79 válasza F_Gergely (#24924) üzenetére


blu79
addikt

Szia, én megértelek téged és valahol igazad is van. Az én telomon is van sima fólia és ultravékon szilikon tok, én azért teszek rá mert amikor eladásra kerül a sor akkor könnyebben eladható egy újszerű készülék mint egy halom karc és használati nyom

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#24926) F_Gergely válasza blu79 (#24925) üzenetére


F_Gergely
őstag

erről az jutott eszembe, mikor valaki vesz autót és a bőr ülésre is védőhuzatot tesz, meg kormányvédőt, hogy majd amikor eladja...
Azért veszem hogy használjam, mit érdekel engem mennyiért tudom majd eladni :)

(#24927) Anulu79


Anulu79
addikt

Létezik olyasmi hátlap a készülékre (nem tok) ami olyasmi forma mint a Note3 hátlapja? Annyira ez a Note4 hátlap nem varázsolt el. :) Igaz még a 3-am van meg de erősen gondolkodom a 4-esen. :)

(#24928) handrash válasza F_Gergely (#24924) üzenetére


handrash
őstag

Fiam telefonja perecelt egy emeletes ágy felső részéről úgy, hogy közben jó néhány fém alkatrész ütközőt a kijelzővel.
Eredmény: a kijelzővédő üveg elrepedt keresztben. Áldja a nevem, hogy rábeszéltem. :-)

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#24929) F_Gergely válasza Anulu79 (#24927) üzenetére


F_Gergely
őstag

én nem találtam, csak olyat ami körbe mint egy tok rá tudod rakni az eredeti hátlapra. :(
De olyat nem láttam, amit az eredeti helyére kell felrakni és csak hátlap.

(#24930) F_Gergely válasza handrash (#24928) üzenetére


F_Gergely
őstag

jó azért annyi ravaszságom van, bár ezt nem említettem, hogy van a készüléken 2 éves biztosítás, így bármi is történik vele engem nagy kár nem ér :)
De ha nem lenne biztosításom akkor se raknék fel ilyet :)

(#24931) csabai022


csabai022
tag

Sziasztok! Az időjárás widget-ben lévő háttérképeket honnan lehetne letölteni? Vagy ha esetleg valakinek megvan és megosztaná,megköszönném!

(#24932) blu79 válasza F_Gergely (#24926) üzenetére


blu79
addikt

- ez így rendbe is lenne , ha kizárólag irodai munkát végeznék felejteném ezeket a védőeszközöket, és jó érzés hogy amikor hétvégente leveszem a tokot egy szinte új teló van a kezembe , karc és szinte használati nyom nélkül, és mivel kb. 2 évente szeretnék telót cserélni nem mindegy mennyiért megy majd el

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#24933) F_Gergely válasza blu79 (#24932) üzenetére


F_Gergely
őstag

én is 2 évente veszek telefont (ahogy a garancia lejár én cserélek), viszont mikor eladod max 10-15 ezer forint különbség van. De legyen inkább 20 ezer forint az árkülönbség. 2 évre levetítve egy szerintem nem összeg.
Ne értsd félre nem kötekedni próbálok csak kifejtem én hogy látom. Mivel használati eszköz karc és kopás benne van főleg egy két éves telefonnál. De 20 ezernél nagyobb difi biztos hogy nincsen használt telefon esetében.

(#24934) migabi24 válasza F_Gergely (#24933) üzenetére


migabi24
nagyúr

Arra kíváncsi lennék, honnan veszed a telefonokat, hogy szinte nem buksz rajta

(#24935) F_Gergely válasza migabi24 (#24934) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ácsi azt nem mondtam hogy nem bukom. Új dolog esetén legyen az autó, telefon akármi buksz attól a perctől kezdve hogy megvetted. Most megvettem a note-ot 170-ért két év mulva eladom mondjuk 70-ért. De az már nem igazán érdekel hogy 70-ért adom el vagy 90-ért mert szép állapotú és mindig tokban volt hordva meg fóliázva.
Nekem a telefon egy eszköz, sose úgy veszem hogy mennyiért fogom majd eladni, mert nem érdekel.

(#24936) balazs0102 válasza F_Gergely (#24935) üzenetére


balazs0102
senior tag

Akkor mi között van 10-15-20 E difi?

(#24937) S e t h


S e t h
nagyúr

De jó, újra terítéken a fólia vs nem fólia téma, amúgy is már csak a kyjubi ment.
Csak abba kellene belegondolni, hogy nem vagyunk egyformák, vki preferálja a plusz védelmet és van aki elutasítja, ennyi.
Plusz adalék, nekem amennyit repül a telefonom, a biztosító fityiszt mutatna két hét után, ergo tok és fólia használata nálam indokolt, így kisebb esélye van a konfliktusnak családon belül mert vki leejtette a telefont és na most tört e a kijelző.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24938) F_Gergely válasza balazs0102 (#24936) üzenetére


F_Gergely
őstag

ha nézünk két telefont 2 évesen, egyik végig tokban hordott fóliázott másik meg szimplán használt de sérülésmentes. Nem lesz a két telefonnál nagyobb árdifi 20 ezernél

Sorry az offért nem vitatémát kivántam indítani, nyilván ahány ember annyi szokás. :R

(#24939) migabi24 válasza F_Gergely (#24935) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ok félreértettem, egyébként én se teszek fóliát semmire, azért, hogy az új gazdájának jobb legyen

(#24940) WiZARD válasza F_Gergely (#24933) üzenetére


WiZARD
addikt

Biztosítás mellé én se biztos, hogy fóliáznék, bár a 30k önrész ott is adott...

Amúgy, ha fólia, tok, stb miatt +15at kapsz érte eladáskor, és a biztosítás árát is hozzáveszed (havi 3ezer ft, tehát 72ezer 2 év alatt), akkor kb 90ezer ft-nál vagy, a párszáz forintos fóliával szemben.
Elsőre jól hangzott a biztosítás, utánaszámolva viszont hamar elvetettem.

Szerintem egy jó "üveg fólia" nem jelent semmi hátrányt, nehezen karcolódik, jól csúszik, zsírt is taszítja.
Elmúlt 1.5 évben már 3-at kukáztam, mert mélyen karcolódott, vagy eltört esés következtében, védelem nélkül vagy lett volna komoly sérülés, vagy nem.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#24941) F_Gergely válasza WiZARD (#24940) üzenetére


F_Gergely
őstag

én médiában vettem a biztosítást 2 évre valami 20X ezret kellett fizetnem. Önrészt nem minden esetben kell fizetni (ezen én is meglepődtem) de ha kell akkor is 10 ezer szóval nem nagy cucc. Második évben már több az amortizáció miatt de akkor sem vészes. Nekem így kényelmesebb.

(#24942) WiZARD válasza F_Gergely (#24941) üzenetére


WiZARD
addikt

az jobban hangzik, én a T féle biztosítást néztem, az volt elérhető...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#24943) F_Gergely válasza WiZARD (#24942) üzenetére


F_Gergely
őstag

vodánál én is 2500-at fizettem havonta.... virult is a fejem mikor megláttam médiában hogy van a biztosítás és milyen feltételek vannak.

(#24944) Parallaxis válasza F_Gergely (#24924) üzenetére


Parallaxis
addikt

Tudom, tudom a folia kell mert ved. De akkor minek a gorillaglass?

Ez egy jó kérdés, mert a GG szerintem csak marketingtrükk.
A Note 4-emen az első 2 hónapban nem volt semmi és a harmadik napon már voltak rajta hajszálkarcok (pedig vigyáztam rá és övtokban tartom), amik igaz, hogy csak erős fényben és kikapcsolt kijelzővel látszottak, de ott voltak. Utána raktam rá üvegvédelmet, ami majdnem egy évig volt rajta és most mikor lecseréltem erre a másik verzióra megnéztem tüzetesen és semmilyen karc nem volt rajta!!!

Egyébként az edzett üveg fólia két okból kell a kijelzőre:
- ha megkarcolódik, akkor vesztettél 1500 Ft-ot, ha a kijelző karcolódik és zavar, akkor 50 eFt-ot
- ha leejted a készüléket és pofára esik, akkor az üvegfólia fog csak törni, ismét csak 1500 Ft-od bánja, míg ha a kijelző törik, akkor ismét 50 rugó a veszteséged.

Az meg, hogy eddig nem ejtetted el a készülékedet (még én sem), az nem jelenti azt, hogy nem is fogod. Utólag meg hiába okos az ember :D

(#24945) F_Gergely válasza Parallaxis (#24944) üzenetére


F_Gergely
őstag

Sajnos ejtettem már le de úgy hogy észre se vettem, csak ugye van egy mérete a note-nak és feltűnt hogy nem nyomja semmi a zsebem. Elkezdtem keresni telefon sehol, mondom ismerősnek hivjon már fel 2 perce még nálam volt. Akkor vettük észre hogy amikor beszálltam a kocsiba kiesett a zsebemből pont a kocsi alá, ha nem kezdem el keresni simán átmegy rajta a bal első kerék. Szerencsére tok volt rajta igy semmi baja nem lett. De a biztosítás miatt mondom nem zavar, ha meg olyan baja lenne otthon beütöm én kalapáccsal a kijelzőt utána meg viszem javíttatni biztosítás keretében. :DDD

(#24946) Parallaxis válasza F_Gergely (#24938) üzenetére


Parallaxis
addikt

ha nézünk két telefont 2 évesen, egyik végig tokban hordott fóliázott másik meg szimplán használt de sérülésmentes.

No igen, de mi van, ha jön egy baleset és törik, karcolódik, horpad?
Akkor a vevő fog inkább úgy dönteni, hogy inkább megér plusz pénzt neki egy jó állapotú készülék és neked ott van egy eladhatatlan, vagy csak nagyon fillérekért eladható készüléked.

én médiában vettem a biztosítást 2 évre

Arra én nem alapoznék :D

Én iPad-hez vettem 2 évet a Médiában és mikor szükség lett volna rá, simán közölték, hogy bocsi, időközben már meg is szűnt az a biztosítótársaság akikkel rajtuk keresztül szerződtem, így nem tudnak segíteni. :(

(#24947) MaCS_70 válasza F_Gergely (#24924) üzenetére


MaCS_70
félisten

OFF
Milyen érintőképernyős telefonod volt több mint 10 éve?
Nekem 2006 legelején volt rövid ideig valami borzalmas i-Mate-em, és úgy tudtam, alig pár hónapja létezik egyáltalán olyan, hogy okostelefon (PDA-telefon). A csodájára is jártak, mivel nem árultam el, hogy gyakorlatilag használhatatlan. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24948) F_Gergely válasza Parallaxis (#24946) üzenetére


F_Gergely
őstag

Mindig megnézem melyik cég intézi a biztosítást, jelenleg a BNP Paribas (azon belül pedig a Cardif) ami 1987 óta van jelen a piacon, nem gondolnám hogy 2 éven belül megszűnne.
Főleg egy biztosítónál, általában van jogutód, ha van érvényes biztosításod valaki rendezi a károd csak annak kell utánajárni hogy ki. De biztosítás nélkül akkor sem maradsz - mert ilyet nem lehet.

(#24947) MaCS_70:
hát megpróbálom neked felidézni:
Motorola Accompli
Ericcson R380
iMate nekem is volt de akkor még Pannonál valami tök más néven futott de arra már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#24949) Tütte válasza SeatZola (#24899) üzenetére


Tütte
újonc

Nos, volt egy Note 2 telefonom. A rendelkezésre álló 2gb ramból folyamatosan szabad volt 1.1gb... A mai napig így van ez, mert nem adtam el. A Samsung note 4 3gb ramjából folyamatosan szabad 0.7gb... Ez miez már? Nem vagyok tele letöltött appokkal, alig van valamim. Pl facebook, pár darab játék, meg egy akciókamerához a távvezérlő program. A TW-nek soha nem zavart a kinézete. Hanem az zavar, hogy folyton leáll. Átrendezném a menüben az ikonokat leáll. Ha gyorsan csinálnék valamit leáll, ha betelik a ram leáll. Olyankor persze nézzem végig a hibaüzenetet: a TouchWiz kezdőképernyő leállt... aztán 3mp sötétség, majd villogás, és ujra megy a telefon. Valamikor becsíkosodik a kijelzőm, majd újraindul az egész, persze úgy, hogy pin kódot kér. Ha 8 órán keresztül nem veszem észre, akkor 8 órán keresztül elérhetetlen vagyok. Tök jó. Aztán az akksi. bent lakásban 23fok melegben 32% az akksi, ha kimegyek pincébe, hogy a megkötözött szomszédom aszott testét csaffogtassam korbáccsal, akkor leugrik az akksi 14(!!!!!!!!!!!)%ra. majd jelez, hogy kevés az akku, csatlakoztassak töltőt. ahogy jelez, már merül is le. puff kikapcsol. DE!!!! próbálkozik bekapcsolni... namost ugye nemtud, mert lemerült az akksi. A T-mobil bejelentkező dalig jut. akár 100szor is eljut odáig, de persze a bekapcsolásig nem. T-mobilos a telefonom, de a gyári kóddal függetlenítettem, most éppen kerek egy éves. Szeretem a samut esküszöm, csak 4 munkatársam vett miattam ilyent, mert annyira ajánlottam neki. Egyiküknek pont ezek a tünetei vannak mint nekem. Többiektől nem hallottam semmit, még csak apró akadást sem.

(#24950) MaCS_70 válasza Tütte (#24949) üzenetére


MaCS_70
félisten

A sok szabad RAM annyit jelent, hogy kihasználatlan erőforrások vannak a rendszerben. Nem az a jó, ha üres, hanem az, ha ügyesen rendezi át, ha kell.
Nekem egy év alatt nem volt RAM-megtelési problémám, pedig nem ritkát fut akár 50 alkalmazás is a lista szerint.

A TouchWiz felületét viszont nem használom, de ismereteim szerint maga a felület és a mogotte levő TW-rendszer egyaránt zűrös memóriakezelés szempontjából.

Az akkus probléma már érdekesebb. Én a szomszédot a kertben tartom, egy fához kötözve. Ma reggel fél óráig korbácsoltam, aztán valami idióta megzavart egy hívással. Akkor pont 50%-ot mutatott a töltésjelző. Bejöttem a 20 fokra, most egy jó órával később 47%.

A Te-lefonoddal/akkuddal valami gond lehet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.